OOK FORD >V Bato start met ifd. Jazz-gymnastiek PCW-regeling Kalkbemesting veel oude dingen in een moderne stad V oorlichtin g we g wi j zer naar hulpverlening Proefnemingen TJ.V.-Holten SGorieuze overwinning ZWEMCLUB „TWENHAARSVELD" WIJZIGING WINTERTRAINING: SLAATJE SLAATJE 1.98 0.69 1.45 !T- 0.69 0.25 0.59 0.6? 0.79 ESCORT 1300 L FORD TAUNUS 1600 L Garage E.H.A.G. Fa. T. Stukker Zn. Dames handbal ROLlJiNÖ NIEUWSBLAD - 15 SEPTEMBER 1978 - PAG. 11 Groep 3 en 4: trainen van 11.00-11.45 uur Groep 2: ongewijzigd Groep 1: 12.30-13.15 uur L>eze week weer volop verse groente zoals: hagelwitte bloemkool - bospeen - andijvie spinazie - vers gesneden snijboontjes - sperzieboontjes enz. EXTRA ZATERDAGAANBIEDING ALS KLAP OP DE VUURPIJL GRIEKSE DRUIVEN 1 kilo heerlijke zoete APPELMOES 1 literblik heerlijke HANDAPPELS 1 1/2 kilo heerlijke Verder volop heerlijke handappels en handperen enz. EXTRA WEEK AANBIEDING Maandag Dinsdag RODE KOOL 1/2 kilo gesneden Woensdag (niet meer dan 2 zakken per klant) GROENE KOOL 1/2 kilo gesneden Dondert'f WORTELTJES Vrijdag BANANEN De algemene ledenvergadering van de Tafeltennisvereniging wordt gehouden op vrijdag 15 sep tember om 20.00 uur in café „de Biester", de opkomst van alle le den is gewenst. Ook begint komende week de kompetitie weer. Het programma luidt: zaterdag 16-9 Holten A - KLM (15.00), Maandag 18-9 DTS- Holten 1 (19.30); Dinsdag 19-9 Hol ten 3-Entac (20.00); Dinsdag 19-9 Holten 4-B1. Wit (20.00); Donder dag 21-9 LOHO-Holten 2 (19 30) De Holtense kampioenschappen waaraan iedereen kan deelnemen worden dit jaar gehouden op 14 oktober a.s Nadere gegevens hier omtrent volgen nog, maar houd alvast deze dag vrij! Uit voorraad leverbaar: Hierop geven wij een aantrekkelijke korting of een Venyldak giatis. als demonstratie wagen beschikbaar. Voorts voorradig diverse occasions met garantie: o.a.: RENAULT 6 - RENAULT 5 FIAT 128 - SIMCA 1100 TAUNUS 1600 Telefoon 05483-12 26 et bestuur van sv Bato is voor- imens een afd. Jazz-gymnastiek te richten voor meisjes en dames i wel te beginnen op maandag 3 - - '78 in het gym. lokaal aan de ageweg (Kol). De lessen staan on- )r leiding van mej. Doornebos uit athmen en zullen elke maandag orden gegeven van: 20.00 - 20.45 ur voor meisjes en 20.45 - 21.30 uur Dor dames. ïeronder wordt een kleine uiteen- •tting gegeven over de jazz- ymnastiek. Als we het woord izz-gymnastiek ontleden dan oudt het woord jazz niet zozeer de izz-muziek in maar het bewegen, lus niet op de jazz-muziek zoals welen denken, want daar kun je je iet op bewegen. Het woord gym- astiek staat eigenlijk voor het ge- ond bezig zijn met je lichaam. Iet bewegen wordt bepaald door de techniek opgedaan uit de trai ning van het jazz-balletM.a.w. er wordt gebruik gemaakt van train- ingsvormen uit het jazz-ballet. Er zijn wezenlijke verschillen te noe men tussen jazz-ballet en jazz- gymnastiek, n.l. bij de jazz- gymnastiek wordt niet het betere trek- en duwwerk toegepast om de spieren los te maken. Zo kennen we ook geen oefeningen aan de bar en is het eveneens niet belangrijk of je je been één of anderhalve meter van de grond kunt krijgen. De basis van de jazz-gymnastiek moet ge zocht worden in de ry thnische gym. Jazz-gym. is n.l. net als ry thnische gym, draaien om je lengte-as Ei- genllijk kun je zeggen dat het een vorm van bewegen op muziek is. Aanmeldingen van leden aan de zaal of bij het secretariaat: Me vr. Eggink, tel. 2000. Sondagmiddag 10 september vond tl het prachtige Twentebad te Jengelo de eerste van een serie iwemwedstrijden plaats waaraan laast de ZC „Twenha ars veld" verd deelgenomen door „ZPA" Mmelo, „De Weusthag" Hengelo in „Scholtenhagen" Haaksbergen. Sr werd door de Holtenaren met jrote inzet gezwommen waarbij luidelijk de intensieve training rruchten afwierp. STa 7 programmanummers was er al ;en voorsprong van 21 punten voor ,ZCT" op nummer 2 „De Weust hag". „ZPA" begon echter aan een opmars. Na 20 nummers was de stand als volgt: Twenhaarsveld 298 p.; ZPA 217 p.; De Weusthag 261 p.; Scholtenhagen 160 p. Toen restte nog de vier keer esta fette van 8 x 25 meter. Vooral de derde was zeer spannend en werd dan ook door de Holtenaren met 0.1 sec. verschil verloren, maar deze eindzege kwam hierdoor niet meer in gevaar: 1. Twenhaarsveld 352 p.; 2. De Weusthag 312 p.; 3. ZPA 301 p.; 4. Scholtenhagen 160 p. „Evengoed als medewerkers van een sociale dienst geconfronteerd worden met een steeds inge wikkelder wordende uitvoerin- gsproblematiek, dreigen cliënten het spoor bijster te raken in een „terra incognita" met steeds meer regels, wetten, onbegrepen be schikkingen, voorwaarden en voorschriften. Voorlichting dient erop gericht te zijn, dat de cliënt de wet wordt gewezen naar de voor hem passende vorm van hulpverlening". Aldus staatssecretaris J.G. Kraaijeveld-Wouters van CRM toen zij 24 augustus in Vlaardingen de nieuwe behuizing van de Ge meentelijke Sociale Dienst open de. Daarbij ging de bewindsvrouw wat dieper in op de term „in dividuele cliëntenparticipatie" „Daaronder zou ik willen ver staan, dat de cliënt in het proces van de hulpverlening voldoende aan bod kan komen. Dat „aan bod komen" is zijn en haar goed recht. Het behoort tot de belangrijkste taken van de gemeente erop toe te zien, dat dit recht wordt ge realiseerd. Daartoe reken ik dan ook, dat de gang van zaken met be trekking tot de aanvraag van de cliënt zoveel mogelijk toeganke lijk en doorzichtig wordt gemaakt. Dat hem wordt verklaard waarom het soms zo lang moet duren voor dat hijweetwaarhy aan toe is met .jn uitkering. Dat 1 em wordt ge zegd dat er vaak elders inllchtin gen moeten worden ingewonnen, dat daarbij zijn privacy zal wor den gewaarborgd, datde „intaker" niet degene is die over zyn uitke ring beslist Kortom al datgene wat hem duidelijk moet maken dat hij als bijstandsbehoevende niet tot een nummer is gedegradeerd". De staatssecretaris vond overi gens dat voor goede mondelinge voorlichting dikwijls de tijd ont breekt. Folders, advertenties en gemeentelijke circulaires in be grijpelijke taal gesteld kunnen hierbij echter een goed hulpmiddel vormen. Het Landbouwschap is ingenomen over het besluit van de Minister van Landbouw de regeling parti culier cultuurtechnische werken (pc w-regeling) weer open te stel len. Diverse keren heeft het Land bouwschap bij de bewindsman hierop aangedrongen. De nu opengestelde regeling is be doeld ter verbetering van akker bouwgronden. Met name voor en kele probleemgebieden in de ak- kerbou w acht he t Landbou wschap deze regeling van grote betekenis. Schuimaarde en andere kalkmest- stoffen kunnen het best en het ge makkelijkst in de nazomer toege past worden. Vaak biedt ook de herfst nog uitstekende gelegenhe den ,om te bekalken. Afhankelijk van de bedoeling, reparatie- of on- derhoudsbekalking, wordt een grotere of kleinere hoeveelheid kalk toegediend. Landelijk gezien blijkt uit de pH- cijfers overduidelijk dat de kalk- toestand op veel gronden verre van ideaal is. Een groot percen tage bouwland heeft behoefte aan een flinke reparatiebekalking. Heel belangrijk is het feit, dat juist in het najaar - wanneer de bieten campagne op volle toeren draait en de suikerfabrieken volop schuimaarde produceren - een goede en goedkope kalkmeststof in ruime mate beschikbaar is. Wil men het komende jaar profijt heb ben van de schuimaardebemes ting, dan zal men tijdig de schui maarde moeten bestellen, zodat zij nog deze herfst over het land kan worden gestrooid. Voor reparatiebekalking verdient persschuimaarde door het hogere gehalte aa'n z.b.w. de voorkeur. Onderhoudsbekalkingen kunnen vaak beter met vloeibare schui maarde worden uitgevoerd. Ten opzichte van andere kalk- meststoffen heeft schuimaarde het voordeel dat het waardevolle ne venbestanddelen bezit zoals orga nische stof, stikstof, fosfaat en ka li. Een goed bekalkingsbeleid wil zeggen tijdig, dus in het najaar voor het volgende gewas bekal ken. Na de vorige 3 competitie wedstrijden met grote cijfers te hebben verloren leek het er op dat de dames zondag het eerste winst puntje binnen zouden halen. Toch bleken de dames uit Lettele wat sterker te zijn. Na 5 minuten was de stand 0-1 voor de gasten, maar even later maakte Albertha Mar kvoort gelijk. Ruststand 1-1. Even na de thee namen de Holtense dames zelfs een voorsprong door een doelpunt van Ria v.d. Molen. De tegenpartij kwam echter goed terug en maakte gelijk. Een min uut voor tijd kwam Lettele op 3-2 en hier bleef het bij. De Holtense dames kwamen nog wat conditie tekort en missen bovendien een goede schutter. Op de trainingen zal wel het een en ander moeten gebeuren. De in het voorjaar ingestelde Stuurgroep Ontwikkelingsprojec ten heeft alle gemeenten gewesten en provincies uitgenodigd zich aan te melden als proefgebied ter voorbereiding van de invoering van de Kaderwet specifiek wel zijn. Deze wet ligt in ontwerp bij de Tweede Kamer en bevat richtlij nen voor de bestuurlijke vormge ving aan een gedecentraliseerd welzijnsbeleid en de financiering daarvan. In. een tiental proefge bieden zal met dit model vier jaar lang worden geëxperimenteerd om na te gaan of het werkt en op welke punten het eventueel bijge steld moet worden. De ervaringen die zo worden opgedaan, zijn in het bijzonder van belang voor de in voeringswet van de Kaderwet. speeldozen, ouikorgels. kermis- en andere orgels is een bijzondere bele venis. Maar ze komen letterlijk en figuurlijk pas echt tot leven als je de rondleiding volgt, die door een des kundige wordt gegeven. Dat gebeurt met zo'n enthousiasme, dat het ook voor kinderen boeiend is. We, gingen als proef op de som samen met een klas schoolkinderen uit Groenlo en konden vaststellen, dat ze de bijna een vol uur .durende rondleiding geïnteresseerd volgden. Winkelen in Utrecht Wie na al dat slenteren langs oude dingen nog energie over heeft, kan door het centrum van Utrecht terug wandelen naar het station. Ontdekt heerlijke straatjes waar het goed winkelen is en - voor wie er nog niet genoeg van heeft - stapt binnen in het moderne befaamde winkelcentrum iri het hart van Nederland "Hoog Catharijne". Waar ook van alles te beleven is... een goede afsluiting van een middagje rond zwerven door Utrecht. Dagtochten bij uw station Wie deze dagtocht lof een van de andere veertig) wil maken, kan alle informatie vinden in het programma boekje "40 Dagtochten en 115 NS- attrakties" Dat is gratis verkrijgbaar bij alle NS-stations. Bij de meeste stations (vermeld in het programma) zijn ook dagtochtkaartjes verkrijg baar. de prijs er van is afhankelijk van de afstand naar de plaats van uw keuze. De kombinatie van treinkaar tje met de toegangsprijs, de eventuele bustocht e.d. is altijd voordeliger dan wanneer u ze afzonderlijk zou kopen. F0T0TIPS DAGJE UIT IN UTRECHT Er zijn veel fotograjiscne onderwerpen in het Spoorwegmuseum en ideale lichtomstandigheden. Voor loto s in het Nationaal Museum "Van Speeldoos tot Pierement" is het verstandig ook de flitser mee te nemen. Wie details wil fotograferen zal veel plezier hebben van een voorzetlensje, zodat van dichtbij gefotografeerd kan worden. Verder zijn er tijdens de korte wandeling door 't oude centrum van Utrecht veel interessante plekjes, die een foto verdienen. De konklusie is duidelijkwie in Utrecht veeI oude en moderne dingen wil bekijken, doet er goed aan de kamera mee te nemen. DAGJE UIT IN UTRECHT. We leven graag in de verleden tijd. Dat zou je kunnen zeggen als je ziet hoe groot de belangstelling is voor "vroeger". Een nostalgische wind waait door ons leven. In kleding en de inrichting van onze woningen, in recepten, liedjes en boeken is die voorkeur te ontdekken. Ook als we uitgaan, hebben we een sterke voorkeur voor de oude toer. Ga maar eens met ons mee naar die hypermoderne stad Utrecht. Om er een middagje te genieten van oude treinen en speeldozen. Wie het doet met het NS dagtocht kaartje nr. 26 begint helemaal in de tegenwoordige tijd: in dat voor een "buitenman" nog altijd moeilijk te doorgronden Centraal Station van Utrecht. Met zoveel je de weg wijzen de borden en een doolhof van ver diepingen. dat je er met moeite de weg vindt. Maar wèl een erg levendig centrum, daar in het hart van Hol land. Kijk op Utrecht Dat •dagtochtkaartje begint met een erg eigentijdse sensatie: een korte wandeling naar het 21 verdiepingen tellende Holiday Inn-hotel. Daar met de snellift in precies 20 sekonden naar boven en dan 80 meter boven het stadsgewoel, achter veilig glas, eens rustig uitkijken over die oude stad met z'n nieuwe hart. Je staat oog in oog met de toren van de Dom, die al een paar eeuwen neerkijkt op deze dynamische stad. In de coffee-shop van dit hotel kunt u rustig bijkomen van deze ervaring met een kopje koffie met gebak, waar uw dagtocht kaartje u recht op geeft. Op naar de treinen De stadsbus (deze rit is ook inbegre pen in uw kaartje) brengt u gerieflijk tot dichtbij het voormalige Malie baanstation. waar het Spoorwegmu seum is gevestigd. Een merkwaardig museum, omdat de jeugd zich hier bijzonder goed kan vermaken maar ook volwassenen er met veel plezier ronddwalen en veel dingen uit hun jonge jaren herkennen. Oude treinen De oudste trein is de beroemde "Arend", die de feesttrein heeft ge trokken bij de opening van de eerste spoorlijn in ons land. Dat was in 1839 en het is een sensatie om nu in deze trein te zitten, die toen met een snelheid van ongeveer 30 km. per uur van Amsterdam naar Haarlem reed. Maar ook de laatste stoomlocomo tief, de indrukwekkende NS 3737, is aanwezig. Na 47 jaar trouwe dienst reed deze loc in 1958 nog op eigen kracht naar het museum en daarmee was het stoomtijdperk afgesloten. Kompleet beeld Daarnaast laat dit museum echter ook het heden zien en geeft het zelfs een visie op de toekomst van het railvervoer. Met modellen en ma quettes, tekeningen en allerlei histo rische modellen wordt hier een zo kompleet mogelijk beeld gegeven van het altijd fascinerende bedrijf van de NS. Zo wordt er op gezette tijden een demonstratie gegeven met een kun stig nagebouwde spoorlijn en treinen, waardoor het ingewikkelde maar zo belangrijke seinensysteem van de NS wordt uitgebeeld. Ook voor kinderen Het Spoorwegmuseum onderhoudt goede kontakten met de jeugd en een bezoek aan het museum staat op het programma van veel scholen. Omdat het museum dit jaar een halve eeuw bestaat, werd er een wedstrijd gehou den voor het ontwerpen van een omslag voor een nieuw spoorboekje: meer dan honderdduizend kinderen deden cr aan mee en de mooiste inzendingen zijn in het museum opgehangen. Nog meer oud Van de oude treinen naar oude muziekinstrumenten... het is in U- trecht maar één korte wandeling. Dan ben je in het Nationaal Museum "Van Speeldoos tot Pierement", ge vestigd in een statig pand "achter den Dom". Een heel andere wereld, waar een bijzondere verzameling van zogenaamde automatische muziek instrumenten is samengebracht. Boeiende demonstratie Het bekijken van al die mooie, soms lelijke maar altijd merkwaardige

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 11