wervelende show Mode Schuppert Vierhonderd dames genoten van DIERENDAG BIJ FOTO MELD* Raadsvoorstellen onderbouwen met financiële consequenties Van der Stouw Holten gaat op bezoek bij de Tukkers Hoitens kampioenschap en scholentournooi 78 De tafeltennisvereniging Holten herinnert nogmaals aan: J. de Waard VVD) tot college: Ton droeg een flannel overhemd op een banplooibroek met equip- jas. SPECIALE AANBIEDING Een (ascmerenOe en rustgevende viis!tiasbesteamg Probeer het eens: schilderen is gemakkeli|ker dan u denkt' KqJ Nü van f.66,50 LJ voort.49,75 Haarstraat 28 Rijssen Nadat J.l. Zondag de wedstrijd te gen Unisson wegens terreinom standigheden werd afgelast, wacht Holten nu de strijd tegen een meer régionale tegenstander de Tukkers uit Albergen. Destijds was dit en graag geziene tegenstander in de vierde klasse B, waartegen Holten verschillende spannende weds trijden heeft gespeeld. De thuis club is al sinds enkele jaren in de derde klasse en Holten kan er zeker van zijn dat zij een zware tegen stander te bestrijden krijgt Hoe het team van Holten is samenge steld is ons bij het ter perse gaan van dit bericht nog niet bekend, doch wel een zware aderlating voor het team is, dat de geroutineerde Johan Venqklaas (..Johantje"), dit seizoen nie^ meer voor het eerste elftal beschikbaar is. De suppor tersvereniging zal weer voor een extra bus zorgen, welke om kwart over één vanaf „Meermanskamp" zal vertrekken. De steun van „het legioen" heeft het. elftal beslist no dig. want ook de Tukkers hebben tot op heden nog maar één puntje meer behaaid. zodat het treffen een zogenaamd „vierpunten" duel gaat worden. HOLTENS NIEUWSBLAD - 6 OKTOBER 1978 - PAG. 5 Mode Schuppert liet donderdag avond (28/9) in de grote zaal van café-restaurant „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek zien wat er voor deze herfst en de komende winter zoal in huis is, en dat is ze ker niet weinig. De 150 modellen die getoond werden door be roepsmannequins was maar een klein gedeelte uit de grote en zeer gevarieerde kollektie dames- en herenkleding van de firma Schup pert. Niet minder uitgebreid is de kollektie schoenen en tassen van gebr. Steunenberg die samen met „Intervisie" en Mode Schuppert de totale mode voor dames en heren op een spontane en duidelijke ma nier presenteerden. Bloemenma gazijn „Marjo" had met een aantal decoratieve bloemstukken en boeketten de zaal bij de her- fstmode aangepast terwijl foto Mulder enkele vergrotingen uit trouwreportages toonde die uit blonken in kwaliteit en orginali- teit. De mannequins en dressman heten deze avond heel wat heerlij k warme wintermode zien, waarbij opviel dat alles wat getoond werd ruim- vallend was, wijde truien met af hangende schouders, blouses met rugplooien gedragen met vlinder- of stropdas op wijde rokken, veelal geruit. Schuppert heeft voor koude dagen schitterende jacks, blousons en korte jasjes die steeds de indruk wekken een maat te groot zijn, dit om het ruime effect te versterken. Ook mogen we de mantels en ja ponnen zeker niet vergeten in prachtige herfsttinten. Bij de her enmode zien we duidelijk een nieuw beeld blouson-kóstuums. ruimvallende flannel overhemden met rugplooien. Dit alles gedragen op banplooibroeken geeft de man een beeld van de sportieve noncha lance. Sportief was toch ook wel het gewone kostuum, maar wel ge bracht met de nieuwste modesnuf jes, smalle revers, soepel vallend, inconstructed met echt suède vest in een zacht groene kleur. Steunenberg liet bij dit modefestijn de passende schoeisels zien, afge stemd op de geshowde confectie, laarzen in korte en lange modellen, schoenen met kleine fijne modede tails in veelal naturel tinten. Sa men met een grote kollektie tassen zag het er zeer verzorgd uit „Inter visie" toonde de nieuwste en mo dernste monturen, groot en klein formaat, gemaakt van lichte mate rialen in niet te vergeten passende modekleuren. Kapsalon Stegeman bracht, na het succesvolle optreden van de van TV, RADIO en grammofoonplaat bekende zanger Ronnie Tober (die vele malen een ovatie kreeg) vijf kapsels die door een voortreffelijke en vakbekwame kniptechniek uitr blonken in model en vorm Stijlvol opgestoken tot het moder nste wafel- en kroeskapsel alles zeer verzorgd. Bloemenmagazijn „Marjo" kreeg na afloop van de show van de da mes een daverend applaus toen de speaker bekend maakte dat de prachtige bloemstukken en boe ketten gratis beschikbaar waren gesteld aan het Bejaardencentrum „Diessenplas" Annemarie showde o.a. een ruim vallende wintermantel met bij passende sjaal en muts. Hierbij willen wij u er nog maals op attent maken, dat op zaterdag 14 oktober a.s. het Hoitens kampioens chap tafeltennis plaats vindt, aanvang 10.00 uur in het gymnastieklokaal aan de Haarstraat. Inschrijfgeld bedraagt f2,50 p. persoon. Hiervoor kan ingeschreven worden tot en met zaterdag 7 oktober en wel bij: W. Güt- lich, Holterborek 37, tel. 21 34. H. Welting, Bergman straat 20. tel. 31 37. N. Valk, Canadastraat 50. of aan de gymzaal op zaterdag 7 ok tober vanaf 14.00 uur tot 16.30 uur. Ook wordt er dit jaar weer een Scholieren- tournooi georganiseerd, namelijk op maandag- en dinsdagavond 16 en 17 ok tober aanvang 20.00 uur, ook in het gymnastieklo kaal. Inschrijfgeld hiervoor bedraagt f 1,00 p. persoon. Ook hier geldt als laatste in- schrijfdag zaterdag 7 okto ber. Inschrijving kan ge schieden bij de hierboven- genoemde personen of aan de zaal. Ook is er deze week weer competi tie gespeeld met de volgende resul taten Op zaterdag 23 september heeft Holten 8 (jun./asp.) Zijn eerste competitiewedstrijd gespeeld te gen Trefhoek H uit Almelo. Het vuur werd het thuisspelende team al direct na aan de schenen gelegd, waaartegen Gerard Vuuregge, die de openingspartij speelde, niet be stand bleek: 9-21; 5-21 Hierna her stelde het team zich enigszins Ge rard Jonkman, nu gewaarschuwd door het eerste verlies, was op zijn hoede, maar ook hij kon niet voor komen dat de punten naar de te genpartij gingen: 16-21; 13-21 Ook Jan Ophof verloor 17-21.19-21 Met een 3-0 achterstand werd aan het dubbelspel begonnen. Doordat Jonkman en Vuuregge met goed op elkaar ingespeeld waren, was het voor Treflioek een makkelijke overwinning 7-21. 3-21 In de vol gende partij leek Gerard Jonkman het eerste punt voor Holten binnen te halen. Na de eerste game met groot' verschil te hebben verloren 18-21 kwam Gerard in de tweede game verrassend terug en even leek het erop dat de beslissing in de derde game zou vallen. Helaas lukte het Gerard niet niet die tweede game te winnen: 20-22. Ge rard Vuuregge bleek ook met zijn tweede tegenstander grote moei lijkheden te hebben en kon het niet bolwerken: 8-21, 4-21 De zevende I-'otograaf Henk Mulder had in een advertentie in ons blad van vorige week alle kinderen van 0 tot 12 jaar. die ter gelegenheid van „Dierendag 1978" met een huisdier bij hem kwamen, een gratis kleurenfoto be loofd. Dat men de advertentie goe< had gelezen blijkt uit deze,foto. ..Wanneer de raad door uw college voorstellen worden ge daan inzake aankoop van gronden of wat dan ook, dan dienen wij als bestuurders ook een compleet inzicht te heb ben in de financiële consequenties willen wij op verant woorde wijze een besluit kunnen nemen". Deze opmerking maakte de heer J. de Waard, tijdens de j.l. maandagavond gehouden openbare raadsvergadering tot twee maal toe en wel bij het voorstel van B. en W. tot aankoop van een stukje grond van mej. H. Stegeman. Keizersweg 38 alhier en bij het voorstel tot grondruiling met de fa. Beltmans Kledinghuis te Holten welke voorstellen overigens beide zonder hoofd elijke stemming werden aanvaard. besioot de raad hieraan nog toe te voegen dat de gemeente Holten vanaf de datum van het raadsbe sluit tot aan de datum van betaling der koopsom aan de verkoopster 8c't rente per jaar over de koopsom verschuldigd is. partij werd ook op naam van de te genstander gezet door verlies van Jan Ophof 15-21; 11-21 Gerard Jonkman ging steeds beter spelen en deze trent zette zich in de derde partij van hem voort. De eerste game won hij uitstekend met ruim verschil 21-7 In de tweede game maakte hij het karwei af, hoewel de tegenstander wel sterk tegenspel bood' 21-19. Hierna had het team dan eindelijk en verdiend het eerste punt te pakken en alhoewel het ver lies van de wedstrijd al vast stond was dit toch een ruggesteuntje voor Gerard Vuuregge. (De negende partij werd ook door Jan Ophof ver loren: 13-21; 16-21). Toch bleek dit ruggesteuntje niet voldoende voor Gerard, die ook nu geen winst kon behalen. 8-21; 7-21. De einduitslag was 1-9 Een verlies dat dit jeugd- team de moed misschien doet be nemen. maar er is nog bijna een hele competitie te gaan. Ook werd er nog gespeeld door Hol ten 1 tegen Twekkelerveld 2. De gasten keerden met een 9-1 over winning huiswaarts naar Ensche de. N Valk scoorde dit punt voor Holten in de laatste partij. Holten IV speelde tegen Trefpunt uit Be- ntelo. De uitslag hiervan was 8-2 voor de dames uit Bentelo. De twee punten voor Holten werden ge scoord door Greta Overvelde en Bea Klein-Teeselink Er werd door beide dames gewonnen van een en dezelfde tegenstander, waartegen Manan de Vrijer ook speelde (uit eraard). Zy kon jammergenoeg hiervan niet winnen, maar wist toch een van de drie games op haar naam te brengen De heer H J. Westerik (CDA) ver klaarde wel begrip te kunnen op brengen voor de gemaakte opmer kingen maar wees er op dat ten aanzien van de financiële conse quenties de nodige informatie in de commissie wordt gegeven „Maar ik begrijp wel dat het de heer De Waard hier te doen is om meer openheid van zaken tijdens de raadsvergaderingen. Het lijkt mij nuttig dat we in dè commissie eens van gedachten wisselen over de vraag hoe wij aan die openheid het beste vorm aan kunnen geven", stelde hij voor. Grondaankoop mej. H. Stegeman Het voorstel van B. en W tot gron daankoop van mej. H. Stegeman luidde als volgt: Ten behoeve van de realisering van het wijzigings plan „De Haar" dient de gemeente Holten de beschikking te verkrij gen over het daarvoor benodigde gedeelte van het perceel, kada straal bekend, gemeente Holten, sectie F nr. 3651, ter grootte van ong. 40 m2, gelegen langs de Kei zersweg. De benodigce strook grond is eigendom van mej H Ste geman. Keizersweg 38 te Holten, die zich bereid heeft verklaard de strook grond te willen verkopen voor de prijs van f20 - per m2. to taal derhalve f800.-. Voormelde prijs is overeenkomstig de prijs welke tot op heden voor soortge lijke stroken grond is betaald. Deze transactie wordt aangegaan onder de bij koop en verkoop algemeen geldende en gebruikelijke voor waarden. De betaling van de koop som zal geschieden binnen twee maanden na de datum van goed keuring van het aankoopbesluit door gedeputeerde staten dezer provincie Door en op kosten van de gemeente Holten zal. in nader overleg met verkoopster, langs de nieuwe oost- en zuidgrens van het perceel een afrastering, hoogte ca. 1 meter, worden gemaakt van be- tonpalen met groen geplastificeerd kippegaas waarvoor de kosten worden geraamd rond f2000.- De vorenomschreven afrastering zal tevens langs een gedeelte van de noordzijde van het perceel, uitslui tend het gedeelte dat grenst aan het in het gewijzigde bestem mingsplan geprojecteerde open baar plantsoen, worden geplaatst. Tegen de aankoop van de onderha vige strook grond, onder de ge stelde voorwaarden, hebben wij geen bezwaar. De commissie ge meentewerken kan zich met de on derhavige grondaankoop vereni gen Wij stellen u dan ook voor de benodigde strook grond van mej. H Stegeman, voornoemd, aan te kopen voor de prijs van f 800,- onder de voorwaarden zoals die zijn op genomen in het ontwerp- raadsbesluit dat op de gebruike lijke wijze voor u bij de stukken ter inzage ligt. Op voorstel van B enW. Ruiling grond met fa. Beltman Het voorstel van B en W. tot ruiling van grond met de fa. Beltmans Kledinghuis luidde als volgt: De firma Beltmans Kledinghuis te Holten, gevestigd aan het adres Dorpsstraat 9 is voornemens haar winkelpand aan de oostzijde uit te breiden. Daartoe heeft zij destijds het naastgelegen parkeerterrein aangekocht van een particulier. Aangezien de Meermansweg thans op korte afstand langs de oostgevel van de winkel loopt kunnen de bouwplannen eerst gerealiseerd worden, nadat zij eveneens de eige ndom heeft verkregen over een ge deelte van voormelde Meermans weg, welke weg thans in eigendom toebehoort aan de gemeente Hol ten. Krachtens raadsbesluit d.d. 27 juni 1S978. nr. 376/ijm is het daar toe benodigde gedeelte van de Meermansweg aan het openbaar verkeer onttrokken. Het raadsbe sluit is inmiddels door gedepu teerde staten dezer provincie goedgekeurd bij besluit van 11 sep tember 1978. nr. 11796, afdeling 3. In het vastgestelde „Komplan Noord" is op plm. 14 meter in zuid oostelijke richting een nieuwe aan sluiting van de Meermansweg op de Dorpsstraat geprojecteerd. In verband met vorenstaande is het nodig, dat de gemeente gronden van de firma Beltmans Kleding huis in eigendom verkrijgt, terwijl voornoemde firma ten behoeve van haar uitbreidingsplannen de be schikking verkrijgt over het aan het openbaar verkeer onttrokken gedeelte van de Meermansweg Voorts is het gewenst, dat de ge meente Holten de eigendom ver krijgt over een gedeelte trottoir langs de Dorpsstraat, ter grootte van ongeveer 50 m2, gelegen bij de thans bestaande parkeerplaats ten oosten van Kledinghuis Beltman. Met de firma Beltmans Kleding huis te Holten zyn wij tot een ak koord gekomen inzake het aan gaan van een overeenkomst van grondruil, waarbij: A De gemeente Holten aan de firma Beltmans Kledinghuis in voile en vrije eigendom overdraagt een gedeelte van de thans nog be staande Meermansweg, sectie F. nr. 3925, ter grootte van ongeveer 50 m2, voor de prijs van f250,- per m2, totaal derhalve f 12.500.-. B De gemeente Holten van de firma Beltmans Kledinghuis in volle en vrije eigendom overneemt: 1 Een gedeelte van het perceel. F. nr. 2684. ter grootte van ongeveer 50 m2, zijnde trottoir, voor de prijs van f50,- per m2, totaal derhalv f2 500.-. 2 Een strook grond, deel uitma kende van F. nrs 2684 en 2685. tei behoeve van de aanleg van he nieuwe gedeelte Meermansweg waarin tevens geprojecteerd is parkeerplaats, ter grootte van re; pectievelijk ongeveer 101 en 18 mi voor de prijs van f 250.- per m2. t< taal derhalve f29750-3 Een gc deelte van het perceel F. nr. 268c ten behoeve van de aanleg van he nieuwe gedeelte Meermansweg, vi parkeerplaatsen en een parkeergc legenheid overeenkomstig het bi stemmingsplan „Kom Noord respectievelijk ter grotte van nngi veer 125.5 m2. 90 m2 en 102 m2, U taal derhalve f39 687.50. 4 Een voornoemde firma in ve: band met het opruimen van ee houten schuur, een vergoeding t verlenen, groot f 600.-. waarbij door de gemeente Holte een toegift zal worden betaald va f 65 437.50 Voormelde bedragen zijn in ove; eenstemming met het ter zake oj gemaakte deskundigenrapport. De overeenkomst van grondru wordt voorts aangegaan onder d volgende voorwaarden en bedii gen A. De gemeente Holten is vanaf d datum van het raadsbesluit tot aa de datum van de betaling van d toegift een rentevergoeding ve schuldigd, berekend naar 8% pe jaar over de toegift ad. f 65.437,50 B. De gemeente Holten zal de bi stemming van de parkeergeleger heid overeenkomstig het besten mingsplan „Kom Noord" niet rm gen wijzigen, dan na de firma Be tmans Kledinghuis of haar rech' verkrijgenden te hebben geraac pleegd; C De kosten van de overdrachi sakte komen voor rekening van d gemeente Holten; D. De bestrating, de daarvoor be nodigde grondwerken en de afwé tering van de door genoemde firm aan de gemeente over te drage stroken grond, welke zullen worde bestemd tot openbaar trottoir, we en parkeergelegenheid zullen dod en op kosten van de gemeente wo; den aangelegd; E. De bij ruiling algemeen geldend; en gebruikelijke voorwaarden e: bedingen zijn op de overeenkom; van toepassing. Voorts verleent de gemeente Ho. ten aan voornoemde firma he recht van voorkeur tot koop op ee: gedeelte van de bestaande Meei mansweg. deel uitmakende van nr. 3925 en op het aan de gemeent over te dragen gedeelte, bestem voor parkeergelegenheid, te grootte van ongeveer 102 m2, welk gedeelten onmiddellijk grenze aan het perceel F. nr. 2685, elgf ndom van (le firma Tegen het aangaan van een ove eenkomst van grondruil en het ve lenen van het recht van voorkeu op enkele stroken grond hebben w geen bezwaar. De commissie g meentewerken kan zich met he onderhavige voorstel verenigen. Resumerende stellen wij u voc met de firma Beltmans Kleding huis te Holten een overeenkom; van grondruil aan te gaan en he verlenen van het recht van vooi keur tot koop op twee stroke grond conform het vorenstaand en te besluiten overeenkomstig he bij de stukken ter inzage gelegd concept-raadsbesluit.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5