Herdenkingsdienst Diessenplas Bespreking Landbouwschap met minister Van der Stee Krnideniersbedrijf Baltns in het gond Nienw stationsgebouw in Raalte L.r. Bergraiters organiseert Nationale Military Feest in de Haar „Open Huis" garage Meinders Werkgroep „Welzijn" Waar gaan we heen? xiUi_,llLiNö WIÜjUW bbLAU - 22 öE^'i'ÜMBEK iy - a Gevonden: Blauw regenjack, balpen, vest, sleutels aan een ring, ketting met hanger, twee kleine sleuteltjes. Verloren: Paar herenschoenen maat 35 „Roots", kinderhorloge merk He licon blauw lederen bandje, geca streerde kater rood-wit, wieldop van Peugeot 504, beige handtas met papieren, herenhorloge merk Pontiac geen bandje, zwarte por- temonnaie met f300,- en giropas, gouden armbandketting. Tijdens het „Open House" van ga rage Meinders. Industrieterrein „De Haar" te Holten bleek duide lijk hoe deze expansieve onderne ming in de bedrijfsautowereld aanslaat. Voor direkteur Jan Meinders en zijn medewerkers was de grote belangstelling een echte waardering voor de opzet van zijn bedrijf, wat inhoudt, dat na verkoop blijvend service op elk tijdstip gegeyen moet worden; 24 uur's service in geheel Europa, een unicum in de bedrijfsauto wereld. Inde gemoderniseerde werkplaats trad 's avonds op de zanger chauffeur Henk van Wijngaard. Hij zong zijn liedjes over liet en leed van de beroepschauffeur o.a. z'n topper „Met de vlam in de pijp" Henk kreeg vele malen een spon taan applaus. Op de tweede dag van het „Open House" konden de vele bezoekers niet alleen de be drijfswagens bezichtigen maar ook een fraai gebouwde roodbonte stier, als symbool van kracht en degelijkheid van de Magirus Deutz. Holten heeft door garage Jan Meinders een servicepunt dat voor vele Europese Transporton dernemers een uitkomst betekent. In de recreatiezaal van het Be- jaardencentmm werd woensdag avond een herdenkingsdienst ge houden in verband met het vijfja rig bestaan van „Diessenplas". Voorganger in deze dienst was ds. J.H. Israël, herv. pred. te Buurse, mede initiatiefnemer voor de bouw en oud-voorzitter van het stichtingsbestuur. Na begroeting door de directeur van het centrum de heer Postma en zang door het bekende ensemble „The New Val ley Singers" te Nij verdal en het ge zamenlijk zingen van psalm 98: 1 en 3 hield dominé Israél een korte predikatie over het bijbelwoord „Sta stil en let op Gods wonderen" (Job 37 vers I4b) Sta stil let op Gods wonderen Ja dat moet er wel bij Gods wonde ren: Dat zijn die voorrechten, al die gebeurtenissen, al die uit komsten die wij ontvangen van God onze Hemelse Vader, die zorgt voor ons, die voor ons pleit en die nooit laat varen het werk wat Zijn hand begon. Die ons bij het ouder worden nog een heleboel lichtpun tjes geeft. Die het directie en pers oneel mogelijk maakt om met veel liefde en geduld hun taak te ver- Het Landbouwschap heeftop don derdag 14 september met de minis ter van Landbouw gesproken over het landbouwstruetuurbeleid en de toepassing van de Wet op Investe ringsrekening (WIR). (Zie Holtens Nieuwsblad van 15 september j.l.). Het gesprek dat een oriënterend karakter droeg richtte zich op de doelstellingen en de effecten van de landbouwstructuurmaatregelen in het licht van de werking van de WIR. Onlangs is besloten de rente subsidieregeling en de bijdragere geling verbetering werksituatie melkveehouderij te schorsen. Tijdens de bespreking heeft minis ter van der Stee uiteen gezet waarom een bezinning en nadere studie over de diverse investe ringsstimulansen wenselijk zijn. Hij wil in overleg met het bedrijfs leven nagaan of de landbouw structuurmaatregelen. gelet op de investeringseffecten van de WIR, nog voldoen aan hun doelstellin gen en of de investeringsstimulan sen op het huidige niveau gehand haafd moeten blijven. Het Landbou wschap neemt kennis van de overwegingen van de mi nister en wenst dat overleg zo spoedig mogelijk op gang te bren gen. Het wil bij het beraad de vol gende uitgangspunten in acht ne men: - het landbouwstruetuurbeleid dient gehandhaafd te blijven - het landbouwstruetuurbeleid dient in sterke mate gericht te blijven op de middengroep van de bedrijven - de algemene beleidsaanpassin gen mogen niet op basis van inci denteel versterkte investerings toenamen geschieden - de diverse landbouwstructuur maatregelen zullen worden ge toetst op hun werking in alle agra rische produktierlchtingen (be halve in de melkveehouderij dus ook in de akker- en de tuinbouw sectoren). Minister van der Stee gaat met deze uitgangspunten akkoord en benadrukt dat het nader overleg plaats vindt in het kader van de toepassing en de effecten van de WIR Het Landbouwschap en de minister willen dat de studie op korte termijn afgerond wordt, zo dat beslissingen genomen kunnen worden over de thans opgeschorte structuurregelingen. Heropende P.C.W.-regeling Het Landbouwschap is de minis ter erkentelijk voor de heropende regeling particulier cultuurtech nische werken De regeling is be doeld voor de verbetering van ak kerbouwgronden De minister wijst erop dat aanvragen zo spoe-" dig mogelijk, dit wil zeggen vOör 15 december aanstaande, inge diend moeten zijn. vullen Sta stil betekent ook vouw je handen en beleefhet wonder dat je Gods kind mag zijn. Stil staan betekent ook vooruit zien naar de toekomst naar het nieuwe Rijk dat eenmaal komt in al zyn heerlijkheid. God gaat door met zijn werk en wij zyn geroepen om daarvan te getuigen. Lof zij Christus in eeuwigheid zo besloot ds. Israél. DirecteurPostma sprak een woord van dank tot ds. Israël en de „The New Valley Singers" die tot slot zongen ..Halleluja prijst de Heer" De heer G Schorfhaar feliciteerde het bestuur namens de initiatief nemers tot de bouw en bood een prachtig bloemstuk aan. De Buurtvereniging „Schoolkring Dijkerhoek" organiseerde ook dit jaar weer een oriënteringsrit- gezelligheidsrit waaraan door een groot aantal „Diekerhoekers" werd deelgenomen. De start wasby „Het Bonte Paard" aan de hand van vestrekte op drachten moesten verschillende punten binnen de gemeentegren zen worden „opgespoord" en moesten een aantal vragen op ver keersgebied worden beantwoord. Na plm. 2 1/2 uur plezier waren alle deelenemrs terug bij de finish „Het Bonte Paard" waar de prij suitreiking in een hoogst gezellige sfeer plaats vond De winnaars waren: 1 G Vlogt- man en echtgenote. 2. G Stevens en echtgenote, 3. B W Stevens en echtgenote De buurtvereniging „Churchill- straat - Vrijheidslaan" in de Hol- tense nieuwbouwwijk De Haar gaat ter gelegenheid van het eerste lustrum in de week van zaterdag 30 september tot zaterdag 7 okto ber de bloemetjes buiten zetten. Het bestuur heeft in samenwer king met de volijverige commissie van voorbereiding een keurig ver zorgd programmaboekje als spe ciale lustrumuitgave van het Buurthuiskrantje doen ver schijnen, waarin de oud voorzitters H.Ch. Vogely en W. Bloemendal en de „dienstdoende" voorzitter Leuvenink de vijf jaar buurtvereniging de revue laten passeren. De feest week zal zaterdag 30 sep tember om twee uur officieel wor den geopend door burgemeester mr. W H. Enklaar. Direct na de opening is er een optreden van de „Hooltense Daansers" en om drie uur starten de eerste deelnemers aan de autopuzzel tocht binnen de gemeente Holten. Woensdag 4 oktober is er om half drie een filmmiddag voor de kin deren in de recreatiezaal van het bejaardencentrum Diessenplas en donderdagavond 5 oktober begint om acht uur een groots opgezette bingo-avond, eveneens in de re creatiezaal. Iedereen is van harte welkom De avond is geheel gratis, inclusief de bingokaarten. De eerste-lustrumviering wordt zaterdagavond 7 oktober besloten met een grandioze feestavond in zaal Vosman, waarop alle leden worden verwacht. Er is gezorgd voor een prima band. een parodist zal zijn zegje doen De entree is vrij en er zullen enkele consumpties en een hartig hapje worden aangebo den. De familie Baltus aan de Larens- eweg herdacht dezer dagen dat 50 jaar geleden voor de eerste keer de waren over de toonbank gingen. Het gouden jubileum was voor de buren aanleiding tot het aanbren gen van een prachtig versierde boog aan de hoofdingang van de winkel en het aanbieden van een levensgrote Abraham. De naast wonende eigen familie had hier blijkbaar geen weet van vandaar dat men ook met een fors ge bouwde Abraham ten tonele ver scheen. De „tweelingbroers" kre gen een plaatsje temidden van de familie Baltus. V.l.n.r. Abraham 1, mevr. Baltus- Jansen, kruidenier Jan Willem Baltus (op de dag van jubileum vieringjarig en 50 jaar geworden). Abraham 2 en mevr. Leeftink- Baltus. 's Avonds was het groot feest in zaal „Het Bonte Paard" in Dijker- hoek. De familie Baltus werd in een rijtuig, dat door de buren was gehuurd, naar de feestzaal gere den. Jan Willem is vanaf de schoolban ken kruidenier geweest doch hij kan zich van de beginjaren weinig meer herinneren maar mevr. Baltus-Jansen weet nog heel goed dat verschillende bóeren-klanten met de kruiwagen kwamen winke len want als je voor een tientje had „ingeslagen" had je een krui wagen nodig om het allemaal mee te krij gen. De winkel (tot 1941 annex cafe met verlof B) werd in de loop der jaren drie keer verbouwd en uit gebreid. De door het college van burgemee ster en wethouders ingestelde' Werkgroep Welzijn, die belast is met de voorbereiding van de vast stelling van een welzijnsplan voor de gemeente Holten, is deze dagen voor de 2e maal> bjjeen geweest. Centraal in deze bespreking ston den de constatering dat van rijks wege nog steeds niets naders be kend gemaakt is over de hoogte van de rijksbijdrage waarop de gemeente straks na de inwerking treding van de Rijksbijdragerege ling Sociaal-Cultureel Werk kan rekenen en de inventarisatie van plaatselijke aktiviteiten. die door middel van een enquête by alle be langhebbende verenigingen heeft plaatsgevonden. Met name stond men enige t yd sti 1 b Ij het feit dat 10 van de 44 aangeschreven vereni gingen. ondanks herhaald ver zoek, het enquêteformulier niet hebben teruggezonden. Besloten werd deze verenigingen voor een gesprek uit te nodigen om geza menlijk de konsekwenties onder ogen te zien De verenigingen die wél aan de enquête hebben mee gewerkt zullen overigens ook worden uitgenodigd voor een ge sprek met de werkgroep Al deze gesprekken zullen vermoedelijk in de maand november a.s. plaats vinden. Met de aanvullende gegevens die de werkgroep uit deze gesprekken hoopt te verkrijgen. denkt men tot een ontwerp-welzynsplan in hoofdlijnen te kunnen komen. Daarna komt het moment dat een inspraakronde voor de bevolking wordt georganiseerd Deze week hebben alle belanghebbende ver enigingen bericht ontvangen over de aanstaande gesprekken. Aan gekondigd is dat men in de loop van oktober a.s. een uitnodiging tegemoet kan zien. Mochten er verenigingen zijn die geen bericht hebben ontvangen dan wordt men geadviseerd zich zo spoedig moge lijk in verbinding te stellen met de Werkgroep Welzijn, p/a gemeente huis. tel. 1666, toestel 40 (de heer WisSink). De landelijke Rij verenigingDe Bergruiters" organiseert op zaterdag 23 en zaterdag 30 september een samengestelde wedstrijd (met nationale deelname) in het fraaie natuurgebied „Beuseberg" dat exclusieve moge lijkheden biedt voor dressuur, springen, wegparcours en cross Het ter rein biedt een zeer compleet scala aan natuurschoon als bos, heide, heuvels, weiland en water. Veel hindernissen zoals Ierse wal, afsprong, houtwal, schaapskooi, vijver, sloot zijn „van nature" aanwezigen zullen in cross-circuit worden opgenomen. Er bestaat van de zijde van de „rui terij" voor deze „samengestelde" grote belangstelling en de reeds ont vangen inschrijvingen doen verwachten dat plm. 300 kombinaties ver deeld over de klassen „Zwaar", „Midden" en „Licht" aan de start zullen komen. Beide dagen beginnen de wedstrijden om 9 00 uur De toegang is gratis. Op zaterdag 7 oktober wordt voor de ponyruiters een „samenge stelde" georganiseerd eveneens in de klassen Z, M en L. „In Raalte is het werk al flink op gang gekomen om een nieu w sta- tionsgebouw neer te zetten. Het bestaande gebouw ernaast gaat tegen de v lakte zodra het nieu we is opgeleverd", aldus „de Koppe ling". het weekblad voor het N S - personeel. Het uit 1880 stammende gebouw verkeert in slechte staat en het voldoet al lang niet meer aan de eisen van de tijd De vernieuwing, die al eerder op de rol stond, is aanvankelijk door de Direktie- raad aangehouden in afwachting van de uitslag van een onderzoek naar de beste wijze van kaartver koop op een aantal kleine voor vernieuwing in aanmerking ko mende stations. Dat onderzoek werd in 1976 afgerond. Voor Raalte luidde toen de konklusie dat het station bemand moest blijven. Daarna zijn nog vertragingen ontr staan door aanvankelijke bezwa ren van de gemeente. Bekend type Het nieuwe gebouw, ontworpen door NS-architekt ir C. Douma, is van het type dat ook al in Beilen, Tegelen, Grijpskerk en Zuidhorn staat Het bestaat uit een royale wachtruimte, een plaatskaarten- kantoor en wat dienstruimten Er komt ook een nieuwe fietsenstal ling. De omgeving van het station zal worden opgefleurd door groen voorzieningen en sierbestrating. Door het voorplein een beetje an ders in te delen zullen de streek bussen van de VADendeOAD wat dichter bij de stationsdeur stop pen. DEVENTER DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof 1, tel. 11500, don derdag 21 september 20 uur De Wierdense Revue met Wat geet 't er weer of; vrijdag 22 september 20 uur toneel-op-toneel Poëzie Har dop met Oh nieuw getijde, dat is nu, een programma wa&rin ge dichten en leven van Herman Gor ter; zaterdag 23 september 20.30 uur Concert van de Stichting Ma- schi met Spectrum, Liberation of Man en Cheyenne; maandag 25 september 20 uur Concert van het Overijssels Philharmonisch Or kest o.l.v. Libor Pesek m.m v. Al- win Bar. piano; dinsdag 26 sep tember 20 uur Brasil Tropical. BIOSCOPEN LUXOR 1, Brink 20, tel. 18662, weekfilm do. 21 t.m. wo. 27 sept. SOS atoomonderzeeër gezonken, 12 jr, nachtvoorstellingvr 23 sept. 23 uur Blond, bloot en gevaarlijk, 16 jr, matinee zo. 25, wo. 27 sept. 14 uur Vier rakkers en een oude jeep, a.l.; aanvangstijden weekfilm: werkd 20 uur. za. 18.30 en 21 uur, zo 16. 18 30 en 21 uur. LUXOR 2, Roggestraat 3-5, tel. 18662, weekfilm do. 21 t.m. wo 27 sept. Una giornata particolare, 16 jr; nachtvoorstelling vr 22 sept. 23 15 uur Two minutes' warning, 16 jr; aanvangstijden weekfilm: werkd 20 15 uur, za 18 45 en 21.15 uur, zo 15, 18 45 en 21 15 uur CINEMA, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100, weekfilm do 21 t.m. wo 27 sept Saturday night fever - 5e week, 12jr,matineeza 23,zo 24, wo 27 sept. 14 uur Pedro's wereld reis. a.laanvangstijden week- film: werkd 20.30 uur, za. 19 en 21 30 uur. zo. 16. 19 en 21 30 uur. EDB 1, Smedenstraat 10, tel. 13615, weekfilm do. 21 t.m. wo. 27 sept. Convoy - 7e week, 16 jr, nacht voor stelling vr 23 uur, za. 23.30 uur Ne vada Smith. 16 jr; aanvangstijden weekfilm. werkd 20 uur, za. 18 45 en 21.15 uur, zo. 14.30,18.45 en 21.15 uur. EDB 2, Smedenstraat 10, tel. 13615, weekfilm do. 21 t.m. wo 27 sept. Sisters, nachtvoorstelling vr. 23 uur, za. 23 30 uur Mash, 16 jr, Fil- mart wo. 27 sept 20 15 uur Greet ings; aanvangstijden weekfilm: werkd. 20.15 uur, za. 19 en 21.30 uur, zo 15, 19 en 21.30 uur. EXPOSITIES GALERIJ LENTEN, Kletterstraat 25-27,Epse, tel.21815,geopend, wo t.m. za. 10-17 uur, zo. 14-17 uur: 23 sept. t.m. 8 okt. Edlef Romeny, schilderijen en grafiek. Bart ten Bruggencate, aquarellen en schil derijtjes. RUIMTEVAARTCENTRUM DE VENTER, Muntengang 1, tel. 19755, b.g.g. VVV, geopend ma. t.m. za. 14-17 uur. Voormiddags op aanvraag. KUNST RONDOM, Openbare Leeszaal, Brink 70, tel. 13506, ge opend di. t.m vr. 10-17.30 uur en 19-21 uur. za. 10-17 uur t m. 14 okt.: Gülsün Erbil, olieverfschilderi jen. GALERIE TAMBARAN, Berg straat 34, tel. 15077, geopend do. 19-21 uur, vr. t.m zo 10-18 uur t.m. 1 okt. Grafiek uit de jaren'60 An ton Heyboer. HannesPostma, Kees Okx, Mlchiel Hertroys. MUSEUM DE WAAG, Brink 57, tel. 14556, geopend di t.m za. 10-12 30 uur en 14-17 uur, zo. 14-17 uur. 450 jaar De Waag. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink 55, tel. 14556, geopend: di. t.m.za, 10-12.30uuren 14-17uur,zo. 14-17 uur Oude ganzenborden. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9, tel. 19739, geopend: di. t.m. za. 10-12.30 uur en 14-17 uur, zo. 14-17 uur t.m. 20 okt.Oldtimers op rails. ALBERT SCHWEITZER CEN TRUM, Brink 89, tel. 19675,25 sept. t.m. 1 okt. gesloten; geopend: t.m. vr. 9-12 uur en 14-17 uur, za. 13-16 uur: Leven en werk van Albert Schweitzer. KUNSTUITLEEN, Grote Poot 19, tel. 11848, geopend: di. t.m. vr. 14- 18 uur, zo. ook 19-21 uur, za. 10- 12.30 uur en 14-17 uur. R. VA RINGS KUNSTKABINET, Korte Assenstraat 15, geopend: vr. en za. 13.30-17 uur. CHEZ ANTOINETTE, Rogge straat 12, tel. 16630, geopend: di. t.m. zo. 21 30-3 uur: Bemd Bevers en Hans Spaans, schilderijen; Bert Groenewoudt. tekeningen. 'T HOEKHUIS, Brink38, tel. 13250, geopend, ma. t.m. vr. 12-15 uur en 17-24 uur, za en zo. 17-24 uur: Fo to's van Oud Deventer. BOLWERKSMOLEN, Bohverk- sweg 8, tel. 15040, geopend voor be zichtiging di en za. 10-17 uur. RIJSTERBORGERPLANTSOEN, ingang Gibsonstraat, zaterdag 23 sept. vanaf 14 uur: Plantsoenfeest 1978 (bij gunstig weer). STADION ADELAARSHORST, Vetkampstraat, zaterdag 23 sept. 19 30 uur Go Ahead Eagles- Feijenoord VOLKSSTERRENWACHT BUS- SLOO, Bussloselaan 4, Bussloo, tel. 05716-577, vrijdag 22 sept. vanaf 20 uur: Kijk-In-Kijk-Avond. POSTILJON MOTEL DEVEN TER. Deventerweg 121, tel. 24022, zaterdag 23 sept 20 uur. Skandi- navisch Buffet m.m v Delta-4. IVN-wandeling Recreatiegebied Bussloo, woensdag 27 sept. 19 uur vanaf Jeugdsoos „De Pampus" aan de Breumnksweg SPEELTUIN DE ZANDWEERD, Van Reyndtstraat, vrijdag 22 sept. 19-22 uur Ruilbeurs Deventer Verzamelaars Vereniging. DE SCHALM. Dreef 1, tel. 18130, zaterdag 23 sept. 10-17 uur; Ruil beurs voor verzamelaars BOTERMARKT, Stromarkt, za terdag 23 sept. 14 17 uur. Ruil beurs Nederlandse Vereniging van Postzegelverzamelaars NIVON, Grote Kerkhof 10, zater dag 23 sept. 19 30 uur: Bloemschik-avond herfststukjes. STADHUIS, Grote Kerkhof 4, tel. 72121, donderdag 21 sept. 1930 uur Uitreiking Prijs Culturele Raad Deventer 1978. VROUWENCAFÉ, Menstraat 2, tel. 11637, donderdag 21 sept. 20 30 uur: Doe-avond, vrijdag 9-11.30 uur. ALMELO PALACE, do., vr., ma., di. 14.30. 20 00 uur Voor een handvol dol lars. 16 jr; za.. zo 18 45, 21 Q0 uur Voor een handvol dollars. 16 jr; wo 20 00 uur Voor een handvol dollars, 16 Jr; za., zo., wo. 14.30 uur Speedy Gonzales, a 1. VAROSSIEAU, do., vr., ma., di., wo 20 00 uur Saturday night fever, 12 Jr. zazo 14 30. 18 30, 21 15 uur Saturday night fever. 12 Jr, do., vr., ma., diwo 14 30 uur Waar een rits is is een weg. 16 Jr; za. 23 30 uur Waar een rits is is een weg, 16 jr.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 7