bloral ia Dijker hoek op een hoog peil Plattelandsvrouwen Ogentest voor weggebruikers i JEUGDSOOS „DE SCHURE' BRACHT 1 1250.- BIJEEN Ï00R NIERSTICHTING Kampdagen .De Schakel' AGENDA Weekenddienst •jÉ Eiken wandmeubelen LEEMREIZE MEUBELEN - ENTER KERKDIENSTEN S. BAKKER NU VOORDELIG BIJ VAN DER STOUW lalBMPff Tippa, Open bare kennisgeving "1 a e s s s VAN DER STOUW - RUSSEN HOLTENS NIEUWSBLAD - 22 SEPTEMBER 1973 - PAG. 3 Zoals al enkele jaren de ge woonte was, gingen ook dit jaar de leerlin gen van de School m/d Bijbel „De Schakel" weer naar een kampeer boerderij. De eerste klas gaat nog niet kamperen. De tweede klas maakte dit voor het eerst mee. Dez primeur verliep prima. Genoteerd werd er! Er werd gekampeerd in de kampeerboedrij „Erve Har kink" tussen Lochem en Zwiep. Een fijne entourage met grote wippen, schoomels, een speelveld en de vele dieren, zorgden er voor dat de kinderen zich, tussen de ge organiseerde spelletjes door. na uwelijks hoefden te vervelen De zesde klas vertok met de fiets uit Holten op zaterdag 26 augustus Zij bleven twee nachtn. De overige klassen volgden hierna en bleven elk een nacht. Dat niet iedereen helfhaftig de spookachtige duis ternis in zo'ri eng bos trotseert, bleek wel uit sommige avondspel letjes. De etlust was overigens gro ter dan de lust tot slagpen, 's Mid dags was voor elke klas het men: aardappelen, bonen en gehaktbal. Het weer dreigde af en toe spel breker te worden, maar er konden tussen de buien door toch nog vele speelletjes gedaan worden. Met nauwelijks middernachtelijke onverkwikkelijkheden. kwam zelfs het begeleidend team nog aan een redelijke nachtrust toe. De ouA dercommissie en het personnel van de Scxhakel organiseen deze dagn i.p.v, de bij veel scholen ge bruikelijke schoolreisjes. Het valt zeer in de smaak en het wordt ook als zeer leerzaam ervaren. Op 6 sept. j.l. ging ook de eeste klas uit, nl naar de dagcamping op de Bor- keld. De morgem droeg als thema „Indianen". Er waren enkele ten ten opgezet en rond het thema werden leuke spelletjes gedaan Na afloop werd er door de kinde ren patat met appelmoes gegeten. Mede dankzij het mooie weer. werd het door de kinderen erg fijn gevonden. Dit hadden wij nooit ver wacht, het is onvoorstel baar. Dat waren de eerste reakties van de Schurevrij- willigers toen bleek dat de aktie t.b.v. de Nierstichting afdeling Holten maar liefst 1250 gulden had opge bracht. Het begon vrijdagavond allemaal erg rustig, om 10 uur was er nog maar een klein bedrag in kas. Maar toen de veilingmeester begon met de veiling van langspeelplaten en andere spullen kwam de. stem ming er helemaal in. Platen, die je in de winkel voor een tientje nieuw koopt, gingen er uit voor bedragen variërend van 15 tot 20 gulden per stuk. Zelfs mensen die niet in het bezi,t zijn van een pla tenspeler gingen over tot aanschaf van een plaat (wandversiering waarschijnlijk). Twee pakjes speelkaarten mochten van som mige mensen best 8 gulden kosten. De drankpr ijzen in de Schure. die nog op een ongewoon laag niveau liggen (f 1 -). werden met een kwartje verhoogd t.b.v. de Niers- De floraliashow die afgelo pen zaterdag in de Dijker- hoekse school werd gehou den stond op een hoog peil. Veel zorg was besteed aan de bloemstukjes en planten. Een groot aantal belang stellenden kwam kijken en Dankwoord, genoot van het tentoonge stelde. wras een verloting van mooie prijzen. Vele prijzen waren be schikbaar gesteld door de heren Bosschers em Eygendaal. Het was er 's middags en ook 's avonds druk en gezellig in de school. Ouders wezen door middel van een stembiljet de mooiste plant en bloems- tukje van het jaar aan. De mooiste plant, een donkere colleus was van Gerrit Ve neklaas, het mooiste bloemstukje van Gea Jan sen Manenschijn. Beide kinderen kregen een gou den medaille. voor nog echte verbouwingsprijzen bij NED. HERV. KERK 8.30 en 10.15 u. ds. C.C. Addink. Oppasdienst mevr. Bolink- Koops en Dinie Scheperboer Uitgangscoll. voor „Bethanië GEREF. KERK 9.30 u. ds. Rullmann van De- venteren 19 15 uur ds. Wilschut van Westerhaar. In beide diens ten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en afl. Oppas dienst: Herma Tromop, Jenny Aanstoot (res. Anny Getkate). Mevr. Smid-Manenschyn, mevr. Beldman-Ekkelkamp (res. mevr. Stam-Dyktnk). KJndemevendienst: (klas 4) R. Kuiper. R.K. KERK Za. 17.00 uur. zo. 9.30 uur. DIJKERHOEX 9.30 uur ds. A.W. Berkhof, dienst Vredesweek. Extra coll. „Bethaniè". OKKINBROIK 10.00 uur mevr. ds. P. Stok van Eefde. Uitgangscoll. Kerk voogdij. NIEUW NEETEN Za. 19.00 u zo 8.00 en 11 00 u. Zonnebloem In het voorjaar heeft elk Dijkers- hoeks gezin een paar zonnebloem pitjes gekregen. Ondanks droogte en storm zijn ze uitgegroeid tot forse planten. De heer E. Wechsta- pel, Maatmans weg, had de hoogste bloem n.l. 3.65 meter. Hij ontving een gouden medaille. Een tweede prijs kregen mevr. Brinks, Dijker- hoekseweg en de heer Njjland, Broekweg en de zonnebloem van D. Veneklaas. Tromopsweg was goed voor de derde prijs Mevr. Huzen. Bussinkweg had een zon nebloem met meer dan 30 bloe men. Bloemen en boeken De hal was bont gekleurd door de vele dahlia's, verwerkt in bloems tukjes, op vazen of schalen. Ze wa- Om ruim 9 uur werden door de voorzitter van de Oudercommissie de heer J. Veneklaas de prijzen uit gereikt. H ij bedankte de ouders die steeds meeleven met de school, die met zo velen naar de show k wamen en die samen met hun kinderen grote zorg hebben besteed aan planten en bloemen en die ook fi nancieel deze dag lieten slagen. Uitslagen De juiste naam van de prachtige pop Janny werd geraden door mevr. Klaasses-Boode en mej. J. Jansen Manenschijn. Sjoelen: 1 G. v.d. Berg, 2. (na lo ting) Jan Bieleman 3 (na loting) Herman Sluiter. Aantal toffees in zak raden; het juiste aantal (154) werd geraden door Bert Wissink en de heer T. Stegink. Doelschieten: 1. Henk Haverslag, 2. Henk Stevens 3 (na loting) W Wissink. Het „Groene boek" werd gewonnen door mevr. Weijers, Broekweg. Gerrit Veneklaas won het bakje met bloemen en de prachtige plapt beschikbaar ge steld door mevr. Tuiterc, Oude Stationsweg, was voor Irma Wechstapel De mand met groente ook een cadeau van mevr. Tuitert, ging naar Willy Bleumink. Alle kleuters van de kleutercursus hadden mooie vaasjes en bakjes met dahlia's gemaakt. Ze kregen hiervoor een leuk prijsje. Bloembakjes klas 1 le pryzen: Sandra Broekhuis. Geja Jansen Manenschijn, Dianne Pinkert, Wilco Pinkert. Hendri Rensen en Yvonne Vlogtman. 2e prijzen: Aart Bieleman, Erwin Eygendaal, Anita Noteboom en Bert Prins. 3e prijzen: Rob Gerdsen en Wilco Reijlink. Bloembakjes 2e klas le prijs: Marco Rensen. Dirk Tem pelman, Diana Rieterdink en Jea- net Wechstapel. 2e prijs: Chris- tiaan van Santen, Erik Sluiter, Hans Wissink. 3e prijs. Wiliemien Boode en Harald Tuitert. Bloembakjes en vaste planten 3e en 4e klas le prijs Diana Stegink, Joop Ren sen, Herman Manenschijn, Irma Wechstapel, Marjan Hoekman, V/illie Markvoort, Bea Nijland, Marian Rensen en Erwin Vorkink. 2e prijs: Jantia Rensen, Aram Hal le. Marcel Vlogtman, Erica Meyerman, Bea v.d. Berg, Jan Bie- ieman. Jan Meilink, Truus Sluiter, Linda Rensen, Wim Smale, Jan Weijers en Erna Wissink. 3e prijs Bert Haverslag. Vaste planten klas 5 en 6. le prijs: Marjam Temmink, Edwin Bakker. Bert Jansen Manenschijn, Gerrit Klaasses. 2e prijs: Marleen Eygendaal. Anke Wissink, Gerrit Nikkels, Géke Markvoort en Ina Haverslag. 3e prijs: Annelies Klaasses, Erna Weijers, Alex Ste gink. Eric Pinkert, Wilco Vlogt man. Willie Boode, Egbert Wegs- tapel. Albert Wegstapel, Henk Beunk en Erik Nijkamp Oud-leerlingen (vaste planten) le prijs Astrid Feddema, Joke Jan sen Manenschijn. Hennie Nijland. Jolanda Temmink en Gerrit Vene klaas. 2e prys Irma v.d. Berg. In eke Bosman. Marian Haverslag, Dinant Klein Teeselink, Thea Markvoort. Hendrika Smale en Gerrit Ulfman. 3e prijs Bert Wis sink. lichting In de Schure was de voor zitter van de nierstichting met z'n vrouw aanwezig die al zittende achter een prachtig ingerichte in formatiestand iedereen die het ho ren wilde de nodige informatie vertrekten. Aan het eind van de avond bleek dat deze geslaagde en gezellige avond al 300 gulden op had gebracht voor de Nierstich ting Voor zaterdagmiddag stond er een uniek gebeuren op het program ma. Wat ging er gebeuren? Om 5 uur werd er een hockeywedstrijd gespeeld tussen een dames veteranen team van de Hockey club Holten en een team bestaande uit Schuremensen. Een ongelijke strijd?, integendeel! Beide teams hadden te kampen met een handi cap. De dames van H.C H spelen binnen hun eigen vereniging als zijnde veter innen dus en mag ge rust gesteld worden dat ze in spel- technisch opzicht duidelijk ver boven het Schureteam staan, waarvan sommige mensen 5 minu ten voor aanvang der wedstrijd nog op de hoogte gebracht moes ten worden van de spelregels van de hockeysport. Het Schureteam meenden echter deze wedstrijd te kunnen winnen door hun uit eraard betere conditionele eige nschappen in de strijd te werpen. Dat was inderdaad het geval, het Schureteam wonde wedstrijd met 2 tegen 0. maar er dient bijgezegd te worden dat de faktor geluk een belangrijke rol speelde Na de wedstrijd werd er in de kantine van H.C.H een „klein feestje" ge bouwd De H.C.H. mensen waren zo goed om alle winst die het ge beuren had opgebracht aan de Nierstichting te schenken, dit was maar liefst 420 gulden. 's Avonds werden er in de Schure weer platen geveild, werden er verzoekplaten gedraaid tegen be taling van een kwartje en waren de consumpties weer een kwartje duurder dan normaal. Kortom de gezelligheid die er vrijdagavond ook was, was weer volop aanwe zig. Deze zaterdagavond bracht tevens weer enkele honderden guldens op Ter afsluiting van de aktie werd op zondagmiddag nog een puzzel wandeltocht op touw gezet, een tocht door de prachtige natuur va:i de Beuseberg waaraan nog enkele leuke opdrachten verbon den waren. Al met al een geslaagd evenement. De Schuremensen wil len dan ook alle mensen die hun hielpen dit evenement tot een goed einde te brengen hun dank hier voor z eggen. Maar. beste mensen. 1250 gulden is mooi maar geld al leen maakt niet gelukkig, een n ier of een ander orgaan beschikbaar gesteld door iemand kan een an dere mens pas gelukkig maken! Dus mocht u nog geen CODICIL b ij u dragen, neem dat dan eens in overweging en denk daarbij aan al die mensen die het hard nodig hebben. Jeugdsoos „De Schure" ERKEND TANDTSCHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht. Uitsluitend na tel afspraak Zwaluwstraat 31 Goor Tel 05470 4113 zijn praatje, liet hij schetsen zien uit de Griekse en Romeinse ge schiedenis. Hij vertelde verder over de Ierse beschaving en wat men onder „naief schilderen" ver- ren ingezonden door kleuters en staat Ook de illusionaire en de ab- schoolkinderen. De Plattelands- bibliotheek uit Zwolle had een stand ingericht met boeken over planten, tuinaanleg, kassen etc. In een apart lokaal stonden de vaste planten en bloemstukjes opge steld. Ze waren gekeurd door een deskundige Jury. die bestond uit de heer en mevr. Meuleman te Hol ten. Klei Mevr. Gljbels uit Bathmen boets eerde met groepjes kinderen. Ze legde hen de geheimen van het vak uit. Heel enthousiast werden dikke en dunne engeltjes en grote en kleine vazen gemaakt. Extra Ouders en kinderen stuurden cac tussen, paddestoelen, planten, fos sielen. gesteenten, parkieten, groenten, corsages, aardappels en werkstukken zoals „een brug te ver" in. Fancy fair Om de kosten die de show mee brengt te dekken waren diverse attracties opgesteld Een rad van avontuur met prachtige pryzen, een grabbelton, ballen gooien en er Donderdagavond 14 september, hielden de leden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Hol ten, hun eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen, in hotel „Vosman". Na het drinken van een kopje kof fie. sprak de presidente mevr. v.d. Wijk-Oomkens een welkomst woord en begroette'de nieuwe le den. Zij vestigde de aandacht op het onderwijs voor volwassenen, dat in Holten van start is gegaan. Z ij hoopte, dat het programma van het nieuwe seizoen voor elk wat wils biedt. Vervolgens werden de aanwezige contactpersonen en verdere medewerksters van de vereniging voorgesteld Mevr. Güttlich vroeg hierna de aandacht voor de a s collecte voor „geeste lijk gehandicapten' en riep hier voor collectanten op. De secreta resse mevr. vanDoesburg-Tijssen, nodigde namens de „kommissie wonen" de leden uit op een bijeen komst te Hellendoorn op 3 oktober en op 24 oktober a s voor een voor lichting „wonen met een handi cap" Kunstschilder Henk Breed- veld te Holten was deze avond uit genodigd en hij vertelde over de verschillende terreinen wat be treft kunst. Naar aanleiding van strac: .e kunst kwam ter sprake. De kunst over te dragen is bijzon der moeilijk, volgens Breedveld. Na de pauze toonde hij enkele schilderstukken die hij gemaakt had in Holten en omgeving en wees de aanwezigen erop. hoe mooi „het leven" is De presidente dankte kunstschilder Breedveld en sloot de avond. zwart-rood lint Kompleet in koffer j met garantie Adviesprijs 318.60 I Onze prijs Vrijdag 22 september 20.00 uur .'.Liberaal café" in hotel „De Lindeboom". Schalkhaar. Spr de heer Bolkenstein, lid van de Tweede Kamer VVD. Onderwerp: „De Miljoenennota 1979". Zaterdag 23 september 9.30 uur: Jaarlijkse Veekeuring in Espelo bij boerderij Joh. Boode.' Okkenb rocker weg. 9.00 uur: Nationale Military Hol ten. terrein „Beuseberg" (zie be richt). Zaterdag 23 september t.m. zaterdag 30 sept. Gratis ogentest bij Intervisie- optiek. Oranjestraat 34. (Zie adv. en bericht). Zondag 24 september 13 00 uur-18.00 uur: Zwembad „Twenhaarsveld" laatste dag in dit seizoen open. 14.00 uur: Discobal in café „De Wippert" (zie adv.). 14.00 uur: Start Oriënteringsrit M.A.C „De Holterberg" bij ,,De Biester" 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 25 september t.m. zaterdag 30 september, „Week van de nierstichting 1978" Collectanten kunnen collectezak jes inleveren in het kleine zaaltje van feestzaal „Vosman" op maan dag 2 oktober 's avonds van 6.00- 7.30 uur. Maandag 25 september 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrou wen in „Trefpunt". Spreker de heer J W. Lubbersen. ass. R.L.V.D. te Bathmen. Onderwerp: „Ont wikkelingshulp in Opper-Volta". Dinsdag 26 september 20.00 uur: Parochie-avond R.K. Kerk Holten in zaai „Vosman" (zie bericht). Woensdag 27 september 19.30 uur: Openbare vergadering Sportcommissie Holten ten Ge meentehuize (zie ber.). Donderdag 28 september 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Holten Chr Plattelandsvrouwenbond in „Rehoboth". Spreker ds. G W'. H.- Peddemors. Onderwerp: „Geestë- lijke begeleiding van zieken thuis of in het ziekenhuis". Zaterdag 30 september 9.00 uur: Nationale Military Hol ten. Terrein „Beuseberg" (zie be richt). 14.00 uur Officiële opening eerste lustrumviering buurtvereniging „Churchillstraat-Vrijheidslaan" (zie bericht). OPENBARE VERGADERING SPORTCOMMISSIE De voorzitter van de Sportcom missie maakt bekend dat een openbare vergadering van de Sportcommissie zal worden ge houden op woensdag 27 september 1978.19.30uur, ten gemeentehuize. De voorzitter voornoemd, H Rustebiel Voor iedereen die ook maar enigszins twijfelt aan zijn ogen. is er vanaf morgen 23 september t.m. zaterdag 30 september de kans om dit even te laten controle ren. Gedurende deze periode staat bij Intervisie- Optiek apparatuur opgesteld waarmee de daar aan wezige opticien in zeer korte tijd uw ogen doormeet. Als blijkt dat uw ogen niet 100% zijn, kan een af spraak voor een verder onderzoek gemaakt worden. De ogentest is geheel gratis. Intervisie-optiek kunt u in Holten vinden aan de Oranjestraat 34. i B fl 8 1 8 mmmM ®ss g U HEBT ONS ZIEN g GROEIEN g zorg dat de VVD blijft groeien n Wordt juist nu lid. - Seer M Eggink - Ten Velde* Tel. 20 00 8 1 33 SS II?! gJE RCa BK ES F3* n M BB ES E? g? bB Haarstraat 28. tel. 05480-24 06 ARTS J-F Sijtsema. Keizers weg 32, tel 18 70. Spreekuur: 11.00 en 16.00 u. By spoedgevallen bel len: 27 5a WIJKVERPLEGING Zuster J.E. Duncan, Groene Kruisgebouw, Gaardens- traat 31. tel. 05483-14 36 b.g.g. 05700-2 27 00 Spreekuur wijk verpleegkundigen en uitgifte van verpleegartikelen maan dag t.m. vrijdag van 13.30-14.00 uGroene Kruisgebouw. ZIEKENVERVOER Garage A. Muller, tel. 17 45 b.g.g, J. Aanstoot, tel. 29 80 en 13 38. ZIEKENFONDS Spreekuur donderdag van 18.30-20.00 uur, Dorpsstraat 16. ZUIGELINGENCONSULTATIEBURE/ Elke donderdag van 8.15-11.30 uur. Groene Kruisgebouw. TANDARTS 'J. v.d. Enk, Burg. v.d Berg- plein33, Wierden, tel. 16 34. Spreekuur voor spoedgevallen. 5 00-5.30 uur nam FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen Groene Kruis gebouw G J. Kraal), tel. 22 99. DIERENARTS W.CW Wamelink, Houtweg 18, tel. 20 04 MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschapp. dienstver!. „Midden- Overyssel". Dorpsstr. 16, tel. 27 84. Spreekuur ma. t.e.m. vrij. van 8.30-9.30 uur. GEZINSVERZORGING Bureau Dorpsstraat 16, tel. 27 84. Spreekuur ma. t.e.m. vry. 8 30-9.30 u. Tijdens de week ends zijn Maatschapp. werk en gezinsverz. bereikbaar onder nummer 05486-1 64 65. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.e.m. zo 24 sept. C. Meindert- sma, Bergmanstraat 12, tel. 21 90. Ma. 25 sept. t.e.m. zo. 1 okt. B. Groet Obbink, Kozak- kenstr 2, tel. 15 26. Aangifte van gestorven dieren op za. van 9.00-11.00 u. aan het slachthuis, tel. 13 18. STORINGSDIENST Za. 23 t.e.m. vry. 29 s°ptember: Electra: H. Heyink. Kol weg 44. tel 21 24. Gas: W C v.d. Weerthof, Voor- sboersstraat 2, tel. 17 93. POLITIE Tel. 31 52-26 65-26 55. Na 6.00 u. 's avonds bellen: 05200-7 12 34. BRANDWEER Tel. 22 22 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3