r n i KROAMSCHUDD'N BIJ BERT EN INEKE Holten moet klein deel vestigings overschot kunnen opvangen Wavin T.W.P. bouwt in Goor Verkeersquiz OPEN DEIR- SAMEMOMST HOLTENS NIEUWSBLAD Gala-avond was van grote klasse Raadsvergadering Aankoop voor sanering dorpskom HOLTENS NIEUWSBLAD In bezwaarschrift Gewest Midden-IJssel Gemeente Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 16 februari 1979 31e Jaargang - no. 7 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14. tel 05483-1356 Red.medewerker D. J Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: Kozakkenstraat 5, tel. 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f21.- per jaar. Losse nummers 40 cent. 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff 6.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Het bestuur van het Holtens Mannenkoor ging een dezer dagen naar Apeldoorn om de heer en mevrouw Van Jaarsveld-Kevelam geluk te wensen met de ge boorte van hun tweede zoon Paul Hendrik Jan. Bert Jaarsveld is dirigent van het koor vandaar het „uit stapje" van de mannen met een krentenbrood van 120 centimeter (voor elke noot van de toonladder 15 cm.) naar de Venkelstraat 143 in Apeldoorn. Nadat de vo calisten zich in de woonkamer hadden „geïnstaleerd" presenteerde Ineke (dirigente van het Holtens Jonge renkoor „Helicon") een snee krentewegge en werd het glas geheven op het welzijn van de flinke jonge zoon Paul. Op de foto van links naar rechts: Koorvoorzitter Ge ert Heusinkveld, Bert van Jaarsveld, Ineke met Paul, Egbert Stam, J. Klein Teeselink, Gert Vorkink en Ab Schuppert. Foto: Apldoornse Courant) Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur De eerste gala-avond in de elfjarige geschiedenis van ie Holtense Carnavalsver eniging ,,De Fienpreuvers"- afgelopen zaterdag in de schitterend versierde feest zaal ,,De Poppe" is uitste kend geslaagd. Rond 350 bezoekers woonden de pri meur in ..Keunedarp" bij. Vóórdat het startschot werd gege ven van het rijk gevarieerde pro gramma ontving prins Jan III den De gemeenteraad van Holten vergadert maandag 19 februari ten gemee ntehuize ter behandeling van onderstaande agenda: Aankoop grond met opstal in de kom van het dorp van B H Veldhuis te Holten Ruiling van grond met de heer J M. Metzger te Holten. Aanvullend voorstel tot aankoop molen in Dijkerhoek Nemen van voorbereidmgsbesluit voor een perceel, gelegen in het Mei- linksbos te Espelo Wijziging verordening geldelijke steun bewoners bij woningverbetering en krotontruimting 1979 en de Verordening geldelijke steun bejaarden bij verhuizing 1975 Uitbreiding van de werkgroep welzijn Aanwijzen van een vertegenwoordiger in het stichtingsbestuur van de muziekschool Rijssen-Holten Wijziging verordening regelende de subsidiëring van plaatselijke culture le. jeugd- en sportverenigingen Vaststellen van criteria terzake van de toewijzing van woningen Wijziging begroting 1979 Beantwoording eventueel ingekomen schriftelijke vragen „Vanwege de werkgelegenheids- en verzorgingsfunctie van Olst en Hol ten dient een klein deel van het vestigingsoverschot in IJsselvallei-Zuid in deze kernen te worden opgevangen; 50 a 75% van het migratiesaldo concentreren in Deventer en het resterende deel in de verhouding 2:1:1 verdelen over Raalte, Holten en Olst". Dat staat in het concept-bezwaarschrift van het Dagelijks Bestuur van het Gewest Midden-IJssei tegen het ter visie liggende ontwerp- streekplan IJsselvallei, dat door de Gewestraad nog definitief moet worden vastgesteld, gericht aan de Provinciale Staten van Overijssel. Daarin wordt verder onder meer gezegd: Umrooper in de voorzaal zijn collega-prinsen Leffert I (Boorkö- teels Enter); Jan I van de „Dieks- choevers" Wijhe. Bertus I van ..De Meerpoet'n", 'n Goor; Harry I van „De Stoppelkaters". Raalte en Ton I van de ..Hoeveleuters" uit Hoeve laken Tegen kwart voor negen gaf speaker Paul het sein tot de start van de show De „Knollentrekkers" uit Borculo zorgden meteen voor een voltreffer in de carnavalsroos en ook het dol-komische duo Graads en Mans oet Hengel kostte het weinig moeitè om de lachers met Twentse humor op z'n hand te krijgen. Gul applaus was er ook voor de Brands Brothers en hun char mante assistente Jeanette Een onbetwiste topper was het optre den van de dansmariekes van „De Fienpreuvers" met een can-ballet en erg in de smaak vielen ook de bijdragen van de „Boorköttels" en de „Stoppelkaters" het muzikale optreden van de „Diekschoevers" en Jan van de Zon van de Meer- poetn als zangsolist. Rond klokke half twaalf begon het galabal onder leiding van het Saturnuskwintet dat tot in de kleine uurtjes voort duurde Het Gewest streeft er naar, dat de kernen Olst en Holten in het Over ijsselse deel en Vorden in het Gelderse deel hun beperkte functie op het gebied van de werkgelegen heid en de verzorging moeten kun nen blijven vervullen. Deze functie impliceert, dat een deel van de im port gebonden is aan deze functie en derhalve economisch gebonden is. Deze functie doet de kernen Hol ten en Olst onderscheiden van ker nen als Bathmen, Diepenveen en Schalkhaar. In de bevolkingstaak stelling moet dit tot uiting komen. Voorts is er sprake van een onge lijke behandeling ten aanzien van de bevolkingsspreiding tussen IJsselvallei-Noord en Zuid, zonder dat dit door de omstandigheden gemotiveerd wordt. In de brief van 9 januari 1979 (verzonden 19 ja nuari 1979) van Gedeputeerde Sta ten wordt opgemerkt, dat het om geringe aantallen gaat. Dit is juist en daarom kan niet worden inge zien waarom van provinciale zijde zo sterk wordt vastgehouden aan het gekozen spreidingsprincipe Er wordt evenmin vooruitgelopen op een vestigingssaldo op grond van verzorgings- en werkgelegenheids argumenten. Een deel van de nieuw te bouwen woningen moet in de kernen Hol ten en Olst worden bestemd voor personen die werken in de diens tverlening en de industrie. Dit be tekent, dat indien in de gemeenten Holten en Olst de. woningbouw wordt afgestemd op de natuurlijke aanwas in deze gemeenten een kleiner deel van de nieuwe wonin gen kan worden bestemd voor de eigen bewoners dan in gemeenten met een overwegende woonfunctie. Van de door G S genoemde argu menten kan niet worden ontkend, dat Holten in een kwetsbare omge ving ligt. Desondanks wordt een beperkte extra groei verantwoord geacht. Dezerzijds wordt de 20% migratie- groei van Raalte wel als een pro bleem gezien. De instrumenten van de overheid zijn niet zodanig, dat een concentratie van 80% tot 1982 en 90% daarna in de kern Deventer is te realiseren; bij een concentratie van 50 a 75% van het migratiesaldo in Deventer is de doelstelling be strijding van de suburbanisatie ook gehaald. Voor Raalte lijkt het moei lijk om op korte termijn 20% van het migratiesaldo te binden. Het bezwaar tegen de bevolkingssprei ding houdt met de nodige wijzigin gen in, dat ook bezwaar wordt ge maakt tegen de woningbouwcijfers daar deze zijn gerelateerd aan de bevolkingsgroei en spreiding. Met betrekking tot de kleine ker nen wordt in het concept- bezwaarschrift o.m. gezegd, dat voor een aantal kleine kernen be perkingen kunnen gelden met be trek king tot de woningbouw uit het oogpunt van natuur, landschap en historische stedebouwkundige structuur. In beginsel wordt er mee inge stemd, dat landschappelijke, na tuurwetenschappelijke, stede- bouwkundige en cultuur historische overwegingen tot be perkingen kunnen leiden. De pro vincie kan in het streekplan aange ven, waar die beperkingen zouden kunnen spelen. Maar het gaat te ver om in het streekplan de woningbouw zo te beperken (maximaal 1,5% groei per jaar), dat het inwonertal maximaal constant kan blijven en de eigen natuurlijke groei moet vertrekken. Daardoor wordt de leefbaarheid van de kernen aangetast (daling draagvlak voorzieningen, vertrek jongeren en vergrijzing etc.). Voor gesteld wordt dat alle kleine ker nen, Heeten en Lemelerveld daar gelaten in beginsel mogen uitbrei- Vrijdag 8 februari is door de ge meente Goor en Wavin TWP B.V., voorheen Vaessen Schoemaker Co. Kunststofemballage B.V., het kontrakt getekend voor de aan koop van 2 ha. industrieterrein door Wavin TWP. Wavin zal op dit terrein, aan de Enterseweg in Goor, een nieuwe fabriek bouwen. Uitbreiding van aktiviteiten op het gebied van dunwandige ver pakkingsmaterialen zijn aanlei ding geweest tot deze aankoop. De huidige aktiviteiten van Wavin TWP. die zijn ondergebracht in fa brieken te Holten en Goor, omvat ten: de produktie van kunststof Op maandag 19 februari 1979 wordt er in de zaal „Vosman" 's avonds om 20 uur een wedstrijd in verkeerskennis gehouden. Voor deelname hebben de volgende verenigingen en bedrijven inge schreven: De Holtense Boerendansers; Buurtvereniging Churchiil- straat, Kozakkenstraat; Schietvereniging De Zaagmolen; Person eelsvereniging „Metalin", C.J.V. Dijkerhoek; Muziekvereniging H.M.V Ned Bond van Plattelandsvrouwen; Ontspanningsclub O.C.H Firma H. Koopman en Zn.; Touwtrekvereniging O.K.I.A De Bergruiters; MAC „De Holterberg" en de Toneelvereniging D A.T Drie deelnemers van elke vereniging of bedrijf krijgen aan de hand van dia's 20 vragen te beantwoorden. Men kan ook individueel aan deze quiz deel nemen. In de pauze wordt er „Bingo" gespeeld. De avond is voor iedereen vrij toegankelijk Belangstelling wordt door de afdeling Holten van het V V N. zeer op prijs gesteld. kuipjes en deksels (o.a. gebruikt voor verpakking van margarine) in Holten en de produktie van folie en bekers voor zuivelprodukten in Goor. Deze laatste aktiviteiten zijn ondergebracht in een voormalige textielfabriek aan de Stationslaan in Goor. In Holten kampt het bedrijf mo menteel met grote ruimteproble men. Omdat uitbreiding hier ge zien de aard van het industrieter rein niet mogelijk was, werd beslo ten in Goor grond aan te kopen, waarvoor nu de kontrakten zijn ge tekend. Het aangekochte terrein heeft een oppervlakte van 2 ha., terwijl optie is genomen op nog eens 3 ha. Zodra de weersomstan digheden het toelaten zal hier wor den begonnen met de bouw van een nieuwe fabriek, waarin de produk tie van kuipjes zal worden onder gebracht. Bovendien voorziet het plan in de nodige magazijnruimte. In de fabriek in Holten blijft de produktie van deksels gehuisvest en voorlopig zal ook in de oude fa briek in Goor de huidige produktie van folie en bekers blijven plaats vinden. Voor de werkgelegenheid in Hol ten en Goor bij Wavin TWP heeft één en ander geen konsekwenties. den overeenkomstig de plaatsge bonden woningbehoefte (groei ge middeld 2% per jaar). In de aanhef van het concept be zwaarschrift wordt er op gewezen, dat door het provinciaal bestuur weinig recht is gedaan aan de om vattende bemerkingen en uitwer kingen die het Gewest in de nota: „Zienswijze voor het gebied IJsselvallei-Zuid met betrekking tot het concept-streekplan IJssel vallei" (augustus 1978) heeft meer- gelegd. „Wij menen, met name ge let op de eenstemmigheid waar mee Gewestraad en gemeentera den het eens waren over de inhoud van deze nota, dat in de Toelich ting bij het ontwerpstreekplan in te beperkte mate is ingegaan op deze nota", aldus het bewaar schrift. Officiële pubiikatie Uitloting obligatielening Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter openbare ken nis. dat in een op 20 februari 1979 te 10.00 uur te houden openbare ver gadering van hun college zullen worden uitgeloot 7 obligaties van de per 1 maart 1357 gesloten obli gatielening groot f 140.000.- Holten, 14 februari 1979 Burgemeester en wet houders van Holten W.H. Enklaar, burgemee ster J. Vuuregge loco- secretaris De Open Deur-groep Holten belegt zondag 13 februari in de Geref. kerk de derde bijeenkomst in dit sei zoen. Spreker is deze avond ds. M. J. V/. Knipscheer, herv. predikant te Arnhem (oud-voorganger van de Herv. gemeente in Holten). Het thema van de preek is „Nooit kan 't geloof te veel verwachten". Mede werking verleent Holtens Ge mengd Koor o.l.v. de heer Kot kamp. De officiële aanvang is 19.15 uur, doch vanaf 19 uur is er gele genheid tot samenzang met orge lbegeleiding van de heer J. H. van Engbrink. De Open Deur-groep re kent weer op een zeer grote belang stelling. U ontvangt een fraaie als u een Naam Gebruik deze Adres Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Woonplaats Geeh op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr /mevr Woonplaats Hij/zij betaalt het abonnen- ntsgeid per hall Voor de sanering van de dorpskom dient de gemeente de beschikking te hebben over een perceel, groot 362 m2, waarvan eigenaar is de heer B. H. Veldhuis, Sroidsstraat 5 Holten. De heer Veldhuis wil al leen medewerking verlenen wan neer de gemeente bereid is alle hem toebehorende eigendommen in de dorpskom aan te kopen. Dat zijn twee percelen met opstal en erf, grootte resp. plm. 362 en 234 m2. De verkoopsprijs is f301.000, inclusief alle vergoedingen en con form het deskundigen-rapport. De aankoopt geschiedt onder an dere onder de volgende voorwaar den: De gemeente is verplicht in gaande de datum van het raadsbe sluit tot aan de datum van betaling van de koopsom een rentevergoe ding, berekend naar 8% per jaar van de koopsom ad f301.000 - te betalen De betaling van de rente zal gelijk tijdig met de betaling van de koop som plaatsvinden. Verkoper is verplicht de woning Smidsstraat 5 uiterlijk per 12 mei 1979 geheel ontruimd op te leveren. Op de datum van ontruiming, doch uiterlijk op 1 mei 1979 kan de ge meente de woning in volle en vrije eigendom aanvaarden. De bewo ners van het pand Smidsstraat 5 hebben inmiddels in vervangende woonruimte voorzien. In verband hiermede is het mogelijk de woning te verhuren. Hierover zullen B. en W. de raad nog nader informeren. De gronden met opstai zullen wor den ingebracht in het gemeentelijk grondbedrijf. Omdat het perceel F nr 1692 is opgenomen in het sane ringsplan voor de kom van het dorp zal het Rijk een bijdrage verlenen van 80% in de verwervingskosten van deze grond. De commissie gemeentewerken kan zich met de onderhavige aan koop verenigen. Het voorstel van B. en W. luidt: over te gaan tot aankoop van de percelen grond en de woning Smidsstraat 5.

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1