Kiezen voor Jezus bij Graham goed geregeld Algemene ledenvergadering Mintonette' Emancipatiecommissie wil netwerk van emancipatiepostei Oefentoernooi Badmintonclub Mintonette-heren Ho,ten FOTO FIETSTOCHT Bergruiters ponyclub Begeleiding en advies VAN HET ERF DER KERK >ü-'. rr ff BURGERLIJKE STAND Twente plat HOLTENS NIEUWSBLAD - 8 SEPTEMBER 1978 - PAG. 7 Telkens als de Amerikaanse evan gelist Billy Graham zijn op wekkende rede besluit, is daar het moment waarop de aanwezigen in zalen en stadions worden uitge nodigd om „voor Jezus te kiezen" en naar voren te komen. Even ge beurt er niets. Dan staat er iemand op. En nog één. En nog een. Dan twee, drie tegelyk. En tenslotte stromen honderden mensen naar voren, vele duizenden als het een massabijeenkomst is. Tot nu toe werd steeds gedis cussieerd over de vraag, welke waarde men moethechten aanzo'n spontane, door sfeer en emoties bevorderde keuze. Volgens het Amerikaanse tijdschrift Human Behavior („Menselijk gedrag") moet men zich afvragen, of het wel zo spontaan gaat. Het blad maakt melding van een onderzoek dat is gedaan door de universiteit van Arizona. Vier mensen van deze un iversiteit hadden zich aangemeld als vrijwilliger bij het voorbe reidingscomité van Grahams kruistocht in de stad Phoenix (1974). Weken van tevoren, zo staat in het onderzoekverslag, arriveert een groep betaalde medewerkers van Graham. Samen met de plaatselijke vrijwilligers vormen zij op de bijeenkomsten zélf een volledig geïnstrueerd op- vangapparaat. Dat alles was al lang bekend. Nieu w is, dat volgens deze onderzoekers de eerste aarzelende „naar-voren-komers" geen diep getroffen bekeerlingen van het moment zijn. maar leden van dat opvangapparaat, met name vaste krachten van Grahams organisatie. Zij vormen de beroeps-voorhoede van hen die denken dat er iets spontaans aan de hand is en zich daarbij aanslui ten Het Amerikaanse blad besluit met de opmerking: „De aan vaarding van Christus, eens be- schou wd als een diep persoonlijke ervaring, is gebureaucratiseerd en geroutineerd, net als de rest van de hedendaagse massacultuur". Dat neemt niet weg, dat Billy Graham het bij de zogenaamd kritische jeugd in de Verenigde Staten uitstekend doet. Misschien doet h ij het juist zo goed omdat h ij aansluit bij de „rest van de massacultuur" met haar voorgep rogrammeerde emoties. Het Newyorkse blad Ladies Höme Journal heeft een opinie onderzoek onder jongeren gehou den over de meest vooraanstaande personen in een aantal categorieën. Zo in de sfeer van: met wie zou je willen trouwen? Antwoord van de meeste meisjes: Robert Redford. En zo voort. In de categorie „godsdienst" luidde de vraag: „Als je een prijs te vergeven zou hebben vpor religieuze prestatie, aan wie zou je die dan willen geven?" Billy Graham won. Op donderdag' 31 augustus opende voorzitter Wim Husslage voor 36 aanwezigen de vergadering. Op de agemda stonden 14 punten en deze waren, sommige met toelichting, van te voren al aan alle leden toe gezonden. Nadat de notulen van de vorige algemene ledenvergade ring waren goedgekeurd deed secretaresse Ria Bogers verslag over de gang van zaken van het af gelopen verenigingsjaar. Een uit stekend jaar, zo bleek, met diverse activiteiten; goede prestaties en een flinke ledenaanwas: in februari kon het 200e lid worden verwelkomd. De begroting van de penningmeester leverde, door de duidelijke toelichting, geen bij zondere vragen op. De kascommissie vroeg vervolgens de vergadering om de penningmeester te dechargeren, hetgeen geschiedde Het jaarverslag van de Technische Commissie was zeer uitvoerig. De 10 teams die in de kompetitie ge speeld hadden passeerden de revue. Vooral begeleiding van de lagere teams tydens de wedstrij den bleek nogal eens moeilijk. Nog steeds heeft Mintonette niet ge noeg scheidsrechters; met de ledengroei zullen er ook meer fluitisten nodig zijn. De 3 recreantentoernooien waren weer uitstekende successen; de in terne toernooien verliepen ook voorspoedig. Vanuit het distrikt signaleerde men dat de kompetitieavonden in Holten steeds vlekkeloos verliepen, hetgeen als een kompliment be schouwd mag worden. Bjj de mini's werden de toernooi- tjes en spelochtenden goed be zocht; in de kompetitie werd zelfs het oudste jongensteam dis- triktekampioenIn de herengroep viel uiteraard het kampioenschap van het eerste op, waardoor dit promoveerde naar de 2e klasse. De overige 3 herenteams presteerden naar vermogen goed. al zat heren 4 wat te zwaar ingedeeld. Het aspiranten jongensteam klasseerde zich na wat be- ginmoeiiykheden vooral dankzij een goede tweede kompetitiehelft in de middenmoot. De adspiranten meisjes vormen een enthousiaste groep waaraan nog veel plezier be leefd kan worden De deerns Junio ren klasseerden zich uitstekend: een 3e plaats in de eindrangschikking is in jaren niet voorgekomen. Dames 1 handhaafde zich in de 2e klasse in de middenmoot; dames 2 en 3 volgden dit voorbeeld in resp de 3e en 4e klasse. De recreanten her encompetitie kende te veel kleurige periodes, met ups en do wns, om b ij stil te bl ij ven staan. Het bleef bij het vermelden van bijzondere voorvallen (zoals het wegwerken van een 0-14 ac hterstand!) en een uitstekende klassering in de finalepoule B ij de damesrecreanten is er een (te kleine) vaste kern van speelsters waarin plezierig gespeeld wordt. Een constante grotere groep is wel gewenst. Bestuurswisseling Vervolgens werd voorgesteld om de aftredende bestuursleden (voorzitter Wim Husslage, secretaresse Ria Bogers en 2e penningmeester Kees Brusse) te vervangen door Leo Hiele, Hieke Plantinga en Ineke Willemsen. Vanuit de vergadering kwamen geen tegenkandidaten en de be stuurswisseling was een feit. De samenstelling van het nieuwe be stuur is als volgt: Aard Borghuis (voorzitter), Leo Thiele (2e voor zitter), Arie Langendoen (secretaris). Hieke Plantinga (2e secretaresse), Ineke Willemsen (penningmeesteresse) en Bert van Harmeien (publiciteit). Wim Husslage stond even stil bjj de afgelopen 4 jaar dat hij voor zitter is geweest en memoreerde de verdiensten van de 2 met hem aftredende bestuursleden De kersverse voorzitter Aard Borghuis deed dit nog eens dunne tjes over op de hem welbekende wijze en liet dit gepaard gaan met bloemen en wat geschenken De begroting (als volgende agen dapunt) van het komend jaar leverde geen onoverkomelijkhe den op en de voorgestelde contributieverhoging werd geac cepteerd. De te wijzigen klubkle- ding was vervolgens aan de orde. Na wat heen en weer gepraat werd men het eens: de hoogste teams gaan in gele shirts spelen, de an dere blijven nog één jaar in het zwart gehuld. Volgend jaar wordt dus alles geel In de T.C. zetelen 7 personen waar de vergadering niets op aan te merken had. De commissie van beroep bleef ge handhaafd en de kascommissie werd opnieuw ingesteld. Na de rondvraag en niets meer aan de orde zfjnde dankte Aard Borghuis alle aanwezigen voor hun komst en sloot om kwart over tien de vergadering. Paasgroeten niet zonder resultaat In een telegram aan president Marcos van de Filipynen heeft dr. A.H. van den Heuvel als secretaris-generaal de vreugde van de Nederlandse Hervormde Kerk tot uitdrukking gebracht dat uit de gevangenisinrichting van Bicutan inmiddels 41 (politieke) gedetineerden zijn vrijgelaten. Tevens wordt opnieuw aange drongen op de onmiddellijke vrijlating van vijf met name ge noemde gevangenen, vergezeld van de aansporing tot de Filip ijnse president: „Clementie voor politieke tegenstanders zal bij dragen tot nationale eenheid". Eén van de 41 vrijgelatenen is Nel ia Sancho, die was opgenomen in de hervormde paasgroetenactie van 1978. Voorts werd bekend, dat Joachim Rivera. ook van de paasgroetenactie 1978,600 kaarten heeft ontvangen en er zeer door ontroerd was. Hij heeft tijdens zijn gevangenschap een operatie moe ten ondergaan, de kosten daarvan zijn betaald door' de Nederlandse r.k. Memisa (Medische Missie Ac tie). De vele kaarten en de be talingstoezegging van Memisa kwamen ongeveer in dezelfde periode. Eén van de vijf in het telegram ge noemden die nog vrijlating behoe ven is pater Ed de la Torre van de paasgroetenactie 1977. Hij blijkt 300 kaarten te hebben ontvangen. Pater De la Torre, oud-hoogleraar sociale ethiek aan het r.k. seminarie in Tagaytay, zit al sinds december 1974 gevangen. De buurtvereniging „Goldstein- straat" organiseerde zaterdag avond een foto-fietstocht waarin door plm. 70 „peddelaars" in de leeftijd van 3 - 70 jaar werd deelge nomen. Aan de hand van een zestal foto's werd er gefietst via de Borkeld door de Beuseberg en over de Holter- berg en vandaar naar de finish het „Kolnös" in de Hoffestraat. Hier hadden enkele dames lekkere hapjes klaar gemaakt op de barbe cue en werd onder het genot van' een glaasje en een hartige hap nog 'geruime tijd gezellig nagepraat over de fietstocht door Holtens dreven in na-zomertooi, 't V/as al met al een zeer geslaagde avond. Geboren: Willy Margaretha dv C den Bouwmeester en F ter Horst; Agnes Geralda dv A J Lichtenberg en V/ Schooien (geb. te Deventer). Ondertrouwd: V/ G Bannink, oud 29 jaar, Holten en E H Stoevenbelt, oud 21 jaar, Lochem; G J Paalman, oud 22 jaar, Holten en G Verveda, oud 21 jaar, Holten. Zaterdag 2 september en zondag 3 september namen de ruiters van de ponyclub respectievelijk deel aan een kringconcours en een uitnodi gingsconcours in Markelo georga niseerd door p.c. „Markelo". Zater dag werden prijzen behaald door de volgende ruiters: Ring 3. dressuur klasse L-l: 3 Caro- lien Kruims met „Grey-Light". Ring 4, dressuur klasse L-l: 4. Mir jam Bruins met „Stendy". Ring 5, dressuur klasse L-l: 2. Jeroen Bak ker met „Tanny"; 4. Anton Müller met „Doskamps aurora". Ring 6. dressuur klasse L-l: 1. Pauline V/ansink met „Ittica"; 3. Rikus Bronsvoort met „Aprice". B-springen, cat. B: 1. Jacob de Koff met „Gompie" 3. Herman Lodewe- ges met „Zorro" 5. Solita Bakker met „Robbedoes". B-springen, cat. D: 2. Joyce v. d. Sluys met „Mark". L-springen, cat. B: 2. Jan Aaltink met „Roman". L-springen. cat. C: 4. Anton Müller met „Doskamps Aurora". L-springen, cat. D' 6. Rikus Brons voort met „Aprice". Het 8-tal was 3e met 119.5 punt. Uitslag zondag: Ring 5. dressuur klasse L-l: 3. Anton Müller met „Aurora". Ring 7, dressuur klasse L-l: Ï.Jeroen Bakker met „Tanny". 4. Hans Pettinga met „Pinto". 5. Paulien V/ansink met „Ittica". B-springen, cat B. 1. Herman Lo- deweges met „Zorro". B-springen, cat. C: 2. Arnold ter Maat met „Du ke". L-springen, cat. B: 4. Erik Vin cent met „Coen". L-springen, cat. D: 1. Rikus Bronsvoort met „Apri ce". 2. Jeroen Bakker met „Tanny". 9. Hans Barvelink met „Novae". Begin augustus heeft de EK een belangrijke nota aan de staatssecretaris gestuurd, een nota over emancipatiewerk en een activerend netwerk. Het was niet zoals anders een afgerond advies maar een „Voorbericht", d.w.z. de eerste ideeën over iets, de globale lijnen. Waarom een voorbe richt? De EK had eigenlijk niet het plan nu al iets te laten horen. Volgens het werkprogramma zouden over deze onderwerpen eind 1978/begin 1979 adviezen worden uitgebracht. Maar soms gebeuren er belangrijke dingen die iedere planning doorkruisen. Zo ook hiermee. Er kwam een staatssecretaris en zij kreeg - zij het met moeite - extra gelden toegezegd voor emancipatiebeleid. Al snel verzocht de staatssecretaris de EK de hoogste prioriteit te willen geven aan adviezen over emancipatiewerk en een activerend netwerk. Zij zou deze graag vóór september ontvan gen, omdat ze zo snel mogelijk over de besteding van de extra gelden zou moeten en willen beslissen. De EK besloot om op dit verzoek in te gaan, hoewel zij zich realiseerde dat in drie maanden tijds geen afgerond advies te maken zou zijn en er bovendien geen tijd zou zijn overleg te plegen met het veld. Het is daarom een voorbericht geworden. Aan de orde komen: doel en om schrijving van emancipatiewerk, contouren van een activerend netwerk, de financiering van beide en adviezen voor de anpak op de korte termijn. Op een paar punten willen we hier ingaan. Over emancipatiewerk zegt het voorbericht het volgende: Uit gangspunt voor de formulering van het begrip emancipatiewerk is het feit dat zowel vrouwenorganisaties van voor 1960 als vrouwengroeperingen van na die tijd activiteiten or ganiseren die onder meer tot doel hebben „de ontplooiing en ont wikkeling van vrouwen". Deze ac tiviteiten liggen op het terrein van ontmoeting en recreatie, vorming, kennisvermeerdering en training, bewustwording en actie, in- formatievoórziening, hulpverle ning. Een aantal van deze activiteiten gaat uit van de bestaande rolverdeling tussen mannen en vrouwen en is erop gericht het le ven van huisvrouwen te verdiepen en te verbreden. Een aantal andere activiteiten gaat uit van onvrede met het huisvrouwenbestaan en is gericht op zowel verandering van rolpatroon van mannen en vrou wen als van structuren in de maat schappij die belemmerend voor vrouwen werken. Bij de definitie van eman cipatiewerk geldt voor de EK als maatstaf dat activiteiten een bij drage moeten leveren aan be- eeen plaat heeft gemaakt: ,,Kom maor dichter biej mie" die zelfs drie weken in de nederlandse top tien stond genoteerd. Het Oldenzaalse duo Christenhusz staat borg voor conferences en twentse liedjes. De onvervalste boerenhumor wordt op de planken gebracht door Mans en Graads uit Hengelo. Gait oet 't klooster legt de zaal plat Rossum, Weerselo door de verhalen van z'n belevenis sen met z'n schoonmoeder, als grenswacht, dokterspatient en scholier. De voorstellingen begin nen steeds om 20.00 uur. Nadere bijzonderheden bij de plaatselijke VVV kantoren Twente plat is op twee manieren uit te leggen: het specifieke dialect dat we in deze streek spreken en plat liggen van de lach en dit laatste gebeurt-in de maand september op verschillende plaatsen in Twente. Bekende Twentse conferenciërs treden op mititiatief van de Twent- sche Courant in verschillende plaat sen op o.a. in Enter. Ootmarsum. Manderveen. De bonte avond zal gevuld worden met onvervalste humor van Fons Platenkamp de welbekende Bor- nerbroeker die op Hilversum 3 regelmatig te beluisteren is en zelfs Op vrijdagavond 1 september j.l. speelde heren 1 van Mintonette in sporthal 't Mossink een oefentoernooi met als verdere deelnemende teams Time-out, Vrivo, Volley W en Wevo. Er werd een halve competitie gespeeld zodat ieder team viermaal kon aantreden voor een wedstrijd van een half uur. Om 19.15 openden Mintonette tegen Wevo en Volley tegen Vrivo de avond. De Holtenaren hadden de eerste set helemaal nodig om te wennen aan de nieuwe spelsituaties in een opstelling onder een nieuwe trainer. Krap aan, met 11-15, haalde Wevo deze set binnen. In de resterende tijd behaalde Wevo nog 5 punten tegen Mintonette 3 Niet geheel ontevreden over het eerste spel trad Mintonette aan tegen Volley W. De opstelling was ge wijzigd, zoals in iedere wedstrijd, en er werden twee volledige sets gespeeld. Wat beter draaiend haalde Mintonette beide sets bin nen: 12-15 en 11-15. Vrivo was de volgende, sterke, tegenstander. Tegen de latere 'toernooiwinnaar werd er redelijk gespeeld doch met 15-7 en 15-10 moesten beide sets in geleverd worden. Tenslotte stond voor de Holtenaren het team van Time-Out aan de andere zijde van het net. Beide teams waren aan el kaar gewaagd, gezien de scores in beide sets: 12-15 verlies en 15-10 winst. Tezamen met de andere wedstry-' den leverde dit oefentoernooi de volgende eindstand op: 1. Vrivo 7 pnt.; 2. Wevo 5 pnt.; 3. Mintonette 3 pnt.; 4 Volley W 3 pnt 5.Time-Out 1 pnt. Het was een toernooi waarin diverse opstellingen werden uit getest en alleen daarom al was het een nuttige bezigheid. In de volgende oefenwedstrijden zal er verder gewerkt moeten worden aan een wat vastoml ijnder patroon dat voor handhaving inde 2e klas hard nodig zal zyn. Op zondag 10 september a s. van 12.00-17.00 uur organiseert de BCH voor alle inwoners van Holten ouder dan 16 jaar het jaarlijkse „Instuiftoernooi" U kunt dan op een ongedwongen wyze kennis maken met de snelgroeiende badmintonsport. Rackets zijn in de sporthal aanwezig. Er zullen in alle speltypes wedstrijden worden geor ganiseerd. dus ook met een partner kunt u inschrijven Om het geld hoeft u het niet te laten: iedereen kan gratis meedoen. Sporttenu is ook niet voorgeschreven, hoewel gemakkelijk zittende kleding is aan te bevelen. Met de organisatie hebben zich belast: Rini Verbrug, Looikolkstraat 3, tel. 27 57 en Frans van Gennep, Canadastraat 93, tel. 30 66. Tot 9 september 20.00 uur hebt u gelegenheid zich op te geven. De BCH rekent op een grote opkomst, ook op u! wustwording van vrouwen met betrekking tot hun rol en positie, ondersteuning bij het veranderin gsproces bij vrouwen en aan de verandering van die be lemmerende structuren. Bij dit laatste denkt de EK aan een eerlijker verdeling van arbeid, ar beidstijden en schooltijden, ge lijke behandeling bij sociale ver zekeringen en belastingen. Voor wat betreft de subsidiering is de EK van mening dat er een rijkssubsidieregeling moet ko men, op grond waarvan emancipatie-activiteiten worden gefinancierd. De EK volgt de op vatting die ook bij de regionale hoorzittingen naar voren werd ge bracht, dat subsidie moet worden toegekend op grond van projecten en activiteiten en niet op grond van het zijn van een organisatie of groep. De activiteiten die voor vrouwen worden georganiseerd, maar niet vallen onder de noemer eman cipatiewerk. zijn het uiteraard ook waard gesubsidieerd te wor den; deze komen in aanmerking voor subsidie krachtens de komende .rijksbijdrageregeling Sociaal Cultureel Werk. Binnen de hierboven genoemde rijkssubsidieregeling zou ook de financiering van het activerend netwerk geregeld moeten worden. Wat zegt het voorbericht over een activerend netwerk? De term „ac tiverend netwerk", hoewel misschien wat nieuw voor velen, zegt eigenlijk al waar het om gaat, nl. een netwerk gespreid over het land, van waaruit emancipatie ge activeerd en gestimuleerd wordt. Waarom is dat nodig? De EK - en ook de regering - vindt dat het emancipatieproces be vorderd moet worden en daar is meer voor nodig dan de vele ac tiviteiten, acties e.d., vaak onbe taald en in vrije tijd verricht door vrouwen. Er zal, zoals bij alle maatschappelijke fenomenen die van belang geacht worden, een in frastructuur moeten komen, dat wil zeggen: voorzieningen en in stellingen, ofwel een machinerie om de zaak voort te stuwen. Een eerste schets van die in frastructuur maakte de EK in de Nota Organisatie Eman cipatiebeleid. Daarin is naast een aantal voorzieningen op be leidsniveau onder meer een ac tiverend netwerk, dat in dit voor bericht wordt uitgewerkt, ge noemd. Een activerend netwerk is te beschouwen als een middenstructuur met een ver bindingsfunctie tussen basis en beleid. Vanuit dit middengebied kan ondersteuning en stimulering van groepen/activiteiten aan de basis (emancipatiewerk) én ac tivering van bestaande instellin gen en maatschappelijke sectoren (zoals onderwijs. ge zondheidszorg, arbeidsmarkt) plaatsvinden. Om dat te kunnen zal die middenstructuur moeten bestaan uit een over het land ge spreid netwerk van eman- cipatiebevorderende posten, waarbinnen of van waaruit vrou wen betaald werken aan eman cipatie (of wel: een eman- cipatiebaan hebben!). Concreet ziet de EK dit netwerk van emancipatieposten voorlopig opgebouwd uit drie onderdelen, namelijk: 1 Regionale bureaus Dit zijn steunpunten op provinciaal en grootstedelijk niveau om de emancipatie activiteiten aan de basis te onder steunen en om emancipatie- ontwikkelingen in bestaande in stellingen te stimuleren. Ieder bureau heeft een team van medewerkers met verschillende functies zoals kadertraining, bege leiding bij projectopzet, om- buds werk, informatievoorziening aan en activering van bestaande instellingen. Het zijn bureaus waar iedereen terecht moet kun nen. Als naam is voorlopig ge dacht aan „Regionaal vrou wenbureau". 2 Banen binnen vrouwen emancipatie- groepen en -projecten Versterking van de eman cipatiebeweging zelf is alleen mogelijk als emancipatieprojec ten en emancipatiegroeperingen kunnen beschikken over betaald werkers die know-how overdr, gen. acties opzetten, stukke schrijven etc. Nu moet dit a' lemaal gebeuren in de vrije ti; door vaak overbelaste vrouwen. 3 Banen binnen instellii gen/maatschappelijke sectoren Om in de vele door mannen e|g mannelijke normen gedomineercll instellingen en sectoren een begi|y van veranderingen te b~ werkstelligen, bestaande patri./ nen te doorbreken en een me#.; emancipatiegevoelig klimaat f - bevorderen zal daar ook vasg binnenuit moeten worden g< werkt door middel van persone^ met de functie van „emaiP cipatie werker". Dergelijke onder 2 en 3 genoemr emancipatiebanen zouden viaee landelijke regeling door cÉ rijksoverheid beschikbaar geste! moeten worden, b.v. voor eefl periode van driejaar. Hoe een de gelijke regeling opgezet zou mo< ten worden en welke voorwaarde gesteld zouden moeten worden b gebruikmaking is in grote lijnen i het voorbericht aangegeven. 4 Landelijk Vrouwenbureau Uit de opzet van regional vrouwenbureaus en emar cipatiebanen vloeit volgens de El de noodzaak voort van een land( lijk contact- en steunpunt. Vooi lopig wordt gedacht aan ee landelijk vrouwenbureau. Voo dit bureau is een veelheid van.tc ken opgesomd. Daartoe behoor ook scholing, training deskundigheidsbevordering e emancipatiewerkers en van and< ren die emancipatiedeskundij heid nodig hebben in hun functie Aan het slot van het voorberich wordt de financiering van zo we emancipatiewerk als activeren netwerk aan de orde gesteld. Zoal hierboven al is vermeld spreekt d EK haar voorkeur uit vooreen at arte rijkssubsidieregeling voo emancipatiewerkactiviteiten, d regionale vrouwenbureaus, he landelijk vrouwenbureau, e wellicht nog andere voorzienir gen en voert daarvoor een groc aantal argumenten aan. Met betrekking tot de erna.' cipatiebanen meent de EK dat ai een regeling voor een x-aantal ba nen niet opgenomen zou kunnei worden in de te ontwerpei rijkssubsidieregeling, een derge lijke regeling heel goed zou passei in het regeringsbeleid inzake aan vullende werkgelegenheid (viahe ministerie van Sociale Zaken). In het slothoofdstuk „Conclusie* en advies" beveelt de EK onde andere aan spoedig te starten me de opzet van de regionale bureau: en zolang een aparte subsidieregé ling niet gerealiseerd is de huidigi tijdelijke subsidiëring van eer aantal activiteiten (zoaL vrou wenhuizen, vrouwentelefoons) voort te zettep Het is de bedoeling eind van dij jaar een eindadvies uit te brengei over emancipatiewerk en at tiverend netwerk. Vóór die tijfc zullen vanuit de EK een aantal ge sp rekken plaatsvinden met eet aantal vrouwengroeperingen er organisaties. Het voorbericht is zoals alle EK; adviezen aan te vragen bij Postbus 16840, 2500 BV Den Haag. Niet minder dan 84% van de consumenten zegt behoefte te hebben aan advies en begeleiding in verzekeringszaken; 56% zegt hieraan in sterke mate en 26% zegt hieraan in lichte mate behoefte te hebben. Dit blijkt uit de antwoorden op vragen, die door het bureau Lagendijk-Opinieonderzoek zijn voorgelegd aan een representatieve groep van 700 Nederlanders in opdracht van dé Nederlandse Vereniging van As surantieadviseurs NVA, de or ganisatie van makelaars in a# surantiën en andere onaf hankelijke tussenpersonen. Het onderbrengen van alle ver zekeringen bij één en hetzelfde as surantiebemiddelingskantoor vindt bijna 60% van de onder vraagden zeker een goede ge dachte en 17% vindt dit enigszins een goede gedachte. De NV A-assurantie-adviseurs zijn sinds enige tijd herkenbaar aan een beeldmerk, dat een paraplu voorstelt. Op de vraag „Als u dit embleem ziet, wr ar gaan dan in eerste ::itant e gedachten naar uit?" zei 10% er geen raad mee te weten, 14% noemde maat. schappelijk werk, 8% dacht ar luchtvaart, 8% a brandpreventie en 7% aan chtveiligheidsdienst, maar f noemde verzekeringen

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 7