Bezwaren tegen ontwerp Streekplan IJsselvallei Verenigmgsdag van de WN Spelweekend in „de Sdinre" Afscheid leraar J. Broere Jaarfeest Jeugdclub Geref. Waar gaan we heen Uit de lucht gegrepen Stichting Paardrijden Gehandicapten Komt deze winter bij de groep koudste winters iiuuiiiHci iixi;u««k]bLAU - 10 t thtiHUAxii iao - rnü. a Het ontwerp-streekplan IJsselval lei ligt ter visie tot en met 26 februa ri. Bezwaren daartegen kunnen uiterlijk 26 februari worden inge diend. Het ontwerp is door het da gelijks bestuur van het Gewest Midden IJssel in studie genomen en getoetst aan de in het kader van het vooroverleg ingediende nota „Zienswijze". Daarbij is in oge nschouw genomen de brief van ge deputeerde staten d.d. 9 januari, waarin op de nota „Zienswijze" werd ingegaan. Vervolgens is aan de hand van de eveneens hierbij gevoegde confrontatie conclusies nota zienswijze met ontwerp- streekplan IJsselvallei" bepaald tegen .welke onderdelen van het ontwerp-streekplan bezwaren zou den moeten worden ingediend Een en ander heeft geleid tot het be zwaarschrift dat het dagelijks be stuur, daartoe door de gewestraad gemachtigd, bij Provinciale Staten heeft ingediend. Wij stemmen ten volle in met dit bezwaarschrift, schrijven B en W de raad, en stellen voor dat te onderschrijven. Met name onderschrijven jvij met de meeste nadruk dat deel dat be trekking heeft op de in het ontwerp-streekplan voorgestane bevolkingsspreiding in het Gewest Midden IJssel Voorts menen wij, dat het noodza kelijk is, dat het bezwaar van het gewest tegen de 6e belangrijke be slissing van het ontwerp- streekplan extra ondersteund wordt. Het is onaanvaardbaar, dat, wanneer de woningbouw en daarmede de bevolkingsontwik keling in Deventer om welke reden dan ook zou stagneren, dit zou lei den tot een afremming van de wo ningbouw in de overige platte landsgemeenten. De door het Ge west voorgestelde aanvulling van de 6e belangrijke beslissing op bladzijde 30 onderschrijven wij ten volle en met nadruk, aldus het college. Zes punten Voorts delen B en W mede, dat het ontwerp-streékplan aanleiding ge eft nog de volgende bezwaren in te dienen: 1. Het kampeerterrein „De Holter- berg" is aangegeven onder de cate gorie 25-50 ha De camping van de heer Veneklaas dient te vallen on der de cateorie 0-10 ha. 2 De camping van Aanstoot aan de Evertjesweg is niet op de juiste plaats aangegeven. De aanduiding moet verschoven worden in noord elijke richting naar de noordzijde van de Evertjesweg. 3. De campings „Stam" en „Ideaal", gelegen aan de Schreursweg. zijn niet op de plan kaart aangegeven. De beide cam pings dienen alsnog als zodanig te worden opgenomen onder de cate gorie 0-10 ha. 4. Het recreatieterrein de Haspel staat op de streekplankaart aan gegeven in de categorie 0-10 ha. In een uitbreidingsmogelijkheid van „De Haspel" dient worden voor zien. 5. Op de ontwerp-streekplankaart ontbreekt een aanduiding voor het te realiseren motorcrossterrein na bij de Helhuizerweg. Gelet op de belangen, die bij de aanleg van een dregelijk terrein betrokken zijn, is het noodzakelijk dat daarvoor een aanduiding op de streekplankaart wordt opgenomen. Blijkens bladzijde 46 behoort de si tuering van nieuwe woongebieden in Deventer, Olst en Raalte tot de belangrijkste beslissingen, en blij kens bladzijde 47 de situering van nieuwe woongebieden in Bathmen en Diepenveen tot de indicatieve beslissingen. In deze opsomming onbreekt Holten. Resumerend stelt het college voor het bezwaar schrift, dat het Gewest Midden IJs sel bij Provinciale Staten indient, ten volle te onderschrijven en als bezwaarschrift van de Holtense raad te laten aanmerken. Voorts de onder 1 t/m 6 opgesomde bezwaren bij Ged. Staten in te dienen. Het advies van de commissie ruimte- Veilig Verkeer Nederland houdt op zaterdag 21 april a.s. in het Jaarbeurs Congres- en vergader centrum te Utrecht zijn jaarlijkse verenigingsdag. Op deze dag staat in dit Jaar van het Kind natuurlijk de problema tiek van het opgroeiende kind in het hedendaagse Nederlandse ver keer centraal. Tijdens het ochtendgedeelte van de bijeenkomst, die wordt geopend door WN-voorzitter prof ir. A. Heetman, waarna de nieuwe film „Een doorsnee van VVN" wordt vertoond, houdt mevrouw prof. drs. W.J. Bladergroen een inleiding over „Kind en modern verkeer" Zij is oud-hoogleraar in de opvoed kunde van het afwijkende kind aari de Rijksuniversiteit van Gronin gen, bestuurslid van de Nationale Commissie Internationaal Jaar van het Kind en lid van het alge meen bestuur van Veilig Verkeer Nederland Prof. Bladergroen was in ons land de eerste wetenschapper die li chamelijke en psychische stoornis sen bij kinderen behandelde vanuit de vaak verstoorde bewegingsont wikkeling. Volgens haar leidt onder meer het te intensieve en gevaar lijke verkeer op straat bij de kinde ren tot gebrekkige bewegingsont wikkeling, passiviteit en rondhan gen. Prof. Bladergroen, die Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw is en tweemaal de Visser Neerlandia- prijs kreeg, is internationaal be kend op het gebied van de visuele waarnemingsmogelijkheden van kinderen. Quiz en Muziek Het middagprogramma van de VVN-verenigingsdag in Utrecht In het weekend van 16,17 en 18 fe bruari a.s. wordt er in jeugdsoos De Schure weer een spelweekend ge houden. Op vrijdag de 16e kun je vanaf half negen meedoen aan de klaverjascompetitie. Voor de win naars zijn er enkele leuke prijzen beschikbaar gesteld. Op zaterdag avond zal er een oude biljartsport zijn intrede doen in De Schure. Potstoten. Er zal voor tijdelijk een biljart in De Schure geplaatst wor den waarop men vanaf negen uur kan meedingen naar de prijzen. Dan wordt er op zondag 18 februari een tafeltenniscompetitie gehou den, waarbij het zoals in voor gaande Jaren bleek zeer spannend kan toegaan. Het gehele weekend kun je meedoen aan spelen als schaken, dammen, stratego, mas termind, mens erger je niet. ganze- borden en dobbelen. Op vrijdag 23 februari zal er in De Schure muziek uit de zestiger jaren gedraaid wor den. Tot ziens in De Schure. De heer Mets van het voormalig ei land Urk heeft in „Het Bonte Paard" de leden van de plaatselijke afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen intens ge boeid met een lezing over Urk, waarbij hij aandacht schonk aan de visserij in vroeger Jaren, het leven op Urk vroeger en nu, gewoonten en gebruiken enz. Mevr. Kroon bracht hem hiervoor hartelijk dank en deelde verder nog mee dat de cursus „Financiële re geling voor kinderen en Jong vol wassenen" zal beginnen op don derdag 8 maart om 19.45 uur in „Het Bonte Paard". De volgende bijeenkomst van de afd. Dijkerhoek wordt gehouden op woensdag 13 maart. Naar aanleiding van geruchten, die circuleren, als zouden woningwet woningen kunnen worden gekocht, hebben wij de burgemeester naar de Juistheid van deze geruchten gevraagd. Deze verzekerde ons dat er geen sprake is, dat verkoop van deze woningen zelfs wordt overwogen Noch de woningbouwvereniging noch het gemeentebestuur is tot eventuele verkoop bereid De gesignaleerde geruchten zijn derhalve uit de lucht gegrepen. Komt deze winter bij de groep koudstn winter wordt geopend met een informa tieve quiz. Met een optreden van de Utrechtse Politiekapel wordt de bijeenkomst besloten. Tijdens de eerder gehouden ver- enigingsdagen van VVN zijn steeds diverse onderwerpen ter sprake gekomen. Werd op de verenigings dag van 1975 „Verkeersgedrag en verkeersveiligheid" behandeld en stond in 1976 „Verkeersonderwijs, verkeersopvoeding en de jeugd- verkeersbrigadiers" centraal, in 1977 werd de belangstelling ge vraagd voor het onderwerp „Voor lichtingsmedia en verkeersveilig heid" Op de verenigingsdag van vorig jaar werd aandacht geschon ken aan het onderwerp „Alcohol, medicijnen en verkeer" De kosten van deelname aan de WN-verenigingsdag 1979 zijn f 25,- per persoon (inclusief koffie en lunch). Dit bedrag dient vóór maandag 2 april a.s. te worden overgemaakt op gironummer 240759 ten name van Veilig Verkeer Nederland in Hilversum, met ver melding „Verenigingsdag VVN". Na ontvangst van de betaling wordt de deelnemerskaart toege zonden. De jaarbijeenkomst van bovenge noemde stichting zal worden ge houden op dinsdag 20 februari om 20 uur in hotel Vosman. Na afhan deling van de agenda zullen er en kele films worden vertoond over het paardrijden voor gehandicap ten. Donateurs, ouders en verdere belangstellenden zijn van harte welkom lijke ordening over dit voorstel wordt schriftelijk meegedeeld. Mocht het advies van de commissie afwijken van dit voorstel, dan zal staande de vergadering het stand punt van het college worden mee gedeeld, zo schrijven B. en W. Woensdag nam de heer J. Broere afscheid als leraar van de Scho lengemeenschap Holten. In de volle leraarskamer werd de „emi- ritus" allereerst door de rector, drs. Bakker toegesproken. Hij roemde met name Broere's colle gialiteit en plichtsbetrachting, die zich niet beperkte tot zijn lessen frans en engels. Ook in buitens choolse activiteiten legde hij een grote inzet aan de dag. Aanvankelijk bewoog hij zich meer op artistiek gebied; het schrijven van revues en het meespelen in to neelstukken -Jacoba van Beieren in „Bloed en Liefde" van Godfried Bomans was een glansrol! - Later was het meer bestuurlijk - secretaris-penningmeestert van de Oudercommissie - en organisato risch - spil van het schoolschaak- gebeuren - actief. De heer Bakker sprak de wens uit dat de heer Broere nog tot in de lengte van da gen in het lerarenvolleybalteam zal blijven spelen, omdat hij daar als set-upper en objectief speler-teller nauwelijks gemist kan worden Hij bood namens de collega's de historisch geïnteresseerde, schei dende collega de twee t.g.v. van de 400-jarige herdenking van de Vrede van Utrecht geslagen gedenkpen ningen aan onder luid applaus van de aanwezigen, waartoe ook me vrouw Broere en. zoon Jaap be hoorden. Vervolgens voerde de heer L.C. v.d. Bovenkamp als oud voorzitter van de Oudercommissie het woord.' Ook hij gewaagde van de uitstekende samenwerking met de heer Broere In zijn beschou wende betoog stelde hij de vraag of voor vele werknemers de pensioen gerechtigde leeftijd niet tot 60 jaar moet worden verlaagd. In vele ad ministratieve banen wegen de laat ste loodjes toch wel erg zwaar. De laatste spreker de heer H.J Hid- dink te Borne, oud-directeur van de school en thans gemeentelijk in specteur van het l.o. in Enschede, sloot hierbij aan door te stellen dat in het lager onderwijs - waar de werknemers sinds kort met 60 jaar kunnen worden gepensioneerd - re latief maar weinig onderwijsmen sen van deze regeling gebruik kun nen maken omdat ze al met ziekteverlof zijn. In zijn met aardige anekdoten „gekruide" speech deed hij het verleden van de aanwezigen weer leven. Ook hij had grote bewondering voor de pedagogisch - didaktische gaven van zijn oud-collega Hij her innerde aan de grote inbreng van de heer Broere in rapportenverga- deringen, waarin hij dikwijls extra aandacht vroeg voor de met min der capaciteiten bedeelde leerlin gen. De heer Broere bedankte in een stijlvol antwoord de vriende lijke sprekers en gevers en zei met genoegen terug te kunnen zien op een lange staat van dienst bij het onderwijs, waarin de Holtense tijd een bijzonder prettig slot van zijn onderwijsloopbaan betekende. Men bleef hierna nog geruime tijd bijeen, daarmee een sfeervol af scheid gezellig afsluitend. Aan het schetsje „De regisseur" werd door een aantal bezoekers spontaan meegewerkt. In het gebouw „Rehoboth" - dat tot bijna de laatste plaats was bezet - hebben de Geref. jeugdclubs hun jaarfeest gevierd en een zeer geva rieerd programma gepresenteerd, dat goed was voor veel spontaan applaus. De avond werd met gebed geopend door jeugdouderling mej. Y. Sys- ling. Na een kort welkoms/ope ningswoord werd het 20 nummers tellende programma vlot afge werkt. Evelien van der Meulen, Jannie Kruidhof en Joke Aanstoot hadden de eer om te mogen beginnen en ze deden dat heel goed met het komi sche eenaktertje „De schoonmoe der". Van de verschillende schetsjes noemen we verder „De zakkenrol ler" door Jan Paalman, Gerhard Aanstoot (Look) en Adrie Stam; „Huwelijksbureau" door Gerard Aanstoot, Jannie Paalman, Annet Peddemors en Henk de Wit; „De boerin" door Tonnie Aanstoot, Rita Beldman en Bea Brinkman; „Kolder in het koffiedik" door Jan Aanstoot, Wilma Jansen en Gerard Aanstoot (Look) en „Lang leve opa" door Bennie Aanstoot (opa), Zwaantje Schuppert, Ria Stam en Dick Kolkman. Heel leuk was ook „De regisseur", waaraan door een aantal bezoekers werd meegedaan. Tussen de bedrijven door was er declamatie van Richard Beldman en Wim Stam en ze kregen een har telijk applaus voor „Hetvarken" cn „Gait van 'n Kuul" Alle belangstellenden waren deze avond medewerkers aan het pro gramma door bekende liedjes mee te zingen als „Alle eendjes zwem men in het water", „Drie emmer tjes", „Onder moeders paraplu", „Naar de speeltuin", ,,'k Zag twee beren" enz. die op leuke tekeningen door Gerdien Kruimelaar werden „aangekondigd" Voor de muzikale omlijsting van de avond zorgde op elektronisch orgel de heer J H. van Engbrink. Door Rita Beldman werden na mens de jeugd bloemen aangebo den aan grimeur/regisseur Eric Zandvliet en aan toneelbouwer J an Rietman. De geslaagde avond werd door ds. G. W. H. Peddemors met een kort slotwoord en dankgebed beëin digd. (Van onze weerkundige medewerker In de komende dagen zal bepaald worden of deze winter bij de groep koude winters, mogelijk zelfs nog bij de strenge winters zal terecht komen. Dit laatste zeker, wanneer ook de rest van de februarimaand zich nog echt winters mocht blijven opstellen De weerkaarten geven onlangs een situatie te zien die veel overeen komst vertoont met de situatie die zich enkele keren in de lange, strenge winter van 1962-1963 voor deed Drs C J van der Ham van het KNMI gaf destijds met weerkaar ten in het tijdschrift „Hemel en Dampkring" een nabeschouwing van die winter. Welnu, die hoogte situaties. met blokkerende hoge- drukgebieden boven Groemana en Scandinavië, kun je bijna op de si tuatie leggen zoals wfj die nu op de weerkaarten aantreffen. Bij een dergelijke situatie doen depressies wel regematig aanvallen, maar zonder succes Al een paar keer deze winter heeft ook het KNMI zich op de situatie verkeken door dooi aan te kondi gen. Maar de aanvallende fronten liepen boven de zuidelijke helft van ons land al vast. In de hele noord oostelijke helft viel geen fjzel en bleef het vriezen Vorige week voerde de oostelijke wind zelfs al weer wat koude lucht uit Duitsland aan. waar al weer strenge vorst in de nacht werd ge meld In de weekeinde van 20/21 ja nuari gaf de NOS televisie niet al tijd een objectief beeld van de gladheid. Men sprak regelmatig over gladde wegen door ijzel. in het hele land Maar Hilversum is. al krijgt men wel eens de Indruk dat die gedachte daar leeft, niet het hele land De ijzelgrens kwam die zaterdagavond niet verder dan de lijn Afsluitdijk-Flevoland- Achterhoek. Noordelijk daarvan viel vrijwel geen neerslag. Wel in Utrecht en op de Veluwe plaatselijk 6 tot 10 mm neerslagin de vorm van ijzel, hetgeen een compleet ijs baaneffect op de wegen gaf. Twee maal in deze winter verwachtte het KNMI dat een dooifront tot de Wadden zou doordringen, maar de hogedrukgebieden noordelijker van ons staken daar een stokje voor, door de fronten reeds boven Zuid-Nederland een halt toe te roe pen, zodat de depressie-aanvallen regelmatig een nederlaag leden Of het in deze koude winter toch nog tot een Eltstedentocht zal ko men. zullen wij maar aan de organi satoren overlaten, die per slot het dichtst bij het Friese ijs zitten. De heer Wolf in Heerenveen kon het niet langer aanzien, begon water op het ijs te pompen en kwam met een gasbrander, op een slee gemon teerd. op het ijs om er alles aan te doen de baan berijdbaar en be trouwbaar te krijgen in geval het binnenkort weer streng mocht gaan vriezen. Zijn reactie was dat de organisatoren te veel met een star draaiboek werken en zich te weinig flexibel opstellen. Wanneer het deze winter niet tot een Elfste dentocht zou komen, is het wel een bijzonderheid, want in alle winters van dit formaat in deze eeuw is het tot heden twaalf maal wel gelukt en lang niet altijd onder gunstige om standigheden De agenda van de V.V.V. Deventer voor de week van donderdag 15 fe bruari tot en met woensdag 21 fe bruari ziet er als volgt uit: Deventer Schouwburg Grote Kerkhof 1, tel. 11500 b.g.g. 16641 Maandag 19 februari 20 uur: con cert door het Overijssels Philhar- monisch Orkest o.l.v. Bogo Lesko- vic; Solist: Stephen Bishop- Kovacevich. Dinsdag 20 februari 20 uur: Steile- wandrace, Gerard Cox met Leoni Jansen en Simone Kleinsma. Woensdag 21 februari 20 uur: Le Barbier de Seville, gespeeld door La Nouvelle Compagnie en geor ganiseerd door Stichting Wikor. Bioscopen: Cinema, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100. Weekfilm do 15 t/m wo 21 feb: Capricorn one. Matinee za 17, zo 18, wo 21 feb 14 uur: Donald Duck naar het wilde westen a.l. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20.30 za 19.30 en 21.30 zo 16.19.30 en 21.30 uur. EDB 1, Smedenstraat 10, tel. 13615 Weekfilm do 15 t/m wo 21 feb: Een vrouw als Eva - 4e week Catlow 16 jr. Nachtvoorstelling vr 23, za 24 uur: Catlow 16 jr. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur za 18.45 en 21.15 zo 14.30, 18.15 en 21.15. EBD 2, Smedenstraat 10, tel. 13615. Weekfilm do 15 t/m di 20 feb: The Revenge of the pink panther - 2e week a.l. Nachtvoorstelling vr 23, za 24 uur: Cesar et Rosalie 16 jr. Filmart wo 21 feb 20.15 uur: Dial M for murder. Aanvangstijden week film: werkd. 20.15 za 19 en 21.30 uur zo 15. 19 en 21.30 uur. Luxor 1, Brink 20. tel. 18662. Weekfilm do 15 t/m wo 21 feb; Jaws 2 - 4e week 12 jr. Nachtvoorstelling vr 16 feb 23 uur: Het Franse num mertje 16 jr. Matinee zo 18, wo 21 feb 14 uur: Peter en de vliegende auto bus a.l. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur za 18.30 en 21 uur zo 16. 18.30 en 21 uur. Luxor 2, Roggestraat 3-5, tel. 18662. Weekfilm do 15 t/m wo 21 feb (beh ma): Even en oneven - 8e week a.l. Nachtvoorstelling vr 16 feb 23.15: Kringloop van de angst 16 jr. Cy clusvoorstelling ma 19 feb 20.15: Cet obscur object du desir 16 jr. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20.15 za 18.45 en 21.15 zo 15,18.45 en 21.15 uur. Exposities: Galerie Tambaran, Bergstraat 34, tel. 15077. Geopend: do 19-21 vr 10-18, Bram van de Velde, litho's (t/m 11 mrt). Kunst Rondom, Openbare Lees zaal, Brink 70, tel. 13506. Geopend: di t/m vr 10-17.30en 19-21 za 10-17 Bert Vredegoor, zeefdruk ken en schilderijen (t/m 10 mrt). De Spaanse Ruiter, Noordenberg straat 33 Geopend: dl t/m vr 10-18 za 10-16: Landschappen en stadsgezichten Deventer, Zutphen en omstreken, schilderijen van G.E. en L.H. van Dijk. Stadsbibliotheek, Klooster 12, tel. 15827 Geopend: ma t/m vr 13-17.30 di en vr ook 8,30-12 wo ook 19-20 45: Tien eeuwen kuituur van het boek. R. Varings Kunstkabinet, Korte Assenstraat 15. Geopend: vr en za 13.30 - 17: Win tercollectie: grafiek van Riet Schultheiss, Toon Harmsma, Pim de Boer. André de Regt en Louis Spee Galerij Lenten, Kletterstraat 25- 27, Ep$e, tel. 21815. Geopend: wo t/m za 10-17: Schil derijen. beeldhouwwerken, grafiek, keramiek 185P - heden. Ruimtevaartcentrum Deventer, Muntengang 1, tel. 19755 bgg 18889. Geopend: op aanvraag: Alles over bemande ruimtevaart Museum De Waag, Brink 57, tel. 14556. Di t/m za 10-12.30 en 14-17 zo 14-17: Antieke keukens, zilver, aarde werk, fietsen. Museum de Drie Haringen, Brink 55, tel. 14556. Di t/m za 10-12.30 en 14-17: Speel goed, kostuums en stijlkamers. Museum voor mechanisch speel goed, Noordenbergstraat 9, tel. 19639. Di t/m za 10-12.30 en 14-17: Mecha nisch speelgoed. Albert Schweitzer Centrum, Brink 89, tel. 19675. Di t/m vr 9-12 en 14-17 za 13-16: Le ven en werk van Albert Schweitzer. Kunstuitleen, Grote Poot 19, tel. 11848. Geopend: di t/m vr 14-18 do ook 19-21: Tentoonstelling en uitleen van hedendaagse kunst za 10-12.30 en 14-17. 't Hoekhuis, Brink 38, tel. 13250. Geopend: di t/m za 13-18: Foto's van oud Deventer. Studio vijf, Binnensingel 90 Zaterdag 17 februari 20 uur: Con cert Lebuïnusharmonie o.l.v. Bep Voortman mmv het Lebuïnus Jeugdorkest olv Bart Voortman; na afloop bal mmv Lotus. Nivon-Centrum, Grote Kerkhof 10. Zondag 18 februari 10 uur: Wande ling door het Bergkwartier olv Jo Derks. Dinsdag 21 februari 19.30 uur: Indonesië, dia-avond. Café De Worp, Twelloseweg 3, tel. 14153. Zondag 18 februari 14 uur: Puzzel- rit DMAC. Wijkgebouw De Schalm, Dreef 1, tel. 31730. Vrijdag 16 februari 14-17 uur: be jaardencarnaval; 20-23 uur: tiener carnaval. Zaterdag 17 febr 14-17 uur: kindercarnaval; 20-02 uur: carnavalavond. MTS, Zutphenseweg 51-55, tel. 24822. Vrijdag 16 februari 14-17 en 19-22 uur: Open Huis. VVV, Stationsplein 2. Vrijdag 16 febr 20 uur: Een archeo logische excursie naar Yorkshire en North Umbria in Engeland. Spreker: dhr A. A. Arkenbout van de Archeologische Werkgroep Ne derland. Wijkgebouw Van Vlotenlaan Maandag 19 febr 19-21 uur: ruil beurs Nederlandse Vereniging van Postzegelverzamelaars. Lezingenzaal openbare bibliot heek, ingang Kleine Poot. Dinsdag 20 febr 20.00 uur: De 3e en 4e klas van de vrije school door P. H. A. Witvliet. Postiljon motel, Deventerweg 121, tel. 24022. Vrijdag 16 februari 20.30 uur: Scan dinavisch buffet m.m.v. Dans- en showorkest Delta 4. Deventer kunstijsbaan, Rem- brandtkade 195, tel. 18666. Woensdag 14 t/m zondag 25 febr: Nationale Schaats Vierdaagse. Te verrijden afstanden per dag: t/m 12 jaar: 2000 of 4000 of 80QQ meter; ou deren: 4000 of 10.000 of 40.000 me ter. Overdekt zwembad, Smyrna- dwarsstraat 2, tel. 21864. Zaterdag 17 febr 19.30-22 uur: Po lowedstrijd; „De IJsel" Volkssterrenwacht Bussloo, Bus- sloselaan4, Bussloo, tel. 05716-577. Vrijdag 16 febr 20 uur: Kijk-In- Kijk-Avond, Vrouwencafé, Menstraat 2, tel. 11637 Donderdag 15 febr vanaf 20.30 uur vrijdag 16 febr 9-11.30. Lebuïnuskerk, ingang Kleine Poot, tel. 12635. Geopend voor bezichtiging: ma t/m vr 10-17. Het ei van Columbus, Polstraat 76, tel. 12311. Zondag 18 febr 14 uur: literair Café. BIOSCOPEN ALMELO Bioscopen Almelo in de week van 15 t/m 21 februari: Palace: do. vr ma. di. 14.30, 20.00 uur; woensdag 20 00 uur; zaterdag 18 45.21 15 uur, zondag 15.30,18.45, 21.15 uur: Jaws deel 2.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 9