Antwoord B. en V. Ouderavond kleuterschool „de Haar" illllillllllllllllllllllllillllllll WHlHllltlllltHlllttHIIIIIIHIIIIIIItttllllllllllllllllllllllltlllllllllltlllllllllliflUIIIUIItllHllllllllllllinilinilllBlllllllllltJJItllllllllHIlllHIIIIIIIIIIII KOLTEN3 NIEUWSBLAD - 17 NOVEMBER 1978 - PAG. 15 woners duidelijk verschillend werd gedacht. In verband daarmede hebben wij onze goed bedoelde po gingen maar verder laten rusten, zulks te meer omdat de door ons aangebrachte verkeersdrempel nabij café Jansen het verwachte resultaat bleek te hebben. Op een onlangs gedaan verzoek van de zijde van bewoners van de Kozak- kenstraat is een verbetering van de verkeerssituatie in studie geno men. Vraag: CDA. Verzoeken plaatsing verkeerslich ten op kruispunt Dorpsstraat/La- renseweg/Stationsstraat. Kosten ad f 100.000.- te dekken door be schikken over fond afvloeiing K.W.S.B.-personeel. Antwoord: Het feit, dat tot nu toe geen ver keerslichten op het kruispunt Dorpsstraat/Larenseweg/ Stationsstraat zijn geplaatst, is niet in de eerste plaats te wijten aan het kostena spect. Zoals reeds eerder aan de raad is medegedeeld leent dit kruispunt zich slecht voor het op- derlinge mastafstanden toegepast, alsmede armaturen die niet ge schikt zijn voor schakeling als avond- en nachtbranders. Voor de planning van de verlichting van gevaarlijke kruispunten in het bui tengebied zal gemeentewerken al vorens straatverlichting wordt ge projecteerd, een lijst indienen van gewenst te verlichten kruispunten en/of wegen met hun onderlinge prioriteiten. c. Wij achten het aanbrengen van verlichting nabij de op- en afritten kruising S14 met rijksweg Al drin gend gewenst, evenzo het verder voortzetten van de verlichting in de richting Deventer van de oprit oude E8 over de S14. Wij hebben ons reeds geruime tijd geleden ter zake gewend tot de provincie. Ook de politie heeft ernstige bezwaren tegen de huidige misleidende ver lichting. Wij zullen opnieuw aand ringen op voorzieningen. Vraag: V.D.D. Langs drie wegen is uitbreiding van de straatverlichting gepland. Be staan er overigens voor het ko mende jaar geen plannen voor nieuwe verkeersvoorzieningen. Antwoord: Met uitzondering van aanleg straatverlichting in het „nieuwe stellen van verkeerslichten, omdat HaarPlan" zijn verder geen plan nen voor uitbreiding straatverlich ting in voorbereiding. Vraag: P.v.d.A. Zijn er mogelijkheden om het stuk Oranjestraat/Dorpsstraat tussen Dikkers en garage Schuppert pret tiger te maken voor winkelende voetgangers en zo ja, welke. Antwoord: Ofschoon de behoefte om het stuk Oranjestraat/Dorpsstraat tussen Dikkers en garage Schuppert pret tiger te maken voor winkelende voetgangers, een begrijpelijke wens is, achten wij vervulling daarvan helaas een vrome wens. De moge lijkheid om deze wens te honoreren achten wjj niet aanwezig. De Dorpsstraat en Oranjestraat ver vullen immers een functie voor het doorgaande verkeer. Omleiding van dit doorgaande verkeer is niet mogelijk, zonder andere woon buurten schade te doen. Vraag: P.v.d.A. Wat is precies de reden, dat er geen waardoor de verkeersafwikkeling huslijn door de Haar (bejaarden- wezenlijk is verbeterd. Voorts zijn centrum) kan komen. Is het college wij van oordeel, dat de verkeerssi- bereid opnieuw stappen te ondër- tuatie niet van dien aard is, dat nemen, ingrijpende .maatregelen als Antwoord: waarom gevraagd, thans reeds Omleiding van de buslijn van de zouden moeten worden overwogen, OAD is reeds jaren in discussie. De nog daar gelaten, dat wij vrezen, OAD is bereid daaraan medewer- onvoldoende ruimte beschikbaar is, voor een voorsorteervak voor het uit oostelijke richting komende verkeer, dat in de richting Laren wenst af te slaan. Gevolg is, dat er een verkeerscongestie zal ont staan, wanneer één of meer auto's rechts af willen slaan en daarin door het tegemoetkomende ver keer worden belemmerd. Het an dere uit de richting Markelo ko mende verkeer dat rechtuit wenst te gaan, zal alsdan moeten wach ten. Destijds is het plaatsen van bedoelde verkeerslichten installatie uitvoerig besproken met de A.N.W.B. en de Rijkswaterstaat, waarbij vorengaande bezwaren eveneens naar voren zijn gekomen. Voorts is daarbij toen eveneens onderkend, dat het verkeersaan bod op de Dorpsstraat t.o.v. de zijstraten zo overheersend is, dat slechts met de zeer kostbare ver- keersafhankelijke verkeerslichten-apparatuur zou kunnen worden gewerkt. Seder tdien heeft een reconstructie van het kruispunt plaatsgevonden, king te geven, doch de Rijksver keersinspectie heeft daaraan zijn medewerking ontzegd. Bijkomend probleem is, dat omleiding door het zogenaamde kleine viaduct tech nisch op problemen stuit. Bij her haling is aangedrongen op inwilli ging van het gedane verzoek tot het betrekken van het bejaardencen- dat daarvan wel eens een verslech tering van deze verkeerssituatie het gevolg zou kunnen zijn. Vraag: G.DA. Vragen aandacht voor werving en scholing brandweerpersoneel. Antwoord: scholing van het trum „Diessenplas" in het busver- brandweerpersoneel is een voort- ^eer durend punt van aandacht. Met name is onze zorg gericht op het Vraag: tijdig ter beschikking hebben van V.V.D. nieuwe bevelvoerenden. Dienaan- Heeft gehoord, dat als het erg druk gaande bestaan reeds gedachten is. dus juist als de omstandigheden over de wijze, waarop t.z.t. de met zich voordoen waarvoor het tweede functioneel leeftijdsontslag gaande bassin zwembad Twenhaarsveld is bevelvoerders kunnen worden ver- gebouwd, dit bassin dicht gaat in vangen. Deze planning strekt zich verband met personeelsgebrek in uit tot 1984. Aan de opleiding van het zwemtoezicht. Kan het college jonge brandwachten wordt bijzon- hierover opening van zaken geven, dere aandacht besteed, waarbij o.a. Antwoord de eis geldt, dat deze verplicht Er zijn 2 omstandigheden waarin worden cursussen te volgen. De het nieuwe bassin wel eens voor het regionalisatie van de brandweer in publiek gesloten werd j.l.: het Gewest Midden IJssel draagt er 1- Bij slecht weer en dus gering toe bij, dat de brandweer zo paraat bezoek (bij slecht weer komen al- mogelijk is. Vraag: CDA. a. Vragen om een uitkomst onder zoek straatverlichting waarom b" worden b IJh e t oude baasln) leen de „vaste klanten", die uitslui tend gebruik maken van het oude bassin; in die situaties was het nieuwe bassin vaak helemaal leeg, waarop het gesloten werd, zodat het toezicht geconcentreerd kon groting 1978. b. Stellen voor om gemeentewer ken op te dragen inventarisatie te maken van verouderde straatver lichting en gevaarlijke kruispunten in het buitengebied teneinde 2. Op uren dat het nieuwe bassin werd gebruikt voor de particuliere zwemlessen en/of voor schoolweds- trijden (is enkele malen voorgeko men). Er is dus geen sprake van dat het nieuwe bassin bij goed weer in daarop een planning te kunnen verband met personeelsgebrek ge- u sloten is geweest, c. Dringt er bij het college op aan P.W.S. te verzoeken verlichting aan Vraag, te brengen op de 814 bij de afslag V V D Holten/Lochem van de E8. alsook Plan Beuseberg. de oprit 614-E8. Welke procedure is voor de feite- AntwoordHJke verwerving van gronden over- a. De kostenoverzichten voor het eengekomen. Bestaat inmiddels aanbrengen van een verlichting een indruk van de eigendom van de langs de Valkenweg en de verbete- terreinen bij met-agrariërs. Op ring van de verlichting langs de welke wijze denkt het college de Larenseweg (vanaf Pastoriestraat raadsleden te konsulteren. Hoe tot Dorpsstraat) en langs de Kol- vaak kan de raad een voortgangs- weg, zijn opgesteld. Nagegaan zal verslag tegemoet zien Wanneer worden of het financieel mogelijk is denkt het college de verwerving om tot uitvoering over te gaan van de gronden in dit gebied te B. Het voorstel tot inventarisatie hebben afgerond van eventueel verouderde straatr Wat is de voortgang van de detail- verlichting sou betrekking kunnen lering van het civieltechnische hebben op het complex „Oaarden" werk en wanneer kan dat naar en complex „Boschkamp". Hier verwachting worden uitgevoerd, rijn nl. in het verleden grotere on- C D A Vernemengraag van het college hoe aankoopbeleid in deze zal zijn en welke mogelijkheden er voor de gemeente nog zijn nu er volgens geruchten ZGgespectuleerd wordt. Gemeentebelang C.D.A. Kan het college meedelen, over welke tijdstermijn de eerste wonin gen gebouwd kunnen worden. P.v.dA. Welk belèid heeft de gemeente ge voerd, vooruitlopende op dé beslis sing van de Kroon, om de grond in handen te krijgen. Is getracht vooraf afspraken te maken met de eigenaren. Zo nee, waar hebben dan de problemen gelegen inzake deze kwestie. Is er na de beslissing van de Kroon enige vooruitgang gebeoekt bij de grondverwerving. Hoe liggen de mogelijkheden om het gebied in handen te krijgen. Vragen zich af of de grondpolitiek van de gemeente wel voortvarend genoeg is. Vragen zich voorts af of het plan „Beuseberg" nog wel aan de hui dige eisen voldoet. Zijn van mening dat het plan nog eens kritisch be keken moet worden. Kopers en huurders van woningen dienen in spraak te hebben omtrent de bouw van hun huis (geldt ook voor plan de Haar). Antwoord: De feitelijke verwerving van gron den is nog in dezelfde week, dat het K.B. waarbij het bèstemmingsplan „de Beuseberg" werd goedgekeurd te onzer kennis kwam, ingeleid. Onze taxateur heeft opdracht ont vangen taxering van de te verwer ven gronden ten spoedigst te vol tooien. Een taxatierapport hopen wij op korte termijn tegemoet te zien. Er bestaat op het ogenblik onvoldoende inzicht in de mate, waarin reeds grondtransacties hebben plaatsgevonden. Daarom trent hopen wij na het uitbrengen van het genoemde taxatierapport inzicht te verkrijgen. Wij stellen ons voor de raad op de gebruikelijke wijze op de hoogte te stellen, waar toe de maandelijkse commissie vergadering in eerste instantie het geschikte middel wordt geacht. Vanzelfsprekend kan geen enkele prognose worden gegeven omtrent dé termijn, waarbinnen de grond verwerving kan worden voltooid. De ontsluiting van de verworven bouwterreinen is daarvan afhanke lijk. Daaromtrent uitsluitsel te ge ven is onmogelijk. Het is duidelijk, dat de grondverwerving indien de grond niet in der minne kan worden verkregen via onteigening zal ge schieden. De verwachting bestaat, dat niet voor 1981 het plan Beus eberg bebouwbaar is. De gemeente heeft, in afwachting van een beslis sing van de kroon t.a.v het plan „de Beuseberg" geen enkele aan koopactiviteit kunnen ontwikke len. Grondaankopen in een niet goedgekeurd bestemmingsplan - zeker wanneer daarover een Kroonprocedure wordt gevoerd - worden door G.S. niet goedge keurd. Een aankoopbeleid, zoals döor projectontwikkelaars wordt gevoerd, waarin ontbindende voorwaarden zijn ingebouwd, is niet relevant De aankooppositie van de gemeente is een gans andere dan die van projectontwikkelaars, welke er geen problemen mee heeft om extreem hoge grondprijzen op de koper van huizen te verhalen. Binnen de aan de gemeente gelaten mogelijkheden, mede gezien het feit dat de Kroonprocedure, welke gevoerd moest worden tegen een invloedrijke opponent als de In- spectuer van de Ruimtelijke Orde ning, die de verkrijging van de Ko ninklijke goedkeuring dubieus maakte, konden wij met de grond verwerving niet anticiperen op meergenoemd Konkljjk Besluit. Het plan „de Beuseberg" is een modem plan. Herziening van dit plan zou betekenen, dat op nieuw een lange lijdensweg be treden moet worden. Zich thans reeds uit te spreken over de wij ze, waarop kopers en huurders invloed kunnen uitoefenen op de bouw van hulzen, komt ons niet relevant voor. Daaromtrent zal overleg kunnen worden gepleegd wanneer omtrent de bouwmoge lijkheden een duidelijker inzicht bestaat. Van het plan „Beusebe rg" is het veldwerk gereed, d wz. de inmeting (kaart schaal 1:1000) en de waterpassing (hoogtekaart). De inventarisatie van te sparen houtgewassen is al door H-part gedaan Door gemeentewerken is verder glo baal een tracé op de kaart ge legd voor de riolering in ver band met hoogteUgglng van het terrein etc. Vraag: VVD De Haar Kan het college, nu het be stemmingsplan „de Beuseberg" iri uitvoering genomen kan wor den, nog onverkort rekenen op de toegezegde medewerking van hogere instanties Zo ja. welke voortgang heeft het college dan de laatste maanden geboekt bij de verdere voorbe reiding van woningbouw in dit gebied. C.D.A. Dringt aan op realisering van betaalbare woningen. Dringt aan op zoveel mogelijk woningen in de gepremieerde sector. Verzoekt college invloed aan te wenden, dat de ontwik kelingsmaatschappij zoveel mo gelijk gebruikt maakt van de diensten van de Holtense aan nemingsbedrijven. P.v.d.A. Is het college bereid de F.G.H. te bewegen een verschuiving aan te brengen in het aantal vrije sector woningen naar premie-koopwonin gen. Antwoord: De bebouwing van het plan „herziening de Haar" zal naar het zich laat aanzien eerder ge schieden dan dat van „de Beus eberg". Gerekend is. dat de tijd, waarin in het plan „herziening de Haar" wordt gebouwd nodig is om de gronden van het plan „de Beuseberg" te verwerven en déze bouwrijp te maken. Ook gedeputeerde staten blijven met ons van mening dat zowel plan „herziening de Haar" als plan „de Beuseberg" noodzakelijk zijn om in de eerstkomende jaren in de woningbehoefte te voorzien. T.a.v. de woningbouw in plan gebied „de Haar" moge dienen, dat de woningbouw corporatie, „Onze Woning" te Deventer een plan ontwikkelt om tegenover het politiebureau een apparte mentenflat van ca. 33 wooneen heden te bouwen voor kleine gezinnen en alleenstaanden. Wij verwachten, dat de desbestref- fende plannen u begin 1979 kunnen worden voorgelegd. Het schetsplan is inmiddels ter beoordeling aan gemeentewerken gezonden. Naar aanleiding van de overeenkomst met de F G.H. zijn enige moeilijkheden gerezen waarover wij met deze hypot heekbank een indringend gesp rek hebben gevoerd. Wij wach ten thans in hoeverre zulks re sultaten zal hebben. Op grond van dit overleg is ons duidelijk gebleken, dat het niet haalbaar is nog meer premie koopwoningen te realiseren ten koste van de 16 vrije sector wo ningen. Nog afgezien ervan dat zulks ook planologische proble men met zich mede zou bren gen. Zodra - wij verwachten zeer binnenkort - van de F.G.H na der bericht is ontvangen, hopen wij u terzake nader te informe ren. Wij hebben in onze eerdere contacten en ook nog onlangs, de F.G.H. herinnerd aan onze afspraak, dat Holtense aanne mers dienen te worden inge schakeld, indien deze concurre rend zyn. Vraag: V.V.D. Plan „de Eendracht" Op welke wijze geeft u uw stre ven naar een economisch ver antwoord plan vorm. Onder welke voorwaarden acht u een plan economisch verantwoord. CDA. Menen dat vastgelegd moet worden hoelang optie ten be hoeve van de Mengunie nog mag duren. Antwoord: Het plan „de Eendracht" achten wij op dit ogenblik niet haal baar. Indien Economische Zaken en Volkshuisvesting voldoende fondsen ter beschikking zouden hebben om een saneringsbij- drage te betalen voor verplaat sing van de Mengunie. dan nog zou deze gemeente 20% van de verwervingskosten van de Men gunie moeten financieren, dat wil zeggen f200.000.- per 1 mil joen gulden. Het aandeel van de gemeente in deze verwervings kosten kan niet worden gecom penseerd in de uitgifte van bouwterreinen, welke in het plangebied „de Eendracht" ter beschikking zouden komen. Met de Hoofdingenieur-Direktuer Volkshuisvesting en de Rijkspin- specteur Ruimtelijke Ordening is daaromtrent enige malen diep gaand van gedachten gewisseld, waarbij duidelijke instemming bleek met de bedoelingen van ons college, maar waarby de fi nanciële onmogelijkheid om het plan te raliseren een onoverko melijke barrière bleek te zijn, zowel van de zijde van het Rijk als van de gemeente Ook indien wfj de opstellen van dé Mengunie voor 1 miljoen gulden zouden kunnen verwer ven, dan nog zal het plan „de Eendracht" economisch niet haalbaar zfjn Een plan is in principe econo misch verantwoord. wanneer uitgaven en inkomsten daarvan in evenwicht zijn In het onder havige geval zou wanneer de algemene middelen dat zouden kunnen dragen - een bijdrage daaruit, in verband met het al gemeen belang van de sanering van de dorpskern en een ver mindering van de verkeerscon gestie op de Dorpsstraat, alles zins verantwoord zijn. De bedra gen - nog daargelaten of uit de Rijksmiddelen een voldoende saneringsbijdrage zou kunnen worden verkregen, hetgeen niet het geval is - welke terzake door de gemeente zouden moeten worden gefourneerd, zouden ons budget ernstig verstoren. In dit licht bezien onderschrijven wij de opmerking, dat de bereidheid van het gemeentebestuur om het nog onverkochte perceel in dustrieterrein in eerste instantie aan de Mengunie te verkopen, aan termijn gebonden moet worden. Wij zullen terzake in deze geest met de directie van de Mengunie in overleg treden. Vraag: V.V.D. Zuiderlook. Hoeveel betaalt de Inspecteur voor de door ons aan te kopen en voor woningbouw onnutte grond. In welke mate is het in beslag nemen van de in onze gemeente zo kostbare landschappelijke vrije ruimte een punt van zorg voor genoemde Inspectuer. Wil het college de Inspectuer eens uitnodigen om in een openbare raadsvergadering zijn verlangens te motiveren en daarover een gedachtenwisseling te hebben. Gemeentebelang. Acht de noodzaak aanwezig uit te zien naar een ander gebied, waar uitbreiding economisch wel haalbaar is en tevens het minst storend op het landschap in werkt. Gedacht wordt aan de westzijde van de Liezenweg. Antwoord: Het zal de desbetreffende vrage nsteller bekend zijn, dat deze Inspectuer handelende overeen komstig de inmiddels door de 2e kamer aangenomen wet Geluid hinder natuurlijk niets betaalt. Wij achten ons ontslagen van een antwoord op de vragen om trent het handelen van de In specteur van milieu-hygiëne, omdat deze niet de Inspecteur maar de Minister betreffen en derhalve niet in de raad. maar in de kamer thuis behoren. Wij zijn dan ook niet bereid om de Inspecteur uit te nodigen om zich in uw raad te verantwoor den. De vragensteller zal moeten toegeven, dat zijn vraag blijk geeft van een onjuiste inschat ting van verantwoordelijkheden. V/ij kunnen u mededelen dat net plan Zuiderlook, ondanks eisen op grond van de wet Geluidhinder vooralsnog een redelijke mogelijk heid lijkt te bieden voor een eco nomische haalbaarheid. Dienaan gaande hopen wij binnenkort de commissie ruimtelijke ordening te raadplegen. Het volgen van de sug gestie om de uitbreiding van Hol ten in plaats van in de lokatie Zuid erlook te zoeken ten westen van de Liezenweg, wijzen wij met nadruk van de hand. Wij menen, aldus doende, dat de geloofwaardigheid van ons college, daardoor op de tocht komt te staan. Met instem ming van de toenmalige raad heeft onze voorzitter, ook voor de Raad van State, verzekerd dat verdere uitbreiding van het plan Beuseberg niet werd voorgestaan. Deze uit spraak, reeds in een eerder stadium door het college van B en W gedaan tegenover de provinciale Milieu Federatie en het comité Beusebe rg, heeft er toe geleid dat beide or ganisaties afgezien hebben van be roep op de Raad van State Alleen reeds op grond hiervan zijn wij van oordeel, dat iedere gedachte, om thans, nu de Konlnlojke goedkeu ring op het plan „Beuseberg" is verkregen, op gedane toezeggingen terug te komen, niet alleen de ge loofwaardigheid maar ook de inte griteit van het gemeentebstuur aantast. Afgezien daarvan is de geopperde gedachte planologisch niet aan vaardbaar Men zou aldus doende gelegenheidsplanologie bedrijven, waardoor een onevenwichtige op bouw van het dorp Holten zou ont- staan. Vraag: CDA. Komplan. Is van mening, dat college alterna tieven moet ontwikkelen, welke een realisering bespoedigen. Gemeentebelang. De Vrijheid. Kunnen thans reeds mededelingen worden gedaan over de onderhan delingen met betrekking tot de parkeerterreinen. Zijn van mening dat door gewij zigde omstandigheden, de naam van het plan verwarrend kan wer ken. Voorzitter Bronkhorst van de Ou dercommissie Kleuterschool „De Haar" sprak in zijn welkomst woord zijn vreugde uit over de grote belangstelling die de ouders toonden voor de jaarlijkse ouder avond. Na dit welkomstwoord werd het jaarverslag besproken dat in de aan de ouders aangeboden school krant was opgenomen. Bij de gehouden stemming werd als lid van de O.C. herkozen mevr. de Jager terwijl inplaats van de niet herkiesbare leden mevr. Arends, mevr Broekmaat en de heer Bronkhorst werden gekozen mevr. Klijnsma en de heren Beuwer en de Ruiter. De voorzitter sprak een woord van dank tot de aftredende leden voor bewezen diensten en riep een harte lijk welkom toe aan de nieuwe le den. Vervolgens werd het financieel ver slag besproken waarbij o.a. bleek datdeverenigingfinancieel gezond is. De kascontrolecommissie die bestond uit mevr. Kruisdijk en de heer Wolven had boeken en be scheiden in orde bevonden. Een voordstel van de O.C. om in het komende jaar een werkbank aan te kopen en de bibliotheek en lees hoek uit te breiden ontmoette geen bezwaren. Na afhandeling van de zakelijke agenda vertelde hoofdleidster mevr. Slotman verschillende din gen betreffende de school en deelde tevens mee dat de kinderen bin nenkort met een stencil thuis zul len komen met „HUISREGELS" en dat er binnenkort een z.g.n. „werkavond" zal worden gehou den. Feestavond De ouderavond werd besloten met een heel gezellige feestavond in de crea van de o.l. Haarschool. Er was gelegenheid voor bingo, ringgooien, koppen raden, rad van avontuur etc. In de crea en in twee lokalen waren leuke zitjes waar het bij een drankje en een hartige hap en slaa tjes (van de kok van Diessenplas) gezellig toeven was. Rond tien uur werd door de wachtmeester van de Rijkspolitie te Holten de Graaf de trekking verricht van de verloting waarbij de prijzen vielen op de nummers 1132 draagbare t.v.; 1102 encyclo pedie; 886 verrekijker; 13 -186 - 472 - 528 - 695 - 894 - 1009 - 1016 - 1157 - 1199 -1201 -1204 -1243 -1310- 1407 - 1422 en 1498. De gelukkigen kunnen hun prijs afhalen aan de Haarschool. Na de trekking werd het feest voortgezet en het bleef erg gezel- lig.Het was ongemerkt tegen twaalven geworden toen voorzitter Bronkhorst een woord van dank sprak tot allen die aan het welsla gen van de lustrumviering mede werking verleenden. 't Was voor de kinderen en de ou ders een onvergetelijke dag (van onze correspondent) Antwoord: Verontrusting is terecht gebleken over de zo ambitieus begonnen in itiatieven van Dura, nadat deze onderneming „Holterman" had aangekocht. V/ij mogen er daarbij op wijzen, dat wij met de aankoop „Holterman" geen enkele be moeiing hebben gehad. Wij hebben na de aankoop slechts stimulerend gewerkt en meegewerkt, waar deze medewerking werd gevraagd, bin nen de verantwoordelijkheden waarbinnen wij ons bewegen. Een tweetal middenstanders die in het saneringsplan „Kom" dienden te verdwijnen, hebben wij reeds in een vroeg stadium toegezegd, dat deze aan de Binnenstraat in de eerste plaats in aanmerking zouden ko men voor een bouwterrein. Deze middenstanders hebben geheel ei gener beweging contact gezocht met Dura. Dit zo zijnde hebben wij aan de plannen, welke Dura voor hen ontwikkelde, meegewerkt. Het is duidelijk, dat aankoop en af braak van de panden van deze middenstanders moeilijk anders kan plaatswnden dan nadat deze, hetzij met ons, hetzij met Dura tot zaken zijn gekomen over te verwer ven bouwterreinen. V/el kunnen wij u mededelen, dat ons college bij voortduring en met name nog zeer recent zijn invloed heeft aange wend, dat de realisering van de dorpskom van de grond komt. De laatstgevoerde bespreking met Dura doet ons redelijkerwijs ver wachten dat, mede omdat in de aanvankelijke bouwplannen aan merkelijke bezuinigingen zijn aan gebracht. begin 1979 met de bouw zal worden begonnen. V/ij zien niet in dat de benaming van het plangedeelte „de Vrijheid" verwarrend zou werken. Met verte genwoordigers van de commissie van beheer van de Gereformeerde Kerk is nog een gesprek gaande over het parkeerprobleem. Vraag: VVD Sportveldencomplex Larenseweg. Kunnen B en W aangeven of in de komende jaren mogelijkheden be staan de verhouding tussen baten en lasten op deze terreinen te ver beteren. C.D.A. Verzoeken herhaaldelijk aan te dringen op DA.C.W.-subsidie. Plan mag geen zaak van lange adem worden. Antwoord: Neen. Bezien zou kunnen worden in hoeverre de vergoeding van de tij delijke verhuur kan worden ver hoogd. andere mogelijkheden zien wij niet. Het plan sportveldencomplex La renseweg is geheel gereed voor uit voering. Het is aangemeld voor D.A.C.W.-subsidie. Het bestem mingsplan is goedgekeurd. Met de D A.C.W is bij voortduring contact en bij deze wordt regelmatig aan gedrongen op subsidie. Vraag: CDA Dljkerhoek. Hoe denkt het college doelstelling van dit plan te verwezenlijken. Verneemt omtren* uitgiftebeleid nadere informatie Gemeentebelang. Wanneer kan in dit plan gebouwd worden. Antwoord: Het plan Dijkerhoek is nagenoeg gereed om ter visie te worden ge legd en de verdere procedure in te gaan. Het uitgiftebeleid is in de voorschriften van het plan opge nomen. Er mogen plm. 20 woningen in 10 jaren worden gebouwd. Het ligt in de bedoeling, dat de gemee nte de gronden verwerft en uitgeeft Wanneer in het plan kan worden gebouwd kan moeilijk worden ge zegd. Vraag: V.V.D. Bedrijventerrein „de Haar II". Dringen er op aan bij de planpro cedure er de vaart in te houden. Gemeentebelang. Vragen zich af gedurende welke pe riode dit plan in de groeiende be hoefte kan voorzien. Uitbreiding tot over de „Peterswaterleiding" wordt onvermijdelijk geacht. Kan college meedelen of dan ook ont-« sluiting rechtstreeks op de S14 tot de mogelijkheden behoort. Antwoord: Het plan is gereed en is ingezonden bij de commissie gemeentelijke uitbreidingsplannen der P.P.D. De planprocedure wordt waar moge lijk, bespoedigd. In hoeverre de provincie zal medewerken aan een ontsluiting op de S14 ls niet te zeg gen. Een aanvraag dienaangaande is reeds lang geleden ingediend. De ontwikkeling zal t.z.t. moeten uit wijzen of uitbreiding over de „Pe- terswdterleiding" gewenst en ver antwoord ls. Vraag: VVD. Uit kritiek op het niet instellen van een woningmarktonderzoek. Concludeert dat college onmach tig is bouwprogramma op te stellen. Vraagt naar aanleiding hiervan: Waarmee is college be zig. Hoever bent u daarmee ge vorderd. Per welke datum kun nen de raadsleden de gegevens verwachten. CDA Is van mening, dat nagegaan moet worden aan welke wonin gen behoefte is. Daarbij mogen bejaardenwoningen niet worden vergeten P v d.A./V V.D. Dringen aan op het spoedig uit brengen van de nota inzake uit giftebeleid van bouwterreinen. Gemeentebelang Ontvangen gaarne nadere toe lichting op in voorbereiding zijnde nota PvdA. Verwachten dat door middel van de nieuwsmedia elke Holtenaar er attent op wordt gemaakt dat hij/zij zich kan laten Inschrijven voor een bouwterrein bij de ge meente Vraag rijst wat gebeurt met aanvragen voor bouwterrei nen die reeds kortere of longere tijd geleden werden ontvangen. C D A Achten ontwikkelingen van de laatste tijd zodanig, dat deze bijna dwingen om te ko men tot het ontwerpen van een anti-speculatiebedlng Vervolg op pag. 17

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 15