HOLTENS NIEUWSBLAD - 24 NOVEMBER 1978 - PAG. 19 Vervolg van de beantwoor ding van vragen door B en V/ op de algemene beschou wingen. Vraag: V.D.D. Welstandstoezicht Dringen er by het college op aan haar beleid in deze en de daaruit volgende werkinstructies voor de betreffende ambtenaren te willen herzien. Elke wissewas wordt aan het toezicht voorgelegd terwijl vrijwel zonder uitzondering het ad vies van het welstandstoezicht wordt opgevolgd, zonder dat wordt gelet op de kostenconsequenties van de aanvrager, zyn van mening, dat het uiteinde lijke resultaat van de uitgebrachte adviezen verkeerd uitvallen. Ver wijzen naar bebouwing Dorps straat en Larenseweg vanaf kruis punt. Conclusie. Falend beleid. V.V.D. Volgnr. 103. Bü de 3e wijziging f30.000.- meeropbrengt geraamd. Waarom post 220 niet met f 10.000- verhoogd. C.D.A. Verzoeken adviezen van de Wels tandscommissie zo toe te passen, dat daarin een beleid zichtbaar wordt. Antwoord: Wij achten het welstandstoezicht onmisbaar en zijn over het alge meen tevreden over de wijze, waar door „het Oversticht" wordt gead viseerd. Herziening van de werkin structie van het personeel van ge meentewerken wordt niet overwo gen. wyzigingen van onderge schikt belang van bouwwerken worden niet aan de schoonheids commissie voorgelegd, doch door gemeentewerken zelf beoordeeld. Ons college volgt bepaald niet al tijd alle terzake uitgebrachte ad viezen op. De kosten van het wels tandstoezicht en de consequenties van aanbevolen wijzigingen zullen moeten worden aanvaard. V/els- tand gaat niet alleen de bouwer aan, maar ook de gemeenschap, welke tegen een esthetisch slecht bouwwerk moet aankijken. De waardering van de bebouwing van het kruispunt Dorpsstraat/Larens- eweg/Stationsstraat laten wy voor rekening van de vragenstellers. De conclusie, „falend beleid" achten wy een ongenuanceerd waarde oordeel. Schoonheid kan niet in woorden worden gevat. De raming van f30.000 - heeft betrekking op de totale meeropbrengst onder aft rek van de kosten van het wels tandstoezicht. Aangezien de te hef fen welstandskosten worden door betaald aan de welstandscommis sie, hebben deze budettair der halve geen invloed op de begroting. Een aanpassing van de raming van inkomsten en uitgaven vindt der halve naderhand plaats op basis van de werkeiyke uitkomsten. Vraag: Verbetering particuliere woningen V.V.D. Hoeveel wordt in onze gemeente van deze subsidie-regeling gebruik gemaakt. Kunt u aangeven hoe de aard is van de verbouwing, waarby van deze regeling gebruik wordt gemaakt. Wordt ook door particuliere ver huurders verbetering toegepast. Kan het college aangeven welk deel van het oudere particuliere wonlngbezit de komende jaren in principe nog voor subsidiëring by uitvoering van verbeteringswerk- zaamheden in aanmerking komt. Antwoord: Op grond van deze regeling zyn in 19T7 en 1978 t.m. 3e kwartaal 71 respectieveiyk 52 aanvragen inge diend. Deze aanvragen hadden be trekking op: resp. 1977 - 1978: 31 - 8 Aanleg centrale verwarming 9 -14 Aanbrengen toilet/douche 18 -12 Verbetering woongerief 4 - 3 Verbetering electrische 5 - 13 Aanpassing keukeninrichting 1 - - Maken bergruimte 2 Woningsplitsing. Door enkele particul iere verhuurders is in genoemde Ja ren woningverbetering toegepast. Het is ons niet bekend welk deel van het oudere particuliere wo nlngbezit in de komende Jaren voor subsidie op grond van deze regeling in aanmerking komt. Vraag: C.D.A. Naar onze mening zal, op basis van de verordening op de seizoenwoon- verbiyven nagegaan moeten wor den hoe het bewonen van zomer huisjes thans geschiedt. Antwoord: Ingevolge de verordening op de sei- zoenwoonverbUJven mogen sei- zoenwoonverbiyven slechts wor den bewoond in de periode van 1 april tot 15 oktober Het is derhalve verboden de zomerhuisjes te be wonen van 15 oktober tot 1 april. Van dit verbod zyn ontheffingen verleend, welke ontheffingen als volgt kunnen worden gesplitst. a. Byzondere categorie bewoners. Ontheffingen zyn verleend aan personen, die ten tyde van de aan- wyzing van het gebied tot zomer huisjesterrein daar al woonden (zgn. byzondere categorie bewo ners). Deze ontheffingen zyn door gaans verleend in de jaren 1950- 1954 tot wederopzegging en ten hoogste voor de tyd van de huidige woningnood. De ontheffing is ge bonden aan de persoon en niet aan het desbetreffende huis. b. TydeUjke bewoning. Momenteel is aan 4 personen ont heffing verleend van het verbod tot het bewonen van een zomerhuisje. DergeUjke tydeiyke ontheffingen worden door ons by wyze van hoge uitzondering af en toe verleend om een zomerhuisje tydeiyk en dan voor korte tyd te bewonenr doch uitsluitend wanneer men kan aan tonen, dat men op zeer korte ter myn zelf in huisvesting kan voor zien. c. Ontheffingen tydens feestdagen, weekeinden en herfst- en winterva- kantie. Op verzoek verlenen wy aan de ei genaren en aan de verhuurders van zomerhuisjes ontheffing van het verbod tot het gebruiken van een seizoenwoonverblyf buiten het zo merseizoen. De ontheffing geldt uitsluitend voor de eigenaar van de woning met zyn gezin. Tydens de algemeen erkende feestdagen, weekeinden en vakanties in de zgn. gesloten periode. De ontheffing wordt ook verleend aan verhuur bedrijven, mits een opgave van de namen van huurders met vermel ding van de periode (aantal dagen of weken), waarin deze aldaar ver- biyveen, wordt gedaan by de groepscommandant der rijkspoli tie te Holten. Vanwege de rijkspoli tie ter plaatse wordt uiteraaard in de periode van 15 oktober tot 1 april controle op de bewoning van zomerhuisjes uitgeoefend. Vraag: Lichtenbergerweg P.v.d.A. Zyn tegen aanmoedigen van het vrachtverkeer op deze weg door verbreding mèt 1 meter. Vraag rijst, of by toeneming vrachtverkeer, deze weg niet moet worden afgeslo ten voor het vrachtverkeer. C.D.A. Onderschrijven argumentatie voor verbreding van deze weg niet. Sluipwegen moeten worden voor komen. V.V.D. Kan de verkeersintensiteit op deze weg in cyfers worden uitgedrukt. Is er over de verbreding contact op genomen met de afd. wegen van de C.T.D., teneinde ervaring in deze te vernemen. Kunnen wisselplaatsen het schadeprobleem wegnemen. Gaat gemeente Ry ssen het op haar grondgebied gelegen gedeelte eve neens aanpassen. Antwoord: De Lichtenbergerweg heeft een breedte van 3 meter, die vroeger voor zgn. C.T.D.-wegen gold. Te genwoordig is men van deze breedtmaat afgestapt en heeft deze op 3.50 en 4 meter gebracht, omdat de praktyk heeft uitgewezen, dat de breedte van 3 meter niet meer gehandhaafd kan worden. Men lette maar op de spoorvorming in de bermen van de weg. wy wyzen er op, dat ook de Helhuizerweg op 4 meter is gebracht. Nu duideiyk is gebleken, dat deze 3 meter brede weg onvoldoende is om het verkeer te verwerken, komt het ons wys voor de aanpassing daarvan ters tond goed te doen. Wanneer de suggestie om de wegverbreding tot 31/2 meter te beperken, naderhand onjuist zal biyken te zyn - hetgeen o.i. het geval zal zyn - dan zou de zuinigheid de wysheld wel eens kunnen bedriegen. Afsluiting van deze weg voor het vrachtverkeer achten wy geen goede suggestie. Het vrachtverkeer is nodig voor de bediening van de aanliggende boeren. Voorts menen wy, dat de verbreding van de weg het vrachtverkeer, dat deze weg als sluipweg zou gebruiken, niet on evenredig zal aanmoedigen. Het op Ryssens-Hellendoorns gebied lig gende gedeelte van de weg noodt daar niet toe. Het moge duldeiyk zyn, dat geen verkeersintensiteiten zyn gemeten. Ook de C.T.D. is niet geraadpleegd. De noodzaak tot verbreding was ons zonder dat vol komen duideiyk. Wisselplaatsen komen voor in het bergland, in ons vlakkeland, waar voldoende brede bermen aanwezig zyn, komen deze niet voor, omdat men daar geen gebruik van maakt. Vraag: Gemeentebelang Hoe ver zyn werkzaamheden ge vorderd van de aanleg van riolering op het zomerhuisjesterrein. Gaarne nadere Informatie omtrent te verwachten subsidie Min. Eco nomische Zaken. Antwoord. De werkzaamheden zyn thans zo ver gevorderd, dat aan de eigena ren van de huisjes een tekening kan worden toegezonden, waarop de rioolleiding staat vermeld. De Juist tracering, waarby rekening wordt gehouden met die eigenaren, die geen aansluiting voor hun huisje wensten, heeft vrij veel tijd gever gd. De riolering van dit terrein wordt niet gesubsidieerd door het Ministerie van Economische Za ken. By aansluiting van de huisjes, die op het moment van aansluiting 3 jaar of ouder zyn, kan aanspraak worden gemaakt op een uitkering ingevolge de verfijningsregeling rioleringen uit het gemeentefonds. Vraag: V.V.D. Spoorwegovergang Dikkesteens- weg. Hoe ver staat het daar mee. Antwoord: By brief van 13 juni 1978 deelde de Nederlandse Spoorwegen ons me de, dat een plan met Ahob- beveiliging voor de spoorwegover gang naby het sportveldencom plex „Meermanskamp" tegemoet kon worden gezien. Inmiddels is ons door de Nederlandse Spoorwe gen een voorlopig plan toegezon den. By brief van 10 oktober jl. heb ben wy de Nederlandse Spoorwe gen meegedeeld, dat wy met dit voorlopige plan kunnen instem men. Daarby hebben wy tevens verzocht om mededeling, wanneer tot uitvoering zal worden overge gaan. Hierop is tot op heden nog geen reactie ontvangen. Onderwijs Vraag: C.D.A. Dringen aan om invloed uit te oefe nen by de Kroon gevraagde onthef fing kleuterschool Dykerhoek spoedig te verlenen. Vragen informatie over het al dan niet doorgaan van de kleuterschool in Dykerhoek. Hopen dat de aan vraag ingewilligd wordt. Antwoord: Half oktober jl. is by het Ministerie van Onderwys en Wetenschappen nog telefonisch geïnformeerd wan neer by benadering een beslissing te verwachten is op de gevraagde ontheffing. Daarby werd medege deeld dat het verzoek om advies in handen is gesteld van de Onder- wysraad, alsmede dat de „norma le" termyn van behandeling van een dergeiyk verzoek 10 a 12 maan den bedraagt, zodat niet voor maart/april 1979 een beslissing is te verwachten. Vraag: C.D.A. Vinden dat beleid inzake school grenzen evenwichtig moet zyn. Vragen of tot op heden gevolgde gedragsiyn gehandhaafd kan wor den. P.v.d.A. Is een mogeiyke afvloeiing van de 7e leerkracht van de Dorpsschool een reden om aanpassing school- grenzen te overwegen. Antwoord: Uitgangspunt zal biy ven de tot op heden gevoerde gedragsiyn. Mocht in de toekomst bfijken dat de leer lingenaantallen per school moge lyk onevenwichtig worden of zou den kunnen worden, dan ware na der te bezien of via een meer flexi bele toepassing, mogeiyk op basis van vrijwilligheid, daaraan wat te doen is. wyziging van schoolgren- zen dient met veel voorzichtigheid te worden bezien, omdat mogefijk een aantal jaren later een dan ge- wyzigde situatie a' weer achter haald zou kunnen zyn. In hoeverre afvloeiing van de 7e onderwyzer(es) van de Dorpsschool reden tot aan passing van schoolgrenzen zou moeten zyn, zal t.z.t. onder ogen worden gezien. V/yziging van schoolgrenzen is een tere zaak. Ouders van leerlingen hebben daarmede terecht veel moeiiykheden. Vraag: Gemeentebelang. Vragen of tekort van openbare scholengemeenschap in de begro ting 1979 ad f70.000.- in de nabye toekomst kan worden verminderd. V.V.D. Aangezien de meeste leerlingen van buiten Holten komen wordt gevraagd: Waarom dragen de om liggende gemeenten niet by de kos ten. Er is toch een gemeenschappe- ïyke regeling ter behartiging van het gemeenschappeiyk voortgezet onderwys. V/at hebben B en V/ gedaan sinds de V.V.D. ruim een halfjaar geleden gevraagd heeft naar het openen van overleg met andere gemeenten over de bydrage in de kosten per deelnemende leerling in de scho lengemeenschap. Antwoord: In hoeverre de Jaariykse exploita tie van de scholengemeenschap in de begroting een tekort vertoont is vrywel volledig afhankeiyk van de vergoedingen die terzake van het Ryk worden ontvangen. Op dit moment kan derhalve niet zonder meer gezegd worden, dat in de na bye toekomst het tekort zal worden verminderd. Daarby spelen ex terne factoren een te grote rol. Ingevolge het bepaalde in artikel 77 van de V/et op het Voortgezet Onderwys worden de kosten van de gemeenteiyke en ook uiteraard de byzondere scholen voor voortgezet onderwys door het Ryk vergoed op basis van bepaalde regelingen. Wanneer deze uitkeringen niet vol doende zyn komen deze tekorten voor rekening van het bevoegd ge zag van de betreffende school. Dit bevoegd gezag heeft tot stichting besloten en zal daarvan ook de evt. nadelige consequenties dienen te dragen. Overigens is het o.i. zo, dat ook m.b.t. andere gemeentelyke taken, die een streekfunctie zyn gaan inhouden, geen by dragen van andere gemeenten worden ge vraagd (byv. schouwburg etc.) Het is overigens bekend - zie aan biedingsbrief - dat de Rijksonder- wijsvergoedingen sterk achterbiy- ven by de reéele kosten. De be doelde gemeenschappelyke rege ling ter behartiging van het ge- meenteiyk voortgezet onderwys (C.O.G.V.O.) speelt ten behoeve van de gemeenteUjke scholen met name een belangrijke rol by de tot standkoming van het scholenplan (stichting van scholen). Het C.O.G.V.O. laat zich niet in met bydragen van gemeenten als hier bedoeld. Dit is een aangelegenheid van het bevoegd gezag van de ge meente, waarin de school is gele gen. Onzerzyds is geen enkele toe zegging gedaan m.b.t. het openen van overleg met andere gemeen ten, om de eenvoudige reden dat zulks in strijd is met het terzake geldende landelyk onderwysbe- leid. Vraag: V.V.D. Hoe beoordeelt het college de le vensvatbaarheid van de dag-mavo op wat langere termyn. C.D.A. Achten publicaties noodzakelyk om animo voor deze onderwy svorm te vergroten. Antwoord: Omtrent de levensvatbaarheid van de dag-mavo valt geen prognose te geven. V/y achten de respons op het stichten van de dag-mavo teleur stellend, doch wy hopen, dat er van hen, die thans deze school bezoe ken een wervende kracht zal uit gaan. V/y zullen voorts via de streekbladen en Holtens Nieuws blad t.z.t. deze vorm van onderwys voor volwassenen propageren. Voorts is het zo dat de thans ge starte groep - althans indien deze groep niet teveel slinkt - de volle dige opleiding te Holten kan afma ken. Voor een nieuw eerste leerjaar voor augustus 1979 zyn tenminste plm. 25 cursisten vereist. Vraag: C.D.A. Zyn van mening dat een benoe mingsbeleid in de onderwyssector gevoerd moet worden waarin ook jongeren een kans krijgen. V/at zyn de gevoelens van het college in de ze. Stellen prys op periodiek overleg tussen het bevoegd gezag van het openbaar en dat van het byzonder onderwys. Periodiek overleg zou goed initiatief zyn. Antwoord: By het benoemingsbeleid in de on derwyssector wordt zeker het facet van jonge sollicitanten met byzon dere aandacht in het oog gehou den. Ook wy hebben moeite met de gehuwde vrouw voor de klas, zo lang er nog zovele werkloze onder wy zeressen beschikbaar zyn. On zerzyds zyn wy gaarne bereid tot een periodiek overleg met het be voegde gezag van het byzonder on derwys. V/y zyn bereid te onderzoe ken of deze bereidheid ook by dit bevoegd gezag van het byzonder onderwys aanwezig is en zo ja, op welke wfjze zulks zou dienen te ge schieden. Vraag: Onderwysbegeleidingsdienst C.D.A. Willen geïnformeerd worden over de werkwyze van de O.B.D. zyn van het werk reeds resultaten zichtbaar. P.v.d.A. Pleten er voor de O.B.D. zoveel mogeiyk financieel te steunen. Het aflopende subsidie van de provin cie had door de deelnemende ge meenten moeten worden opgevan gen. V.V.D. zyn van mening, dat O.B.D. wel kan worden opgeheven Antwoord: De onderwysbegeleidingsdienst is een nog jonge dienst. Zichtbare re sultaten zyn nog niet voorhanden. De ervaringen van het onderwy- zend personeel aan de openbare scholen zyn teleurstellend en de waardering voor het werk van deze dienst niet groot. Ook van elders in den lande worden soortgeiyke ge luiden vernomen. Het argument dat de O .B.D. tengevolge van een te klein budget niet tot ontwikkeling kan komen doet wat merkwaardig aan. By de start van de dienst is zeer duideUjk de verzekering gegeven, dat ook de tengevolge van een ge ring budget, kleinschalige dienst, zelfs by gelyk blyven van dezelfde - zy het met trendmatige verhoging - subsidie een zinvolle taak zou kun nen vervullen ten behoeve van het onderwys. De opmerking, dat het aflopen provinciaal subsidie door de gemeenten zou moeten worden gecompenseerd, is onjuist. De be dragen, welke uit dit provinciaal subsidie werden verkregen, zyn niet structureel aangewend. Het budget van de dienst ondervindt geen nadeel van de afloop van het provinciaal subsidie. Opgemerkt zy, dat de Minister van Onderwys rijn subsidie regelmatig heeft ver hoogd. Onderwys is rijkstaak en in feite behoort het Ryk de kosten van onderwysbegeleidingsdiensten voor zyn rekening te nmen. V/y achten het niet verantwoord thans deelneming aan de onder wysbegeleidingsdienst te beëindi gen, omdat wy aan deze nog steeds het voordeel van de twyfel willen geven. Voorts is thans het wachten op een rijkssubsidiëringsregeling, waardoor wellicht de financiële omstandigheden van de dienst worden verruimd en deze meer armslag kan krijgen. Het argu ment, dat gebrek aan geldmidde len, het onsuccesvol functioneren van de dienst veroorzaakt, kan niet worden geaccepteerd. Vraag: Scholengemeenschap V.V.D. Is van mening, dat het nu aanbeve ling verdient te overwegen het bordje „vol" op te hangen. Zullen dan ook het voornemen van het col lege, om de school opnieuw te laten opnemen op het scholenbouwplan van de Minister, niet steunen. Antwoord: De scholengemeenschap neemt in de regio een belangrijke plaats in, omdat zy op het gebied van het voortgezet onderwys de enige openbare school is waar mavo havo-atheneum (met latijn) onder één dak verenigd zyn. Gelet op de vrijheid van onderwys en school keuze moet iedere ouder in de regio de kans hebben die school te kie zen, waarvan aan te nemen valt, dat zyn kind er de beste ont plooiingskansen kry gt. Dat de keus zo dikwyis op onze school valt, moet onder meer verklaard worden uit het feit, dat er op bevredigende wijze het hoofd geboden wordt aan het probleem van de „massaliteit". De hele structuur en de organisatie is er op gericht, om zoveel mogelyk aandacht aan de individuele leer ling te kunnen besteden. Het func tioneren van leerjaarcoördinatoren en klassementoren maakten het instituut voor leerling en ouder aanspreekbaar en zorgt er voor, dat een leerling zich nauwehjks verlo ren kan voelen. Door de omvang van de school kan de klassegrootte zodanig klein zyn, dat er relatief veel aandacht van de docent veer de leerling kan zyn. Natuurlyk zou een concentratie van 1275 leerlin gen in sommige oprichten bean gstigend kunnen zijn als de school de problemen niet voorziet. Ge spreide pauze's en aanvangstyden zorgen er byvoorbeeld voor, dat nooit het maximaal aantal leerlin gen circuleert. Een op deze zaken allerte middelgrote scholenge meenschap zou in dit opzicht wel eens beter kunnen functioneren dan een kleinere school, die aan neemt dat iedereen wel aan zyn trékken komt, omdat het immers maar een kleine school is. Voorts is het zo, dat hoewel momenteel de scholengemeenschap nog vry sterk groeiende is, de komende jaren, ge let op de tendenzen by het kleuter en lager onderwys, zeer zeker een eind zal komen aan deze groei en om zal buigen naar een daling van het leerlingenaantal. Dit moge ook blyken uit een on langs door het Ministerie van On derwys en Wetenschappen opge stelde prognose met als uitgang spunt het Jaar 1990. De uitkomst daarvan een aantal van 1170 leer lingen. V/y zyn van mening, dat wanneer thans een leerlingenstop zou worden ingevoerd dit voor de toekomst wel eens extra nadelig zou kunnen gaan werken, m.n. om dat een leerlingenstop gepaard zal gaan met een verkleining van het voedingsgebied. Op basis van ge noemde prognose bestaat in prin cipe aanspraak op een verdere uitr breiding, waarvoor echter eerst wederom opname op het scholen bouwplan noodzakelyk is. Overi gens betekent deze verdere uit breiding geen verdere toename van het totaal aantal lokalen, maar een waarschyniyke - gedeeltefijke om zetting van noodlokalen in defini tieve vorm. Vraag: VVD Hoe ver is de bestemmingswyri- ging gevorderd van het crosster rein in Espelo Gemeentebelang Dringen aan op beëindiging betut teling van hogerhand. Antwoord- De wijziging van het plan buiten gebied ten behoeve van een cros sterrein aan de Helhuizerweg is in ontwerp gereed. Het plan zal bin nenkort in de commissie Ruimte lijke ordening aan de orde worden gesteld. Vervolgens kan het be stemmingsplanforum geraad pleegd worden, waarna het wette lijke overleg kan worden geopend. Vraag: V.V.D. Zijn de activiteiten van een buurt vereniging op het gebied van de re creatiesport te beschouwen als ac tiviteiten „buiten verenigingsver band", waarvoor dan in principe een stimuleringsbijdrage zou kun nen worden verkregen, als bedoeld in post 566-v? Antwoord: Ja. Met „buiten verenigingsver band" wordt hier bedoeld: aktivi- teiten van sportverenigingen die ook openstaan voor nietrleden van die sportvereniging, alsmede akti- viteiten op het gebied van de re creatiesport, georganiseerd door anderen, waaronder buurtvereni gingen. In 1977 zijn bijdragen verstrekt aan: - volleybalvereniging Mintonette voor georganiseerde recreanten- toernooien; - badmintonclub Holten voor een badmintoninstuif; - buurtvereniging Holterhaard voor een zaalvoetbaltoernooi. De gegevens voor 1978 zijn nog niet bekend. Vraag: C.D.A. Zyn nog steeds van mening, dat het uitzetten van ruiterpaden een goede zaak is. Antwoord: Wij zyn van mening, dat het uitzet ten van een dergelijk pad in deze gemeente niet is te realiseren, aan gezien er sprake moet zyn van een circuit, waarin een concentrtie- punt (b.v. manege) moet zyn opge nomen. Wij zullen nog nagaan of het mogelyk is, om het daarvoor aangewezen terrein voor de rui tersport in „De Borkeld" te laten aansluiten op het ruiterpad in de gemeente Markelo. Vraag: P.v.d.A. Hoe ziet het college de kansen tot realisering van het tweede sport- veldencomplex Larenseweg. Antwoord: Het bestemmingsplan sportvel dencomplex Larenseweg is goed gekeurd en is reeds lang geleden aangemeld voor subsidietoewyzing bij de D.A.C.W. Wij hebben het ge voel, dat dit plan een hoge priori teit bezit. Mocht deze subsidie bin nenkort worden toegewezen, d.w.z. binnen één jaar, dan moeten we er rekning mee houden, dat dit aan- zienlyke financiële consequenties heeft voor onze algemene midde len. Vraag: C.D.A. Wat is de reden van de geringe acti viteiten op het terrein, dat is aan gekocht ten behoeve van de rui tersport. V.V.D. Hoe ver is het college gevorderd met de bestemmingswijziging voor de stichting van een buitenmanege op dit terrein. Antwoord: Vermoedelijk door een communi catiestoornis, hebben de belang hebbende verenigingen nog geen bericht gehad dat de aankoop en de goedkeuring daarvan nu formeel rond zyn en dat het terrein dus in gebruik genomen kan gaan worden (hoewel het terrein nog niet „inge richt" is). Er is nog een onderzoek gaande naar de voorzieningen die op en om het terrein nog getroffen moeten worden (momenteel om advies by de sportcommissie). Het terrein voor de ruitersport is opgenomen in een partiële herzie ning van het bestemmingsplan re creatieterrein „de Borkeld". Het ontwerp-bestemmingsplan wordt thans gereed gemaakt voor tervi- sielegging. Vraag: V.V.D. Hoe wordt de toekomst van de mu ziekschool Rijssen-Holten gezien? Heeft het college zich een mening gevormd n.a.v. het artikel in het Ryssens Nieuwsblad van 18-10- 1978? Kan het college nadere mededelin gen doen over het gesprek met De venter over een gewesteiyke mu ziekschool? Is er overleg met het gemeentebestuur van Ryssen en met het bestuur van de school over de toekomst van het muziekon- derwys in Holten en zo ja, wat is daarvan te melden? Pv.d.A. Hopen dat het oprichten van een streekmuziekschool een haalbare kaart zal zyn. C.D.A. Achten het gewenst, dat in de stichting muziekschool Ryssen- Holten een lid van de raad zitting neemt. Redenen: de hoogte van de gemee- ntelyke bydrage en het effect daar van. De te verwachten ontwikke ling vanuit het gewest Ook de ge meente Ryssen heeft, als subsidië rend orgaan, een bestuurslid aan gewezen in deze stichting. Antwoord: Ock thans is het niet mogelyk u nadere mededelingen te doen over de mogelijkheden om te komen tot het oprichten van een streekmu- ziekschool binnen het gewest „Midden-I Jssel". Besprekingen met het gemeente bestuur van Rijssen over de mu ziekschool Rijssen-Holten hebben tot op heden niet plaatsgevonden. Wel heeft ons college enkele maan den geleden een gesprek gehad met het bestuur. Wij geven er de voor keur aan om de uitslag van het on derzoek tot het oprichten van een streekmuziekschool af te wachten. Aangezien ook de raad van de ge meente Rijssen in het bestuur van de muziekschool Rijssen-Holten is vertegenwoordigd, zyn wij het met vraagsteller eens dat. op grond van een aantal leerlingen het redely k is, dat ook uw raad in het bestuur ver tegenwoordigd is. Wij zuilen hier over contact opnemen met het be stuur van de school. Vraag: P.v.d.A. Er is in Holten geen: creche voor de niet-schoolgaande kinderen; opvang op school voor de middag pauze en de vrije middag; opvang voor de vakanties. Voor vrouwen die willen gaan wer ken of studeren rijzen daarom grote problemen. Zou het college op dit punt geen initiatieven kunnen ne men? Er staan voldoende lokalen leeg en er is een groot aantal kleuterleids ters zonder werk. Misschien biedt de interim regeling jeugdige werk lozen soulaas. Antwoord: Wy zien het voor een kleine gemee nte als de onze niet als onze eerste taak bij de verhoging van het ver zorgingsniveau om voorzieningen te treffen voor opvang van niet en wel schoolgaande kinderen in mid dagpauze, vrije middagen en va kanties e.d. Dergelyke voorzieningen zullen zeker voor bepaalde ouders wel kom zijn, doch zy zullen door de mankracht, welke moet worden in gezet en alle bijkomende kosten van inventaris, vuur en licht enorme bedragen vergen. Men zal ter wille van de continuï teit zich niet kunnen verlaten op jeugdige werklozen. Te gemakkelyk wordt gesproken over lege schoollokalen. Men dient te verstaan, dat gebruik van schoollokalen, anders dan voor het onderwijs, voor dit onderwys be lemmerend kan werken. Afgezien daarvan willen wy op merken, dat uitzonderingen daar gelaten, het krijgen van kinderen de verantwoordelykheid met zich mede brengt, dat deze kinderen zo enigszins mogelijk in het gezin be horen te worden opgevoed en op gevangen. De vreugde over het hebben van kinderen is het waard, dat ouders zich niet alleen fina nciële offers getroosten, maar ook tijd en aandacht vinden om deze kinderen te begeleiden op de weg naar volwassenheid. Het gezin is nog altyd een hoeksteen van onze maatschappy. C.D.A. Is van mening, dat een gemee nschapscentrum in een grote be hoefte zal voorzien. Verzoeken col lege mogelijkheden voor het-ver krijgen van subsidie in exploitatie kosten te onderzoeken. Gemeentebelang Noodzaak voor nieuw gebouw So- cuwe wordt steeds groter. Antwoord: De opmerking, dat stichting van een gemeenschapscentrum hoge prioriteit bezit, onderschrijven wy ten volle. Het mag bekend worden verondersteld, dat bouwplannen tot stichting daarvan reeds gereed zyn geweest, doch dat de minister van C.R.M. door de van zynent- wege gewekte verwachtingen in 1975 heeft geannuleerd. Wij bly ven er op bedacht naar mogelykheden te zoeken, om het voortreffelyke sociaal culturele werk in onze ge meente betere mogelykheden te schenken. Het te kort aan zaalac commodatie is oi. in de eerste plaats een zaak van het particulier initiatief. Verwacht mag voorts worden dat dit onderwerp ook in het welzyn- splan weer aan de orde zal komen. De subsidiemogelykheden zyn op dit moment beperkt, zo niet nihil. Vraag: C.D.A. Wensen instelling van een fonds waaruit verwerving en aanleg van, met name parkeervoorzieningen bekostigd kunnen worden. De middelen voor dit fonds kunnen byeengebracht worden door een heffing by het verlenen van een bouwvergunning van een verkeer- saantrekkend object welke zelf niet in voldoende parkeerruimte kan voorzien. 2e mogelijkheid. Heffing fonds dorpsuitleg splitsen in: fonds dorp suitleg. Fonds centrale voorzie ning. Antwoord: Over de instelling van een fonds, waaruit de verwerving van gronden en de aanleg van met name par keervoorzieningen zouden kunnen worden bekostigd, zullen wy ons beraden. Met betrekking tot de voeding van het hiervoor bedoelde fonds merken wij ondermeer op, dat het is toegestaan om d.m.v. de kostprijsberekening van gronden, een opslag te heffen voor o.a par keervoorzieningen, naast de ge- bruikelyke heffing fonds dorpsuit leg. Voorwaarde is echter wel, dat naast het fonds dorpsuitleg geen extra opslag mag worden geheven van gronden bestemd voor de bouw Zie verder pagina 21 eerste kolom

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 19