HANDBAL Theo van Dijk van de LR. De „Bergruiters" had de beste crosstijd Programma sv Holten PvdA-VOORZITSTER SPREEKT OVER RESTEK SI INZAKE UITSPRAAK KROON REUSEBERG BADMiniTOniMIEUWS Hengelmogelijkheid op snoekbaars verruimd OUDERAVOND SCHOOL MET DE BIJBEL „HET KOMPAS" Planninggroep voor onderzoek wordende Ouder mens Profoto Opbrengst collecte Nierstichting ruim vierdnizend gulden Kloosterhaar a- Holten a Voorzieningen voor bejaarden HOLTENS NIEUWSBLAD - 6 OKTOBER 1978 - PAG. 11 De tweede zaterdag van de ^Nationale Military te Hol ten was een zware dag. Dat vele ruiters en amazones door de slechte weersom standigheden geen „Sa mengestelde" wedstrijd durfden te rijden, bleek wel uit het aantal afmeldingen. Van de ingeschreven 58 deelnemers in de klasse Licht, meldden zich 38 aan de start. De terreinen van zowel dressuur, wegparcours, cross en springen wa ren door al het regenwater moeilijk te berijden. Dat ondanks de weer somstandigheden de deelnemers prettige herinneringen aan de wedstrijden in Holten overhouden, is mede te danken aan de goede or ganisatie en samenwerking van de Bergruiters. In het bijzonder kregen de heren H. J. Willems en D. Aaftink als cros- sparcoursbouwers, veel lof zowel van officials als van de deelnemers. Wij mogen wel stellen dat de Berg- Senioren Holten 2 - Hoeve Vooruit 2, aan vang 10.00 uur Holten 3-PH.4, aanvang 10 00 uur Rietvogels 4 - Holten 4. aanvang 10.00, vertrek 9 00 uur Borne 5 - Holten 5, aanvang 10.00 vertrek 9 00 uur Luctor 3 - Holten 6, aanvang 11.45 vertrek 10.45 uur Holten 7 - M.V.V 6, aanvang 10.00 uur Holten 8 - P.H. 11, aanvang 10.30 uur Holten 9 - Hector 6, aanvang 10.30 uur De Zweef 10 - Holten 10, aanvang 10.30, vertrek 9 30 uur S O S 8 - Holten 11, aanvang 10.00. vertrek 9 00 uur Holten 12 vrij Junioren Holten A 1 - Wierden A 1. aanvang 2 30 uur SP Rijssen A2-Holten A2.3 30uur. vertrek 2 45 uur DOS '37 B 1 - Holten B 1, aanvang 2 00 uur. vertrek 1 00 uur Holten B 2 - Excelsior B 3, aanvang 00 uur, Vroomsh Boys Cl -Holten C 1,2.00 uur vertrek 12 45 uur SDOL C 2 - Hoiten C 2, aanvang 2 00 uur, vertrek 1 15 uur Vroomsh Boys C 3 - Holten C 3, aanvang 11 00 uur, vertrek 9 45 uur Holten C 4 - DOS '37 C 3, aanvang I 00 uur Eventuele afmeldingen voor vrij dagavond 7.00 uur bij een van je leiders Pupillen Omhoog D l - Holten D 1. aanvang II uur. vertrek 10 15 uur Holten D 12 - P.H D 6, aanvang 11 00 uur Holten D 3 - DES D 3, aanvang 11.00 uur P H D 11 - Holten D 4. aanvang 11 00 uur. vertrek 10 00 uur Holten E 1 - Enter VEI, aanvang 1 10 uur Enter V E 2 - Holten E. aanvang 2 10 uur. vertrek 9 15 uur Holten E 3 - Blauw Wit E 3, aanvang 3 10 uur Markvogels F 1 - Holten F 1. aan vang 9 15 uur, vertrek 8 45 uur Holten F 2 - D E S. F 2, aanvang 9.15 uur ruiters met deze wedstrijden goede landelijke bekendheid gekregen hebben, mede doordat het gebied Beuseberg/Zuurberg uitstekend geschikt is voor het organiseren van deze wedstrijden. De Bergrui ters zijn van plan om de ingeslagen weg verder te perfectioneren zodat de Nationale Military te Holten een begrip gaat worden in de Neder landse ruitersport. De uitslagen van zaterdag zijn als volgt: 1. Gea van de Veer, Wigwam, Alme lo, 90,4 st.p., 2 Peter van de Berg, Popeye, Apeldoorn. 111 22 str p., 3. Theo van Dijk, Marcus D, Holten 121 56 str.p.. 4 Richard Voortman, Oswald, Markelo, 121 68 str.p.; 5. Linette Fraas, Orlani, Laren, 127 str.p.; 6. Bertus Dasselaar, Oscar, Vriezenveen, 139 43 str.p.; 7 Gerrit Tijhuis, Papadakus, Hellendoorn 142.02 str.p. In een sensationele wedstrijd, waarin wind en regen een grote rol speelden, hebben de A junioren van Holten een 5-4 zege behaald, na met de rust met liefst 4-1 te hebben ach ter gestaan. Holten won de toss en verkoos om de eerste helft tegen de wind en regen in te spelen. Het eerste kwartier waren zij ook steeds in de aanval, en de voorsprong van 1-0, verkregen uit een kopbal van Bart Lefèbre, gaf de stand dan ook goed weer Nadat Kloosterhaar echter halverwege de eerste helft de gelijkmaker op het scorebord had gebracht, ging het volledig mis in de Holten gelederen Midden veld en achterhoede lieten het er lelijk bij zitten en de Kloosterhaar- ders buitten de fouten en misver standen goed uit en wisten, mede dank zij de harde wind. waardoor de bal de gekste capriolen maakte, de score op te voeren tot 4-1 In de pauze kreeg het team van trainer Heek, nogmaals „de wind van vo ren" en zijn „donderspaech" miste de uitwerking niet Fel vechtend en gesteund door de wind was de ach terstand reeds na vijf minuten in de tweede helft teruggebracht tot 4-3, door doelpunten van Vixseboxse en Jan Bert Wissink Holten rook een gelijkspel en het gehele team begon nu weer goed te draaien De achterhoede van Kloosterhaar kreeg het nu zwaar te verduren De meegekomen supporters hadden blijkbaar een sensatie voorzien en moedigden de Rood Zwarten en- housiast aan en ca twintig minu ten voor tijd scoorde „Vix" onder grote bijval de gelijkmaker 4-4 Kloosterhaar zag haar riant lij kende 4-1 voorsprong volledig ver loren gaan terwijl daarentegen Holten Juist aan een overwinning begon te denken Dit lukte haar uiteindelijk ook nog. toen. met nog tien minuten te gaan. Ralf vanaf de doellijn een „wippertje" losliet, die door één der Kloosterhaarders backs in eigen doel werd gewerkt en hiermee de stand op 4-5 in 't voordeel van Holten bracht De thuisclub probeerde hierna nog eens alles op de aanval te zetten, doch de Holtense achterhoede, met enige sublieme reddingen van doelman Deyk. gaf geen krimp en wist de benauwde voorsprong vast te houden Op uitnodiging van het afdelings bestuur komt PVDA- partijvoorzitster Ien van den Heu vel a s woensdagavond naar Hol ten Tijdens een openbare vergade ring. welke zal worden gehouden in café-restaurant „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. zal Ien van den Heu vel met name spreken over de ac tueel politieke gebeurtenissen in Den Haag Met name zal daarbij het bezuinigingsplan van de rege ring „Bestek '81" (hetwel door Van Agt als een heilsplan werd aange kondigd) onderwerp van bespre king vormen. Belangstellenden zijn van harte welkom. Aanvang 20.00 uur. 95 De leden van de gemeente raad hebben uit de krant van 25 september moeten vernemen dat de Kroon het beroep van de inspecteur R.O. en anderen, inzake het plan „Beuseberg", heeft verworpen. Vragen Tydens de j.l. maandag gehouden raadsvergadering vroeg het VVD- raadslid J de Waard hoe het moge lijk .kon zijn dat de pers hierover reeds, eerder was ingelicht dan de raad „Hoe is de postbehandeling op het gemeentehuis tijdens de weekeinden, hoe is het mogelijk dat de pers eerder was ingelicht dan de raad en is het college ook niet van mening dat de raad, als hoogste be stuursorgaan in de gemeente, niet het eerst behoorde te worden inge licht?" waren enige van zijn vragen. Verklaring Namens het college gaf burgemee ster Mr W H Enklaar hiervoor de volgende verklaring' Het bericht, dat het Kroonberoep tegen het door de raad vastgestelde besluit met betrekking tot het be stemmingsplan „De Beuseberg", ingesteld door de Inspecteur Ruimtelijke Ordening in de pro vincies Overijssel en Gelderland en anderen ongegrond werd verklaard is genomen d d. 15 september 1978 bij Koninklijk Besluit nr 47 De mededeling daarvan is gedateerd 22 september 1978 De desbetref fende stukken zijn ten gemeente huize ontvangen op maandag 25 september. De post, welke des zaterdags ten postkantore voor de gemeente ar riveert. wordt gevoegd in onze daarbevindende postbox. Deze post wordt op maandag d a v op gehaald en ten gemeentehuize be handeld. zoals zulks in alle ge meenten en andere publiekrechte lijke en ook privaatrechtelijke li chamen geschiedt Er is geen pro- - cedure om de post te behandelen op dagen, waarop het gemeentelijk apparaat niet werkt Noch bij de overheid, noch in het zakenleven wordt een dergelijke procedure ge volgd Indien is te voorzien, dat be paalde stukken in verband met hun urgentie het college te laat be reiken. wordt verzocht, deze stuk ken te adresseren aan het. huisad res van de desbetreffende porte feuillehouder. De pers ontvangt wel de post, welke op zaterdag ter bezorging wordt aangeboden In verband daarmede kreeg de pers eerder kennis van het onderwerpelijke Koninklijke Besluit wy zyn het overigens met U eens. dat het weinig elegant is. dat de pers tege- ïykertyd bericht ontvangt van een besluit als de eerst belanghebbe nde, in dit geval de wederparty in een geschil als het onderhavige. Ondanks het feit, dat wy verheugd waren over het bericht, dat het be roep tegen het besluit van de raad dezer gemeente tot vaststelling van het bestemmingsplan „De Beuseberg" door de Kroon als on gegrond werd afgewezen, achten wij het met de vragenstellers hoogst Incorrect, dat derden vari een dergelyk besluit eerder kennis dragen, dan de eerst betrokkene, i.c de gemeente De pers droeg dus op 23 september 11 reeds kennis van het onderwerpelyke Kroonbe- sluit en heeft op grond daarvan een persbericht kunnen concipiëren. Ons college is door vriendelijke in formatie van de pers (de heer W. Beyers) in de loop van de zater dagmiddag van het K.B. op de hoogte gesteld. Het vorenstaande moge U duideUjk hebben gemaakt, dat niet wij de pers, doch dat de pers ons op de hoogte heeft gesteld van de uit spraak van de Kroon in de onder havige kwestie De mededeling van de pers hebben wy met dankbaar heid ontvangen, deze mededeling werd vanzelfsprekend gedaan, Door het slechte weer werden op zaterdag zowel alle thuis- als uit wedstrijden van de adspiranten af gelast Op zondag moesten de da mes en heren echter wel aantreden voor hun uitwedstrijden - beide te gen DSC 2 uit Diepenveen De he ren moesten tegen koploper DSC 2 uitkomen zonder hun topscorer In de eerste helft wist DSC pas het eerste doelpunt te scoren DSC liep verder uit naar 3 0 maar Holten kwam nog terug mede door een strafworp tot 3-2 Voor de rust wist DSC de voorsprong echter uit te bouwen tot 6-2 Na de rust werd de verdedigende taktiek gewyzigd Er is veel nieuws te melden van het badmintonfront Woensdag 4 ok tober begint de competitie en zul len drie gemengde ploegen in de arena verschijnen Tevens zullen dan nieuwe speeltijden gelden voor Voor het vissen met een hengel, waarby als aas wordt gebruikt een stukje vis kleiner dan 3 cm., zullen in 1979 in rivieren en binnenwate ren dezelfde openingstyden qua visseizoen gelden als voor de zg. gewone hengel (een en ander geldt dus niet voor het IJsselmeer). Minster van der Stee (landbouw en vissery» heeft hiertoe by wyze van proef besloten, aangezien uit on derzoek is gebleken, dat het vissen met een stukje vis in de genoemde tydvakken in het algemeen ver antwoord kan worden geacht. Een en ander houdt In dat het vis sen met de aldus beaasde hengel ook is toegestaan - in rivieren: van 1-3-19791 m. 31-3- 1979 en van 1-6-79 t.m. 30-6-1979 - in omnenwa leien. van 1-3-1979 t.m 15-3-1979 en van 1-6-1979 t.m. 30-6-1979. Indien de bescherming van een vis stand daartoe aanleiding geeft kan een rechthebbende op het visrecht in de af te geven vergunningen be perkende bepalingen opnemen (byv ten aanzien van het aantal snoekbaarzen dat men in bezit mag hebben en eventueel zelfs het ni£t toestaan van vissery in gpncéïnde periode) Daar voor het vissen met een spe ciale hengel «ïtyd een vergunning nodig is. houdt deze maatregel een erkenning in van de verantwoorde- lykhetd voor het visstandbeheer van de rechthebbende op het vis recht. de woensdagavond De speeltijden zijn te danken aan onderling over leg met betrokkenen, zodat de zaal thans optimaal kan worden benut door allen Thans zijn 6 banen be schikbaar van 19.00 uur tot 23.00 uur De jeugd is sinds het begin van het seizoen wederom aktief Het Jeugd ledenbestand telt op dit moment ruim vijftig leden Er wordt ge- speeld in twee leeftijdsgroepen, van8tott/m 10 Jaar en van 11 t/m 15 jaar Afgelopen maandag 2 oktober werd het Jaarlijkse jeugdtournooi gehouden Dit festijn was vlak voor de grote vakantie afgelast, doordat de sporthal brandschade had opge lopen Om 6 uur werd begonnen met de groep van 8 t/m 10 Jaar Hier bestond het toumooi uit een aantal behendigheidsspelletjes, waarmee punten gescoord konden worden. Er werd enthousiast meegedaan Uiteindelijk kwamen Colette v. Gennep en Pieter Arsen als eersten uit de bus. en zij mochten een „gouden" medaille in ontvangst nemen De tweede prijs, een ..zilve ren" medaille was voor Anke v d Mespel en John Jacobs Na afloop werden diploma's uitgereikt en kregen alle deelnemers een ijsje. Om kwart over zeven was de groep van 11 t/m 15Jaar aan de beurt Hier werden al echte wedstrijden ge speeld. volgens een afvalsysteem. Danielle Scheltens werd winnares hetgeen tot gevolg had. dat DSC aanvallend geen vuist meer kon maken Slechts 2 doelpunten wer den in de tweede helft geïncas seerd Holten wist hier ook twee doelpunten tegenover te stellen zodat de eindstand met 8-4 werd bereikt Rekening houdend met het feit dat de eerste wedstrijd thuis met 11-4 verloren was gegaan kunnen we toch van vooruitgang spreken en terug zien op een goede wedstryd. De dames speelden in de eerste helft een goede wedstryd Met een 1-0 achterstand werd er gerust Het gebrek aan schotkracht in de aan- val bleek ook nu hinderlyk De DSC dames wisten in de tweede helft nog 5 maal te scoren terwyi Holten het doel niet wist te vinden. Ein dstand 0-6. Volgende week spelen enkele teams nog een laatste veldweds- trijd Vanaf half oktober begint de zaalcompetitie Daardoor zyn de trainingen als volgt Adspiranten B (12-13 jaar) donderdagavond 6-7 uur Sporthal Adspiranten A (14-15 jaar) donderdagavond 7-8 uur Sporthal Dames en junioren don derdagavond 8-9 uur Sporthal He ren en junioren, heren donderdag avond 9 15-10 15 uur Gymzaal aan de Lage weg Een ieder die eens wil komen kyken of mee wil gaan spelen kan op deze uren komen en om informatie vra gen by de trainers. Wedstrijden komend weekend: za terdag 7-10 adspiranten B2 thuis tegen Broekland B2 om 14 30 u Za terdag 7-10 adspiranten BI thuis tegen Broekland BI om 15 20 u. Zondag 8-10 u om 12 00 Dames thuis tegen Broekland 2. bij de meisjes, goed voor een gou den medaille Jaqueline Holl werd tweede Bij de jongens ging Eddie Willemink met de eerste prijs naar huis Rik Reisinger ontving de tweede prijs Al met al mogen we konkluderen dat dit toumooi, waarnaar heel wat ouders en be langstellenden kwamen kijken, mede door de organisatie en hulp van de Jeugdleiders een succes ge worden is. zonder dat wy kennis konden ne men van de overwegingen van de Kroon, zonder dat wy het desbe treffende besluit op zyn merites konden beoordelen Het vorens taande moge duideiyk maken, dat ons college door de door ons. als hoogst onelegant ervaren, gang van zaken, niet in de gelegenheid was de raad eerder in te lichten, dan dat de pers kennis kreeg van het onderhavige feit. De stukken voor de raadsvergade ring van 2 oktober 1978 lagen reeds gereed op 25 september 1978 V/ij geven toe. dat het in de rede zou hebben gelegen, alsnog een mede deling aan deze stukken toe te voe gen Zulks zou recht hebben ge daan aan de positie, welke de raad in ons gemeenteiyk bestel Inneemt. V/y vragen ons daarby echter wel af. of de raadsleden alvorens de raadsstukken te bestuderen al niet reeds kennis zouden hebben ge nomen van de desbetreffende pers berichten Door de ongelukkige gang van zaken by het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimte- iyke Ordening is op ons college het odium geladen, dat wy onvol doende hoffeiykheld in acht zou den hebben willen nemen t.o v de raad Afgezien van het feit. dat wy de positie van de raad in ons ge- meenteiyk bestel scherp onder kennen, kan in de onderhavige gang van zaken zeker geen aanlei ding gevonden worden het tegen deel daarvan te veronderstellen", aldus Mr Enklaar. die hier nog aan toe voegde dat het college inmid dels schrifteiy k aan de minister van R O en V H van zyn ongenoegen hierover heeft doen biyken. Overheid, gebruikers en onderzoe kers - aldus voorzitter prof. dr. A. de Froe - vormen de drie compo nenten, waaruit de zojuist inge stelde „Planninggroep voor het we tenschappelijk onderzoek op het terrein van de ouder wordende mens" is samengesteld. Staatssecretaris G C V/allis de Vries van CRM verrichtte de in stallatie en gaf toen de taak aan van de groep „Het inventariseren van onderzoek, onderzoekspoten- tieel en het op grond daarvan op stellen van een programma" En bovendien „Het ontwikkelen van een instrumentarium waarmee in de toekomst de programma's ge realiseerd, geëvalueerd en bijge steld kunnen worden". Voorzitter professor De Froe ant woordde onder meer „Onderzoek is alleen verantwoord wanneer het ook antwoord geeft, in prakti sche zin, op de gestelde vragen". Aan de instelling van de planning groep is veel overleg vooraf ge gaan, zowel tussen departementen die met het beleid voor ouderen te maken hebben als met koepelor ganisaties van het particulier in itiatief Toezeggingen die tens lotte tot Instelling van de groep leidden, werden al gedaan bij de Kamerbehandeling van de Nota Bejaardenbeleid 1975, toen het ging over coördinatie en planning van wetenschappelijk onderzoek. Voorzieningen bejaarden In een brief aan de Tweede Kamer heeft staatssecretaris G C Wallis de Vries van CRM laten weten, dat hij een onderzoek in gang wil zet- ten ter voorbereiding van een meer samenhangend beleid ten aanzien van de verschillende voorzieningen waar bejaarden ge bruik van kunnen maken. Als zo danig noemt de staatssecretaris ziekenhuizen, gezinsverzorging, wijkverpleging, bejaardenoorden en verpleegtehuizen. Er wordt naar gestreefd dit onder zoek in 1979 af te ronden en in dat zelfde Jaar de betrokken bewinds lieden hun standpunt te doen be palen. Aanleiding tot het besluit van de heer Wallis de Vries is vooral het feit, dat bejaarden in bejaarde noorden en in verpleeginrichtin gen financieel totaal verschillend worden behandeld Hierop is on der andere de vinger gelegd door een enkele Jaren geleden inge stelde commissie, die tot taak had financieringsalternatieven aan te geven voor de kosten van verzor ging in bejaardenoorden. De voorzitter van de oudercom missie. de heer G Bulsink opende de ouderavond door alle aanwezi gen welkom te heten en sprak daarna een kort woord n a v Matt- heus 19 13 15 „Laat de kinderen tot Mij komen en verhindert ze niet" Ook bracht de voorzitter dank aan allen die op welke wijze ook. het afgelopen Jaar de school met raad en daad hebben bijge staan. Daarna kreeg de secretaresse, mevr Van Setten. het woord Zij gaf een overzicht van alle activitei ten van de oudercommissie over het afgelopen cursusjaar Punten die hierbij aan de orde kwamen wa ren o a Kerstfeest, zwemmen in Markelo. werkavonden De pennlngmeesteresse. mevr Van Iperen Esseboom. besprak het fi nancieel overzicht 1977 1978. dat door de kascontrolecommissie in orde was bevonden Tijdens de ver gadering werd besloten de ouder bijdrage niet te verhogen Het volgende punt van de agenda was de benoeming van nieuwe le den voor de oudercommissie In de vacature van de heer Meijerink was door het bestuur voorzien door de benoeming van de heer Stam Inde vacature van mevr Van Iperen werd voorzien door de verkiezing van mevr Menslnk en in de vaca ture van de heer Bulsink door de verkiezing van de heer Bosschers. Namens de ouders sprak de heer Borghuis een afscheidswoord tot de scheidende oudercommissiele den en bood hen een geschenken bon aan. Vervolgens kreeg het hoofd der school, de heer J H van Engbrink, het wöord Hy deed verschillende mededelingen, o a over de Onder wijs Begeleidings Dienst, de gift van de Rabobank, integratie kleuter-basisonderwijs en de be- roepententoonstelllng in Borne. Na de pauze werd de avond ver zorgd door de heer Ligtering te Lo- chem. die vertelde over de Suriname-zending Na een korte in- leiding over het ontstaan van de bevolkingsgroepen in Suriname vertoonde hij dia's van de reis die hij door dit land maakte, terwijl hij op plezierige wijze een verslag van deze reis gaf Ook had de heer Lig tering talrijke inheemse voorwer pen tentoongesteld Aan het eind van de geslaagde ou deravond deelde de heer Van Eng brink nog mee dat aansluitend aan deze avond een kaarsenactie ten bate van de Suriname-zending door de kinderen gehouden zal worden De heer Ligtering besloot de avond met dankgebed waarna leder vol daan huiswaarts keerde. Hebt u ook telkenjare na uw va kantie het gevoel dat uw foto's net niet datgeen zyn geworden wat u er van had verwacht? U zult be slist niet de enige zyn. Voor de Holtense amateurfotografenclub .PROFOTO" Is dit een reden om een cursus fotograferen voor be ginners te organiseren Tydens de cursus zullen alle facetten van de fotografie op een luchtige wyze behandeld worden. Voorzover daar belangstelling voor Is zal ook het werken in de donkere kamer aan de orde komen Om deel te ne men aan de cursus hoeft u beslist niet in het bezit te zyn van een pe perdure camera. Ook als u de trotse bezitter van de meest een voudige pocketcamera bent komt u zeker in aanmerking De cursus, welke vyf avonden zal duren, zal onder leiding staan van de Hol tense fotograaf Henk Mulder. U kunt tot 16 oktober a s inschryven by de secretaris van de fotoclub, de heer G.J te Winkel, Churchill- straat 44. Holten (tel 3102) De eerste cursusavond zal plaatsvin den op donderdag 26 oktober 1978. Het cursusgeld bedraagt f15,- waarvoor u gedurende de cursus periode tevens gebruik kunt ma ken van alle faciliteiten van de fo toclub waaronder ook het gebruik van de donkere kamers Zoals u ziet. deprys van een serie mislukte vakantiefoto's is aanmerkeiyk hoger! Profoto" Inspraak al ver gevorderd in Holten Op een namens de heer A Meijer- man. Dorpsstraat 72 alhier gedaan verzoek door de heer H Haase, Hagslagen 42 te Rijssen. tot het bouwen van twee woningen aan de Denneboomstraat ging de gemee nteraad. tijdens de j 1 maandag avond gehouden raadsvergade ring. zonder hoofdelijke stemming accoord met het voorstel B en W tot herziening van het bestemmings plan voor het betreffende perceel gedeelte Aangezien PVDA- fractieleider A Moeliker de be trokkenheid in deze zaak van de heer Haase blijkbaar niet duidelijk was. vroeg hij aan het college of ook duidelijk was wie hier nu eigenlijk wil gaan bouwen en welke binding de toekomstige bewoners met Hol ten hebben Als antwoord op deze vraag klonk plotseling van de pu blieke tribune „Ik ga er zelf wonen en ik woon al jaren in Holten" Hierop repliceerde burgemeester Mr W H Enklaar lachend „Kun je nagaan hoever we in Holten al zijn gevorderd met de inspraak." Burgemeester Mr. W.H. Enklaar per 1 mei 1979 met pensioen Aan het begin van de j 1 maandag gehouden raadsvergadering deelde burgemeester Mr W H Enklaar de raad mee dat hij per 1 mei 1979 ont slag heeft aangevraagd in verband met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd Op vragen J de Waard (VVD) On danksgoedkeuring plan „Beusebe rg"'. Aanvullend plan „De Haar" blijft nodig. „Ondanks het feit dat de Raad van State het licht op groen heeft gezet voor uitvoering van het plan „Beuseberg" blijft uitvoering van het aanvullend be stemmingsplan „De Haar" drin gend gewenst Voor we de vereiste grondaankopen hebben gedaan en de grond in de Beuseberg bouwrijp is gemaakt zijn we een hele tijd verder en is aanvulling van het wo ningbestand in Holten intussen meer dan gewenst" Dit gaf burge meester Enklaar ten antwoord op een terzake gestelde vraag door het VVD-raadslid J de Waard, die ver der opmerkte dat In Holten geruch ten de ronde doen dat de gemeente de in dit plan liggende grond die nodig is voor de sociale woning bouw erg duur van de projectont- wikkelaar moet terug kopen „Geen sprake van", was het ant woord van burgemeester Enklaar. „Om exact te rijn koopt de gemee nte de gTond voor de normale prijs v an f 9 40 per m2 terug De heer De Waard haalde hierna een folder van de projectontwikkelaar tevoor schijn waarin deze de te bouwen vrije sector woningen te koop aan biedt voor prijzen vanaf 335 000 - Hoewel de exacte opbrengst thans nog niet definitief bekend is. is het wel duidelijk dan de in Holten ge houden huis-aan huls-collecte ten bate van de Nierstichting Neder land een erg goed resultaat van ze ker omstreeks fl 400o.- heeft opge leverd Dit prachtige resultaat kon met name worden bereikt dank zij de enthousiaste medewerking van jongerensoctéteit „De Schure" bij deze huis aan huis collecte, als mede de Hockeyclub Holten die de recettes van een gespeelde weds trijd voor dit doel ter beschikking heeft gesteld Het afdelingsbestuur Is alle mede werkers en goede gevers bijzonder dankbaar voor hun geleverde bij drage

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 11