Verdiende overwinning van Blauw Wit Hockey- Boswinkel Resultaten Blauw Wit Resultaten Blauw Wit PUPILLEN Programma Blauw Wit Programma Sporthal 't Mossink Resultaten Blauw Wit Blauw Wit MCC Holland WL Goed werk Muller A/an Heek Kampioen teamcrossen JUNIOREN SENIOREN HOLTENS NIEUWSBLAD - 3 NOVEMBER 1978 - PAG. 9 n een vooral voor de rust op goed jell staande wedstrijd werd afge- open saterdag het Hellendoornse 'ESOS door Blauw Wit naar een ■egelmatige 2-0 nederlaag ge peeld. Reeds voor de rust had de doeg van trainer Geerink deze 'oorsprong bereikt ïen ongewyzigd Blauw Wit trad onder goede weersomstandlghe- jen, maar op een enigszins glad eld aan tegen VESOS. Doordat de jezoekers vanuit een versterkt Iniddenveld met twee spitsen ipeelden kon Bert Schipper vanaf iet begin goed mee opkomen, maar hij had weinig geluk met zijn voor zetten. Aan de andere kant werden de verre uittrappen van de VESOS-goalie voortdurend een orooi voor het wederom goed func tionerende centrumduo Ten Wolthuls-Beldman. Een groot ge deelte van de wedstrijd speelde zich derhalve op het middenveld af, waar de Holtenaren steeds meer greep kregen op de snelle een-twee combinaties der gasten. Als gevolg van het vroegtijdig storen konden bijna alle aanvallen der gasten vrij eenvoudig worden onderbroken en kregen Verveda en Beldsnijder, goed geassisteerd door de wederom excellerende Coert Schuppert, re gelmatig gelegenheid hun eigen spitsen aan het werk te zetten. In de 17e minuut bereikte een pass van Beldsnijder Wim Klein Nage lvoort, maar hij schoot via de voet van een verdediger over het doel. De daaropvolgende corner werd door Coert Schuppert goed inge kopt, maar evengoed door de Vesos-doelman gestopt. Nog geen 5 minuten later werd een kopbal van Richard Beldman, na een voorzet van Klein Nageivoort, door de ver zamelde Vesos-defensie uit de doelmond gehaald, maar in de 26e minuut nam Blauw Wit zeer ver diend de leiding. Anton Beldsnij der, duidelijk weer groeiend naar zijn oude vorm, ontving in het strafschopgebied de bal en om speelde drie tegenstanders om daarna de bal in de linkerbeneden hoek te schuiven.(l-O). De gasthe ren hielden het beste spel en de VESOS-aanval kwam niet verder dan een gevaarlijke vrije trap, die over het muurtje ging, maar door de inkomende linksbuiten werd gemist. In de 36e minuut bouwde de thuis club volkomen volgens de kracht verhouding van dat moment zijn voorsprong verder uit. Een diepte pass van Ep Beldman kwam by de snel sprintende Klein Nagelvoort, die de Vesos-defenste opnieuw op snelheid klopte, zyn afgemeten voorzet bereikte de meegekomen Richard Beldman, die zeer be kwaam en onhoudbaar de bal te gen de touwen kopte. Een prachtig doelpunt, dat door het enthou siaste publiek luid werd bejubeld. In de 40e minuut ontnam scheids rechter Krabbenbos, overigens ze ker niet slecht fluitend. Blauw Wit de kans op 3-0. Een verre pass ging langs de buitenspel staande Bel- dsnyder en bereikte de van eigen helft opkomende Coert Schuppert. De arbiter liet doorgaan, maar ver zuimde toen de Vesos-doelman binnen het strafschopgebied Schuppert neerhaalde een pena lty toe te kennen. Ook na de rust een geiykopgaande stryd met nu meer iniatlef voor de bezoekers, die door hun achters tand gedwongen waren meer risico te nemen. Weliswaar werd er enige druk uitgeoefend op het Blauw Wit-doel, maar de achterhoede, met de consequent ingrypende linksachter Paalman en de goed keepende, maar zeer luidruchtige doelman Trompetter gaf geen krimp. Een groot aantal corners was het maximale rendement van hetVesos-offensief By de thuisclub werd in de 72e minuut de totaal leeggespeelde Beldsnyder vervan gen door Melndert Koopman, die door zyn grote loopvermogen nieuwe impulsen op het midden veld bracht. Ook het slotoffensief bracht hetzelfde spelbeeld. Een met weinig Intellect aanvallend VESOS en een bekwaam verdedi gend Blauw Wit. dat met uitvallen veel gevaariyker was dan de steriel opererende bezoekers. In de 80e minuut werd Wim Klein Nage lvoort nog vervangen door Jan Paalman, en hy slaagde er in de 86e minuut byna in de derde treffer te scoren, hetgeen door de ver uitge lopen goalie nog juist kon worden voorkomen. In de voorlaatste mi nuut opnieuw een grote kans voor de thuisclub, maar Richard Bel dman schoot de bal hoog over de doelman én over de goal. In het eindsignaal van scheidsrechter Krabbenbos scoorde Jan Verveda nog meteen hard schot van ruim 20 meter, maar dit doelpunt werd, te recht, niet meer toegekend. Zo be haalden de Holtenaren een dik verdiende 2-0 zege op de Hellen- doomers, waardoor de aansluiting met de subtop tenminste werd be houden. Stand le klasse A: D.V.O 8-14; Daarle 8 -13; Daarler- veen 7 - 10; Blauw Wit 8 - 9 Ever- sberg 8 -8; P.S.V. 7 - 6; Vesos 8 - 6; Denekamp 8 - 6; Markvogels 9 6; Boswinkel 7 - 4; Marle 8 4. $*4 mp August Muller met bakkeni t He»k van rfeek. Donderdag 26-10 ging het Veterin- nenteam vd. HC Holten naar Haaksbergen. De Tukkers bleken net iets sterker en wonnen met i-0. Zaterdag 28-10 speelde meisjes Dl tegen Nyverdal Uitslag 1-0 Meisjes B gingen naar Almelo waar met 1-2 werd verloren. Meisjes mini's speelde met twee sixtallen op eigen veld. Het ene sixtal won en verloor een wedstrijd Het andere speelde twee maal geiyk. Jongens D werd in Goor met 3-1 verslagen. Jongens B werd op eigen veld „ingepakt" (1-7). Jongens mini's gingen naar Lo chem. waar twee wedstrijden ge speeld werden Beide met winst voor de H C Holten. Bravo! Zondag 29-10. Dames 1 ging naar Goor met een „Uzersterk" elftal Goor was sterk ln de aanval, maar kon toch niet tegen het hardwerkende H C Hol ten op In de eerste helft werd door Holten gescoord door H Redeker. Na rust was er zoveel energie opge daan dat binnen twee minuten de uitslag bekend was In de eerste minuut na rust scoorde Goor mooi in 1-1. Eén minuut daarna kwam Holten weer naar voren ln snel treinvaart en scoorde M Louwen burg het winnende doelpunt 1-2. Uit deze snelle aanvallen, die overigens aanhielden, bleek wel het hoge tempo van de wedstrijd Heren 2 kwam met een geiykspel (0-0) uit Hengelo terug. Heren Veteranen ontvingen Zwolle op eigen veld zy konden toezien in welk tempo en met welke techniek veteranen nog kunnen spelen. Zwolle was duidelijk de betere, maar Holten weerde zich kranig. De rust ging ln met 0-4 Op zichzelf helemaal niet slecht In de 2e helft werd nog twee maal gescoord. Ein dstand 0-6. Conclusie: De veteranen van de H C. Holten hebben toch veel ge leerd van het kijken naar betere te genstanders, daar de eindstand meer dan gehalveerd was. vergele ken met de eerste wedstrijd tegen ZwoUe. Heren l: Zy mochten deze zondag beginnen met een toeristische au totocht om by hun tegenstanders, wychen te komen Daar aangeko men bleek Wychen een zeer goede en geiykvaardige tegenstander te zyn Na plm 15 minuten kwam er door goed combineren, een goede voorzet van H Nieuwenhuis en een harde klap van de stick van E Bus, een prachtige bal. die hoog in de touwen verdween <0-1» Vyf minu ten voor rust werd via een mooie aanval van rechts door wychen de geiykmaker gemaakt (1-1) Het eerste kwartier van de 2e helft was wychen duideiyk sterker, maar Holten bleef door hard werken op geiyke hoogte Het laatste kwartier beheerste H C Holten het spel. maar ook wychen kon door goed en prachtig spel de stand op 1-1 hou den Deze uitslag gaf dan ook de verhouding voor beide partyen goed weer H C Holten had zich overigens wat hersteld van de kleine inzinking van de vorige week Met deze wedstrijd werd voor Heren 1 de eerste helft van de com petitie afgesloten. De andere pou legenoten moeten as week hun laatste wedstryd van de eerste helft nog spelen De stand is nu als volgt: Holten 8-13, Z O W 7-11. Lochem 7-10, Haackey 7-8. Wychen 7 9. Ny verdal 7-6 Bemmel 7-4, Dalfsen 7-2. 8alland 7-1. Wedstrijdprof ramma: Zaterdag 4-11: Meisjes B - Salland B 12.15 uur.; Lochem-Meisjes Mi ni's 10.00 uur.; Jongens D-Bully D 10.30 uur.; Almelo B- Jongens B 12.30 uur; Salland-Jongens Mini's 10.15 uur. Zondag 5-11: Dames i-Meeuwen 12 00 uur., Heren 2-Bully 14 00 uur; Dalfsen-Veteranen 11 00 uur. Training: Meisjes D 9 15-10 00 uur; jongens B 10 00-1045 uur; meisjes B 10 45- 11 30 uur; Dames 1 11.30-12 15 uur. Zaalhockey training iedere vrij dag. Jongens C 16 30-17 15 uur.; Jongens meisjes aspiranten 17.15* 17 45 uur. Meisjes C 17 45-18 30 uur; Jongens o i$ 30-19 00 uur. Voor morgenmiddag staat voor het eerste elftal van Blauw Wit de uit- wedstryd tegen het Enschedese Boswinkel op het programma. Vooral op eigen veld zyn de Ens- chedeèrs altyd lastige tegenstan ders voor de Holtenaren, zodat da nig op de tellen gepast moeten worden. Indien het team bereid is hard te werken moet echter toch een over winning tot de mogeiykheden be horen. Als grensrechter zal G. We- link opnieuw vervangen worden door Gé Visser, terwyi trainer Ge erink verder over zyn complete se lectie kan beschikken. De MCC Holland is op het Zuurberg-circult in Holten natio naal kampioen bij de motocros steams geworden. MCC Holland, dat bij de eerste wedstrijd in Gent zeer succesvol was geweest, werd in de 125 cc-klasse derde achter MC Ommen en VVR uit Apeldoorn. Het team van de Holtenberg, be staande uit Jan ten Velde, André Voortman, Johan van Heek en Henk Bak slaagde er niet in zich te kwalificeren voor de finale van wege een valpartij van de beide Blauw Wit Al meest aantreden te gen het hooggeplaatste RKSV Al. Blauw Wit nam vanaf het begin het initiatief in handen. RKSV ving de aanvallen goed op en trachtte met lange trappen de voorhoede aan het werk te zetten. Dit kostte de Blauw Wit>achterhoede veel loop werk. Na 15 minuten benutte RKSV een kans Blauw Wit verviel hierdoor niet. zoals anders, in krampachtig voetbal. Met open en fris spel ging Al ten aanval Na 20 minuten werd Harrie Paalman ge lanceerd en dat betekende 1-1. RKSV verslapte enigszins waar door Blauw Wit op 2-1 kon komen door een eigen goal van RKSV De gasten kwamen terug en door bal verlies in de achterhoede kwamen ze op 2-2 De aanvallen golfden op en neer Blauw Wit combineerde uitstekend en met schoten uit de 2e lyn werd het doel van RKSV onder vuur genomen. Gerard Aanstoot bracht de stand met een afstands schot op 3-2 Dit was ook de rust stand Na rust waren de verwach tingen hoog gespannen, gezien de kwaliteit van de eerste helft. He laas stelde de 2e helft niets meer voor Er werd niet meer samenge speeld RKSV drong ook niet sterk meer aan zodat het een vlakke ver toning bleef Blauw Wit bereikte het eindsignaal met een 3-2 zege. Op zich een zeer verdiensteiyk re sultaat De stygende lyn zit er in en dat geeft hoop voor a s. zaterdag tegen Den Ham. minder rooskleurige positie op de rangiyst gaf daar ook alle reden voor. Snelle uitvallen via Henk Westerik. Arend Jan Spyker en Ge rald Meyerink leverden echter niets op Met nieuwe energie werd ook in de 2e helft een goede party op de grasmat gelegd Henk Scholman en Theo Harting steun den als hangende middenvelder voldoende de verdedigers Gerrit Bekkernens, Rob Meijerink en laatste man Gerald Stam om een hechte muur voor keeper Jan Aan stoot op te bouwen. Vlak voor het einde was een körte tik van André Meyerink op W Stam bijna goed voor de zege maar Wim kwam net iets aan snelheid tekort. Al met al toch een goede wedstrijd en met eenzelfde motivatie om te winnen zullen de punten komen. Rijssenaren Bak en Van Heek. In de verliezersronde was er voor de Holterberg een tweede plaats ach ter MAC Rijnland. Het meest spectaculair was de zys- pancross. Hier verschenen in de eerste serie zes teams aan de start met onder andere het duo August Muller/Henk van Heek. Ze hadden een zwakke start, maar verbeten vechtend schoven zy elke ronde een plaatsje op om tenslotte als tweede achter VAMAC- teamgenoot Henk en Geert Knui- man te eindigen. De tweede serie zijspannen werd een overwinning voor twee koppels van MC Gendt, Frank den Edel en Wil van de Laan met hun passagiers. De zyspanfi- nale beloofde een krachtmeting te worden tussen de teams van Gendt en VAMAC. Muller en Van Heek la gen in de eerste ronde op de zesde plaats, maar zy zorgden voor sens atie door al na enkele ronden als tweede door te komen achter de combinatie van Frank den Edel. Onder luid gejuich van het publiek wisten de Holtenaren enkele ron den voor het einde hun tegenstan ders in te halen om beslag te leggen op de eerste plaats. De teamzege behaalden zy echter niet doordat de in de serie zo sterk rijdende ge broeders Knuiman een ongelukje kregen en ver achterop geraakten, terwyl de rest van het team net niet sterk genoeg was Zo werd MC Gendt tenslotte eerste en kam pioen van Nederland met de VA MAC op de tweede plaats. Er bestond voor de onder auspiciën van de KNMV door de Holtense motorclub perfect georganiseerde wedstrijd een goede belangstelling. Blouw-Wit BI - SVZW D2 In een zeer spannende en goede wedstryd heeft Dl de punten ge deeld met D2 van SVZW Beide ploegen staan op de rangiyst op ge- ïyke hoogte Gezien de kansen had er voor Blauw-Wit meer uit moeten komen, maar jongens, de doelpun- Blauw-Wit BI - Vesos BI Tot een kwartier in de 2e helft was BI volkomen geiykwaardig aan de Hellendoornse Jongelui Het aantal doelrijpe kansen was voor beide teams zeer beperkt en de rust brak aan met de z g n. „brilstand" (0-0). Direkt na de thee werd keeper Ty- hof zwaar op de proef gesteld maar hy wist een doelpunt te voorko men In de 15e minuut was hy kans loos by een harde schuiver die via de paal in het net verdween. Blauw Wit ging na deze treffer sterk op de aanval spelen en wist zich enkele goede kansen te scheppen die niet werden benut Door het verre opd ringen vielen er echter gaten waar van de Vesos-aanval twee keer doeltreffend profiteerde. Ein dstand 3-0 De inzet by Blauw Wit was zonder meer ruim voldoende en er werd aanmerkeiyk beter sa mengespeeld dan ln vorige weds- tryden. Blouw-Wit B2 - Inter 62 In een zeer spannende wedstryd bleef ondanks een vrywel constant Blauw Wlt-overwicht de stand dubbelblank. Gesteund door een talryk publiek bleek reeds in de eerste helft dat Blauw Wit wilde vechten voor de belde puntjes. De SENIOREN Boswinkel 1-Blauw Wit 1 2.30 uur. Aanw zyn 1245 u.; Blauw Wit 2-Voorwaarts 4 2.30 uur. Aanw. zymn 2 00 u.; Blauw Wit 3-SC. Daarle 3 12 30 uur. Aanw zyn 12 00 u.. S C Ryssen 6-Blauw Wit 4 2 30 uur Vertrek 145 u Blauw Wit 5-Excelsior 10 12 30 uur. Aanw. zymn zijn u.; Blauw Wit 6 is vry. JUNIOREN Den Ham Al-Blauw Wit Al 2.30 uur. Vertrekl 1.15 u.; Blauw Wit Cl DES Cl 1 00 u Blauw Wit Bi en B2 zyn vrf). PUPILLEN: Enter V Dl-Blauw Wit Dl 11 00 uur. V 10 15 u Blauw Wit D2 Sp Rys sen D411 00 u Blauw Wit El-Enter V El 10 00 uur R K 8 V Ei - Blauw Wit E2 9 30 u V 8 45 u.; Blauw Wit E3 80 8 E2 10 00 u; Blauw Wit Fl-R K 8 V. Fl 9.15 u. ten beslissen echter nog steeds de wedstryd. Het veldspel wordt ech ter langzaam beter. Ga zo door jon gens! SVVN D4 - Blauw-Wit D2. Het leek wel of de wedstrijd van a.s. zaterdag 4-11) tegen de koploper reeds nu voor zenuwen zorgde, want D2 speelde een miserabele wedstryd tegen het echt niet zo sterke SWN D4 Slechts door een van de fameuze schoten van Hans B kon nog net de zege worden be haald Het grootste gedeelte van de wedstrijd had Blauw-Wit wel een overzicht maar door lang treuzelen werden de meeste aanvallen door de tegenpartij onschadeiyk ge maakt. De uitvallen van SWN wa ren niet van gevaar ontbloot, maar Harry R. en keeper Jan S voor kwamen „schade", terwijl het ge luk ook deze keer aan Blauw-Wit zyde was Jongens, denk er om dat jullie a.s zaterdag tegen Sp Rys sen heel anders zullen moeten spe len om te winnen. Blouw-Wit 12 - Sp. Rijssen tl. ;Een dapper strfjdend E2 is tegen El van Sp Ryssen ten onder gegaan. Deze tegenstander heeft zich dui delijk de sterkste getoond in deze poule E2 speelde te egoïstisch om tot kansen te kunnen komen. De tegenparty speelde beter samen en won dan ook verdiend. Zaterdag: 09 00-10.00 Handbalvereniging; 10.00-12.00 Mintonette; 13 00-17.00 N.H V. Zondag: 11.00-12 00 Dames S.V. Holten, 12 00-18.00 N.H V. Maandag 8 10-15 30 Div scholen; 16 00-18.00 Tennisclub; 18.00-22.30 Badmintonclub; 22.30-23.30 Hr. Kempers. Dinsdag 8 10-16 10 Div scholen; 16 15-22 45 Mintonette; 18 00-22.00 Instructlelokaai-Stichting Sociaal Cultureel Woensdag 8.10-16 30 Scholengemeenschp; 19 00-23.00 Badminton club. Donderdag 8 10-15 30 Div scholen; 16 00-18 00 S V Holten; 18 00- 21 00 Afd. handbal. 21.00-22 00 S.V. Holten, 22.00-23 00 uur Hockey- Vrijdag 8 10-16 10 Div scholen; 16 30-19 00 Hockeyclub; 19 00-22 00 Mintonette, 22 00-24 00 Tennisclub Daarlerveen 3 - Blauw-Wit 2 1-2. Zaterdag (28-10) moest Blauw Wit aantreden tegen kojjloper Daarler veen. Een ontmoeting die een half uur te laat begon, doordat de scheidsrechter niet verscheen. Men moest genoegen nemen met een clubscheidsrechter, die echter een goede wedstrijd floot. In de eerste minuut nam Blauw Wit al afstand door goed doorgaan van G. Kolk man. en daarmee al direkt een mooie ruggesteun had. (0-1). Blauw -Wit bleef hierna komen maar faalde ln de afwerking en ver zuimde grotere afstand te nemen. Hierna kon Daarlerveen Iets terug doen in de vorm van een zuiver bui tenspel doelpunt, dat wel werd toe gekend. Na rust een levendiger wedstrijd. Beide ploegen speelden op de volle winst waarin Blauw Wit wel het betere veldspel had, maar de doelpunten bleven uit. Tot 8 mi nuten voor het einde Henk Aan stoot op rechts vry door kon gaan en beheerst scoorde. Hierna was de wedstrijd beslist door een beter en een sterker Blauw-Wit. Door deze zege is Blauw-Wit ongeslagen kop loper geworden. VESOS 6 - BLAUW WIT 3. Blauw-Wit 3, koploper in 4e klasse 1moest deze middag de strfjd aan binden met de middenmoter Vesos. De Blauw-Witters begonnen met goed aanvallend spel maar de afge legde kansen werden helaas niet benut By een van de weinige Vesos aanvallers wisten deze uit een af standschot van plm. 30 meter dat de Blauw-Wit helpers verkeerd beoordeelde toch op voorsprong te komen. Hierna werd het veldspel bar en boos. In de 30e minuut van de 2e helft wisten de Blauw-Witters via Gerards toch geiyk te komen. Kuperus had inmiddels het veld moeten verlaten en met 10 man werd toen nog geprobeerd de volle winst te pakken wat net niet lukte. BLAUW-WIT 4 - S.V.Z.W. 7 Vol zelfvertrouwen begon het 4e aan de wedstryd tegen S.V.Z.W.7. maar al snel bleek dat S.V.Z.W. de technische betere ploeg was. Blauw-Wit kon hier alleen door hard werken iets tegenover stellen, wat door de hele ploeg gelukkig tij dig was ingezien. Toch moesten de Blauw-Witten nog voor rust een doelpunt toestaan toen scheids rechter Henk Hovenkamp een strafschop toekende aan de gasten, die feilloos benut werd (0-1). Na de rust kwam er meer snelheid in de Blauw-Wit aanval doordat Geert Beldman in de ploeg was gekomen en hij was het ook die de gelykma- ker op z'n naam bracht door stop per en keeper te verrassen met zyn enorme snelheid 1-1. Dit was te vens de eindstand waarmee de Blauw-Witters best tevreden wa ren. Zaterdag tegen Sp. Ryssen zal er zeker net zo hard gewerkt moe ten worden om een puntje te pak ken. S.V.Z.W.6 - BLAUW-WIT 5. Blauw-Wit 5 dat in Wierden aan moest treden tegen S V Z W 6 wist direkt al te scoren, maar het doel punt werd wegens het foutief ne men van een vrije schop afgekeurd. De achterhoede van de Blauw-Wit ters miste deze middag Bronsvoort en had daardoor nogal wat moeite met de SVZW aanvallen die hal verwege de eerste helft wisten te scoren. Na de thee een fanatiek aanvallend Blauw-Wit, dat diverse kansen creérde, maar de Wierdense goalie stond altyd op de goede plaats. SVZW wist echter wel te scoren en liep uit tot 2-0 Hoewel de Blauw-Witters hierna alles op alles zette bleef de stand ongewyzigd. BLAUW-WIT 6 - VESOS 9 Het zesde heeft zich van de goede kant laten zien in de moeiiyke thuiswedstrijd tegen het hoogge- klasseerde VESOS 9. De gasten namen na ongeveer tien minuten spelen een 1-0 voorsprong De Blauwwitters raakten hierdoor net van slag maar gingen sterk in de aanval doch hadden pech by het afwerken. Vlak voor rust scoorde Renger van Lindenberg met een fraai doelpunt de geiykmaker( 1-1), Na rust weer een geheel open weds trijd. Het was echter weer VESOS dat het eerst scoorde (1-2), doch vijf minuten later zorgde Jan van de Laan met een fraaie kopbal voor de dik verdiende geiykmaker (2-2). Hiema bleef het een geiykop- gaande strijd, maar door een on achtzaamheid in de Blauw-Wlt-verdediging wist Vesos de winnende treffer te scoren (2-3). Zoals het zesde de laatste wedstry den speelde regen hoog geklass- seerde tegenstanders, zullen er in dien men zo biyft doorgaan punten worden behaald Het was daarom, gezien het spelbeeld van de gehele wedstryd een onverdiende neder laag Een geiykspel zou juist zyn geweest.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 9