Jai III den Omroeper Elfde Prins Ier Fienpreivers I i Feest rond Se lustrum ISeuter- en lagere school In „Be Haar" Ouderavond lagere school „Be laar" HOLTEN u was geweldig H Liberaal café HOLTENS NIEUWSBLAD Daverend feest in 'l Bonte Paard Verloren en gevonden ..«.iSPapa - r!-:: HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente Holten Openbare kennisgeving Gemeente Holten Openbare kennisgeving HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 17 november 1978 30e jaargang - no. Hoofdredacteur J Wigge.-? Kolweg 14. tel 05483-1356 Plv.v hoofdred./secr W Beijers Enkweg 5. tel 05483-1234 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat' 70. tel. C5483-2699 Advertientles Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Zaterdag 11 november is in de feestzaal van het Bonte Paard op grandioze wijze het elfde carnavalsseizoen geopend. Zeer opvallend in de zaalversiering was het fantastisch nieuwe decor, ontworpen en uitgevoerd door Hofschilder Anton Stukker. Na de opening door de president, Eddu Vincent, betrad Prins Albert 2 van de Lookermölle met gevolg, de feestzaal. In zijn afscheidsrede memoreerde Prins Albert enkele zaken die gedurende zijn ambtsperiode in Holten plaats vonden. Een van zijn conclusies was dat het Komplan nog steeds snert was, en hierop inhakend werden alle aanwezigen getrakteerd op een heerlijke kop snert. Hierna werd Prins Albert o.l.v. Prof. Voorhoofdshol tebeentje gemummifiseerd en onder toepasselijke muziek afgevoerd. Nog even voor zijn afscheid heeft Prins Albert met alle anderen kun nen genieten van een eerste optre den van een groep dansmariekes o.l.v. mevr. Joke Voordes. Gezien het ovationele applaus viel deze premiere bijzonder in de smaak Tegen kwart voor elf werden de voorbereidingen getroffen voor de bekendmaking van de nieuwe prins. Voorzitter Fons Akkermans verzocht mevr. Fenny van der Wijk en de heren Henny Rustebiel en Hendrik Stukker zitting te nemen in een panel om in het spel „Wie van de Drie" te trachten de nieuwe prins te raden. Jan Nikkels werd bereid gevonden om als spelleider te fungeren. Onder grote hilariteit deden de drie kandidaten hun in trede, op een prachtige wijze on herkenbaar gemaskeerd. De mas kers werden ontworpen en ge maakt door mevr. Alie-Brau- nius-Stukker. Vragen en antwoor den zorgden voor vele lachsalvo's. Nadat de laatste vragen gesteld waren, verzocht de spelleider of de echte prins wilde opstaan. Geen van de drie kandidaten stond defi nitief op (nr. 3 had echter duidelijk moeite zich te bedwingen). De spanning steeg ten top. Enorm was de verrassing toen de president bekend maakte dat niet een van de kandidaten de nieuwe prins was, doch de spelleider, Jan Nikkels de elfde Prins der Fienpreuvers was. Zijn carnavalsnaam Prins Jan 3, den omroeper - 43 jaar jong in burger verkoopleider bij Nido- Universal. Verder zeer bekend als speaker-commentator bij vele ge legenheden, o.a. bij wedstrijden van de MAC „De Holterberg" Na de bekendmaking barstte er een groot enthousiame los en ieder maakte graag van de gelegenheid gebruik Jan den Omroeper met zijn vrouw en dochters te feliciteren. De drie andere kandidaten stuk voor stuk zeer acceptabel waren Piet Akkerman (1), Jan Luesink (2) en Boy Boering (3) De muziek werd voortreffelijk verzorgd door „Sa- turnus" en het geluid bij het spel Gevonden: rode handschoen, ge streepte das, bankbiljet, regenkle ding, trainingsjack, kindermaat. Verloren: Euro-cheque en pas, zil veren tabletten-doosje en tablet ten, zwarte portemonnaie „Rabo bank" f 25,50, auto- en huissleutel, rode portemonnaie met plm. f50,- en bonnetjes was bij G Baan in goede handen. Als deze „Elfde van de Elfde" een graadmeter mag zijn waarom niet? voor het komende seizoen dan moet het een geweldig jubileum seizoen worden De nieuwe prins der „Fienpreu-vers" Jan Nikkels, uiterst rechts z'n dochter, prinses Anita. Wie van de arie. V.l.n.r, de pa nelleden H. Rustebiel, mevr. van Wijk en H. Stukker. De avond werd geopend door de voorzitter van de O.C de heer Th. te Riele die een hartelijk wel komstwoord sprak tot de genodig den en ouders die in grote getale aanwezigwaren Namensdeouders bood hij het hoofd van de school, de heer G.J v 't Holt een bedrag onder couvert aan voor de aanschaf van een megafoon die o m zal wor den gebruikt bij de sportwedstrij den Vervolgens werd door de penn.meester de heer W Dogterom financieel verslag uitgebracht waarna de kascontrolecommissie bij monde van mevr Kempers kon mededelen dat de boeken in orde waren bevonden. Het jaarverslag van de sekr mevr Koelemaij was de ouders reeds aangeboden na mens het schoolkrant. Met alge mene stemmen werden in de O.C. herkozen: mevr G O Koele- maij-Abspoei, mevr. W. Schoen maker-Dik en de heer W.H. Dogte rom. Hierna was het woord aan het hoofd van de school de heer 't Holt. Hij deelde de ouders mede dat een vurige wens, de benoeming van een 9e leerkracht, helaas niet gereali seerd kon worden, i.v.m het terug gelopen van het aantal leerlingen door verhuizingen in het begin van het schooljaar Hij deelde de ouders verder nog mee dat per 12 jan '79 mevr Poortman de school gaat verlaten, wegens gezinsuitbrei ding Verder wees hij de ouders nog op de kontaktavonden welke deze maand gehouden worden. Nadat verder door de heer van 't Holt nog wat mededelingen werden gedaan, bedankte hij de oudercommissie voor de inzet en hulp bij de organi satie van de Lustrumfestiviteiten en daarna werd de avond in gezel lige sfeer doorgebracht. Advertentie-adviseur: W. FREDER1KS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur ,Op 2 november 1973 werd de kleuter- en lagere school in De Haar in gebruik genomen en dit eerste lustrum werd op vrijdag 3 november feestelijk herdacht. Door de oudercommissies en leerkrachten van de beide scho len was een feestelijk pro gramma in elkaar gezet. De kinderen en leerkrachten kwa men verkleed naar school Om kwart over negen was er een optocht door De Haar, met voorop twee tamboers van „H.M.V." en de rijkspolitie. Vlak voordat de optocht begon was het gelukkig droog geworden, zodat de optocht niet in het wa ter is gevallen. Na de terug komst bij school werden de kin deren in kleine groepjes ver deeld voor behendigheids- en andere spelletjes, zoals buswer- pen, koekhappen, stoelendans, kegelen. Het personeel kreeg bij de spelletjes assistentie van de ouders Tijdens de spelletjes werden de kinderen op frisdrank en koek getrakteerd, tevens liep er een jury van 4 dames en één heer rond, om de kinderen die het mooist, of orgineelst ver kleed waren te noteren. Dit was niet makkelijk want alle kinde ren zagen er leuk en mooi uit. De uitslag zou 's middags be kend gemaakt worden. De jury was gekozen uit bewoners van de „Diesenplas" Tegen 12 uur kregen de kinderen met de leer krachten een broodmaaltijd op school, met de leerkrachten. Hiervoor waren s morgens door de oudercommissie leden zo'n Nu in deze dagen de laatste bestelde kalenders afgeleverd worden, past een woord van dank aan allen die de Holtense Muziekvereniging een warm hart toedragen en dit ondermeer hebben laten blijken door een kalender te kopen Het was een overweldigend succes, zo overweldigend dat een tweede druk noodzakelijk was Juist aan de inwoners, die bij het zien van slechts een voorbeeld exemplaar spontaan toezegden, ook een „Holten vroeger en nu" kalender te willen hebben onze dank Hieraan konden wij het succes afmeten Nogmaals onze dank, u heeft HMV niet in z'n hemd laten staan en de vervulling van onze wens nieuwe uniformen in 1980 een enorm stuk dichterbij gebracht Natuurlijk zijn er nog een aantal kalen ders voorradig zodat diegenen die wij helaas niet thuis trof fen, door even een van de onderstaande telefoonnummers te bellen, alsnog in het bezit kan komen van een „HMV" kalen der voor slechts tien gulden Sint kan door ook zo'n nummer te bellen natuurlijk nog extra kalenders bestellen die de „mu ziek" dan met de meeste spoed op het gewenste adres bezor gen doet De telefoonnummers zijn 1439 2687, 2682 1990. 1693 1000 broodjes gesmeerd en be legd. Na de lunch werd de crea omgetoverd tot een schouwburg waar zo'n 350 kinderen een kin dershow kregen tezien van Luko de veelzijdige muzikale clown en goochelaar Edwin IJspeerd werd uitgekozen om hem te assisteren bij het goochelen. Op het laatst had hij diverse kinderen op het toneel staan, verkleed als een of ander dier met een muziek in strument, het was een dierenor- kest. Hierna kwam er een pauze, waarin de uitslag bekend werd gemaakt van het mooist of or gineelst verklede kind. Omdat het een moeilijke beslissing was, kregen alle kinderen na afloop van de middag wat De kinde ren die door de jury waren uit gekozen kregen allemaal een prijsje. Na de pauze bespeelde de clown diverse muziekinstru menten. Later maakte hij van ballonnen diverse figuren en hiermee beëindigde hij zijn op treden. De kinderen van klein tot groot hebben van zijn optre den geweldig genoten. Hierna werd de trekking van de kinder loterij gehouden, de trekking werd verricht door mevr. Broere (zij is als lerares verbonden ge weest aan de lagere school). Di verse prijzen werden er getrok ken met als hoofdprijs een transistorradio, die gewonnen werd door Pierre Jacobs. Hierna gingen de kinderen terug naar hun klas, waar ze als afscheid van deze dag nog frisdrank en een koek kregen. Om plm. 16.00 uur was er een reünie van oud leerlingen, die druk bezocht werd Er werden dia's en films vertoond uit de tijd van de oud-leerlingen. Tussen door werden er frisdranken en hapjes geserveerd Het was een leuk en gezellig samenzijn. TIJDELIJKE VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in verband met een te houden reünie in de Scholengemee nschap alhier op 25 november 1978 .en het als gevolg daarvan te verwachten verkeersaanbod ter plaatse op die dag voor de N.W.-zijde van de Keizersweg vanaf de Denneboomstraat tot aan de Vrijheidslaan en voor beide zijden van de Vrijheids laan vanaf de Keizersweg tot aan de Diessenplasstraat een parkeerverbod van kracht is. Eén en ander zal met borden worden aangegeven. Holten, 17 november 1978 Burgemeester en wethou ders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemee ster J. Vuuregge, 1. secretaris VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer, mede in verband met de breedte en de struktuur van de Klomps- steeg alhier, gelegen tussen de 1 Aaltinksweg en de Koningin Wilhelminastraat, de Klomps- steeg hebben aangewezen als voetpad (besluit dd. 13 novem ber 1978-nr 588/th/az.). j Ter meerdere voorkoming van u het feit, dat (brom)fietsers, des- t ondanks, hoewel verboden, ge- bruik zullen blijven maken van de Klompssteeg, zal bij de uit- c monding van de Klompssteeg op de Aaltinksweg een zgn sluis 5 worden aangebracht. Van bovenvermeld besluit zijn e afschriften verzonden aan de in- - stanties, die krachtens wettelijk voorschrift in het bezit daarvan 1 dienen te worden gesteld. Iedere belanghebbende kan bin nen dertig dagen na deze open- bare kennisgeving tegen voor meld besluit beroep instellen bij de Kroon. Het adres van beroep moet aan de Kroon worden ge richt, doch bij de Commissaris van de Koningin in Overijssel te Zwolle worden ingediend. Holten, 17 november 1978 Burgemeester en wethou ders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemee ster J. Vuuregge, 1. secretaris Maandag 20 november a.s. houdt de plaatselijke afdeling van de WD haar „Liberaal café" in café „De Biester". Aanvang 20 00 uur Spre ker op die avond zal zijn de heer de Beer, Tweede Kamerlid voor de WD. uit Vlaardingen. Hij zal spre ken over „Woningbouw". U ontvangt een fraaiei Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. Gebruik deze Adres Woonplaats Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr /mevr voor het opgever) van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Hottens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede Adres. Woonplaats Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half 1 jaar/per jaar «J

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1