auto «Iktueel lllerlei Bescherming voor met kunstleer beklede daken Dunlop meldt nieuwe ontwikkeling bij Denovo veiligheidsband. Nieuw gezicht voor de Allegro Renault introduceerde 2 nieuwe uit voeringen de 30 IX en de 5 Turbo Krachtiger motor voor sportieve GS-X. voor tweetakt motoren. Shell introduceerde verbeterde brandstof Bij Daimler-Benz kwam de 2 mil joenste diesel van de band. De betekenis van de diesel- personenwagens is de laatste jaren voortdurend gegroeid. Het waren niet in de laatste plaats de ekonoraische aspek- ten, zoals de lange levensduur en de voordelen van het eko- nomische brandstofverbruik, die de diesel voor telkens weer nieuwe groepen kopers interessant maakten. Even be langrijk *ijn de „schonere" uitlaatgassen vergeleken met die van benzinemotoren. Een belangrijk gebeuren voor Daimler-Benz, de pionier van de diesel-personenwagen-pro- duktie, was daarom het ge reedkomen van de twee mil joenste dieselpersonenwagen en -motor. Het betrof hier een 300 D uit de W 123-serie met een 59 KW (80 pk) OM 617 3-liter dieselmotor. Door de voortdurend opge voerde produktie werden de intervallen tussen de produk- tie-jubilea snel korter. De 100.000ste dieselpersonenwagen kwam in januari 1956 van de band. In september 1960 werd het kwart miljoen gepasseerd en de 500.000ste dieselperso nenauto kwam in 1965 gereed. Nadat de 750.000ste diesel de fabriek in Sindelflngen in no vember 1968 had verlaten, duurde het nog maar drie jaar voor tenslotte de één miljoen ste Mercedes-Benz diesel-per sonenwagen kon worden afge leverd. De grote populariteit van de door een dieselmotor aange dreven personenwagen is zon der het pionierswerk van Daimler-Benz op dit gebied niet denkbaar. In feite kunnen de Untertürkheimers de eer voor zich opeisen deze ontwik keling op een bepaald moment te hebben ingeleid en bevor derd, toen de dieselmotor in een personenwagen nog als iets uitzonderlijks werd be- Greenib BV te Sassenheim die als BMW motorfietsen-im porteur voor ons land op treedt, heeft recentelijk drie nieuwe modellen op de Neder landse markt geïntroduceerd. Het gaat om de geheel nieuwe R serie en de R 100 RT. De R 45 en de R 65 zijn zo op het oog gelijk aan de grote BMWs, maar de details ver schillen op zeer vele punten. Het zijn kleinere motoren. De R 45 heeft een 450 cc motor, die 35 pk levert. De prijs is vastgesteld op f 7.498,- en de R 65 komt op f 8.698,-. De R 100 RT staat geprijsd voor f 13.698,-. De bekende stichting Les Routiers Européens wil komen tot het bouwen en exploiteren van meer eenvoudige wegres taurants. De stichting gaat er van uit dat er de laatste jaren voldoende wegrestaurants met een luxe karakter zijn bege- komen. Door een gerichter be leid van het afgeven van ver gunningen zouden er nu een voudiger restaurants moeten komen, die bestemd zijn voor de grote massa van wegge bruikers. schouwd. Reeds in 1935 kwam bij Daimler-Benz met het type 260D de eerste in serie-produk- tie vervaardigde dieselperso nenwagen ter wereld van de band. Sindsdien vormen de om hun buitengewone betrouw baarheid en zuinigheid ge roemde wagens een vast be standdeel van het personenwa gen leveringsprogramma. Het palet van van succesvolle die selpersonenwagens strekt zich dus uit van 260 D tot en met de op de toekomst gerichte 300 SD turbodiesel, zoals deze voor de Amerikaanse markt wordt gebouwd en de C 111-IH rekord-wagen, beide voorzien van de vyf-cilinder motor. Waar de eerste stan daard/dieselmotor van de 260 D een vermogen leverde van 33 KW (45 pk) bij 3000/min, is de niet opgeladen versie van de vijf-cilinder met 59 KW (80 pk) bijna eens zo sterk. Ter vergelijking: de turbo-versie in de 300SD levert 85 KW (115 pk), de rekord-motor in de C 111-ra zelfs 170 KW (230 pk) Een voortdurende modellen- ontwikkeling, de legendarische reputatie van de 170 D, 180 D en 190 D-typen, alsmede de aan ieders eisen beantwoor dende oplopende vermogens - vanaf de 200 D met 40KW (55 pk), 220 D met 44 KW (60 pk) via de 240 D met 53 KW (72 pk) tot aan de 300 D met 59 KW (80 pk) - in het huidige leveringsprogramma resulteerde in voortdurend stijgende pro- du ktieaan tallen. Daimler-Benz is de grootste dieselmotoren fabrikant ter wereld, waarbij de harmonische structuur van het leveringsprogramma op het gebied van personenwagens, bedrijfswagens, autobussen en industriemotoren rendeert. Zo werden van de in 1968 geïn troduceerde OM 615 motoren (200 D en 220 D) tot op heden 1,2 miljoen stuks vervaardigd. Ongeveer 50 procent van de totale motorenproduktie in Un- tertürkheim betreft de perso nenwagen dieselmotoren. Daarnaast zijn er nog een aan tal technische mogelijkheden, die de dieselmotoren ook in de toekomst tot een belangrijk al ternatief ten opzichte van de benzinemotor maken. Vinyl Guard van Valvoline be schermt vinyl en leer tegen sneeuw, ys, regen, zonneschyn, vuil en zout. De speciale samenstelling van dit produkt garandeert een doelmatige en langdurige bescherming tegen weersin vloeden, inwerking van schade lijke dampen, luchtverontreini ging, ultraviolette straling, ozon en andere agressieve ele menten welke rubber, kunst stof of leer kunnen aantasten. Ideaal voor gebruik op vinyl- daken van automobielen, op vinyl bekleding in automobie len, boten, huis en kantoor en op tal van andere plaatsen. Tevens geschikt voor motor- kleding. Het te behandelen oppvervlak moet goed schoon zijn. Daarna Vinyl Guard aanbrengen en inwrijven met een schone, zachte doek. Dit herhalen tot dat het gehele oppervlakte op deze wijze is behandeld. Na een korte droogtijd licht uit wrijven met een schone zachte doek. Voor oppervlakken welke aan extra zware weersinvloe den worden blootgesteld ver dient het aanbeveling deze be handeling na 4 uur nogmaals te herhalen. WAARSCHUWING Buiten gebruik houden van kinderen. Ogen goed uitwassen met wa ter indien besmetting heeft plaatsgevonden. Bij inwendig gebruik trachten te braken, doch in ieder geval uw arts raadplegen. Het huidige Denovo wiel- en bandsysteem bevat buisjes, die zodra er een lek ln de band optreedt, een smeervloeistof vrijgeven die de band weer ge deeltelik op spanning brengt. In het nieuwe systeem (bij gaande foto: onder) zijn de buisjes overbodig geworden. Er wordt nu een laag Polygel aan de binnenkant van het loop- vlak aangebracht. By het krij- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiii Tegelijk met de verkoop van de 30.000ste Allegro in ons land sedert de Introductie m 1974, kondigt Leyland Neder land aan dat alle Allegromo dellen (1100, 1300 en 1500), met uitzondering van de Estate (combi), met ingang van heden zullen zijn uitgerust met een ander front. In plaats van twee zyn vier koplampen gemon teerd: de buitenste twee geven dimlicht, de binnenste twee ongedimd grootlicht. In de laatstgenoemde stand branden alle vier de koplampen. Een nieuwe, matzwarte grille van kunststof vervangt de tot dus ver toegepaste grille van me taal. Alle Allegro's zyn nu vooizien van stoffen bekleding en van zwarte dashboards van kunststof. Uit een onlangs gehouden marktonderzoek bleek dat de Allegro vooral gekozen wordt vanwege zyn gunstige prijs, zyn goede veersysteem (Hydra- gas) en de voorwielaandrijving. Gasvering en voorwielaandrij ving tezamen geven, aldus dit gebruikersonderzoek, de Alle gro een comfortabele weglig- ging en een veilig weggedrag. De Allegro vestigde zyn re putatie in ons land als gezins auto voor jonge mensen; meer dan de helft van alle Allegro- eigenaren heeft één of meer kinderen. Niettemin is 28 pro cent van alle Allegro-eigenaren ouder dan 50 Jaar. Het meest verkochte Allegro-type is de 1100, gevolgd doorde 1300 Spe cial die als extra's onder meer een vinyl dak heeft, zwarte ruitewissers en buitenspiegels, bredere velgen en banden, ge tint zonwerend glas, een toe- renteller, leren stuurwiel en aluminium deurdrempels. De volledige Allegro-serie be staat uit: 1100 tweedeurs f 10.995.- 1300 tweedeurs f 12.195,- 1300 vierdeurs f 12.750,- 1300 vierdeurs Special f 13.750,- 1300 Estate (combi) f 13.750,- 1500 vierdeurs Special f 14.590.- 1500 vierdeurs Special auto- ■ïaat f 15.500,- gen van een lekke band dicht Polygel kleine lekken, terwyi de opgewekte warmte de band gedeelteiyk weer op spanning brengt, zodat men 160 kilome ter lang met een snelheid van max. 80 km/uur kan bUJven doorrijden. Dunlop heeft het systeem 7 miyoen kilometer lang getest op politiewagens, wagens van particuliere automobilisten en op eigen wagens voordat Poly gel op de markt werd ge bracht. Uithoudingsvermogen en reakties op extreme tempe raturen werden getest ln Zwit serland en op het Nardo test circuit in Italië, waar twee wa gens 50.000 km. aflegden met een gemiddelde snelheid van max. 180 km/uur op Polygel- Denovo banden, In totaal pro fiteren op het ogenblik 45.000 automobilisten van de veilig heid en het gemak (reserve band overbodig) van het De novo veiligheidssysteem. De nieuwe GS X3 uitvoering is een qua motorvermogen op gevoerd model voor de autos portenthousiasten onder de GS-rijders. Dit model vervangt het type GS X2 en biedt de gebruiker de volgende verbete rineen. Door vergroting van de cilin derinhoud van 1222 cm3 naar 1299 cm3 is het rijden bij la gere toerentallen soepeler ge worden en is het acceleratie vermogen in dit toerentalge- bied vergroot. De motor levert een vermogen van DIN: 65 pk of 47.8 kW by 5500 tpm. en geeft de auto een topsnelheid van 158 km/uur. Acceleratie van 0-100 km/uur in 14,4 seconden. Bij alle GS modellen zyn de bevestigingspunten van de vei ligheidsgordels vóór op de middenstyi verlaagd. De syn chronisatie van de versnel lingsbak is verbeterd. Het vermogen van de startmo tor is van 0.8 pk tot 1,3 pk opgevoerd en in samenhang daarmede is de capaciteit van de accu vergroot van 175/35 Ah tot 200/40 Ah. Betere koude starts zyn daardoor mo gelijk. Op de autotentoonstelling te Parys, begin oktober introdu ceerde Renault twee verrassin gen. in de vorm van - de Renault 30 TX en - de Renault 5 Turbo. Verder was er ook de reeds eerder aangekondigde, maar in ons land nog met geïntrodu ceerde Renault 14 TS te be wonderen. RENAULT 14 TS Deze Renault 14 TS zal eind november in ons land geïntro duceerd worden. De Renault 14 TS heeft, even als de Renault 14 en 14 GTL, een dwars geplaatste 1218 cc 4-cilinder motor. Het grotere vermogen van de Renault 14 TS (50,5 kW by 6000 toeren) is verkregen door de montage van een dubbele carburateur, welke geen nadeliger benzine verbruik tot gevolg heeft. De Renault 14 TS is boven dien zeer compleet uitgerust met o a hoofdsteunen op de zeer fraaie voorstoelen, elek trisch bediende zijruiten vóór en centrale portiervergrende ling Een toerenteller. koel- vloeistoftemperatuur-meter en klokje ontbreken natuuriyk ook niet op deze sportieve ver sie RENAULT 30 TX De Renault 30 TS munt reeds uit op punten als motorvermo gen, souplesse, comfort, geruis loosheid, wegligging en han delbaarheid. Voor de Renault 30 TX geldt hetzelfde, aange vuld door brandstofinjectie, de vyfde versnelling en de nog completere uitrusting, waaron der de centrale portiervergren deling, inclusief de vyfde deur en klepje voor de tankdop. Dit alles maakt de Renault 30 TX tot een ideale reisauto voor de lange afstanden. De Renault 30 TX zal tydens de RAI 1979 in ons land geïn troduceerd worden. Renault 5 TURBO Dit door Renault Sport ge bouwde prototype wekte alom bewondering door het prach tige ontwerp. De Renault 5 Turbo is voorzien van een cen traal geplaatste 1397 cc me tende motor, welke is voorzien van een turbocompressor. Het vermogen bedraagt meer dan 148 kW (200 pk), hetgeen resul teert in een topsnelheid van meer dan 200 km/uur. Dit prototype zal voorlopig niet ln normale produktie ge nomen worden. In 1980 zal de Renault 5 Turbo waarschyniyk Ingezet worden in diverse au- tosportevenenmenten Shell Introduceerde enige tijd geleden een nieuwe verbeterde kwaliteit Shellina. Deze brand stof die voor dezelfde prijs verkrijgbaar zal zyn, ls ontwik keld omdat ln de afgelopen Ja ren de tweetaktmotoren verder geperfectioneerd werden en thans hogere eisen worden ge steld aan zuinigheid en be trouwbaarheid alsook aan de emissies van de motoren. In de Shell laboratoria ln En geland en Japan werd ln 1975 gestart met een ontwikkelings programma van tweetaktolieén, die alle gewenste eigenschap pen in zich verenigen. Dit houdt in minder koolafeettln- gen ln verbrandingskamer, poorten en uitlaatsysteem, schonere motoren (zuiger, ci linder), optimale corrosiebe- scherming en verminderde rookontwikkeling. Voor de nieuwe brandstof werd een nieuwe, gedeeltelyk synthetiscne olie geformuleerd waarin een speciale loodvrije benzine wordt toegepast, ter wijl by gebruik van het nieuwe product vrywel geen rook wordt geproduceerd. In praktijkproeven die onder andere in Nederland en ln sa menwerking met fabrikanten en importeurs werden uitge voerd, heeft de nieuwe olie bewezen ruimschoots aan de gestelde eisen te voldoen. Alle fabrikanten en importeurs hebben aan deze olie hun goedkeuring gegeven. De nieuwe Shellina, die vanuit de raffinaderij als „kant en klaar" product wordt gedistri bueerd, hetgeen een constante kwaliteit garandeert, is al enige tijd aan de pompen ver krijgbaar. In overleg met de fabrikanten en de importeurs ls gestart met 2,5 olie (1 40), na circa 6 maanden zal op 2 (1 50 worden overgeschakeld. Illllllllllllllllllllllillllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 15