Hoofdstuk onderwijs gemeentebegroting weinig opwekkend NIDO-universal belangrijk uitgebreid AGENDA Weekenddienst KERKDIENSTEN S. BAKKER 10% korting LEEMREIZE MEUBELEN Nog een paar dagen, dan is het zover HOLTENS NIEUWSBLAD - 6 OKTOBER 1978 - PAG. 3 De landelijk geconstateerde daling van het aantal kleuters zet zich ook in Holten duidelijk voort. In 1979 zullen de drie openbare kleuterscholen vermoedelijk door gemiddeld 185 kleuters worden bezocht. In 1977 was dit aantal nog 231Bij het bijzonder kleuteronderwijs is het afnemend leerlinge naantal zelfs zodanig dat de tweede leidster van de kleu terschool aan de Hoffesstraat per 1 augustus 1979 vermoe delijk niet aan die school verbonden kan blijven en het is ook nog een open vraag of de dependance aan de Klomp- steeg gehandhaafd kan blijven. Naast de zich in onze tijd ongetwij feld voordoende daling van het aantal kinderen per gezin wordt deze voor het onderwijs ongunstige ontwikkeling in Holten nog eens extra gevoed door het feit dat in onze gemeente reeds een aantal ja ren hoegenaamd geen woningen gebouwd konden worden. Kleuteronderwijs In hun nota van aanbieding betref fende de gemeentebegroting schrijven B en W aan de raad dat de daling van het leerlingenaantal bij het openbaar kleuteronderwijs in 1979 echter nog geen ontslag voor het onderwijzend personeel tot ge- v<"'! '1 hebben in verband met de 'dende leerlingenschaal. ibare kleuterschool aan c t zullen twee leidsters w n en zowel aan de Kol- als de ijaarkleuterschool elk drie leidsters. Hét vierde lokaal van de Kolkleuterschool is thans als les lokaal in gebruik door de o.l. Kol- school, terwijl het vierde lokaal van de Haarkleuterschool tot 1 augus tus 1979 als speellokaal gebruikt zal worden (hiervoor wordt ook rijksvergoeding ontvangen). Per 1 augustus 1979 zal dit lokaal ver moedelijk ingericht dienen te wor den als leslokaal voor de o.l. Haar- school en wel i.v.m. de uitbreiding van het aantal leerkrachten. Het gemiddeld aantal kleuters van de bijzondere kleuterschool aan de Hoffesstraat over het schooljaar 1978/1979 zal zodanig zijn. dat de tweede leidster per 1 augustus 1979 vermoedelijk met aan de school verbonden kan blijven. Het vrijko mende lokaal zal dan als speello kaal in gebruik genomen kunnen worden. Aan de bijzondere kleu terschool aan de Schoolstraat zul len naar mag worden verwacht, ook in 1979 twee leidsters verbonden kunnen blijven. Opgemerkt wordt, dat het thans nog met bekend is of de dependance aan de Klomps- steeg gehandhaafd kan blijven. Het schoolbestuur dient namelijk per schooljaar aan de Minister van On derwijs en Wetenschappen toe stemming te vragen de depen dance in stand te mogen houden. Lager onderwijs o.l. Dorpsschool. Naar het zich thans laat aanzien zal NED. HERV. KERK 8.30 en 10.15 u. ds. A. W. Berk hof. In de 2e dienst Bed. H. Doop. Uitgangcoll.: Inwendige zending. Oppasdienst: Mevr. Admiraal en Mieke Groen. GEREF. KERK 9.30 en 15 00 u ds H. J. Bouw huis van Rijssen. In beide diens ten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst (klas 3) mevr. A. Haan (res. mevr. N. Kuiper) Opasdienst: Johanna Faber en Willy Brinks. Ma rianne Harting, Jenny Kruithol en Tjitske Span. R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERH0EK 9 30 u ds W Vons. uitgangcoll. Inwendige zending. 0KKENBR0EK 10.00 u. ds M. de Heer NIEUW HEETEN zaterdag 19.00 u., zondag: 8 en 11 u. de 7e leerkracht ook per 1 augustus 1979 nog aan de school verbonden kunnen blijven. Dit betekent dat slechts één lokaal niet in gebruik is door de lagere school. Dit lokaal is sedert 1 augustus 1979 in gebruik voor de Dagmavo voor volwasse nen. Het 9e lokaal is door de lagere school in gebruik als handenar- beidlokaal, filmlokaal e.d. o.l.s. Dijkerhoek Het aantal leerlingen van deze school geeft ook een verdere terug gang te zien. Het ziet er echter wel naar Uit, dat de derde leerkracht per 1 augustus 1979 gehandhaafd kan blijven. Zoals bekend wordt het vierde lokaal gedurende vier morgens per week gebruikt voor de kleutercursus. Aangezien het mi nimum aantal kleuters (30) nodig voor stichting van een zelfstandige kleuterschool in Dijkerhoek niet aanwezig is. heeft de raad op 16 mei 1978 besloten een verzoek tot de Kroon te richten om bovenge noemd aantal kleuters lager te stel len. Tot op heden is nog geen ant woord op het verzoek ontvangen, o.l.s. Espelo Het gemiddeld aantal leerlingen over het jaar 1978 zal vermoedelijk 30 bedragen. Het besluit van 24 no vember 1975, waarbij de instand houding van deze school werd ge vorderd, geldt t/m het jaar 1978. Aangezien het gemiddeld aantal leerlingen over 1978 wederom min der dan 50 zal bedragen, dient de raad vóór 1 februari 1979 te beslui ten of de instandhouding al dan niet wordt gevorderd, o.l. Kolschool. Zonder verdere verlaging van de leerlingenschaal lager onderwijs, zal, gelet op het vermoedelijk ge middeld aantal leerlingen over het schooljaar 1978/1979, per 1 augus tus 1979 de 10e leerkracht ontsla gen moeten worden. In de daarop volgende jaren moet met een ver dere daling van het aantal leer krachten rekening worden gehou den. Indien de leerlingenschaal in de toekomst wel verder wordt ver laagd (i.v.m. de toenemende werk loosheid bij het onderwijs) zal dit waarschijnlijk een gunstig effect hebben op het langer kunnen handhaven van leerkrachten, o.l. Haarschool. Het leerlingenaantal van deze school is, in tegenstelling tot de andere lagere scholen, nog stijge nde In verband hiermede zal ver moedelijk per 1 augustus 1979 een 9e leerkracht aangesteld kunnen worden. Een lokaal van de Haar kleuterschool zal dan ingericht worden als leslokaal. Deze leer kracht kan vermoedelijk gedu rende drie schooljaren aangesteld blijven. Bijzonder lager onderwijs. M.i.v. 1 augustus 1979 zullen aan de bijzondere lagere school „de Scha kel" nog 5 verplichte leerkrachten verbonden mogen zijn. Een en an der houdt in, dat er dan 5 lokalen zijn die niet door de school in ge bruik zijn. Aangezien de huishoud school „de Noordenbarg" met een lokalentekort te kampen heeft, zul len vermoedelijk ook per 1 augus tus 1979 (zoals thans het geval is) enkele lokalen door deze school in gebruik genomen kunnen worden Zolang er geen woningbouw in „dé Haar" en in „de Beuseberg" plaats vindt, moet worden verwacht dat in bovengenoemde situatie (leegs tand lokalen in „de Schakel") weinig verandering komt. Het aan tal leerkrachten, dat thans aan de bijzondere lagere school „het Kompas" verbonden is (6) zal, naar wordt verwacht, geen wijziging on dergaan. Gym. onderwijs: Momenteel worden voorbereidin gen getroffen om te komen tot de bouw van een gymnastieklokaal t.b.v. het lager onderwijs. Er wordt naar gestreefd dit lokaal ingaande het schooljaar 1979/1980 voor ge bruik gereed te hebben. Bouw van dit lokaal is noodzakelijk geworden door de toegenomen behoefte aan gymnastiekakkommodatie bij het lager onderwijs. Bij ingebruikne ming van het nieuwe lokaal zal het tevens mogelijk worden om de le suren gymnastiek voor nagenoeg het gehele lager onderwijs in deze gemeente van 40 op 50 minuten per lesuur te brengen. Verder is B en W voornemens in gaande datzelfde schooljaar een parttime-vakleerkracht aan te trekken t.b.v. het gymnastiekon derwijs aan de hoogste klassen van de lagere scholen, wanneer zulks financieel mogelijk is. Voortgezet onderwijs Openbare scholengemeenschap: 2. Huisvesting. Het komende begrotingsjaar zal, sedert Jaren, het eerste jaar zijn, waarin de scholengemeenschap geen huisvestingsproblemen meer zal kennen. Wanneer alles naar wens verloopt zal binnenkort - vermoedelijk de eerste schooldag na de herfstvakantie - de scholen gemeenschap de nieuwe behuizing volledig in gebruik kunnen nemen. In de week van 20-25 november a.s. zijn de openingsaktiviteiten gep land, terwijl in die week voorts aandacht besteed zal worden aan het feit, dat het op 1 augustus 1978 25 jaar is geleden dat de scholen gemeenschap als ulo-school van start ging. De scholengemee nschap zal, na volledige gereedko ming van de verbouwing en de uit breiding, de beschikking hebben over 58 onderwijsruimten, t.w. 13 in het bestaande hoofdgebouw, 28 in de uitbreiding, en voorts nog 17 in de te handhaven E-(nood)-lokalen. De noodlokalen die overbodig zijn geworden, t.w. 10 F-lokalen (rechts van de Haarstraat) en 2 E-lokalen (tussen hoofdgebouw en gymna stieklokaal) zullen eind 1978 wor den gesloopt. Uitgaande van het aantal leerlin gen, dat de scholengemeenschap per 1 september 1978 bezocht (1284), diende voor het schooljaar 1978/1979 te kunnen worden be schikt over 48 onderwijsruimten, exclusief gymnastieklokalen. Hieruit blijkt derhalve dat nog ge bruik moet worden gemaakt van een gedeelte van de gehandhaafde E-(nood)lokalen. Het gedeelte, dat nog bij de scholengemeenschap in gebruik zai zijn, is echter inmiddels zodanig gerenoveerd, dat deze ook als goede onderwijsruimte kan worden aangemerkt. Van het leeg komende gedeelte van de E-lokalen kunnen mogelijk een aantal worden verhuurd aan de Overijsselsche Landbouwmaat- schappij te Zwolle, ten behoeve van de onder haar bestuur staande La gere Agrarische School te Bath- men. In hoeverre of de scholenge meenschap de komende jaren nog verder gebruik zal moeten gaan maken van de resterende leegs taande E-lokalen is moeilijk te be zien. Nog steeds blijft echter het leerlingenaantal sterker groeien dan werd voorzien (1 september 1977: 1140; 1 september 1978: 1284). Wel is het echter zo, dat in het schooljaar 1978/1979 de eerste ein dexamenklassen van de afdeling voor atheneum gevormd zijn, het geen betekent, dat deze nieuwe loot van de scholenmgemeenschap thans volgroeid is. Dit zal ongetwij feld een minder groeien van het aantal leerlingen tot gevolg heb ben. Omdat het echter duidelijk is, dat de scholengemeenschap in de finitieve vorm (41 lokalen) ook in de verdere toekomst te klein zal blij ken te zijn, hebben B en W bij de staatssecretaris van Onderwijs om een verdere uitbreiding in defini tieve vorm verzocht. De staatsse cretaris heeft onlangs medege deeld, dat, gelet op een terzake op gestelde prognose op de langere termijn (1170 leerlingen in 1988/1990), met welke prognose B en W zich akkoord hebben ver klaard, er in principe aanspraak bestaat op uitbreiding met nog een aantal onderwijsruimten Om deze verdere uitbreiding te kunnen ver wezenlijken zal het echter noodza kelijk zijn. dat de school opnieuw wordt opgenomen op het scholen bouwplan, dat elk jaar door de staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen wordt vastgesteld. Dit impliceert wel. dat op korte termijn niets valt te verwachten. Derhalve zullen, naar alle waar schijnlijkheid, de E-inoodilokalen nog een aantal jaren in gebruik moeten blijven. Dit heeft tot ge volg. dat niet kan worden overge gaan tot de aanleg van sportvelden t.b.v. de scholengemeenschap, doch aan deze nadelige consequen tie valt. althans voorlopig, niet te ontkomen. Mogelijkheden om de naast de scholengemeenschap ge legen weide - dit terrein zal t.z.t. deel gaan uitmaken van de sport velden - provisorisch gereed te ma ken voor een (tijdelijk) sportveldje. zullen nog worden nagegaan. Van groot belang achten B en W in de eerste plaats, dat na jarenlange „ellende" de huisvestingssituatie van de scholengemeenschap thans zodanig is, dat het onderwijs gege- ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kuastgebitten, klaar terwijl u wacht Uitsluitend na tel. afspraak Zwaluwstraat 31, Goor Tel. 05470-41 13 ven kan worden in een gebouwen complex. dat beantwoordt aan de in deze tijd aan een schoolgebouw te stellen eisen. Men is zich er daarbij van bewust, dat om dit te kunnen realiseren een zware wissel op de financiën van deze gemeente moest worden getrokken. Dagmavo voor volwassenen. In augustus j.l. is te Holten de dag mavo voor volwassenen (moeder mavo) in de vorm van een disloka- tie van de Deventer Avondscho lengemeenschap, met ruim 20 cur sisten van start gegaan. Gedu rende het schooljaar 1978/1979 wordt de cursus gegeven in een leegstaand lokaal van de o.l. Dorpsschool. Met de gemeente De venter, als bevoegd gezag van de D.A.G., dient terzake nog een huu rovereenkomst te worden afgeslo ten. Overigens is het zo, dat niet of nauwelijks voor deze gemeente kosten verbonden zijn aan deze dagmavo voor volwassenen té Hol ten. Of, en zo ja, in welke omvang in vol gende jaren de dagmavo voor vol wassenen zal kunnen worden voortgezet, kan thans nog niet met zekerheid worden gezegd. Er zijn namelijk een minimum aantal cur sisten nodig, wil, gelet op de ter zake geldende voorschriften, de dislokatie in deze gemeente voor de D.A.G. haalbaar blijven. Onzerzijds zal, waar mogelijk, stimulerend worden opgetreden om het dagmavo-onderwijs voor volwas senen voor Holten te behouden en mogelijk uit te bouwen. Lager Agrarisch Onderwijs Zoals bekend, verkeert de Lagere Agrarische School te Bathmen. staande onder bestuur van de Overijsselsche Landbouwmaat- schappij te Zwolle, met haar huis vesting in een noodsituatie. Mede in verband hiermede hebben be sprekingen plaatsgevonden met de bedoeling deze school te doen overplaatsen naar Holten Dit heeft geresulteerd in een mededeling van de Minister van Landbouw, dat hij in principe geen bezwaar heeft te gen deze overplaatsing. De L.A.S. zal te Holten worden aangebouwd aan de H.N.O. „de Noordenbarg". Om dit mogelijk te kunnen doen zjjn is een wijziging van het aldaar geldende bestemmingsplan nood zakelijk, waarvoor de procedure inmiddels in gang is gezet Het zal echter niet mogelijk zijn de aan bouw bij „de Noordenbarg" op vrij korte termijn te verwezenlijken. Voornoemde Minister heeft name lijk doen weten dat het i.v.m. bud- getaire moeilijkheden bij de scho lenbouw, niet haalbaar zal zijn bin nen de uiterlijk gevraagde termijn van 4 jaar de L.A.S.te Holten van definitieve huisvesting te voorzien. Dit betekent derhalve, dat voor tenminste deze periode tijdelijk in huisvesting moet worden voorzien voor de L.A.S. Het is de bedoeling de L.A.S. gedurende deze 4 jaar te brengen in een leegstaand gedeelte van de E-<nood)lokalen van de scholengemeenschap Gelet op deze termijn acht de Mi nister van Landbouw het noodza kelijk, dat in de betreffende E-lokalen (in totaal 6) ten behoeve van het gebruik door de L.A.S. een aantal verbeteringen en voorzie ningen worden aangebracht. Door de O.L M zijn hieromtrent een aan tal wensen kenbaar gemaakt. Ge meentewerken heeft vervolgéns een kostenbegroting opgesteld van de aan te brengen verbeteringen en voorzieningen. Onlangs is aan het Bestuur van de O.L.M., rekening houdende met de kosten van te treffen verbeteringen en voorzie ningen, terzake een huurvoorstel gedaan voor een periode van 5 jaar. Wanneer over dit voorstel over eenstemming kan worden bereikt- de O LM. heeft daarvoor de toe stemming van dé Minister van Landbou w nodig- en de betreffende werkzaamheden kunnen tijdig worden uitgevoerd, is het de bedoe ling dat per 1 januari 1979 de L A S officieel overkomt- van Bathmen naar Holten, zodat alsdan deze ge meente nog een vorm van onder wijs rijker is. Muziekonderwijs. Het muziekonderwijs wordt in deze gemeente sinds jaren verzorgd door de muziekschool Rijssen- Holten. Het totaal aantal leerlin gen dat op dit moment muziekon derwijs volgt bedraagt ca 275. Hieruit mag worden geconclu deerd. dat dit onderwijs zeer zeker in een behoefte voorziet. De organisatie van deze school is een particuliere aangelegenheid. De school komt niet in aanmerking voor een rijks- en/of provinciaal subsidie. De vraag kan worden ge steld hoelang de huidige situatie, gezien de omvang van de school, kan worden gecontinueerd. Mede met het oog hierop is enkele maan den geleden door het gewest „Mid den IJssel" een werkgroep in het leven geroepen, teneinde te advise ren over de financiële consequen ties van het instellen van een streekmuziekschool, waarin de thans bestaande muziekschool te Deventer zal worden ingebracht. Dit advies is nog niet uitgebracht. Nido-Universal Machines BV te Holten, fabrikant van o.a. machines voor de gladheidsbestrijding, heeft woensdag middag haar nieuwe opslag- en fabriekshallen met een op pervlakte van ruim f700 m2 officieel in gebruik genomen. Heftruckchauffeur Johan Avesaai voltrok het openingsceremoniee „vakkundig" en werd hiervoor be dankt door de heer Hesselink. Het bedrijf heeft in de loop der ja ren een gestage groei doorgemaakt waardoor uitbreiding van het be staande gebouwencomplex drin gend noodzakelijk werd Het totale gebouwencomplex heeft thans een oppervlakte van plm. 9000 vier kante meter. Op het bedrijf zijn ruim 80 personen werkzaam In de nieuwbouw zijn ondergebracht een opslagruimte voor gereed en half produkt, terwijl tevens een volledig nieuwe conserveerafdeling deel uitmaakt van het complex. Deze conserveerafdeling bestaat uit ruimten voor staalstralen, ver fspuiten en drogen van de produk- ten. Behalve dat de productieca paciteit met deze investering be langrijk wordt verbeterd, is bij de opzet van de moderne installaties veel aandacht besteed aan de ver betering van de arbeidsomstan digheden van d^ medewerkers. Vermeldenswaard is. dat door goed samenspel, de oplevering van de gebouwen en installaties nagenoeg precies op tijd na de bouwvakva kantie heeft plaats gevonden. De algemeen directeur van het bedrijf (dat eigendom is van de fam. Klein Velderman) de heer R. Hesselink die woensdagmiddag t.g.v. de ope ning in de grote bedrijfskantine eeri toespraak tot het personeel en d( genodigden hield, zei o m. dat mer nog niet aan het eind van de uit breiding is gekomen. Er zijn in dt toekomst nog grotere concentra 'ties nodig om efficiënt te kunnen1 werken. De eisen om ook aan df omstandigheden waaronder de werknemers moeten werken wor den steeds hoger. Nido-Universa wil graag aan deze eisen blijver voldoen. De heer Heselink sprak een woord van dank tot allen die een bijdrage hebben geleverd aan de bouw on der architectuur van het architec- tenbureau Potkamp te Holten in 't bijzonder tot de oud-directeur en oprichter van het bedrijf de heer Herman Klein Velderman en zijn zoon de heer H F. Klein Velderman, projectleider bij de nieuwbouw. Na de bijeenkomst in de kantine had de officiële opening plaats met as sistentie van een heftruck die na een daverende explosie de plastic Tijdens de verbouwing op alle niet afgeprijsde goederen midden in Enter versperring openscheurde. Onder leiding van enkele personeelsleden werd hierna de nieuwe fabriekshal met de hypermoderne installaties bezichtigd. In de kantine waren na de rondleiding directie, staf, pers oneel en genodigden nog enige tijd gezellig bijeen en werd het glas ge heven op een goede toekomst voor het bedrijf. Zaterdag 7 oktober 9 00 uur Nationale Military voor ponyruiters. Terrein „Beuseberg". Zondag 8 oktober 14.00 uur Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.) 19.30 u. Dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv.) Maandag 9 oktober 20.00 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in hotel „Vosman". Woensdag 11 oktober 20.00 uur. Openbare vergadering P v.d. Arbeid in café-rest. „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. Spr. Ien van den Heuvel. Onderwerp „Aktuele politieke vraagstukken (zie ber.) Vrijdag 13 oktober 19,30 uur Bijeenkomst leden afd. Holten van het Chr. Nat. Vakver bond (CNV) in hotel „Vosman" 20 00 uur Start 9e Nachtpuzzelrit „Nacht om Holten" by clubcafé „De Biester". Zaterdag 14 oktober 20.00 uur Tiroleravond in zaal „Het Bonte Paard" in Dykerhoek Maandag 16 oktober 20.00 uur Byeenkomst afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in „Trefpunt". Lezing door mevr. Steenhuis. Onderwerp: „Handwerken". Donderdag 19 oktober 20.00 uur. Bijeenkomst Werkgroep „Natuur en Milieu" in bovenzaal hotel „Vosman". Lezing door de heer H. v.d. Veen over „Wildbeheer en natuurbehoud". Vrijdag 20 oktober 20.00 uur Klaverjaswedstryd ZW „Blauw Wit" in clubhuls „Meer manskamp". Dinsdag 24 oktober 15.00-17.30 uur Verkoop van hand werken Welfare in Bej. centrum „Diessenplas" ARTS J, H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 12 80. Spreekuur: 11.00 en 16 00 uur. Bij spoedgevallen bel len: 05483-12 80 WIJKVERPLEGING Zr. R. Bos-Kamphuis, Deven- terweg 55, tel. 21 23 bgg. 05700- 2 27 00. Spreekuur wykver- pleegkundigen en uitlenen van verpleegartikelen maandag t.e.m. vrydag van 13.30-14.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 29 80 en 13 38 bgg gar. Muller, tel. 17 45. ZIEKENFONDS Spreekuur donderdag van 18.30-20.00 uur Dorpsstraat 16. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatsch. Diens tverlening „Midden-Overijssel" Dorpsstraat 16, tel. 27 84. Spreekuur maand.-vrijdag van 8.30-9.30 u. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 27 84. Spreekuur maandag t.e.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur. Tydens de weekends zyn Maat- schapp. Werk en Gezinsverz. bereikbaar onder no. 05486- 1 64 65. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15 -11,30 uur Groene Kruisgebouw. TANDARTS F. B Zeilstra, G. A. Breder- odestraat 6, Ryssen,tel. 05480- 45 69 FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis- genouw. G. J. Kraay, tel. 22 99 DIERENARTS W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel- 05483-20 04 WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.e.m. zondag 8 oktober H. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 15 13. Maandag 9 t.e.m. zondag 15 okt-, W. ter Schure, Verzetstr. 54, tel. 27 15. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis tel. 05483- 13 18. STORINGSDIENST Zaterdag 7 t.e.m. vrydag 13 ok tober: Electra: H. J. Wansink, Lage- weg 9, tel. 27 89 Gas: J. Bosschers, Liezenweg 26, tel. 19 45. POLITIE Telefoon: 31 52 - 26 65 - 26 55. Na 's avonds 6.00 uur bellen: 05200 - 7 12 34. BRANDWEER Telefoon: 22 22 (Dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3