Hogere diverse aan bijdrage verenigingen „Recht op wonen" centraal op politieke scholingscursus Meer brood eten is wenselijk Werkgroep Welzijn —wil uitbreiding— Meer VVRI-autokeuringen Als de raad ermee akkoord gaat GRONDRUIL Vertegenwoordiging bestuur muziekschool HOLTENS NIEUWSBLAD - 16 FEBRUARI 1979 - PAG. 11 Ondanks gladde wegen en minder gunstige weersomstandigheden wa ren er maandagavond toch nog pl.m. 60 dames op de tweede avond van de Politieke Scholingscursus voor vrouwen in zaal „Vosman" een feit waarover discussieleidster mevr. E. Bervoets-Wiersma te Markelo in haar welkomstwoord haar vreugde en voldoening uitsprak. In deze tweede bijeenkomst in de serie van vier stond centraal het on derwerp „Recht op wonen. Voor wie geldt dat?" Wanneer de gemeenteraad in zijn vergadering van maan dag 19 februari akkoord gaat met B en W's voorstel zal de verordening, die de subsidiëring regelt van plaatselijke culturele-, jeugd- en sportverenigingen, worden gewijzigd. Het betekent een verhoging van de bijdrage aan verenigin gen. Het is gebruikelijk, zo schrijft het college aan de raad, dat jaarlijks per 1 januari de subsidienormen, vastgelegd in genoemde verordening, worden aangepast. Per 1 januari 1977 worden de nor men met gemiddeld 10% verhoogd. Daartegenover stond een verho ging van de verbruiksvergoedingen van de diverse gemeentelijke spor taccommodaties van gemiddeld 7%. Ingaande 1 januari 1978 wer den de subsidienormen met ge middeld 7% en de gebruiksvergoe- dingen met gemiddeld 5% ver hoogd. De verhoging van de gêbruikver- goedingen per 1 jan. 1979 bedraagt 3,5%, een percentage dat is vastge steld door de sportcommissie en is goedgekeurd door de raad. De sportcommissie heeft ten aanzien van het wijzigen van de subsidie verordening slechts een advise rende stem. Zij adviseert de subsi dienormen als bovenvermeld te re kenen ingaande 1 januari 1979 met gemiddeld 5% te verhogen. Een deel van de normen bestaat uit vaste bedragen, die niet afhanke lijk zijn van ledenaantallen, hoogte contributie e.d. Dat is wel het geval bij subsidiëring van de culturele verenigingen Daarnaast is er vooi leden van muziekverenigingen ook een subsidienorm per lid (formeel per bespeeld instrument). De jeugd- en sportverenigingen krij gen uitsluitend een subsidie per lid; die is bovendien afhankelijk van de hoogte der jeugdcontributie Verschil groter Doorgaans werden alle nprmen elk jaar met eenzelfde percentage ver hoogd. Daardoor is echter in de loop der jaren het verschil tussen de vaste normen - soms bedragen van vele honderden guldens - en de normen, die per lid gelden en varie ren van f 10.- tot f25 -, steeds gro ter geworden Het gevolg was dat de vaste normen, die in feite gezien kunnen worden als basissubsidies, in verhouding tot de normen per lid vrij sterk zijn gestegen Het is niet ondenkbaar, zeggen B. en W in de toelichting, dat dit op den duur wel tot redelijke verschil len zou kunnen leiden Een kleine vereniging, die afhankelijk is van een subsidie per lid. zou in verhou ding minder ontvangen dan een andere kleine vereniging, die in hoofdzaak vaste normen ontvangt. Oplossing De sportcommissie meent, dat voor 1979 volstaan kan worden met het alleen verhogen van de normen per lid, alsmede met een verhoging van de vaste normen voor verenigingen, die geen subsi die per lid ontvangen conform het volgende overzicht: I Muziekverenigingen, per be speeld instrument f 27,501 was 26.-). Tamboerkorpsen, per bespeeld in strument f20 - (was f 18,50), Majo- rettegroepen. kledinggeld per lid f20 - (was f 18.50), Zangverenigin- 15% van de totale gen. contributie-opbrengst. maximaal f315.- (was doch f 300.-). Zangverenigingen, 25% van de sa lariskosten van de dirigent, doch maximaal f435 - (was f420.-). II. Jeugdverenigingen, 50% van de jeugd-contrlbutie met een maxi mum per lid van f 12 - (was f 10.-) III. Speeltuinverenigingen, 15% van de totale contributie- opbrengst, doch maixaal f210.- (was f200.-) IV. Sportverenigingen, 50% van de jeugd-contributie, met een maxi mumper lid van f 16,80 (was f 16 -). Met deze verhogingen gaan alle verenigingen er in verhouding evenveel op vooruit, zij het dat de jeugdverenigingen (hieronder val len alleen de padvinders) een extra verhoging is toegedacht, omdat de norm voor deze categorie vereni gingen nog enigszins achterloopt bij de andere normen Ook vorig jaar is deze norm als extra ver hoogd. Verwacht wordt dat met inbegrip van deze verhoging over 1979 totaal plm. f37.500.- aan subsidies zal worden verstrekt In de gevolgen van deze verhoging is reeds voor zien in de gemeentebegroting voor 1979 Voorts adviseert-de Sportcommis sie enkele bepalingen in de veror dening op te nemen, die het moge lijk maken om differentiaties aan te brengen in aan sportverenigingen te verstrekken subsidies Deze be palingen maken het enerzijds mo gelijk de subsidie te beperken, in dien de betreffende vereniging re latief geringe kosten voor de jeugd maakt of behoeft te maken. Maar ze bouwt anderzijds de mogelijkheid in van het verstrekken van een ex tra subsidie in die gevallen dat „de verhouding tussen het totaal be drag van de jeugdsubsidie en de door de vereniging ten behoeve van de jeugdleden gemaakte kosten daartoe aanleiding geeft" Door de Sportcommissie zal dan worden bepaald welke kosten kunnen wor den gerekend te behoren tot „ten behoeve van de jeugdleden ge maakte kosten" Sportcommissie Tenslotte zij voor de goede orde nog vermeld, dat de Sportcommis sie zich heeft gerealiseerd, dat het in feite niet tot haar taak behoort een advies uit te brengen met be trekking tot te verstrekken subsi dies aan culturele- en jeugdvereni gingen Met het oog op een zo eer lijk mogelijke verdeling van de be schikbare subsidie kan een verho ging van de subsidienormen voor de verschillende categorièn en ver enigingen niet afzonderlijk plaats hebben Bovendien zijn al deze normen in één artikel van de subsi- dieverordeing geregeld en het is dus administratief gezien eenvou diger wanneer kan worden vol staan met één wijziging van de ver ordening Een anders rechtstreeks aan het college uitgebracht ambte lijk advies zal niet anders hebben geluid Daarom heeft de Sport commissie gemeend in dit geval de grenzen van haar taken en be voegdheden te mogen overschrij den, zo wordt gezegd in de toelich ting. Overigens zij hieraan nog toege voegd, dat binnen enkele jaren, bij de vaststelling van een welzijn- splan voor deze gemeente, een af zonderlijke subsidieverordening moet worden vastgesteld voor de sociaal-culturele verenigingen (waaronder de muziek-, zang-, jeugd- en speeltuinverenigingen vallen), zodat de bestaande subsi dieverordening dan alleen blijft gelden voor de sportverenigingen. Bovenbedoelde situatie zal zich derhalve dan niet meer voordoen. In afwachting daarvan hebben wij er overigens geen moeite mee, dat de Sportcommissie. bij het (nog) ontbreken van een overkoepelende commissie voor de sociaal- culturele verenigingen, bij haar ad vies inzake wijziging van de subsi dieverordening, mede de sociaal- culturele verenigingen betrekt, schrijven B en W. Het forum bestond uit de Hol tense gemeenteraadsleden mevr. M. Metsemakers-Rouwë (PvdA), J. de Waard (VVD) en H. J. Westerik (CDA). De vier vragen waarop het forum in kort bestek (spreektijd 8 minuten) vanuit hun politieke hoek een antwoord moest geven waren; 1. „Erkent u een recht op wonen van kinderen? Acht U woonerven een positieve bijdrage om dat recht gastalte te geven of niet? Zo nee. zijn er dan andere ideeën binnen uw partij om dit recht te realiseren. 2. Wat zijn uw standpunten over het recht op wonen van culturele minderheden? Moeten wij streven naar integratie binnen het volks- huisvestingsgebied of niet? De vrijwillige veiligheidsinspec ties die onder controle van Veilig Verkeer Nederland en in samen werking met BOVAG- autobedrijvenfworden uitgevoerd, zijn vorig jaar tot recordhoogte gestegen. Niet minder dan 845.084 auto's werden aan een keuring onderwor pen. Dat zijn er zo n 30 000 meer dan in 1977, toen er 818.342 wagens onder de loep werden genomen. Het is evenzeer verheugend te kunnen constateren dat het aantal afkeuringen, dat tot en met 1977 een voortdurende stijging te zien gaf. het afgelopen jaar daalde Af gekeurd werden 91.507 auto's, on geveer 21 000 minder dan in 1977, toen er 112 832 wagens niet in orde werden bevonden Een mogelijke oorzaak van de da ling van het aantal afkeuringen is de verlenging van de garantieter mijn voor nieuwe auto's, waardoor reparaties eerder worden uitge voerd. Daarnaast heeft het wage npark het afgelopen jaar een aan- zienltfke verjonging ondergaan. Het aantal nieuw verkochte auto's bereikte ook in 1978 een record hoogte. Uit deze cijfers blijkt in ieder geval dat de Nederlandse automobilist zich meer bewust wordt van de noodzaak van bedrijfszekerheid door goed auto-onderhoud in het kader van de bevordering van de verkeersveiligheid. De hier geconstateerde ontwikke ling wordt bovendien als zeer posi tief ervaren in het licht van de over enkele jaren verplichte periodieke autokeuring. Gesteld kan dan ook worden dat de vrijwillige inspecties door BOVAG-autobedrjjven een grote bijdrage leveren aan een soepele invoering van die verplichte keu ring. Ir. G.J.P.M. de Bekker, ver bonden aan het Voorlich tingsbureau voor de voe ding te Den Haag, is gepro moveerd op een proefs chrift, getiteld: „De bete kenis van brood in de voe ding en de factoren, die op het broodgebruik van in vloed zijn". In „Voedingsinformatie", het bulletin van genoemd voorlichtingsbureau, zegt ir. De Bekker in een inter view allerlei behartens- waardige dingen over zijn onderzoek. Het eten van brood blijkt statusge- bonden te zijn. In de laagste inkomens-klassen komt een hoger broodverbruik voor dan in de hoge re Men kan het vaak niet maken tegenover zijn collega's om brood van huis meegenomen op te eten. Brood eten is typisch een ochtend- voedsel Ruim 90% vanalhetbrood wordt tot en met de lunch gegeten. Ook dit aspect is belangrijk voor de voorlichting. Verschillen in broodgebruik gaan zich pas afspelen na het ontbijt. Mannen eten evenveel brood bij het ontbijt als vrouwen en ook in de lage welstandgroepen worden tij dens het ontbijt evenveel boter hammen genuttigd, als in de hoge welstandsgroepen. Pas na het ont bijt ontstaan er verschillen. Opmerkelijk is dat mensen, die niet ontbijten, gedurende de hele dag niet minder brood tot zich nemen, dan mensen die wel met brood ont bijten Zij halen dit blijkbaar later in Mensen die wel ontbijten, maar dit zonder brood doen, eten per dag wel minder brood. Brood is leverancier. Brood blijkt een belangrijke lever ancier te zijn van energie, eiwitten, koolhydraten, thiamine, ijzer en voedingsvezel Uit de voedingsge woonten van de onderzochte cate gorieën (schoolkinderen, adole scenten, werknemers) blijkt dat, naarmate de broodconsumptie toeneemt, het percentage vet om laag gaat en het percentage kool hydraten hoger wordt. Dit zijn twee belangrijke, wenselijke tendensen in de huidige voedingsleergedach te. Ook belangrijk is. dat bij toene mend broodgebruik de voedings vezelvoorziening omhoog gaat Op grond van deze uitkomsten stel ik dat het wenselijk is, dat het aandeel van het brood in de voeding toe neemt Uit het onderzoek blykt dat verwacht mag worden dat wanneer iemand meer brood gaat eten, zijn energie-opname niet zal toenemen, hij laat dan iets anders staan Naarmate het verbruik van brood toeneemt, wordt het Interessanter om bruinbrood te eten Voorname lijk omdat bruinbrood meer voe dingsvezel bevat Bruinbrood be vat ook meer mineralen en vitami nes dan witbrood, maar er bestaat nog geen duidelijkheid of dit ook tot een verhoogde opname leidt. De voornaamste conclusie van het proefschrift is, dat een stijging van het broodgebruik wenselijk is en dat dit bij voorkeur in de vorm van bruinbrood dient te geschieden. Bij de maatregelen ter stimulering van het (bruin)broodgebruik dient, vooral gebruik te worden gemaakt van de relaties tussen het broodgebruik en de situationele variabelen Het zal niet meevallen om de men sen meer brood te laten eten Brood kan als een zeer gemakkelijk voe dingsmiddel worden beschouwd, is een kant en klaar produkt Met be leg is zeer veel variatie mogelijk en het is gemakkelijk als maaltijd mee te nemen. Al deze aantrekkelijkheden heb ben niet kunnen verhinderen, dat het broodgebruik de afgelopen de cennia sterk is gedaald De wens elijkheid om te komen tot een stij ging van het broodgebruik bete kent dat de bestaande trend zal moeten worden omgebogen Dit lijkt erg moeilijk Is er verschil tussen brood van de warme bakker en fabrieksbrood? Warme bakkers en fabrieksbrood- bakkers gaan in het algemeen van dezelfde grondstoffen uit en moe ten zich aan dezelfde wettelijke re gels houden. Uit voedingsoogpunt bekeken is brood van de warme bakker gelijk aan fabrieksbrood Aldus een van de vragen van lezers en deskundigen, die worden bean twoord door de redactie van „Voe dingsbulletin". het voorlichtings orgaan van het Voorlichtingsbu reau voor de voeding. Er kwamen nog meer interessante vragen en antwoorden naar voren Men leze Worden er aan brood conserveer middelen, kleur- en smaakstoffen toegevoegd? Gewoon brood mag geen conser veermiddelen bevatten Een uit zondering hierop is roggebrood; daaraan mag een bepaalde hoe veelheid van een toegestaan con serveermiddel worden toegevoegd. Kleurstoffen zijn evenmin toege- De bomen en beplanting op een perceel gelegen op de hoek van de Motieweg zijn telkenmale zodanig uitgegroeid, dat dit gevaar ople vert voor de vrijheid en de veilig heid van het verkeer ter plaatse. De eigenaar van het onderhavige perceel hebben wij aangeschre ven, teneinde in deze situatie ver betering te brengen, aldus schrijven B en W de raad. Eigenaar van het strookje grond is de heer J M Metzger, Diessenplas- straat 15. Deze heeft aangeboden bedoelde strook grond, ter grootte van ongeveer 210 m2, te ruilen te gen het naastgelegen en aan de gemeente Holten in eigendom toe behorende perceel groot ongeveer 130 m2 hetgeen een gedeelte is van Je voormalige autoweg over de Holterberg. welk gedeelte is inge plant Het verdient aanbeveling op Jit aanbod in te gaan, omdat de verkeersveiligheid met deze trans actie ten zeerste wordt gediend, meent het college. Met de heer Mezger zijn B en W tot overeens temming gekomen, dat deze grondruil zou kunnen geschieden met gesloten beurs, onder de bij ruiling algemeen geldende bepa lingen en bedingen, terwijl de kos ten van deze grondtransactie ge heel voor rekening van de heer Metzger dienen te komen. Tegen het aangaan van een overeenkomst van grondruil onder voormelde voorwaarden hebben B en W geen bezwaar. De commissie gemeente werken kan zich met een en ander verenigen Het voorstel is derhalve: over te gaan tot grondruiling onder de genoemde voorwaarden staan, behalve in krentenbrood waarin een toegestane gele kleur stof mag worden gebruikt, evenals de smaakstoffen citroenolie, ka- neelolie en een geringe hoeveelheid specerij. Hoe kan men brood het beste be waren? Brood kan bij kamertemperatuur het beste bewaard worden in een gesloten trommel of broodla met ventilatiegaatjes. Doe alleen afge koeld brood in de trommel, anders komt er waterdamp tegen de kan ten en gaat het brood snel schim melen. Maak de verpakking van gesneden brood open Wil men brood langer bewaren en beschikt men over een diepvriezer, dan kan men het invriezen. Verpak het verse afgekoelde brood in een plas tic diepvrieszak en vries het snel in. De bewaartyd is ongeveer 1 maand. Wat moet men doen met beschim meld brood? De stofwisselingsprodukten van schimmel kunnen zich door het hele brood verspreiden. Bepaalde stofwisselingsprodukten (m.vco- toxinen) kunnen schadelijk zijn voor het lichaam. Het is daarom beter om brood waar schimmel op voorkomt in zijn geheel weg te doen. Het is niet voldoende om al leen de schimmel te verwijderen. In de Harlinger Courant heeft ge staan dat gewoon brood 20% reuzel bevat en dat er o.a. bakverbete- raars aan worden toegevoegd. Is dat waar? Het eerste is niet juist. Het totale vetgehalte van brood is hooguit 4%. Een gedeelte van het vet is af komstig uit de graankorrel zelf. Aan brood mogen bakverbeteraars worden toegevoegd. In dergelijke bakverbeteraars is vet verwerkt dat öf dierlijk öf plantaardig kan zijn 3 Wat doet Uw partij aan het recht van gehandicapten en bejaarden om behoorlijk te wonen? Acht U het noodzakelijk dat mensen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen wonen? Hoe ziet U in de praktijk de mogelijkheden daartoe? 4. Is er recht op huisvesting voor alternatieve samenlevingsvormen, ook voor jongeren. De heer Westerik die als eerste het woord voerde herinnerde aan het CDA-programma waarin staat dat iedere burger recht op wonen heeft. In deze verklaring staat eigenlijk alles, want hieronder vallen ook be jaarden, gehandicapten, minder heidsgroepen, etc. Het CDA erkent ook voor ieder het recht op een goede woonomgeving. Een van de mogelijkheden om dit te bereiken zijn de woonerven. Doelstelling moet zijn; geen ver keer in woonwijken. Wat betreft de culturele minderhe den is het CDA van mening dat ook in Holten voor enkele woonwagens ruimte gecreëerd moet worden en wel zodanig dat de doelstelling, in tegratie, een haalbare gedachte wordt Over alternatieve samenlevings vormen spreekt het CDA- programma duidelijke taal. Het is van mening dat het huwelijk de hoeksteen van onze samenleving is. Dat betekent dat het CDA an dere samenlevingsvormen erkent doch dat vanuit haar visie andere samenlevingsvormen dan het hu welijk in prioriteit anders komen te liggen. Mevr. Metsemakers-Rouwé liet een duidelijk ja horen op de vraag „Hebben kinderen er recht op. dat hun woonomgeving voldoet aan de eisen die ZIJ stellen. Een kind heeft dat nodig en de tendens om dit te verwezenlijken, is de laatste tijd zeker aanwezig. Een van de mogelijkheden om dit te bereiken is in de straat outoverkeer onder geschikt maken door woonerven. Wanneer culturele minderheden zo als Molukkers, Surinamers, woon wagenbewoners en gastarbeiders, geheel of gedeeltelijk willen inte greren dan hebben zij niet alleen recht op een woning, maar boven dien op speciale voorzieningen. Dit geldt ook voor woonwagenbewo ners, die in hun wagen willen blijven wonen. Willen zij dit echter (niet meer) dan hebben zij recht op een huis. De P.v.d.A. heeft als doel er naar te streven, dat bejaarden zo lang mo gelijk in hun eigen omgeving zelf standig kunnen blijven wonen, ge ïntegreerd tussen de rest van de bevolking. Kunnen ze niet meer zelfstandig wonen, dan pas naar een bejaar denhuis of naar een zgn. „zorgwo- ning" bij een dergëlijk oord. Wanneer hieraan behoefte bestaat en die is er blijkbaar, zullen we moeten inspelen op de wensen van diegenen, (ook jongeren) die in al ternatieve leefgemeenschappen willen leven. Hiermee is reeds ge ëxperimenteerd door bijv. grote pakhuizen in leefeenheden in te delen aldus de visie van mevr. Metsemakers op vraag 4. De heer De Waard die de rij van sprekers sloot noemde een woonerf een positieve bijdrage maar beter is zoek steeds de beste spelplek op (liefst) eigen erf. Een samenlevingsgroep (gezin} moet genot en vrijheid van wonen hebben. Culturele minderhederj moeten natuurlijk wonen Toleran* tie is de grote eis! Wie niet wil inte; greren moet dat NIET moeten. Met de consequenties van dien! Gehandicapten en bejaarden zijn normale mensen! Ambtelijke pro^ cedures moeten simpeler. Er zijn veel te veel bemoeizuchtige in stanties en te weinig meelevende „naasten". Maatschappij mentaliteit moet beter worden. Welzijnszorg - vroeger: Buren hulp! Voor alternatieve samenlevings vormen moeten voorwaarden scheppende maatregelen komen, ook al in het „bestemmingsplan". Voor alle vier deze avonden ge stelde vragen geldt, zo besloot de heer De Waard. „Te weinigen be slissen over te velen". De overheid moet meer „vrijheid" geven." Na de pauze werden aan de forum leden een aantal vragen gesteld die soms aanleiding waren tot een ge animeerde discussie tussen de le den onderling iets wat tegen de voorschriften „indruiste" maar discussieleidster Bervoets genoot er toch wel van dus Nadat mevr. Bervoets de forumle den had bedankt en een geschen kenbon had aangeboden, werd om pl.m half elf de zeer geslaagde avond beëindigd. De derde bijeenkomst zal worden gehouden op maandag 12 maart. Het onderwerp is dan „Zorgen rond de gezondheid". H^Tgiro 3 88ooo^B Tijdens de behandeling van de be groting 1979 heeft de raad zich uit gesproken voor het opnemen van een lid van de raad in het bestuur van de Muziekschool Rijssen- Holten. Het bestuur van de muziekschool is verzocht mede te delen of hiertegen bezwaren bestaan. Dit bestuur heeft inmiddels geant woord, dat dit niet het geval is. In tegendeel, het is van mening dat een subsidie-verstrekkend lichaam vertegenwoordigd behoort te zyn in het bestuur van een subsidie- ontvangende vereniging of stich ting, aldus B en W, die voorstellen de heer H J. Westerik aan te wyzen als vertegenwoordiger van de raad in het bestuur. Op 11 januari heeft de „Werkgroep Welzijn" haar eerste verslag uit gebracht. Daarin wordt geadvi seerd de werkgroep uit te breiden met een aantal vertegenwoordi gers van belanghebbende vereni gingen. Deze verenigingen zijn, met uitzondering van het bestuur van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten, tot op heden nog niet in de werkgroep vertegenwoordigd geweest. Des tijds is bewust gekozen voor een kleine werkgroep, zonder (verenigings-)bestuursgebonden leden. De werkgroep, die nu de eerste fase van haar werkzaamheden, zijnde een verkenning van het werkter rein en inventarisatie van de be staande sociaal-culturele vereni gingen en -aktiviteiten, heeft vol tooid, is van mening, dat voor de nu te verrichten werkzaamheden (ver taling van de thans beschikbare gegevens in een concept- welzijnsplam bovenbedoelde uit breiding gewenst is Omdat de werkgroep destijds is in gesteld bij raadsbesluit (waarna het college de leden heeft be noemd) zijn B en W van mening dat de raad thans ook het besluit tot uitbreiding van de werkgroep dient te nemen. Ook nu weer zal het be noemen van de nieuwe leden door het college plaats hebben, uit eraard op voordracht van de werk groep. Hiertoe belegt de werkgroep op 15 maart een informatiebijeenkomst voor alle sociaal-culturele vereni gingen, waarvoor de werkgroep de verenigingen inmiddels heeft ver zocht per categorie verenigingen vertegenwoordigers aan te wijzen of te kiezen en de namen van die vertegenwoordigers op 15 maart bekend te maken. B en W stellen voor te besluiten tot uitbreiding van de „Werkgroep Welzijn" met vertegenwoordigers van de volgende categorieën. Verenigingen: 1 beroepskracht Stichting Sociaal Cultureel Werk; -1 namens de jeugdverenigingen; -1 namens de muziek- en zangverenigingen; -1 namens de toneel- en dansvereni- gingen; -1 namens de vrouwen ver engingen; -1 namens de buurtver enigingen; -1 namens de diverse verenigingen (kerkelijk); -1 na mens de diverse verengingen (al gemeen); een en ander overeen komstig de door de werkgroep ge maakte indeling. Voorts stellen B en W voor de werkgroep het volge nde op te dragen: Voor 1 januari 1980: 1. Opstellen van een concept- welzijnsplan, een concept subsidieverordening. een concept inspraakverordening, Jaarpro gramma's 1980 en 1981. en geven van een advies inzake de defini tieve organisatievorm voor de uit voering van het welzijnsplan en de jaarlijkse programma's

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 11