30 jaar Hollens Nieuwsblad Scholengemeenschap hield „Open Huis" Feestelijke intocht van Sint Nicolaas Cabaret Holtense Scholengemeenschap Sint en Piet ep kzoek in „MUSKY" Landbonwschap wil meer kerstboter öoders te kort gedaan li li LI L ill J mm 1S-11 WW J® E81LB& iM HOLTENS NIEUWSBLAD Een daverend succes 9 9 w 99 mm 9 m ür 91991 w 9 W 9fl9 Ator:,,«rs« Gemeente Holten Officiële publikatie Verloren en gevonden BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD Vandaag is hetprecies dertig jaar geleden, datop 1 december 1948 de Stichting „Holtens Nieuwsblad" in het leven werd geroepen. Op 1 januari 1949 rolde de eerste krant, waarvan men een facsimile op pagina 5 aantreft, bij de Fa. C. Molenaar Co, in Nijverdal van de pers. De oprichters bleven gedeeltelijk in de anonimiteit zoals uit het „Bij 't ver schijnen van Holtens Nieuwsblad" blijkt. Hun namen mogen nu wel genoemd worden:het waren: H. Beltman, H. J. Beltman, W. Beijers, H. Klein Velderman, D. J. Wansink en J. Wiggers. De heren H. Beltman en H. J. Beltman zijn inmiddels overleden. Inhun plaats zijn gekomen H. B. Beltman enG. H. Kers. Het 6e lustrum zal niet, zoals het 25-jarig bestaan, in het openbaar gevierd worden. In besloten kring zal het natuurlijk wel herdacht worden. De interne situatie is sedert 1977 belangrijk veranderd. De exploitatie van de krant berust tegenwoordig bij de Uitgeversmaatschappij VanderLoeffB.V. te Enschede. De redactie is echter nog geheel vrij en zelfstandig. Moge dat in lengte van jaren zo blijven, dat is de beste wens, die men Holtens Nieuwsblad op deze herinneringsdag kan meegeven. j,) ZITTING COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN De voorzitter van de commissie voor woonruimtezaken maakt bekend, dat de zitting van de commissie niet op dinsdag 5 december 1978, maar op dinsdag 12 .Jecember 1978 zal worden gehouden, des avonds van 7.30 tot 8.30 uur. Holten, 1 december 1978 De voorzitter voornoemd, G. Weijl Sint sprak de menigte toe vanaf de veranda van café „De Biester" i)e Scholengemeenschap „Holten" hield vrijdagmiddag t.g.v. het zil veren jubileum en de ingebruik neming van de nieuwbouw „Open Huis" voor genodigden, waarvoor een zeer gTote belangstelling be stond, een feit waarover rector Bakker duidelijk zijn vreugde en voldoening liet blijken. De bezoekers kregen, onder leiding van de leraren, niet alleen de gele genheid om de belangrijke uitbrei ding te bezichtigen, maar konden ook kennis nemen hoe het zo dage lijks reiltenzeiltopschool tijdens de lesuren en welke mogelijkheden deze school voor MAVO, HAVO en Atheneum de leerlingen biedt. Tijdens het „Open Huis" bestond er bijzondere belangstelling voor de beide meisjes achter het spinnewiel, bezig met het spinnen van vlas en wol, en de jonge leerling kleermaker, die zeer vakkundig uit een lap manchester een degelijke broek „fabriceerde". Onder de genodigden waren deze middag ook de „naobers" van de school, die een prachtige ereboog aan de hoofdingang hadden aan gebracht en als jubileumgeschenk een zonnewijzer aanboden. Rector Bakker danktehiervoorhartelijken wees in een korte toespraak op het spreekwoord Een goede buur is be ter dan eèn verre vriend". Wanneer er eens een raam bleef openstaan of een lampje bleef branden, kwam er al gauw een telefoontje. Namens de „naobers" sprak de heer Beeftink een woord van dank voor de harte lijke ontvangst. Gevonden: fietssleuteltje, bankbil jet, bahco-sleutel, bril in etui, vin gerhandschoen. Verloren: bewerkte gouden arm band, portefeuille met rijbewijs, bruine portemonnaie met een Euro-pas en aspirientjes, kinder- bril met montuur, bril met bruin montuur, donkerbruine lederen dameshandschoenen, wit gouden ring met briljant. Sinterklaas is ook dit jaar in Holten weer heel hartelijk ontvangen. Op het Stationsplein en in de Stationsstraat hadden zich tegen twee uur reeds een enorme schare kin deren met rood-wit-blauwe vlaggetjes verzameld maar ook bij de tocht op z'n trouwe witte paard door een deel van het dorp werd de grote kindervriend heel hartelijk begroet. Bij z\jn aankomst met de trein van zes minuten voor half drie uit Rijs- sen werd Sint op het perron begroet door de heer Joop Wissink bestuurs lid van de Holtense Handelsvereni ging. Terwijl de Holtense Muziek vereniging „H.M.V." enkele muzi kale wensen van Sint had vervuld begaf de grijze bisschop zich, na de Geboren: Marion dv BJ Oolbek- kink en V/ Harteveld. Ondertrouwd: G Groteboer 23 jr Heinoen HG Paalman 23 jr Holten. Overleden: HL Maat 69 jr (overl te Deventer). Een „scène" uit het cabaret „Bij De Tijd" dat door een groep leerlingen van de Holtense Scholenge meenschap met vaart en verve iverd gepresenteerd. Advertentie-adviseur: W. FREDER1KS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel 1224 tot 's woensdags 15 00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Een belangrijk onderdeel van de feestweek van de Holtense Scholenge meenschap was de cabaretvoorstelling „Bij De Tijd", in het gebouw „Irene" vorige week woensdag- en donderdagavond. Het cabaret werd uitgevoerd door 15 leerlingen van de school. Het peil van dit cabaret steeg duidelijk uit boven het amateuristische: daarom is het hier zeker op zijn plaats alle spelers even met name te noemen: Esther van Be- nthem, Anne van den Berg, Petra ter Doest, Jeannctte Doornink, Jan Heiting, die ook de pianobegeleiding verzorgde, Don Materman, Haco Thijs Mennes, Ellen van Rij, Albert Rouwendal, Sees SchConenberg, Hein van der Veen, Diederik Vincent en Dorine van Zutphen. Het techni sche gedeelte, waarbij de lichteffecten een belangrijke plaats innamen, werd verzorgd door Hans van Geenhuizen en Peter de Laat. De regie was in handen van Dick Onrust, leraar engels aan de school, die met een geestige speech, optre dend als „nieuwe rector" onmiddel lijk het publiek in de juiste stem ming bracht. Het was duidelijk dat de aanwezi gen geen zoetig schoolcabaretje voorgeschoteld zouden krijgen In de openingsspeech van de hip uit gedoste. progressieve pseudo- rector, Ben Hardloper, hwam al duidelijk tot uiting dat er niet al leen maar jubelende geluiden over de Scholengemeenschap naar vo ren zouden komen Integendeel con-rectoren, leraren, het nieuwe gebouw, de échte rector, iedereen en alles werd soms met bijtende, soms met milde spot, onder de loep genomen. De lijn die door de gehele voorstel ling liep. was duidelijk deze: de leer ling verdwijnt in de massa van de „studiefabriek", die een middel bare school tegenwoordig dreigt te worden. De stem van de indivi duele leerling wordt nauwelijks meer gehoord, rector en con rectoren zijn wazige figuren voor hem geworden. In verscheidene onderdelen van het cabaretpro gramma kwam dit sterk tot uiting. We noemen „De Lift", het „Inter view", café „De Boer", en „De Boom". Uit al deze nummers sprak teleurstelling over het verdwijnen van de sfeer: het omzagen van een oude eikenboom, die de uitbreiding van de school ln de weg stond, heti moeten wegvluchten uit de oude school-aula naar een stam-café enz. enz. Er waren ook uitstekende sketches die maatschappelijke za ken hekelden, zoals bijvoorbeeld „Schiphol 1985", „Doe er wat aan", en de „Geloof, Hoop en Liefde- Show". Het geheel was een onvergetelijke voorstelling, waar vele ouders, leer lingen, docenten en zaterdag jl. ook nog eens 1400 reünisten van geno ten hebben. De spelers, de regis seur en diens echtgenote werdén aan het eind van de avond bedankt met bloemen, een speechje v an rec tor Bakker en een welverdiende staande ovatie van de zaal. Cabaret op hoog niveau, een prestatie waarop de Holtense Scholenge meenschap tereccht trots kan zijn. Al hebben Sint en Piet het ontzet tend druk in deze tijd, zij vinden toch nog even de gelegenheid om tienersoos Musky met een bezoek te vereren. As. vrijdagavond 1 'de cember is het zover: om ongeveer acht uur zal de goedheilig man met zijn knecht bij Musky arriveren. De Sinterklaasavond in Musky is alleen toegankelijk voor Holtense tieners van 12 t.m. 16 jaar. Zij die de avond willen meemaken dienen tus sen 19.00 en 19.30 uur te komen, daarna gaat de deur dicht. De toe gang voor deze onvergetelijke avond bedraagt f 1,- per persoon. Daar Sinterklaas al een zeer hoge leeftijd heeft bereikt, kan hij niet meer zo'n verschrikkelijke drukte verdragen en de leiding van Musky zal, bij zeer veel belangstelling, daarom het recht hebben, de deur vroeger dan de bedoeling is te slui ten. Zondag 3 december is Musky we gens film in de Schure gesloten. De vraag naar zogenaamde kers tboter is groter dan de hoeveelheid waarvoor is ingeschreven. De Eu ropese Gemeenschap heeft aan Nederland een hoeveelheid van 3400 ton kerstboter toegewezen. Het is boter die gedurende een vastgestelde periode wordt ver kocht tegen een maximum-prijs van f 1.79 per pakje. Het Landbouwschap heeft de mi nister van Landbouw gevraagd in Brussel aan te dringen op een gro tere hoeveelheid kerstboter Daar toe dient de EG-Raad van Land bouwministers een voorstel te doen. Het verzoek om op korte termijn de hoeveelheid kerstboter te vergroten is door het Landbouw schap op 22 november 1978 gedaan. politie ruimte had gemaakt, naar café „De Biester" waar hij bovenop de veranda staande de hulde van de menigte in ontvangst nam. Nadat de heer Wissink hem had welkom geheten sprak Sint zijn vreugde uit over de geweldige belangstelling. Het deed Sint bijzonder deugd dat er zo veel vaders en moeders geko men waren om hem te begroeten. Met Sint en z'n pieten mochte ook op de veranda Simone en Erik Pots, Marike Schuppert en Anke Velt- kamp en ze zongen, met begeleiding van „H.M.V.", heel dapper voor Sint het bekende liedje „Daar ginds komt de stoomboot". Sint vondt dit prachtig en trakteerde het viertal op een reep chocola. Na een dank woord van Wissink aan de fam. Vruggink, H.M.V. en de politie voor de regeling van het verkeer besteeg Sinterklaas z'n schimmel „Allegro" en begon met H.M.V. met drumb and én majorettes voorop de tocht door een deel van het dorp waarbij Sint door de vele honderden hartelijk werd toegezwaaid en toegejuicht. DUKERHOEK Vrijdagavond 1 december brengt Sinterklaas een bezoek aan Dijker- hoek. Hij arriveert om half acht bij „Het Bonte Paard". Na de officiële ontvangst zal feest worden gevierd met de Dijkerhoekse schooljeugd. „H.M.V." zal aan het bezoek van Sint medewerking verlenen. WINKELWEEK T ijdens de W inkel week van dinsd ag 14 november tot en met dinsdag 7 dec. houden de Holtense winkeliers een grandioze Sint Nicolaas-aktie onder het motto „Piet strooit met prijzen". Tijdens de aktie wordt bij elke be stede vijf gulden een zegel verstrekt waarvan er vijf op een deelname formulier geplakt moeten worden. Met dit deel name formulier wordt meegeloot naar de vele prachtige prijzen met in elke trekking als hoofdprijs een dames- of herenrij wiel naar keuze. Verdere prijzen zijn: draagbare t.v., diepvrieskist, filmcamera, radio. Polaroidca mera enz. enz. Tijdens de Winkel week zijn vrijdag 1 en maandag 4 dec. de winkels open tot21.00uuren op zaterdag 2 en dinsdag 5 decem ber om 17.00 uur gesloten. In ons versl ag over de toespraken ter gelegenhe id v an de opening v an de Nieuwbouw van de Scholengemeenschap (pag. 7 Holtens Nieuws blad d.d. 24-11-1978) hebben wij onvolledig gerapporteerd over de cadeaus die door de ouders, voogden en verzorgers zijn aangeboden. Reeds in 1975-1976 werd uit het cadeaufonds nieuwbouw een kleurenvideo-installatie gefinancierd toen de oude zwart-wit- installatie de geest gaf. In feite was dit vooruitlopen op „het cadeau nieuwbouw" Het lange wachten op de nieuwbouw had een lichtpun tje want er kon langer worden gespaard. Zowel schoolleiding als oudere wilden de spaargelden liever aan nuttige zaken besteden dan aan iets monumentaals. Vandaar .dat na overleg met de schoollei ding het cadeaupakket, dat ter gelegenheid van de nieuwbouw is aangeboden, er als volgt uitzag: een piano ter plaatsing in de aula; een biljart ter plaatsing in de aula; een elektronisch orgel ten gebruike zowel bij het muziekonderricht als ter opluistering van evenementen in de aula; twee automaten voor warme chocolademelk. U ontvangteer! fraaieParker-Jotter ballpoint als ueen nieuwe abonnee opgeeft. voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Naam: Adres. j Woonplaats: a Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr/mevr.: Adres: Woonplaats: iji Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half y jaar/per jaar. /AX HOLTENS NIEUWSBLAD Abonnementsprijs f 10.- per half jaar. f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad"

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1