NSli DOET BEROEP OP BERCEMEESTER Kleder drachten- show Vrij parkeren in de Oranjestraat Antieke klokken veilig in unieke klokkenklnis Sfeervolle chauffeursavond SV Holten Tweede trekking winkelweek DOEHETZELF December 1978 Holler bibliotheek groeit nog steeds HOLTENS NIEUWSBLAD - 1 december 1978 - PAG. 13 mm boetiek TO Mfyüi fel® iéulémki'fl Bergruiternieuws i lS- Wak De Nederlandse Stichting Geluidhinder (NGS) ontvangt veel brie ven van mensen die klagen over geluidoverlast. In de maand de cember voornamelijk over vuurwerklawaai. Het blijkt dat vuurwerk steeds eerder wordt afgestoken dan op het tijdstip waarvoor het is bedoeld, nl. rond de jaarwisseling. In veel brieven wordt begrip getoond voor het feit dat de mens zich moet kunnen uitleven, maar tevens dat mensen (en óók huisdieren) het geknal als zeer hinderlijk ervaren. De NGS wendt zich in een rondschrijven tot de burgemeesters van alle gemeenten in ons land. De NSG tracht in het kader van een vuurwerkactie te komen tot een beperking van de geluidsoverlast door vuurwerk rond de jaarwisseling. Vorig jaar werd in Nederland ruim 2,5 miljoen kg. vuurwerk inge voerd. In guldens uitgedrukt komt dit er op neer, dat er voor onge veer 30 miljoen is „verknald" De NSG beplleit landelijke uniformiteit door het hanteren van mo delverordeningen omtrent vuurwerk, zoals deze door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) worden geadviseerd. Gelijktijdig met het rondschrijven worden gratis afffiches verpreid met als thema: „Wees zacht, knal alleen op nieuwjaarsnacht!". De verspreiding vindt plaats via o.a. gemeentehuizen en politiebu reaus. In december zal een advertentiecampagne zijn gericht op het be perken van het afsteken van vuurwerk tot de daartoe aangewezen tijden. Het adres van de NSG luidt: postbus 381, 2600 AJ Delft, telefoon 015-56 27 23. Sint Nicola as, Kerstmis, Oudejaar, men zit gezellig bij elkaar. 't Gezinnetje, een vriendenschaar. nog samen zijn ze hier en daar, gelukkig vaak, een heel oud paar. Maar jij en ik, wij zijn alleen. al wat ons dierbaar was ging heen. De dood heeft hen van ons genomen. hoe moeten wij door die dagen komen. Geen pakjes voor ons van de Sint. geen kennissen, geen vriend en geen kind. We zijn 'alleen, men is ons vergeten. Waarom? ik zou het echt niet weten. Geen kerstboom meer met schitterlichtjes, voor ons geen blijde kindergezichtjes. We lopen door een stille straat, we horen zingen en blij gepraat. Ze hebben het daarbinnen druk, je wendt je af van dit geluk. Ons bleef slechts een geliefd portret, we hebben er bloemen bij gezet. Geen feestdiner, voor ons geen wijn, we zullen alleen maar eenzaam zijn. Geen vuurwerk, rotjes, oliebol, we gaan vroeg naar bed, 't gemoed overvol. Voor ons geen geluk in het nieuwe jaar, het oude rukte ons uit elkaar. Waar het nu feest en vreugde is, beseft men niet ons groot gemis. Holten, december 1978 B.C. de H.-B. Het nijpende parkeerprobleem dat de laatste paar jaar o.a. in de raad meer dan eens onderwerp van gesprek is geweest is wat de Oranjestraat betreft tussen de Kerkstraat en de Rietmolenstraat opgelost dankzei het initiatief van de heer C.L. Tromop van „De Boe tiek" dat leidde tot een gesprek tussen een aantal zakenmensen en de heer Hartsuiker, eigenaar van het terrein tussen poelier Barve- link en de Ned. Middenstandsbank (N.M.B.) in welk gesprek men tot overeenstemming over het be schikbaar stellen van het terrein als parkeerterrein dat plaats biedt aan plm. 30 auto's. De groei zit er nog altijd in bij de bibliotheek te Hol ten, onderdeel van de Pro- De plattelandsvrouwen leden van afd. Dijkerhoek van de NBVP hiel den vorige week weer hun maande lijkse bijeenkomst in het „Bonte Paard". Een klederdrachtenshow werd verzorgd dooreen groep van de afdeling Schoonheeten van de N.B.v.P. waarvan 7 dames en lheer meewerkten. Er werd kleding ge showd zoals die rond 1900 werd ge dragen, zondags en door de week. in dagen van rouw en blijde gebeurte nissen als huwelijk. Tussen de show door werden echte Sallandse ge dichten voorgedragen. Het was een prachtige avond. Aan het eind van de avond bedankte de presidente mevr. Kroon de groep voor het op- treden en deelde mede dat de Kerst avond gehouden wordt op 19 de cember. De avond wordt verzorgd door de dames L. Stevens-van Schooten, D. Stevens-van Schooten, M. Jansen-Maneschijn en D. N ijl and-B ronsvoort. Sint bracht woensdag een bezoek aan de bazar in het bejaardencen trum „Diessenplas. De hoge gast werd welkom geheten door de di recteur van het centrum de Heer Postma. vinciale bibliotheekcen trale voor West-Overijssel. In 1977 steeg het aantal uit leningen nog weer met 5827, vergeleken met 1976. Het aantal lezers bedroeg 2146 jeugdigen en 933 vol wassenen of 36.6% van de bevolking. Uitgeleend werden aan de jeugd 14437 studieboeken en 56168 verha len. Aan volwassenen 11755 stu dieboeken en 41509 romans, waar mede het totaal aantal leningen kwam op 123896. Een en ander blijkt uit het dezer dagen versche nen jaarverslag over 1977. Het boe kenbestand bedroeg 2519 Jeugd- studieboeken (2381), 5134 jeugd verhalen (4747), 4508 studieboeken volwassenen (3703) en 4660 romans (4666) of totaal 16.821 boeken(1976: 15497). Dit zijn de cijfers van de bi bliotheek in Holten die in één ver band zat met Bathmen. Rathmen is inmiddels een zelfstandige bi bliotheek geworden. Het personeel in Holten bestond uit de bibliothe caresse: mevr. A.T.M. de Roos-Schamhart en de admini stratieve medewerksters: de dames J.L. Jansen-Smit, G.H. Meken- kamp-ter Harmsel, E. J. Moll-Heij- berg en A.W. Schaap-Mientjes. Vrijwillig medewerkster was mevr. H. Schimmel-Schippers en huis houdelijke medewerkster mevr. H. Aaftink-Oonk. De bibliotheek be- Nog altijd worden er, ook in Twnte, antieke klokken gestolen. Hoewel het aantal diefstallen van antieke klokken niet meer zo spektaculair lijkt als in het recente verleden - toen goed georganiseerde groepjes dieven en helers enorm huishielden worden we nog wekelijks met kran tenberichten over gestolen klok ken geconfronteerd. De Nijverdalse klokkenrestaura- teur Herman Bossink heeft nu twee initiatieven genomen om het stelen van klokken aan banden te leggen. Hij bouwt o.a. een unieke klokken- kluis. De op de jaarlijkse z.g.n. „praat avond" van de afd. Holten van de Chr. Boeren en Tuinders Bond (CBTB), die voor de pauze werd ge leid door de 2e voorzitter en na de pauze door secretaris J.W. Huls man heeft de heer H. Timmerman te Hasselt, lid van het Prov. Be stuur uitvoerig aandacht ge schonken aan de vele problemen waarmee de boeren momenteel worden geconfronteerd. Recreatie, natuurgebieden, land schapsparken, bestemmingsplan nen, hinderwet, bedrijfsgrote, er fopvolging etc. liet hij de revue pas seren. Wij kunnen zo zei de heer Timmerman niet bij het oude blijven maar toch rijst weles de vraag zitten we met alle vernieu wingen en uitbreidingen wel op de goede toer. Krijgt de regering niet te veel macht door het verstrekken van subsidies en worden we zo zoe tjes aan ergens geen staatsboeren? Hoe groot móet een bedrijf zijn om een redelijk inkomen te garande ren. Uitbreiden en nieuwe schuren bouwen is geen kunst maar men moet wel bedenken dat geld halen makkelijk gaat dan terugbrengen! Wanneer u zó besloot de heer Tim merman vanafvond naar deze bij eenkomst bent gekomen om naar iemand te luisteren' die het u even duidelijk uit de doeken zou doen en alles keurig op een rijtje zou zetten dan is u een teleurstelling rijker, want hiervoor zijn de problemen te groot en te ingewikkeld en te ver schillend want de mogelijkheden die de ene boer wel heeft, heeft de ander niet. Er volgde naar aanlei ding van de toespraak van de heer Timmerman een geanimeerde dis cussie De matig bezochte vergade ring werd door deheer Timmerman met dankgebed beëindigd. zit een uitleenpost in Dijkerhoek n.l. de openbare lagere school al daar. Het aantal urCn van openstel ling bedraagt 12. De hoofdbibliot heek is zoals bekend gevestigd aan de Rörikstraat 3. In 1977 werden ei in de bibliotheek, evenals voor gaande jaren, diverse tentoonstel lingen gehouden. Deze tentoonstel lingen bevatten zowel beroeps- als amateurwerk. Enige voorbeelden zijn: Leden van de Bond van Plttte- landsvrouwen afd. Holten met handwerken, de fotoclub „Profoto" met werk van de leden. De scholen- gemeengemeenschap met textiele werkvormen van de verschillende klassen. Yehudith van Looi-Yas- gur en Henk Breedveld exposeer den met aquarellen. Mevrouw van Looi vertelde aan de leerlingen van de 5e en 6e klas van de Dorpsschool aan de hand van de expositie in de bibliotheek, over haar werk. Ter ge legenheid van de kinderboeken week hield de schrijfster Annet van Battum een lezing over haar werk en las voor aan de leerlingen van de 5e en 6e kiassen van enige basis scholen. Begin december kon de 3000ste lezer worden ingeschreven In iet ontmoetingscentrum „Meermanskamp" organiseerde de ontspanningscommissie „Or- com" van de jeugdafdeling voor de tweede keer een gezellige avond voor al haar chauffeurs (met echt genote) van de 17 jeugdelftallen. Deze avond is bijzonder geslaagd en het zal zeker een traditioneel gebeuren worden, want het is voor alle aanwezigen een echte „uit- gaans-avond" geworden, met een zeer gevarteerd.programma. Voor zitter ter Hoeven kon een volle „bak" verwelkomen en was bij zonder verheugd, dat vele vrije- tijdsrijdsters(ders) van de uitno diging gebruik hadden gemaakt om deze avond bij te wonen en zo doende de jeugdcommissie in staat te stellen „iets" terug te doen voor deze grote schare Holtense medewerkers. Het eerste onderdeel was een ver- keers-kwis geleid door de heren van Heun en Bleumink van de afdeling Holten voor Veilig Verkeer Neder land. Uit de zestien gestelde vragen, die door middel van dia's werden vertoond, bleek wel. dat de theorie vaak moeilijker is dan de praktijk, want geen enkele der aanwezigen kon ze alle zestien juist beantwoor den. Er kwamen vijf personen te voorschijn die met dertien goede antwoorden het hoogst scoorden. Daarna kwam Jan Oosterkamp opdraven met conference op allerlei gebied, waarbij het vrouwelijk ele ment een grote rol speelde Uit het applaus bleek wel. dat velen deze ..moppen'' op prijs stelden In de pauze werd een verloting gehouden, w aarbij enige mooie en ..verrassen de" prijzen waren te winnen Als laatste onderdeel verschenen de he ren Veneklaas en Maneschijn alias Gait Jan en Mina. met Dijkerhoeks amusement, waarbij de Holtense dorpspolitiek en het HVC voetbal- geuren „op de korrel" werd geno men, hetgeen gezien de vele lachsal vo's bijzonder in de smaak viel. Erg knap gedaan! Tussen de bedrijven door konden de aanwezigen een glaasje drinken en een hapje nutti gen. Dit werd door het „kantine- personeel" b ijzonder goed verzorgd Henk Warrink (Chris kletste op voortreffelijke wijze het geheel aan elkaar en bracht alle acteurs een passend woord van dank voor hun medewerking. Voorzitter J. War rink verrichtte dé „dagsluiting" en had in de Dijkerhoekse acteurs enige nieuwe talenten ontdekt, waarop de SV Holten nog wel eens vaker een beroep hoopt te doen De ..ORCOM" heeft met deze avond weer veel „goodwill" gekweekt b(j haar stille" medewerkers en dat was uiteraard de bedoeling' In café „De Biester" had dinsdag avond door de voorzitter van de Holtense Handelsvereniging de heer J.A. v.d. Maat de tweede trek king plaats van 17 waardevolle prijzen die door de HHV beschik baar zijn gesteld in het kader van de Sint Nicolaasactie „Piet strooit met prijzen" De prijzen vielen op de prijsbepa- lende formulieren van Fam. Tem pelman, Holterbergweg 6, dames- of herenfiets G.M. Kissing, Kozakkenstraat 21, polaroid camera; P.Vendel, Nage lhoutstraat 31, klokradio; A. Velt- kamp, Herdersweg 2, boormachi ne; J.G. Lammers-Schuppert, Churchillstraat 39, set koffers; K. Bijma, Bessinkpasstraat 15, Workmate; fam. Bogers, Fazan- tenweg 31, plantenbak; H. Leunk, Levenkamp 7, Laren (G), slagroom taart; B.J. Paalman, Schepenens traat 6, tas; H.J. Nijenhuis, Bushof straat 2, voetbaltas; Ria Bogers, Fazantenweg 31, handwerkpakket; Bert Kappert, Hoffesstraat '3, le ren voetbal; H. Koopman, Deven- terweg 4, kaarskandelaar; H. Tem pelman, Meutgeertsweg, G. Blan- kena, Helhuizenweg, G.J. den Heijer, Vossenweg en H. Oolbek- kink, Boschkampsstraat allen een Edammer kaas. De derde en laatste trekking zal worden gehouden in hotel „Vos man" op woensdag 6 december en niet op donderdag 7 december zo.*"" op de formulieren staat ver- mek Tijdens de zaterdag in manege „Snorrewind" dor de Land. Rijv. „Bergruiters" gehouden spring- en dressuurwedstryden hebben 20 combinaties een sportieve strijd ge leverd om het clubkampioenschap en de prachtige wisselbeker. Voor de finale kwamen in aanmerking de deelnemers die zowel bij dressuur als springen de beste prestaties hadden geleverd. UITSLAGEN „SAMENGE STELD" 1. en kampioen Ingrid Dieperink met „Eduard" 469 p., 2. Anke Thijs- sen met „Bellamy" 464 p.; 3. Jan Bronsvoort met „Nico" 461 p., 4. Marian Murris met„Oscar" 460 p DRESSUUR KLASSE B 1. Anke Thyssen 135 p.; 2. Marian Murris 130 p.; 3. Paula Loorbach 127 1/2 p. DRESSUUR KLASSE L 1 Ingrid Dieperink 1341/2 p.; 2 Ton Broekhuis 132 p.. 3. Jan Bronsvoort 130 1/2 p. SPRINGEN KLASSE B 1. Rlkus Bronsvoort met „Bruna"; 2. Ingrid Dieperink met „Eduard"; 3. Herman Vincent met „Birgit" SPRINGEN KLASSE L 1 Thea van Dijk met „Marcus D"; 2. Jan Bronsvoort met „Nico", 3. Duco v.d. Lugt met „Robin" Bij de rijdende donateurs werd Karry Lubberdink eerste met op de 2e plaats zijn vrouw Anneke

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 12