Toespraak burgemeester mr. W. H. Enklaar Bejaarden kregen kerststukje mm JAERSMK UYTLUYDENDE 'T JAER ONSES HEEREN MCMLXXVIfl PROGRAMMA RADIO-OOST Weekenddienst AGENDA Oudejaarsbijeenkomst Raad Oudejaarsdag weer olieboliencross SW Holten Koffieconcert en puzzel w an del tocht geslaagde evenementen LEEMR1IZI MEUBELEN S. BAKKER HOLTENS NIEUWSBLAD - 29 DECEMBER 1978 - PAG. 3 In de loop der jaren is er een traditie geboren, dat wij, die op het gemeentelijk erf werkzaam zijn, elkaar, voordat wij de drempel van oud naar nieuw overgaan, nog éénmaal in ongedwongen sfeer ontmoeten. Deze traditie is in de loop der jaren uitgebouwd. In het prille begin was het woord van mij tot de leden van de raad aan het einde van zijn laatste werkvergadering in het jaar Van lieverlede werd mijn oude- jaarswoord langer en het gezels chap dat daarbij tegenwoordig was groter, totdat de raadszaal te klein werd om allen, die wij aan het einde van het jaar de hand willen druk ken, te herbergen. Na de raadszaal verzamelden wij ons eerst in de oude aula van de scholengemeenschap, vervolgens in Rehoboth en de hal van het ge meentehuis. Thans biedt de aula in de nieuwe scholengemeenschap de mogelijk heid om niet alleen onze ambtena ren te verzamelen, maar om ook de echtgenotes en echtgenoten van al len, die in dienst van de gemeente hun krachten inzetten orri onze gemeentehuishouding te doen functioneren, op deze oudejaars bijeenkomst te ontvangen Het gemeentebestuur is blij dat er thans de mogelijkheid is, dat allen, die nauw verbonden of in verwij derd verband onze goede gemeente dienen met hun echtgenotes of echtgenoten hier bijeen zijn. aldus gelegenheid vindende om ons saamhorigheidsgevoel te verster ken. Saamhorigheid wil immers zeggen, weten datje bij elkaar behoort, dat je tezamen, een ieder op de plaats waarop je gesteld bent en belast met de verantwoordelijkheid, waarvoor je gesteld bent, werkt aan éénzelfde doel, te weten, de voor spoed en de leefbaarheid van onze goede gemeente Holten. Dat is de band, die ons bindt, dat is ook de reden, waarom wij vanmid dag, in het gezelschap waarin wij bijeen zijn, tegen elkaar kunnen zeggen: „U bent één van ons" Door deze realiteit wordt ons sa menzijn van hedenmiddag gedra gen. Door bijeen te komen in deze, in onze kring, kunnen banden on derling weer worden aangehaald en het besef worden versterkt dat wij werkende in onze funktie geroepen zijn om de gemeenschap met name de gemeenschap Holten te dienen. Deze bijeenkomst heeft nog een andere reden. Hij biedt het gemee ntebestuur de mogelijkheid om U allen te bedanken voor de wijze, waarop u uw taak in het afgelopen jaar hebt vervuld, voor de ijver en toewijding, waarmede u u van de u NED. HERV. KERK 10.00 u ds W. Vons. 19 30 u ds. C C Addink Uitgangscoll Alg Kerkewerk. Oppasdienst mevr. Admiraal en Mieke Groen Maandag 1 januari 10.30 u ds A W Berkhof Dienst in kerkzaal Bei Centrum Diessenplas Uitg.coll Oude jaarscóll. GEREF. KERK 9.30 en 15.00 u ds G W H Ped demors. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing Oppasdienst mevr. Wield- raaijer, Henriette Hulsman (res mevr Rietman-Klein Nage lvoort Eliy Dijkink, Fokkelien Schuppert Maandag 1 januari 10.00 u ds. G W H Peddemors In deze dienst is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. R.K. KERK (Geb. Irene) Zaterdag 17 00 u zondag9.39 u. Maandag 1 januari 9 3u u. DIJKERH0EK 15.00 u. ds. C C Addink Uitg.coll. Alg Kerkewerk 0KKENBR0EK 10.00 u. ds. M. de Heer. Uitg coll. Oudejaarscollecte Maandag 1 januari: 10.30-12.00 u. Nieuwjaarsbegroeting in de pastorie. NIEUW HEFTEN Zaterdag 19 00 u Zondag 8.00 u. en 11.00 u (Hoogmis), 19 00 u. (Oudejaar- soefening met lof) Maandag 1 Januari 8 00 u toevertrouwde verantwoordelijk heid hebt gekweten. Ons samenzijn op het einde van het jaar 1978 moge er mede toe strek ken, dat wij opnieuw de rijen slui ten en onze krachten bundelen om tezamen in eendracht ons werk zo goed mogelijk te kunnen verrich ten. V/ij zijn immers op elkaar aan gewezen, de bestuurders op de ambtenaar, de ambtenaar op de bestuurder, de bestuurders onder ling en de ambtenaren in wederke righeid. V/ij hebben te leven en te werken in een tijd, die in een stormachtige ontwikkeling is. Nieuwe denkbeel den doen opgeld, gedragspatronen wijzigen zich. Het is een verschijnsel van alle tijdén, als zodanig is er geen nieuws onder de zon. Het is echter wel zo, dat de snelheid van de tijd, waarin wij leven de ontwikkeling van onze maatschappij in een stroomver snelling brengt. Een stroomversnelling, die ons vaak onvoldoende gelegenheid biedt ons af te vragen, waarmede wij bezig zijn, die ons medesleurt in zijn vaart de toekomst tegemoet. Stilstand in ons denken en in onze opvattingen zou ons overleveren aan gezapigheid en zelfgenoeg zaamheid. V/ij zullen ons kritisch moeten blijven afvragen of de wijze waarop wij leven, werken en denken nog wel zinvol is en niet aan een her waardering en herbezinning toe is. Kritisch echter moeten wij ook zijn t.a.v. nieuwe denkbeelden en op vattingen. die zich aandienen Ook daarbij de vraag, of wij, deze overnemende, geen oude waarden prijsgeven, of wij deze volgend, niet bezig zijn een maatschappij te bouwen waarin een verschraling van ons leven het gevolg is en de werkbaarheid van ons maatschap pelijk bestel in gevaar komt. Waakzaam zijn!, zij ons aller parool in het nieuwe jaar, opdat wij in een werkbare leefbare en gelukkige samenleving ons werk kunnen ver richten, onze democratische ver worvenheden veilig stellen en ons leven met vreugde en voldoening kunnen besteden Dames en heren, goede vrienden, het is niet het moment om ons ver der te verdiepen in de zorgen, die op ons afkomen, het is wel het ogenb lik, waarop wij ons mogen realise ren, dat wij 'hier in Holten in goede saamhorigheid ons werk hebben mogen doen Mijn dankbaarheid gaat in bijzon dere mate uit naar hen. die in het afgelopen jaar als leden van hetcol- lege van B en W mede leiding heb ben gegeven aan het werk dat op het gemeentelijk erf op ons wacht te Dank heren wethouders en oud wethouders voor de wijze, waarop wij met elkaar mochten verkeren De secretaris en de loco-secretaris zijn ons in het afgelopen jaar kun dige en trouwe adviseurs geweest. V/ij zijn hen veel dank verschul digd. Ik hoop, dat onze secretaris weer spoedig in staat zal zijn zijn taak in ons midden te vervullen. Kerstmis, het feest waarop wij ons hebben mogen bepalen bij de eeu wige waarden van het leven, waarop wij het perspectief daarvan opnieuw hebben kunnen zien glo ren. ligt achter ons. Hetnieuwejaar staat aangetreden, wij kijken ach terom en gorden ons aan om be stand te zijn tegen de opgaven, waarvoor wij in 1979 zeker zullen worden gesteld, wetende dat wij het ook in dat jaar weer samen zul len moeten doen Op de goede samenwerking, op Uw solidariteit bij het verrichten van onze gemeentelijke taak in 1979 doe ik maar al te gaarne een be roep. Zo gaan wij dan tezamen, in dit ver trouwen, het nieuwe jaar tegemoet. V/ij geven ons opnieuw weer over aan zijn zorgen, want in Gods Vaderhart zijn wij'zo weigeborgen. Hij zij in 't nieuwe jaar weer onze hulp en kracht wie wandelt in Zijn Licht, doolt nimmer in de nacht Een kijkje in ,,'t Kolnds" in de Hoffestraat Alle Hol.tense bejaarden boven de 30 jaar. en dat zijn er meer dan 90. werden zaterdagvoormiddag ver rast met een fraai kerststukje dat een groot aantal leerlingen van de lagere scholen onder leiding van de staf en medewerkers van de Stich ting voor Sociaal en Cultureelwerk te Holten in ..de Schure" en in het buurthuis ..Kolnös" met groot en thousiasme en veel vaardigheid maakten Door de ouders werden voldoende auto's beschikbaar ge steld om de kerststukjes te bezor gen bij de bejaarden die met de at tentie blij verrast en dankbaar wa ren De kinderen waren blij meteen sinaasappel, een rolletje drop of een snoepje dat ze van de bejaar den kregen. Komt u ook even kijken naar de Kerstshow bij in 't hartje van Enter Donderdags tot 9 our geopend. De S.V. Holten organiseert, zoals bekend, op oudejaarsdag weer haar jaarlijkse „olieboliencross" op het schitterende parcours in de omgeving van het sportcomplex „Meermanskamp", de Look en een gedeelte van de Holterberg. Ook dit jaar worden er weer veel deelnemers verwacht, aangezien er geen sport- en competitieweds trijden op deze dag zijn vastgesteld en .dit tevens een mooie gelegen heid is om alvast een goed voor proefje te doen voor de goede voor nemens in 1979. vooral voor de te beginnen ..trimmers"' Voor elke groep is voor het. eerst aankomende lid van de S V Holten een wissel beker beschikbaar, terw'ijl de Tweede Kerstdag vonden er in Hol ten weer tal van aktiviteiten plaats, 's Ochtends was er de gelegenheid om in de nieuwe aula van de scho lengemeenschap een koffieconcert bij te wonen Dit concert georgani seerd in het kader van het kers tprogramma getiteld ..Holten in winterslaap, kom nou", werd door ongeveer 100 mensen bezocht. Vier musici van het conservatorium uit Arnhem brachten 2 uur lang prach tige klassieke muziek ten gehore. De bezoekers kregen allen een kopje koffie aangeboden Al met al een gezellig gebeuren dat zeker voor herhaling vatbaar is 's Mid dags vanaf 2 uur kon men bij J S. ,.De Schure" aan de Beu se berger- weg vertrekken voor een puzzel wandeltocht Ondanks de aanhou dende regen gingen er toch nog on geveer 80 mensen van start De meeste groepen waren ongeveer anderhalf uur onderweg en bij aan komst kreeg een ieder een kop heerlijke erwtensoep aangeboden De winnaars van de tocht kregen de ..Groenewoudtprijs'een wis selbeker. voor 1 jaar in hun bezit, 's Avonds maakte de kerstman zijn opwachtingm ..de Schure". een vi site die goed was voor enorm veel plezier eerste drie aankomenden een be ker. standaard en medaille be schikbaar zullen ontvangen. Iedere deelnemer krijgt tevens een herin neringsmedaille. Het programma voor deze cross is als volgt 2 km. Poffertjes 7 t/m 9 jaar - 9.30 uur. (winnaar was A Rietberg) 3 km. Appelflappen 10 t/m 12 jaar - 10.00 uur (winnaar was G. Brands). 2 km. Kniepertjes dames 15 jaar en ouder (ongetraind) 10.30 uur (winnares Joke Foks) 3 12 km Pannekoeken 13 t/m 15jaar - 11 uur (winnaar was Erik Knapen) 3 1/2 km. Roomsoe- sen - dames 15 jaar en ouder (ge traind) 11.30 uur, (winnares was Mevr Gelmers) 3 1/2 km. Bitterballen- heren 15 jaar en ouder (ongetraind) 12 uur (winnaar was H. Willems) 6 km. Oliebollen- heren 15 jaar en ouder (getraind) 12.30uur (winnaar was Jan Jansen imenumi De inschrijving voor de diverse groepen kan geschieden tot één kwartier voor de start, in de kan tine van de S.V Holten, waar een geroutineerde staf van deskundi gen aanwezig zal zijn. om uw in schrijving te noteren, het inschrijf geld te ontvangen en uw start nummer te overhandigen De deel name is voor eigen risico. Tijdens en na afloop van de cross kari er gesmuld worden van heerlijke soep en lekkere oliebollen iom het verlo ren gegane gewicht weer wat op te vijzelen)" Holtena.en. laat deze unieke gelegenheid om het jaar 1978 sportief goed af te sluiten niet verloren- gaan. want het is de moeite waard, om aan deze prach tige cross in schitterend natuurge bied deel te nemen! Het inschrijf geld bedraagt 2 - voor de deelne- mers(sters) t/m 14 jaar en 4 voor 15jaar en ouder Wij wensen u allen veel succes!!' ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31. Goor Tel 05470-41 13 Vrijdag 29 december 9 00 uur Aanvang ponyspringweds- trijden in manege Teun Beldman, Markeloseweg 19 30 uur Grote verwerping schiet vereniging ..De Zaagmolen" in ..Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. Vele attracties Grandioze prijzen. Zaterdag 30 december Winkels 's middags om 4.00 uur ge sloten. Zondag 31 december 930 uur Start ..Oliebollencross" S.V Holten rond Meermanskamp (zie bericht) 14 00 uur Discobal in café ..De Wip- pert" (zie adv i 15 00-18.00 uur Oudejaarsreceptie m.m v Trio „The Starlights" in ho tel Boode te Bathmen (zie adv.). Maandag 1 januari 19 30 uur Nieuwjaarsbal in Bar- dancing Boode te Bathmen (zie adv.) Woensdag 3 januari 9.30 uur Nieuwjaarsreceptie Herv. Vrouwengroep Holten in hotel Vosman. Vrijdag 5 t.e.m. maandag 8 januari Schildersbedrijf Meijerink, Oranje straat gesloten. Zaterdag 6 januari 20.00 uur Nieuwjaarsreceptie ZW ..Blauw Wit" in clubhuis Meer manskamp Maandag 8 januari 20.00 uur Jaarvergadering Hol- tense Postzegelclub in hotel Vos man. Dinsdag 9 januari 10.00 uur Nieuwjaarsvisite afd. Hol ten Ned. Bond van Plattelands vrouwen in hotel Vosman. Vrijdag 12 januari 20 00 uur Jaarlijkse ülm- en show avond MAC De Holterberg in ge bouw Irene Vrijdag 29 december 17.00 u ANP 17 03 u. Radio Oost van kerst tot nieuwjaar, een speciaal pro gramma met als eregast, de heer J. Oude Brunink. hoofdredacteur van de Twentsche Courant. Presenta tie Marinus Potman en Henk Lich- tenveldt. 18.00 u. einde uitzending Zaterdag 30 december 17 00 u ANP 17 03 u Radio Oost van kerst tot meuwjaar. een speciaal pro gramma met als eregast, de heer D. van der Moer. hoofdredacteur van het Kluwer's krantenbedrijf Pre sentatie Mannus Potman en Henk Lichtenveldt 18.00 u. einde uitzending Zondag 31 december 17 00 u. ANP 17 03 u Radio Oost van kerst tot nieuwjaar, een speciaal pro gramma met als eregast, de heer F. Hulskorte, hoofdredacteur van De Gelderlander. Presentatie Marinus Potman en Henk Lichtenveldt. Maandag 1 januari 17 00 u. ANP 17 03 u Radio Oost van kerst tot nieuwjaar, een speciaal pro gramma met als eregast, de heer Van Ginkel. hoofdredacteur van de Bariieveldse Courant. Presentatie Marinus Potman en Henk Lichten veldt. Hoe somber luydt de Clock by d'Uytrang van het Jaer 't Land schynt in rep en roer. men hoort slegts Jammerklagten 't Vooruytsigt is maer droef, d'Ellende clampt aan Boord er is geen Heil of Heul. geen Voorspoedt meer te wagten soo lyckt 'et als men let op al het wild Geraes van die in Arremoey en droef Gebreck verkwynen. 't ls met de Welvaert uyt. zoo roept men allerweerh en 't Voorlandt van ons Volck is Klaeghen en Chagrynen Dies legt men 't Werck maer neer. dies staeckt men syn Bedryf tot Last der Burgery, die 't al maer moet verdueren 't is Onrust ooveral. in Diensten en Bedryf en 's Landts Regeering staet voor immer heeter Vueren Wy hebben Pot verteerd en eyndelyck raeckt 't op soo dat 'et Volck de Broekriem naauwer aen moet haelen men komt soo veel te kort. het Gat moet weer gevuld 't heet al Bezuynigingh, maer wie sal dat betaelen? En 't Antwoordt dat men nu van alle Kanten hoort dat de Couranten vult. alsmeede veele Saelen is Wie betaelt?. niet lek! By my kan d'r niets af! Ick kan niet minderen, by my is niets te haelen! En waer "t dan wel van moet, dat segt men d'r niet by Een dingh staet vast: niet één wil maer aen Placker missen Hoe 's Landts Regeering aen de Stuyvers koomen moet als niemant doeken wil daer kan mep vry naer gissen en wat se oock probeert, zij doet 'et steeds verkeert elck roept om Werck voor al die veele Werckeloosen Geef se weer Werck. roept elck, maer niet te mynen Cost Want Ick wil blyven toeven op myn Bed van Roosen En toch heeft Sinter Claes Millioenen gespendeert toch is weer 't Kerstfeest een Festyn van lecker Eeten is straet na straet versperd met yeders glimmend Bliek en hebben nooit soo veel in t Buytcnland geseeten Studenten hebben 't droek, maer niet met Weetenschap zy yv'ren dag aen dag met Kreeten en met Kraacken wanneer de Overhyd hun Studietyd verkort Hoe kunnen sy dan noch soo veel Capsones maecken? In al die Noodt vlugt elck naer 't blaauwe Venster heen waerop men dagelyckx van alles siet ghebeuren Wie van een Gyntjen houdt, die comt daer aen syn Treek wie graag Ellende siet. kan overvloedigh treuren En meenigh goede Naem werd door het Slyck gesleurd steeds meer Onthullinghen doen wancklen het Vertrouwen Daarby voelt meenigh Man sich niet meer vast ter Been by al dat wild Gewoel van self-bewüste Vrouwen En booven dat Lawijt beyert de Toorenclock Dit Jaer is haest voorby, een nieuw Jaer gaet beginnen roept sy met bronzen Klanck. en wekt ons allen op onszelven op deez' Breuck terdeege te bezinnen dat Arbeid adelt, en dat Eendragt maekt ons sterek het schynen Leuzen uyt een oud en ver Verleeden maer als het In de Toekomst beeter worden moet dan kunnen se noch syn een Leyd-draet voor het Heeden En Uw Courant, die U van al dit Nieuws voorziet hoopt, dat Ghy van Uw Vryheydt juyst en regt geniet. (Nadruk verboden) ARTS 30-31 dec en 1 jan. W R van Couwelaar. Keizersweg 32. tel 27 50 Spreekuur 11 00-16 00 u Bij spoedgevallen bellen 27 50 WIJKVERPLEGING 30-31 dec en 1 jan zr R Bos- Kamphuis. Deventerweg 5. tel. 05483-21 23 b.g g 05700-2 27 00 Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen verpleegart. 13 30-14 00 uur Groene Kruis- gebouw, Gaardenstraat ZIEKENVERVOER/AMBULANCE J Aanstoot, tel 29 80/13 38 bgg gar Muller, tel 17 45 ZIEKENFONDS Spreekuur donderdag van 18.30-20 00 u., Dorpsstraat 16 ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8 15-1 i 30 u in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat TANDARTS 30-12 J A M Becker, W. de Withlaan 2, Nijverdal. tel. 05486-5 46 08. Praktijkadres: Stationsstr 8. tel 12146 Spreeku spoedgevallen: 5.00- 5 30 u nam FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw. G J Kraajj tel. 22 99 DIERENARTS 30-31/12 en 1 jan W C. W Wa- metink. Houtweg tel 05483- 20 04 Zaterdagmorgen van 8-9 u tel. 15 15. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatsch Diens- tverl ..Midden-Overyssel, Dorpsstr. 16 tel 27 84. Spreeku. ma t.m vrijd. van 8.30-9.30 u. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstr. 16, tel. 27 84. Spreeku ma t.e.m vrijd. 8.30- 9 30 u Tijdens de weekends zijn Maatsch. werk en Gezinsver zorging bereikbaar onder nr. 05486-1 64 65. WACHTDIENST VLEESKEURINGS DIENST Tot en met zondag 31 dec. C. Meindertsma. Bergmanstraat 12. tel. 21 90 Maandag 1 t e m. zondag 7 jan B Groot Obbink, Kozakkenstr 2. tel 15 26. Aan gifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 00 u aan het slachthuis, tel 05483-13 18 POLITIE Telefoon 13 52 - 26 65 - 's Avonds na 6.00 u 05200-7 12 34 26 55 bellen BRANDWEER Telefoon 22 22 (Dag en nacht). STORINGSDIENST Zaterdag 30 december - vrijdag 5 januari: Electra. H. J Wansink, Lage weg 9. tel 27 89 Gas J Bosschers, Liezenweg 26 tel 19 45

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3