Blauw Wit van slag 0-1 verlies tegen MW'69 HAND BAL Samengestelde wedstrijd schitterend geslaagd HOCKEY HOEK Resultaten Blauw-Wit Resultaten Blauw Wit Zo speelden de Blauw-Wit senioren (JUNIOREN) sportartikelen KOPLOPERS IN KWALITEIT (PUPILLEN) HOLTENS NIEUWSBLAD - 13 OKTOBER 1978 - PAG. 7 -'■j. Hoewel de Blauw Witvoorhoede de mogelijkheden er wel voor kreeg slaagde geen enkele scoringskans omdat alle aanvallen door het centrum liepen hetgeen MVV '69 pre cies in de kaart speelde. Vooral in de 2e helft was het een éénzijdige vertoning. Blauw Wit bleef drukken en uit éen der weinige counters nam MVV de punten mee naar huis, die Blauw Wit '66 eigenlijk had moeten hebben. Naast de drie geplande weds trijden, moesten twee adspiranten- teams van Holten thuis een in haalwedstrijd spelen. Op zaterdag speelde het Al team de inhaal wedstrijd tegen Raalte Ook deze tegenstander bleek te sterk voor de meisjes. Na een 1-7 achterstand bij rust, werd de wedstrijd met 4-14 verloren. A 2 speelde de inhaal wedstrijd tegen DSC. In de eerste helft wist Holten de schade beperkt te houden tot 2-4. In de tweede helft wisten de meisjes niet meer te sco ren. DSC deed dat nog wel 4 keer en zo kwam het einde met 2-8 Adspi- ranten B 2 speelde haar laatste veldcompetitiewedstrijd van dit seizoen tegen Broekland. Het was jammer dat dit team met genoeg speelsters heeft om te kunnen wis selen. In het begin van de eerste helft werd een 1-0 voorsprong ge nomen; maar nog voor rust kwam Broekland op 1 -1Aan het eind van de wedstrijd kwamen er wat condi tionele moeilijkheden. Doordat het team niet kon wisselen vielen er door vermoeidheid gaten in de ver dediging waar Broekland dank baar 2 keer van profiteerde en de wedstrijd met 1-3 naar zich toe trok. Ook de meisjes van B 1 speel den tegen Broekland. Dit team heeft zijn draai nu gevonden. Uit de laatste 2 wedstrijden werden 3 pun ten gehaald Er werd goed en snel handbal gespeeld. De defensie van Broekland wist de schoten niet al lemaal even goed te weren. En de rust die met een 8 1 voorsprong!' aanbrak was volkomen verdiend. In de tweede helft werd goed door gegaan. Het feit dat maar liefst 5 van de 8 veldspeelsters voor doel punten zorgden, tekent hoe goed het met dit team gaat en daardoor de 14-2 overwinning volkomen ver diende. De dames speelden 's zon dags tegen Broekland. Tot vlak voor rust werd de verdediging goed gesloten gehouden. In de laatste minuten benutten de tegenstan ders 3 kansen goed en brak de rust aan met 0-3. Ook in de tweede helft was Broekland sterker. Het goede verdedigen en het gebrek aan schotkracht bij Holten voorkwa men doelpunten. De Holtense da mes moesten, ondanks goed keep- werk. nog drie doelpunten toe staan. Eindstand 0-6 Volgende week speelt adspiranten A 2 de laatste veldcompetitiewedstrijd uit tegen Pacelli om 14.30 Vertrek om 13.00 uur. Zaterdagmiddag spe len de andere teams vyedstrijden tegen Heeten. Deze wedstrijden worden gespeeld in de sporthal van 14.00 tot 17.00 uur. Van 17 00-18 00 uur spelen de heren van Holten een oefenwedstrijd, tegen D H V. uit Delden. Reeds in de aanvangsfase kreeg Henk Aanstoot een droomkans doch hij knalde tegen de MVV- doelman op. het eerste kwartier was toch wel voor Blauw Wit Beide partijen speelden zeer angstig zo dat er voor de toeschouwers niet veel te genieten viel De gasten wa ren iets energieker waardoor Blauw Wit vergat het initiatief te nemen. Ook in de Blauw Wit de fensie klopte het niet helemaal en kreeg na plm. 20 minuten MVV twee mooie kansen die om zeep werden gebracht door slecht schie ten Zoals gezegd een matte partij voetbal die uitmondde in een 0-0 ruststand. Na rust een heel ander Blauw Wit dat het initiatief tot zich trok en MW volledig op eigen helft terugdrong. Een doelpunt kon niet uitblijven doch de zaak pakte vol ledig anders uit. Blauw Wit pro beerde alles via het centrum waarmede de\MVV-defensie weinig moeite had Een enkele keer was Wim Klein Nagelvoort (kopbal) en Henk Aanstoot dicht bij een doel punt doch dan stond de MVV- doelman net nog even in de weg. Bert Schipper werd verwisseld met Wilco Dikkers om nog meer druk op het MVV-doel uit te oefenen. Door deze druk en het wegvallen van een verdediger tastte de Blauw Wit-defensie bij de sporadische uit vallen van de gasten nog wel eens mis. Een kwartier voor tijd kwam halverwege het veld een MVV- voorzet. op het doel van Trompetter die deze voorzet volledig verkeerd beoordeelde en bleef staan,, terwijl de bal in de uiterste bovenhoek via de staander in het doel verdween (0-1). Het doelpunt werd gescoord door Bert Hazelhorst. De laatste tien minuten zette Blauw Wit alles op alles. Ep Bel- dman maakte plaats voor aanval ler Bert Rietberg en men ging spe len op alles of niets. Weer hetzelfde beeld een sterk aanvallend Blauw Wit via het centrum waarmee de MVV-defensie wel raad wist. Door tijdrekken en uittrappen probeer den de Marleanen de voorsprong te behouden en de eerste puntjes bin nen te halen en dit lukte hen. Voor Blauw Wit een teleurstelling omdat de naaste concurrenten wel won nen Blauw Witzal toch uit een heel ander (voetbal ivaatje moeten tap pen en meer over de vleugels moe ten spelen waarmee in de eerste wedstrijden resultaten werden be haald De opstelling tegen MVV B Trompetter. Bert Schipper (Wilco Dikkers), Harry ten Wolthuis, Ep Beldman (Bert Rietberg), Gerhard Koopman. Gerrit Paalman. Anton Beldsnijder. Coert Schuppert. Jan Verveda. Henk Aanstoot en Wim Klein Nagelvoort. Stand le klasse A: Daarle 5-9, D V O 5-8. D'veen 6-8. Blauw Wit 6-7, Denekamp 6-6. Eversberg 6-6. P S V 5-4. Vesos 5-4. Markvogels 6-4. Boswinkel 5-2. M.V V 69 5-2. De cross, met 14 hindernissen, le verde voor een groot aantal com binaties strafpunten op doch deze pony nam de versperring foutloos. Enter Vooruit BI - Bi. Wit BI In een wedstrijd tegen één der kop lopers moest BI ruim ruim erken- nen tegen dit voetbal nog niet vol doende capaciteit te hebben Al in de le min kwam Enter V op voor sprong De Blauw Wit achterhoede kreeg het bijzonder druk en keeper Tijhof moest nog 3x de bal uit het net halen De voorhoede wist zich praktisch geen kans te scheppen, daarvoor speelde de Enterse ach terhoede te resoluut. Na rust stond Mekenkamp in het doel en de Geus op het middenveld waardoor het een wedstrijd werd met leuke kan sen André Schuppert vervulde een giansroi maar kon niet tot scoren komen. Dik verloren maar de inzet was uit stekend en geeft alle moed voor de nog komende wedstrijden. Blauw Wit B$ - SD0L B2 De dit keer in oranje-wit spelende Blauw Witters konden in het geheel geen winst maken Tot de rust wis- ten ook de Luttenbergers maar moeilijk het doel te vinden Een mooi doelpunt bracht vlak voor rust de stand op 0-1 Direct na de rust drukte SDOL door een omzet ting in hun voorhoede beter door. De Blauw Wit achterhoede reage erde keer op keer attent op de diep- lepasses. maar het bleek reeds snel dat deze druk uiteindelijk op doel- puntenzou moeten uitdraaien Wat aarzelend optreden betekende snel achter elkaar 2 doelpunten, terwijl uit een zeker niet ingestudeerde vrije trap voor BI Wit SDÓLdebal gemakkelijk onderschepte en de einduitslag op 0-4 bepaalde Het prachtige parcours op de Zuurberg. ideale weersomstandigheden, sportiviteit en een perfecte organisatie en het welslagen van de samen gestelde wedstrijd die zaterdag door de ponyclub ..De Bergruiters" werd georganiseerd is verklaard. Pl.m. honderdvijftig jongelui, leden van de ponyclubs „De Bergruiters", Holten. „Eschruiters", Wierden. ..Hertruiters". Hellendoorn, „Marsrui- ters", Nieuw-Heeten, „Lonneker en Omstreken" te Lonneker, „Markelo" te .Markelo, namen aan de wedstrijd met de drie onderdelen cross, dress uur en springen deel. De prestaties van de jongelui werden beoordeeld door een jury die bestond uit de heren H B Schotman. Mariënheem. H M Wulink. Raalte. D J. Hofstee en G J. Wilmink. Amt-Delden. J H. Kortenhorst. Heeten. H. J. Odmk. Markelo. H. Broeze. Wierden en G Beldman. Th. Luiten en A. Huizinga te Holten. Er werd gereden onder reglementen van de Konin klijke Ned. Fed. van Landelijke Rij verenigingen. Als vertegenwoordiger van de Federatie was aanwezig de heer G J. Scholten te Diepenveen De prijzen die bestonden uit prachtige bekers en gebruiksvoorwerpen op het terrein van de hippische sport, werden door de voorzitter van de Bergrui- terponvclub de heer Wim Aaltink uitgereikt. Hij bracht tevens dank aan de grondeigenaren voor het beschikbaar stellen landerijen en bosperce len. aan de jury. aan de MAC ..De Holterberg" voor het beschikbaar stellen van de geluidsinstallatie en verder aan allen die medewerking verleenden aan het welslagen van de samengestelde wedstrijd. Uitslagen: Cat C en D. (terreinrit-dressuur-springen) 1 Geert Ulfman met Maurits. Bergruiters 58.52 p. 2 Henny Amtink met Komeet, Markelo 64.58 p. 3 Harry Nijenhuis met „Yankio". Markelo 65.38 p. 4 Arnold ter Maat met ..Duke", Bergruiters 66.38 p 5 Joyce v.d. Sluis met „Mark", Bergruiters 72.25 p. 6 Kitty Bos met „Silver Star". Bergruiters 75.14 p. 7. Ernst Luttikhedde met „Klukkie", Diepenheim 77.25 p. 8 Gonneke Teeuw. met Bleu Star, Lonneker 78.50 p. 9 Henk Hietbrink met Palatein, Bergruiters 78.77 p 10 Thea de Gans met Carola d'Yv. Lonneker 81 05 p 11. Marion Kramer met Cindv. Lonneker 85.55 p. 12 Henk Leunk met Anoeska. Markelo 91 30 p 13 Frank van Rossum met ..Miranda" Marsruiters. Nieuw-Heeten 91.84 p. 14 Karin Engeltjes met Dorien. Markelo 101.36 p 15 Edwin Oolbekkink met Oriano. Lonneker 106.50 p. 16. Erna Lammers met Jimmy. Eschruiters 107 78 p 17. Monique Lefers met Arabel. Lonneker 110.75 p 18 Dinant Leunk met Beauty. Markelo 117 10 p. 19 Margot Offrein met Happy Day, Lonneker 141 60 p Zware Cross cat. B. (dressuur-springen-cross) 1 Jan Henk Hargeers met ..Springfield". Markelo 75.53 p. 2 Erik Vincent met ..Coen". Bergruiters 83 50 p. 3 Jaap de Groot met „Takkie", Markelo 134 05 p 4 Rudi Stolmeijer met Carola. Hertruiters 134 75 p 5. Anja ten Kleij met ..Erwin". Hertruiters 160 75 p. Blauw Wil 01- Sp. Rijnen 02 Tegen het laaggeklasseerde Sp Rijssen D2 wist Dl een royale zege te behalen. Dit leek er voor de rust nog niet op (ruststand 1-0). doch na de rust werd met uitstekende com binaties de verdediging van Rijs sen volledig dolgedraaid Een goede beurt van Dl Zo spelend zul len er nog heel wat puntjes volgen Ga zo door. jongens! De Zweef 04- Blauw Wit 02: Wederom wist D2 twee puntjes te pakken. Dit gebeurde echter niet in een al te beste wedstrijd Hans B. en Matth. K. verdeelden de doelpun ten. Jongens, willen jullie bove naan blijven meedraaien, dan zal er beter gespeeld moeten worden en vooral beter moeten worden sa mengespeeld. 8ucces! (afar 11-Blaaw Wil (1: Het is El niet gelukt revanche te nemen voor de thuisnederlaag (2-3) tegen Enter van enkele weken ge leden. Enter toonde zich ditmaal duidelijk sterker. Jongens, 't lukt toch nog wel een puntje te pakken. Blijf doorgaan! Blouw Wit 12- («eitior E2 Werd de eerste wedstrijd met. slechts klein verschil gewonnen van Excelsior, deze keer moest Ex celsior heel duidelijk onderuit. Met goed spel. een koploper waardig, werd Excelsior overklast Topsco rer met 3 doelpunten was J Achte- reekte In de laatste minuut wisten de gasten de eer nog te redden door te ver opdringen van de Blauw Wit verdediging. Blouw WH fl-Nijverdol Fl: De F-jes kregen een zeer zware ne derlaag te slikken tegen een tegen stander. waarvan de spelers duide lijk veel te groot waren voor onze jongens. In de eerste helft konden ze nog redelijk stand houden, doch daarna „was elke aanval doel punt" Eindstand 0-14. Jongens, laat echter de moed niet zakken, het moet met jullie allemaal nog wat wennen. Sp. Daarle 2-Blauw Wit 2 Een wedstrijd die voor rust 2 gelijk opgaande ploegen te zien gaf met beide goed spel maar zonder doel punten. Na de thee was het veld spel van de Blauw Witter^ wat be ter maar de counters van Daarle bieven gevaarlijk Via Koopman wist Blauw Wit voorsprong t.e ne men, maar door een slecht ver werkte corner kwam de tegentref fer. Beide ploegen aasden op de volle winst maar moesten toch met een puntenverdeling genoegen nemen. Blauw Wit 6-Eversberg 4 Eversberg 4 had evenals Blauw Wit 6 voor het begin van deze wedstrijd nog geen enkel punt vergaard. De Blauwwitters trokken al snel na de aftrap ten aanval, wat resulteerde in enkele goede mogelijkheden, doch de keeper van Eversberg redde enkele malen goed. Het was echter Eversberg dat de score opende. 0-1Blauw Wit gaf zich ech ter niet gewonnen Nadat een spe ler van Eversberg in zijn achter hoede aan het pingelen ging was het Herman Bekkernens die de ge lijkmaker liet aantekenen (1-1) en dit was tevens de ruststand. Het had echter 2-1 moeten zijn als niet een van de Blauw Witters een straf schop had gemist. Ook in de tweede helft een aanvallend Blauw Wit. Het was echter wederom Ever sberg dat een 2-1 voorsprong nam. Kort hierop gelukte het invaller Jan van de Laan de gelijkmaker te scoren 2-2 Het zesde speelde in de wedstrijd met een ..vreemde" ach terhoede door afwezigheid van en kele spelers en enkele geblesseer den. Men kan terugzien op een sportieve wedstrijd onder leiding van scheidsrechter Henk Hoven- kamp die het spel liet spelen en niet voor elk wissewasje floot Het eerste puntje ls binnen, er zullen er zeker meer volgen. Des 7-Blauw Wit 3 Daar Des sterk op buitenspel speelde, wat nog al eens mislukte, kwamen er voor Blauw Wit vèr- schillende mooie kansen, waarvan Joh Stam al spoedig uit een fraaie boogbal. over de goed uitlopende keeper 0-1 liet noteren. Na een goede aktie kon B. Gerards de score verhogen en tegen de rust, ging Hans Aanstoot alleen vanaf het middenveld er tussenuit en hij gaf de keeper geen schijn van kans bij een lage harde schuiver. Na de thee. werd het spel mede door enige wissels in het elftal wat minder. Joh Stam lukte het nog eenmaal iz'n 2de goal in deze competitie) de keeper te passeren zodat de ein dstand 0-4 voor Blauw Wit werd Heren 1 kwam afgelopen zondag weer ongeslagen van de groene mat, maar ook voor deze twee pun ten werd flink gevochten „Ietwat zenuwachtig betraden de 11 top sporters" van de Hockeyclub Hol ten het veld Ze moesten tegen Haackey de club die twee punten onder hen stond Het kon dus een spannende wedstrijd worden, vooral omdat er alleen nog maar gewonnen werd in al die weken Maar Holten bleef met beide benen op de grond en realiseerde zich, dat dit niet altijd zo door kon blijven gaan, en met deze wetenschap be gonnen de eerste 35 minuten De eerste 10 minuten werd Holten zwaar onder druk gezet, met een aantal strafcorners tegen, die won der boven wonder Haackey niks opleverden. Toen was het de beurt aan Holten De eerste de beste strafcorner werd uitstekend benut door het duo E. Hartog (aangever) en H J. Visser (de inknaller) 1-0. Dit alles herhaalde zich nog éénmaal voor rust. Stand: 2-0. Direct na de rust kwam de „aangever". E. Har tog wederom in actie, met een prachtige voorzet aan E. Bus. die er op zijn beurt maar één goed ding mee kon doen n.l scoren (3-0). Ook dit doelpunt leverde een schitte rende herhaling op (4-0) Holten, ietwat overmoedig, heel begrijpe- Zware cross cat. C. (dressuur-cross-springen) 1 Lammert Koopmans met Robbie. Markelo 63.62 p 2. Anja Olthuis met Jessica. Eschruiters 66 84 p. 3. Marcel Stolmeijer met Capt. Kim. Hertruiters 66.88 p. 4. Jansje Assink met Fl. Dutchmann. Eschruiters 66.97 p. 5. Michiel Klatte met Meteoor, Lonneker 67.25 p. 6 Marjan de Visser met Sunny Boy. Markelo 69 80 p. 7 Rikus Bronsvoort met „Aprica", Bergruiters 74 00 p. 8 Hans Pettinga met Pinto. Bergruiters 75.85 p. 9. Netty Bonté met Kazan, Markelo 78.55 p. 10 Anita Reurink met Hassan. Diepenheim 81.41 p 11 Erik Broeze met Wampie. Eschruiters 84.00 p. 12 Hans Weyschede met Anouska. Hertruiters 97.68 p. 13 Hans Nijsink met Sjimmie. Eschruiters 100 43 p. 14. Hilda Hofstede met Julius. Eschruiters 114.15 p 15. Yvonne van Rossum, met Charly Brown, Marsruiters 115.20 p. 16. Jannie Ebbink met Salaika. Markelo 115.65 p. 17. Anneke Borkent met Rocco 2. Lonneker 116 28 p. 18 Vincent Hutten met Bianca. Marsruiters 132.65 p. 19 Jannie Hietbrink met Kliska. Markelo. 133.55 p. 20. Hans Barvelink met Novaé. Bergruiters 155.59 p 21. Eddy Witteveen met Maraton. Hertruiters 156.73 p. 22 Claudia ten Voorde met Iger. Lonneker 161.77 p. 23. Irma Katers met Ajax. Lonneker 177.00 p. 24. Jacomien Kloosterman met Bart. Hertruiters 183.24 p. 25 Wim Hekman met Fleurtje, Lonneker 197.00 p. 26. Jolanda Oude Nijeweme met Marcel. Marsruiters 228.00 p. Lichte cross cat. C. en D. (dressuur-cross-springen) 1 Anne Marie van Bolhuis, met Kittie, Markelo 56.16 p. 2. Egbert Noltes met Norbert. Eschruiters 68.19 p. 3. Gerdien van Egmond met Emir. Hertruiters 75.97 p. 4. Ans Rouweler met Robin. Markelo 89.75 p. 5. Gerdien Dam Wichers met Roy. Eschruiters 95.14 p. 6 Wim ter Avest met Silvermoon. Eschruiters 113.20 p. 7. Gerriëtte Ravenshorst met Loveli. Bergruiters 118 37 p. 8 Paulien Wansink metlttica. Bergruiters 118 61 p. 9. Jessica Heutink met Mickey, Eschruiters 135.30 p. Lichte cross cot. B. 1 Jacob de Koff met Gompie. Bergruiters 84.60 p 2. Herman Lodeweges met Zorro. Bergruiters 109.64 p. Samengesteld cat. B (cross-dressuut-sptingen) 1. Henriëtte Vos. Polly. Eschruiters 74.10 p. 2. Erik Jan Vos. Ringo. Eschruiters 75 37 p 3 Thea Paalman, Kenneth. Bergruiters. 77 80 p. 4 Solita Bakker. Robbedoes. Bergruiters 90.12 p. 5 Ronald van Doorn. Polly. Eschruiters 92 55 p. 6 Nicolé Boekholdt, Dinant. Lonneker 117.24 p. 7. Janneke Zandberg. Christoffel. Bergruiters 129.24 p. Nationaal Military Holten In „De Hoefslag" geïllustreerd weekblad voor paardenvrienden, lazen we over de door de Landelijke Rijvereniging „Bergruiters" onlangs georgani seerde „Nationale Military Holten" het volgende: „De eerste samenge stelde wedstrijd op nationaal niveau, die de Landelijke Rijvereniging „Bergruiters" in Holten organiseerde op een prachtig parcours in de Beuseberg is uitgegroeid tot een zeer geslaagd hippisch festijn. H J Wil- lems uit Holten die als cross-bouwer in de loop der jaren reeds enige faam heeft opgebouwd met zijn medewerkers, kreeg na afloop van de ruim 4200 meter cross-country veel waarderende woorden van de bijna 80 amazones en ruiters, die in de klassen M en Z acte de presence gaven. Ondanks het feit dat relatief bijzonder weinig combinaties de strijd vroegtijdig staak ten wegens een derde ongehoorzaamheid leverden een drietal hindernis sen die in de crass waren opgenomen de nodige moeilijkheden op Voor de talrijke belangstellenden was het waterbassin als tiende hindernis, de grote trekpleister met de daarop volgende palissade en afsprong, ondanks het feit dat deze t wee hindernissen relatief minder moeilijkheden oplever den dan de schaapskooi, die als voorlaatste hindernis in het parcours was opgenomen lijk. maar erg gevaarlijk, verzwakte enige ogenblikken en Haackey greep die kans direct en kon zo een tegendoelpunt maken 4-1 Nog éénmaal kwam Holten in „vol or naat" terug en H. Nieuwenhuis scoorde het 5e doelpunt 5-1. En nog bleef Haackey vechten en het lukte ze vlak voor het eindsignaal de ein duitslag op 5-2 te brengen Holten kon terugzien op een heerlijke zon dagmiddag, met veel juichend pu bliek. dat van de wedstrijd - én van de zon - genoot. Heren II speelde een zeer goede wedstrijd tegen D K S. en won ver diend met 3-2. Heren Vet. werden in Raalte flink aangepakt en gingen met een 5-2 nederlaag huiswaarts. Dames vet. ging naar Almelo, waar het leuk toeven was. maar gescoord werd er door Holten niet. Uitslag 5-0! Meisjes D verloor grandioos van Goor met 0-10 .Meisjes B dacht het nog mooier te kunnen en verloor met 14-0 in Goor. Jongens B dachten het op eigen veld rustig aan te kunnen doen te gen P W. Na een 4-0 voorsprong zwakte Holten duidelijk af en liet P W het spel beheersen, wat leidde tot 3x achteréén scoren. Ook toen herstelde Holten zich niet geheel, het werd zelfs nog 6-5. Er zat een gelijkspel in. maar gelukkig her stolden onze Jongens zich. wat tot de einduitslag leidde 7-5. Jongens sixes speelde op eigen veld een paar wedstrijden onderlelding van enige enthousiaste ouders en de coach Meisjes sixes speelde In Hengelo waar ze wederom erg hun best de den en veel plezier hadden, maar niet tot een overwinning kwamen. Wedstrijdprogramma 14-10: Sal- land D-meisjes D 12.30 u., Lochem B-meisjes B 12 00 u.; Jongens D-Avantf D 10.30 u.; Jongens B-Hardenberg B 12.15 u„ 15-10: Dames 1-Flevoland 12.30 u.; Heren II-Almelo 1100 u Heren 1-Nijverdal 14 30 u.; Hattem-Heren veteranen 14 00 u.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 7