Bouw van nieuwe Gereformeerde Kerk kan nu beginnen Kindercarnaval bij „De Poppe Kerkcomplex een fraaie eenheid Feestavond in Dijkerhoek AGENDA PEUGEOT SERV^E! OMDAT DE PEUGEOT-RIJÖÉR RECHT HEEFT OP HET BESTE. Weekenddienst Offervaardigheid kerkelijke gemeente groot ONVOLDOENDE ACCOMMODATIE Autobedrijf H.L. Klosse KERKDIENSTEN SUGGESTIES UIT DE GEMEENTE S. BAKKER VERGADERRUIMTE AAN STRAATKANT VERTRAGING IN BOUW Verloren en gevonden BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD - 16 FEBRUARI 1979 - PAG. 3 Een prachtige opbrengst van f 260.000.- is het resultaat van een actie, die onder de lidmaten van de Gereformeerde Kerk van Holten in de zomer van '78 is gevoerd voor de bouw van een nieuwe kerk met bijgebouwen aan de Sta tionsstraat, op de plaats waar vroeger de zuivelfabriek „De Vrijheid" heeft gestaan. De nieuwbouwplannen waren al enige tijd bekend en toen de kerkleden, na uitvoerige informaties, daarmee akkoord waren gegaan hebben ze vrijwel unaniem zich spontaan een De heren J.A. Kolkman en F. de Wit, resp. voorzitter Bouwcommis sie en Commissie van Beheer van de Gereformeerde kerk, hebben op deskundige wijze de persmensen ingelicht over de te realiseren plannen. Waarom nieuwbouw? Omdat in de eerste plaats de zale- naccommodatie van „Rehoboth" toch niet bevredigde. Er was ruimte voor plm, 300 mensen, maar prettige vergaderen was het nu niet. De Commissie van Beheer ging zich toen oriënteren over een even tueel plan tot verbetering van de Het beleek echter dat een aanpas sing van de ruimte teneinde haar te verbeteren, toch te duur zou wor den. Zeer belangrijk was het feit van de huisvesting der kerkgangers. De Holtense gemeente is een trouwe, meelevende gemeente, die plm. 1100 zielen telt, verdeeld over on geveer 300 gezinnen. Met een per centage van 60 wat het kerkbezoek betreft slaat Holtens Gerefor meerde Kerk een uitstekend fi guur, aangezien dat percentage landelijk gezien gemiddeld veel la ger is. Zondagsmorgens zit de kerk, die plaats biedt aan 700 kerkgangers, mudvol. Wanneer in de zomer- maanen Holtens bevolking, tijde lijk duizenden mensen meer telt door de stroom vakantiegangers, zijn er twee kerkdiensten nodig. Het is meer dan eens voorgekomen, dat door het toerischtische bezoek stoelen bijgeplaatst moesten wor den in de catechisatiezaal waar men via het gesloten t.v. circuit de dienst kon volgen. Het ruimteprobleem kon niet wor den opgelost door de uit bouw/bouw van een nevenruimte bij de kerk. De plannen voor de nieuwbouw kwamen in een onverwachte nieuwe fase, toen bekend werd dat „De Vrijheid" ging sluiten en gebrs. Schuppert b.v. eigenaars werden van het complex. Er is toen een gesprek geweest met Schuppert b.v. die met de bedrijf- groot financieel offer getroost, om de bouw mogelijk te ma ken. En het pleit bovendien voor de daadkracht van de gemeente en haar solidariteit, dat het belangrijkste deel van bovenvermeld bedrag al is betaald. Met de opbrengst van de huidge kerkgebouw, een toezeg ging van een bedrag van een ton van de Stichting Steun Kerkbouw en via leningen zal in totaal 1.8 miljoen op tafel moeten komen: de som die nodig is voor het gehele project, exclusief de grond. Holterweg 128 Bathmen Tel. 05704-1262 NED. HERV. KERK 9.00 u. (Viering Heilig Avond maal) en 10.30 u. ds. W Vonds. Uitgangscoll. Plaatselijke zon dagsscholen Oppasdienst: mevr Pettinga-Bolks en Rudi v d. Voet, 10.00 uur Jongeren- dienst GEREF. KERK 9.30en 15.00uurds J Ribberink van Neede. In belde diensten is de le coll. voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Kindernevendienst (klas 4) In eke Stam. oppasdienst: Hen- riêtte Kolkman. mevr. Veldhuis-Willems, mevr. Grit- Liebeek (res)., Mevr Hulsman- Veldhuis, mevr. Saalmink- 8tam, mevr. Veldhuis-Bos (res). R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur. zondag: 9.30 uur DIJKERHOEK 10.00 uur ds. A.W. Berkhof. Uit gangscoll. voor Plaatselijke zondagsscholen. 0KKENBR0EK 10.00 uur ds. M. de Heer, uit gangscoll. Prot. Interkerk. Thuisfront. NIEUW HEETEN Zaterdag. 19.00 uur, zondag 8 00 en 11.00 uur (Themadienst) en winkelruimte klem zat. En te recht stelde de kerk de vraag: gaat Schuppert naar de overkant,, of kunnen wij dat doen. Dan zou kerkbouw mogelijk zijn op het vroegere fabrieksterrein Niet alleen is de gemeente gewezen op de mogelijkheidheid van nieuwbouw, maar ook op de fina nciële konsekwenties. De gemee nte zou dan twee ton op tafel moe ten leggen en de last van te sluiten leningen dragen. Toen duidelijk was geworden dat het overgrote deel van de gemeenteleden nieuw bouw de beste oplossing vond, kon de kerkeraad aan die nieuwbouw denken en werd besloten tot het houden van een actie voor contan ten. Het was de actie, die zoals in aanhef is vermeld, zo'n 260.000 op bracht. De kerkeraad zocht contact met architectenbureau H. Jorissen uit Rijssen en er werd een Bouwcom missie in het leven geroepen, waarin ook de jeugd en vertegen woordigers (vertegenwoordigsters) van verenigingen zijn opgenomen. tafel kwam er uit de gemeente heel wat correcties op het schetsplan naar voreh werden gebracht. Het resultaat van die suggesties was o.a. dat besloten werd de kerk niet vlak aan de straat te bouwen, maar meer naar achteren met op de voorgrond de bijgebouwen. Met Gebr Schuppert b.v, had men al overeenstemming bereikt, die hierop neerkomt dat Schuppert het bestaande gebouwencomplex overneemt Het piramidevormige dak domi neert in het nieuwe gebouwen complex en de maquette toont duidelijk dat er één geheel is ont staan. Links van het complex de toegangsweg naar het parkeerter rein (linksboven) met 50 parkeer plaatsen. Een voetgangerspassage naar de Dorpsstraat is eveneens in het plan geprojecteerd. Dat de bij gebouwen aan de Stationsstraat zijn gelegen blijkt- uit deze foto. AlaafFienpreuvertjes. dit berichtje is speciaal voor jullie bestemd, dus wil het goed lezen. Het gaat om de plaats waar we het kindercarnaval dit jaar zullen hou den. Je weet dat we ons voorgesteld hadden dit in de hal van de Mengu- nie te doen, maar dat gaat niet door. In plaats daarvan gaan we met zijn allen in OAD-bussen ineens naar „De Poppe" Vanaf 14.45 uur staan de bussen klaar op het terrein bij de Mengunie (Dorpsstraat) en om 15.00 uur vertrekken we. Van be lang is dat vaders en moeders die eventueel mee willen naar „De Poppe" daar wel met eigen vervoer naar toe zullen moeten, daar de bussen uitsluitend bestemd zijn voor de Fienpreuvertjes. Welnu, tot pl.m. 17 00 uur vieren we feest in aanwezigheid van Prins Jan III de Umrooper met zijn gevolg. Broms nor en wie weet nog allemaal meer. Wie is het leukst verkleed?, wie wint de kleurwedstrijd en wie wordt kinderprins of prinses 1979? We zullen het zien! En als we dat ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-41 13 Het heeft de kerkeraad. de Bouw commissie en de Commissie van Beheer goed gedaan, dat toen het schetsplan voor de nieuwbouw ter De buurtvereniging „Schoolkring Dijkerhoek" hield de Jaarlijkse feestavond in zaal „Het Bonte Paard" De avond was druk be zocht en voorzitter Meijerman sprak in een kort openingswoord hierover zijn vreugde uit. Hij sprak hierna een woord van welkom, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot burgemeester en me vrouw Enklaar, die sinds het najaar van 1978 inwoners van Dijkerhoek zijn. Mr. Enklaar werd door de buurtbewoners tot erelid van de vereniging benoemd. Hij stelde deze onderscheiding zeer op prijs en dankte hiervoor hartelijk. Door de toneelgroep van de Drentse vereniging uit Deventer werd na de pauze opgevoerd het blijspel 'n Koekoek op 't nust" De tonelisten brachten het stuk op vlotte wijze over het voetlicht en ze kregen een zeer verdiend applaus. Ter bestrijding van de onkosten werd een verloting gehouden. De gezellige avond werd besloten met een dansje o.Lv. het voortreffelijke duo „Bokkinga". De nieuwe Gereformeerde kerk met bijgebouwen zal de Stationsstraat een ander aanzien geven. De nevenruimten zijn met opzet geprojecteerd aan de straatzijde, met de bedoeling de kleinschaligheid van deze straat niet te ver storen. Architect Jorsissen kreeg de opdracht een kerk te bouwen voor eigen gemeente, die tevens de mogelijkheden heeft om toeristen passend te ontvangen. In die opdracht is de archi tect volkomen geslaagd. De mayuette toont een uitstekend ingepast ontwerp, waardoor de uitgangspunten, die de commissies voor eigen ogen stonden, volledig zijn gereali seerd. De KERKGANGERS De kerkzaal biedt plaats aan 750 kerkgangers en dat aantal kan op gevoerd worden tot 1000. door ge bruik te maken van de naast de kerkzaal gelegen ontmoetings ruimte. die kan worden afgesloten door een schuifwand Hoe de ban ken in de kerkzaal zullen worden gezet is nog een punt van overleg. De kerkzaal, die een oppervlakte heeft van 676 m2 (26 x 26). zal een deel van de thans gebruikte ban ken in carré-vorm kunnen worden geplaatst De te bouwen kerk krijgt een hoogte van plm 15 meter. De dakbedekking van de kerkzaal en van de twee vergaderlokalen op de hoek zal bestaan uit eterniet-lei. Hard glas wordt gebruikt voor de deuren, hardhout voor de koziinen. Over het algemeen zullen onder houdsvrije materialen worden be nut. Als steensoort is gekozen bronskleurige handvormsteen De reeds genoemde ontmoetings ruimte kan in de wintermaanden en op doordeweekse dagen worden Ingeschakeld om voor af na de kerkdienst elkaar te ontmoeten en biedt tevens gelegenheid tot aller lei verenigingsactiviteiten. Deze ruimte heeft dan ook een sterk veelvoudig functioneel karakter. Aan de straatkant zijn drie verga derlokalen geprojecteerd, en in het souterrain eveneens drie. Zo treft men aan de straatzijde boven aan: een catechisatielokaal en twee ver gaderruimten. daarnaast, in het souterrain, drie lokalen, waarvan er twee door de jeugd zullen worden gebruikt. Dat souterrain heeft een eigen ingang en de jeugd kan daar haar eigen wereldje opbouwen. Na ast deze zes lokalen is een consisto riekamer geprojecteerd, die niet aan de straat ligt, maar dicht bij de kerkzaal, zo vertelde ons de heer H J Kuipers, chef van de bouw- groep van bureau Jorissen Ten be hoeve van minder validen is voor de toegang naar boven een hel lende baan geprojecteerd. Een keukentje, een afhaalbarretje en een toneelvlak zijn belangrijke elementen in de ontmoetingsruim te, maar de hoofdzaak is dat kerk en alle bijruimten onder één dak worden gebracht en een fraai aan sluitend geheel vormen Om de weg vrij te krijgen naar het allemaal weten gaan we om pl.m. 17 00 uur weer terug met de bussen en worden keurig afgezet op het terrein van de Mengunie. Tot ziens en Alaaf' GEVONDEN: duif wit met bruin, kater, rood gestreept; herder shond; tas met gevlochten hand vat. Verloren: plm 5 sleutels in bruin hoesje; 2 bruine handschoenen, wanten, zilverkleurig kettinkje ..Petra"; gele kentekenplaat 80- PF-67. Overleden: G Manenschijn, oud 81 jaar, Holten (overleden te Deven ter); H Stegink, oud 68 jaar, Holten (overleden te Wierden); W C We vers, oud 41 jaar, Holten (overleden te Deventer); C M A van der Voet- Buurman, oud 79 jaar. Holten (overleden te Deventer). Ondertrouwd: J H Schooien, oud 23 jaar, Markelo en H J Ebrecht, oud 23 jaar. Holten. Vrijdag 16 februari 15.00 uur Opening kantoor voor Architectuur en Interieurbouw ing. D J. Beeftink, Keizersweg 24-26 met aansluitend „Open Huis" tot 21.00 uur. 20.00 uur Derde wedstrijd klaverja- scompetitie ZVV „Blauw Wit" in c»~bhuis Zaterdagf 17 februari 10.00 uur Spelmorgen pupillen S.V. „Holten" in clubhuis „Meermans kamp" Zondag 18 februari 14.00 uur Discobal in café ,,De Wip- pert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 19 februari 19 30 uur Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize (zie age nda) 19.45 uur Bijeenkomst afd. Espelo NB. v. Plattelandsvrouwen in „Trefpunt" Spr. de heer de Wolde. Onderwerp „Leven en werken in Staphorst" 20.00 uur Verkeersquiz VVN afd. Holten in zaal „Vosman" (zie ber.) 2Dinsdag 20 februari 20.00 uur Jaarbijeenkomst Stich ting Paardrijden Gehandicapten in hotel „Vosman" 20.00 uur Jaarvergadering Hol tense Handelsvereniging in hotel „Vosman" (zie adv.) 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in „Betha- nië" Spr. dokter J.F. Sijtsema. On derwerp „Hartstichting" 20.00 uur Ledenvergadering Ond. Veeverzekering „Raalte en Omstr." in café „De Biester" (zie adv.) 20.00 uur ..Liberaal-Trefpunt" afd. Lochem VVD in „Ruighenrode", Vordenseweg 6, Lochem. Spr. drs. Hendriksen, lid Prov. Sia'ten On derwerp „Kleine kernenbeleid" Woensdag 21 februari 20.00 uur Bijeenkomst afd. Holten N.B. v. Plattelandsvrouwen in ho tel „Vosman". Spr. de heer G.J. Kraaij, fysiotherapeut. Onderwerp „Acupunctuur" Donderdag 22 februari 19.45 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Holten in gebouw „Ire ne" Eigen avond. „Een avondje vroeger" 20.00 uur Bijeenkomst afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwenbond in gebouw „Rehoboth" Spr. de heer Xnooihuizen te Almelo. Onder werp „Gebruik en misbruik van al cohol onder volwassenen én de jeugd" 20.00 uur Ledenvergadering Speel tuinvereniging „De Kol" in café Kalfsterman. Vrijdag 23 februari 20.00 uur Touwtrekwedstrijden in manege „Snorrewind" (zie adv. en ber.) Vrijdag 2 maart 20.00 uur Wereldgebedsdag in Her vormde Kerk Zaterdag 3 maart 10.00-17.00 uur Grote Postzege lruilbeurs „H.P.C." in aula Scho lengemeenschap parkeerterrein moest een stukje grond worden aangekocht. Voor dat parkeergebied met 50 par keerplaatsen hoopt men met de gemeente Holten tot een akkoord te komen. De bouwcommissie heeft eens een kijkje genomen in de Sionskerk te Ryssen en de Geref. kerk in Wes- terbork <Dr.) om zich te oriënteren over inrichting, verwarming, plaats van het orgel etc. Vast staat dat naast de reeds genoemde banken, die enkele jaren geleden zijn ge plaatst en in totaal 375 mensen een plaats bieden, ook de kansel wordt meegenomen. Het liturgisch cen trum zal belangrijk groter worden dan in de bestaande kerk. Wanneer aannemersbedrijf H. Koopman en Zn., Kerkhofsweg te Holten, met de bouw kan beginnen is nu nog niet te zeggen De lange winter heeft een aanzienlijke ver traging veroorzaakt in de bouwwe reld. De sloop van de voormalige fabriek had al klaar moeten zijn, doch het wachten is op zacht weer en flinke dooi. Het zal wel voorjaar 1980 worden voordat men de vlag zal kunnen hijsen op of bij het tent- vormige dak van de kerk of boven de hoofdingang (Het kerkcomplex krijgt namelijk meer ingangen). Het medeleven, dat Holtens gere formeerden hebben getoond voor de plannen, zal ook tijdens de bouw voortduren. Architectenbureau Jorissen is in bouwteam-verband erin geslaagd binnen de budgetgrenzen te blij ven ARTS J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 18 70. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Bü spoedgevallen bel len; 18 70. WIJKVERPLEGING Zr M. Koggel, Magijnenenk 155, Deventer, tel. 05700-2 57 57 bgg. 2 27 00 Spreekuur wijkver pleegkundigen en uitlenen van verpleegartikelen van 13.30- 14.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. ZIEKENVERVOER AMBULANCEDIENST J Aanstoot, tel. 29 80 en 13 38 bgg Gar. Müller, tel. 17 45. ZIEKENFONDS Maandags mobiel kantoor par keerterrein bij sporthal ,,'t Mos- si nk", Keizersweg van 9.00-11.00 ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8 15-11.30 uur in het Groene Kruisgebouw. TANDARTS H Hansman, Grote Maatweg 36, Wierden, tel. 05496-17 65. Spreekuur voor spoedgevallen: 5 00-5.30 uur nam. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw G J Kraaij, tel 22 99. DIERENARTS: Th A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-15 1 5. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatsch. Diens- tverl. „Midden-Overijssel" Dorpsstr. 16, tel. 27 84, spreek uur ma. tem vrij. 8.30-9.30 uur. Tijdens de weekends zijn Maatr schapp. werk en Gezinsverz. be- reikb. onder nr. 05486-1 64 65. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 27 84. Spreekuur ma. t.e.m. vrij. 8.30-9.30 uur. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 18 febr. A. Groen, Kozakkenstraat 15, tel. 12 30, Maandag 19 te.m. vrij. 23-2 C. Meindertsma, Berg- manstr. 12, tel. 21 90. Za. 24 en zondag 25-2 J. Schut, Koe- koeksl. 60, Markelo, tel. 05476- 25 94. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis tel. 05483- 13 18. STORINGSDIENST Zaterdag 17 te.m. vrijdag 23 febr. Electra: H. Heijink, Kol- weg 44, tel. 21 24. GAS: W C. v d. Weerthof, Voor- sboerstraat 2, tel. 17 93. POLITIE Telefoon: 13 52-26 65 en 26 55. Na 6 uur 's avonds bellen: 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon. 22 22 (Dae en nacht»

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3