Weet jewelje, laat jerjjden Heffing zuiveringschap 1979 i 28.88 per inw. equivalent ZO SPEELDE DE SV HOLTEN JEUGD Ap Koetsier liep marathon in Athene Zware nederlaag tegen 't Zwarte Paard HANDBAL Tafeltennis ecsmpetitie- resultaten HM Helton ZORGZAME HANDEN Fortify van Max Factor S.if. Holten - afd. atletiek Schaakclub Holten 2: 65 plus wat? 65 plus fiets! HOLTENS NIEUWSBLAD - 27 OKTOBER 1978 - PAG. 13 Holten A2 - Excelsior A2 Een wedstrijd zonder doelpunten. Voor de rust een iets sterker Ex- relsior. dat met de enkele kansen geen raad wist. Na de thee was Hol len meer in de aanval, maar opge legde kansen waren er niet. Zo bleef het 0-0. De jongens hebben er hard troor gewerkt. Het was een lust voor het oog om er naar te kijken Rest te vermelden dat de scheidsrechter deze middag rustig en bekwaam leidde. Holten BI - Rietvogels BI In een gelijk opgaande wedstrijd heeft Holten gelijk gespeeld. Er werden van weerszijden enorme kansen gemist. Er moet in de toe komst met meer inzet gespeeld worden. Alleen valt er nog te ver melden dat twee spelers van Riet vogels werden geraakt door lucht- pistoolkogeltjes vanuit het villa park. n Hom C3 - Holten C4 Een volledig Holten bond de strijd aan met Den Ham dat al meerdere wedstryden verloren had. De eerste tien minuten keek men de kat een beetje uit de boom maar daarna was het Hanenburg die de aanval leidde en tevens de score opende Het was vijf minuten later toen Diederik Vincent een solo onder nam en vier man passeerde en de keeper het nakijken gaf. Hierna on- ststonden prachtige kansen, maar Traanman en Meester konden de Hammer doelman met verschal ken. Vlak voor rust was het weer Hanenburg die een aanval van Den Ham onderbrak en de zaak afrond de. Holten zat op rozen Een kwar tier rust was toen wel verdiend De tweede helft was ook voor de gas ten. Ook een fout bij de verdedigers van Holten en het stond 1-3 Hol- tens vleugelspeler Nijenhuiis die goed werk deed zag een keurig schot net overgaan. Holten bleef komen en het was nu Meester die open buiten het veld weer de grote held was door beheerst de goede hoek op te zoeken 1-4. Tegen het einde moest Van Langen het veld mimen wegens een blessure Die verandering deed geen goed. want Den Ham kwam op 2-4. Het was echter Diederik Vincent die een vrije schop zo goed plaatste dat de keeper er geen verweer tegen had. Een verdiende zege. Hector B2 - Holten B2 Het was Hector B2 dat de eerste helft de betere ploeg was. Na onge veer tien minuten te hebben ge speeld scoorde Hector 1-0. Dit deed de achterhoede schrikken, waar door Hector nog meer kansen wist te scheppen. Met de rust was de stand opgelopen tot 3-0. Na de „thee" koos Holten de aanval en creëerde enkele kansen die geen succes opleverden. Ondanks het Holtens offensief was het de ploeg van Hector die nog 2x wist te scoren. Het gehele team van Holten was het er na de wedstrijd over eens dat de score net zo goed andersom had kunnen zijn. Ein dstand 5-0. Holten C3 - Enter C2 In deze wedstrijd was Holten de eerste helft sterker, maar de kan sen die Holten kreeg werden niet benut. Na een kwartier spelen, werd de bal door één van onze ach terspelers met de hand tegen ge houden. Dus een strafschop en het was 0-1 voor Enter. Holten kwam terug maar de doelpunten bleven uit. Na de thee was Enter sterker en dit drukten ze ook uit in een doel punt en het was 0-2 Na dit doel punt ging bij Holten alles naar vo ren en een goed opgezette aanval over rechts werd door E. Rensen in een doelpunt omgezet. Toen was voor Holten de tijd te kortom gelijk te maken. Jongens we gaan er de volgende week weer flink tegen aan! Holten D4 - SVVN D4 Holten D4 heeft zich goed hersteld van de grote nederlaag van vorige week. Toch werd het tegen SVVN D4 een kleine nederlaag (2-D.In de eerste helft golfde het spel op en neer met beide doelen beurtelings in gevaar. Na 10 minuten spelen was er een snelle Holtense aanval over rechts, waarbij de bal goed voor het doel werd getrokken en Arian al vallende de bal inschoot (1-0). Hierna moest een van onze beste spelers zich laten vervangen, die bij een kopduel werd gebless eerd. Door het uitvallen van Alex was de ploeg enigszins aangeslagen en hiervan profileerde SWN on middellijk door gelijk te maken Na de pauze bleef het een gelijk op gaande stnjd waarbij Holten en kele mooie kansen kreeg om een voorsprong te nemen doch deze werden helaas gemist, 5 minuten voor het einde brak een spitsspeler van SVVN door en wist via de paal te doelpunten (1-2). Hierna ging Holten nog furieus ten aanval doch vast niet meer te doelpunten. Holten E2 - PH E 10 Holten E2 pupillen en hun tegen stander PH E 10 waren zaterdag j.l. de tegenstanders uit de onderste regionen in hun afdeling. PH had voorzover bekend nog nooit een Het tweede team van T T V - Hol ten met Joop en Ben Arfman en in valster Ellen Helmer moest in Hen gelo zjjn eerste nederlaag incasse ren tegen een team van Signaal El len wist geen van de drie sets in winst om te zetten terwijl Joop eén set op zijn naam bracht. Ben Arfman won twee sets; de derde set verliep erg spannend maar werd op het nippertje verlo ren door Ben met 18-21, 21-19 en 22-24. Het dubbelspel had een punt voor Holten moeten opleveren, maar helaas ging ook deze partij verloren in drie sets. Joop en Ben die voor de eerste keer samen dub belden stonden in de derde set voor met 20-14 maar door gebrek aan concentratie werd deze set verloren met 22-20! Jammer, maar in de thuiswedstrijd zal er zeker revan che genomen worden. Eindstand Holten 2 - Signaal 5: 3-7. Het derde team, bestaande uit Hans Welting, Rien Lammertink en Ellen Hemer behaalde deze keer wel erg gemakkelijk de overwin ning. Zij moesten uitkomen tegen een beginnend damesteam van Twekkelerveld. Deze dames deden wel hun best, maar konden geen enkele tegenstand van betekenis bieden, waardoor de eindstand 10-0 werd in het voordeel van Holten 3. Het vierde team moest eveneens spelen tegen een team van Twekke lerveld. Greta Overvelde beet de spits af. Na 10-21 en 21-9 ging helaas de derde game met 12-21 verloren. Marian de Vrijer trok de stand ge lijk door haar tegenstander met 21-5 en 21-8 aan de kant te zetten. Tineke Brinkman kon niet voor komen dat Holten wederom achter kwam. Zij verloor van de enige vrouwelijke en tevens sterkste te genstander (die overigens de ge hele avond met het aantal „maz zelballetjes" boven het gemiddelde zat), met 5-21 en 16-21 Greta en Marian, voor de eerste keer samen achter de tafel, wonnen het dubbel spel vrfj gemakkelijk (21-5, 21-18), waardoor de stand 2-2 werd. Holten kwam zelfs op een 3-2 voor sprong: Marian won de volgende set met 21-11 en 21-14 De volgende set werd door Greta verloren 15-21. 15-21). maar Tineke zorgde voor opmew een voorsprong. Haar eerste competitieoverwinning werd meteen een duidelijke 21-5, 21-14 Marian en Tineke verloren daarna allebei; resp 13-21, 18-21 en 21-19. 14-21, 18-21 Het hing toen van Greta af of het een gelijkspel of een verlies zou worden. Zij won de laat ste set met groot verschil (21-7. 21- 14i en liet er geen twijfel over be staan dat de eindstand 5-5 dik ver diend was Bij de jeugd zijn deze keer geen overwinningen te melden. Holten a met Marcel Kok, Robert Klein Wassink en Henk Westerik konden slechts eén puntje veroveren op de jongens van Blauw Wit Henk Wes terik scoorde dit punt door op over tuigende wijze van zijn tegenstan der te winnen (21-12, 21-14). Marcel en Henk brachten het ieder nog in eén set tot een derde game. maar konden hieruit niet als overwin naar te voorschijn komen Ein dstand Holten a - Blauw Wit b 1-9 Holten c moest thuis aantreden te gen DTS Aijan Brinkman opende de wedstrijd maar het lukte hem niet de tegenstand te breken. 9-21. 13-21 Niet ontmoedigd door dit verlies begon Harry Kolkman aan de tweede partij Zijn uitstekende spel leidde hem naar een ruime overwinning 21-8, 21-17. Marian Lahuis die haar eerste competitie wedstrijd speelde, verloor Ook het dubbel werd verloren doordat Ma rian en Harry niet goed op elkaar ingespeeld waren Harry Kolkman bleek zijn goede vorm te kunnen handhaven wat hem nog twee overwinningen opleverde. Marian Lahuis en Arjan Brinkman konden niet niet tot winst komen alhoewel Marian Lahuis het beslist niet slecht deed. De eindstand was dientengevolge: 3-7. Programma: -10 KIM - Holten a (9.30 u.); 30-10 Holten 1 - DTS; 30-10 Holten 2 - LOHO; 2-11 Entac - Hol ten 3; 30-10 Blauw Wit - Holten 4. punt behaald en Holten E2 heeft slechts één gelijkspel weten te be halen. De spelertjes deen het niet zo goed als wel verwacht werd. Za terdag kwam het echter tot de eerste overwinning en wel met 2-0. Voor de rust was het een gelijkop- gaande strijd. Holten was mis schien zo nu en dan iets meer in de aanval, doch het ontbreekt de jon gens aan een voorhoedespeler die doelpunten kan maken. De achter hoede doet het wat beter, doch kan de tegenstand niet altijd tegen houden. Te vaak wordt slechts met kleine cijfers verloren. Wellicht komt er na de eerste over winning een ommekeer in het spel en kunnen nog meer wedstrijden in winst worden omgezet. Jongens van E2 blijft zo doorspelen en toon de gehele wedstrijd door goede in zet, dan zullen er vast wel een paar puntjes bijkomen. SOS E2 - Holten E3 In een erg spannende wedstrijd is het Holten niet gelukt de puntjes mee naar huis te nemen. Na een goede eerste helft met mooie kan sen aan beide zijden was het toch SOS dat het eerst kon scoren. In de tweede helft was het nog maals raak, maar toen werden onze jongens het beu en begon een reeks van tegenaanvallen, waarvan er al snel een werd benut door rechters pits, Jan Oosterkamp. Vele kansen volgden maar ze bleven alle onbe nut. Een tweede treffer hing in de lucht maar het eindsignaal maakte een einde aan de wedstrijd en zo behaalde SOS een krappe over winning op een erg goed speiend Holten E3. Huizense Boys F2 - Holten VI Zaterdag was het voor F2 vroeg op staan om een bezoek te brengen aan Huizense Boys. In de eerste helft bleek al dat de pups van Hul zen trefzeker waren en dat Holen hier tegen geen verweer had. Dit bleek ook wel uit de ruststand 6-0. Na rust liet F2 zien dat zij ook wel degelijk kan voetballen en de eer werd ook gered door tweemaal te scoren. Hulzen liet het voor gezien zodat de einduitslag 6-2 werd. Vol gende keer meer succes. Overige uitslagen: SOS Al - Holten Al 1-1Holten C2 - SOS Cl 1-2; Holten Cl - DetoCl 2-1. De woorden "handig" en "handelen", waarmee een eigenschap en een ver richting van de gehele mens worden bedoeld, spreken uit hoeveel waarde er aan de handen wordt toegekend. Soms treedt de hand op als symbool. Wanneer een belofte in woorden onvol doende is, brengt de handdruk de bezegeling. De "hand" van het meisje wordt gevraagd; het huwelijk wordt gesloten terwijl man en vrouw elkaar de hand geven. Handen spreken zowel in beweging als in rust. Handen tasten. Handen strelen en liefkozen, vechten en slaan. Handen schrijven en musice ren, vormen en beelden uit. Handen werken. Als een hand dus zo vaak wordt waargenomen en zoveel ver raadt. is het "voor de hand liggend" dat er grote aandacht aan besteed dient te worden. Want wie een handkus verwacht, zal zorgen dat die hand de kus waard is. vrouwen helpt, zich van modieus lange nagels te verzekeren. Dit pro- dukt, Fortify, repareert gescheurde en versterkt breekbare nagels, zodat zij de kans krijgen te groeien en dat alles met één streek van het penseel tje. Fortify wordt beschouwd als een wetenschappelijke doorbraak op het gebied van de juiste nagelverzor ging. NAGELS Goed verzorgde handen zijn een belangrijk onderdeel van Uw schoonheid. Dagelijkse verzorging is onontbeerlijk om ze in goede kondi- tie te houden. Bij een goed verzorg de hand behoren natuurlijk ook goed verzorgde nagels. Hoeveel vrouwen moeten echter het huishou den doen en lopen daarbij gescheur de nagels op. Max Factor heeft een revolutionair nieuw produkt ontwikkeld, dat HOE KUNT U GEBROKEN EN GESCHEURDE NAGELS HERSTELLEN: 1) Verwijder de oude nagellak en was de handen. 2) Trek een stukje materiaal uit het boekje (beslist niet afknippen). Let er op dat het stukje materiaal lang genoeg is zodat het scheurtje wordt bedekt en dat het boven dien 3 mm over de top van de nagel uitsteekt. 3) Breng voldoende Fortify aan op het scheurtje en de plaats er om heen. 4) Leg het stukje materiaal op het scheurtje en zorg eiwoor dat er genoeg materiaal uitsteekt over de top van de nagel. 5) Breng Fortify onder het uitste kende stukje materiaal aan, vouw dit naar binnen en druk het vast tegen de onderkant van de nagel. 6) Druk het stukje materiaal goed vast tegen het scheurtje en maak het oppervlak egaal. 7) Breng dan een extra laagje For tify vloeistof aan over de nagel. 8) Goed laten drogen voordat de nagellak wordt aangebracht. HOE VERSTEVIGT U ZWAKKE NAGELS 1) Verwijder de nagellak en was de handen goed. 2) Breng Fortify aan, net zoals de nagellak wordt aangebracht. Tevens wordt, ter versteviging, een weinig vloeistof aangebracht onder het topje van iedere nagel. 3) Breng hierna Uw favoriete kleur Max Factor nagellak aan. Fortify laat zich gemakkelijk verwij deren met Max Factor's nagellak remover. Fortify is verpakt in een sierlijk nieuw flesje, met een aantrekkelijke Nail Polish dop, waarin het gemak kelijk te hanteren penseeltje is gevat. Verkrijgbaar bij warenhuis, drogist en parfumerie. De Holtense atleet Ap Koetsier heeft op 9 oktober in Athene de klassieke marathon, (van 42 kilo meter en 195 meter) gelopen in de tijd van 4 uur en 9 minuten. Mede gezien het heuvelachtige parcours een uitstekende prestatie! Profi ciat Ap. Zaterdag waren Holtena ren in Zenderen erg succesvol in de „Ronde van Weleveld" die georga niseerd werd door de Hengelose at letiekvereniging „K.E.V." Met maar liefst vijf ere-pryzen en een prachtige eerste plaats voor Sonja van 't Holt gingen de Holtenaren 'huistoe. Meisjes pupillen A 1000 m. 1. Sonja van 't Holt 4.11 min. Jongens D 1000 m. 3. Gert Masse- link 3.42 min.; 7. Hendri Markvoort 4.13 min. Jongens C 2000 m. 3. Dinant Schip pers 7.40 min. Heren 5000 m. 2. Jan Jansen 16.57 min.; 5. Jan Wolterink 18.21 min.; 9. Dinant Markvoort 19.18 min.; 14. Ap Koetsier 21.20 min. Veteranen 5000 m. 2. Horst Louws 23.50 min. Jan Jansen leverde in de „Par kloop" te Eibergen met het behalen van de derde plaats een schitte rende prestatie. Hy liep de 8 km. in 26.44 min. Marinus Baltes werd met een tijd van 30.10 min. tiende. Holten 2 heeft het bijzonder moei lijk gehad tegen ..'t Zwarte Paard". Het was wel te voorspellen dat Hol ten zou verhezen van de club waar van het vorig jaar met 7-1 werd ver loren. Dat Holten sterker is dan het vorigjaar werd bewezen tegen ENO 2 en toch kwam men tegen de Om menaren niet verder dan het vorig jaar Toen redde Ton van Oijen de eer, dit keer was het W van Rijssen die op sterke wijze zijn tegenstan der overklaste. Holten 1 - 't Zwarte Paard 1-7; W.K. van Rijssen - E. Schuttert 1-0; Jan ten Velde - K. Winters 0-1; J. van Dalen sr. - R. Boer 0-1; J.C. Roele - L.K. Winters 0-1; J vanCalcar-T. KoppenalO-1; G J. Krpmdijk - P Schafer 0-1J W. van Oijen-W. Stoker 0-1; E.Baltes- R. de Boer 0-1. De derde en vierde ronde om de fi naleplaatsen van het Overijssels jeugdkampioenschap zijn zaterdag 21 okt. gespeeld. Erik Gervedink Nijhuis begon al met 2 punten uit 2 gespeelde wedstrijden en had goede vooruitzichten op een plaats in de finaleronde. Ton van Oijen begon met 1 uit 2 zodat zijn kansen minimaal zijn. Erik had het in zijn tweede partij, nadat de eerste partij in remise was geëindigd, volledig in handen maar door een knullige zet verloor hij in een gewonnen stelling. Ton deed het beter met een overwinning en een remise De uitslagen: De Jonge Enk Gervedink Nijhuis 1/2-1/2; Erik Gervedink Nijhuis - Drost 0-1; Ton van Oijen - Waanders 1/2-1/2; Raben - Ton van Oijen 0-1. Erik hoeft de laatste ronde niet te spelen en heeft met 3 l/2uit5nogeenklein kansje op een finaleplaats. Ton heeft met 11/2 uit 4 jammer genoeg geen kans. In de interne competitie werden drie partijen gespeeld: J E. Scheperman - M. Koelemay afge- br., E.J. Gervedink Nijhuis - T van Oijen afgebr., E Klaassen - H van Beek 0-1. Het eerste zaalhandbalweekeinde bracht voor Holten geen overwin ningen. Het was voor de teams wennen, de \yarme droge lucht in de sporthal vergde veel van de con ditie. Al speelde haar eerste weds trijd tegen K.H.C. uit Deventer. De Holtense meisjes moesten zonder de vaste keepster spelen, waardoor eén van de wisselspeelsters het deel moest gaan verdedigen. De meisjes van K.H.C. waren dui delijk sterker en scoorden in de eerste helft 8 doelpunten (rust 0-8). De tweede helft bracht weinig ver andering. Holten probeerde door schoten uit de tweede lijn het doel te vinden, maar de paal en lat ston den resultaat meerdere keren in de weg. De meisjes van K.H.C. deden het beter en vulden het aantal doelpunten aan tot de 0-14 ein dstand. A 2 speelde thuis tegen Kwiek uit Raalte. Lange tijd ging de strijd ge lijk op en het was pas vlak voor rust, dat Kwiek de 0-1 wist te sco ren. Na rust bracht Kwiek het ver schil op 0-3 A 2 kwam nog terug tot 2-3. maar de laatste minuten brachten de conditie en de 3 wis selspeelster meer, van Kwiek, de 2-6 eindstand B 1 moest beginnen met de uitwedstrijd tegen het sterke Achilles. Het was jammer dat de meisjes zich in het begin lie ten overtroeven. De toen reeds op gelopen achterstand was groot. Holten kwam nog voor rust terug tot 2-8. In de tweede helft bleek wel dat er meer in gezeten had Holten vocht terug hield de verdediging goed dicht en viel goed aan. Er werden nog 3 doelpunten gemaakt, en ze kregen er slechts 2 tegen! De eindstand van 10-5 is toch een goed resultaat en we kijken ook met be- Het Zuiveringsschap „West-Overijssel" komt donderdag 2 november voormiddag, 9.30 uur in de Uitspanning „het Engelse Werk", Katerveerdijk te Zwolle in openbare verga dering bijeen. Aan de orde komen maatregelen met betrekking tot zuiveringswer- ken in Staphorst, Olst, Wijhe, Om men, Hasselt, Raalte, de vaststel ling van de begroting voor 1979 en van het inwoners equivalent 1979. Ten einde een sluitende begroting te kunnen vaststellen moet het be drag van de belasting worden vast gesteld. Grondslag daarvoor is de vervuilingswaarde van het ge loosde afvalwater, uitgedrukt in inwoner-equivalenten (e.i.). Hierbij moet onderscheid worden gemaakt tussen huishoudelijke vervuilers en industriële vervuilers. Voor een ge zinswoning wordt de vervuilings waarde gesteld op 3.5 i.e. en voor een alleenwonende is dit 1 i.e. Industriële vervuilers De bedrijven worden belast op grond van de gegevens welke door deze lichamen worden verstrekt. De vervuilingswaarde wordt ge raamd op 206.000 i.e. De totale ver vuilingswaarde beloopt voor 1979 466.000 i.e. (huishoudelijke) en 206.000 i.e. (industrieel), totaal (672.000 i.e. Teneinde het bedrag van het „inwoners equivalent is e.i. te kunnen vaststellen dient het be drag der noodzakelijke belasting ad f26.127.360.- gedeeld te worden door 672.000. De uitkomst is f38.88 zodat het e.i. over 1979 f38.88 zal bedragen. De begroting 1979 van het zuiveringsschap bedraagt aan inkomsten en uitgaven f26.503.882.-, waarbij een bedrag van f 1.952.447.- beschikbaar blijft voor onvoorziene uitgaven. Aan de bijlagen van de begroting kan wor den ontleend, dat de Rioolwater zuiveringsinstallatie (R.Z.I.) Hol- ten-Markelo een investering heeft gevergd van f 1.039.392.95 en dat aan personeelskosten nodig is een bedrag van f 180.175.- De investe ringen voor de persleiding Hol- ten-RZI en voor het gemaal, aan de Holterbroeksweg bedroegen resp. f 138 599- en f 100.577.-. langstelling uit naar de verdere re sultaten van dit team De adspiranten B 2 waren vrij. Zondag speelden alleen de dames. Thuis werd gespeeld tegen Tyfoon. Na een gelijk opgaande strijd in de eerste vijftien minuten, kwam Ty foon toch op een 0-2 voorsprong. Tyfoon had 1 wisselspeelster terwijl Holten 4 dames op de bank had zit ten. In de tweede helft begon de conditie mee te spelen. Door een snelle uitval kwam Holten terug tot 12 Even leek er hoop maar de uit blinkster van Tyfoon (3 van de 4 doelpunten) hielp Tyfoon aan een 1-4" voorsprong. Holten probeerde het nog wel. maar de schoten uit de tweede lijn hadden te weinig kracht om nog iets aan de stand te kunnen veranderen. Programma zaterdag 28-10 A 1 uit tegen W.S.V.'38 in Deventer om 12.20, vertrek 11.20; A 2 uit te gen Overwetering in Olst om 10.40, vertrek 9.40; B 1 vrij; B 2 uit tegen Nw. Heeten in Raalte om 11.20. vertrek 10.20. Zondag 29-10 Dames uit tegen Lettele 3 in Holten om 13.30; dames thuis tegen H.H.Z.D. om 15.40; De heren spelen hun eerste competitiewedstrijd te gen L.H.C. uit Lemelerveld thuis om 14.40.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 13