Resultaten volleybal- competitie WERKLOOSHEID IN RAYON DEVENTER LIEP IETS TERUG Voetbaltoernooi Holterhaar geslaagd SV Holten Atletiek Nachtpuzzelrit 14 en 15 oktober BCH-nieuws-competitie 78/79 T oerpuzzeltoer... najaarsspel voor het hele gezin Modecentrum Wonnink voorziet SV Holten 2 van nieuwe trainingspakken Schaakjeugd verloor GESLAAGD Verloren en gevonden Schietwedstrijd De Eendracht HOLTENS NIEUWSBLAD - 13 OKTOBER 1978 - PAG. 11 In samenwerking met de AVRO en de KNAC organiseren de VVV's in Nederland een toeristisch/recrea tieve „na-seizoen"-aktie, waaraan een ieder in Nederland kan deel nemen. HERFSTVAKANTIE Van 19 augustus t.m. 22 oktober, dus t.m. de herfstvakantie willen de WV's op de Overijsselse Heuvel rug en in Salland alsmede vele VVV's in het gehele land een bij drage leveren om het bezoek aan bezienswaardigheden, musea, at- trakties en evenementen in het ei gen land te stimuleren. Nederland is hiertoe ingedeeld in 12 regio's, welke gebieden naar eigen keuze kunnen worden bezocht met ge bruikmaking van eigen auto, brom fiets of openbaar vervoer. Het bezoek aan het gebied naar keuze, kan worden uitgesmeerd over meerdere dagen, terwijl men zelf het tempo kan bepalen. Aan de puzzeltoeraktie is een spele lement verbonden. Door middel van het beantwoorden van een twintigtal vragen dingen de inzen ders mee naar een fantastisch prij zenpakket. De over het gebied ge stelde vragen kunnen door de deel nemers in elke gewenste volgorde opgelost worden, waardoor zij hun eigen route bepalen. Inschrijvingen kunt U doen bij de WV's op de Overijsselse Heuvelrug en Salland, welke herkenbaar zijn aan hun puzzeltoer-affiche, t.w. Ommen, Hardenberg, Deventer. Hellen- doom/Nijverdal, Raalte. Holten, Balkbrug/Dedemsvaart. De kosten per gezelschap bedragen f 12.50, waarvoor men een spelpakket, in clusief documentatie-materiaal van het gebied ontvangt. De hoofdprijzen zijn o.a. een Tour caravan, een Citroen Dyana, een Union fiets, een windsurfer of een Walker vouwwagen. (De aankondiging komt wel wat laat. Red. H.N.) De heer J. Beltman, Tuinstraat te Holten is te Amsterdam geslaagd voor het diploma „Vakopleiding Detailhandel in sportartikelen". Gevonden: Gouden ring met een wit steentje; trainings-jack; heren horloge; herenschoenen; zwart portemonnaitje. Verloren: zilveren ketting met een medaillon; Franse besset, teef, bruin met wit, bruine riem. De werkloosheid onder de mannen is in de maand september in het rayon Deventer nog weer iets afge nomen en is nu zelfs lager dan in september 1974 (3.5%). Het aantal jonge mensen dat van de scholen kwam nam niet toe. De daling van de werkloosheid kwam voor in de bouw (-16), metaal (-14) en onder de ongeschoolden (-25). Daartegenover staat een stij ging van de werkloosheid in de sec tor kantoor- en onderwijzend pers oneel (pl. 15). De vraag nam af in de bouw (-13) en de metaal (-17). In de sector levens- en genotmiddelen industrie nam de vraag iets toe (pl. 14). VROUWEN De werkloosheidsstijging bij de vrouwen is deze maand tot stil stand gekomen. Het aantal afge studeerden nam zelfs iets af (-12). In de vraag kwam geen verandering. Verdeeld over de gemeenten in het rayon bedroeg het aantal manne lijke werklozen in absulute cijfers en in procenten van de beroepsbe volking als volgt. Tussen haakjes de cijfers over augustus: Bathmen 12 - 1.5% (14-1.8%), Deventer 629 - 4.1% (663-4.3%), Diepenveen 47 - 2.5% (45-2.4%), Holten 39 - 2.4% (41-2.6%), Olst 32 -1.8% (alsvoren), Raalte 104 - 2.3% (alsvoren). Afgelopen zondag was het zover, dat het tweede team van SV Holten in nieuwe trainingspakken werd gestoken door Modecentrum Won nink B.V. De officiële overdracht had plaats vlak voor het begin van de wedstrijd Holten 2 tegen Hoeve Vooruit 2. Bij de overhandiging richtte de direkteur van Modecen trum Wonnink B V. de heer Joop Wissink, enkele woorden tot het gehele team waarbij hij de wens uitsprak, dat deze kleding in posi tieve zin zou mogen doorwerken op het resultaat van het gehele elftal in de kompetitie. Namens het bestuur van de SV Holten richtte voorzitter J. War- rink een woord van dank tot de hr. Wissink, voor het gulle gebaar van Modecentrum Wonnink BV. Hij richtte zich vervolgens tot de spe lersgroep, waarbij hij erop wees, dat het gehele team er zorg voor moest dragen, dat deze bakken nog en kele jaren in de running moeten blijven. Hij legde daarbij een stuk verantwoordelijkheid op de schou ders van de spelersgroep. Dat de outfit van een elftal belang rijk is, werd deze zondag meteen bewezen. De trainingspakken van Modecentrum Wonnink b.v. „stuwden" de spelers van Holten 2 naar een zwaar bevochten 3-2 overwinning op Hoeve Vooruit 2. Het zaalvoetbal-toernooi voor jon gens tussen 8 en 12 jaar op zaterdag 7 oktober in de sporthal is een groot succes geworden. Er reden maar liefst 70 jongens aan mee te weten: 2 teams uit onze wijk de Holter haar, 3 teams van de sportvereni ging Holten, 3 teams van de sport- Afgelopen zaterdag 7 oktober, heeft het jeugdteam van de schaakclub Holten tegen Philidor uit Leeuwarden een 4-1 nederlaag geleden. T. van Oyen heeft de eer van de club gered door op keurige wijze zijn tegenstander te verslaan. De uitslagen zijn: Holten - Philidor 1. B.J.G. Beijer - H. Langbroek 0 -1 2. E.J Gervedink Nijhuis - G. van Everdingen 0 -1 3. T. van Oijen - G. Oud 1 - 0 4. W. Rietman - P van Dijk 0 -15. M. Koelemay - G. Hoekstra 0 - 1. Zaterdag 14 oktober gaat de jeugd naar Nijmegen om het op te nemen tegen S.M.B.; ook dit wordt weer een zware wedstrijd. De Holtense schaaklieden hebben een drukke week voor de boeg, qua externe wedstrijden. In de interne wedstrijden is er afge lopen maandag ook het één en an der gebeurd. W. Rietman heeft J. Scheperman verslagen met een bij zonder fraai damoffer. Rietman die al een loper geofferd had voor een sterke aanval offerde ook de dame om de mataanval af te ronden. De heer Blits speelde ook erg goed door J W. Middelink op een niet onverdienstelijke wijze remise te houden. De verdere uitslagen zijn: Poule A. M. Koeleman - E.J. Gervedink Nij huis 0 - 1, T. van Oyen - G.J. Krom- dijk 1 -0, J.C. Roele-J.vanCalcarO 1, B. van Beek - E. Klaasssen 1 - 0, W. Rietman - J.E. Scheperman 1 - 0. Poule B E. Baltes - J. ten Velde 0 -1, B.J.G. 'Beijer - A.J.C. Brands 1 - W.G. Blits - J.W. Middelink 1/2 -1/2, J. van Dalen sr. - T. van Lindenberg 0-1, A.J.C. Brands - J. ten Velde 1 - 0. vereniging Blauw - Wit. Het is een enerverende strijd geworden, die resulteerde in een finale tussen Blauw-Wit 6 en Holterhaar 1. die Blauw-Wit in zijn voordeel besliste. 2 werd Holterhaar 1. 3 werd Holter haar 2, 4 werd Blauw-Wit 3, 5 werd S.V.-Holten 4.6 werd Blauw-Wit 8,7 werd S.V.-Holten 2, 8 werd S.V.- Holten 7. Aan de winnaar reikte de leider van het toernooi de heer Eek timmerman een prachtige wissel beker uit. De overige deelnemers kregen een vaantje of een medaille. Mede door de geweldige inzet van de leiders is het Holterhaar- toernooi een prachtig geslaagd evenement geworden en deze heren worden dan ook heel hartelijk be dankt. De prijsuitreiking bracht veel vreugde in het Blauw Wit team. Op foto in het midden André Stam met de hoofdprijs: een mooie beker. Atleten van de sportvereniging „Holten" hebben verdienstelijke prestaties geleverd bij veldlopen in Rossum Jan Jansen werd op de 10 km 2e met een tijd van 33.33 min, en Henk Reitsma finishte met een tijd van 40 19 min. als 35ste. Mein- dert Koopman kwam op de 5 km. als 3e binnen (tijd 19.38 min) en de tijd van 20.40 min. van Marinus Baltus was goed voor de 5e plaats. Opnieuw winst dames I De dames van de competitie is voor het eerste dames-team erg goed verlopen. Opnieuw werden er op vrijdag 6 oktober twee winstpunten behaald tegen het Westerhaarse Wevo. In de eerste set gingen de dames goed van start en al gauw bouwde Mintonette een voor sprong op die uiteindelijk resul teerde in setwinst 15-7. Het bleek duidelijk dat Mintonette zin had in een goede partij volley bal. Er werd enthousiast en met veel inzet gespeeld. De nieuwe 3-1-2 opstelling leverde in deze set weinig moeilijkheden op. evenals het spelen over rechts. De kortjes door het midden werden enkele malen keihard ingeslagen. Ook de tweede set werd al snel met een winst van 15-6 beslist. Deze set, volgens de volleybalsters de beste, gaf goed volleybal te zien. Minto nette was enorm goed op dreef. Er werd zuiver en geconcentreerd ge speeld en de set-ups werden goed afgemaakt. De derde set verliep evenals in de vorige wedstrijden niet zonder problemen. Na een op gebouwde voorsprong vielen de dames helemaal terug. De concen tratie was weg wat leidde tot on zuiver spel. Alle ballen werden slecht verwerkt. Wevo naderde onze voorsprong sn°l en kwam zelfs voor te staan. De strijd ging gelijk op en het kwam tot 14-15. Tot tweemaal toe werd er een time-out aangevraagd door coach Bertus Hesselink. Uiteindelijk wist Minto nette toch door te drukken en werd de set in het voordeel van de Don- dertmannetjes beslist. Setstand 17-15. Tevreden met de behaalde winstpunten en tevreden over het goede spel begaven de dames zich naar de kleedkamers. De volgende wedstrijd wordt gespeeld op vrij dag 13 oktober tegen Volley uit Wierden. Het is alweer de 9e keer dat de actieve M.A.C. „De Holterberg" haar traditionele nachtpuzzelrit in verre omgeving beter bekend als de „Nacht om Holten" organiseert. De rit, welke volgens routebeschrijving zal wor den gereden is uitgezet door de clubleden Jan en Henk Paalman. De start is op zaterdag 14 oktober vanaf 20.00 uur bij clubcafé „De Biester" in de Stationsstraat. Er kan worden gestart in de A-klasse en in de B-klasse. De gemiddelde snelheid bedraagt 24 km. per uur De rustpauze van een uur en de finish zijn bij zaal „Vosman" in de Oranjestraat. Alle deelnemers ont vangen een rallybord en een jaarschildje. Er zijn prachtige prijzen en bekers te winnen (le prijs f 100.- en een prachtige beker). Er bestaat eve nals voorgaande jaren weer grote belangstelling voor rit. Bij „voorin schrijving" hebben zich al bijna 80 deelnemers opgegeven. Mintonette-Vrivo heren I De tweede wedstrijd van deze com petitie was slechts in één enkel op zicht een afspiegeling van de eerste en dat betrof de einduitslag, name lijk een 3-0 verlies vóór de Mintonette-heren. Voor het overige gaf deze party te gen Vrivo uit Vriezenveen een ge heel ander beeld van de kwaliteit van Mintonette Er werd zeer en thousiast en bij vlagen zelfs goed volleybal gespeeld. De conclusie van deze wedstrijd was, dat de Mintonette-heren, simpelweg iets te kort kwamen om deze tegen stander het spel op te leggen en vanuit de eigen aanval te scoren. Echter het verliezen van een weds trijd op deze manier zal nooit een groot probleem worden. Wanneer deze vechtlust en dit enthousiasme voortgezet worden, dan zullen er ongetwijfeld nog winnende weds trijden volgen. Uitslag: 13-15 12-15 11-15. 'Team dames 3 wint eerste wedstrijd Maandagavond werd door dames 3 de eerste competiewedstrijd ge speeld in Nijverdal. met als tegen stander Eversberg. De wedstrijd werd met gemak door Mintonette gewonnen. Het team van Ever sberg was erg jong en nog onerva ren. De eerste set werd gewonnen met 15-3de tweede set met 15-2. De derde set was iets moeilijker omdat Eversberg onverwacht goed terug kwam De harde slagen in het ach terveld werden nu wel opgevangen. Op aanwijzing van de coach werd toen korter over het net gespeeld en hierop waren de dames van Eversberg niet bedacht en kon Mintonette de punten binnenha len. Setstand 15-6 voor de Mintonette-dames. Een goede start!!! Dames Vrijdag 6 oktober speelde dames 2 alweer en wel tegen Markelo 2. De eerste set was wat rommelig. De Markelose dames speelden snel en gaven veel plaatsballen die met moeite konden worden opgevan gen. Toch won Mintonette de eerste set met 15-7. Om niet hetzelfde te laten gebeu ren als de eerste keer in Nijverdal, namelijk de tweede set verliezen, gingen de Holtense dames er gelijk weer hard tegenaan. Markelo had maar weinig in te brengen en Min tonette bemachtigde ook de tweede set. 15-5. In de derde set probeerden de Mar kelose dames het initiatief weer in handen te nemen en een tijd lang leek het er ook op dat zij de eerste set zouden winnen. Het werd een nek-aan-nek race. Totdat Minto nette toch kon doorstoten en zo ook deze set op eigen naam wist te brengen. 15-9. Zo werd ook de tweede wedstrijd gewonnen. Een goede start dus met hoopvolle vooruitzichten op de komende wedstrijden, want vorig jaar was het Mintonette 2 nooit gelukt van Markelo 2 te winnen. Programma: Zaterdag 14 okt. S.M.B. (Nijmegen) - Holten Maandag 16 okt. Holten - Goor. Het tweede van SV Holten kreeg nieuwe trainingspakken van mo decentrum Wonnink. Links op de voorgrond directeur Joop Wissink. Dit seizoen neemt de bad mintonclub uit Holten met drie teams deel aan de com petitie van de N.B.B, dis trict Oost. Aangezien het het vorig seizoen niet is ge lukt om uit de 4e klasse te promoveren is dit jaar het eerste team ingedeeld in de vierde klasse A en zijn het tweede en derde team inge deeld in de 4e klasse B. Het eerste team speelt daarin tegen ploegen uit Bathmen, Deventer, Om men, Hardenberg, Wijhe, Zwolle, Emmeloord en Nij verdal. Het tweede en derde team krijgen te maken met te genstanders uit Zwolle, Heino, Hardenberg, Vroom- shoop, Hattem en Deventer. Ten opzichte van het vorige seizoen zijn er nogal wat nieuwe ploegen bij. zodat vooraf moeilijk is te bepa len welke ploegen de meeste kan sen op promotie naar de derde klasse zullen hebben. Ons eerste zal daarin zeker hoge ogen kunnen gooien, waarbij ploegen als Wijhe en Hardenberg ook tot de kans hebbers mqeten worden gerekend. Het tweede en derde team ontmoe ten geheel nieuwe tegenstanders en zullen reeds in de eerste weds trijden de kracht van de tegen standers moeten peilen, daarbij met vergetend dat nieuwe vereni gingen geen zwakke verenigingen behoeven te zijn; daarvoor heeft de badmintonsportin de afgelopen ja ren een te grote vlucht genomen. Team-samenstellingen Eerste team dames: mevr. W. v. Gennep, mevr. G. v.d. Maat. Heren: F. v. Gennep, H. Zuethoff, S. Mein- sma. Tweede team. dames mevr. H. van 't Holt, mevr. R. Botten, mevr. R. Groeneveld. Heren: H. Verbrug, Th. Evers, F. Akkerman. Derde team, dames. mevr. A. Ja cobs. mej. M. Muller. Heren: J. Ja cobs, H J Dul. Als algemeen reserves staan inge schreven: dames: mevr. M. Boog aard, mevr T. v.d. Runstraat, mevr. D. de Vreede. Heren: E. Weijman. G. Danink. Competitieverslagen B.C.H. 1-Wijhe 1 4-4. De eerste competitieavond op 4 ok tober was voor trainer H Peters uit Deventer een drukke avond. Twee van de teams die hij trait kwamen direct al tegen elkaar uit. Wijhe dat vorig seizoen afsloot met een tweede plaats zorgde voor zware tegenstand. De dames in hun enkelspelen, viel de eer te beurt om de competitie te openen. Mevr. Van Gennep had drie sets nodig om haar tegen standster op de knieën te krijgen: 4-11, U-6 en 11-5, Uitslagen die als de zenuwen weg zijn duiden op een sterke mentaliteit en konditie. Mevr. Van de Maat moest ook in drie sets uiteindelijk de eer aan Wijhe laten: 11-6, 3-11, 9-11. (Stand 1-1). Het herenenkelspel door Fr. v. Ge nnep gemakkelijk gewonnen met 15-6 en 15-2 en door H. Zuethoff in drie sets 15-8, 12-15 en 11-15 verlo ren, betekende opnieuw een gelijke stand (2-2). Toen werd het duidelijk dat het wel een zeer spannende badmintonavond zou worden Het herendubbel werd met 18-15 en 15-9 gewonnen. Het damesdubbel ging echter met 7-15 en 6-15 verloren. Opnieuw een gelijke stand: 3-3. Het mixed-dubbel echtpaar Van Gennep won met 18-15 en 15-11 en bracht de stand op 4-3. Aan het vol gende mixed-dubbel: mevr. Van de Maat/H. Zuethoff de (in)spannende taak latend om de punten in Holten te houden. Helaas lukte dit niet 8-15 en 7-15, zodat beide teams met één puntje hun eerste competitie optreden afsloten. B.C.H. 3-B.C.H. 2 Zoals gebruikelijk spelen de teams van een vereniging die in dezelfde klasse uitkomen direct de eerste wedstrijd tegen elkaar. Tot zover geen verrassingen. Verrassend was wel het spannende verloop van de wedstrijd. Het heren-enkelspel werd door het tweede duidelijk gewonnen. H. Verburg versloeg J. Jacobs met 10-15, 10-15 en F. Akkerman ver sloeg H. Dul met 15-10, 11-15, 3-15. In het dames-enkelspel werden de kansen weer gelijk getrokken. A. Jacobs versloeg in een spannende partij 11-9 en 12-10 H van 't Holt. M. Müller speelde haar eerste compe titiewedstrijd en won met 11-9 en 11-2 van R Betten. In dne sets 15-11, 4-15 en 8-15 ging het herendubbel J. Jacobs/H. Dul tegen T. Evers/H. Verbrug door de knieën. De damesdubbel A. Ja- cobs/M. MUller-H. van 't Holt/R. Betten werd echter met 2 keer 15-8 gewonnen, zodat opnieuw de stand gelijk werd getrokken (3-3). De laatste mixed wedstrijden zou den derhalve de beslissing moeten brengen. Opnieuw zouden er drie setters worden gespeeld, waardoor het een latertje werd. J. Jacobs/M. Müller wonnen met 15-7, 9-15 en 15-12 van F. Akker- man/H van 't Holt en toen werd de wedstrijd van de waarheid ge speeld H. Dul/A. Jacobs wonnen met 7-15, 15-10 en 15-13 van T. Evers/R Betten. De einduitslag betekende een onverwachte 5-3 winst voor het derde team, dat deze avond als enige B C.H.-ploeg twee punten in de wacht wist te slepen, een goede competitiestart. Programma: 11/10: Witte Veder 1-B C.H. 3 (Sporthal Vroomshoop). 11/10: B.C.H. 2-Heinë 1 (8porthal 't Mossink). 18/10: B.C.H, 1-Refiex 2 (Sporthal 't Mossink). Met drie teams in de competitie kunt u ons dus elke woensdag avond komen aanmoedigen. Gelijk spel jongens junioren Vrijdag 6 oktober, kwart over zeven begon voor de jongens junioren de tweede wedstrijd van de competitie tegen Markelo. We begonnen de eerste set na een slechte warming up met slecht spel en stonden daardoor dan ook al gauw achter. Na een time-out ging het wat beter en we liepen in tot 9-9. Toen ging Markelo er wat harder aan trekken en stonden ze weer voor met 12-9. Dit was aanleiding voor onze coaclï" om de tweede time-out aan te vra gen maar het hielp weinig en Mar kelo won deze set dan ook. De tweede set verliep al even slecht dan de eerste en Markelo won deze dan ook weer. Maartoen kwam de derde set, die we met weinig hoop begonnen. Maar ons spel was beter dan in de lste en 2de set en Markelo speelde slechter. Dus we stonden dan ook al gauw voor, wat voor de tegen stander paniek betekende. De time-outs van hen hielpen niet, dus deze set wonnen we dan ook met 15-5. De vierde set begonnen we weer met goede moed, om deze set ook nog te winnen. We waren deze set even sterk en dat beloofde een spannende eindstrijd te worden. En deze voorspelling bleek waar, want nadat de stand 13-13 was, werd het voor Mintonette 14-13. Maar toen was de opslag weer voor Markelo en deze maakte er 14-14 van. Toen was het onze beurt en we maakten er 15-14 van. Toen kreeg Markelo de kans om er 15-15 van te maken, wat ze dan ook niet deed. We kregen de opslag terug en maakten de set af 16-14. En keerden vermoeid met maar één punt in de kleedkamer terug. Bfj de in zaal „Vosman" door de S.V. „De Eendracht" om het club kampioenschap gehouden weds trijd waren de resultaten als volgt: Luchtgeweer groep A: 1. B. Arf- man 189 p.; 2. G. Koopman 164 p. (5 x 10); 3. G.J. 8chuppert 164 (3 x 10); 4. H. Paalman 151 p.; 5. H.J. Nekkers 147 p. Groep B: 1. D J. Nijendyk 154 p. (4x9), 2. E.J. Grootentraast 154 (2 x 9); 3. D.W. Geels 141 p.; 4. Dick Jansen 140 p.; 5. A. Paal man 135 p. Groep C: 1. A.J, Bieleman 138 p.; 2. H.J. Bekkernens 120 p.; 3. G.J. van Aefst 107 p. Luchtpistool: groep A: 1. H.J. Nekkers 172 p.; 2. H. Paalman 170 p.; 3. G. Koopman 147 p. Groep B: 1. A.J. Bieleman 150 p.; 2. G.J. 81uiter 142 p.; 3. D.J.Nijen- huis 134 p. Nieuwe leden zijn hartelijk wel kom!

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 11