S.P.G. HOLTEN HEEFT HULP NODIG OPENT Kruiswerk in de knel door „Bestek '81" Gezellige avond H.H.V. Je Rietvoorn' Film in „De Schare" KOLLEKTE JANTJE BETON Kinderpostzegels Winterprogramma RK Kerk Holten Leemreize „H.M.V. heeft weer wat" SlawnbiimsBazik Zondagsschool- nieuws Regionale forumavonden AGENDA Weekenddienst BURGERLIJKE STAND MEUBELEN KERKDIENSTEN Verloren en gevonden S. BAKKER T HOLTENS NIEUWSBLAD HOLTENS NIEUWSBLAD - 10 NOVEMBER 1978 - PAG. 3 Sinds kort heeft de Stichting Paardrijden Gehandicapten Hol ten een prachtig vaandel dat ge maakt is door mevr. L. Steenhuis-Wieringa te Holten. De in de week van 31 oktober toten met 4 november gehouden kollekte van het Nationaal Jeugd Fonds, het fonds van Jantje Beton, heeft in Holten f 1.519.55 opgftbtwcYA. De eerste dag-enveloppen voor de Kinderpostzegelactie 1978 zijn op dinsdag 14 november op het post kantoor verkrijgbaar. Geboren: Aletta Geraldine dv; G J Jansen en J A Bekkemens; Gerben zv; G B J Schutte en A W Rossel. (geboren te Deventer). Overleden: H J Maathuis, oud 44 jaar, Tubbergen; G H Aanstoot, oud 77 jaar, Holten (overleden te Deventer); B Tuitert-Broers, oud 69 jaar, Holten (overleden te Deven ter). In de komende maanden zal er op trachten parochianen te vinden die elke tweede zondag van de maand e®n helpende hand willen bieden een H. Mis met een speciaal karak- bij het tot stand komen van het pa- De Stichting Paardrijden Gehandicapten Holten, die nu al weer bijna vier jaar bestaat, heeft om dit prach tige werk te kunnen voort zetten en zo mogelijk nog wat uit te breiden vrijwil- ligers(sters) nodig die een maal in de 2 a 3 weken za terdags van 12 tot 2 uur wil len helpm H et grootste deel van dit werk rust op de schouders van vrijwilligers maar de stichting heeft veel meer mensen nodig. De taak van de vrijwilligers bestaat uit het begeleiden van de op paard of pony rijdende gehandicapten en onder het meelopen de opdrachten en oefeningen van de fysiothera peut doorgeven en assistentie te verlenen bij de theorielessen. De stichting hoopt dat zeer vele oude ren en ook jongeren (ook van bui ten Holten) zich zullen aanmelden zodat er binnenkort een „diens- Nog 'n poor weken i'n poorten Hel is nu nog behelpen doorom onze NED. HERV. KERK 9.00 u. (Viering Heilig Avond maal) en 10.30 u. ds. W Vons. Oppasdienst: mevr. Louws- Wissink en Gerrie Loman. Uit- gangscoll.: Hospitaal-kerkschip „De Hoop". 10.00 u. Jongeren- dienst in gebouw „Irene". GEREF. KERK 9.30 en 15.00 u. ds. G.W.H. Ped- demors. Kindernevendlenst (klas 3) mevr. van Engbrtnk (res. mevr. van Zetjts). Kinderoppas: mevr. Withaar- Stam, mevr. Tromop-Prins (res. mevr. 8 mid- Krui mei a ar), mevr. Hulsman-Zwiers, mevr. Schup- pert-Veldhuis (res. mevr. Rein- holdt-Bouwman). UK. KERK Za. 17.00 u.. zo. 9.30 u. OIJKERHOEK 10.00 u. ds. CC. Addink. Uifc- gangscoll. hospitaal en kerk schip „De Hoop". OKKINBROEK 10.00 u. ds. M. de Heer. NIEUW HEITEN Za. 19.00 u.. zo. 8.00 en 11.00 u. trooster" kan worden aangelegd. De gehandicapte ruiters, ruim twintig uit Holten, Deventer, Die penveen, Bathmen, Markelo en nog enkele andere plaatsen, rijden elke zaterdag in manege Teun Beldman (Markeloseweg) dertig minuten paard of pony en eens in de twee weken wordt de rijles begonnen met vooraf een kwartiertje theorie les. Het draaiende houden van dit prachtige werk kost handen vol geld, doch gelukkig hebben giften het bestuur in staat gesteld om ma teriaal aan te schaffen zoals zadels, hoofdstellen, boeken voor de theo rielessen en vooral aangepast ma teriaal voor de lichamelijk gehan dicapten. Het zou erg fijn zijn als men reservemateriaal achter de hand zou hebben al zou dat dan ook z.g. tweedehands (gebruikt) zjjn. Zij die hierover beschikken en het wil len afstaan aan de stichting worden verzocht contact op te nemen met de heer H.H. van Ark, tel. 19 97 of mevr. J.C. van der Spek, tel. 12 84 of met een van de bestuursleden. De financiering van het kruiswerk dreigt in de knel te komen door de uitvoering van „Bestek 81", het bezuinigingsplan van de regering. Dit jaar heeft men de dams nog kunnen ontspringen, maar voor volgend jaar staat er een tekort van bijna 8 miljoen op de begroting. Dit zei directeur S. Santema van de regionale vereniging voor kruiswerk West Overijssel en de Zuidelijke IJsselmeerpolders tijdens de ledenverga dering in Zwolle. Hij hield daarbij een inleiding over„aspecten, verbonden aan opneming van het werk van de kruisinstellingen in de algemene wet bijzondere ziektekosten". De ziekenfondsraad is van mening dat het kruiswerk opgenomen dient te worden in de sociale verzekering. Dit zou dan moeten gebeuren als wettelijke verstrekking in het kader van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten. Het basispakket zou moeten om vatten: verpleging, verzorging, begeleiding, en voorlichting in geval van ouderdom, ziekte, invaliditeit, herstel of overlijden, moederschapszorg en kinderhygiène, alsmede het in bruikleen verstrekken van verpleegartike- len. De regering heeft evenwel nog niets laten horen over eventuele veran deringen in het kruiswerk". Het kabinet heeft nog geen standpunt", aldus de heer Santema, die tevens opmerkte dat door „al die financieringssystemen het steeds moeilijker wordt om een goed beleid te ontplooien". Volgens hem is er steeds meer behoefte aan een algemene volksverzekering voor de volksgezondheid. Voorlopig is dat echter geen haalbare kaart", aldus de heer Santema. ter worden gevierd. Dit is een van de uitkomsten van de onlangs ge houden parochie-avond van de R.K. Kerk te Holten. De werkgroep Holten van de R.K. Kerk die deze avond had voorbereid, legde aan de parochianen niet alleen een aantal zaken voor die op korte termijn aan de orde zullen komen, ook op langere termijn geplande nieuwe structuur van de parochie kwam ter sprake. De avond werd bijgewoond door deken Botten berg, pastoor Rademaker en het voltallig kerkbestuur en ongeveer 50 parochianen uit Holten. De belangrijkste activiteiten voor de komende maanden zijn gericht op het bevorderen van een grotere aantrekkingsmacht van de kerk diensten en het scheppen van de gelegenheid om als parochianen met elkaar in contact te komen. Om deze doelen te bewerken zal er op elke tweede zondag van de maand, beginnend op 12 november a.s., een speciale H. Mis worden ge vierd. Het programma ziet er als volgt uit 12 november 1978 Gezinsmis, 10 december 1978 Kindermis, 14 janu ari 1979 Gregoriaanse Mis, 11 fe bruari 1979 Jeugdmis, 11 maart 1979 Gezinsmis. Tijdens deze missen zal er in ge bouw Irene een crèche zijn om zo doende de ouders en kerkgaande kinderen in de gelegenheid te stel len gezameniyk de H. Mis bij te wo nen. Na de H. Missen op voor noemde zondagen zal er voor de kerkgangers koffie en voor de kin* deren limonade geserveerd wor den. Op zondag 17 december 1978 zal er een speciale themadienst zijn waarover in een later stadium me dedelingen zullen worden gedaan. Ook tijdens deze kerkdienst is er een crèche. Tijdens de parochie-avond werd verder van gedachten gewisseld over de wenselijkheid en mogelijk heden om te komen tot een paro chieblad. speciaal voor de Holtense parochianen. Besloten werd dat de werkgroep Holten de mogelijkhe den nader zal onderzoeken en zal rochieblad en de verspreiding er van. Na de pauze gaf pastoor Radema ker een uiteenzetting over een nieuwe opbouw van een parochie raad c.q. parochiebestuur. Uit zijn inleiding kwam duidelijk de veel directere betrokkenheid van de pa rochianen dan tot nu toe het geval is, tót uiting. In een nieuwe paro chieraad zullen de volgende vier pastorale werkvelden vertegen woordigd zijn: vor ming/verkondiging, litur gie/eredienst, welzijn/diakonie, beheer/gemeenschapsopbouw. Dat de opbouw van een dergelijke structuur een kwestie van tijd en van de betrokkenheid van de paro chianen is, kwam duidelijk tot ui ting in de levendige discussie. De voorzitter van de parochie avond, tevens voorzitter van de werkgroep Holten van de R.K. Kerk, de heer J.J.M. Kempers. be sloot de vergadering met dank te zeggen aan alle aanwezigen en een oproep aan alle parochianen zich waar mogelijk in te zetten voor de opbouw van de R.K. gemeenschap Holten. Vrijdag 10 november 19.30 uur Grote verwerping met di verse atracties t.b.v. Schietvereni ging „De Eendracht" in zaal „Vos man" (zie adv.) 20.30 uur Film „Marike van Nieuwmeghen" in „de Schure". 21.00 uur Jaarlijkse Ledenvergade ring Carnavalsvereniging „Fien- preuvers" in café Jan Maats. Zaterdag 11 november 14.00-17.00 uur. Inwisseling vak. zeg. by P.F. van Doom, Rietmolen straat 4 20.30 uur Bekendmaking nieuwe Prins Carnaval in „Het Bonte Paard" (zie adv.) 20.00 uur Optreden Eddy Winck in rest. „De Molenbelt" (zie adv.) Zondag 12 november 14.00 uur Discobal in cafe „De Wip- pert" (zie adv.) 14.30 uur Film „Marike van Nieuwmeghen" in „de Schure" Maandag 13 november 19.45 uur Bijeenkomst ads. Espelo N.B. v.P in „Trefpunt" Voorlichtingsavond Produktschap Groente en Fruit. 20.00 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub H.P.C. in hotel „Vosman" 20.00 uur Ledenvergadering „Het Groene Kruis Holten" in hotel „Vosman" (zie adv.) Dinsdag 14 november 9.00-16.00 uur „Open Dag" Huis houdschool „De Noordenbarg" Oranjestraat 54. 14.30 uur Bejaardensociëteit Hol ten in gebouw „Irene" Dinsdag 21 nov. geen soos. 20.00 uur Jaarvergadering Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in „Be- thanië" Woensdag 15 november 20.00 uur Bijeenkomst afd. Holten N.B. v. P. in zaal „Vosman". De heer Robles, directeur Albert Schweit- zercentrum te Deventer, vertelt over „Leven en werken van Albert Schweitzer" Met de komende feestdagen in het verschiet heeft de supportersvere niging H.M.V. gemeend weer met iets nieuws op de proppen te moe ten komen. In samenwerking met Handwerkhuis Bos, Larenseweg heeft zij iets unieks ter hand geno men, namelijk een borduurpakket van het gemeentewapen van Hol ten, kompleet met telpatroon en kleurenbeschrijving. Er zijn twee kant en klare pakketten, een kus senpakket te borduren met wol en een pakket voor een tegel met spiytgaren, terwijl wanneer men een andere uitvoering wenst b.v. smima dit op verzoek voor u kan worden samengesteld. „Dus Sin terklaas gaat in gestrekte draf, op Handwerkhuis Bos in Holten af, en koopt voor moeder, vrouw of zus sen het wapen van Holten op 'n kussen". Natuurlijk, is het batig saldo weer voor het uniformfonds H.M.V. en de verkoop start dinsdag 14 november bij Handwerkhuis Bos. Donderdag 16 november 19.45 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Holten in gebouw „Ire ne". Demonstratie Usselcentrale Hengelo. 20.00 uur Voorlichtingsavond over „Solidaridad" in gebouw „Irene". Vertoning van film „Rijke mensen sterven ook" (zie bericht). Vrijdag 17 november 20.00 uur Ledenvergadering A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje" in „Rehoboth" Zaterdag 18 november 14.00-16.00"uur Verzilvering vakan tiezegels by Harmelink, Gaar- denstr. 49 (zie adv.) Zaterdag 18 op zondag 19 novem ber „9e Nacht om Holten" Start vanaf 20.00 uur by café „De Blester" Sta tionsstraat. Maandag 20 november 20.00 uur „Liberaal café" In café „De Blester" Spr. de heer de Beer. Onderwerp „Woningbouw". Donderdag 23 november 20.00 uur Byeenkomst afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwbond in „Rehoboth". Discussieavond oXv. mevr. v.d. Kolk te Wierden. On derwerp „Het wel en wee van de C.P.B.". Donderdag 30 november 20.00 uur Ledenvergadering dis trict Holten Coberco in hotel „Vosman". Verloren Fototoestel, merk Jas- hica, blauw regenpak, autosleutel van een Simca Horizon, double armband met ronde steentje®, au tosleutel van een V.W. en huissleu tel in een etui, verzekeringsplaatje no. SXF 341, bruine herenporte- monnaie, inhoud plm. 150.- 2 rijbe wijzen en kentekenbewijs en giro pas. Gevonden: bruine linker hand schoen, want Boomkamp 2, Rijssen ^^Telefoon 05480-57 55 ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht. I Uitsluitend na tel. afspraak., Zwaluwstraat 3i, Goor Tel. 05470-4113 Aan de ouders. Vanaf zondag a.s. 12 november be gint de zondagsschool, evenals de kerkdienst, weer om half elf. Het zondagsschoolpersoneel De F N V. Overijssel organiseert een tweetal regionale forumavon den voor alle leden cq kaderleden in het district. Het gaat daarby over het onderwys voor 16- tot en met 18-Jarigen. De eerste avond vindt plaats op donderdag 16 no vember, om 20.00 uur in restaurant Cosa, Markt te Hengelo en de tweede avond op donderdag 30 no vember in hotel Wientjes, voorheen Van oytenbeek, Stationsplein te Zwolle De F.N V.-afdeling Deven ter organiseert een regionale voor lichtingsavond op dinsdagavond 14 november in de kantine van de MEAO, Nieuwe Markt te Deventer. Het gaat hierby om Bestek '81 en de opstelling van het F N V. daar te genover. Inleider is verbondsbe- stuurder A. de Bruin uit Amster dam. Deze byeenkomst begint eveneens om 20 00 uur. In zaal „De Poppe" hield de Hol tense Hengelaarsvereniging „De Rietvoorn" zaterdagavond de jaar- ïykse gezellige avond o.l.v. voorzit ter Jan Wijnnobel die zich in zyn welkomstwoord ln 't byzonder richtte tot sportjournalist Stef de Bruin die voordat hy de prachtige kleurenfilms „Vissen met de vlie- gerhengel op riet- en ruisvoorn" en „Vissen op brasem en snoekbaars op de Friese meren" vertoonde meedeelde dat dit de laatste gezel- lige avond was die zyn vriend voor zitter Jan Wijnnobel zou leiden in verband met vertrek naar Fries land in het a s. voorjaar. Wynnobel was ruim 12 jaar voorzitter van „De Rietvoorn" en heeft in die periode zeer veel en belangrijk werk voor de vereniging gedaan. Na het verto nen van de films had de huldiging plaats van de kampioenen seizoen 1978. De prachtige wisselbeker voor de grootste vangst was met 364 cm, voor Wim Nyenhuis. 2 B. O root Obblnk 237 cm.; 3 D. Nyen huis 227 cm 4 J.A. Paalman 225 cm 5 O. Jansen 186 cm.; 6 Lich tenberg 127 cm.; 7 J. Klein Tees- elink 102 cm.; 8 G. Jansen 98 cm.; 9 A. Drenth 89 cm.; 10 J. Avesaath 87 cm. De grootste vis werd in de wedstrij den die meetelden voor het kam pioenschap gevangen door henge laar Oert Jansen (Menum) en hy kwam hierdoor in het bezit van een prachtige beker. By de tydens de gezellige avond gehouden verlo ting, waarvoor een aantal prach tige pryzen beschikbaar waren ge steld, had mevr. Heeregrave „vrouwe Fortuna" helemaal op haar hand want zij won de hoofd- prys een draagbare televisie. Al met al was het een zeer geslaagde avond waarvoor helaas maar een matige belangstelling bestond. Half januari a.s. komt cineast Stef de Bruin weer naar Holten om voor de juniorleden van „De Rietvoorn" enkele prachtige films te vertonen en de jongelui op de hem eigen boeiende wyze te vertellen over wat hy zoal beleefde als sportvisser Jonge sportvissers toon te zyner tyd je belangstelling! Advertentie- adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen by: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - teL 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Na een weekend gesloten te zyn geweest nemen de aktiviteiten in de Schure weer hun aanvang. Voor dit weekend staat er de film Mari- ken van Nieumeghen op het pro gramma. By het maken van deze film heeft scenarioschry- ver/reglsseur Jos Stelling een onge- loofiyk ofessionele prestatie gele verd, ondanks het feit dat hy uit sluitend met amateurs heeft ge werkt. Daarnaast heeft hy een zeer overtuigende middeleeeuwse sfeer weten te creëren met nauwkeurig uitgezochte karakters en een vol maakt authentieke entourage. Dit alles verwerkt rond het eeuwe noude gegeven maakt de gehele film tot een zeer waardevolle aan winst voor de Nederlandse filmcul tuur. De totstandkoming is gro tendeels te danken aan de volle dige en enthousiaste inzet van alle medewerkenden, die elk met hun eigen aandeel het toch nog aan- zieniyke budget by elkaar hebben gekregen, onder een vakbekwame supervisie van de talentvolle Jos 8telling. Deze film wordt op vrij dagavond om half negen gedraald voor ledereen boven de 16 Jaar en op zondagmiddag om half drie voor ledereen boven de 12 Jaar In J.8 De 8chure ln het Paalhuus aan de Beusebergerweg. ARTS J.H.A. Brains, Kei2ersweg 32, tel. 12 80. Spreekuur 11 u. en 16 u. Bij spoedgevallen bellen: 05483-12 80. WIJKVERPLEGING Zr. M.H. Honig-van 't Spijker, Fliermatenw. 13, tel. 05731-445, b.g.g. 05700-2 27 00. Spreekuur wykverpleegkundigen en uitle nen verpleegartlkelen ma. t.e.m. vrij. van 13.30-14.00 u. Groene Kruisgebouw, Gaar- denstr. ZIEKENVERVOER AMBULANCE Garage Müller, tel. 17 45, b.g.g. J. Aanstoot, tel. 29 80 en 13 38. ZIEKENFONDS Spreekuur donderdag van 18.30-20.00 u.. Dorpsstraat 16. ZUIGEltNGENCONSUlTATIEBURIAU Elke donderdag van 8,15-11.30 u. in het Groene Kruisgebouw. TANDARTS L.G. de Meyer, Rembrandtpl. 1, Nyverdal, tel. 05486-1 31 09. 8p»-eekuur voor spoedgevallen 5.QQ-Ö.20 u. nam. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-15 15. MAATSCHAPPEUJK WERK Stichting voor Maatsch. Dienstverl. „Midden-Overijs sel", Dorpsstr. 16, tel. 27 84. Spreekuur ma. t.e.m. vry. van 8.30-9.30 u. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstr. 16, tel. 27 84. Spreekuur ma. t.e.m. vry. 8.30- 9.30 u. Tydens de weekends zyn Maatsch. werk en Gezinsv. be- relkb. onder nr. 05486-1 64 65. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.e.m. zo. 12 nov. C. Meinder- sma, Bergmanstr. 12, tel. 21 90. Ma. 13 t.e.m. zo. 19 nov. B. Groot Obblnk, Kozakkenstr. 2, tel. 1 15 26. Aangifte van gestorven dieren op za. van 9-11 u. aan het slachthuis tel. 13 18. STORINGSDIENST Za. 12 t.e.m. vry. 17 november: ELECTRA: J. Kolkman, Gaar- denstraat 13. tel. 13 68. GAS: H.J. Kollman, Chur- chillstr. 99, tel. 30 16. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw. G.J. KraaU, tel. 22 99. POLITIE Tel. 31 52-26 65 en Avonds na 6.00 u 05200-7 12 34. 26 55. 's bellen: BRANDWEER: Tel. 22 22 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3