Opbrengst verkoop postkantoor besteden voor gemeenschapsdoel fee! belangstelling Open Huis Eial vrij negatief over onderwijsbegeleidingsdienst De Vriendenschaar ii specilaas Slavenbums Bank GEMEENTEBELANG MEENT: HONDENBELASTING PAST NIET MEER IN ONZE TIJD Jaarvergadering Groene Kruis Dick Morton in „de Schore H. JWesterik (CDA) Weekenddienst AGENDA LEEMREIZE MEUBELEN ENTER KERKDIENSTEN BURGERLIJKE STAND S. BAKKER n HOLTENS NIEUWSBLAD - 17 NOVEMBER 1978 - PAO. 3 Bij het doorwerken van de zgn. „dikke boeken" betreffende de gemeente en bedrijfsbegrotingen 1979 merkte de heer H. J. Westerik op de huurprijs voor het postkantoor be paald aan de lage kant te achten en hij stelde het college voor om het kan toor met het woonhuis maar aan de PTT te ver kopen. Burgemeester Enklaar gaf hierop ten antwoord dat recentelijk een brief was ontvangen van de cen trale P.T.T.-direktie, waarin werd aangeboden dit gebouw over te nemen. De heer Westerik vroeg daarop de opbrengst van dit gebouw te besteden voor een gemee nschapsdoel, waarbij hij met name dacht aan de bouw van een gemeenschapshuis, doch het college wilde hierin geen enkele toezegging doen. Leger des Heils Op voorstel van de WD-fractie besloot de gemeenteraad het subsidiebedrag ad fl. 100,- ten bare voor de afdeling reclasse ring van het Leger des Heils te verhogen tot fl. 150,-. Onderhoud voortuinen wellicht voor bewoners zelf „Als college zijn we bereid om de kwestie van het onderhoud van de voortuinen opnieuw on der ogen te zien. De Soweco bood zich indertijd aan het on derhoud van de voortuinen voor hun rekening te nemen. Dit was toen een welkom aanbod,,omdat, het voor de gemeente weinig kosten meebracht (thans fl. 5,-). Echter,. CRM heeft de Soweco thans verplicht 25 van de kosten door te berekenen aan de gebruikers. De totale kosten van dit tuinonderhoud, zowel in de Haar als op de Kol, zijn voor 1979 te ramen rond fl. 50.000,- en je kunt hier de vraag aan vast koppelen wat dit voor 1980 en volgende jaren gaat worden. Als gevolg hiervan stelt het college zich in principe op achter het idee van de VVD-fractie". Aldus luidde het antwoord van wet- houder Warrink op een voorstel van de WD het tuinonderhoud aan de voortuinen over te laten aan de bewoners zelf. Naast een geweldige kostenbesparing voor de gemeente verklaarde WD- woordvoerder de Waard dat de -bewoners zelf de vrijheid moeten hebben hun voortuintje te on derhouden, waartoe ze zelf ook best in staat zijn. Onderzoek naar verbetering Dorpsstraat-Oranjestraat Op vragen van PvdA- woordvoerder A. Moeliker ver klaarde het college positief te staan ten opzicht van een in te stellen onderzoek naar het mo gelijk wat gezelliger maken van de Dorpsstraat-Oranjestraat voor winkelende voetgangers. In dit verband kreeg de heer E. M. v. Schooten (GB) op zijn vraag of in deze straten éénrichtingsver keer kan worden overwogen eveneens nadere studie toege zegd. Ook de heer H. J. Westerik (CDA) kreeg hierbij de toezeg ging dat zijn vraag om verkeers lichten aan te brengen op het kruispunt Larenseweg- Dorpsstraat-Stationsstraat, mede in het in te stellen onderzoek zal worden betrokken. Boomkamp 2, Rijssen '^Telefoon 05480-57 55 Er bestond dinsdag grote belang stelling voor het „Open Huis" dat „De Noordenbarg" de school voor Lager Huishoud en Nijverheids Onderwijs (L.H.N.O.) hield in de school in de Oranjestraat. Veel ou ders van leerlingen en leerlingen uit de hoogste klassen van de ba sisscholen (toekomstige Noorden- bargers?) maakten van het „Open Huis" gebruik voor het verkrijgen van nadere informatie over de ver schillende vormen van onderwijs en de toekomstmogelijkheden die het LHNO biedt. „De Noorden barg" zo vertelde ons directeur Cammeraat telt momenteel 230 leerlingen waaronder 15 jongens. We komen op het „Open Huis" in ons blad van de volgende week uitvoerig terug (Red. HN) De „typles" ging tijdens het „Open Huis" gewoon door. Het einde van 't puin en de stof is in zicht en dan gaan de deuren open bij NED. mm. KERK 9.00 en 10.30 u. ds. A. V/. Berkhof, 10.30 u. jeugddienst m.m.v. „Helicon". UitgangscolL v. Jeugdwerk. Oppasdienst: mevr. Markvport-Baltes en Eline van Iperen. GEREF. KERK 9.30 u. ds. O. Bouwman van Nfj- verdal, 19.15 u. (Jeugddienst) ds. Koster van Aalten. In beide diensten is de le coll. voor Oecumene binnen- en bui tenland (1/3) en Alg. Chr Doe leinden (2/3) en de 2e voor rente en aflossing. Kindemeven- dlenst (klas 4) mevr. G. van Zefjts (res. mevr. A. Beldman). Oppasdienst: Mevr. Gritr Liebeek, Henrlëtte Kolkman (res. mevr Veldhuis-Willems) Mevr. VeldhulsrBos, mevr. Hulsman-Veldhuis (res. mevr. Saalmlnk-Stara). R.K. KERK Za. 17.00 u., zo. 9.30 u. DUKERH0EK 10.00 u. ds. W Vons. Uitgangs colL voor Jeugdwerk. 0KXENBR0EK 10.00 u. ds. J.G. Beerthuls van Bathmen. NIEUW HEETEN Za. 19.00 u., zo. 8 00 en 11.00 u. „De hondenbelasting wordt mede geheven ter verkrijging van in komsten voor de gemeente, in ge ringe mate betekent deze belas ting een rem om honden te houden, afschaffing zou een inkomsten derving van ca. f28.500.- beteke nen en uit de opbrengst wordt mede een subsidie verstrekt aan het dierenasiel te Deventer waar voor in 1979 f 1932,32 is geraamd". Dit antwoordde het college van B. en W. op vragen van de fraktie van Gem. Belang tijdens de j.l. maan dag en dinsdag gehouden raads vergadering inzake de gemeente en bedrijfsbegrotingen voor 1979. Tijdens de algemene beschouwin gen verklaarde de heer E. M. van Schooten namens Gemeentebe lang van oordeel te zijn dat de hon denbelasting welke werd ingevoerd in 1851, niet meer past bij de tijd waarin we thans leven. Als reaktie op het antwoord van B. en W. zei Van Schooten dat de aan gevoerde argumenten hem niet sterk hebben aangesproken. In te genstelling tot het college was hij van mening dat heffing van deze belasting beslist geen rem bete kent op de groei van het aantal honden in deze gemeente „Bij het niet heffen van deze belasting wor den ook geen kosten gemaakt voor aanslagoplegging en invordering zodat de inkomstenderving voor de gemeente veel lager is dan de door U genoemde f28.500.-, V/ij vragen ons af of het financieel belang niet kan worden opgevangen door een rijpaardenbelasting in te voeren, door het afgeven van b.v. „Rijpaar denpaspoorten". De legesop brengsten dienen te worden aan gewend voor onderhoud van wegen en bermen daar waar de ruitersport gebruik maakt van openbare we gen. Op deze wijze komen we tot een betere doelgerichte belasting heffing dan bij de hondenbelas ting", aldus de heer Van Schooten. Straf opheffen Met zijn voorstel tot afschaffing van de hondenbelasting kreeg van Schooten onmiddellijk steun van zowel de PvdA als de WD-fraktie. PvdA-woordvoerder Moeliker ver klaarde aangenaam verrast te zijn door het voorstel van gemeentebe lang en de kritische vragen van de WD-fraktie omdat de PvdA, ook in het verleden weinig sympathie voor de belasting heeft kunnen op brengen. „De straf op het bezitten van een hond moet nu maar eens opgeheven worden", vond Moeli ker. Erkenning In deze verklaring zag PvdA- woordvoerder Moeliker een erken ning van het college in de argumen tatie vanuit de raad tegen deze be lasting. Hij had er begrip voor dat de hondenbelasting voor 1979 on derdeel van het dekkingsplan uit maakte en dus voorlopig moet worden gehandhaafd. Daarom vroeg hij het college van deze er kenning blijk te geven door de voorgestelde verhoging van deze belasting voor 1979 niet te laten doorgaan. Bij behandeling van de belastingvoorstellen maakte hij hiervan een voorstel hetwelk ech ter bij stemming werd verworpen. PvdA en VVD stemden voor en Gemeentebelang en CDA tegen. De fraktie Gemeentebelang, welke het initiatief tot afschaffing van de hondenbelasting aanvankelijk had genomen was tevreden met de toezegging van het college betref fende een in te stellen onderzoek en stemde daarom tegen het PvdA-voorstel. In de hotel „Vosman" gehouden algemene ledenvergadering van „Het Groene Kruis" (die wegens ziekte van voorzitter G.J Lange- nbarg werd geleid door de 2e voor zitter de heer WR van Cou weiaar) werd nadat de secretaresse mevr J. Wiggers-Aanstoot de notulen had gelezen als eerste punt aan de orde gesteld en aangenomen het voor stel om de contributie voor het jaar 1979 vast te stellen op f 43,- wat een verhoging betekent met f 3,- Bij de bestuursverkiezing werden de pe riodiek aftredende leden t.w mevr. J Wiggers-Aanstoot en de h.h G.J. Langenbarg en H.J Oolbekkink herkozen Door de voorzitter werd medegedeeld dat per 16 november als wijkziekenverzorgster voor Holten en Bathmen in dienst komt mej T.J Bronsvoort te Holten. Sinds 1 november wordt het kleu terbureau waargenomen door dr. Zweers. „Zichtbare resultaten van de on derwijsbegeleidingsdienst zijn nog niet voorhanden. De ervaringen van het onderwijzend personeel aan de openbare scholen zijn te leurstellend en de waardering voor het werk van deze dienst is niet groot". Met dit ontwoord oordeelde het college van B. en V/. vrij negatief over de onderwijsbegeleidings dienst „Midden IJssel", op vragen van de WD-fraktie tijdens de j.l. maandag en dinsdag gehouden raadsvergadering inzake de gemeente- en bedrijfsbegrotingen voor 1979. Twijfel Tijdens de algemene beschouwin gen riep de WD-fraktie op (onder het motto: „O.B.D weg ermee") tot het uittreden van de gemeente Hol ten uit deze dienst omdat deze dienst de gemeente inmiddels f60.000.- heeft gekost zonder dat daaruit positieve resultaten zijn voortgekomen. „Drie jaar lang hebben we deze dienst het voordeel van de twijfel gegeven en dat lijkt ons genoeg", aldus de heer J de Waard, die voorstelde de deelname per 1 januari 1979 te staken en het vrijkomende geld aan te wenden voor het aantrekken van een part time vakleerkracht gym-onderwijs voor de lagere scholen. Ook de CDA-fraktie vroeg om na dere informaties over de werkwijze van deze dienst en wilde tevens we ten of van dit werk reeds resultaten zichtbaar waren geworden. veel mogelijk financieel te steunen. „Dit betekent echter niet dat we ons kritiekloos zullen blijven op stellen achter de O.B.D maar het moet wel recht hebben op een eer lijke kans. Als in de toekomst zichtbare resultaten uitblijven zul len we ons uiteraard opnieuw moe ten beraden", was de mening van A. Moeliker. Gebonden Namens het college antwoordde burgemeester Enklaar dat de ge meente zich in 1975 voor vijf jaar had gebonden aan het lidmaat schap var. deze dienst, welke ter mijn per 1 januari 1981 afloopt. „Een eventueel uittreden uit deze dienst moeten we voor 1 januari 1980 kenbaar maken. Wij stellen u dan ook voor de ontwikkelingen van deze dienst nog even aan te zien en deze nog steeds het voor deel van de twijfel te geven. Voorts is het wachten op een rijkssubsi dieregeling waardoor de financiële omstandigheden van deze dienst worden verruimd en deze meer armslag kan krijgen. Het argument dat gebrek aan geldmiddelen het onsuccesvol funktioneren van deze dienst zou veroorzaken kan overt- gens niet worden geaccepteerd, omdat bij de start van deze dienst zeer duidelijk de verzekering werd gegeven dat bij een gering budget een zinvolle taak zou kunnen wor den vervuld ten behoeve van het onderwijs. Overigens zijn wij van mening dat onderwijs een rijkstaak omvat en derhalve ook de O.B.D. tot die taak moet worden gerekend", aldus mr. Enklaar. WD-fraktieleider De Waard ver klaarde zich tenslotte akkoord de ontwikkelingen nog één jaar aan te zien om daarna het geheel opnieuw te beoordelen. Vrijdag 17 november 20.00 uur Ledenvergadering A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje" in gebouw „Rehoboth". Zaterdag 18 november 14.00-16.00 uur Verzilvering vakan tiezegels bij Harmelink, Gaardens- traat 49. 20.00 uur Feestavond „De Hoólter Daansers" in „Het Bonte Paard" (zie adv.). 21.00 uur Live optreden muzikant Dick Morten in „De Schiire" (zie adv. en ber.). Zaterdag 18 op zondag 19 novem ber 20.00 uur Start „Nacht om Holten" (zie adv. en ber.). Zondag 19 november 14.00 uur Discobal bij café „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 20 november 20.00 uur „Liberaal café" in café ,.De Biester" (zie ber.). 20.00 uur Sluitingsavond Wieler vereniging „Holten" in sporthal (zie ber.). Dinsdag 21 november 20.00 uur Bijeenkomst afd. Dijker- hoek van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Het Bonte Paard". Klederdrachtenshow door de afd. Schoonheeten. 20.00 uur Eerste trekking prijzen winkelweek 1978 in café Jansen. Donderdag 23 november 20.00 uur Bijeenkomst afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwen Bond in „Rehoboth". Discussie-avond o.l.v. mevr. v.d. Kolk te Wierden. On derwerp „Het wel en wee van de CPB". Vrijdag 24 november 20.00 uur Grote verwerping op „Meermanskamp" (zie adv. én ber.). Zaterdag 25 november 14.24 uur Aankomst Sinterklaas per speciale trein op het N.S.- station. Dinsdag 28 november 20.00 uur Tweede trekking prijzen winkelweek 1978 in café „De Bies ter". Donderdag 30 november 20.00 uur Ledenvergadering dis trict Holten Coberco in hotel „Vosman". Woensdag 6 december 20.00 uur Laatste trekking prijzen winkelweek 1978 in hotel „Vos man". ERKEND TAHDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht. Uitsluitend na teL afspraak, Zwaluwstraat 3T, Goor Tel. 05470-4113 Kaas De PvdA-fraktie echter verklaarde wel begrip te hebben voor het feit dat nog weinig resultaten zlchtr baar zijn geworden omdat het een nog zeer jonge dienst betreft dat moet werken met een gering fina ncieel budget en met weinig pers oneel en vroeg de O.B.D. juist zo- Afschoffen Namens het college gaf wethouder J Warrink ten antwoord dat hij de opmerkingen in zoverre kon onder- schrijven dat hij bereid was een on derzoek in te stellen naar mogelijk vervangende dekkingsmiddelen om te komen tot afschaffing van deze belasting „Op korte termijn zie ik overigens geen vervangende dekkingsmiddelen voorhanden, zodat we de hondenbelasting voor 1979 in elk geval zullen moeten handhaven", was zijn mening. In de week van 20 november houdt C J V „De Vriendens chaar" een huls aan huis speculaas-aktie Met de opbrengst daarvan zal de verenigingskas een welkome aanvulling krijgen van waaruit de kosten voor het komende winterwerk mede kunnen worden gefinancierd. Daarom steun ons werk door een stuk speculaas te kopen. HET BESTUUR Geboren: Hendrik Willem zv H Klein Teeselink en AB Stevens; Saskia Johanna dv HAP Mulder en BCM Smale, (geb te Deventer). Ondertrouwd: JJ de Wilde 23 jr Wierden en JHA Overmeen 24 jr. Overleden: JH Sluiter-Stitteler 52 jr, GA Loorbach 75 jr. Zaterdagavond 18 november zal vanaf 9 00 uur in de Jeugdsoos „De Schure" live-optreden de muzikant Dick Morton, de Zuid Afrikaan die momenteel in het Belgische Gent woont. Dick is een zeer begaafd zanger en maakt Folk muziek met als voorbeeld John Denver, Bob Dylan, Kris Krisstoffersen en Mo- rissen. De toegang is gratis maar de prijzen van alle consumpties zullen met een kwartje worden opgetrok ken Op vrijdagavond, zondagmid dag en zondagavond is ..De Schu re" op de normale tijden geopend. ARTS W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 27 50. Spreekuur 11.00 u. en 16.00 u. Bij spoedge vallen bellen: 05483-27 50. WIJKVERPLEGING Zr. T. Kamphuis-Kenkhuis, Groeneweg 20, Gorssel, tel. 05759-22 85. b.g.g. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitlenen verpleegartike- len maandag t.e m. vrijdag van 13 30-14.00 uur. Groene Kruis- gebouw, Gaardenstraat. ZIEKENVERVOER/AMBULANCE Garage Müller, tel 17 45. b.g.g. J. Aanstoot, tel. 29 80 en 13 38. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8 15-11 30 u. in het Groene Krulsgebouw. ZIEKENFONDS Spreekuur donderdags van 18.30-20 00 u. Dorpsstraat 16. TANDARTS W. Pot, BUderdfjkstr. 3. Goor, tel. 05470-22 79 Spreekuur spoedgevallen. 5 00-5.30 u. nam. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruls gebouw. G J Kraai) tel 22 99 DIERENARTS W.C.W. Wamelink, zat.morgen 8-9 u., tel. 15 15 na 9 u., tel. 20 04. MAATSCHAPPELUK WERK Stichting voor Maatsch. Dlens- tverL „Midden-Overijssel", Dorpsstraat 16, tel. 27 84.- Spreekuur ma. t.e.m. vrij. van 8.30-9.30 u. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 27 84 Spreekuur ma. t.e m. vrij. 8.30-9.30 u. Tijdens de weekends zijn Maatsch. werk en Gezinsv. bereikb. onder nr. 05486-1 64 65. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T m. zo. 19 nov B. Groot Ob- bink, Kozakkenstraat 2, tel. 15 26 Ma. 20 t.e.m. zo 26 nov. H.W Goorman, Kolweg 52. tel. 15 13 Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9 00- 11 00 u. aan het slachthuis tel. 05483-13 18. STORINGSDIENST Za. 18 t.e.m. vrij 24 nov.: Electra: H. Heyink, Kolweg 44, tel 21 24. Gas: J Bosschers, Liezen- weg 26, tel. 19 45. POLITIE Tel. 31 52-26 65 en 26 55. 's Avonds na 6.00 u. bellen: 05200-7 12 34. BRANDWEER: Tel 22 22 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3