Centrale post regionale brandweer „Midden-IJssel" officieel in gebruik genomen Benoeming leden commissie woningbouwzaken nn mogelijk SKIP VAN R00Y Wereldkampioen electronisch orgel VARKENSSTAMBOEK EN K.l. DUIDELIJK IN DE LIFT Hervormde vrouwengroep hield voor liditingsavond reformvoeding Ned. Bond Waar gaan we heen van Plattelands vrouwen autojes* UtïüTsi.'f r.OLTENS NIEUWSBLAD - 27 OKTOBER 1978 - PAG. 5 Woensdagavond werd in Deventer de Centrale Meld- en Alarmerings- post van de gewestelijke brandweersamenwerking van het Gewest „Midden-IJssel" officieel in gebruik genomen. Dat geschiedde na de ge westraadsvergadering in het Postiljon Motel, die voor het eerst na de gemeenteraadsverkiezing in zijn nieuwe samenstelling bijeen kwam, in de vergadering van de regionale brandweersamenwerking. In deseinzaal van de brandweerka zerne van Deventer is een hoeveel heid apparatuur opgesteld, waar mede de verbinding met de brand weren van Bathmen. Deventer, Diepenveen, Gorssel, Holten. Lo- chem, Olst, Raalte, Vorden, Wamsveld en Zutphen wordt on derhouden en maatregelen kunnen worden genomen om elkaar bij stand te verlenen en op vele wijzen informaties kunnen worden inge wonnen hoe bepaalde calamiteiten het beste kunnen worden bestre den. Deze centrale post is dag en nacht bezet en dient onder andere ook om artsen en ambulances op te roepen, wanneer bij brand of ver keersongevallen slachtoffers zijn te betreuren. Voordat de leden van de Gewe straad en de commandanten en hun plaatsvervangers van de on derscheidene brandweerkorpsen deze seinzaal met haar instrumen tarium in ogenschouw gingen ne men. hield de heer J. P. van Hassel, districtsinspecteur van het brand weerwezen in Gelderland en Over ijssel een korte inleiding, waarin hij de geschiedenis en de betekenis van de regionalisatie van de brandweer uiteenzette. „Sedert de 16 jaar, dat ik aan de inspectie van de brandweer ver bonden ben. wordt al gesproken over deze brandweersamenwer king in regionaal verband, maar vanaf 1971 is daar meer schot inge komen door de maatregelen van de toenmalige minister van Binnen landse Zaken", aldus de heer Van Hassel. Momenteel functioneren 43 van d<ïze regionale brandweren en het zullen er zo'n 50 worden, wanneer het gehele land met deze vorm van samenwerking is bezet. Belangrijk zijn de financiële bijdragen welke hetrijk voor dit doel verstrekt in de kosten van de personeelsbezetting en materieel in de vorm van een commandowagen en een techni sche hulpverleningswagen Het gaat daarbij voor het Gewest Midden-IJssel om een bedrag van plm. één miljoen gulden. De heer Van Hassel complimen teerde de gewestraad en de betrok ken brandweren met het bereiken van deze eerste mijlpaal. De heer Van Ingen, technisch di recteur van de PT.T.uitZwolle, die de apparatuur in de seinzaal gele verd heeft, wees op het belang van een goede communicatie. Daarbij is de telefoon van het grootste be lang nu het aantal aansluitingen in ons land de 70 is gepasseerd en er op gerekend kan worden, dat dit percentage nog wel tot 95 zal stijgen. Hij bood voor het personeel dat in de kazerne in Deventer dienst doet een televisietoestel aan, terwijl alle aanwezigen een ballpoint kregen aangeboden. De commandant en coördinator van de regionale brandweer, de heer M. J. Stoffel uit Deventer, de monstreerde aan de hand van voorbeeldmateriaal en de aanwe zige verbindingen de werking van de centrale post. Hij nam daarbij als voorbeeld, dat in de Dorps straat in Holten tegenover het VVV-gebouwtje een tankauto met superbenzine tegen een boom was gereden en er benzine uitstroomse. De verbindingen met Holten en zelfs met. Den Haag kwamen vlot tot stand, omdat de P.T.T. gezorgd heeft voor de meest optimale ver bindingen. De heer Stoffel noemde deze centrale post een complexe zaak en wilde niet verhelen, dat er sedert de ingebruikneming op 1 ok tober jl. nog wel enkele technische problemen zijn. die echter zeker spoedig zullen zijn opgelost. Voorzitter Posthuma, burgemee ster van Deventer, die in de vooraf gaande gewestvergadering bij ac clamatie als zodanig was herkozen, dankte de heer Stoffel voor de speelse wijze waarop hij de werking had gedemonstreerd. Ook bracht hij dank aan de brandweermensen en de P.T.T. voor het vele werk dat verzet werd om de centrale tot stand te brengen. Het gezelschap begaf zich vervolgens per autobus naar de brandweerkazerne voor de bezichtiging van de seinzaal. Daar werden een drankje en een hartig hapje aangeboden. In de gewestvergadering werden de leden van de verschillende com missies bij acclamatie benoemd, waarbij op verzoek van de PvdA het CDA de namen van een tweetal leden uit de commissie voor de volksgezondheid en voor onderwijs terugnam, omdat in beide commis sies een' lid meer aangewezen was dan in de vorige periode. In de dinsdagavond te houden openbare vergadering zal de ge meenteraad moeten overgaan tot het benoemen van de leden van de commissie voor woningbouwza ken. Bij de verdeling van de werk zaamheden in het college van bur gemeester en wethouders begin september was uitgegaan van een gecombineerde commissie voor ruimtelijke ordening en volks huisvesting. In zijn vergadering Skip van Rooy (22) uit Enschede heeft in Japan het wereldkam pioenschap electronisch orgel ge wonnen. Hij heeft daarmee een prestatie geleverd die moeilijk ge ëvenaard zal worden. Hij was na melijk ook vorig Jaar al eerst Neder lands en vervolgens Europees kampioen maar in de finale viel hij toen niet ln de prijzen. Hü voelde zich daardoor zeer teleurgesteld, temeer daar Rick van der Linden die als vriend en collega met hem mee had zullen gaan op de dag van zijn vertrek naar Japan ziek werd en met ernstige diabetes moest worden opgenomen. Maar nu ging alles naar wens. Skip werd in maart in Amsterdam Ne derlands kampioen, veroverde la ter opnieuw de Europese titel in Hamburg. Rick is nu wel tijdens het wereldconcours als zijn mentor op getreden en Skip heeft het gevoel dat het voor hem een grote steun is geweest. In Japan waren tien deelnemers uit de gehele wereld (de kampioenen van Noord- en van Zuid-Amerika. Australië, Azlè etc.) met wie hfj moest wedijveren. Hij speelde eerst gedurende zes minuten zijn com positie Relation en vervolgens een Improvisatie van drie minuten op een van de drie opgegeven thema's. De Juryuitspraak wees hem aan als de absolute winnaar. Het zal ook een'bijzondere vreugde zijn voor comervatoriumdocent Bernard Drukker van wie hij een leerling is. Skip is geboren in Baam, voelde zich al jong aangetrokken tot de muatok on Irrttoa les oo het kerkor gel Toen hy vijftien jaar was werd hij overrompeld door de moderne muziek, die nieuwe sounds en speelde mee in diverse progress ieve popgroepen. Op aanraden van zijn vader ging hij vervolgens naar de Rotterdamse Muziekschool, de grootste in West-Europa met 220 docenten en 8.000 leerlingen. Ber nard Drukker was daaraan toen verbonden en meteen zeer ingeno men met het talent van Skip. In 1974 werd het voor het eerst in ons land mogelijk electronisch or gel als hoofdvak te kiezen aan het conservatorium in Enschede. Skip van Rooy studeert daar sindien onder Drukker. Hij is verder ver bonden aan de popgroep de Buf foons. Het Yamaha muziekcon cours wordt jaarlijks georganiseerd door de Yamaha Music Founda tion. een stichting zonder win stoogmerk met als enig doel het bevorderen van de muziekbeoefe ning. Een van de middelen daartoe is het electronisch orgel-concours dat m de laatste Jaren enorme af metingen heeft aangenomen. Vooral in Nederland is het electro nisch orgel erg populair geworden hetgeen blijkt uit het feit dat er nu per jaar ruim 20.000 worden ver kocht. Het is voor de derde achtereenvol gende keer dat een Nederlander aan het wereldkampioenschap heeft deelgenomen, twee jaar gele den Haarlemmer Ruud Jansen en nu twee maal achter elkaar Skip van Rooy. Tenslotte bekroond met de hoogste onderscheiding. van 5 september besloot de raad evenwel om niet over te gaan tot het instellen van een gecombi neerde commissie en werden B. en W. verzocht met een nieuw voor stel te komen. In aansluiting hierop stelde het col lege op 19 september voor geen wij ziging te brengen in het aantal commissies en over te gaan tot be noeming van de leden en plaats vervangende leden van de commis sie ruimtelijke ordening en van de commissie voor woningbouwza ken. Aangezien binnen het college van B. en W. nog geen beslissing was genomen over het voorzitterschap van de commissie voor woning bouwzaken, werd door de fractie voorzitter van de V V D. in de ver gadering van 2 oktober voorgesteld de benoeming van de leden van deze commissie uit te stellen tot een voigende vergadering. Doordat over dit voorstel de stemmen staakten (6 tegen 6) moest de be slissing worden uitgesteld. Nader beraad in B. en W. heeft er toe geleid, dat de portefeuille „volkshuisvesting", die zou ress orteren onder de burgemeester op die plaats komt te vervallen en onder de benaming „woning bouwzaken" zal gaan behoren tot de werkzaamheden van wethou der Warrink. In verband hiermede stellen B en W de raad thans voor over te gaan tot het benoemen van de leden van de commissie voor woningbouwza ken Formeel zou over het voorstel waarover de stemmen staakten nog gestemd moeten worden in de komende vergadering, maar aan gezien door het besluit inzake het voorzitterschap de grond daaraan is ontvallen kan de raad naar het oordeel van B en W besluiten dit voorstel niet opnieuw aan de orde te stellen. Wel zal de betreffende verordening nog moeten worden aangevuld met de ingestelde commissie voor al gemene en bestuurlijke zaken, waarvan de leden op 5 september 1978 reeds zijn benoemd B en W stellen de raad voor de taakomschrijving dezer commissie als volgt vast te stellen: „Aan de commissie voor Algemene en Be stuurlijke zaken is opgedragen burgemeester en wethouders, zo wel desgevraagd als uit eigen be weging van advies te dienen ten aanzien van onderwerpen van al gemene en bestuurlijke aard voor zover deze nietzijn te rangschikken onder de hiervoor vermelde (reeds bestaande, red) commissies. Dinsdagavond hield de afd. Holten van de N.B.v.P. haar maandelijkse bijeenkomst in zaal „Vosman". Na het „entree" kopje koffie sprak de presidente mevr. v.d. Wijk-Oomkes een openingswoord en werden 2 nieuwe leden en enkele gasten har telijk welkom geheten. Na het cite ren van een artikel uit „De Platte landsvrouw" over „Milieu en ener gie" las mevr. Jansen-de Vries de notulen en deed mevr. van Does burg mededeling van de Alg. Le denvergadering in Utrecht (2 afge vaardigden van de afd. zullen daar aanwezig zijn) en verzocht tevens de briefjes in te leveren voor deel name aan de verschillende excur sies. Na afhandeling van de zakelijke agenda was het woord aan de heer en mevr. Keurhorst uit Olst die op bijzonder geestige en boeiende wijze vertelden over echte voorval len uit het boerenleven, aangevuld met een lied en een gedicht. Na de pauze speelde het duo Keurhorst het schetsje overeen schoenmaker (al vele jaren weduwnaar) die een advertentie plaatste voor kennis making met een dame eventueel bij hem in dienst te komen als nieuwe huishoudster. Verschillende dames komen op bezoek waarbij de schoenmaker tot de uitspraak komt ,,'k had nooit gedacht dat er zoveel verschillende vrouwen be stonden". Hij besluit dan ook maar om z'n oude Dika te houden al is ze dan ook stokdoof. De dames brach ten vele malen een hartelijk ap plaus en de presidente dankte het echtpaar voor het zeer gewaar deerde programma. In de volgende bijeenkomst zal de heer Robles (momenteel op werkbezoek in Lambaren) spreken over dr. Albert Schweitzer DEVENTER SCHOUWBURG. Grote Kerkhof 1. tel. 1 15 00, b.g.g. 1 66 41. Do 26 oktober vanaf 10 u.( De Wijze 1 Kater): Fancv-Fair van de Stich ting Tesselschade Arbeid Adelt. Do. 26 oktober 20 u.: Toneelgroep Theater met Het Buitenverblijf van Carlo Goldoni Deel 2. Ma. 30 oktober 20 u.: Concert door het Overijssels Philharmonisch Orkest. BIOSCOPEN LUXOR 1. Brink 20. tel. 1 86 62 Weekfilm do. 26 okt. t.m. wo. 1 nov.: De vier vuisten de lucht in (12 jr.). Nachtvoorstelling vr. 27 okt. 23 u.: Sexjool in wellustig Tirol '16 jr Matinee zo. 29 okt.. wo. 1 nov. 14 u.: Sjors, Sjimmie en de toverring (a l.). Aanvangsttijden weekfilm: werkd. 20 u./za. 18.30 en 21 u./zo. 16. 18.30 en 21 u. LUXOR 2. Roggestraat 3-5. tel. 1 86 62 Weekfilm do. 26 okt. t.m. wo. 1 nov.: Doodzonde (16 jr.). Nachtvoorstelling vr. 27 okt. 23.15 u Carwash (16 jr.). Aanvangstijden: werkd. 20.15 u /za. 18.45 en 21.15 u./zo. 15, 18.45 en 21.15 u. CINEMA, Lange Bisschop straat 69, tel. 1 11 00 Weekfilm do. 26 okt. t.m, wo. 1 nov.: Thank God it's friday (a-l). Matinee za 28. zo. 29okt.,wo. 1 nov. 14 u Laurel en Hardy als stieren vechters (al.). Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20.30 u./za. 19 en 21.30 u./zo. 16. 19 en 21.30 u. EDB 1. Smedenstraat 10, tel. 1 36 15 Weekfilm do. 26 okt. t.m. wo. 1 nov.: De kanonnen van Navarone - 3e week (12 jr.). Nachtvoorstelling vr 23, za. 23.30 u. The poseidon adventure 16jr.) Aanvangstijden weekfilm: dage lijks 20 u./zo. ook 14.30 u. EDB 2, Smedenstraat 10, tel. 1 36 15 Weekfilm do. 26 t.m. di. 31 okt,: The boys from Brazil - 3e week <12 jr.). Nachtvoorstelling vr. 23, za. 23.30 u.: Barbarelle (16 jr.). Filmart wo 1 nov. 20.15 u.: Equus (16 jr.). Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20.15 u./za. 19 en 21.30 u./zo. 15. 19 en 21.30 u. EXPOSITIES KUNST RONDOM. Openbare Leeszaal, Brink 70, tel. 1 35 06. Geopend: di. t.m. vr. 10-17.30 en 19-21 u./za. 10-17 t.m. 4 nov. Lydia Postma, illustraties HET EI VAN COLUMBUS, Pol straat 76, tel. 1 23 11 Geopend: onregelmatig t.m. 31 Maandagavond werd in de Leeren Lampe te Raalte een regionale contactavond gehouden voor de leden van het varkensstamboek en de varkens K.l. De voorzitter van het stamboek de heer Peters sprak een welkomst woord en gaf een korte algemene beschouwing over de varkens houderij in ons land en de proble men die daar mee gepaard gaan zoals de ziekte van aujesky en de identificatie en registratierege ling. Voorzitter Peters gaf hierna het woord aan de heer Kroeze, hoofdin specteur Varkensstamboek Oost Nederland die een causerie hield over actuele stamboekzaken. Hij wees o a. op de toename van de werkzaamheden in Oost- Nederland vooral wat betreft het aantal te nummeren tomen en de afzet van fokmateriaal. Op de se lectie mesterijen zien we dat de groei, voederconversie, spekdikte en vleeskwaliteit nog zichtbaar verbeteren maar dat de volviezig- heid iets afneemt. De heer Korterink. hoofdinsemina- tor varkens K.l. te Heino wees in een korte toespraak op de duide lijke stijging bij de varkens K.l en de problemen die zich voordoen als gevolg van een tekort aan GY fok- zeugen De belangstelling voor de zgn. „doe het zelf k.igroeit nog steeds vooral op de grotere fok- en ver- meerderingsbedrijven. Uit een overzicht van het gebruik van K.I. blijkt dat 75% van de aangesloten bedrijven meer dan 25 inseminaties per jaar laat verrichten, bij 11% zelfs meer dan 200 inseminaties per jaar. Er werden verschillende vragen ge steld die belde sprekers de gele genheid gaven om op verschillende dingen nog nader in te gaan. Voor zitter Peters sloot om elf uur de goed bezochte vergadering na de sprekers en de leden te hebben be dankt voor hun inbreng. Sexpositie. schilderijen van Wim Koesen. GALERIE TAMBARAN, Berg straat 34, tel. 1 50 77 Geopend: do. 19-21 u./vr. t.m zo. 10-18 u.: Schilderijen van Robert Terwindt GALERIJ LENTEN, Kletterstraat 25-27, Epse, tel. 2 18 15 Geopend: wo. t.m. za. 10-17 u./zo. 14-17 u.: schilderijen, beeldhouw werken, grafiek, keramiek 1850- heden. RUIMTEVAARTCENTRUM DE VENTER, Muntengang 1, tel. 1 97 55, b.g.g. 1 88 89 Geopend: op aanvraag: Alles over bemande ruimtevaart, MUSEUM DE WAAG. Brink 57, tel. 1 45 56. Geopend: di. t.m. za. 10-12.30 u. en 14-17 u./zo. 14-17 u 450 jaar De Waag. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink 55, tel. 1 45 56 Geopend, di. t.m. za. 10-12.30 u. en 14-17 u./zo. 14-17 Mechanisch speelgoed uit de collectie Steke lenburg. ALBERT SCHWEITZER CEN TRUM. Brink 89, tel. 1 96 75 Geopend: di. t.m. vr. 9-12 en 14-17 u./za. 13-16 u. Leven en werk van Albert Schweitzer. KUNSTUITLEEN, Grote Poot 19, tel. 1 96 75 Geopend: di. t.m. vr. 14-18 u./do. ook 19-21 u./za. 10-12.30 en 14-17 u. R. VARINGS KUNSTKABINET, Korte Assenstraat 15 Geopend: vr. en za. 13.30-17 u. CHEZ ANTOINETTE. Rogge straat 12, tel. 1 66 30 Geopend: di. t.m. zo. 21-3 u.: Bernd Bevers en Hans Spaans, schilder ijen Bert Groenewoudt. tekenin gen. 'T HOEKHUIS, Brink 38, tel. 1 32 50 Open. di. t.m. za. 13-18 u Foto's van oud Deventer HOTEL EEN BRUG TE VER, Korte Ennestraat 3. Za. 28 okt. 10-18 u./zo. 29 okt 10-17 u Tentoonstelling „Vogellust" WIJKGEBOUW VAN VLOTEN- LAAN Za. 28 oktober 10-17 u.. Internatio nale Postzegelruildag en grote vei ling. SPEELTUIN DE ZANDWEERD, Van Revdtstraat Vrij. 27 oktober 19-22 u Ruilbeurs Deventer Verzamelaars Vereni ging. WIJKCENTRUM DE SCHALM, Dreef 1, tel. 1 81 30 Do. 26 oktober 14.15-16.15 u.: Sjoelmiddag voor de ouderen. Za. 28 oktober 10-17 u.: Ruilbeurs voor verzamelaars. VOLKSSTERRENWACHT BUS- SLOO. Bussloselaan 4, tel. 05716- 577 Vrij. 27 oktober vanaf 20 u.: Kijk- In-Kijk-Avond. LEBUïNUSKERK, ingang Kleine Poot Geopend voor bezichtiging: ma. t.m. vr. 10-17 u. IJSSELSTADION, Rembrandtka- de 195, tel. 1 86 66 Ijsbaan geopend: dgl. 14-16.30 u./zo. 10-12/dgl. beh. di. en zo 20- 22.30 u. VROUWENCAFÉ, Mensstraat 2, tel. 1 16 37 Geopend: do. vanaf 20.30 u./vr. 9-1130 u. HET EI VAN COLUMBUS. Pol straat 76, tel. 1 23 11 Za 28 oktober 21.30 u.: Herbie White Combo. In samenwerking met de fa. drogis terij ..Wedda" hield de Hervormde Vrouwengroep Holten jl. donder dag een voorlichtingsavond over de zgn. „reformvoeding" in gebouw „Irene". Spreker op deze avond was de heer Hettema van het Bureau Moderne' Voeding te Hilversum, die de aan wezigen met name wees op de grote gevaren welke voor een optimale gezondheid zijn verbonden aan onze moderne eetgewoonten, mede gelet op het feit dat de produkten van de levensmiddelenindustrie niet zelden van hun hoogwaardige voedingsstoffen zijn ontdaan, met alle nare welvaartsgevolgen van dien. In het begrip: gezonde eetge woonten is absoluut geen plaats voor de bekende patat met mayon aise. kroket of frikandel. De produkten van de levensmidde lenindustrie zijn veelal van hun op timale voedingswaarde beroofd omdat ze uit hun natuurlijke staat worden gedenatureerd en aldus ontdaan van de juiste voedings stoffen en het evenwicht van hoog waardige voeding verstoren. Voor een gezonde voeding ver klaarde hij zich voorstander van het zoveel mogelijk gebruiken van natuurlijke produkten. In het bij zonder bleek hij geporteerd voor het gebruik van rietsuiker omdat bij de bereiding van „gewone" sui ker zo'n 19 soorten chemicaliën worden gebruikt. Voor een goede gezondheid sloeg hij verder het ge bruik van zeezout vele malen hoger aan dan het gebruikelijke zout. Als een echt goed alternatief prees hij verder het gebruik van de zgn. „reformprodukten" aan omdat deze levensmiddelen bij de fabri cage zoveel mogelijk in natuurlijke staat zijn gelaten. „Door onze moderne leef- en voe dingsgewoonten ontstaan vaak klachten omtrent de gezondheid waarvan de gevolgen weer worden bestreden door allerlei pijnstillers, die op hun beurt weer allerlei bij werkingen hebben. Door een ge zonde (reform)voeding wordt de oorzaak van veel klachten wegge nomen", aldus het interessante be toog van de heer Hettema In de zaal was door drogisterij „Wedda" een stand ingericht waarin allerlei in de handel aanwe zige reformprodukten waren uitge stald. Tijdens de pauze en na afloop van de bijeenkomst werd door de aanwezige dames gebruik gemaakt van de gelegenheid met deze pro dukten kennis te maken. Na de pauze werd gelegenheid ge geven tot het stellen van vragen, waarvan veelvuldig gebruik werd gemaakt. ALMELO PALACE Do., vr., ma., di., wo.. za. 14.30,18.45, 21.15 u.: Crease ta l.). Zo. 13.45,16.15,18.45,21.15u.: idem. VAROSSIEAU Do., vr., ma., di.. wo. 14.30, 20 00 u.: The Swarm (12 jr.). Za. 18.45, 21.15 u.: idem. Zo. 14.30, 18.45, 21.15 u.: idem Za. 23.30 u.: Porno Party tjes 16 ir. rij-impressie Mitsubishi Colt rijden met na-oorlogse Renault 400 aktueel- auto allerlei, onderweg Parijs kort beken Pon imponeert 1 miljoen auto's

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5