Holten in het afgelopen jaar HOLTENS NIEUWSBLAD - 29 DECEMBER 1978 - PAG. 9 In het bejaardencentrum „Diess- enplas" was het echtpaar Beekman-Barnard 60 jaar ge trouwd. Ze werden o.a. gelukge wenst door burgemeester en me vrouw Enklaar. De heer G. J. Ekkelkamp. veertig jaar chauffeur bij de fa. A. Muller en Zn., onderscheiden met de zil veren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Nog een paar dagen en het jaar 1978 ligt achter ons. Voorbij. Toegevoegd aan de lange rij van jaren die wij het verleden noemen. Op deze laatste dagen van het jaar denken we terug. Staan we korter of langer stil bij mo menten uit ons persoonlijk leven die anders waren dan anders. Soms zo totaal an ders als die van elke dag. Bijzondere gebeurtenissen in het gezin of in de familie kring. Blijde en droeve. Een jaar vol herinneringen van zeer uiteenlopende aard. Voor de een meer voor de ander minder. In dit over zicht, in deze terugblik over anno 1978 willen we een aantal gebeurtenissen die zo een heel jaar door in onze goede gemeente Holten de revue passeerden, die min of meer de aandacht trokken, in een van de twee en vijftig nummers van de dertigste jaargang van ons blad, nog eens n? voren halen. 6 jan- Echtpaar Beekman- Barnai Bejaardencentrum Diessenpias 60 jaar getrouwd. Koninklijke onderscheiding voor Gerrit Jan Ekkelkamp. Winkel chef Albert Jan Nijendijk met pens ioen. Ruilverkaveling Lette- le/Okkenbroek aangenomen. 13 januari. Bezwaarschriften plan Beuseberg door de Raad van State in openbare zitting behandeld. Record aantal deelnemers aan ..oliebollencross" S.V. „Holten". Zilveren jubileum K.I.-vereniging „Z.W. Overijssel". Kindervakan tiedagen in „Kolnös" en „Paal- huus". Feestavond „H.S.V." „De Rietvoorn". 20 januari. Nieuwjaarsvisite afd. Holten Ned. Bond van Platte- Minister-president Van Agt, in het kader van het Overijssels Appèl CDA op bezoek in Holten tijdens een onderonsje met Hendrik Stukker. landsvrouwen met Thomasvaer en Pieternel. Boerderijtje Deyk door wethouder L. Kaan geopend. We grestaurant „Holten" officieel in gebruik genomen. Indoorcon- cours manege Beldman. 27 januari. Start politieke scho lingscursus voor vrouwen. 1 Tie nersoos Musky geopend. Prin senbal „Fienpreuvers" A.B.V.A. afd. Holten viert 50-jarig bestaan Kleuters van „Kleuterhoek" op be zoek bij Schoenmaker Henk Ool- bekkr 3 februari. Tienercarnaval in „De Schure" Jaarvergadering afd. Holten N.B. v. Plattelandsvrou wen. Chauffeurs O.A.D. ontvin gen „I.R.W." diploma. Jaarverga dering afd. Holten Chr. Platte landsvrouwen Bond. 10 februari. Carnavalsviering „Fienpreuvers" uitstekend ge slaagd. Feestavond Buurtvereni ging Dijkerhoek Nieuwe sho wruimte garage Schuppert in ge bruik. Jaarvergadering „H.M.V." huldigde jubilarissen. Gezamen lijke oefening EHBO en brandweer. Eerste steenlegging nieuwbouw Krekel BV in Rijssen. J.E. Vene man (33) uit Nijverdal bij verkeer songeval op de Deventerweg ver ongelukt. SV „BATO" start met cursus „Zelfverdediging" voor meisjes en dames. 17 februari. Ledenvergadering Kiesvereniging ..Gemeentebe lang". Bets van Beek nam af scheid als melkventer in „De Haar". Voorlichtingsmiddag afd. Holten C.B.T.B.. „O.L.M." en Ve ren. voor Bedrijfsvoorlichting in „Het Bonte Paard" Schaatssport op de „Noordpool" aan de Dorper- dijk. Jeugdtouwtrektoernooi in manege „Snorrewind". EHBO- team 2de op knngwedstryd in „Colmschate". 24 februari. Eerste langlaufeki- tocht Holterberg prachtig ge slaagd. Ledenvergadering afd. Holten van de PvdA kreeg emotio neel verloop. „C.D.A." stelde als eerste van de 4 partijen kandida tenlijst, gemeenteraadsverkiezin gen vast. Finale dressuusweds- trjjden in manege „Snorrewind". Europees parlement centraal op politieke scholingscursus voor vrouwen. MAC-coureurs in de prijzen bij betrouwbaarheidsrit in Wychen. Jaarvergadering Touw trekkers „O.K.I.A.". Ouderavond Kleuterschool Tuinstraat. Schaatswedstrijden op „De Noordpool". Leerlingen van Splo- school en Kolschool streden om de schoolkampioenschappen schaat- Alie Koopman. Deventerwee weer thuis na geslaagde niertransplan tatie in Groningen. 3 maart. Feestelijke jaarvergade ring Holtense vrijwillige brand weer. Ereteken voor 20 jaar trouwe dienst voor W. van Diepen en G. Linde. Afscheid van melkboer Engelbert Paalman. Ledenverga dering Buurtvereniging „Burg v.d. Borchstraat. Jaarvergadering MAC „De Holterberg" huldigde kampioenen. Volleybalvereni ging „Mintonette" noteerde het 200ste lid. 10 maart. Tijdens jaarvergadering afd. Overijssel van ANWB werd mr. W.H. Enklaar gehuldigd i.v.m. 25- jarig jubileum als consul van de afd Overijssel. Ledenvergadering Holtense Handelsvereniging Overijsselrit KNMV schitterend geslaagd motorevenement. Jaar vergadering ponyclub „Bergrui ters" Leerlingenavonden mu ziekschool Rijssen-Holten. 17 maart. Minister-president Van Agt in het kader van het Overijssels' Appèl CDA in Holten. Lentecon- -■ eert „H.M.V." in „Sporthai" W. Beijers nam afschejd als lid Markt- commissie. Schooljeugd plantte tweeduizend bomen en struiken op .dc gedempte Peterswaterleiding Jaarvergadering afd. Holten C B T.BL.R. „Bergruiters" en Commissie „Snijmarskern Hol ten". Mintonette - Heren 1 kam pioen. 24 maart: Matige belangstelling van de jeugd voor politiek forum in „de Schure" Alie Koopman. De venterweg weer thuis na geslaagde niertransplantatie.- De dames van de Hervormde Vrouwengroepen Holten en Dijkerhoek genoten van een door enkele Holtense zaken mensen perfect verzorgde show Jaarvergadering afd. Holten van het Ned. Rode Kruis; Supporters vereniging S.V. „Holten". Kinde ren genoten van Palmpaas- optocht Holtense jeugdschakers kampioen van Overijssel. Forum-avond P v.d.A./P.P.R. ma tig bezocht. 31 maart: Nieuwe dansgroep ..De Hoölter Daansers' opgericht Jan Willem Noteboom uit Dijker hoek koninklijk onderscheiden met de zilveren eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hij bespeelde 40 jaar het orgel in de Hervormde Kerk van Okkenbroek en zrogde er voor dat de Okkenbroekers bij het zingen niet zorgde de toon vielen. Henk Huisman, hoofdopzichter van het G.E.B. nam na 36 jaar trouwe dienst afscheid en werd onderscheiden met de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. „Kado-Boetiek" van de firma C. L Tromop geopend. JaarfeestC.J.V. „De Bouwers" in Espelo daverend succes. Beuseberg had grootste en mooiste paasvuur. Film en ca baret in „de Schure". Raad ak koord met voorstel tariefstelling onroerend goed-belasting. 7 april: Koninklijke onderschei ding voor hoofdopzichter Gem Elektr. Bedrijf Hendrik Huisman. G.J.V. „De Vriendenschaar" hield voor de 31e keer haar jaarfeest - Ere-medaille in zilver voor Jan Wil lem Noteboom in Dijkerhoek. „C O C." boeide met blijspel „Als ik tweemaal met m'n stoomfluit fluit „Open Dag" in het „Paalhuus". Jaarvergadering Buurtvereniging „Dijkerhoek". 14 april: Prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven op werkbe zoek in Overijssel bezochten in Holten het Medisch Cejntrum van de Holter huisartsen. Achter volgde man laat politiewagen ver ongelukken Succesvolle Ford show Autobedrijf Dries Willems.'t Eerste van de schaakclub Holten promoveert vaar eerste klasse Twentse Schaakbond. 21 april: Echtpaar Teeselink- Schutte, Holterbroek 50 jaar ge trouwd. Ouderavond Kolkkleu- terschool. Laatste Open-Deur samenkomst seizoen 1977/1978 Gemeenteraad akkoord met be stemmingsplan Sportpark Larens- eweg. Prof. Berkhof sprak over oecumene. Bij S.V Holten drie kampioenen op één dag. 28 april: Bejaardencentrum' „Diessenpias" kreeg filmprojector cadeau van Gereformeerde Jeugd clubs. Jaarvergadering „School met de Bijbel" Buurtvereniging Churchillstraat Vnjheidslaan maakte uitstapje naar mooi Buurtschap Beuseberg had het grootste en mooiste paasvuur dat door burgemeester Enklaar in de fik werd gestoken. Drenthe Karrevrachten lompen voor „H M V Wilde zwijnen- toernooi Hockeyclub Holten uit stekend geslaagd. Holten I kam pioen Promotie naar de 3e klasse KNVB 'TTV Holten promoveert naar de 3e klasse 5 mei: Koninginnedag (zonder zanghulde door de schooljeugd) verliep heel rustig. Jaarvergade ring H.S.V „De Rietvoorn". De monstratie „H.M.V", ponyclub .Bergruiters" en M.A.C. „De Hol terberg", t.b.v. gehandicapten. Plechtige herdenking gevallenen bij monument aan de Molenbel- terweg Zij-span top crosste op Zuurbergcireuit. Schaakvereni ging Holten recipieerde i.v.m. 5-jarig bestaan. 12 mei: Ds W. Vons deed intrede als Herv ::<d predikant Opening fo- ti; Henk Mulder Interkerke-

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 9