Indoorspringconcours manege „Snorrewind" SV Holten organiseert Oliebollencross op Oudejaarsdag Zaalvoetbal toernooi SV Holten Anton ten Dam (2) generaal-kampsoen Bergvliegers' Uit de Sportcommissie O.K.I.A. 4e in Voorst Pupillen SV,Holten' opgelet! Wedstrijdprogramma Blauw Wit pupillen Klaverjas- competitie Blauw Wit Tweede wettel- Mintonette-volleyba! Schure- paaitjes tournooi SV Holten afd. atletiek Uitslag onderlinge schiet wedstrijden „De Eendracht önfwerp-sfreekplan Ijsselvallei Ier iflzage Kersttoernooi in sporthal HOLTENS NIEUWSBLAD - 22 DECEMBER 1978 - PAG. 15 /ijf en zestig amazones en ruiters, leden van de Landelijke Rijverenigin- jen te Holten. Almelo. Den Ham. RUssen. Wierden. Vriezenveen. Markelo »n Hellendoom hebben zaterdag in manege ..Snorrewind" deelgenomen lan sprlngwedstrfjden met als inzet het kampioenschap in de klasse N. L >n M/Z van de kring 5 van de afd. Overijssel v.d. Kon. Fed. van Landelijke Bijverenigingen. Er worden in totaal vier wedstrij den gehouden waarbij de beste re sultaten uit drie wedstrijden be slissend zijn voor de titel in de ver schillende klassen. Er bestond voor de wedstrijden vooral 's avonds flinke belangstel ling. In de klasse L werd beter ge sprongen dan in de klaase M/Z. De prestaties werden beoordeeld door de Jury die bestond uit de h.h. H. Beldman te Wierden en J. Vos te Lemele. De organisatie was bij de L R. „De Bergrulters" in goede handen en het evenement werd prima op schema afgewerkt: Uitslagen: Springen klasse B: 1. Tiny v.d. Werf, met „Sanny Boy". Markelo, 57 p.; 2. L. Brinkman, met „Opeli- ne", Den Ham, 56 p.; 3. Tonny Bel dman met „Allard", Markelo, 54 p.; 4. e.e. Henny Grobben met „Nero", Almelo, 52 p.; Ad Fokke met „Ope- llne", Vriezenveen 52 p.; 5. Vera Krake met „Asba", Almelo, 51 p. Springen klasse L: 1 Jurriaan Steen met „Olaf' te Wierden 0 ft. 79.2 sec. 2. Erik Bonvanie met „Ma- rygold", Almelo 0 ft. 81.3 sec.; 3. Bert v.d. Maat met „Obelix". Rijs- sen, 0 ft.. 82.7 sec.; 4. Vera Klumper met „Orfie", Almelo, 0 ft 83,8 sec. 5. Theo van Dijk met „Marcus D", Holten, O ft. 84.9 sec.; 6. Erik Poel met „Golden Irish", Almelo, 0 ft. 85.3 sec. Springen Klasse M/Z: 1. Vera Klumper met „Norana". Almelo, 0 ft.. 94.7 sec.; 2. Gerrit Kamp met „Orleander" Almelo, 4 strafp. 88.6 sec.; 3. Koos Fokke met „San- tauer", Vriezenveen, 7 strafp. 101.2 sec.; 4. Gerda Waanders met „Her os" Almelo, 8 strafp. 102.9 sec.; 5. Ria Hogeslag met „Bacarat" Mar kelo. 9 strafp. 98.4 sec.; 6. Gonny Kuiphuis met „Avalanche" Alme lo. 11 strafp. 111 sec. uk iji comuimuies aie uij nei sp ringen B de beste prestaties lever den v.l.n.r. Tine van der Werf, L. Brinkman, Tonny Beldman, Henny Grobben en Ad Fokke. De traditionele „oliebollencross" zal nog dit jaar en wel op 31 decem ber 1978 rondom het prachtige sportcomplex „Meermanskamp" en een gedeelte van de Holterberg worden verlopen. De organisatoren van de SV Holten zijn reeds enige tijd geleden begonnen met de voorbereidingen voor dit jaarlijkse grote gebeuren en als de voorteke nen niet bedriegen, zal het ook dit keer weer een groots evenement worden. Doordat de voetbal handbal en andere competities stil liggen, wordt er op een grote op komst gerekend Er wordt in ver schillende categorieën gestart, zoals: Poffertjes: 7 t.m. 9 jaar. Kniepertjes: dames 15 j. en ouder ongetraind. Appelflappen: 10 t.m. 12 Jaar. Pannekoeken. 13 t.m 14 Zoals bekend organiseert de senio rencommissie „SV Holten" op 2e kerstdag een toernooi in sporthal ,,'t Mossink". Dit ene evenement mag zich verheugen in een onge kend groot aantal deelnemers. Maar liefst 105 spelers verdeeld over 15 ploegen van 7 man zullen in actie komen. Ze worden vriendelijk maar dringend verzocht om 8.30 uur in de sporthal present te zfjn zodat de wedstrijden om 8.45 uur kunnen beginnen. Alle spelers worden verzocht om een rood/zwart en een wit shirt mee te brengen. De kosten voor deze mor gen bedragen slechts 2 guldentjes per persoon. Heren denk aan 2e kerstdag, denk aan 8.30 uur breng vrouw en kind(eren) mee zodat het een grandioze happening wordt. In Apeldoorn vond afgelopen za terdag de 2e wedstrijd plaats van de oostelijke crosscompetitie, 't Was een verschrikkelijk zwaar par cours met veel vals plat en enkele flinke beklimmingen en een glibbe rig papje van drabbig zand en bla deren. Henk Reitsema was de snelste Holtenaar op de 7,5 km lange cross. Hij werd 55e in 29.33 min. Marinus Baltus volgde als 68e in 30.16 min. en de weer van bless ures herstelde Dlnant Markvoort als 87e in 32.30 min. Veteraan Horst Louws sleurde zich als 103e in 37 15 min. onder het finlshdoek door. Met de oliebollen cross in zicht (31 december) was het in het Apel- doornse zand een goede voorberei ding. Hopelijk is dan Jan Jansen weer hersteld van z|jn blessure (zweepslag) om z|)n wisselbeker voor de derde keer met succes te verdedigen en definitief in bezit te kragen. jaar Roomsoezen dames 15 jaar en ouder getraind Bitterballen: heren 15 jaar en ouder ongetraind Olie bollen: heren 16 jaar en ouder ge traind. Voor elke groep zijn leuke prijzen beschikbaar gesteld en tevens worden de wisselbekers weer ver dedigd voor de eerstaankomende in elke groep voor de leden der S.V. Holten. De start is om half tien 's ochtends en de cross duurt tot on geveer één uur Voor hen die het jaar 1978 willen besluiten met een sportieve daad is dit een uitste kende gelegenheid om aan de start te verschijnen!! De zo langzamer hand bekende oliebollen en de heerlijke soep zijn in de kantine weer verkrijgbaar In het volgende nummer van uw „lijfblad" zullen de laatste gegevens over deze cross met haar prachtige parcours wor den vermeld. ff Op de druk bezochte ledenverga dering (slechts enkele leden lieten het afweten) is Anton ten Dam (2) gehuldigd als „Generaal-kampioen vliegseizoen '78) Zijn gevleugelde vrienden „scoorden" 19913 pupten. Tweede werd met 13701 punten de comb Egberts en de derde plaats was met 17933 punten voor Gert Steunenberg. ..Bergvliegers"- voorzitter A. Aanstoot „kwalifi ceerde" het seizoen '78 met redelijk. Het zat een enkele keer met de weersomstandigheden nogal tegen zodat van bepaalde stations niet gevlogen kon worden en de duiven moesten worden „teruggezet". De prijswinnaars Kampioen „Vitesse": 1 comb. Eg berts 5489 p., 2 H. Willems 5346 p.. 3 A, ten Dam (2) 5317 p. Kampioen „Mid-Fond": 1 H. Wil lems 5167 p.. 2 comb. Egberts 4590 p., 3 G. Steunenberg 4542 p. Kampioen „Fond": 1 G. Steunen- Ff Luchtgeweer: Groep 1. 1 B Arf- i,rwn175p 2 H Paalman 167 p :3. G J Schuppert 166 p. 4 G. Koop man 155 p. Groep B 1. D J Nijendijk 174 p.; 2 D Jansen 150 p 3. A. Paalman 144 p.; 4. D W. Geels 143 p. Groep C. 1. A Pekkeriet 127 p.; 2. A.J. Bieleman 130 p., 3 H.J. Bek- kernens 121 p 4. B. Paalman 74 p. Luchtpistool: Groep A 1 A. Schuppert 175 p 2. H.J. Nekkers 164 p 3 H. Paalman 163 p Groep B. 1. D.J Nijendijk 164 p.; 2. A.J. Bieleman 139 p.; 3. G.J. Sluiter 138 p.; 4. D W. Geels 105 p. Ook dit jaar zal er in de sporthal ..'t Mossink" weer het „paaltjesvoet baltoernooi" worden gehouden om de „Schure paaltjesvoetbalprijs". Dinsdag 2 januari zal de strijd weer losbranden en krijgen de diverse teams de kans om oliebollen en een nieuwjaarsborrel er uit te zweten. Er wordt weer gespeeld met aange paste regels, met als hoofddoel het paaltje van de tegenstanden ster) de „grond in te boren" Iedereen die zin heeft - ook dames mogen mee doen - kan zich opgeven bij H. ten Wolthuis, telefoon 3229. Een team moet uit minimaal 4 en maximaal 8 spelers bestaan, waarbij er niet op wordt gelet of het dames of heren zijn. Tijdig opgeven wordt geadvi seerd omdat er hoogstens 16 teams mee kunnen doen. Het is tijdens de wedstrijden niet toegestaan meer dan twee competitiespelers in het veld te brengen. berg 3223 p.. 2 H. Willems 3048 p 3 A. ten Dam (2) 2425 p. Kampioen „Jonge duiven": IA ten Dam (2) 4599 p., 2 H.J ten Velde 4395 p., 3 E. Veneklaas 4271 p Kampioen „na-vluchten": 1 H Wil lems 3698 p., 2 Comb Egberts 3612 p., 3 A. ten Dam (2) 3504 p. Kampioen-generaal: 1 A ten Dam (2) 19913 p., 2 comb Egberts 19701 p.. 3 G. Steunenberg 17933 p Kampioen aangewezen duif A. ten Dam (2) 10934 p. Kampioen oude duiven: H. Willems 13561 p. Kampioen jonge duiven: H.J. ten Velde 3842 p. Kampioen aangewezen duiJ (oude duiven). H. Willems 9187 p. Kampioen vogels: „Vitesse" A. ten Dam (2)2511 p., „Mid-Fond" A. ten Dam (2) 2537 p.. ..Fond" A. ten Dam (2) 1602 p., „Jonge duiven" H.J ten Velde 1743 p., „Na-vluchten" H. Willems 1847 p, Algeheel kam pioen H. Willems 4660 p. De Sportcommissie heeft in de j.l. dinsdag gehouden vergadering niet meer dan een uur nodig gehad om de agenda af te werken, die be stond uit 5 mededelingen, een lijst met 10 ingekomen stukken. 3 voor stellen en de rondvraag. Relatief veel tijd werd besteed aan het aan het college van burgemeester en wethouders uit te brengen advies inzake partiële herziemng van het bestemmingsplan buitengebied ten behoeve van een oefenterrein voor M.A.C de Holterberg. Niet omdat de Sportcommissie zich niet met deze bestemmingsplanwijzi ging kon verenigen, integendeel zelfs, maar omdat men in de we tenschap verkeerde en dit ook nog eens door de voorzitter werd beves tigd. dat de formele procedure nog wel meer dan een jaar kan duren, voordat het betreffende terrein, nabij de Helhuizenweg in Espelo. daadwerkelijk als oefenterrein voor de M.A.C-jeugd kan worden ge bruikt. Diverse leden drongen er dan ook bij het dagelijks bestuur op aan te blijven zoeken naar een tijde lijke oplossing Ook het voorstel van het dagelijks bestuur om in gaande 1 maart 1979 een klein deel van het oefenveld van Meermans kamp een avond per week als oe fenterrein toe te wijzen aan touw- Ingaande 27 december a s. zal ter provinciale griffie van Overijssel en op de secretarieën van de betref fende gemeenten in het streekplan het ontwerpstreekplan Ijsselvallei gedurende twee maanden ter in zage liggen Gedurende de voor noemde termijn van twee maanden kan een ieder schriftelijk bij pro vinciale staten van Overijssel te Zwolle bezwaren tegen het ontwerp-streekplan inbrengen Men zie de aankondiging in dit nummer De kampioenen van de PV „De Bergvliegers" v.l.n.r. Vader en zoon Egberts, Anton ten Dam en Gert Steunenberg. trekvereniging O.K.I.A leverde nog enige discussie op. De heer Luesink vond de voorgestelde ge- bruiksvergoeding van f200,- per jaar aan de hoge kant. waarvoor hij steun vond bij de heer Müller Zij stelden voor dit bedrag te halveren. De andere leden bleken deze me ning niet te delen, zodat overeen komstig het voorstel werd beslo ten. zij het dat de voorzitter toe zegde over de hoogte van hét be drag nog contact op te nemen met de vereniging. Met betrekking tot het gebruik werd het dagelijks be stuur nog geattendeerd op het ge bruik door de atletiekvereniging van hetzelfde terreingedeelte. De voorzitter kon hieromtrent echter mededelen dat het gedeelte voor O.K.I.A. zodanig zou worden geko zen. dat beide verenigingen geen hinder van elkaar zouden hebben. De Holtense TTV „O.K.I.A." nam met 2 ploegen deel aan het eerste beker indoortoernooi in dit seizoen dat in Voorst werd georganiseerd door de verenigingen Bussloo en E.H.T.C. Het A-team gaf goed partij maar nog te weinig ervaring by een aantal nieuwe leden kostte een paar puntjes. Toch een eervolle 4e plaats. L'itsiag: 1 Sportzicht 1 7p 2 Eri- chem 1 5 p.; 3. Bathmen 1 5 p.; 4. O K.I.A. 1 3 p.. Z5. Twente 3 p.; 6. E H T C. 3 p 7 Bussloo 2 p 8 Oos terwij k 0 p pHet tweede OKIA team had verge leken bij het est nog strke teoenn- ders en eindigde dan ook in de on- <|e!$te regionen Het tweede toer nooi, dat op zaterdag 20 januari wordt georganiseerd door de TTV Oosterwijk. vindt plaats in Zelhem. Domes 1 Vrijdag 15 december speelde da mes 1 tegen koploper Tornado uit Tubbergen. Sommigen hadden die avond „het" in de vingers en metde gedachte er een goede wedstrijd van te maken begonnen we. De eerste set liep goed. er werd goed samengespeeld en de verdediging liep goed. We kwamen al snel voor te staan en wisten de voorsprong tot het eind van de set vast te hou den. De set wonnen we met 15-10. Van onze coach (B. Hesselink) moesten we In de 2e set een grotere overwinning uit de strijd halen. De 2e set gaf hetzelfde spelbeeld maar nu wonnen we met 15-9. Toen kwam de beruchte derde set. In de derde set speelden we niet slechter maar de tegenstander had onze taktiek door en blokte en verde digde goed. We kwamen eerst op een kleine achterstand maar nadat we die opgehaald hadden, ging de strijd gelijk op tot de stand 14-14. De opslag wisselde vaak. De rally's waren ook toen. zoals in de hele set erg lang en Tornado wist als win naar uit de strijd te komen. Sets tand 14-16. Daarna kwam de 4e set. De tegenstander had een gelijkspel geroken. Ze serveerden keihard en aan onze kant werden veel persoon lijke fouten gemaakt. De stand was 0-12 voor we de opslag terugkre gen. We konden nog 3 pnten maken maar daama was de strijd gestre den. Tornado won de set met 3-15. Eindstand 2:2. SVVN 2 - Mintonette 3 Op maandag 11 december moesten we spelen om 21.00 uur in Nljverdal. We waren er op tijd en konden al snel spelen. De eerste set ging pri ma. Die hebben we dus ook gewon nen met 15-4. Maar daama kwam de tweede set. die iets minder ging. Er werden veel vergissingen ge maakt en op een gegeven moment was het al 14-11. Gelukkig kregen we de kans een paar aanvallen op te bouwen en zodoende wonnen we deze set met 15-12. Net als in de andere sets was er weinig activiteit, de bal kwam weinig terug en zo doende hebben w|j deze set ook ge wonnen 15-7. Minivolleybal Het jongensteam van Mintonette heeft zaterdag 16 december gevol leybald in Enschede. De Jongens van Spirit-Actief hebben de eerste twee sets gewonnen, maar de laat ste moesten ze dan toch maar aan ons (Mintonette) geven. De stan den waren: 15-11, 15-5, 5-15. Spi rit-Actief had maar drie spelers, maar ze hebben het toch klaar ge speeld om te winnen. De spelers b|j Mintonette waren: Roland Wel ting, Nilas Koelemay, Albert Aan stoot en Rene van Engbrink. Het was een sportieve strijd. Mintonette Heren 1 allo, hier verslaggever uit Holten. jnavond werd in de bomvolle lorthal in Holten de belangrijke volleybalwedstrijd tussen Minto nette (ploeg uit Holten) en Krek- kers 3 (u weet wel van die koekfa- briek fabrieksteam) gespeeld. Naar deze wedstraid hat Mintonette al een week naar oitgekeken. Foa baide ploegen was nl de gefreesde degradatiezone binnen beraik De ferwachtingen waren dus hoog ge spannen en de tribune niet te ver geten was weer goed bezet. Dit alles waren de ingrediènten foa een spannende wedstraid. Welnu hou u hart fast. Mintonette startte in de bekende 3-3 opstelling met gat in het midden foor het net. Zeer tak- tisch bekeken van de coach. De te- genploeg echter had dit mooi doa en profiteerde hier herhaaldelijk fan. Time out: de ingeslopen fout was gesignaleerd aan de kant. Er werd meteen omgeschakeld en dat hielp, want regelmatig belandde nu de bal aan de andere kant van het net op de grond. De setstand weet ik niet precies meer, maar lk geloof dat Mintonette die eerste set toch nog met 16-14 won. Dat was nog nooit gebeurt. Iedereen op de tri bune ferwachtte dat de tweede set ook wel efen gewonnen zou worden. Nou mooi niet. Deze set werd kans loos ferloren, om te huilen. De Jon gens fan Mintonette waren hier niet zo mee in hun sas, de coach even min. „Bertus" was nog meegelopen langs de kant om wat tips door te gefen. maar dat mocht ook al niet fan de schaidsrechter. Van?J de kant zag ik het al aankomen, er moest wat gebeuren. Toen zag lk een donderspeech van de coach zoals ik maar zelden gezien heb, hij was mooi. Ene te Wolthois werd er uit gehaald, die beste Jongen snapte er niets meer fan. De ploeg werd folledig omgeschakeld. Vana* de kant was het spel niet meer te herkennen, Mintonette stond maar zo met 7-0 foor. Maar de tegenploeg liet zich toch niet zo gemakkelalk inpakken, ze kwamen langzaam naderbai waren nog maar een paar punten fan Mintonette ferwaidert toen die Jongen met de snelle kuif er in moest. Nou, die had de coach er beter uit kunnen laten. Want die presteerde ook al niet feel. De coach haalde hem er dan ook maar weer schnelle uit, maar het was al te laat. Je houdt het niet foa moge lijk dik foa staan en toch nog ferlie- zen. Wilde Mintonette nog een pun tje binnenslepen, dan zou toch de laatste set gewonnen moeten wor den. De eerste opstelling, een en kele uitzondering daar gelaten, werd weer uit de kast gehaald. De opstelling bleek het toch nog heel aardig te doen. Tot ongefeer 10 punten ging het gelijk op, maar toen ineens lukten een aantal bal len wel die daarfoa niet lukten. Zo werd die set toch nog gewonnen met 15-11 of zo. Kortom: Miato nette heeft aan sichself te danken dat er niet meer uitgehaald werd, dat was niet de ferdienste van de tegenploeg. Dit hadden ook, fol- gens het publiek 2 punten moesten zijn. In de sporthal ,,'t Mossink" te Hol ten wordt door de O.P.C. Nljverdal het jaarlijkse Kerstzaalvoetbal- toernooi gehouden op donderdag 28 december en vrijdag 29 decem ber In het kastje bij Beltman en in Dijkerhoek (school), hangt de lijst met de indeling der elftallen. Ga dus kyken bij welk elftal je bent in gedeeld. Hier volgen de aanvan gstijden voor de elftallen op Don derdag 28 december. Holten D5 - A. 8.30 uur; Holten D 6 - A. 11.00 uur; Holten D3 - A. 11.30 uur; Holten E3 - A. 8.30 uur; Holten F2 - A. 14.00 uur; Holten El - A. 14.30 uur. Op vrijdag 29 december spelen: Holten E2 - A 8.00 uur; Holten E4 - A 8.30 uur; Holten D4-A. 11.00 uur; Holten D2-A 11 30 uur; Holten F1 - A. 14.00 uur; Holten Dl - A. 14.30 uur. Jongens en leiders(sters) veel plezier en succes!!! Voor de Fl- pupillen is er op 6 januan een zaal- toernooi bij de Markvogels te Mar kelo. Door de O P C wordt in de kerstvakantie weer het traditionele pupillen kersttoernooi georganiseerd in sporthallen te Nijverdal, Rijssen en Hol ten. In sporthal ,,'t Mossink" te Holten wordt gespeeld op donderdag 28 en vrijdag 29 december Blauw Wit neemt hieraan deel met 8 teams t.w. 3 D-teams. 4 E-teams en 1 F-team De indeling wijkt wat af van de indeling veldvoetbal Alle jongens is meegedeeld in welk team ze moeten spelen in dit kersttoernooi. Donderdag 28 december: Blauw Wit D3 eerste wedstrijd 8 45 u. Blauw Wit E3 eerste wedstrijd 9 15 u. Blauw Wit D2 eerste wedstrijd 13 00 u. Blauw Wit El eerste wedstrijd 15.15 u. Vrijdag 29 december: Blauw Wit E2 eerste wedstrijd 8.30 u. Blauw Wit E4 eerste wedstrijd 9.15 u Blauw Wit F1 eerste wedstrijd 14.45 u Blauw Wit Dl eerste wedstryd 15 15 u. Jongens, het gehele wedstrijdprogramma kun je vinden in ons clubblad De Blauw Witter" dat je een dezer dagen hebt ontvangen. Kijk dit goed na! Zorg op tyd aanwezig te z|jn dwz tenminste een kwartier voor het begin van )e eerste w edstrijd In totaal speelt elk team 3 wedstrijden van 15 minuten Veel plezier en succes gewenst' In het clubhuis „Meermanskamp" werd vrijdagavond de 2e wedstrijd gespeeld in de Klaverjascompetitie '78-'79 van de Zaterdagvoetbalver eniging ZVV „Blauw Wit "66". Er namen aan deze 2e van de totaal vier te spelen wedstrijden 48 dames en heren deel. Voor het kampioens chap tellen mee de hoogste scores van drie wedstrijden De tien be schikbare prijzen die namens de aktiviteitencommlssie werden uit- gereikx door doelman Bert Trom petter werden gewonnen door; 1 Jaap Thalen 4466 p., 2 Jan Paalman 4399 p., 3 J Tromop 4004 p., 4 D Grit 3906 p., 5 Richard Beldman 3866 p 6 Nijzink 3865 p., 7 Johan Stam 3852 p., 8 Trotzenburg 3821 p., 9 IJspeert 3819 p., 10 Jan Koning 3795 p. De 2668 punten die Jan Paalman uit de Pastoriestraat In de 3 rondes bij elkaar Jaste" waren goed voor de poedelprijs. Na 2 wedstrijden is de stand op kop: 1 Jaap Thalen 8593 p.. 2D Grifc7995 p., 3 R Beldman 7676 p. De derde wedstrijd zal worden ge speeld op vrijdag 16 februari-

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 15