Viering eerste lustrum bejaardencentrum „Diessenplas" H.M.V. start met verkoop van kalender „Vroeger en nn" 1979 lij herexamen geslaagd HOLTENS NIEUWSBLAD gSS Eigen vlag in top Parochie-avond r.k. kerk Holten HOLTENS i NIEUWSBLAD Gemeente Holten Officiële bekendmaking HOLTEN fibonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. IEUWSBLAD Vrijdag 22 september 1978 30e jaargang - no. 38 Hoofdredacteur J. Wlggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr. W Beljers Enkweg 5. tel. 05483-1234 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70. tel 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" De feestweek ter gelegen heid van het 5-jarig bestaan van het Bejaardencentrum „Diessenplas" is zaterdag voormiddag gestart met een feestelijke bijeenkomst van bijna alle bewoners, familie leden, vrienden en kennis sen van de bewoners, me- Hethijsenvan devlag. Voor devlag mevr. Timp-Vonken de heer Hend rik Stukker en rechts naast de vlag de voorzitter van het bestuur de heer H.D. Alink. 9SÏE33!3!3E£SE9mi3iiS2BBil&3i£9i33!gBR3S9ninHEBni9BMnnHa De Holtense Muziekvereni ging H.M.V. start op 28 sep tember met de huis aan huis verkoop van de unieke kalender 1979 „Holten vroeger en nu". Na het succes van de kers tkaarten, die ook dit jaar nog verkrijgbaar zullen zijn, de activiteiten op de Houthakkers feesten en de boeldag, hebben de suppor ters van H.M.V. voor 1979 een echte Holtense kalen der uitgebracht. Wie kan zich niet de molen „De Belt" of de Mölle van Guus herin neren, zo zullen ook velen dierbare herinneringen aan de Bos- chkampsstraat en het Gemeente huis hebben. Hetzijn beelden uiteen recent ver leden, ook in het Holten van nu is een tijdopname gemaakt, zoals een rustiek plekje aan de Aalpols weg of het laatste monument ter nage dachtenis aan de tijd dat een lek kende kraan ons nog niet het sla pen belette, gewoon omdat die er nog niet was Dit alles staat op de sublieme kalender die het lande lijke karakter van Holten toont en voor slechts tien gulden uw huis kamer kan sieren Natuurlijk is de netto opbrengst weer voor het uni formfonds van H M V dat nodig in een nieuw pak gestoken moet worden. De verkoop start donderdag 28 september om 19 00 uur, vervol gens op zaterdag 7 oktober om 17.30 uur en als derde avond don derdag 12 oktober om 19 00 uur. Deze verkoop aktie zal muzikaal ondersteund worden door het vol ledige muziekkorps van H M V De route op 28 september is als volgt: Larenseweg, Gaardenstr., Kei- zerswDorpsstr, Burg. v.d. Borchstr., Molenbelterw., Spar ren weg, Dorpsstr., Oranjestr., Rietmolenstr., PastoriestrBos- minastr., Churchillstr., Cana- chkampsstr., Schoolstr., Bushof- dastr., Verzetstr., Houtweg, Nage- str., Tuinstr., Boschkampsstr., lhoutstr., Ab Jansenstr., Nage- Kerkstr. lhoutstr., Kenemanstr., Larens- Op 9 oktober wordt de volgende eweg, Looikolkstr., Larenseweg, route gelopen: Dorpsstr., Kei- Smidsstr. zersw., Gaardenstr., Bessinkpas- En op 12 oktober komtH.MV. door Oranjestr., Rijssenseweg, Kolweg, str., Diessenplasstr., Kon. Wilhel- de volgende straten: Dorpsstr., Lageweg, Schoutenstr., Boerrich- terstr., Voorsboerstr., Vixsebox- m sestr., Holterenkstr.. Kozakkens- borchstr., Noordenbergstr en U ontvangt een fraaie, <0 Parker-Jotter ballpoint °™de'buitengebieden heeft men - r zaterdag 21 oktober gepland, ter- alsueen nieuws abonnes opgaaft. Wyl men voor de bewoners van de IBIammmmmIBB „Diessenplas" en bej. woningen I Vrijheidslaan op 21 oktober 's avonds een optreden van de Tiro- Naam: I lerkapel van H.M.V in petto heeft. Gedurende de optredens van resI H.M V zal door een groot aantal Woonplaats: supporters en geïnteresseerden Geeft op als abonnee hms aan huis de kalender voor op het Holtens Nieuwsblad I slechts tien gulden te koop aange- boden worden. Dhr/mevr.: I Alsudetonen vanuweigenH M V. gehoord heeft en er wordt aan uw ideur gebeld, neem dan meteen dat tientje mee. Voor het geval dat H M V u niet thuis mocht treffen, bel dan even naar 26 87.21 27 of 19 90enzy note ren alsnog uw bestelling IS 79 augus 1 8 15 22 29 l q 15 23 6 13 november December '8 25 '2 19 26 '6 23 30 dewerkers(sters), bestuurs leden met hun dames, en een aantal genodigden, in de sfeervol versierde recrea tiezaal. De directeur van het centrum de heer E.A. Postma sprak een wel komstwoord in 't bijzonder tot burgemeester mr. VV.H. Enklaar en mevr. C.P.K. Enklaar-van Andel die bloemen werden aangebo den. DSESSENPLASVLAG De heer Beekman, voorzitter vsan de „Bewonerscommissie" noemde het in een korte toespraak een vreugde en voorrecht om bij de herdenking van het vijf-jarig be staan van (ons) „Diessenplas" als cadeau van alle bewoners een vlag speciaal voor het huis ontworpen door mevr. H. Timp-Vopk (sinds de opening bewoonster) te mogen aanbieden. Deze vlag moge voor ons als bewoners en medewerkers een symbool zijn van de blijdschap en dankbaarheid met en voor „Diessenplas", niet alleen van daag maar ook voor de toekomst voor allen die in dit huis met net zoveel liefde en zorgzullen worden omringd als die in de eerste vijf jaar van haar bestaan het deel van de bewoners is geweest. God schenke u als bestuur en mede werkersisters) en ons als bewoners daartoe de kracht en Zijn zegen zo besloot de heer Beekman. H ij bood hierna de vlag aan aan de heer H.D. Alink, voorzitter van het „Diess enplas" bestuur. De heer Alink nam de vlag met grote erkentelijkheid in ontvangst en hij prees het initiatief van de bewoners dat zeer wordt gewaar deerd. GOEDE ZAAK Burgemeester mr. W.H. Enklaar noemde het een goede zaak om op een dag als deze even terug te zien op de vijfjaren „Diessenplas". Hij wees op de band die er is gegroeid tussen de bewoners onderling die zich gelukkig voelen onder de goede zorgen van directie en pers oneel. „Diessenplas" heeft voldaan aan wat bij de stichting werd bedoeld en verwacht. Op een dag als deze, bij het herdenken van het le lus trum past dank aan velen maar in 't bijzonder aan de voorzitter van het bestuur de heer Alink die met hart en ziel zijn werk heeft gedaan en zich de juiste man op de juiste plaats heeft getoond. Na deze toe spraak verzocht mr. Enklaar hem te volgen om getuige te zijn van de aangename plicht van het hijsen van de vlag aan de mast in de voortuin. Aan dit verzoek werd door de genodigden en een groot De afbeeldingen tonen een col lage van de verschillende platen die de kalender voorkomen Gebruik deze y>or het opgeven 'ar »en nieuwe abonnee. Inzenden een: Motten» Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Op 26 september 1978 zal om 20.00 uur in zaal „Vosman" een paro- Aan de scholengemeenschap Hol ten zijn als nog geslaagd voor het eindexamen MAVO-3 Dick Stam, Holten, Gerdien Huisken, Marke- lo; Dick Jansen, Laren en Anja Stegink, Gorssel. Voor het eindexamen MAVO-4 slaagden: Paul Bruggeman en Leendert van der Ree, Holten; Henk Smeenk, Heeten, Alle Aan stoot en Tonny Hoevink. Markelo en Gerald Crowden. Rassen chie-avond van de St. Joseph-pa- rochie Holten-Nieuw-Heeten worden gehouden. Tijdens deze avond worden de parochianen uit Holten in de gelegenheid gesteld om hun mening te geven over met name de toekomstige aktiviteiten binnen de R.K. gemeenschap te Holten. Tevens komen de plannen voor een nieuwe parochiestruk- tuur en parochiebestuur aan de orde. Voor de pauze staan de lo pende zaken, de financiën en de plannen voor de komende win termaanden op de agenda Na de pauze zal Pastoor Rademaker een inleiding verzorgen over de her- strukturering van de pastorale ak tiviteiten en de daarmee samen hangende veranderingen in het parochiebestuur Na deze inlei ding kan er „heet van de naald" gereageerd worden in de vorm van een diskussle, zowel onderling als met de inleider aantal bewoners voldaan. Het ce remonieel verliep heel vlot en de prachtige vlag kwam dank zei de straffe zuid-wester meteen tot volle ontplooiing. De vlag van4 bij 3 1/2 meter, is gemaakt door de Holtense amateur-kunstschilder Hendrik Stukker naar een ont werp van mevr. H. Timp-Vonk. Op de vlag staat in grote blauwe let ters „Diessenplas" en rond de naam een elipsvormige baan in lichtblauw met distels (diesels- diessenplas) zo als die vroeger in de omgeving groeiden en bloeiden. TENTOONSTELLING Tijdens de feestweek is een deel van het huis ingericht voor expo seren van door bewoners gemaakt hand- en breiwerk, borduurwerk, houtsnijwerk, krijttekeningen, schilderwerk, foto's etc. Na het of- Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur ficiële gedeelte, was er gelegen heid om onder het genot van een drankje de vele prachtige vrijetijds- scheppingen te bezich tigen en alle bezoekers waren vol lof over het tentoongestelde. De nieuwe vlag (nog ingepakt) werd aan de voorzitter van het be stuur de heer Alink aangeboden door de heer Beekman, voorzitter van de Bewonerscommissie. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat het raadsbesluit van 27 juni 1978, nr. 376/Ym, goedgekeurd door Gede puteerde Staten van Overijssel bij besluit van 11 september 1978, nr. 11796, afd 3. tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een ge deelte van de Meermansweg ter lengte van ongeveer 25 meter, ge rekend vanaf de Dorpsstraat, vanaf 25 september gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage ligt. Holten, 22 september 1978 Burgemeester en wethouders voornoemd. W.H. Enklaar, burgemeester J. Vuuregge, loco-secretaris De^ burgemeester van Holten maakt bekend, dat hy MAANDAG 25 september a s is verhinderd zijn wekelijkse spreekuur te houden. De burgemeester voornoemd. W H Enklaar Holten. 22 september 1978 Tijdelijke Verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met te houden samenge stelde wedstrijden door de LÜ.V. „De Bergruiters" op 23 en 30 sep tember a.s. de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen gelden: a Voor beide zijden van de hier onder vermelde weggedeelten een stopverhod: Langstraat, vanaf de Markelose- weg tot aan de Evertjesweg! Ever- tjesweg, vanaf de Langstraat tot aan de Brenderweg; Kwinten weg, vanaf de Markeloseweg tot aan de Sprengen weg. Kwinten weg, vanaf de Beusebergerweg tot aan de Brenderweg. b Onderstaande weggedeelten ge sloten te verklaren voor alle ver keer, behalve voetgangers: Spren- genweg vanaf de Langstraat tot aan de Kwintenweg; Zuurbergweg vanaf de Langstraat tot aan de Kwintenweg; Kniepenweg vanaf de Evertjesweg tot aan de Spren- genweg; Julekesweg vanaf de Kwintenweg tot aan de Stitteler- sweg; Kwintenweg vanaf de Bren derweg tot aan de Sprengenweg (al leen op zaterdag, 23 september a.s.) Holten, 20 september 1978. Burge meester en wethouders voor noemd. W.H. Enklaar, burgemeester J. Vuuregge, loco-secretaris.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1