Excnrsie klas De Schakel Gehandicapten brachten bezoek aan Salzburg met Rode Kruis Cötes du Rhone'76 Twee films in „De Sebire" „Het bijenhuis" Buurtvereniging Churchillstraat- Vrijheidslaan gaat feestvieren AGENDA Open dag Wee ke n d d i e n st taf janVruggink HOLTENS NIEUWSBLAD - 29 SEPTEMBER 1978 - PAG. 3 KERKDIENSTEN S. BAKKER 10% korting LEEMREIZE MEUBELEN H BJ11H H H H D H IIH a s i s B H m m 1 VAN DER STOUW B 225.- VAN DER STOUW RIJSSEN NU VOORDELIG BIJ VAN DER STOUW Triumph' Woensdag 20 september om 11 uur heeft klas 3 van „De Schakel" een bezoek gebracht aan de K-markt In de 3e klas van de lagere school wordt een voorberiding gemaakt op het aardrijkskunde- en ge schiedenisonderwijs Het „aan vankelijk aardrijkskunde- onderwijs" is er vooral op gericht om het milieu zo veel mogelijk te verkennen. In de aardrijkskunde les heeft de klas gepraat over de Supermarkt. Het idee is toen ge rijpt om ook zo'n winkel te bezoe ken. De heer Wansink was bereid om het één en ander over het werk in de supermarkt te vertellen. Me teen naar de hartelijke ontvangst werd de klas in tweeën verdeeld. onze wijn van het jaar Henri Gaillard van/95 voor Slijterij-Wijnkoperij Stationsstraat 10 Holten Tel 05483-1375 NED. HERV. KERK 8.30 u. en 10 15 uur ds W. Vons 10.15 uur Jeugddienst Oppas dienst: mevr van Brug- gen-Traanman en mevr Slet- terink-Kromdyk Extra collee te: Kerk en Israël. GEREF. KERK 9.30 u. en 15.00 u. Ds. G.W.H Peddemors. In beide diensten is de le collecte voor Stichting Steun Kerkbouw en de 2e voor rente en aflossing. Oppas dienst: mevr. Rietman-Kl. Na gelvoort, mevr Wield- raafjer-Nyen Twilhaar res. Henriëtte Hulsman. Elly Dy- kink en Fokkelien Schuppert. Kindernevendienstiklas 1 en 2) mej. H. Landeweerd res. mevr. Haan-Kampherbeek) R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur. zondag 9.30 uur. DIJKERHOEK 10.15 uur ds. C.C. Addink. Vie ring Heilig Avondmaal. Uit- gangscoll. Kerk en Israël. 0KKENBR0EK 10.00 uur prof. Berkhof van Oegstgeest (Vredeszondag). Uitgangscoll. Kerk en Israël. NIEUW HEETEN Zaterdag 19 00 uur, zondag 8.00 u. en 11.00 uur De heer Wansink en één van zijn personeelsleden namen ieder de leiding over een groep De kinde ren werden na enige uitleg maar meteen aan het werk gezet. Er moesten prijsjes op de melk en de vla gedaan worden. Ook moesten de kinderen de pakken netjes in het rek zetten. Nadien werd er een demonstratie groentesnijden ge geven en de koelcel bezocht. Een erg moeilijk probleem voor ieder was wel het maken van een reclamekaartje. Met. grote viltstif ten moest ieder kind maar eens proberen „1 kg rode kool" op een kartonnetje te schrijven. Op school hadden de kinderen al een lange lijst met allerlei artikelen gemaakt Met die lijst gingen ze op zoek naar de diverse artikelen om er achter te komen wat de prijzen waren De prijzen werden door de kinderen genoteerd. De heer Jan Wansink vertelde de schooljeugd allerlei interessante dingen over het kruideniersbedrijf. Tot slot kreeg ieder kind een gul den. Ze konden daar iets voor ko pen en aan de kassa afrekenen. We kunnen terugzien op een geslaagde excursie en zeggen hierbij de firma Wansink nogmaals onze hartelijke dank. Hieronder het verslag van één van de kinderen. Bij de K-markt V/ij zijn van school naar de K-markt geweest We werden ver deeld in twee groepen. En toen gingen we de winkel in. De meneer die met ons mee ging liet ons vis en melk en hij liet ons ook de motor zien van de diepvriezer. V/e kregen ook een appel. Hij liet ook zien hoe de rode kool gesneden wordt Toen we het allemaal gezien had kregen we een blad van meester Op dat blad moesten prijzen op Toen we weer naar school moesten kregen we een gulden om iets te kopen. Ik kog een Suske en V/iske boek Toen zijn we naar school gegaan. De bovengenoemde Buurt vereniging gaat van zater dag 30 september tot zater dag 7 oktober feestvieren i.v.m. het vijfjarig bestaan. Er is een keurig verzorgd feestprogramma in brochu revorm verschenen met o.a. korte bijdragen van de oud-voorzitters, de heren H. Ch. Vogely en W. Bloemen dal en de huidige voorzitter de heer Leuvenink. De aanleiding tot het oprichten van de vereniging was het vyf en twintig jarig regeringsjubileum van Koningin Juliana. De heer Vo gely nam toen het initiatief tot het organiseren van een buurtfeest en het versieren van de straten. Hy nodigde per brief alle bewoners van de wijk uit voor een gesprek by de fam. Langendoen, van Doorn en ten zyne huize. Op deze gespreksa vonden werd snel duideiyk dat er ook in Haar (in navolging van het dorp) wat moest gebeuren, er werden plan nen gemaakt die resulteerden in een daverend feest. Toen het 5 sep tember 1973 was, was ook de Chur- chillstrtaat zo mooi versierd dat de jury een prys toekende van f75 - Dit was meteen het sein voor de start van de buurtvereniging. Deheerv.d V/e yden kreeg het geld ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht. Uitsluitend na tel. afspraak. Zwaluwstraat 31. Goor Tel. 05470-4113 Ruim 50 gehandicapten, waaronder 37 rolstoelpa tiënten hebben op uitnodi ging van de Luchtvaartmij „Martin Air" een uitstapje gemaakt naar Salzburg (Oostenrijk). Uit Holten stapten in Schiphol aan boord van de DC 9 Alie Koopman van de Deventerweg en Jan Hend rik Ebrecht uit de School straat. Als begeleidster ging mee mevr. J. H. Nek kers- Wol terink, secretaresse van de afd. Holten van het Rode Kruis. In het toestel werden de gasten uitstekend verzorgd door beman ning en stewardessen Voor de meesten was deze vliegreis de eerste in hun leven en enorme er varing op een hoogte van 10 000 meter met een snelheid van 1000 km per uur koffie te drinken en te genieten van een heerlyke kop soep Na vyf kwartier vliegen „streek" de grote vogel op het vliegveld van Salzburg neer waar een groot aan tal Oostenrükse Rode Kruis hel pers klaar stonden om de gasten naar de gereed staande bussen te brengen waarmee een rondrit door de prachtige stad Salzburg werd gemaakt. Om half een werd in een hotel aan de Mozartplatz een ryk verzorgd diner aangeboden door het ge meentebestuur en werden de gas ten toegesproken door de Oosten- rykse minister van Volksgezond heid en de burgemeester van Salz burg. die het hele gezelschap als herinnering aan deze reis een zil veren beschermengel aanbood. Na het diner was er gelegenheid in de „altstad" te winkelen waarby de Oostenrykse Rode Kruis hel pers en de bemanning van het vliegtuig de rolstoelpatiënten door de straten van Salzburg re den om hen zo veel mogeiyk te la ten zien en genieten. Rond vyf uur was het „verzame len" op het plein voor het parle mentsgebouw aan de Domplatz waar een foto werd gemaakt van de rolstoelpatiënten met hun hel pers Een moment om nooit te ver geten. een moment dat niemand onbewogen liet. met dankbaaar- heid vervuld koers naar Schiphol waar het even voor 8.00 uur land de By het uitstappen werd aan alle patiënten en begeleiders een rode roos uitgereikt waaraan een kaartje met opschrift „met liefde aangeboden door Martinair" Na het afscheid in het Martinair res taurant werden de patiënten per Rode Kruis auto thuis gebracht Heel veel dank aan „Martinair" en „Rode Kruis"! Tijdens de verbouwing op alle niet afgeprijsde midden in Enter. H IB 1 1 1 1 1 1 SI 1 1 1! 1 1 1 1 1 1 1 1 De 23e druk is verschenen! Anne de Vries KLEUTERVERTELBOEK voor de Bijbelse geschiedenis 256 blz. met 118 tekeningen, waarvan 70 in vierkleuren van Hermine Schéfer gebonden in prachtband slechts f 24.75 Een goede kinderbijbel Hoeft niet duur te zijn! Het bewijs ligt in de boekhandel B B B B B B B B B B B B MAARSTRAAT 28 B H RUSSEN B B B BBBBBBBBBBBBBBB Dit weekend worden er in De Schure 2 films vertoond Vrijdag avond 29 sept. om half 9 wordt er voor de jeugd vanaf 16 jaar de film Het slangenei van regisseur In- gmar Bergmann gedraaid met in de hoofdrollen ondermeer Liv UllmanenDavid Carradine In het kort de inhoud van deze film: Ber- lyn, herfst 1923. Duitsland leeft op een kruitvat. Abel Rosenberg komt 's avonds terug in zyn pens ion en vindt zyn broer Max. die zichzelf doodschoot Commissaris Bauer ondervraagt Abel over te dood van Max en brengt hem uit z'n even wicht door de vragenofhy jood is. Abel komt in contact met zyn vroegere kennis, dr. Vergerus. Bij hem vindt Abel werk in het ar chief van de St. Anna Kliniek. In dit archief komt Abel er achter, dat Vergerus bizarre experimen ten met levende mensen uithaalt. Radeloos en dronken zwerft Abel door Beriyn. In de kliniek ontdekt hy verder hoe Vergerus zyn proef personen tot waanzin brengt. Bauer werkt Abel nu op kosten van de staat het land uit naar Zwitserland. De situatie in Duits land is als een slangenei. door het dunne vlies ziet men reeds het per fecte reptiel. Dan wordt er op zondagmiddag 1 oktober om 2.30 uur de Beatlefilm Let It Be gedraaid. Deze film is voor alle leeftyden. Het eerste deel van de film laat zien hoe de beatles waren t ydens hun repetities en het produceren van hun grammo foonplaten. Dit wordt gevolgd door een Li ve-optreden op het dak van het Apple-kantoor. De straten lopen vol, verkeersopstoppingen, want dit is uniek. Dit Live optreden was hun eerste „openba re" optreden sinds Jaren en zoals u weet ook hun laatste. Dus beste mensen kom dit weekend naar de Schure en geniel met vuile teugen van de filmt si onder zyn beheer en stapte naar de heer Vogely met het Idee om een buurtvereniging op te richten. Beide heren vonden al gauw en kele enthousiaste mensen om zit- ting te nemen in het comité van voorbereiding en het oprichten van de buurtvereniging verliep toen heel vlot. De heer Vogely werd voorzitter, mevr. Lange ndoen secretaresse en de heer v d. V/eyden kreeg het beheer over de kas. Het heeft de vereniging in de achterliggende vyf jaar niet aan activiteit ontbroken. Er werden bingo, kaart, sjoel- en kegelavon den georganiseerd. Met pasen was het eieren zoeken en by het stra- tenvoetbal was de buurtvereni ging present. Verder waren er fiets- en puzzeltochten en voor de ouderen altyd 2 keer per jaar de bekende bustochten onder de des kundige leiding van de familie Schmets En niet te vergeten de feestmiddagen met de kinderen en de jaariykse feestavond voor de ouderen PROGRAMMA Het programma t.g.v het vyfjarig bestaan luidt als volgt: Zaterdag 30 september: 14 00 uur officiële opening door burgemee ster mr W H Enklaar Optreden van de „Hoólter Daétnsers" op par keerplaats Churchillstraat 15 00 uur. Start auto- puzzelrit Woensdag 4 okt.: 14.30 uur Film middag voor de kinderen in de re creatiezaal van „Diessenplas". Donderdag 5 oktober: 19 30 uur Bingo-avond in „Diessenplas" Zaterdag 7 oktober: 19 30 uur Grote feestavond in zaal „Vos man" met muziek, parodist, een drankje en een hapje. Het feestcomité had graag de Hol- tense Muziekvereniging op de eerste feestdag door de straten zien marcheren maar het was zo liet men van bestuurszyde weten niet mogeiyk om aan het verzoek om te komen spelen te voldoen. Vrijdag 29 september 20.00 uur Ledenvergadering CDA afd. Holten In gebouw „Irene" Zaterdag 30 september 9 CO uur Nationale Military Hol ten. Terrein Beuseberg. 14.00 uur Officiële opening le lus trumviering Buurtvereniging „Ohurchillstraat-Vrijheidslaan" Zondag 1 oktober 14.00 uur Discobal in café „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Dinsdag 3 oktober 14.30 uur Bejaardensociëteit in gebouw „Irene" (zie ber.i. 20 00 uur Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in „Be- thanie". Bloemenavond. Donderdag 5 oktober 20 00 uur Bijeenkomst Chr Platte landsvrouwen aid. Holten in ge bouw „Rehoboth". Spr ds G V/ H. Peddemors. Onderwerp- „Geestelijke begeleiding van zie ken thuis of in het ziekenhuis" Zaterdag 7 oktober 9 00 uur Nationale Military voor ponyruiters. Terrein „Beuseberg" Maandag 9 oktober 20.00 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in hotel „Vosman" (zie ber. en adv.). Vrijdag 13 oktober 19 30 uur Bijeenkomst leden afd. Holten van het Chr Nat Vakver bond (CNV) in hotel „Vosman" 20 00 uur Start 9e Nchtpuzzelrit „Nacht om Holten" bij clubcafé „De Biester". Zaterdag 14 oktober 20.09 uur Tiroleravond in zaal „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek (zie adv."). Maandag 16 oktober 20 00 uur Bijeenkomst afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in „Trefpunt". Lezing door mevr. Steenhuis. Onderwerp: „Handwerken". Vrijdag 20 oktober 20.00 uur Klaverjas wedstrijd ZVV „Blauw Wit" in clubhuis „Meer manskamp" (zie ber.). De Stichting „Hannema-De Stuers Fundatie" houdt op woensdag 11 oktober, tussen 14.00 en 17.00 uur open dag. In het Kasteel „Het Nyenhuis" by Heino zullen dan te zien zyn alle kunstwerken van de stichting, evenals in de twee Bouwhuizen. In de Bouwhuizen: moderne kunst van 1800 tot heden ten dage. Le gaat Louise de Graaff-Bachiene en oude Oosterse kunst. In het Kasteel: oude kunst met kaarslicht. Jeugdwerk van Johan nes Vermeer van Delft. Oude schilderyen uit de donatie van Jean Decoen. De collectie omvat thans reeds meer dan 3000 kunst werken en nieuwe perspectieven beginnen n-uar voren te komen. ARTS V/.R. van Cou weiaar. Keizers- weg 32. tel 2750 Spreekuur 11 00 en 16 00 u. By spoedgeval len bellen: 2750. DIERENARTS Th. A. Oostenbrug, Dlessen- plasstraat 5. tel. 05483-1515. WIJKVERPLEGING Zuster F Rutgers, Constantyn- laan 2. Bathmen. Tel. 05704-2573 bgg 05700-22700 Spreekuur wykverpleegkun- digen en uitlenen van ver- pleegartikelen maandag t e m. vrydag van 13.30-14.00 uur. Groene Kruisgebouw, Gaar- denstraat. ZIEKENVERVOER Zaterdag: Garage Muller, tel. 1745 b.g.g. J. Aanstoot, tei. 2980 en 1338. zondag J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338 b.g.g. garage Mul ler, tel. 1745. ZIEKENFONDS Spreekuur donderdag van 18.30-20.00 uur, Dorpsstraat 16. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur, Groene Kruisgebouw. TANDARTS H. Hansman, Grote Maatweg 36, V/ierden, tel. 05496-1765. Spreekuur voor spoedgevallen 5.00-5,30 uur nam. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw GJ Kraay. tel 2299 MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschapp. Dienstverl. „Midden-Overys- sel". Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur maandag t.e.m. vrydag van 8.30-9.30 uur GEZINSVERZORGING Bureau. Dorpsstraat 16, tel. 2784. Spreekuur ma. t.e.m. vryd. 8.30-9.30 uur. Tydens de weekends zyn Maatschapp. werk en Gezinsverz. bereik baar onder no. 05486-16465 WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T e m. zondag 1 okt. B. Groot Obbink, Kozakkenstraat 2, tel. 1526. Maandag t.e.m. zondag 8 okt. H.W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Aangifte van gestor ven dieren op zaterdag 9-11 u. aan het slachthuis, tel 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 30 sept. - vrydagö okt. Electra: H. Dam Wiechers, In dustriestraat 10, tel. 1217, Gas: H.J Kolkman, Churchillstraat 99, tel. 3016. POLITIE telefoon 3152, 2665 en 2655. Na 6.00 uur 's avonds bellen 05200^71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (Dag en nacht) Onze prijs Haarstraat 28. tel. 05480-24 06 zwart-rood lint Kompleet in koffer met garantie Adviesprijs 318.60

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3