i Jubilaris Van Doorn gehuldigd Laatste oproep Reuze pieper Aktie padvindersgroep De Waardenborch HOLTENS NIEUWSBLAD Dubbel feest bij Bondt bv O.K.I.A. Ouderavond Chr. Kleuterschool FEESTAVONDEN O.L.M. EN N.B.P.V. HOLTENS NIEUWSBLAD Officiëlepublikatie ho1 ten DISTRICT OVERIJSSEL F.N.V. 10% korting LEEMREIZE MEUBELEN HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 20 oktober 1978 30e Jaargang - no. 42 Hoofdredacteur J Wlggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr. W BeljeTS Enkweg 5. tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J Mondeel Verzetstraat' 70. tel. 05483-2699 Advertientles Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Het bestuur van de afd. Holten van de hout- en bouwbond CNV heeft vrijdagavond tijdens een receptie in de bovenzaal van hotel „VPS- man" de heer P.F. van Doorn ge huldigd in verband met zijn veer tigjarig lidmaatschap van deze bond. De voorzitter van de afdeling de heer G. Kruimelaar wenste hem hiermee geluk. Van Doorn was al- Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij 6. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur tijd een actief lid en heeft als pen ningmeester (sinds 1946) en corres pondent Sociaal Fonds Bouwnij verheid (sinds 1952) zeer veel en be langrijk werk voor de leden van de afdeling Holten gedaan zei voorzit ter Kruimelaar. Namens de Hout en Bouwbond van het Chr. Nati onaal Vakverbond (CNV) werd de heer van Doorn gelukgewenst door de districtsbestuurder de heer A. Groenewold te V/ierden. U mag zo zei hij tot de Jubilaris met voldoe ning terugzien op de achterlig gende 40 Jaar. U was zich in 1938 bewust van de noodzaak van orga nisatie het CNV en bent dit geble ven tot op de dag van heden. U was meer dan gewoon lid en deed meer dan contributie betalen. U had hart voor de zaak en hebt dit in tal van activiteiten laten blijken zo besloot de heer Groenewold die als blijk van waardering een fraaie zilveren asbak aanbood met inscripte „Ter herinnering aan 40 jaar lidmaat schap Hout- en Bouwbond CNV. Hij feliciteerde ook mevr. van Doorn-Haan en wees op het grote belang van het positief meeleven en meedoen van de vrouw in de vakbeweging. De heer van Doorn dankte in een korte toespraak, mede namens zijn vrouw en kinde ren, voor de huldiging, de geschen ken, de bloemen en de door het be stuur aangeboden receptie. V.l.n.r. mevr. Van Doorn-Haan, P.F. van Doom. G, Kruimelaar en A. Groenewold. In de creazaal van de Chr. Kleuter school „Kleuterhoek" gehouden jaarlijkse ouderavond bracht se cretaris Bosschers, na een woord van welkom en lezing van een bij belgedeelte door voorzitter P. Veenstra, verslag uit van de acti viteiten schooljaar 1977/'78. Wist U dat....maandag a.s. 23 oktober in Holten de jaar lijkse bioedplasma-avond gehouden wordt? Wist U dat....meer dan 600 personen zich al opgegeven hebben om een halve liter bloed af te staan? Wist U dater hoe langer hoe meer bloed nodig is voor allerlei doeleinden? Wist U datU ook zonder oproep van harte welkom bent tussen 7 en 9 uur? Wist U dat....de bloedplasma-avond gehouden wordt in andere lokalen van de scholengemeenschap dan voor gaande jaren; en alleen te bereiken zijn via de parkeer plaats van de Sporthal. Vanaf de parkeerplaats loopt U langs de hoofdingang en de rechterzijde van de sporthal, waarna U vanzelf bij de afnamelokalen komt. Tot ziens allemaal, maandagavond. Namens het Rode Kruis - afd. Holten. Ch. van Iperen-Esseboom. Schoutenstraat 50. Als leden van de oudercommissie werden op voorstel van het bestuur benoemd de dames A. Beldman- Staman en G Withaar-Stam en de heren G. Dollen en G. Haverslag. Voorzitter Veenstra sprak een woord van dank tot de aftredende leden van de oudercommissie de dames SchuttertrBeltman en Smid-Manenschijn en de heren van Iperen en Bosschers. Hij bood hen een kleine attentie aan als blijk van waardering voor het vele en be langrijke werk dat voor de school werd gedaan. Na afhandeling van de zakelijke agenda werd een aantal dia's ver toond, een film van de door de kleu ters in het afgelopen schooljaar ge speelde musical en een prachtige film van de trouwdag van juf An- negé waarvan tevens een groot aantal foto's te bezichtigen was. Na de pauze werden de ouders door de leidster uitgenodigd gezamen lijk een werkstuk te maken van materialen die ook door de kleuters worden gebruikt. De zeer gezellige en goed bezochte ouderavond werd door voorzitter Veenstra met dankgebed beëin digd. De heer G. Manenschijn uit de Noordenbergstraat rooide in z'n volkstuintje aan de Kolweg een aardappel van iets meer dan ze venhonderd gram. Mevr. Manen schijn had „makkie" want ze hoefde die dag maar één aardappel te schillen. SCOUTING NEDERLAND Elke jeugdvereniging heeft een drietal dingen nodig en wel: jeugd leden, leiding en geld. Over de laatste twee gaat dit artikel. Zoals hierboven al gesteld is, heeft een jeugdvereniging (eigenlijk elke vereniging, club e.d.) geld nodig. Geld voor programma's, verbouw van de clubgebouwen, training van leiding etc. Veelal komt dit geld uit contributies, subsidies en donaties. Ook acties worden ge bruikt om de kas van een vereni ging wat te spekken. Tot deze laat ste mogelijkheid hebben wij (de padvindersgroep „De Waarden borch") besloten. Wij willen op vrijdag 20 en zaterdag 21 oktober pakjes met vanillewa- fels gaan verkopen. De prys van één pakje bedraagt f2.-. U heeft iets lekkers en iets vers (want dat zyn ze) by de koffie en wy zien onze fi nanciële toekomst wat zonniger tegemoet. Dat is overigens niet het enige doel van onze actie. Ook wil len wfi u weer op onze vereniging opmerkzaam maken en u laten zien datde padvinderij, meteen modern woord „Scouting" nog steeds actief is, ook in uw omgeving. Meteen al komen wij bij het tweede deel van dit artikel, nl. leiding. Geen enkele jeugdvereniging kan bestaan zon der leiding, want zonder leiding is er geen spel, zonder spel zijn er geen leden en zonder leden is er geen vereniging. Wij willen een dringend beroep doen op iedereen die tijd heeft en zin, om by ons het spel van verkennen te komen leiden. Ook als u nog nooit eerder by een pad vindersgroep bent geweest kunt u zich aanmelden. Op dit moment zijn er nog een tiental leiders en leidsters die met elkaar vijf spel- groepen leiden. U begrijpt dat dit al erg weinig is, maar nu gaan er we gens studie- of persoonlijke rede nen drie wegen twee anderen staan op halve kracht, zodat ons, als er geen nieuwe leiding bij komt, maar één mogelijkheid overblijft, nl. ink rimping van dé spelgroepen en dus van het ledenaantal. Op het moment hebben we de vol gende spelgroepen: welpen: jon gens van 8 t/m 10 jaar, kabouters: meisjes van 7 8 t/m 10 jaar, ver kenners: jongens van 11 t/m 15 jaar, padvinders, meisjes van 11 t/m 14 15 jaar en pivo's: jongens en meisjes van 15 16 t/m 20 jaar. De welpenleiding gaat verdwijnen en één leidster van de kabouters. Verder staan bij de kabouters een leidster en bij de verkenners een leider op halve kracht. Als u dan weet dat de kabouters- en verken nersleiding momenteel uit twee „man" bestaat, begrijpt u onze zor gen. We weten nog niet welke groep/groepen wegens tekort aan leiding zouden moeten verdwijnen en we hopen dat het ook niet nodig zal zijn. Daarvoor hebben wij uw hulp nodig. Wilt. u ons komen hel pen, stelt u zich dan telefonisch met ons in verbinding via het on derstaande telefoonnr. of kom op een zaterdag eens langs in ons groepshuis in de Beuseberg. U helpt ons daarmee uit de brand en uit ervaring kunnen wij zeggen dat u er vast erg veel plezier in zult hebben. Tot ziens in de Beuseberg. „Waardenborch" kontaktadres Hans Oldenburg Churchillstraat 145 Holten telf. 33 42. q Bevolkingsonderzoek naar baar- moederhalskanker Op 1 november a.s. zal in deze ge- I meente de 2e ronde van het baar- moederhalskankeronderzoek wor den gehouden. Dit onderzoek wordt door het rijk en de gemeente gesubsidieerd en zal worden ver richt bij vrouwen van 35 tot 55 jaar met een herhalingsonderzoek om de drie jaar. Het onderzoek omvat dit jaar de vrouwen die geboren zijn in de jaren 1943, 1940, 1937, 1934, 1931. 1928, 1925 en 1924. Iedere vrouwelijke inwoner van deze leeftijdsklasse krijgt een per soonlijke uitnodiging doormiddel van een oproepkaart voorzien van de nodige inlichtingen (o.a. datum, tijd, plaats van het onderzoek). Uit statistische gegevens blijkt dat in Nederland ongeveer 400 vrou wen per jaar overlijden aan deze vorm van kanker. Deze aandoening kan in het allereerste begin, wan neer de vrouw nog geen klachten heeft, ontdekt worden doormiddel van het maken van een uitstrijkje. In het geval dat er bij het onderzoek een afwijking wordt gevonden, kan een behandeling volledige gene zing brengen. Voor vrouwen die aan de baarmoeder geopereerd zijn is het toch raadzaam aan de oproep gehoor te geven De uitstrijkjes zul len worden afgenomen door een daarvoor speciaal opgeleid team. Het afnemen van het uitstrijkje duurt slechts enkele minuten. Het uitstrijkje gaat voor celonderzoek naar het streeklaboratorium te Deventer. Dit onderzoek neemt enige tijd in beslag. De uitslag van elk onderzoek wordt aan de hul sarts medegedeeld. Mocht er aan leiding zijn voor een nader medisch onderzoek dan ontvangt betrok- van de dag" voor het voetlicht brengen; Na afloop van deze voor stelling is er gelegenheid om een dansje te maken. De avond begint om 20.00 uur. Kaartsen zijn verkrijgbaar bij A.v.d. Brink, Oude Stationsweg, mevr. Ulfman-Boode, Espelodijk, H. Scheperboer, Beusebergerweg, G. Mekenkamp, Pasopweg en mevr. Jansen-de Vries, Waarden- borchstraat In de aankondiging wordt bericht, dat de najaarsver gadering van de OLM-afdeiing zal VFDf1 A TVT?T>TlVT/^,worden gehouden op dinsdag 14 V Fi HIt A I J hi r> I l\( -inovember a.s. enwordt de aan dacht gevestigd op de cursus Veeb eoordeling onder het motto „Ken de Koe" die door de afdeling van de N.B.P.V. wordt georganiseerd. Ook wordt nog gewezen op cursussen, welke door de Lagere Landbouw school te Bathmen, zullen worden georganiseerd. De afdeling Holten van de Overijs selse Landbouw Maatschappij (O.L.M.) organiseert op vrijdag, 27 oktober en zaterdag, 28 oktober a.s. in café-restaurant „Het Bonte Paard" in samenwerking met de plaatselijke afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen (N.B.P.V.) een tweetal feestavon den voor de leden. De toneelgroep OCH. zal op deze avonden het toneelspel „Dingen Het district Overijssel van de Fede ratie Nederlandse Vakbeweging (FNV) houdt op zaterdag 21 okto ber a.s. in het zalencentrum „De Leeren Lampe" te Raalte de half jaarlij kese districts vergadering. Aan de orde komen o.m. de reactie van de F.N.V. Amsterdam op de motie betreffende de federatiefusie, het districtsverslag 1977-1978 en de uitwerking van het werkplan 1978-1979. Na de lunch - om plm. 13.30 uur - spreekt de voorzitter van de F.N.V., Wim Kok, en is er gelegenheid voor discussie. De vergadering begint om 10.00 uur. Gebruik deze Adviesbureau voor bouwconstruc- U ontvangt een fraaie/s^/f- Parker-Jotter ballpoint Ues D de Bondt v.v. viert met het (j&jF'' ontvangen van haar relaties op 20- alsueen nieuwe abonnee opgeeft. ïoa s een dubbel feest het ïo-jarig bestaan van het bedrijf en het be- £she S33B asBosKs trekken van het kantoorpand De I Hagen 37. N Begonnen in 1968 met 3 man, is het aamI bureau nu uitgegroeid tot een per- Adres: soneelsbestand van 25. Naast de S klassieke taken van een konstruk- Woonplaa,s: j tiebureau, t.w. het ontwerpen en Geeft op als. abonnee 3 detailleren van beton-staal- en op het Holtens Nieuwsblad houtkonstruktles, ls de laatste Ja- Dhr /mevr 1 ren ln het bureau een ontwikkeling I gaande naar andere disciplines, Adres: zoals bouwfyslka, installatietech- Woonplaats: l|j ?0k de nattalk op energie- i huishouding) en betontechnologie. Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V Hoewel in het bureau een sterke jaar/per jaar. JJL specialistatie bestaat in de sociale woningbouw, is het opdrachten voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. pakket zeer gevarieerd, zowel in soort als ln omvang van de werken. Het bureau werkt niet alleen regi onaal, maar heeft ook elders op drachten. Op dit moment bijvoor beeld in Helmond, Dordrecht, Spijkenisse, Rotterdam. Voorts zijn er kontakten met architecten bureaus, opdrachtgevers en aan nemersbedrijven uit het gehele land. Door de sterke groei ontstond de noodzaak het semi-permanente kantoorpand in het industrie-ter rein te rullen voor een groter per manent gebouw in het centrum van Rijssen. Mede door deze plannen van de Bondt b.v. kon op het Stad huisplein één van de laatste gaten gevuld worden met een gebouw waarin naast het kantoor ook win kels en woningen zijn opgenomen. De toekomstverwachtingen zijn uitstekend te noemen. Er is een ruime hoeveelheid opdrachten, ook op langere termijn, en de dlrek- tie verwacht geen rem op verdere personeelsuitbreiding in de komen Jaren. Eventueel kunnen daarbij de gedachten uitgaan naar vestigin gen elders in het land, waarbfj het echter de bedoeling ls RLjssen als centraal punt vast te houden. De receptie op 20-10 wordt om half twee voorafgegaan door een korte opgenlngsceremonie van een be perkt aantal genodigden, waarbij het woord gevoerd wordt door de direkteur van het bureau, (Dhr. de Bondt) de burgemeester van Rijs sen (Dhr. Smit) en de architect van het pand waarin het bureau ls ge vestigd (Dhr. Jorissen). De voorzitter van de Holtense Touwtrekvereniging „Onze Kracht Is Achteruit" Allard Luggenhorst kon op de in café „Kalfsterman" gehouden vergadering 17 leden - waaronder vyf nieuwe leden - wel kom heten. Na lezing van de notu len werden als bestuursleden, voor een periode van drie jaar, herkozen de heren A. Wansink, secretaris en H. Schorfhaar. Penningmeester G. J. Struik gaf een toelichting op het bestuursvoorstel om de contributie met een tientje te verhogen tot f 35.- per jaar De uitgaven stygen nog steeds (verhoging bondscon- tributie, huur manege voor winter- training etc.) en wil men als vereni ging financieel gezond bfijven dan moet de contributie met f 10.- worden verhoogd. De vergadering ging na de toelichting van de pen ningmeester accoord met het be stuursvoorstel. „O.K.I.A. zal in de komende win terperiode met twee 640 kg ploegen deelnemen aan de winter-indoor- wedstryden. De ploegen zullen worden samen gesteld door trainer Henk Klaasses en enkele bestuursleden. Sugge sties uit de vergadering om een veldloop (cross) te houden en zit- en/of zaalvoetbal te gaan spelen in de sporthal zullen door het bestuur nade* worden bekeken. Na de pauze gaf bondsscheldsrech- ter J. te Vaanholte te Neede een uitvoerige toelichting op het wed- strydreglement van de NTB, het functioneren van de protestr en wedstrydcommissie en de taak van scheidsrechter en hoofdschelds- rechter. kene bericht van de huisarts of een verzoek van het laboratorium zich op grond van het onderzoek met de hulsarts ln verbinding te stellen. Aan de onderzochte vrouw wordt een stencil uitgereikt waarop staat vermeld binnen hoeveel weken de uitslag bekend is. Degene die vóór die tijdgeenberlchtvandehuisarts heeft ontvangen kan in het alge meen aannemen dat het onderzoek gunstig is verlopen. De deelneem ster zal ondanks de subsidie ook aan het onderzoek financieel moe ten bydragen, nl. f20,-. Een grote opkomst zal etn stimu lans zyn om van overheidswege een bevolkingsonderzoek naar kanker van de baarmoederhals te blyven subsidiëren. Voor vragen van persoonlyke aard kan men bellen, zonder dat men zich bekend hoeft te maken, naar nummer 1436 op 24 oktober tussen 19.30-20.00 uur of dagelyks tussen 13.30-14.00 uur. Holten, 20 oktober 1978. Burgemeester en wethouders van Holten, W.H. Enklaar, burgemeester. H. de Blaauw, loco-secretaris. Uitloting en rentebetaling obliga tielening 1951 Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in een openbare vergadering van hun col lege op 10 oktober 1978 zyn uitge loot de obligatienummers 39,48,61 van de obligatielening 1951, oor- spronkelyk groot f 85.000,-. Het be drag dezer obligaties wordt per 1 november a.s. betaalbaar gesteld bij de Algemene Bank Nederland, Dorpsstraat 24, alhier tegen inwis seling van de uitgelote obligaties. De rente van deze lening wordt op 1 november a.s. betaalbaar gesteld by de Algemene Bank Nederland, Dorpsstraat 24, alhier tegen inwis seling van rente-coupon nummer 27. Holten 12 oktober 1978. Burgemeester en wethouders van Holten.7 W.H. Enklaar, burgemeester J. Vuuregge, loco-secretaris. UITVOERING WINKELSLUI TINGSWET 1976 Burgemeester en wethouders van Holten brengen nogmaals het na volgende ter kennis van de winke liers ln deze gemeente. I. Het is met ingang van 1 novem ber 1978 verboden een winkel voor het publiek geopend te hebben, in dien niet by iedere voor het publiek bestemde ingang van die winkel een door of namens burgemeester en wethouders gewaarmerkte aan kondiging is aangebracht, waarop de toegestane openingstijden van die winkel zyn aangegeven. Deze aankondiging moet van buitenaf goed te lezen zyn. Dit geldt ook voor een winkel, waarvoor een ge- meentelyke vrystelling of onthef fing van het maximum aantal ope ningsuren van 52 per week is ver leend. Onder winkel wordt ver staan: een voor het publiek toe gankelijke besloten ruimte, waarin goederen aan particulieren plegen te worden verkocht, niet zynde een ruimte, welke onderdeel is van een vervoermiddel. 2. Aankondigingsformulieren met bybehorende toelichtingen kun nen gratis ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken (ope- ningstyden 9.00-12.30 uur) worden afgehaald, terwyi hier tevens de aankondiging ter waarmerking kan worden aangeboden. 3 Voor het waarmerken van de aankondiging is een bedrag van f4,45 aan leges verschuldigd, het welk by de aanbieding ter waar merking moet worden betaald. Holten, 20 oktober 1978 Burgemeester en wethouders van Holten, W H. Enklaar, burgemeester H. de Blaauw. loco-secretaris Tijdens de verbouwing op alle niet afgeprijsde midden in Enter.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1