Zestig Jaar getrouwd WV-NIEUWS „In 't zilver9' uit „Diessenplas" ni 111 I r mm m SiI Ir II mm m Sn 1 UI Jf I m «I ailmÊ I m I WÊ mÊ W W jJPwMBiMwÊ Gala-avond uniTFItrc NIFHW^RB liïi zolder Afscheid burgemeester Mr. W. H. Enklaar HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente Holten Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. VOOGSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1663 tot 's woensdags 12.00 uur De heer en mevr. G Rosman-G. Rosman-Jansen, Gaard enstraat 39, beide 84 jaar. herdachten don derdag 8 februari het feit dat ze 60 jaar geleden in het huwelijksbootje stapten. Het diamanten paar dat 3 kinderren, 8 kleinkinderen en 5 achterkleinkinderen heeft geniet nog een goede gezondheid. De heer Rosman gaat nog elke dag naar het pluimveebedrijf van de heer Dolle- kamp in de Look om zijn klein dochter mevr. Dollekamp-Rosman te assisteren bij het verzorgen van de tienduizend kippen die niet al lemaal iedere dag leggen want dan zou er geen rapen aan zijn. Hij vindt dit leuk werk en stil zitten heeft hij nooit gekund en dat lukt nog altijd heel moeilijk. Mevr. Rosman heeft 3 uur per week bejaardenhulp maar doet verder de huishouding nog he lemaal zelf en heeft als het nodig is een hele goeie hulp aan haar man. Ze houdt erg van breien en niks doen is er ook voor haar niet by. Het diamanten paar receptieert van avond na half acht in restaurant „De Wielen" waar ongetwijfeld zeer veien hen komen feliciteren. By de vele gelukwensen voegen wij gaarne de onze. UMTFAK NIFIIWCRI AH "sl ■B BuED BBHHH BB HKHEaas En Is&j mm «UB 8bB BU HRggpjr BH WB BBHfflll SB SaB Advertenties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijsf21 .-per jaar. Losse nummers 40 cent, Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerkino met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Provinciaal woonwagenpian Overijssel De burgemeester van de gemeente Holten brengt ter openbare kennis, dat vanaf maandag 12 februari 1979 voor een ieder ter gemeentesecre tarie en in de openbare bibliotheek, Rörikstraat 3, ter inzage ligt het door provinciale staten van Over ijssel in hun vergadering van 29 no vember 1978 vastgestelde Provin ciaal Woonwagenplan Overijssel. Holten, 9 februari 1979 De burgemeester voor noemd, W. H. Enklaar Openbare aanbesteding Het gemeentebestuur van Holten is voornemens „behoudens hogere goedkeuring" aan te besteden, overeenkomstig het Uniform Aanbestedingsreglement: De aanleg van een riolering op de Holterberg, met bijbehorende werken. Het werk omvat o.m.: grondver zet plm. 8000 m3 opbreken en her stellen bestrating, plm. 1000 m.2. P.V.C. buis doorsnee 200plm. 945 ml P.V.C. buis doorsnee 250. plm. 910 ml P.V.C. buis doorsnee 315. plm. 905 ml P.V.C. inspectie puttenplm. 54 st. Met het werk moet uiterlijk 15 april 1979 begonnen zijn en wordt uitgevoerd in A.C.W.-verband. Er wordt van de aannemer een bank garantie van 10% van de aanneem- som verlangd. Gegadigden kunnen het bestek met bijlagen en tekeningen, zolang de voorraad strekt op 12 febr. 1979 verkrijgen bij het kantoor van gemeentewerken, Dorpsstraat 24b Holten, 's morgens van 8.30-10.00 uur onder overlegging van een be talingsbewijs afgegeven door de ABN te Holten, Dorpsstr. 24 al waar de kosten van het bestek ad. f 50.- op rek. no. 5964.19.155 van de gem. Holten moet worden vol daan. Telefonische aanvragen worden niet gehonoreerd; restitutie wordt niet verleend. De aanbesteding vindt plaats op vrijdag 2 maart 1979 's middags om 14.00 uur in café-rest. Vosman, Oranjestraat 36 te Holten. De aanwijs zal geschieden op maan dag 26 febr. 1979 om 14.00 uur in café-rest. Vosman, Oranjestraat 36, Holten. D lArLB Kani I B w ELs* De Holtense vrijwillige brand- ook vrij aanzien U ontvangt een fraaie als u een Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Woonplaats Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr /mevr Adres: Woonplaats a Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half t jaar/per jaar J De Holtense vrijwillige brand weer werd zaterdagmiddag ge alarmeerd voor een brand die was uitgebroken op de zolder van het pand, bewoond door de familie L. in de Canadastraat. De zolder brandde totaal uit en er ontstond ook vrij aanzienlijke schade aan het huis. De brandweer, die snel ter plaatse was, wist uitbreiding te voorkomen. De oorzaak van de brand is niet bekend. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Deze week is de nieuwe platte grond van het dorp Holten gereed gekomen. Het is een zeer overzich t-lijk kaartje in zwart/wit uitvoe ring Vooral het straatnamenregister maakt het zoeken naar ertn straat zeer gemakkelijk. Verder staan alle openbare gebou wen met een teken en nummer aangegeven. De plattegrond is bij het VVV- kantoor verkrijgbaar a f2.- per exemplaar. Deze plattegrond vormt tesamen met de nieuwe kleurenkaart, welke juni 1978 uitkwam, een goede leid raad, zowel voor dorpsgenoot als vakantiegast. De Holtense Carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" gaat in het ka der van haar elfjarig bestaan op volle kracht door met het organi seren van feestelijkheden. Na het meer dan succesvolle jubileum Prinsenbal wordt zaterdagavond vanaf half negen in zaal „De Pop- pe" voor het eerst in de geschiede nis van „De Fienpreuvers" een grote gala-avond gehouden waar aan door een groot aantal vereni gingen zal worden meegewerkt. Het rijk gevarieerde programma brengt op het podium de Brands- boys, de Knollentrekkers uit Bor- culo, Graads en Mans oet Hengel en uiteraard ook de charmante dansmariekes die op het Jubileum Prinsenbal een grandioos succes oogstten. Ook de carnavalsvereni gingen „de Meerpoet'n" uit Goor, de „Boorköttels" uit Enter, de „Diekschoevers" uit Wijhe en de „Stöppelkaters" uit Raalte zullen optreden. Voor muzikale omlijsting heeft „Saturnus" getekend. Onder leiding van prins Jan III den Um- rooper wordt het so wie so weer een geweldige carnavals-happening Het programma voor ouderen „In 't zilver" werd don derdagmorgen (1 febr.) tussen 10.30 en 12.00 uur door de NCRV rechtstreeks uitgezonden uit de recreatie zaal van het Bejaardencentrum „Diessenplas" waar vanaf plm. kwart overzien, onder het genot van een kopje koffie, presentator Le.en van Ginkel met regis- seuze mevr. Tonnie Kramer de plm. 80 bejaarden een gezellig praatje maakte mogelijk met de bedoeling om de vier bejaarden die voor de micro zouden komen om iets te vertellen uit de tijd dat er nog geen radio was, gerust, te stellen. Dat lukt bijzonder goed want bij jeen van de vier viei ook maar de minste schroom te bespeuren bij het „in terview" van plm. 10 minuten. Mej. L. Kolkman moest het spit afbijten. Zij vertelde iets over Dijkerhoek waar ze is geboren en waar haar vader smid was. Tot zijn werk behoorde o.a. het beslaan van de paarden van de biggenhandelaren die met paard en wagen naar de markt in Meppel gingen. Albert Kolkman (bijna 80) geboren en getogen in het Gelderse Laren die z'n zegje deed in dialect herinnerde aan de tijd dat hij na verla ten van de school boerenknecht werd voor drie tientjes plus „de kost". Het was in die tijd gewoonte dat de schooljeugd de pet afnam voor de passagiers die per tram voorbij kwamen. Wanneer je dat niet deed en de meester kwam er achter dan betekende dat honderd keer de pet op en als je het vertikte dan „krej wat um de oor'n". Mevr. Cornelissen wordt binnenkort 80 en is geboren in Deventer. Haar vader was visser die de in de IJssel en de kolken gevangen blei, voorn, paling en snoek ook Regisseur Leen van Ginkel in ge sprek met mevrouw Cornelissen. zondagsmorgens ging uitventen onder het roepen van „nou kun je bakken en braaien". Mej. Pasop (haar hele leven invalide) geboren in de Holtense buurtschap De Borkeld heeft in haar kinder- en jeugdjaren zo goed en zo kwaad als dat ging altijd meegeholpen op de boer derij zelfs bij het melken, wat van de dokter eigenlijk niet mocht. Ze is zeer dankbaar voor alles wat er de laatste jaren voor de invaliden wordt gedaan o.a. door het Rode Kruis waarmee ze o.a. op vakantie ging naar Engeland. Sinds 8 j aar heeft ze een rolstoel en heeft nu toch meer mogelijkheden om hier en daar aan mee te doen. Met lezen, haken, borduren is de dag nog gauw om. Het programma „In 't zilver" werd muzikaal ge opend door de midwinterhoomblazer Eeftink te Hol ten en omlijst door het trompetduo gebroeders Henk en Renee Brouwer die besloten met bekende koraal van Bach „Wol mir das ich Jesum habe". Presentator van Ginkel dankte mede namens mevr. Tonnie Kramer en de mannen van de technische dienst voor de medewerking die men in „Diessenplas" van bewoners directie en personeel ondervond waar door deze uitzending zo prachtig slaagde. De directeur van het centrum de heer Postma sprak namens de bewoners een dankwoord en hij bood Leen van Ginkel het boekwerk „De Holterberg" aan en verraste mevr. Kramer, de gebroeders Brouwer en de technische me dewerkers met een boeket bloemen. In aansluiting aan het bericht in het vorige nummer van Holtens Nieuwsblad betreffende een inzame ling, die gehouden zal worden in de week van 12 t.e.m. 16 februari a.s. ten behoeve van een af- scheidskado van de scheidende burgemeester, wil het comité deze collecte nogmaals onder uw aan dacht brengen. Het comité heeft inmiddels een groot aantal personen bereid gevonden deze inza meling op zich te nemen. Alle collectanten worden verzocht maandag 12 februari tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeentehuis hun collectebenodigdhe den op te halen. Degenen, die spontaan hun hulp hebben toegezegd, willen wij nogmaals hartelijk danken. Namens het comité G.J. van 't Holt, voorzitter M.G. Eggink-ten Velde, secr.-esse. Als eerste in de serie van vier vond maandagavond in zaal „Vosman" een pol itieke scholingscursus voor vrouwen plaats waarvoor een grote belangstelling bestond. Deze cursusavonden vinden plaats op initiatief en organisatie van negen daartoe samenwerkende vrouwe norganisaties en worden op vele plaatsen in het land gehouden met als doel de vrouw een algemene oriëntatie-, gespreksmogelijkheid en informatie te geven over de po litiek enz. De plm. 60 dames, voor het meren- j deel leden van de plaatselijke afde lingen van de Ned. Bond van Plat- i telandsvrouwen en de Chr. Platte- I Iandsvrouwenbond werden wel kom geheten door cursusleidster mevr. A.M. Ladiges-v.d. Linde te Holten. Zij richtte zich in 't bijzon der tot de discussieleidster mevr. E. Bervoets-Wiersma te Markelo en de leden van het forum de dames A.C. Grol-Overling te Hengelo, lid van de Prov. Staten voor het CDA; W. v.d. VlistrWesseldijk te Deven ter, raadslid PPR, A. Groot Nibbelink-Maas wethouder P.v.d.A. te Bathmen en mr. W.B. Bavinck, directeur Bureau Raad v.d. Kinderbescherming te Almelo. Nadat mevr. Bervoets had ver klaard dat ze weer had v oldaan aan het verzoek om de 4 avonden in Holten (nu reeds voor het vierde achtereenvolgende jaar!) te leiden en de leden van het forum door haar aan de dames waren voorge steld hield mr. Bavinck als eerste een 8 minuten toespraakje over het onderwerp „Rechten van minder jarigen" o.a. over meldingsplicht voor diegenen bij wie een weggelo pen kind zijn toevlucht zoekt. Juri disch bestaat die plicht niet maar formeel zou die plicht er moeten zijn. Nee dus, doch gelijk ja. Kind is een mens in een sterke ontwikke ling en heeft in die fase meer of minder recht op bescherming. Mevr. Grol zag meldingsplicht bij I hulpverlening een voorwaarde, i misschien nog niet direct aan de ouders maar wel aan een instantie die het vertrouwen heeft van de ouders. Het C.D A. onderschrijft de rechten van het kind ongeacht hoe het is geboren (kinderen van onge huwde moeders). Mevr. W v.d. Vlist-Wesseldijk achtte hulpverlening noodzakelijk maar het is niet goed om hier mee te beginnen. Eerst onderzoeken waarom het kind weg liep. Men moet eerst de problemen kennen en dan gaat het ook makkelijker om de oplossing te vinden. Kinde ren worden vaak veel te laat inge licht over de voorgenomen echt scheiding. Mevr. Groot Nibbelink begon haai- toespraak met te wijzen op eerlijk delen-dat de P.v.d.A in haar vaandel heeft geschreven en dat ook geldt voor het jeugdrecht. Door de opleiding die de jeugd krijgt krijgt ze andere meningen en inzichten met als gevolg conflicten. Er zijn zoveel oorzaken dat een kind wegloopt o.a. omdat een vriend of vriendin niet geaccep teerd wordt. Voor meldingsplicht voelt mevr. Groot Nibbelink niet maar wel moet worden doorgege ven dat het kind veilig is. Zorgvul digheid moet vooropstaan zowel bij traditionele als alternatieve hulp verlening en het zelfbeschikkings recht zal geregeld moeten worden ook wat abortus betreft. VRAGEN Nadat de forumleden hun zegje hadden gedaan en een korte pauze was gehouden was er voor de da mes gelegenheid om vragen te stel len en hiervan werd druk gebruik gemaakt. Op een van de vragen zei mevr. van der Vlist voor emancipa tie te zijn doch dit mag nooit ten koste gaan van de kinderen, Elke vrouw zal voor zichzelf moeten be slissen wat het beste voor haar kin deren is. Als vader het niet vol doende overneemt is voor mij zo zei mevr v.d. Vlist de keus niet moei lijk dan blijf ik thuis. Wanneer va der en moeder beide gaan werken en de kinderen zich maar moeten „redden" als ze thuis komen kan dit, de praktijk heeft dit meer dan eens bewezen, moeilijkheden geven die tot gevolg hebben dat de kinder ren weglopen omdat ze iets missen, thuis is voor hun geen tehuis meer. Mevr. Bervoets sprak een woord van dank tot de forumleden en bood een geschenkbon aan. TWEEDE CURSUSAVOND De volgende cursusavond, met als onderwerp „Recht op beter wo nen", zal worden gehouden op maandagavond 12 februari om 8.00 uur weer in zaal „Vosman". Het fo rum zal dan bestaan uit mevr. N. van Lijf-van Leeuwen, te Enschède, gemeenteraadslid D'66, en de leden van de Holtense gemeenteraad mevr. J. Metsemakers (P.v.d.A), J. de Waard (VVD) en H.J. Westerik (CDA)

Holtens Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1