Terugblik in woord en beeld vOwè lijke herdenkingsdienst gevallenen in Ned. Herv. Kerk. Ponyconcours uitstekend geslaagd. Zelf wijntje tappen bij slijterij Vruggink. 19 mei: Snelle vordering bouw uit breiding Scholengemeenschap Mevr. F. M. ter Doest-Bos bedankt als lid van de raad Sloop van Ho tel „Holterman" begonnen. Ver deeldheid in de fractie van de P.v.d.A. Stratenvoetbaltoernooi weer prachtig geslaagd' Mooie successen van Holtense atleten op „Papendal". 26 mei: Jaarvergadering VVV. Holtens Belang. Afd. Holten Nierstichting opgericht. Gezellige avond Ring Holten G.J V Majo rettes H.M.V. provinciaal kam pioen. Feestelijke receptie S.V. Na een verblijf van ruim 3 weken dag 2 mei wachtmeester Anton in het ziekenhuis kwam op dins- Beuwe weer thuis. Ds. W. Vons deed intrede in de Herv. Kerk. Na de dienst kwamen zeer velen, o.a. de oud-voorganger der Herv. Gemeente van Holten, ds. M. J. YV. Knipscheer te Arnhem hem en zijn gezin gelukwensen. „Holten" i.v.m. behaalde kam pioenschap en promotie. Sport dag lagere scholen op ..Meermans kamp" Sport- en speldag Z.V.V. „Blauw Wit" gezellig en sportief gebeuren. Dijkerhoekse Platte landsvrouwen dagje uit. 2 juni: Verkiezing voor de gemee nteraad brengt geen verandering in de zetelverdeling. Mans Pasop 25 jaar lid van 'de Industriebond N.V.V. RABO-bank: 50 miljoen spaargeld. Holtense Boerendans- groep op kroamvisite bij Dick en Marja Plekkenpol. Intervisie optiek geopend. Nachtpuzzel- wandeltocht „De Schure". Ge slaagde koekactie „Blauw Wit". Blauw Wit nam afscheid van trainer Willems. 9 juni: Concours-hippique L.R. „Bergruiters". Henk Wegstapel en Truus Koen bruidspaar van de dag. „Hoölter Daansers" vormden ere-haag. S.V. „B.A.T.O." hield judo-examens. Plattelandsvrou wen Espelo dagje naar Groningen en Drenthe. Sportdag „De Noord- enbarg". 16 juni: Lustrumconcert jongeren koor „Helicon". Brand in sporthal ,,'t Mossink" snel bedwongen. Tweede plaats voor Z.C. „Twen- haarsveld" op wedstrijden in Hen gelo (O.). H.S.V. „De Rietvoorn" organiseert viswedstrijd voor de jeugd. s Gemeenteraad geschrok ken voor 1.2 miljoen extra voor uit breiding Scholengemeenschap. Twee Holtense teams in Tienlan- denrit. 23 juni: Nieuw bassin „Twenhaars- veld" in gebruik. 'Jaarvergadering „E.H.B.O." Boeldag buurtvereni ging „Churchillstraat - Vrijheids laan" grandioos succes 1 Voetbal toernooi wijkvereniging „Holter- haar". 30 juni: School- en volksfeest in Dijkerhoek uitstekend geslaagd. Start Interkerkelijk recreatiewerk in tent op de Borkeld. Firma Schuppert sponsort personeel „Diessenplas". Diploma uitreiking L.H.N.O. „De Noordcn- barg" Uitstapje Hervormde Vrouwengroepen Dijkerhoek en Okkenbroek. Brand in kapberg bij boer Oolbekkink aan de Ge- skesdijk. Schoolfeest „De Scha kel" en „Repelsteeltje". Jeugd kampioenschappen T.C. „Holten" Kolschool winnaar schoolzwem- wedstrijden. 7 juli: Zondagsschool Espelo nam afscheid van onderwijzer G 3osch te Nijverdal. Veertig jaar Bos Mu seum op de Holterberg. Jaarver gadering Sportvereniging „Hol ten" T,T.V. „OKIA" tweede op bondstoernooi in Zieuwent. A. Nijland nam afscheid van Gem. Energiebedrijf. 14 juli: Nierstichting afd. Holten start actie-programma „Leven en laten leven". Eerste „houthak- kersfeest" trok veel publiek.Start kindervakantieweek 1978. Baby huis Schuppert als laatste van de vier panden gesloopt. Boeldag rommelmarkt „H.M.V." draaide prima. 21 juli: Belgische dansgroep (op uitnodiging van de Holtense Bce- rendansers in Holten) ten gemee ntehuize ontvangen. Kinderva kantieweek 1978 schitterend ge slaagd. 28 juli: Dorpsfeest 1973 door loco burgemeester J. Rietberg geopend. Hennie Deijk „Dorpskoningin" en Free Sluiter Schutterskoning. Grote drukte op kleinveemarkt. Autocross spannend en sprotief evenement. 4 augustus: Buurtvereniging Dij kerhoek kampioen touwtrekken. Pl.m. 2000 enthousiast meelevende bezoekers op vierde Houthakkers- fèest. Jennekesmarkt als sluit stuk van het Dorpsfeest was weer druk en gezellig. Heropening Disco Dorresteijn, Larenseweg Autorallycross met bijna honderd coureurs op het terrein van de IJs club „De Noordpool". 11 augustus: Bloemenmagazijn „Marjo" heropend. Velen kwamen Henk en Ans Lammers goede za ken wensen.' Laatste „Houthak- kersfeest" seizoen 1978 prachtig geslaagd. Ds. G. Breijer, Ned. Herv. predikant te Nieuwlande (Dr.) bij verkeersongeluk op de Markeloseweg verongelukt. De heer J Sinnema te Leeuwarden, eerste hoofd van de ULO-school in Holten overleden. 18 augustus: Dertien enthousiaste bezoekers op „Schuredag 1978" Goede kwaliteit op paardefokdag Holbatheo in Dijkerhoek Tweed aags concours rij- en jachtvereni- ging „De Marke" te Enschede op terrein van de familie Brouwers aan de Raalterweg. Er namen aan dit schitterend geslaagde hippisch evenement meer dan 300 combina ties deel 25 augustus: Nieuw zwembassin door wethouder Kaan geopend. Enorme deelname aan zwemvier- daagse. Drie dagen feest rond 75- jarige „Bosschool" in Espelo. Moeder-mavo van start. Club kampioenschappen Tennisclub Holten Jeugd toernooi ZVV „Blauw Wit" uitstekend geslaagd. 1 september: Raad nam afscheid van de beide wethouders J. Riet berg en L. Kaan en de raadsleden mej. A. P. Reith, H. Meerman. W ten Berge en mevr. F.» M. ter Doest-Bos. W J Eshuis 25 jaar werkzaam bij „Universal". Grote deelname aan „Heide wandel tocht" „Allard van Bruggen- toernooi" S.V. „Holten". Revue, reünie en school- en volksfeest in Espelo. 8 september: H. Stegeman (CDA) en J. Warrink (Gem. Bel.) benoemd tot wethouder. Samenstelling ge meenteraad met 6 „nieuwkomers" ingrijpend gewijzigd. Financieel douceurtje voor „Blauw Wit" en S.V. Holten, dank zij de „Spar" in Holten. Algemene ledenvergade ring Volleybalvereniging „Minto- nette". Wim Boode. Annet Klein Velderman. Herman ten Velde en Janet Bekkernens clubkampioen Z.C. „Twenhaarsveld". 15 september: Voorlichtingsavond aid. Holten Nierstichting. Floralia tentoonstelling Hoveniersbedrijf fa. Mulder en Zoon. Markeloseweg. Bejaardensoos middagje zoek Pro foto organiseert fotowedstrijd. Ledenvergadering ZVV „Blauw Wit". Goud voor MAC-leden in In ternationale zesdaagse in Zweden. Tennismarathon T.C. „Holten" prachtig geslaagd. Bijna twaalf honderd gulden voor gehandicap ten. 22 september: Eigen vlag in top t.g.v viering eerste lustrum Be-' jaardencentrum „Diessenplas". „H.M.V." start met verkoop kalen ders 1979 „Vroeger en Nu" Jeugd soos „De Schure" bracht f 1256.- bijeen voor Nierstichting, afd. Hol ten. Kampdagen Chr. School „De Schakel" op kampeerboèrderij „Erve Harkink" bij Lochem. Floralia-show in Dijkerhoek op laag peil. Opening Italiaans res taurant „Grottö-Azzurra" Boot tocht gehandicapten en bejaarden onder minder gunstige weersom standigheden toch zonnig. Majo rettes „H.M.V." eervol 5de op Lan delijke kampioenschappen in Rot terdam. „Open-Huis garage Meinders. Kruideniersbedrijf Baltus. in het goud. Firma Aan stoot, Larenseweg schenkt wieler vereniging „Holten" trainingspak ken. Derde plaats voor August Müller en Henk van Heek in Ned. Kampioenschap „zijspannen". 29 september: Tweemaal lof van de jury voer H.M.V.-drumband op concours in Gorssel en Gemert Beroepen tegen bouwers in de Beuseberg door de Kroon bij Kon. Besluit van 15 sept. ongegrond verklaard. Henk Seppenwoolde uit Rijssen. lid van de MAC „De Holterberg" kampioen van Neder land in de klasse 250 cc junioren. Voor de 18e keer veekeuring in Es pelo. Nationale Military Holten, in de Beuseberg (Zuurberg) geor ganiseerd door de Bergruiters, per fect georganiseerd en schitterend geslaagd Padvinders „Waarden- borchgroep" met huifkar op trek tocht door de Olde landschap Drenthe. Holtenaar Wim Schip pers na 2 jaar ontwikkelingswerken in Afrika terug in Holten. Laatste maal diploma-zwemmefl seizoen 1978 in „Twenhaarsveld". 6 oktober: J Rietberg ere-lid CDA-Holten. Feestweek Buurt vereniging Churchillstraat- Vrijheidslaan officieel geopend De heer J. van Wingerden te Heemskerk nieuwe direkteur RABO-bank. NIDO-Universal be langrijk uitgebreid. Vierhonderd dames genoten van show mode Schuppert. Ouderavond School met de bijbel „Het Kompas". 13 oktober: Voorzitter Ien van den Heuvel P.v.d.A., sprak in „Het Bonte Paard". Ds Peddemors, geref. pred. sprak voor Chr. Platte landsvrouwen over „Geestelijke begeleiding van zieken in zieken huis en thuis". Samengestelde wedstrijd L.R. „Bergruiters" schit terend geslaagd. Holten A-junioren in nieuwe trainin gspakken van,,Oolbekkink Transport" Voetbaltoernooi <.Holterhaar" geslaagd het Medisch Centrum van de Hol- ter huisartsen. Feestelijke receptie S.V. „Holten" klasse van de KNVB. Op de foto venter) oud-trainer van „Holten" i.v.m. kampioenschap vierde wenst Leo Halle (de leeuw van De- voorzitter Jan Warrink geluk, klasse en promotie naar de 3e Sloop van Dorpshotel „Holterman", als eerste fase voor de bouw van een nieuwe dorpskern, begon nen. Prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven, op werkbezoek in Overijssel, bezochten in Holten Blauw YVit nam afscheid van trainer G Willems. Stratenvoetbaltoernooi weer een prachtig geslaagd evenement. 1 en kampioen 1978 werd het team Look/Borkeld. jjo*?osft H mB

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 10