Onverdiende nederlaag van Holten tegen U.D. Resultaten s.v. Holten KI zelfverdediging Programma s.v. Holten Resultaten s.v. Holten HANDBAL Programma Sporthal 't ÜHossink S.V. SATO afdeling T.t.v. Holten organiseert kampioenschappen (JUNIOREN) (SENIOREN) HOLTENS NIEUWSBLAD - 22 SEPTEMBER 1978 - PAG. 11 Een overwegend sterker spelend Holten heeft het tegen UD uit VVeerselo niet kunnen bolwerken en moest met de kleinst mogelijke nederlaag (0-1) genoegen nemen. On danks het feit dat er legio doelrijpe kansen aanwezig waren, wisten de Rood-Zwarten hier geen gebruik van te maken. Dit kwam deels door het uitstekende doelmanswerk van de uitblinkende goalie Nijmeijer van UD en deels door het te lang aarzelen met schieten op de kist. Bovendien waren de combinaties in de spits te doorzichtig en bezondigde men zich teveel aan te kort spel, waardoor het centrale duo van UD gemakkelijk de baas bleef over midvoor Bronsvoort, die weinig kansen kreeg. Aanvankelijk golfde het spel over en weer, met wisselende kansen. Zo was Joh. Huzen net iets te laat met inschieten, terwijl diteven la ter het geval was met de midvoor van UD Krabbe. Een harde knal van de gevaarlijke linksbuiten Weiman (goed in de gaten gehou den door Anton Labobar) vloog rakelings langs de staander. Hol ten kwam meer in de aanval en kreeg enkele mooie kansen. Een schot van A. Lalobar werd tot hoekschop verwerkt en broer Nico kopte de bal keurig voor de voeten van Andre Dekker, die net naast het doel schoot. Na een klein kwar tier scoorde Bert Knapen in bui tenspelpositie en het leek er veel op dat Holten spoedig zou gaan scoren. De weinige uitvallen van UD waren echter geenszins van gevaar ontbloot, want met lange trappen vanuit haar achterhoede kregen zij ook enkele kansjes, die de af en toe weifelend optredende doelman Wissink wist af te wen den. De mooiste kans kreeg Holten drie minuten voor rust, toen Joh. Veneklaas na een fraaie combina tie met Hendry Bronsvoort alleen voor de keeper opdook, doch zijn inzet via de vingertoppen van de UD doelman tot hoekschop zag verwerkt. Vlak daarna was er een mooie pass van Dekker op de uit geweken Nico Lalobar. wiens voorzet door Bronsvoort goed werd meegenomen maar deze werd op 't laatste nippertje onder uit gelopen, waar scheidsrechter Hilberink uit Balkbrug geen over treding ih zag. De ruststand bleef 0-0. In de zevende minuut van de tweede helft schoot Joh. Huzen net over de lat uit een pass van Kna pen, en uit de uittrap hierna van de Des A2 - Holten A2 Holten speelde de eerste helft met de sterke wind in de rug Aanval op aanval golfde op het DES doel doch het scoren bleek een moei lijke zaak Maar uit een mooie voorzet van Markvoort knikte Hoek de bal even mooi in het doel. We waren nog vijf minuten verder of de gelijkmaker was een feit. Even later kreeg Veneklaas een mooie kans welk hij goed benutte. Vlak voor rust scoorde Markvoort nummer drie voor Holten Na de thee was de ingevallen Hofman de maker van het vierde doelpunt. Door een fout in de verdediging werd het een k wartier voor afloop 4-2 Dit werd tevens de eindstand. Door hard werken werd een ver diende overwinning behaald. Drie wedstrijden zes punten. Holten B2 - RKSV B2 Holten B2 heeft in de eerste thuis wedstrijd de tegenstander een ge lijk spel moeten toestaan De voorhoede miste enkele kansen. Hier speelde Koelemay een uitste kende wedstrijd. Na tien minuten kwam RKSV op voorsprong door uiteen vrije trap te scoren Verder overheersten de achterhoedes Na de rust werden enkele wissels toe gepast. Holten nam meteen het heft in handen want de achters tand moest weggewerkt worden. Uit een van die aanvallen kopte Tuitert de gelijkmaker in. Het werd zelfs 2-1 toen M N ij land goed voorzette en Koelemay de zaak af rondde. In de laatste minuut werd de winst nog uit handen gegeven. Holten Cl Excelsior Cl Holten dat onmidd' Tijk na de af trap het spel maakte, nam reeds na 15 min. de leiding Dat goed spe lende Oudenampsen bediende Ha verslag op maat. die de bal dan ook onhoudbaar in de hoek schoot V fjï minuten later bracht Rene de stand op 2-0 door aangeven van Albert Prak. Dat Excelsior op slag van rust op 2-1 winst wist te ko men was te danken aan foutief uit gooien van de keeper hetwelk de midvoor van Excelsior terecht af strafte. Even na rust kwamen de ROssenaren op gelijke hoogte. Holten raakte in de problemen. Na' doelman ontstond het enige doel punt van de wedstrijd. De bal werd op 't middenveld op borsthoogte gespeeld naar de sprintende rechtshalf Ensink. Stopper Paal man verkeek zich op de bal en na Oolbekkink omspeeld te hebben, schoot Ensink de bal via binnen kant paal in 't doel (0-1). Het zelf vertrouwen van Holten kreeg hierdoor een geduchte knauw en schoten van Huzen. Dekker, Vene klaas en Bronsvoort waren of te zacht, of te onnauwkeurig gericht om de goed meespelende doelman Nijmeijer te verontrusten. Trainer Bulteel zag het sch ijnbaar ook niet meer zitten, want twee „wanhoop- swissels" in de laatste twintig mi nuten van Egberts voor Veneklaas en Jansen voor Knapen zetten ook al geen zoden aan de dijk Ook het laatste offensief met af en toe de achterspelers Oolbekkink en Schooien in de voorste gelederen, mocht niet baten want de achter hoede van UD nam geen enkel ri sico en trachtte met treuzelen en voorgewende ..blessures" het spel van Holten te ontregelen. De scheidsrechter telde hiervoor ech ter vijf minuten speeltijd bij maar de UD-ers bleven hun voorsprong hardnekkig verdedigen. Al met al een wat ongelukkige nederlaag en in de tot nu toe gespeelde weds trijden heeft Holten nog geen doelpunt gescoord in haar nieuwe omgeving De ploeg kan echter be ter. doch dan zal er door elke spe ler met volle inzet moeten worden gespeelden wanneer er één schaap over de dam is? Holten A-Vesos A Eindelijk heeft het. recht gezege- Holten 2 heef», afgelopen zondag vierd en zijn de A-junioren er in een 0-2 overwinning behaald in geslaagd om de eerste punten in Vasse Door een doelpunt van Wim dit seizoen binnen te halen. Maar, Tulier kwam men spoedig op 0-1. wat heeft het lang geduurd voorde De gastheren hebben daarna wel eindstand definitief op 2-0 werd geprobeerd om op gelijke hoogte te gebracht! Vele, vele kansen wer- komen, doch het was Holten 2 dat den niet benut, deels door pech, in de slotfase de eindstand op 0-2 De eerste les-cursus zelfverdedi ging voor dames. S.v. BATO is donderdag 14 sep tember jl gestart met een zelfver dedigingscursus. Deze cursus wordt iedere donderdag gegeven in hetgym.-lokaal aan de Lage weg (Kol) en wel van 20 15-21.15 uur. Het geheel staat onder leiding van de heer E.J.M. Huizinga. die ook de judoka's van s.v. BATO les geeft. De cursus bestaat uit zelfverdedi ging wat voornamel ijk gebasseerd is op het ongewapend verdedigen tegen aanvallers al of niet gewa pend. Nieuwe leden kunnen zich opgeven aan de zaal. Wenst u meer inlichtingen, belt u dan het secre tariaat, mevr. Eggink, tel. 20 00. Senioren Holten 2 - N.E.O. 3, aanvang 10.00 uur Holten 3 - Tukkers 2, aanvang 10.00 uur R.V. 2 - Hol ten 4, aanvang 10.00 uur, vertrek 9.00 uur Tukkers4 - Holten 5, aanvang 10.00 uur, vertek 9.00 uur Enter 3 - Holten 6, aanvang 10.00 uur, vertrek 9.00 uur Holten 7 - Wierden 4, aanvang 10.30 uur Holten 8 - SDOL 3, aanvang 10.30 uur Holten 9 - Haarle 8, aanvang 9.30 uur Haarle 7 - Holten 10, aanvang 11.45 uur, vertrek 11.00 uur Enter 9 - Holten 11, aanvang 10.00 uur, vertrek 9.00 uur Holten 12 - Nijverdal 5, aanvang 11.15 uur Junioren VABO A 1 - Holten A 1, aanvang 2 30 uur, vertrek 1 30 uur Holten A 2 - Haarle A 2, aanvang 1.30 uur Holten B 1 - DETO B 1, aanvang 3 15 uur Den Ham B 2 - Holten B 2, aanvag 1.00 uur, vertrek 12 00 uur ON Cl - Holten aanvang 1, aanvang 2.30 uur,, vertrek 1.30 uur Haarle C 2 - Holten C 2, aanvang 2.30 uur, vertrek 1.45 uur DETO C 3 Holten C 3, aanvang I 00 uur. vertrek 12.00 uur Holten C 4 - PH C7, aanvang 1,30 uur Pupillen Holten D 2- ExcelsiorD4, aanvang II 00 uur Holten D 3 - SDOL D 2, aanvang 11 00 uur RKSV D 2 - Holten D 4, aanvang 11 00 uur, vertrek 10.15 uur Blauw WitE1 - Holten E1, vertrek 10.00 uur Holten E 2 - Excelsior E 3, aanvang 10.00 uur Excelsior E 4 - Holten E 3. aanvang 10.00 uur, vertrek 9.30 uur Markvogels F 1 - Holten F 1, aan vang 9.15 uur, vertrek 8.45 uur Holten F 2 - S.O.S. F 2, aanvang 9.15 uur Holten D 1 is vrij Woensdagavond speelden Adspi- ranten A2 reeds hun wedstrijd te gen W.S.V. '38. Het was jammer dat de meisjes zich in de eerste minu ten lieten „overdonderen". Binnen enkele minuten stonden ze al met 0-5 achter. Dat was erg jammer, want toen ze meer greep op het spel kregen, vielen er veel minder doelpunten. Na de rust met 0-7, werd de eindstand 1-8, waaruit wel blijkt dat in de tweede helftde ploegen tegen elkaar waren opge wassen. Zondag speelde Al tegen Broekland. De aanpassing van Al in de sterke poule waarin zij speelt gaat steeds beter Broekland was sterker maar na een ruststand van 0-2 en een eindstand van 1-5, kun nen we ondanks het verlies op een goed gespeelde wedstrijd terug zien. De adspiranten BI zorgden voor een verrassing. Na In de beginfase al snel met 2-0 achter te zijn geko men tegen Heeten, vocht de ploeg terug naar een 3-2 voorsprong. De rust kwam echter toch nog met 5-3 voor Heeteh. Na de rust speelde Holten een keurige partij handbal en wist tegen het sterke Heeten een gelijkspel met 7-7 te behalen. Een prima resultaat. Het team van B2 had de pech de wedstrijd te moeten spelen met 6 meisjes. Het spelen was daardoor extra moeilijk. Ondanks dat werd slechts met 0-7 van Heeten verlo ren. De dames speelden de uitweds trijd tegen Pacelli uit Zwolle. De problemen liggen nog steeds b ij de aanval, hetgeen wel blijkt uit de stand; na een 3-0 ruststand werd met 9-0 verloren. De heren speel den thuis tegen Actief. Nadat in het begin een 6-3 voorsprong werd genomen kwam Actief vlak voor rust goed terug en keek Holten bij rust tegen een 6-7 achterstand aan. Na de rust wist Actief uit te lopen tot 6-9 Holten leefde weer op en kwam terug tot 9-9 en 16-10. Actief profiteerde echter van het feit dat Holten geen tempo bleef spelen en liep uit tot 10-12. In de laatste mi nuut kwam Holten terug tot 11-12 maar mee* lukte jammer genoeg niet Volgende week: Al uit tegen We- sepe Al 14.40 vertrek om 13.40 uur. A2 uit tegen ABS Al 14.20 vertrek om 13.45 uur. BI uit tegen Kwiek B3 15.10 vertrek om 14.30 uur. B2 uit tegen SDOL B3 15.30 vertrek om 14.30 uur. De heren spelen thuis tegen het dit jaar ook voor het eerst in de com petitie spelende ABS om 14.00 uur. tien minuten bracht Rene de stand op 3-2 weer door goed doorzetten van Albert Holten kreeg weer greep op het spel Henk Oudena mpsen zag z'n goede spel beloond met een doelpunt door uit een scrimmage 4-2 te maken Excelsior kon 1 minuut voor het einde de stand op 4-3 bepalen Dat dit doel punt vanuit buitenspelpositie en vijf minuten na de officiële tijd werd gemaakt ontging de arro gante scheidsrechter. Holten C2 - SVVN Cl Holten C2 heeft een ruime over winning behaald op SVVN uit Nij verdal Holten kwam in het begin in moeilijkheden door het veel te laconieke spel dat ze op de gras mat legden SVVN maakte hier ge bruik van en scoorde tweemaal C2 werd wakker en kwam goed terug en maakte voor rust drie doelpun ten Na rust was Holten niet meer te stuiten en liep uit tot zeven doelpunten. SVVN verkleinde de achterstand nog tot 7-3 maar dat was niet meer van belang. Holten ZC3 - ON C3 Op papier een tegenstander van formaat, maar in werkelijkheid was het een „peuleschilletje". In het begin was er nog sprake van tegenstand maar dit ebde gelijk matig af Holten kon zich naar har telust uitleven en het scoren werd niet vergeten Dat de uitslag niet hoger uitviel dan 11-1 was de zelf zuchtigheid van de spelers. Excelsior C4 - Holten C4 Na een goede start in Enter moest C4 weer wat gas terugnemen en wel in Rijssen bij Excelsior. Want de „mannen" van Van Maat, de re gelaar. waren wel opgewassen te gen de Holtenaren De eerste helft was het aanzien nog wel waard. Het goede spel van Vincent, Hof man en Traanman kon ook niet verhinderen dat het met rust al 4-0 was De tweede helft was al les Ex celsior wat de klok sloeg Het stormde op het Holtendoel Onze Jbngens zagen het niet meer zitten en van aanvallen had men niet meer gehoord, zodat de eindstand 9-0 op het scorebord stond. Zater dag revanche! W »-dt PH hier de dupe van? maar ook doorte gehaastschieten, waardoor de zuiverheid ontbrak. Het had met het grootste gemak een veel ruimere zegen kunnen zijn. gezien de vele kansen zowel bepaalde. Holten 3 heeft zich wederom van de goede kant laten zien door in Goor Twenthe 2 een gelijkspel af te dwingen Voor de thee werd de voor als na de rust Doch. ondanks stand gelijk gehouden, doch vlak deze kleine zege, werd er (en dat is na rust namen de Gorenaren de ook een winstpunt) goed en attent leiding Holten 3 heeft daarna het gespeelden werden er behoorlijke heft stevig in handen gehad, wat combinaties opgebouwd Voor de resulteerde in de gelijkmaker, ge- thee scoorde Bart Lefèbre de eerste treffer en had veel pech toen uit een hard schot de bal van paal tot paal caramboleerde en weer in het veld terecht kwam. Na de pauze werd het overwicht met de wind mee nog veel groter, hetwelk slechts in één goal werd uitge drukt. die echter pas vlak voor het eindsignaal wederom door de midvoor werd gescoord. Een mooie kopbal van Hans Heyda had beter lot verdiend maar ook nu stond de staander hem in de weg. scoord door Albert Meerman Hol ten 3 rook de overwinning maar met kunst en vliegwerk kon de Twenthe-doelman z'n heiligdom schoon houden. Holten 4 heeft in haar tweede thuiswedstrijd het geluk wel aan haar zijde gehad Stevo3namna20 minuten een verdiende 0-1 voor sprong, doch door enkele blunders van haar keeper was de ruststand 2-1 in het voordeel van Holten 4. Na de hervatting probeerde Stevo met man en macht de gelijkmaker Indien van de vele kansen beter te produceren Dit gelukte haar In geprofiteerd kan worden, kan dit de 70e minuut. Holten 4 nam team in het verdere verloop van de hierna het initiatief over en in de competitie zeker nog meerdere 80e minuut kwam men zowaar op goede resultaten behalen. 3-2, door een beauty van een doel- De tafeltennisvereniging Holten organiseert ook dit jaar weer (voor de 2e maal) het Hollens kam pioenschap (zowel voor dames als heren) in het gymnastieklokaal in de Haarstraat op zaterdag 14 okto ber, aanvang 10.00 uur. Deelname is mogelijk voor ieder een woonachtig in de gemeente Holten Inschrijving kan geschie den Iedere maandag- en dinsdag avond vanaf 20.00 uur aan de zaal of bij: N. Valk, Canadastraat 50 evt. H. Hendriks, Noorderberg straat 5, tel 2351. Inschrijvings- kosten bedragen f2,50 pp. Ook voor de jongeren wordt er een kampioenschap georganiseerd en wel het „Scholleren-toernooi", op maandag 16 oktober en dinsdag 17 oktober vanaf 20 00 uur in de gym zaal aan de Haarstraat. dat ook vo rig jaar al een succes was Aan dit toernooi kunnen alle scholieren deelnemen, die woonachtig zijn in Holten of hier naar school gaan. Inschrijving kan eveneens ge schieden aan de zaal of bij boven genoemde personen. Inschrij- vingskosten bedragen f 1,- p p Ter voorbereiding op de najaarscom petitie werdt er op donderdag 14 september j 1. een oefenwedstrijd gespeeld tegen M T C. uit Markelo. Het le team van Holten dat ge promoveerd is naar de 3e klasse verloor met 9-1 van een team dat momenteel speelt in de 2e klasse. Het 2e team bestaande uit de gebr. Arfman verloor eveneens met 9-1. Ook het 3e team moest met 7-3 de meerdere in hun tegenstander er kennen Het 4e team (dames) daar entegen sloeg genadeloos en men keerde met een 10-0 overwinning huiswaarts Het hoogtepunt was hierbij de lechtelijke) strijd tussen Beaen JanKlein-Teeselink. welke in het voordeel van Bea beslist werd Het programma van 23-9 t.m 30-9 23-9 M.P.-Holten A, 23-9 Holten 6 - Trefhoek 6. 23-9 Blau w-Wit - Holten C, 25-9 Hol ten 1-Twekkelerveld, 25-9 Hol ten 2-Vitesse, 26-9 Sorel-Holten 3, 29-9 Trefpunt - Holten 4. punt. gescoord door Gerard Brinkman. Hoiten 4 verdedigde deze voorsprong bekwaam, wat haar tenslotte een ietwat geluk kige overwinning opleverde. Holten 5 speelde tegen M V V 5 een zeer ongelukkige wedstrijd Voor de rust scoorde de rechterspits 4 doelpunten uitevenzovele kansen. Na dc rust, waarin Holten de op stelling drastisch wijzigde, werd goed tegenspel geboden Beide ploegen scoorden éénmaal, wat een 1-5 eindstand betekende. Holten 6 heeft wederom geen punt behaald Ditmaal verloor men van P H 7. Met de rust was de achters tand reeds opgelopen tot 0-4 Na de thee kwam Holten 6 aardig terug door doelpunten van Dirk Kolk en Gerard v d. Bos. PH doelpuntte echter ook twee keer, waarmee de U; slag op 2-6 werd bepaald. Holten 7 heeft de smaak van pun ten halen te pakken. In Almelo werd Heracles 3 met 2-3 aan de ze gekar gebonden. Centrum-spits Arie Podt zorgde voor twee van de drie treffers. Ook Hoiten 8 deed het deze zondag prima door met een 2-2 gelijkspel terug te komen uit N ijverdal, waar men de strijd aanbond met N ijver dal 3. Holten 10 zorgde voor een prettige verrassing door Omhoog 5 met 3-0 terug te wijzen Bosman. Deijk en Markvoort zorgden voor miraku- leuze treffers, waarbij de Orr.: oog-doelman niet geheel vrijuit ging. Omhoog dacht door intimidatie-voetbal de wedstrijd in haar voordeel te kunnen beslis sen. Scheidsrechter Fons Akker mans zorgde voor een primeur, door een Omhoog speler voor vijf minuten naar de kant te sturen Na deze „reprimande" bleef het een sportieve wedstrijd. Holten 11 zorgde voor een opti male prestatie. Met maar liefst 4-1 werd van Omhoog 4 gewonnen, een team waarvan men in vorige kompetities grote nederlagen moest slikken. Holten 12 tenslotte was duidelijk te sterk voor RKSV 5 uit Rijssen. Nadat men dit keer zelfs eerder was begonnen dan het geplande aanvangsuur troefde men de Rijs- senaren ditmaal keurig af Een 2-3 overwinning van een sterk spe lend Holten 12. SV HOLTEN AFD ATLETIEK In de stratenloop over 10 kilome ter in Emmeloord werden door de Holtense atleten geen prijzen be haald. maar gezien de enorme deelname mogen de tijden van Jan Jansen (32 51 en een 23e plaats) en Marinus Baltus (37 52, 58e plaats) toch eervol worden genoemd. Om de vele getrouwe aanhangers van Holten het dit seizoen wat makkelijker te maken, heeft het bestuur van de supportersvereni- gingderSV Holten besloten om dit seizoen weer een extra bus te laten lopen Dat het eerste elftal de steun van haar „aanhang" nodig heeft, bewijst de stand op de rang lijst wel Daarom een vriendelijk, doch beslist nodig verzoek aan al len die het goed menen met de Rood-Zwarten: Ga, indien moge lijk met de bus naar Beckum en moedig Uw favorieten aan!! De prijzen zijn zo laag mogelijk ge houden en zijn voor alle wedstrij den^ 2.-voor supporters beneden 10 jaar en f 3 50 voor de ouderen. Voor hen die om één of andere re den geen gebruik van de bus ma ken, zij vermeld, dat het terrein van TVO gemakkelijk te bereiken is. Het ligt vlak naast de R.K Kerk aan de weg Haaksbergen-Henge- lo(O) en de parkeerplaats van TVO is op het terrein voor de R.K. kerk. Dus nogmaals. Alle trouwe HVC supporters, steun uw eerste elftal zondag in de belangrijke ontmoe ting TVO-Holten. Vertrektijd: Kwart over één van Meermans kamp. De vierde competitiewedstrijd van Holten ls een zeer belangrijk duel, want in de ontmoeting TVO-Holten zal er beslist worden wie er voorlopig als rode lan taarndrager zal fungeren. De Be- ckummers hebben enkele grote nederlagen geleden en komen eve nals de Holtenaren moeilijk tot scoren. Voor de Rood-Zwarten wordt het de hoogste tijd om ein delijk eens een goal te maken, want dat hebben zij in de derde klasse nog niet gedaan. Indien het GEHELE teamzich met volle inzet in de strijd werpt, en zich aanval lend opstelt, moet zij in staat zijn om zegevierend uit de bus te ko men, want het spel is van dien aard, dat zi) geen enkele tegen stander behoeven onder te doen. Maar. de doelpunten beslissen nu eenmaal de wedstrijd en die heb ben helaas de laatste wedstrijden ontbroken! week van 23 t.m. 29 september ZATERDAG 13.00-14.00 uur: Heer Gerritsen, halve hal. (13 QO-pl.m. 16 00 uur; heer Gerritsen, was- en kleedakkommodatie). MAANDAG: 8 10-15 30 uur: Diverse scholen. 18 00-22 30 uur: Badmintonclub. 22.30-23.30 uur: heer Schwarte (zaalvoetbal). DINSDAG: 8.10-16.10: Diverse scholen. 16 15-22.45 uur: Mintonette. 18.00-22.00 uur: Instruktielokaal, Stichting Sociaal Cultureel Werk. WOENSDAG: 8 10-16 30 uur: Scholengemeenschap. 17.0618 00 uur: Leraren scholengemeenschap. 18 30-20 00 uur: Badmintonclub, halve hal. 20.00-23.00 uur: Badmintonclub. DONDERDAG: 8.10-15 30 uur: Diverse scholen. 20 00-21 00 uur: S V, Holten. 22^00-23 00 uur: Heer Oolbekkink (tennis). VRIJDAG: 8 10-16 10 uur: Diverse scholen. 19.00-22.00 uur: Mintonette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12 00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel 3180) Alle overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportzaken (tel. 1666).

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 9