Scheidende wethouder J. Rietberg tijdens afscheidsrede: Feestavonden iet revue Scheidende wethouder L. Kaan: i Jongerendienst HOLTENS NIEUWSBLAD Bijna 33 jaar ona fgebroken raadslidmaatschap Werkwijze HOLTENS NIEUWSBLAD Herinnering: „Vanuit socialistische visie gedaan wat mi jn hand vond om te doen" BBllBBBBBBEBBBBBBBBBBBBil Voldoening: HOLTENS NIEUWSBLAD vrijdag 1 september 1978 30e jaargang - no. 35 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14. tel 05483-1356 Plv.v hoofdred./secr W BeijeTS Enkweg 5. tel 05483-1234 Red medewerker r Vrnd^e' Verzetstraat 7C. tel i5483-269t Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 10.— per half jaar, f 20.— per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" „Laat 't kostelijks van al U niet argeloos ontglippen, 't Is de tijd die snel gaat glippen, zonder dat hij keren zal" Bijna 33 jaar onafgebroken raadslidmaatschap. Schei dende wethouder J Rietberg tijdens afscheidsrede „Laat 't kostelijks van al u niet argeloos ontglippen 't is de tijd die snel gaat glippen, zonder dat hij keren zal." Met een herinnering aan deze regels van de dichter Jacob Cats nam een duidelijk ontroerde J Rietberg, na bijna 33 jaar onafgebroken en verdienstelijk raadslidmaatschap tijdens de j.l. maandagmiddag gehouden raadvergade ring. afscheid als wethouder van de gemeente Holten De heer Rietberg doelde met deze dichtregels op het feit dat de jaren snel aan ons voorbij gaan, of dit nu vier jaar is of, wat hemzelf betreft, 33 jaar. Veranderingen Tijdens zijn afscheidstoespraak beperkte de heer Riet berg zich tot het naar voren halen van enkele hoofdzaken - waardoor het aanzien van de gemeente Holten gedurende de naoorlogse jaren sterk is veranderd en wees daarbij op de uitbreidingsplannen Boskamp, Gaarden, Kol en de Haar, terwijl het buitengebied en de buurtschappen kon worden aangepast aan de voorzieningen die de heden daagse bedrijfsvoering vraagt Verder de ruilverkaveling die voor een goede ontsluiting van de boerenbedrijven zorgdeterwijl ook de andere gebieden thans zijn voorzien van een goed onderhouden wegennet. De wens tot aansluiting op het electrisch net kon in de gehele gemeente worden verwezenlijkt en de aansluiting op het aardgasnet is in de laatste fase gekomen. „Op de laatste jaren veranderde wijze waarop 't gemee ntebestuur haar beleid moet voeren, moet ik constateren dat één en ander steeds moeizamer en trager verloopt Als eerste denk ik aan de grondverwerving door de abnormaal hoge grondprijzen en verder aan de ruimere mogelijkhe den tot inspraak die de Wet Ruimtelijke Ordening de bur ger biedt kunnen leiden tot veel tijd eisende en traag ver lopende procedures rn b t bestemmingsplannen woning bouw waarmee wij met het plan Beuseberg, ook in onze gemeente werden geconfronteerd. Een dergelijke gang van zaken doorkruist het gemeente beleid Een voorbeeld hiervan is de schoolplanning waar voor de prognoses al zijn verstoord En wat te denken van jongeren die een gezin willen stichten en geen uitzicht hebben op woonruimte9 Ik ben van mening dat de belan gen van de gemeenschap, de levensvreugde en 't welzijn van de burger ten dezen te licht gewogen zijn Inspraak moet met overgaan in opspraak maar moet uitmonden in discussie en overleg waarby de belangen van alle belang hebbende partyen het meest zuiver kunnen worden ge wogen, aldus de heer Rietberg. Normen Ten aanzien van de gevestigde normen en waarden stelde spreker vast dat deze in onze dagen wankelen en snel veranderen „Het begrip vrijheid heeft thans een andere inhoud en klank dan 33 jaar geleden Symptomen van polarisatie en agressiviteit vertonen zich meer en meer en 't afdwingen van een beslissing met geweld voor een be paald doel neemt hand over hand. toe in de waan van ongebonden vryheid. Waar bepaalde grenzen van gebon denheid ingebouwd in onze democratische vrijheden, niet meer worden erkend daar ligt de dictatuur op de loer", aldus de heer Rietberg, die zich vervolgens richtte tot burgemeester Enklaar met de woorden. „U was voorzitter van de raad toen ik na de oorlog myn intrede deed en U bent het vandaag nog. Ik heb U in de achter ons liggende jaren leren waarderen voor de wyze waarop U steeds lei ding hebt weten te geven als een harde werker maar ook als een centraal samenbindende figuur", aldus spreker. Verder dankte de heer Rietberg voor de vriendschap die hy binnen en buiten het College en raad mocht ondervin den by welke dank hy met name ook de ambtenaren bet rok waarmee hy in de loop der jaren heeft samengewerkt. Belangrijk aandeel: Tevoren werd de heer Rietberg o.a namens de C.D.A.- fraktie toegesproken door de heer H.J Westerik, die zei: „Aanvankelyk optredend als CHU en AR heerste er in onze fraktie een geest van goede samenwerking waarby uw wyze van inbreng een belangrijke rol heeft gespeeld U hebt de fraktieleden zien komen en gaan in uw lange poli tieke loopbaan, Werkend vanuit uw Christelyke levensbe schouwing hetgeen u de kracht gaf uw werk te doen zoals u dat hebt gedaan. U domineerde niet doch luisterde naar ieders standpunt en u kwam steeds met sterke argumen ten wanneer zich een gedachte ontwikkelde welke niet juist was Iedere Holtenaar vond by u een open oor en geopende deur U spande zich enorm in wanneer nodig en gerechtvaardigd en zei neen waar dat noodzakelijk was of niet anders kon. In de totstandkoming van het CDA heeft u een belangrijke rol gespeeld en het is ons bekend dat u met grote voldoening afscheid neemt als CDA wethouder Verdraagzaamheid, begrip en verantwoordelykheid heb ben in uw leven een zo grote rol gespeeld. Uw afscheid betekent dan ook een verlies voor' onze fraktie Het zij u en uw vrouw gegeven samen nog lang van een wat rustiger levensperiode te mogén genieten", aldus de heer Weste rik. Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bath men by: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Als blyvende herinnering bood mr Enklaar de heer Riet berg een kristallen karaf met zilveren hals met inscriptie alsmede een Makummer wandbord met het wapen van de gemeente Holten aan. Gebruik deze U ontvangt een fraaie, alsueen. Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. Wethouder J. Rietberg tijdens zijn afscheidstoespraak. V.l.n.r. bur gemeester mr. W. H. Enklaar, J. Vuuregge, loco-secr. en wethouder L. Kaan. In Espelo hebben in de grote feesttent plm. 1000 bezoekers donderdag- en vrijdagavond veel plezier beleefd aari de revue „Splo lót zich wier hórn" die onder regie van Han Willem Vruggink voor het voetlicht werd ge bracht. Aan de revue, die vlot werd gepresenteerd, werken plm. 30 oudere en jongere buurtbewoners (bijna allemaal oud-leerlingen van de jubile rende „Bosschool") mee. Nadat de voorzitter van het feest comité de heer D B Nyland een woord van welkom had gesproken - in het byzonder tot de genodigden en met orgelbegeleiding van Gert Vruggink het „Splose Volkslied" op tekst van Mans Krikkink was gezongen, opende de revue met een openingslied door, de dame:, Ulfman-Boode ert Vruggink- Kolkman Kostelyk amuseerden de bezoekers zich hierna met een toneelstukje „Splose Bosschole" (drie korte schetsjes) o.a over de vsele moeilijkheden die overwonnen moesten worden voordat de „Bos school" in 1930 kon worden ge opend Het toneelstukje werd opgevoerd door de dames J Krikkink- Brinkman. M Reihnk-Slijkhuis. G. Vruggink-Kolkman, B Waanders-Schippers. en de h.h. Jan Vukkink, JW Vruggink. J. Markvoort en G Blankema De to nelisten (in ouderwetse boerencos- tuums) kregen een spontaan ap plaus Gul applaus oogstten ook Johan Meilink. Bert Krikkink. Jan- tina Klein Horsman. Carla Bek- kernens. Jan Jansen en Jan Mei link voor het blijspel „Boer Jop- per". Jan Jansen, mevr D ter Stal-Baltes, Bert Knkkink, Anton Reilink en Willemien Vruggink voor „De man met twee schoon moeders"; Anton Reilink. Johan Meilink. Willemien Vrugging en Jantina Klein Horsman voor „Pas getrouwd" Ook het optreden van de meisjes- groep van de C.J V „Lenteklokjes' die o.iv Gerda Blankema enkele balletdansjes uitvoerden en het zingen van „Hoge dennen" en „Zon, zomer en zee" door het duo Johanna Ulfman-Boode en Gerrie Vruggink-Kolkman met aan het orgel Gernt Vruggink werd met spontaan applaus beloond. De verschillende programma nummers werden door het duo Wilm en Gait (Willem Meilink en Gerrit Rensen) in dialect vlot „ge koppeld" waarby verschillende buurtbewoners op „passende" wyze op de hak werden genomen. Na de pauze werd door de dames B. Waanders-Schippers, D ter Stal- Baltes, Manetje Jansen, Jan Mei link, Johan Meilink en Bert Krik kink de komische klucht „Opoe weet het" van Sjaak Spier op de planken gezet. De tonelisten kre gen aan het einde van dit kolder ieke gebeuren een welverdiende ovatie. Al met al waren het zeer ge slaagde avonden Een spelmoment uit de komische een-acter „De man met twee schoonmoeders". De voltallige raad voor de aan vang van de vergadering op de stoep van het gemeentehuis. Ie rij v.l.n.r. wethouder J. Rietberg, burgemeester mr. Enklaar, wet houder L. Kaan, de heer J. Vuu regge en gemeentebode J. A. H. Bronsvoort. 2e rij v.l.n.r. H. Meerman, J. H. Bos- schers, mej. A. Reith, J. Wiggers, H. J. Robers, E. M. van Schooten, A. J. Nijkamp, J. Warrink, H. J. Weste rik en W. ten Berge. voor hei opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holten» Nieuwsblad Antwoordnuinme» 97 Enschede. Adr6SI Zondag a s 3 september is er weer van harte welkom Elke veertien Woonplaats: I jongerendienst in „Irene" Nude dagen wordt er om tien uur in ,Ire- Geeft op als abonnee vakantie voorbij is en we de vonge ne" jongerendienst gehouden In op het Holtens Nieuwsblad week samen in de kerk een dienst het rooster van kerkdiensten staat I hebben gehouden als opening van vermeld welke zondag er jongeren- het winterwerk beginnen we zon- dienst is We hopen dat we zondag dag aan een nieuw seizoen Jonge- veel bekenden en veel nieuwe ge- Jrendiensten Wij hopen iedereen zichten zullen zien. om enthousiast die ook voor de vakantie meedeed het nieuwe seizoen te beginnen, a s zondag te begroeten maar ook Tot zondag, tien uur in „Irene degenen die nog met eerder op de^ jongerendienst zyn geweest zyn De Jongerendienstcommissie Nadat wethouder J.L Kaan. in zijn afscheidstoespraak zowel mr En klaar als de diverse sprekers uit de raad zijn dank had uitgesproken voor de vriendelijke woorden die tot hem waren gericht, zei hij tij dens de j.l maandagmiddag ge houden raadsvergadering, dat hij tijdens zijn tienjarig raadslidmaat schap getracht heeft te doen wat zijn hand vond om te doen, wer kend vanuit zijn socialistische vi sie „Ik heb geprobeerd te werken vanuit het besef dat in de gemeente Holten best nog wat te doen was vanuit een socialistische visie, het geen wel eens is gebotst met andere partijen, maar ik meen dat we el kaar toch goed hebben kunnen vinden Het verleden overziende heb ik bepaalde dingen kunnen be reiken waarvan ik kan zeggen dat mijn werk niet voor niets is ge weest Vier jaar geleden wisten wij als College nog niet wat wij aan el kaar hadden In zowel het College als de raad heb ik wel eens een minderheidsstandpunt ingeno men. waarin de raad mij nog wel eens volgde ook. maar in het alge meen hebben wij elkaar binnen het College goed kunnen vinden en samen ook erg veel plezier gehad", aldus de heer Kaan die met name ook dank bracht aan het adres van het gemeentepersoneel voor de goede samenwerking en hun des kundige inbreng Met name zwaaide hij grote lof toe aan het ad res van zijn t'raktiegenoten H Meerman en mej A P Reith, van wie hij zei dat hun adviezen in zijn beleid als wethouder een grote rol hebben gespeeld, waarmee hij aan gaf in uitstekende samenwerking en vriendschap met hun te hebben samengewerkt. Als blijvende her innering ontving de heer Kaan uit handen van mr Enklaar een zilve ren sigarettendoos met inscriptie alsmede een Makkummer wan dbord met het wapen van de ge meente Holten Tevoren zei de eveneens schei dende H. Meerman. „Zoals u zult begrijpen had ik vandaag graag af scheid genomen als raadslid voor de P v.d.A maar dit heeft helaas niet zo mogen zijn Ik neem in ieder geval afscheid als socialist" Verder bracht de heer Meerman met name dank aan mej A P Reith en de heer L Kaan voor de bijzonder goede manier van samenwerking binnen de raadsfraktie. Tenslotte sprak hij de hoop uit dat zijn 16-jarig raads lidmaatschap er toe heeft mogen bijdragen dat Holten geworden is tot wat het nu is „Hieraan te mo gen meewerken heeft mij bijzonder veel voldoening geschonken", al dus Meerman Ten aanzien van de heer Kaan zei jij verder U was in een woord een bekwaam wethou der Ik ben ervan overtuigd als men u met had weggewerkt ik kan het nog altijd met anders zien dan had u de komende vier jaar weer als wethouder achter de groene tafel gezeten. U was een hard werker en beheerste zaken waar u zich mee bezig hield volkomen. Je hebt een pluim op de hoed verdiend en wij danken je voor alles", aldus de heer Meerman. „Namens de blijvende raadleden sprak de heer J Wiggers zijn waar dering uit aan het adres van de ver trekkende wethouders en raadsle den Met name zei hij aan het adres van de heer Kaan: „Namesns de raadsleden mag ik op deze dag van uw afscheid verklaren dat wij in het in u gestelde vertrouwen niet zijn beschaamd U hebt uw verant woordelijke taak plichtsgetrouw en eerlijk vervuld Wij hebben daar bijzonder veel waardering voor. Tenslotte bedankten zowel mej. A P Reith als de heer W ten Berge de raad voor de prettige samen werking tijdens de afgelopen jaren. Als blyvende herinnering over handigde burgemeester Enklaar ook aan de scheidende raadsleden mej A P Reith en de heren H. Meerman en W ten Berge een Makkummer wandbord met het wapen van de gemeente Holten Tenslotte werd in de Dorpsschool een receptie gehouden, waarvan een groot aantal in gemeente- diensst zijnde personeelsleden en andere belangstellenden gebruik maakte om de scheldende wethou ders en hun echtgenotes de hand ten afscheid ie drukken.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1