Na zeven jaar mag er in „De Beuseberg" worden gebouwd Grandioos succes HM Y-drumb and RAADSVERGADERING POSTZEGELVERZAMELAARS OPGELET! HOLTENS NIEUWSBLAD Klompenmaker demonstreerde „De Sckre" Jongerendienst Tweemaal lof van de jury Beroepen ongegrond verklaard 30 MAAL KINDERZEGELACTIE - HOLTENS NIEUWSBLAD BURGERLIJKE STAND HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 29 september '1978 30e jaargang - no. 39 Hoofdredacteur J. Wlggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr. W. Beijers Erikweg 5, tel. 05483-1234 Red medewerker D. J. Mondeel Verzetstr??t" 70. tel 05483-26PP »dvertitnties S .LcuwLurgpleln 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Op dit terrein kunnen 217 wonin gen worden gebouwd. Dat bete kent, dat er bij een gemidelde woonbezetting van 3.2 zich zo'n 675 mensen in het Beusebergplan kun nen vestigen. Op de achtergrond - misschien nauwelijks zichtbaar woningen en het bejaardentehuis „de Diessenplas" Bij Koninklijk Besluit van 15 september, nr. 47, heeft de Kroon de beroepen van de inspecteur van de Ruim telijke Ordening in Overijs sel en Gelderland te Deven ter en van de heren J. Vin cent en W. de Vos te Holten, ongegrond verklaard. Dat betekent, dat er na zeven jaar tobben eindelijk in de Beuseberg gebouwd mag worden. De Kroon heeft bij deze uitspraak onder meer overwogen, dat bij het ontbreken van bouwmogelijkhe den elders in de gemeente, dit zou inhouden, dat gedurende een aan tal Jaren de woningbouw in deze gemeente zou stagneren; dat dit zou leiden tot een uit een oogpunt van volkshuisvesting niet aan vaardbaar te achten situatie; dat de aanvankelijke omvang en ca paciteit van het plan „de Beusebe rg" is teruggebracht tot de Bon- tenweg en dat van de zijde van het gemeentebestuur is verklaard, dat verdere uitbreiding in dit gebied niet wordt overwogen, dat het on- derwerpelljk plan voorziet in de bouw van 217 woningen, welk aan tal toereikend kan worden geacht om de continuïteit in de woning bouw te verzekeren totdat in het plan „de Look", bouw mogelijk zal zijn en tenslotte, dat het belang ge legen in het onbebouwd blijven van het plangebied de Beuseberg niet zodanig is, dat dit opweegt te gen de jarenlange stagnatie in de woningbouw in deze gemeente. BEGRENZING Het te bebouwen gebied wordt be grensd door de Larensweg, de Lie zen weg, de Bonten weg en de Beus- ebergerweg. Het heeft een opper vlakte van plm. 13 ha. en er mogen, zoals reeds genoemd 217 woningen gebouwd worden. Deze woningen zullen bestaan uit 115 eenvoudige eensgezins rijenhuizen, 32 betere eensgezins rijen woningen, 10 half vrijstaande woningen, 10 gescha kelde woningen en 50 vrijstaande woningen. De beide eerstge noemde categorieën kunnen o.a. zijn woningwetwoningen en pre miewoningen. Bedacht moet wor den, dat grondverwerving en bouwrijp maken van het plange bied nog wel enige tijd - waar schijnlijk nog wel plm. een Jaar - zullen vergen. Daarbij moet reke ning worden gehouden met de noodzaak van onteigening en de mogelijkheid, dat reeds gronden in het bezit zijn van project ontwikkelaars ONTEIGENING Het gemeentebestuur heeft in een publikatie van 28 april jl. reeds bekend gemaakt, dat vanaf 2 mei d.a.v. een uitgewerkt plan tot on teigening op de gemeente secretarie ter visie lag. Belang hebbenden hebben daartegen be zwaren kunnen inbrengen. Ter zit ting van de Raad van State op 9 Januari van dit jaar is zo wel van de zijde van Gedeputeerde Staten als van de zijde van het Gemeentebe stuur gesteld, dat de Inspecteur van de Ruimtelijke Ordening niet bevoegd was in dit geval gebruik te maken van zijn beroepsrecht overeenkomstig artikel 29 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het wordt van die zijde dan ook betreurd, dat de Kroon heeft nage laten een bijdrage te leveren aan de uitleg van dit artikel. Met an dere woorden; de inspecteur had niet ontvankelijk moeten worden verklaard in zijn beroep. HISTORIE Het bestemmingsplan „de Beus eberg", dat thans de goedkeuring heeft verworven is het derde plan. dat door de stedebouwkundige der gemeente Ir R. Hajema werd ont worpen. Reeds op 14 september 1971 werd een concept-plan aan het oordeel van de ingezetenen onderworpen. Tijdens deze zeer druk bezochte hearing in Amicitia werden door een kleine groep personen ernstige bezwaren inge bracht en werd o.a. door het voor lopig comité Beuseberg de instel ling gevraagd van een planologi sche werkgroep. Deze is daarna ingesteld in de vorm van het „be stemmingsplanforum". Op 2 maart 1972 kwam het eerste en „grote" bestemmingsplan Beus eberg op tafel. Op 24 april 1972 werd in de huishoudschool ge sproken over het „verkleinde" plan, mede als gevolg van de actie van het comité Beuseberg. Op maandag 5 juni 1972 werd dit con cept door het bestemmingsplanfo rum zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Het omvatte de bouw van 400 woningen. Dit plan heeft het door de bezwaren welke bij O.S. werden ingediend niet ge haald. In Juni 1974 werd een nieuw plan, nu met 217 in plaats vaft 400 woningen, ingediend. Een dag voor het verstrijken van de ter- mijn voor het indienen van be zwaarschriften werd door het co mité Beuseberg alsnog een be zwaarschrift ingediend. Op 22 juli 1975 werd dit verkleinde plan door Gedeputeerde Stai en van Overijs sel goedgekeu rd, Te gen dit besluit ging het comité Beuseberg, dat zich inmiddels had omgevormd tot een plaatselijke Milieugroep, niet in beroep, maar was het de in specteur voor de Ruimtelijke Or dening. die beroep aantekende bij de Kroon, alsmede de heren J. Vin cent en W Vos, welke direct be langhebbenden zijn in deze kwes tie van ruimtelijke ordening. Op 9 januari 1978 - dus twee en een half jaar later dan het tijdstip van goedkeuring door G S.- diende de zaak voor de afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State in Den Haag, die een gunstig advies uitbracht aan de Kroon, met het in de aanhef genoemde ge volg. Hopelijk zal nu met krachten spoed gewerkt worden aan het van de grond krijgen van het bestem mingsplan „de Beuseberg". Voor hen die de Kroon-procedure onverkort willen handhaven is dit een schoolvoorbeeld hoe het niet moet. De drumband van de Hol- tense Muziekvereniging „H.M.V." heeft met het be halen van twee eerste prij zen (met lof van de jury) in één week een grandioze en unieke prestatie geleverd. In Gorssel, waar de band op zater dag 16 september op uitnodiging deelnam aan het concours dat de Chr. Muziekvereniging „De Har monie", onder auspiciën van de Chr Bond van Harmonie- en Fan faregezelschappen, t.g.v. van haar 70-jarig bestaan organiseerde werd in de ere-divisie met 219 pun ten een eerste prijs met lof van de jury behaald en op zaterdag 23 sep tember waren in Gemert (Noord- Brabant) waar werd deelgenomen aan een concours van de Kon. Ned. Federatie (KNF) de 216 punten voldoende voor een eerste prijs met lof van de jury, die bestond uit de h.h. Stalmeyer, Flijm en Brands. Voor stilstaand werk „Coming man" van Martin Saxony werden 109 1/2 punten toegekend en voor het lopend werk „Margos in jum ping five" 106 1/2 punten. Het suc ces in Gemert was in Holten rond 7 uur bekend en ondanks het wat late uur van terugkomst (rond half 10) waren nog een vrij groot aantal ingezetenen met „H.M.V." en de majorettes op het parkeerterrein bi) garage Rouwenhorst in de Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Ni j verdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 12 24 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. VOOGSGEERD Deventerweg 34 - Tel. 16 65 tot 's woensdags 12.00 uur U ontvangteer! fraaieParker-Jotter ballpoint Woensdag 4 oktober is de dertigste a/SU eennieuwe abonnee opgeeft. "nationale besteldag". Overal in Ne- derland is de schoolbel van 12 uur Ihet startsein voor 400.000 kinder en om bestellingen op te nemen. Gebruik deze Naam: Binnen enkele uren zullen er zo Adres: R goed als geen deuren meer te vinden IB B zijn, waarop niet de bekende deur- iöP Élli fif» °0nP aS SI ze9e' 's aanbracht, ten teken dat |%1 iimi Geeft op als abonnee J men zijn bestelling geplaatst heeft. H RH Hl 19 op het Holtens Nieuwsblad I mmP lli I Vanaf 14 november bezorgen de voor het opgeven Dhr./mevr.: jeugdige verkopers die aan huis: de vaneen Adres: vrolijke kinderkaarten, kerst-en nieuwe abonnee. wit- 4™i nieuwjaarswensen, maar vooral de Inzenden aan: oonp aa sIHJ p0Stzegels, die speciaal voor de der- Hoftens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V tj $cholenactie zijn ontworpen Antwoordnummer 97 jaar/per jee., JL door Babs ïan We|v. «Het k,nd en Enschede. v|v "DOOR HET KIND - VOOR HET KIND" kinderen tekort komen. Voorhet grootste deel gebeurt dat in Neder land, daar waar or.ze maatschappe lijke zorg hiaten vertoont. Allerlei voorzieningen, die kinderhuizen, dagverblijven, revalidatie-inrichtin- gen, buurtverenigingen hun pupillen niet kunnen bieden uit de vaste ver goedingen die men van de overheid ontvangt, worden mogelijk dankzij het kapitale bedrag.dat onder meer kinderen vóór kinderen jaarlijks bij eenbrengen. Ook in de ontwikkelingslanden kent men het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels. Ongeveer vijfentwintig procent van de op brengst van de actie gaat nsar parti culiere instellingen, die zich inspan nen om ook gehandicapte kinderen in de derde wereld de kans op een menswaardig leven te geven. De hulp die deze kinderen uit ons land ontvangen stemt te meer tot dank baarheid, omdat hij mede door kin deren is mogelijk gemaakt. Dertig maal "door het kind - voor het kind", een unieke actie - niet meer weg te denken uit het Neder landse schoolleven die elk gezin in staat stelt met kleine bedragen mee te helpen aan een betere wereld, waarin minder geleden hoeft te worden. de school" is het thema van de af beeldingen. Natuurlijk horen daar de vakken lezen, schrijven en reke nen bij, maar ook de kinderpostze gelactie. Daarom toont de zegel van 40 20 cent een jongetje bij een deur, met zijn bestelenveloppe klaar voor gebruik. De toeslag op de zegels zorgde vorig jaar samen met de kaartverkoop voor de fantastische totaalop brengst van tien en een kwart mil joen gulden. Formidabel veel geld dat beschikbaar kwam voor het jeugdwelzijnswerk in al zijn geledin gen. Zonder aanzien van ras, poli tiek of religie helpt het NCK waar Oranjestraat present om de band met een hartelijk applaus te ont vangen. Na de ontvangst werd met „H.M.V en de majorettes voorop een rondgang door een deel van het dorp gemaakt waarbij de band hartelijk werd toegejuicht door honderden Holtenaren. In hotel „Vosman" werd de band en de jonge'instructeur Wim van Ems- broek te Zutphen gelukgewenst door de dirigent van „H.M.V." Henny J. Fransen, de voorzitter van de Supp. club „H.M.V." de heer Farenhorst en de voorzitter van de Holtense Muziekvereniging Johan Meijer. Hij bood instructeur Van Emsbroek een geschenk in couvert aan. Tamboer-maitre Lieuwe Meinsma sprak namens de band een woord van dank tot Van Ems broek. De gemeenteraad komt maandag, 2 oktober 1978, om 19.30 uur, in openbare vergadering ten gemee ntehuize bijeen ter behandeling van de volgende agendapunten: Benoeming van de leden van de commissie voor ruimtelijke orde ning en van de commissie voor woningbouwzaken, het in voorbe reiding verklaren van een herzie ning van het bestemmingplan „de Haar", de aankoop van grond van mej. H. Stegeman in dit bestem mingsplan, de aankoop en ruiling van grond met Beltmans Kleding- huis te Holten en wijziging van de gemeentebegroting voor 1978 Aangezien de raad zich in zijn ver gadering van 18 september Jl heeft uitgesproken tegen de samenvoe ging van de commissie voor ruim telijke ordening en volkshuisves ting stellen B. en W. de vroede va deren thans voor over te gaan tot de benoeming van leden en plaatsvervangende leden van een commissie ruimtelijke ordening en van een commissie voor wo ningbouwzaken. Zij hebben de burgemeester benoemd tot voor zitter van de commissie voor ruimtelijke ordening en in af wachting van nader beraad in het college zal de portefeuille van volkshuisvesting (woningbouw zaken) voorlopig ad interim eve neens worden beheerd door mr. W.H. Enklaar. Door de heer H. Haase te Rijssen is namens de Holtenaar, de heer A. Meijer-9, stellen B. en W. de raad over te gaan tot grondruil met ge noemde Firma. De Meermansweg zal, zoals reeds eerder werd beslo ten, ln verband hiermede in ooste lijke richting worden verlengd. De commissie gemeentewerken kan zich met de voorgestelde transac ties verenigen. De Holtense postzegel club (H.P.C.) is dezer dagen opgewekt begonnen aan het nieuwe seizoen 1978-79. Er van uit gaande, dat het gezegde „hoe meer zielen, hoe meer vreugd"zeker ook geldt voor de bijeenkomsten van de club, heeft het bestuur, via een adver tentie in dit blad een hand uitge stoken naar die filatelisten (zowel beginnelingen als gevorderden) in Holten en wyde omgeving, die er tot dusver nog niet toe kwamen tot de H.P.C. toe te treden, door uit te nodigen, op één der eerstvol gende ruilavonden te komen ken nis maken met het werk van de club. De eerstkomende ruilavond zal worden gehouden op maandag 9 oktober a.s., in hotel „Vosman" en begint om acht uur. Daarna volgt er op elke tweede maandag van de maand, behalve in de va- Op vrijdag 22 september jl. werd door Jan Hek uit Rijssen, in het kader van een creatieve avond, het bijna uitgestorven beroep van klompenmaker eens op een aan trekkelijke wijze getoond. De heer Hek die zich vroeger al voor dit beroep interesseerde, kreeg pas enkele Jaren geleden de kans om een kursus hierover te volgen. Hij maakte op deze avond de verschil lende stadia die de klomp onder gaat vanaf de oervorm naar de moderne landbouwersklomp. Zijn kunnen werd door een enthousiast publiek, waaronder misschien wel toekomstige klompenmakers of maaksters, met een kritisch oog bekeken wat het geheel tot een sfeervolle en gezellige avond maakte. kantiemaanden juli en augustus, een dergelijk ruilfestijn. Uiteraard zijn er meer HP C. aktivlteiten, zoals b.v. de bij het merendeel der leden in trek zijnde rondzending van ruilboekjes. En hebt u al eens de grote jaarlijkse ruildag van de club (met honderden bezoekers uit de regio en van ver daarbuiten) meegemaakt? Nee? Jammer!!! Mocht de kennismaking zodanig uitpakken, dat u wel lid van de club zou willen worden, dan be hoeven de Financiële konsekwen- ties daarvan u beslist niet af te schrikken. Bestuur „HP.C." Zondag a.s. 1 oktober is er geen jongerendienst in „Irene", in ver band met de Jeugddienst, die om kwart over tien in de Ned. Herv. Kerk wordt gehouden. Allen die regelmatig op de Jongerendienst komen, worden verzocht om a.s. zondag naar de Jeugddienst te gaan. De volgende Jongerendienst is op zondag 15 oktober om tien uur in „Irene". We hopen dan ie dereen weer te zien. De jongerendienstcommlssle OVERLEDEN: L. T. Theunissen. oud 75 Ja? r Hrlten overleden te D 'enter GEHUWD: W G Bannink, oud 29 Jaar, Holten en.E. H. Stoevenbelt, oud 21 Jaar, Lochem, H. G. Vin cent, oud 24 jaar, Holten en F. B. Zwiers, oud 19 Jaar, Bathmen.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1