'l Lop wa los" hoog gewaardeerd Bonte avond' en tekenfilms in „ie Mure" GELOVEN MET IE KINDEREN Aanbesteding riolering Holterberg Jesters Mode" geopend Holten en Streekplan scholingscursus AGENDA „O.C.H." speelt voor bejaarden eis gelaisilcaptee Weekenddienst Bloemen voor ziekenhuis patiënten S. BAKKER HP' „TENS NIEUWSBLAD - 9 MAART 1979 PAG. 3 De zevende achtereenvolgende re vue van het Rijssense revuege zelschap, dit keer getiteld ,t Lop wa los" (het komp wa good) kan zonder meer een grandioos succes worden genoemd. De première dinsdagavond in het mudvolle parkgebouw boeide van begin tot einde en de daverende ovaties wa ren hiervan duidelijk een bewijs. Bijzonder goed is de eerste scene de z.g. O.O.O.-kwisshow waarin de draak wordt gestoken met de vele bekende quizzen van de beeldbuis. De revue kent dit keer weer zeer veel „toppers" De spelers vullen el kaar goed aan. Dat Geese (mevr. Strokap) een onmisbare schakel is in dit geheel is al jaren bekend en bleek ook in deze première weer duidelijk. Harm Agteres (met z'n hondje) is ook nu weer niet alleen met zijn mimiek (van grote klasse) een van de pijlers waarop de revue rust, maar hij brengt ook op onna volgbare wijze de beide liedjes „Oew vaa en mo" en „Mienmina". Het revue-orkest onder leiding van Hans Miel uit Wierden (met op drums onze plaatsgenoot T. Jan sen) had een belangrijk aandeel aan het welslagen van de première. JinyLigtenberg als koopvrouw en Herman Roosink als stoelenmat- Het programma van jeugdsoos de Schure zit voor de komende weken weer boordevol aktiviteiten Op vrijdag 9 maart wordt er vanaf 's a- vonds half negen een zogenaamde Bonte Avond gehouden. Het is ge titeld „het grand gala van de lak- Op 17 en 18 maart a.s. organiseert het Jongeren vormingscentrum de „Olde Vechte" in samenwerking met het deputaatschap Jeugd- en Jongeren Pastoraat in Overijssel een themaweekend over „Geloven met je kinderen". Dit weekend is speciaal bestemd voor ouders met hun (jonge) kinde ren. Tijdens dit weekend willen we De Holtense carnavalsvereniging De Fienpreuvers heeft alle Holte naren, die tijdens de vier carna valsdagen in de ziekenhuizen in Deventeer en in het Revalidatie centrum in Almen werden ver pleegd, verrast met een bloemetje. Hulde! Het blijk van meeleven werd door de patiënten zeer ge waardeerd. NED. HERV. KERK 9.00 u. en 10.30 uur ds C.C. Ad- dink. In tweede dienst Heilige Doop Oppasdienst mevr Bo- link-Koops en Dinie Scheper- boer. Uitgangscollecte Plaatse lijke Vrouwenverenigingingen Woensdag 14 maart (Biddag voor gewas en arbeid) 10.00 en 19.30 uur ds GWH Pedde- mors. Uitgangscoll Plaatselijk Interkerkelijk Recreatiewerk. GEREF. KERK 9.30 u. en 15.00 uur ds. G.W.H Peddemors. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing In de middagdienst Openbare Ge loofsbelijdenis. Kinderneven- dienst (9.30 u) klas 3 Hans Paalman. Oppasdienst: Mevr. Beldman-Stam, mevr. Stam-Bosscher mevr van Wil- sum-de Boer (res) Marga Bel- dman, Ria Potman, mevr. Schuppert-Stam (res.). Woensdag 14 maart (Biddag voor gewas en arbeid). Ned. Herv. Kerk: 10 00 u. en 19 30 u. ds GWH Peddemors Uitgangscollecte voor Plaatse lijke Interkerkelijk Recreatie- werk. R.K. KERK Zaterdag: 17 00 uur, zondag 9.30 DIJKERH0EK 10.00 uur ds AW Berkhof Uit gangscoll Plaatselijke Vrou wenverenigingen 0KKENBR0EK 10 00 uur ds M de Heer Uit gangscollecte Ned Bijbelge nootschap Woensdag (Biddag) 19.30 uur Ds. M de Heer. NIEUW HEETEN Zaterdag 19 00 uur, zondag 8 00 uur en 11 00 uur als ouders en kinderen samen na denken en praten over geloofsop voeding Het programma kent een aantal momenten waarop de ou ders samen met de kinderen pra ten, terwijl er daarnaast ook mo menten zijn waarop de kinderen hun eigen programma hebben Aan dit weekend zal medewerking wor den verleend door mevr Eveline Stern Het weekend begint op za terdagochtend om 11 00 uur en het eindigt op zondagmiddag om ca. 16.00 uur De kosten bedragen voor volwassenen f 34 75 per persoon, en voor kinderen f26.50 per persoon. Voor aanmelding of nadere infor matie kunt u terecht by het Jonge ren Vormingscentrum de „Olde Vechte", Zeesserweg 12, 7731 BG Ommen. Tel.nr.. 05291-19 63. De toneelclub OCH zal evenals voorgaande jaren weer een stuk opvoeren voor de bejaarden en ge handicapten Deze keer is de keus gevallen op het blijspel „Een beeld van een man" van J Hemmink- Kamp De OCH-tonelisten zullen hun bezoekers - die gratis toegang hebben - maandagavond 19 maart van 8 tot 10 uur in gebouw Irene weer een paar fijne uurtjes bezor gen OCH rekent op een flinke be langstelling. Maria Bruinsma achter de toon bank in de nieuwe zaak, met de heer Blom te Holten die haar kwam gelukwensen. segheid" Het is de bedoeling dat het publiek zelf de avond gaat ma ken, uiteraard onderdeskundige begeleiding van enkele Schure- mensen. Het publiek kan, naar ei gen keuze alleen of in groepsver band, zelf dingen op het toneel uit voeren. Wij denken hierbij aan, een quiz, een spel, voordrachtskunst, liederen zingen enzovoorts Het is dus dramatische expressie in de ruimste zin van het woord. In De Schure zijn diverse attributen zoals mikrofoons en oude kleren aanwe zig waar gebruik van gemaakt kan worden. Voor zaterdagavond en de zondag staat er een Tekenfilmfestival op het programma Het is de bedoe ling dat er tijdens de gehele zater dagavond en zondag om het half uur ongeveer een tekenfilm ge draaid wordt. We hebben filmpjes vanpopyee.d in huis gehaald, dus het wordt lachen, gieren, brullen. Voor vrijdag 16 maart staat er een zogenaamde Jam-Session op het programma en voor zaterdag 17 maart een Top 50 allertijden, maar meer daarover volgende week Tot ziens in De Schure, de toegang is het gehele weekend trouwens gra tis en voor niets. Door het gemeentebestuur van Holten heeft de aanbesteding plaats gehad van de aanleg van een riolering (plm 3 km) op de Holter berg met bijbehorende werken. Door 12 aannemers werd als volgt ingeschreven Vermeer B V Del den f397.000 -, Van Heteren, Wier- denf 371 000.-, Van Gelder, Hattem f364 000-, J de Visser, Markelo f 360 000.-, Bouwmeester B V Goor f350.000 -, Nd Ned Wegenbouw, Nijverdal f346.000-, Fa Willems, Geesteren (O) f343.000.-, Gerdo BV. Deventer f342.000.-, Fa Tem mink, Oldenzaa! f339 000 -, Wege nbouw Ribbink, Hengelo f 335.000.-i Midden Betuwe BV, Opheusden f329.000.-; Wege nbouwbedrijf Krekel BV, Holten f 327 700 - Met het werk dat wordt uitgevoerd in ACW-verband moet uiterlijk 15 april 1979 begonnen zijn. In zaal „Vosman" zal maandag avond de 3e en voorlaatste bijeen komst worden gehouden in het ka der van de Politieke Scholingscur sus voor vrouwen. Het onderwerp op deze avond is „Zorgen rond de gezondheid" Sprekers zijn mej M. ter Borg, hoofd wijk verpleegkun dige te Holten, mevr. M. Mol, ge meenteraadslid voor de P.v.d.A. te Deventer, de heer D.M. Plate, ge meenteraadslid voor de VVD te Dalfsen en de heer H.J Straatman, lid Prov. Staten C.D.A. te Raalte. Op de hoek Kerkstraat- Larenseweg is sinds zaterdagmid dag 3 maart gevestigd Holtens nieuwste speciaal-zaak in dames kleding „Hester's Mode" Achter het „goudenscherm", bo ven de etalage aan de voorzijde, vindt men een selectie uit vele be roemde modemerken Van b v Lu cia de prachtige combinatiemode, van Kio en Ina geklede japonnen in Onderscheiding De heer H. Roosink te Rijssen, re gisseur van alle revue's werd deze avond onderscheiden met de bron zen medaille met oorkonde van het Nederlands Centrum voor Ama teurtoneel. Dit gebeurde door de heer van Gelder, bestuurslid van het Twentse Centrum voor Ama teurtoneel. Roosink kreeg de on derscheiding in verband met zijn vele activiteiten voor het ama teurtoneel. Mevr. Roosink werd in de bloemetjes gezet. Zondag 11 maart 14.00 uur Oriênteringsrit M.A.C. „De Holterberg" (zie bericht en adv.) 14.00 uur Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bardancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 12 maart 19.30 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in hotel „Vosman" 20.00 uur Derde Politieke Scho lingscursus voor vrouwen in hotel „Vosman" (zie ber.) HOLTEN - Geboren: Arjan zv J ter Stal en H A Baltes; Hendrik Berend zv A Pieffers en M B Stegeman. INGEZONDEN: verfijnde dessins, van Basler 3-delige ensembles met suède kwa- liteitsregenkleding van Goldix, Mandel's chique mantels enz. Mevr Maria Bruinsma te Holten die de nieuwe zaak zal beheren hield vrijdagmiddag t.gv de ope ning receptie Velen kwamen haar feliciteren en goede zaken wensen. „Hester's Mode" heeft winkels in Amsterdam en Hilversum. Kort geleden heeft het provinciaal bestuur van Overijssel het volle dige streekplan IJsselvallei gepu bliceerd. De werkgroep Natuur en Milieu heeft het stuk bestudeerd en haar opmerkingen tot commentaar verwerkt Misschien stelt u belang in die brief aan Provinciale Staten en het plan behandelt tenslotte óók Holten en wie onzer zou dit onver schillig laten? 1De werkgroep, zich in haar aan tekeningen tot Holten beper kend, heeft met voldoening vastgesteld, dat wat betreft Re creatie onze gemeente als „vol" wordt aangemerkt. Terecht wordt Holten niet genoemd bij die gemeenten (blz 56) die voor uitbreiding van recreatiegebie den in aanmerking komen en zal dus niet delen in de 90 hekta- ren, die hiervoor te verdelen zijn (blz. 58: „Belangrijke beslissin gen") Wij verzoeken U, dit uit gangspunt bij de uitoefening van Uw toetsingsbevoegdheid voor bestemmingsplannen zeer stringent toe te passen. 2. Voortgaande groei van de re creatie zal de verkeersstroom over de toeristenweg Holter berg tot een zondvloed doen aanzwellen. De werkgroep steunt krachtig de ideeën, te preluderen op de totstandko ming van het toekomstige Na tionale Park Holterberg met le, afsluiting van zandwegen in de Holterberg voor auto's en 2e, het opbreken van de Toeristen- weg(voorstel vano.a de ANWB; zie: Dagblad van het Oosten van 3 februari 1979). Het valt op dat de aanwezig heid, betekenis en funktie van de Overijsselse heuvelrug mi nimaal zijn belicht, ook krijgt de voorgenomen aanwijzingen van de Holterberg tot Nationaal Park (en de daaruit voort vloeiende relatie tot de directe omgeving) zeer weinig aan dacht. 3. Zonering: Landschapswaarde landelijke gebieden (blzx 75). De werkgroep werpt de idee op, dat het gebied ten oosten en zuidoosten van Holten (de Bor- keld) van zone II te verhogen tot zone III. Argumenten: a. Historisch, (aanwezigheid van grafheuvels; fossielen; prehis torische vondsten). b. Cultureel Oorspronkelijke, nog in gebruik zijnde Sallandse boerderijen, afwisselend bodemgebruik (landbouw, weiden, bosscha ges). c. Biologisch Rijke vogelstand (waad- en wei devogels - wulp. grutto - enkele roofvogelsoorten; wild (reeën, vos) Ongewone plantengroei: Parnassia, wespenorchis). Landelijk: licht golvend terrein; hoge en lage begroeiing De zone-aanduiding van de kaart luidt „Mogelijkheden voor scheppen nieuwe voorzieningen (enz Is dit niet strijdig met uitspraken elders? (zie o a Aanpassing Basisplan Open luchtrecreatie Salland). 4. Landbouwbeleid Ernstige bedenkingen heeft de werkgroep tegen wat volgt uit bladzijde 31 tweede alinea Is het. sociaal gezien wel juist dat de Provincie zich bewust richt op verlaging van het aantal ar beidsplaatsen in de landbouw? Schaalvergroting heeft gefaald in E.E.G.-verband; waarom dit dan hier bevorderen?? 5. Dorpsuitbreiding Helaas past hier een woord van af keuring, misschien zelfs protest. Met vele anderen ontkent de werkgroep met klem, dat in Holten ten Noorden van de spoorlijn „een aantrekkelijke uitgangssituatie voor uitbouw" aanwezig is (bladzijde 45, laat ste alinea). De opgaande wijdsheid van dorp naar Holterberg, het afwisse lende en geschakeerde bodem- gebruik, de beukenlaan door het midden een boomwallen en hoogopgaand hout aan de ran den geven de Holterenk een weinig geziene fraaiheid Bo vendien is de Enk de histori sche, maar tegelijkertijd spring levende. band met de tijd dat de bevolking in haar bestaan uit sluitend van het land afhanke lijk was. Ten slotte de drukke spoorlijn Randstad-Twente is een zeer sterk scheidend element en maakt „uitbouw" op de Enk tot een planologisch monstrum! Voor de Werkgroep Natuur en Mi lieu Holten H Post (secretaris) Bergmanstraat 21 Donderdag 15 maart 18.45 uur Vertrek vanaf „Reho- both" afd. Holten Chr. Platte landsvrouwenbond voor bezoek aan IJsselcentrale te Hengelo. On derwerp „de grill" 20.00 uur Informatiebijeenkomst van de Werkgroep Welzijn met ver tegenwoordigers van alle sociaal- culturele verenigingen in de grote zaal van café-restaurant „Vosman" Vrijdag 16 maart 19.30 uur Uitvoering C.J.V. „De Vriendenschaar" in gebouw „Ire- Zaterdag 17 maart 14.00-17.00 uur Vooij aars verzilve ring vacantebonnen Bouw- en rte- venbedrijven bij P.F. van Doom, Rietmolenstraat 4 14.00 uur Toneeluitvoering voor be jaarden door de CJV „De Vrien denschaar" in „Irene" 19.30 uur Uitvoering CJV „De Vriendenschaar" in gebouw „Ire- Dinsdag 20 maart 19.45 uur Bijeenkomst afd. Holten N.B. v. Plattelandsvrouwen in zaal „Vosman" Demonstratie door Ned. Zulvelbureau 20.00 uur Voorlichtingsavond „Ge zond eten" in „de Schure" (zie ber.) Donderdag 22 maarrt 20.00 uur Jaarvergadering Vereni ging „School met de Bijbel „De Schakel" Vertoning van de film „Mensenkinderen" t.g.v. 100-jarig bestaan van de „Unie School én Evangelie" Vrijdag 23 maart 19.30 uur Ledenvergadering afd. Holten C.D.A. in gebouw „Reho- both" 20.15 uur Openbare vergadering afd. Holten C.D.A. in gebouw „Re- hoboth" Spr. drs. G. Leijenhorst, CDA- kamerlid. Onderwerp Actueel poli tiek gebeuren. Zaterdag 24 maart 9.00 uur Overijsselrit KNMV Ovrijssel. Start bij camping „De Holterberg" (Veneklaas) Maandag 26 maart 19.30 uur Jaarlijkse bijeenkomst van de Sportcommissie met verte genwoordigers van alle sportver enigingen in de grote zaal van res taurant „Vosman" ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-41 13 ARTS J F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel 1870 Spreekuur 1100 en 16 00 uur Bij spoedgevallen bel len. 05483-1870 WIJKVERPLEGING Zr H. AanstootrLensink, Hexe- lerweg 22a, Wierden, tel 05496- 1566 b g.g 05700-22700 Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen van verpleegar- tikelen van 13 30-14 00 uur in het Groene Kruisgebouw ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST Garage Müller. tel 1745 b g.g. J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338 ZIEKENFONDS Maandags mobiel kantoor par keerterrein sporthal, 't Mos- sink", Keizersweg van 9 00-11.00 ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8 15-11 30 uur Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat TANDARTS L.G de Meyer. Rembrandtplein 1. Nijverdal. tel 05486-13109 FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw. G.J Kraay. tel 2299 DIERENARTS W G W Wamelink, Houtweg 18. zaterdagmorgen 8-9 uur tel. 05483-1515, daarna tot maan dagmorgen 8 uur tel. 2004 GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 2784 Spreekuur ma t.m. vryd. 8.30-9 30 uur WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 4 maart: B. Groot Obbink, Kozakkenstraat 2, tel 1526 Maandag 5 t.m vrij dag 9 maart J Schut, Koe koekslaan 60, Markelo, tel. 05476-2594 Zaterdag 10 en zon- dag 11 maart C Meindertsma, Bergmanstraat 12, tel 05483- 2190 Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur - aan het slachthuis, tel. 05483- 1318 Tot zondagmorgen 11 maart C. Meindertsma. Bergmanstraat 12. tel 2180 Maandag 12 t.m. zondag 18 maart H W Goor- man, Kolweg 52, tel. 1513 STORINGSDIENST Zaterdag 10 t.m vrijdag 16 maart Electra H Dam Wie- chers, Industriestraat 10, tel. 1217 Gas WC vd Weerthof, Voorsboersstraat 2, tel. 1793 POLITIE Telefoon 1352-2665-2655 Na 6 uur 's avonds bellen. 05200- 71234 BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3