i PF IAC IATHI 01 1AGD Resultaten Holten Hockey hoek IBeflatteerde zege i/an PH op Holten Zwemwedstrijden de Noordenbarg I groot succes Holten ontvangt FH (Wpprselo) Programma SV Holten Bijna twaalf honderd gulden voor gehandicapten (SENIOREN) Een groot moment tijdens de Ten nis Marathon was het hijsen van de eerste clubvlag van de „T.C.H." De ..Rood-Z warten" spelen zondag de tweede thuiswedstrijd op ..Meermanskamp'- en ontmoeten dan het nog ongeslagen UD uit Weerselo. De UD-ers hebben de thuiswedstrijd tegen Avanti met 3-2 gewonnen en speelden jl. zon dag uit met 2-2 gelijk tegen Berg huizen. De schutter in de ploeg van UD is aanvoerder Weiman, want van de vijf treffers wist hij er drie te scoren. Hopelijk behoort de aanpassingsperiode van Holten nu tot het verleden en slaagt zij er in, om het heus niet onaardige spel met enige voltreffers te vol tooien!! B ij een zege behoort zij tot de mid denmoot. waar wij de ploeg eigen lijk graag willen hebben. Wel zou den wij de trouwe supporters- schare willen adviseren om hun favorieten in de wedstrijd tegen UD wat luider aan te moedigen, want dat hebben wij tegen PH ge mist!! Dus, kijken alleen is niet voldoende. Laat uw stem horen; het is nodig'! i n m usn :hti haf De 24-uurs Tennismarat- hon, georganiseerd door de Tennisclub „Holten", die vrijdagmiddag om 13.00 uur starte met een onder linge wedstrijd dames- dubbels eigenclub bracht van 14.00-20.00 uur achte reenvolgend op de banen de dames van de Tennisclub ..Holten". „Bathmen'' en ..Nijverdal" en de jeugd van „Holten". ..Nijverdal" en „Schapekolk" te Diepen veen. Alle kinderen werden onthaald op heerlijke pannekoek metstroop en konden gratis meedoen aan bingo o. 1 v. John van der Assen Er waren met dit spel een groot aantal mooie prijzen te winnen, die door net bestuur beschikbaar waren gesteld Vrijdagavond vanaf half negen tot 01.00 uur werden bij de noodver lichting (vier masten met- elk 2000 watt) de dubbels gespeeld waar aan werd deelgenomen door „Drijvers", Deventer, „Schape kolk". Diepenveen. T C. „Haaks bergen". T C. „Ootmarsum" en T C. „Holten". Van 00.01 tot 00.07 uur was er een uitdagingstoernooi waarbij de meest vreemde partijen gespeeld werden door allerlei bizarre com binaties Regen De „24-uur" werd zaterdagochtend onderbroken door de neerstro mende regen, waardoor het ge plande „Vrije-vogels-toernooi" moest worden afgelast. Het toer nooi. waaraan werd deelgenomen door tennisspelende leden van de Badmintonclub „Holten", de vol leybalclub „Mintonette", de hoc keyclub „Holten", de bridgeclub, de kegelclub en de S.V. „Holten", hoewel te laat gestart, kon wel doorgang vinden. De regen was wel spelbreker maar deed aan de sfeer van het toernooi geen af breuk, want in de keuken-continu geopend - was het bij een pilsje, een kop uiesoep en een hartige hap 24 uur geweldig gezellig. De „24 uur" werd zaterdagmiddag afgesloten met het hijsen van de eerste clubvlag doch niet voordat de voorzitter van de T C. „Holten" de heer Van Geel alle gebeurtenis sen van het etmaal de revue had laten passeren. Hij sprak tevens zijn dank uit aan het gemeentebestuur en de Stich ting Sportbelangen (thans Sport- commissie Holten) voor de méde werking verleend bij het aanleg gen van de vijfde baan die aanlei ding was tot deze geslaagde hap- Holten 2 heeft ook de t weede wed strijd in winst omgezet. Een kleine (0-ltzege op Saasveldia2magzeer verdienstelijk worden genoemd. Henk Veneklaas scoorde het enige doelpunt. De Holten-verdediging was goed op dreef en gaf Saasvel- dia geen enkele scoringskans Holten 3 moest in en tegen Enter aantreden Na een snelle 0-1 voor sprong kwam Enter 2 voor rust op 2-1 door slecht wegwerken van de verdediging. Na de thee drong Holten 3 geweldig aan wat de ver diende gelijkmaker, prima afge rond door Bert Bekkernens, op leverde. Kansen waren ernog voor Holten doch in de stand kwam geen verandering meer. Holten 4 heeft zondag voor een aangename verrassing gezorgd door Haarle 3 met maar liefst 7-9 terug te wijzen. Voor rust bracht men de stand op 2-0. Haarle prob eerde wel wat terug te doen. maar doelman Rietberg verkeerde in grote vorm. In de tweede helft werd het vrij snel 3-0 waarna Haarle het hoofd liet hangen, zodat de stand tot 7-0 kon worden opgevoerd Holten 5 had het in Vroomshoop tegen de 2e editie van Sportlust vrij moeilijk. Scoringskansen werden aan beide kanten niet weggegeven zodat een 0-0 einds tand normaal was geweest ware het niet dat vijf minuten voor tijd een afstandsschot in het Holten- doel belandde Een nogal onge lukkige nederlaag! pening. die zeker voor herhaling vatbaar is Van Geel herinnerde tevens aan de oprichting van de T.C.H. nu zes jaar geleden. De club telde toen 50 leden en nu 465, waarvan pl m. 170 jeugdleden Gezien de landelijk gehanteerde normen is er nog een tekort van twee banen De voorzitter van de Sportcommissie Holten, de heer Rustebiel. deelde hierop mee dat de sportcommissiè tot de conclu sie was gekomen dat uitbreiding met drie banen in de komende vier jaar gewenst is. Deze conclusie onderstreepten de aanwezigen met een spontaan applaus. Veie kleintjes.. Het bestuur van de Holtense Kege lclub „De Houtvellers" bood de T.C.H. een fraaie plaquette voor de prijzenkast en de heer W. R. van Couwelaar mocht als vertegen woordiger van de Stichting Paardrijden Gehandicapten Hol ten een bedrag in ontvangst nemen van f1186.- voor het fonds „Bij zondere uitgaven" van deze stich ting. Dit nrachtige bedrag kwam bij elkaar doordat de verliezers voor elke verloren game een gul den in het spaarvarken van de stichting moesten „storten". Van Couwelaar sprak in zijn dankwoord grote waardering uit voor de leden van de tennisclub uit Holten en omgeving, die zo spon taan hun gehandicapte medemen sen hebben willen helpen om paardesport te kunnen beoefenen. Om 13 uur - het was toen precies 24 uur geleden dat de eerste bal was geslagen - werd de tennismarat- hon afgesloten met de eerste vlag- hijsing in de geschiedenis van de T C. „Holten". De eer van dit ce remonieel viel te beurt aan Johan Huiskamp en John v.d. Assem, die, zo zei voorzitter Van Geel, de twee meest „forse" steunpilaren van de organisatie zijn geweest. In het dankwoord tot de beide heren uitte Van Geel ook zijn dank tot allen die aan het welslagen hun medewerking gaven. Met het hef fen van het glas en goede wensen voor de Tennisclub „Holten", werd de marathon besloten. Holten 6 heeft in een gelijkop- gaande strijd toch van NEO 6 ver loren. Drie van de vier Bomse tref fers kwamen nogal ongelukkig tot stand. Dick Kolk redde de eer voor Holten 6. Positief was. ondanks deze tegenslag, de sterke inzet bij alle Holtenaren. Holten 7 speelde op het hoofdveld een sterke partij tegen La Prem iere 5. Tot vijf minuten voor tijd stond het zelfs met 2-1 voor. In de slotfase kwamen de Almeloërs mede door een te laat ingrijpend middenveld nog op 2-2. Holten 8 en Haarle 4 zorgden voor een korfbaluitslag 3-5 in het voor deel van Haarle 4. Een slechte spelopvatting was er debet aan dat Holten 8 deze nederlaag moest slikken. Holten 10 had tegen Nijverdal 4 de mogelijkheden op winst, maar deels door het niet benutten van goede kansen deels door het goede spel van de Nijverdal-midvoor werd men getrakteerd op een 1-3 nederlaag. Het elfde en het twaalfde hadden het deze zondag bijzonder moeilijk tegen resp. kampioenskandidaten Haarle 9 en Omhoog 3. Holten 11 moest genoegen nemen met een 0-7 nederlaag, terwijl Hol ten 12 in Wierden met maar liefst 9-0 ten onder ging Ingecalculeerde nederlagen, die ongetwijfeld door positieve resultaten worden ge volgd. Het afgelopen weekend werd er weer flink sport bedreven in het Sportdal. De resultaten waren voor het merendeel negatief voor Hol ten, maar er zit toch een zeer duide lijke vooruitgang in. Het nieuwbakken heren I wist we derom een schitterende overwin ning te behalen. Bemmel werd met maar liefst met 7-0 verslagen. Holten startte overrompelend en reeds na vier minuten viel er een doelpunt dat wegens gevaarlijk spel werd afgekeurd. Holten bleef sterker en scoorde nog 2 keer maar ook deze treffers werden afgekeurd. Rust dubbelblank. Na de thee ging de conditie een woordje meespreken, Holten ver hoogde het tempo en er vielen aan de lopende band 7 doelpunten. „Producenten" waren: P de Reu ver, G. van Loenen. J. Meerman, H. Visscher. H G. Visscher, H. Nieu- wenhuis en E Hartog. Heren II lieten zich de tweede overwinning ontnemen door met 2-1 van „Bully" te verliezen. De ve teranen waren heel dicht bij een ge lijk spel, maar Dalfsen pakte toch de beide puntjes (0-1). Dames I gingen de polder in. Er werd leuk gespeeld maar de tegen partij toonde meer klasse en won dan ook verdiend met 5-2. De veterinnen namen in Lelystad deel aan „Pollepel-toernooi" Ze deden hun uiterste best, om de grote pollepel te winnen maar het bleef bij een kleinere uitgave. Het was al met al een gezellig hockey- gebeuren, dus in de beste stem ming huis toe. Meisjes B werden in Raai te geklopt met 7-0 en de meisjes D werden thuis door Raalte D met 3-0 versla gen. In Lochem, waar meisjes-sixes debuteerde, werd een forse (9-2) zege behaald. Erg leuk voorde .jongsten". Jongens D verloor in Oldenzaal van „Bully" met 4-2, jongens B deden het thuis heel goed door „Bully B" met 4-2 te kloppen. Jongens sixes starten in Lochem hun hockey-„carrière" met een 2-1 nederlaag. Het was een leerzame wedstrijd waarbij de enthousiaste scheidsrechter veel uitleg gaf. Programma 16 september: Meisjes B-Hengelo B, 12.15 uur; Nijverdal D-Meisjes D, 11.30 uur; Hengelo B-Jongens B, 12.15 uur; jongens D-Hardenberg D, 10.30 uur. Programma 17 september: Dames I-Zutphen, 12.30 uur; Heren II-P.W 5, 14.00 uur; Salland-Heren I, 14.30 vu-, L"': rtad-Veteranen, :2 3) uur Training zaterdag 16 september: Jongens D. 9 15-10.00 uur, Jongens B. 1000-10.45 uur; Meisjes B, 10 45-11.30 uur; Dames I, 11.30- 12 15uur Overigeelftall'»n^-,rmale tijden. HOLTENS NIEUWSBLAD - 15 SEPTEMBER 1978 - PAG. 13 )e door Holten met span- ling tegemoet geziene wedstrijd tegen het sterke Llmelose P.H. heeft een Iferdiende zege opgeleverd roor de gasten, maar de ne- lerlaag (0-3) is voor de Hol enaren wat te groot uitge- 'allen. Wel is duidelijk ge worden dat het Holtense eam enige aanpassingstijd lodig heeft om aan het wat nellere spel in de derde :lasse te wennen. Boven den zal de aansluiting tus- len de achterhoede en mid- lenlinie wat beter moeten vorden, want tegen PH vie- en er verschillende gaten, lie door de steeds vrijs- ,aande en geroutineerde Ylmeloërs goed en effectief iverden uitgebuit. Jovendien maakte PH goed ge- iruik van haar snelle buitenspe- ers, die keer op keer van plaats ierwisselden, waardoor de Holter ichterhoede handen vol werk had. foor de pauze wogen de beide par ijen goed tegen elkaar op en een ileine voorsprong voor de Rood zwarten zou niet eens onverdiend lijn geweest, ook al omdat zij wat neer in de aanval waren, en enige ;oede scoringskansen wisten te icheppen Wel bleek al snel, dat de 'H achterhoede zeer geroutineerd e werk ging. want zij wisten di- rerse goed opgezette Holten aan- railen netjes te pareren. lo schoot Joh. Veneklaas na ruim ien kwartier net naast en was scholen na een mooie voorzet van Yndré Dekker net iets te laat met inschieten. Op 't middenveld 1'noest Bert Knapen zich het vuur iiit de sloffen lopen om de steeds breed opgezette aanvallen van PH te ontregelen Na ruim een half uur kreeg midvoor Metgod een goede kans, doch doelman Wissink stopte zijn inzet bekwaam. Tien minuten voor rust leek Holten de score te openen, toen na een mooie combinatie Dekker - Knapen - Bronsvoort laatstgenoemde een hard schot afgaf, dat door de goed keepende PH doelman Oude Breuil ternauwernood tot hoeks chop werd verwerkt. Een foutieve pass van stopper Paalman, gaf rechtsbuiten Nijhuis gelegenheid om op de Holten veste af te stormen maar Gert Jan Wis sink tikte de bal over de lat Vlak voor de thee was Joh Veneklaas dicht bij een treffer, toen hij een voorzet van Hendry Bronsvoort keurig inkopte, maar ook nu wist de PH goalie, zij het met veel moei te; de bal tot corner te werken. De tweede helft was nog maar na- u wel ijks begonnen of Holten kreeg een echte knauw te verwerken. De hardschietende midvoor Peter Metgod werd te veel ruimte gela ten en van ca 20 meter knalde hij de bal via onderkant lat in de rech terbovenhoek (0-1). Het doelpunt van de maand! Holten ging hierna sterk in de aanval en kreeg weer een over wicht, doch door te langzaam en te kort spel werden de aanvallen steeds weer een prooi voor de goed dekkende PH achterhoede. Halverwege de tweede helft ver hoogde PH het tempo en via open spel werd Holten onder druk gezet. Een laag schot van wederom goal- ge tter Metgod (men was hier voor gewaarschuwd1). werd door keeper Wissink verkeerd beoor deeld en via vuist en lichaam ver- d ween de bal in het doel (0-2). Deze ietwat gelukkige goal was de ge nadeslag voor Holten, want even. later werd uit een slecht genomen doeltrap de Holten achterhoede finaal uit positie gespeeld en linksbuiten de Visser soleerde op rechtsf!) dermate vernuftig, dat hij de meegekomen aanvoerder Slag- hekke een niet te missen kans bood, die hier dan ook dankbaar gebruik van maakte en de stand op 0-3 bracht. In 't laatste kwartier kreeg Holten nog enige reéele kan sen om te scoren, doch eerst schoot Bronsvoort, geheel vrijstaand, te gen de uitlopende keeper op en verder werden twee vrije schop pen van Schooien en Dekker door de PH doelman uitstekend ge stopt. Deze wedstrijd, tegen één der sterkste, technische en gerouti neerde clubs uit deze klasse, heeft Holten laten zien. dat zij in deze klasse best mee kan komen, maar de ploeg zal snéller moeten hande len met 't spelen van de bal en eer der gebruik moeten maken van de schietposities! A.s. zondag kan zy dit reeds bewijzen tegen het be zoekende UD uit Weerselo. SENIOREN Vasse2-Holten2av 10.00 u .v 8.45 u Twenthe 2 - Holten 3 av 10 00 v 9 00 u Holten 4 - Stevo 3 a.v. 10.00 u. Holten 5 - MVV 5 a.v 10.00 u. Holten 6 PH 7 a v 10.00 u. Heracles3 - Holten 7 a.v. 11.00 u„ v. 10.00 u Nijverdal 3 - Holten 8 a.v. 10.00 u„ v 9.00 u SOS6-Holten9 a.v. 10.00u„ v. 9 00 u Holten 10 - Omhoog 5 a.v. 10.30 u. Holten 11 - Omhoog 4 a.v 10.30 u. RKSV 5 - Holten 12 a.v 12.15 u., v. 11 15 u JUNIOREN Holten A 1 - VESOS A 1 a v. 3.30 u. DES A 2 - Holten A 2 a v. 3.45 u.. vertrek 3 00 u NEO B 1 - Holten B 1 a.v. 2.00 u.. v. 1 00 u Holten B 2 - RKSV B 2 a.v. 2.30 u. Holten C 1 - Excelsior C 1 a.v. 1.00 u. Holten C 2 - SVVN C 1 a.v. 2.30 u. Holten C 3 - O N. C 3 a.v 1.00 u. Excelsior C 4 - Holten C 4 a. v 10.00 u. v 9.15 u Kolde we ij Bathmen 20 5, 2 Auke Faber Markelo 20.6. 3 Ria Bron- zewijker Bathmen 21.5. 4 Hennie Schooien Markelo 21.8. 5 Rita Bronsvoort Holten 22.6 Rugslag: 1 Herma Koldeweij Bathmen 19. 2 Auke Faber Mar kelo 19.3, 3 Eric Koning Holten 20. 4 Carin Meijer ink Rijssen 20, 5 Thea Paalman Holten 21.5. Vrije slag: 1 Brenda v.d. Steen Bathmen 15.2, 2 Eric Koning Hol ten 15.3, 3 Auke Faber Markelo 15.6, 4 Herma Koldeweij Bathmen 15 7. 5 Michael Mol Holten 16.7. Bovenbouw: schoolslag: 1 Lydia Kamperman Markelo 19.3. 2 Ge nie Schooien Markelo 1S.6. 3 An nie Morsink Markelo 20.6. 4 Cor- inne Hamming Bathmen 20.8. 5 Annemarie Ophof Holten 21. Rugslas:: 1 Lydia Kamperman Markelo 16.5. 2 Joke Groot Bron svoort Bathmen 19. 3 Annemarie Ophof Holten 19.4, 4 Carin Wevers Holten 19.6. 5 Ria Altena Markelo 21.6. Vrije slag: 1 Lydia Kamperman Markelo 15 3. 2 Hennie Rosman Holten 154, 3 Gerrie Schooien Markelo 15.5.4 Alie Nijland Holten 15 6, 5 Bea Lonink. Holten 17.6. PUPILLEN Holten D 1 - VESOS D 1 av 11.00 u. DES D 2 - Holten D 2a. v. 11.00 u„ v. 10 15 u. Holten D 4 -p SVVN D 5 a.v. 10 u Holten E 3 - Sp Rijssen E 2 a.v. 10.00 u Holten F 1 - Enter v l1 00 u Excelsior F 2 - Holten F 2 a.v 9 15 u.. v. 8.45 u. Almelo D 3 - Holten D 3 a.v. 10.00 u. v 9.15 u. Enter E 1 - Holten E 1 a.v 10.00 v. 9 15 u WW E 3 - Holten E 2 a.v. 10.00 u. v. 9 15 u Holten E 1 - Markvogels E 1 In de eerste helft was het een gelij- kopgaande strijd, waardoor de ruststand dan ook 0-0 was. Na de wisseling van helft probeerde Hol ten door te drukken. Dit lukte, want na ongeveer tien minuten spelen washetSpenkelinkdiemee naar voeren ging en 1-0 scoorde Hierna werden nog enkele kansen gemist. In de laatste minuut van de wedstijd schoot de linksbuiten van Markvogels nog op de lat, maar dat was ook het laatste wa penfeit van de wedstrijd. Holten won toch wel verdiend. IiDoor de medewerking van de weergoden en een goede organis atie werden de zwemwedstrijden van „De Noordenbarg" L.H.N.O. te Holten een groot succes. Zeer fanatiek maar uiterst spor tief, werd uitgemaakt wie er zich dit jaar de snelste zwemster of zwemmer van „De Noordenbarg" mocht noemen: De wedstrijden werden gehouden tussen de jon gens en meisjes van klas 1 en 2 en tussen die van klas 3 en 4 Dat „De Noordenbarg" inmiddels een dozijn jongens in de klas heeft, bleek duidelijk by de verdeling van de medailles. Bij de onder- bou w was Herma Kolde wey uit 2B twee keer goed voor goud. maar Auke Faber IA en Eric Koning 2A dwongen haar tot fantastische prestaties. Hiermee gaven de jon gens aan, dat met hen het school leven een ander gezicht heeft ge kregen en dat met hen rekening gehouden moet worden. Bij de bovenbouw was Lydia Kamper- [man 4C net als vorig jaar ongena akbaar en zij zwom onbedreigd naar 3 gouden medailles. UITSLAGEN: Onderbouw schoolslag: 1 Herma

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 13