Recreatiegemeenschap wilde (nog) geen onaanvaardbaar uitspreken Bezwaren tegen het concept streekplan IJsselvallei Gewest „Midden-IJssel" niet in de provincie Velnwe Openbare gewestvergadering .Midden-IJssel' KUNNEN LEZEN HET RECHT VAN IEDER MENS ABC-DAG 1978 Boeken voor Haiti De sollicitant is ook een mens INFORMATIE OVER BIJSTAND Waar gaan we heen? Wat kost Holten het genest? Ernstige bezwaren tegen IJsseluiterwaardenbeleid Geen bestuurlijke en maatschappelijke relaties 8 september - ABC-dag HOLTENS NIEUWSBLAD 25 AUGUSTUS 1978 - PAG. 9 De discussienota over de ontwikkeling van recreatieprojecten en het commentaar van het Bureau Stad en Landschap op de vestiging van het recreatie-concentratiepunt bij Kaalte, hebben in de maandagmiddag in het gemeentehuis van Heino gehouden vergadering van het algemeen bestuur van de Recreatiegemeenschap „Salland" weinig diepgaande stof tot discussie opgeleverd. Zeker tot teleurstelling van een drietal Raalter boeren, die op de publieke tribune hadden plaatsgenomen en waarschijnlijk wel eens wilden weten wat de protesten van de boeren uit de buurtschap Ramele nu precies hebben uitgewerkt. De discussienota die in feite een veranderde visie op de recreatie plannen betekent, het grote project bij Raalte heeft men losgelaten, kwam nauwelijks aan de orde, al betekent het niet, zoals burgemee ster Mr. Enklaar, die de vergade ring leidde, later verklaarde, dat er bij Raalte helemaal niets zal ge beuren. De nota was wel aanleiding tot een ander protest. Burgemeester J G. Bosch van Olst toonde zich zeer te leurgesteld over het beleid van CRM ten aanzien van de IJsseloe- vers met name van de uiterwaar den en kolken. Er worden tonnen gelds van ons allen besteed, zo zei hij, voor de aankoop ten behoeve van het be houd van flora en fauna, maar de duizenden hengelsportliefhebbers worden geweerd. Hij noemde dat een treurige zaak en wilde een mo tie van de recreatiegemeenschap aan de minister richten, waarin het onaanvaardbaar wordt uitge sproken. De heer Ankoné uit Wijhe stond daarachter en de voorzitter had daar ook niet zoveel problemen .mee, maar Diepenveens burgerva der, Mr S Crommelin, wilde eerst de motivering van de minister pre cies kennen, voordat hij tot een dergelijke uitspraak wilde over gaan. Hij wilde vooral weten waarom de Tweede Kamer na het antwoord van de minister niet ver der op de zaak was ingegaan. Uit de discussie bleek nog, dat „CRM" en„Landbouw" verschil lende standpunten innemen. Tens lotte werd besloten, dat in de in no vember te houden vergadering na der op deze zaak zal worden terug gekomen. Het was Mr Crommelin, die in het begin van de vergadering, bij de vaststelling van de begroting 1979, constateerde dat met de gevraagde 87 cent per inwoner de bijdrage van de deelnemende gemeenten in drie jaar tijds verdubbeld is. Er is nog niet veel anders tot stand gekomen dan op papier De voorzitter wilde dat wel gedeel telijk beamen. Natuurlijk is er wel het een en ander gebeurd. Hij noemde o.a. het toegankelijk zijn van de kunstcollectie op kasteel 't Nijenhuis die duidelijk in de be hoefte van het publiek voorziet. De oorzaken van de hoge bijdrage moet o.a. worden gezocht in de pas santenhavens in Olst en Wijhe. Wij hebben in de laatste DB- vergadering ook onze onvrede met de gang van zaken betuigd, aldus Mr Enklaar. Met betrekking tot de discussie nota verklaarde burgemeester Bosch, erg blij te zijn, dat men na bezinning heeft besloten in plaats van grote tot kleine projecten over te gaan. De heer H. Poelhekke uit Heino vroeg naar de achtergronden van de zandwinning Hij wilde weten of hier de recreatieve bedoelingen de achtergrond vormen of dat het hier gaat om economische belangen In hoeverre kan hier hetparticulier in itiatief de helpende hand bieden vroeg hij Het leek hem een goede zaak. dat na hetgeen in Raalte is gebeurd meer aandacht aan de particuliere, kant van de zaak wordt besteed. De voorzitter wees er op, dat men het zand hard nodig heeft en dat men het „residu" ge bruiken kan voor de recreatie. De heer J. M. Kamperman uit Hel- lendoorn wees er op, dat er ver schrikkelijk veel zand nodig is. De zandboeren en de landbouw moe ten op elkaar inspelen. Voor het gat in de bodem moet er een overeen komst komen of een bestemmings plan. Het leek hem heel moeilijk met de nota daar adequaat op in te In de Nota „Zienswijze voor het gebied IJsselvallei-zuid met be trekking tot het concept streekplan IJsselvallei" (een boekwerk van ongeveer 150 pagi na's) komt het Dagelijks Bestuur van het gewest „Midden-IJssel" onder meer tot de conclusie, dat niet akkoord moet worden gegaan met de in het concept-streekplan voorgestane bevolkingsspreidin gen tegenover de verdeling van het vestigingsoverschot, zoals op genomen in het concept streekplan, te stellen de verdeling zoals opgenomen in de nota stand puntbepaling (van het gewest) (Deventer 50 75% van het migra- tie(vestigings)saldo en het reste rende deel in de verhouding 2:1:1 verdelen over Raalte, Holten en Olst). Een concentratie van het vesti gingsoverschot van 80% (op de korte termijn) 90% (op de lange termijn) in Deventer is niet reali seerbaar en is ook niet nodig om de doelstelling bestrijding van de suburbanisatie (trek naar de dor pen) te bereiken. Vanwege de werkgelegenheids- en verzorgingsfunctie in Olst en Hol ten en vanwege het voorgestane be leid ten aanzien van de niet- stedelijke gemeenten in IJsselvallei-noord is het niet aan vaardbaar dat deze kernen niet een gering deel van het vestigingsover schot wordt toebedacht; voor Hol ten dient de compensatie voor het niet kunnen bouwen op korte ter mijn een vestigingsoverschot van 50-90 personen (standpunt provin cie) en van 25-40 personen per jaar (standpunt gewest) toelaatbaar zijn. Met betrekking tot de „verzorging" komt de nota tot de conclusie, dat de regionale verzorgingsfunctie van Holten wordt onderschat in het concept-streekplan Tot zover de nota voor zover het onze gemeente betreft gaan. Hji had overigens veel waar dering voor de nota Voorzitter Enklaar wees er op, dat de recreatiegemeenschap de auto nomie van de gemeenten eerbie digt. Voor onze projecten zijn de gemeentelijke bestemmingsplan nen bepalend. De beslissingen moeten door de gemeenteraden genomen worden. Het is jammer van Raalte, maar wij kunnen dat financieel niet runnen. Wij blijven het echter van belang achten, dat er bij Raalte een concentratiepunt komt, zij het op kleinere schaal, evenals bij Deventer en Hellen- doorn. Wethouder A. J. van de Bemt uit Deventer wees er nog op, dat er een samenspel moet zijn tussen het re creatieschap en de gemeenten. De gemeenten moeten planologische voorzieningen treffen. Met kleinere projecten zal het gemakkeiyker worden om de nodige gronden te verwerven. Mr Crommelin was bang dat er misverstanden zullen rijzen. Klein schaligheid en dergelijke zijn alle maal maar relatieve begrippen. In de nota worden geen oppervlakten gegeven. Hij keerde zich tegen het aantrekken van pretparken om het allemaal economisch mogelijk te maken. De heer Kamperman voorzag, dat de zaak grandioos uit de hand zal lopen als geen goede regelingen worden getroffen. Hij pleitte voor financiële offers ten algemene bate. Met betrekking tot de zandwinning wees de voorzitter nog op een nieuw beleid van Ged. Staten ten aanzien van de ontgronding. Men gaat nu met alle belanghebbenden rond de tafel zitten. Aan het slot van de vergadering bracht de heer T. Nikkels, die na twaalf jaar niet meer in de raad van Bathmen en dus ook niet als zijn vertegenwoordiger in het recrea tieschap terugkeert, dank voor de prettige samenwerking Hij wenste de vergadering veel succes op de moeilijke weg. Ook de voorzitter bedankte de le den, die na 5 september niet zullen terugkeren. Hij sprak de hoop uit, dat men spoedig uit het papieren stadium zal geraken. Zoals vermeld in een ander bericht in dit blad wordt ter gelegenheid van de ABC-dag 1978 steun ge vraagd voor het project „Boeken voor Haïti" Op Haïti, land van bergen, gelegen in de Caraïbische Zee. leeft een volk dat van oorsprong afkomstig is van het veraf gelegen Afrika, een volk. dat tegelijkertijd waardig en vrolijk is, sympathiek overkomt, maar ook een scherpzinnig volk, dat altijd bereid is om de strijd om het be staan onder ogen te zien; helaas is 80% van de bevolking analfabeet. In de Haïtaanse samenleving, waar 80 op de 100 mensen op het platte land leven, overheerst de klein schalige landbouw die voor gemid deld 5 mensen per hectare in het levensonderhoud voorziet, slechts 2 a 3% van de kinderen die open bare lagere scholen bezoeken tre den toe tot het middelbaar onder wijs, dat wil dan nog zeggen in het laatste jaar van het lager onderwijs. Onder deze omstandigheden heeft niet alleen het analfabetisme op Haïti bijna de 80% bereikt, maar vormt de terugval naar het analfa betisme altijd een dreigend gevaar tengevolge van armoede, het schoolverlaten en de onvoldoende geschooldheid. Ongeveer 8 a 9% van de bevolking volgt onderwijs in de drie belangrijkste niveau's De Haïtianen spreken allen het Creools, maar het onderwijs wordt in het Frans gegeven hetgeen de problemen vermeerdert. Nu stemt de regering er in toe dat leermidde len in het Creools worden gebruikt b.v. een woordenboek Creools/Frans en lees-, schrijf- en rekenboekjes voor de leerlingen. Vijf leerlingen kunnen van één woordenboek gebruik maken, maar iedere leerling moet een eigen serie van zes boekjes bezitten, het geen voor 100 leerlingen een bedrag van 300 US dollar betekent, de prijs voor 20 woordenboeken, en 510 US dollar voor 600 boekjes, in totaal aan 810 dollar, nog geen f2.000.- Haïti, een land van geringe fina nciële mogelijkheden, zou reeds aanzienlijk geholpen zyn. als ten minste de jongeren les konden krij gen in het Creools, hetgeen ook het leren van de officiële taal zal ver gemakkelijken. Voor de opleiding van 3100 Haï- tiaanse leerlingen zijn 620 woor denboeken en 18.600 lees-, schryf- en rekenboekjes vereist, die een bedrag van 25.000 US dollar kosten. Het lid van de provinciale staten van Overijssel, G. Huizinga (PvdA) te Hengelo, heeft eind juni aan Gedeputeerde Staten de volgende vragen gesteld. G.S. hebben deze vragen op 15 augus tus beantwoord. De overheid, het bedrijfsleven en ieder die solliciteert kan met dit rapport zijn voordeel doen, vandaar deze publikatie. Het is verkrijgbaar bij het Ministerie van So ciale Zaken, Zeestraat 71a, Den Haag. „De staatscommissie Hessel heeft rapport uitgebracht aan de Minister van Sociale Zaken, waarin uitvoerig wordt ingegaan op de sollicitatieprocedure en in het bijzonder op de rechten van de sollicitant. Het rapport heeft als titel meegekregen: „De sollici tant is ook een mens". In dat rapport wordt wordt o.m. bezwaar gemaakt tegen het feit dat in de procedure vaak niet relevante informatie wordt ge vraagd, als burgerlijke staat, vervulling militaire dienstplicht, „afgekeurd wegens....'" en eventuele verdere informatie over de persoonlijke levenssfeeer van de sollicitant. Het is echter van groot belang dat voor de toetsing van de ge schiktheid van de kandidaat uitsluitend van belang zijnde gege vens aan de kandidaat gevraagd worden. Bewust of onbewust dreigen andersoortige informaties de sollicitatieprocedure ne gatief te beïnvloeden. Het rapport bevat aanbevelingen om deze bezwaren te onder vangen. 1 Draagt het College van G.S. kennis van dit rapport? 2. Is het college bereid de selectieprocedure, die wordt gevolgd bij het vervullen van vacatures te toetsen aan de aanbevelingen uit voornoemd rapport? 3. Is het college bereid voor zover met de thans gevolgde proce dure afgeweken wordt van de aanbevelingen van de commissie personeelszaken als het Georganiseerd Overleg daarover te in formeren en ter discussie te stellen?" Gedeputeerde Staten hebben als volgt op deze vragen geant woord. 1. Ja. 2. en 3. Wij zijn nog niet in de gelegenheid geweest het rapport van de zogenaamde commissie Hessel te bestuderen. Vanzelfsprekend zullen wij dit op niet al te lange termijn doen en daarbij nagaan of en in hoeverre het gewenst is de bij ons gehan teerde procedures en uitgangspunten te wijzigen c.q. aan te pas sen. Over dit onderwerp zullen wij te zijner tijd onder meer de advie scommissie voor personeelszaken en organisatiebeleid informe ren. Het tijdstip waarop dit kan geschieden hangt ondermeer samen met de prioriteit die aan dit onderwerp zal worden toege kend in het kader van de beantwoording van de vraag welke taken uit het rapport personeelsbeleid bij voorrang zullen wor den uitgevoerd. Indien het tot een nieuwe indeling komt dienen de gebieden Oost- Veluwe, Midden-IJssel en Oost-Gelderland onderdeel van één provincie te zijn. Evenals bij vorige gelegenheid ontbreekt voor de indeling van het gebied Midden-IJssel bij de Veluwe (tot en met Oost-Flevoland) een aan vaardbare motivering. Bestuurlijke en maatschappelijke relaties zijn er niet of nauwelijks, terwijl de relaties tussen de regio's Oost-Veluwe en Midden-IJssel en Midden-IJssel-Oost-Gelderland steeds meer gestalte hebben gekregen. De Gewestraad „Midden-IJsel" vergadert op woensdag 30 augus tus, om 20.00 uur, in het openbaar in het Postiljon Motel te Deventer. Aan de orde komen voorstellen be treffende de bestuurlijke organi satie van ons land, concept ontwerp Streekplan Oost- Gelderland en Streekplan IJssel vallei, beswaren gemeenschappe lijke paragraaf ontwerp- Streekplan Veluwe, wijziging be groting regionale Brandweersa- menwerking en Districtsgezond heidsdienst en wijziging person eelsformatie schoolartsen en school verpleegsters/assistenten van genoemde dienst. Verder komt aan de orde een voor stel de kandidatuur van Deventer als vestigingsplaats voor de Rijks dienst Wet Investeringsrekening te ondersteunen. Aanleiding daartoe is een in de raad van Deventer, met algemene stemmen aangenomen motie van die strekking, die aan de gewestraad is toegezonden De Gewestraad heeft ai eerder on derstreept, dat kwalitatieve en kwantitatieve versterking van de werkgelegenheid in de industrie en diensten noodzakelijk is Deventer zal ingevolge de stellingname van de gewestraad het centrum van werkgelegenheid moeten blijven, terwijl in Raalte. Olst en Holten de toeneming van de werkgelegen heid ongeveer gelijke tred zal moe ten houden met de toeneming van de bevolking Het Gewest zal met een stand ver tegenwoordigd zijn op de van 20 t.m. 27 september te houden Jaar beurs van het Oosten te Zutphen. In de presentatie zal naddruk ge legd worden op de activiteiten van de Sociaal-Economische Advies Commissie (S.E.A.C.). Schoolvakanties 1979 Het D B van het gewest heeft aan de colleges van B en W in het ge west toegezonden het vakantie schema voor het schooljaar 1978/1979, zoals dat in de gemeente Deventer, na overleg met de on derwijsinstellingen. tot stand is gekomen. Ook het vakantierooster van Zutphen is, voorzover van toe passing, toegezonden. Bij de toe zending is verzocht de schoolbe sturen in de onderscheidene ge meenten te verzoeken hun vakan tierooster zoveel mogelijk in gelijke zin vast te stellen. Dit standpunt stelt het dagelijks bestuur van het gewest Midden- IJssel de Gewestraad voor te on derschrijven in zijn vergadering van woensdagavond, 30 augustus (zie elders) naar aanleiding van de gewijzigde plannen voor de be stuurlijke indeling van ons land. Minister Wiegel van Binnenlandse Zaken heeft namelijk in mei aan de Vaste Commissie voor Binnen landse Zaken de voorlopige uit komsten bekend gemaakt van zijn beraad over de plannen van het vo rige kabinet met betrekking tot de bestuurlijke reorganisatie van ons land. De huidige bewindsman is van oordeel dat er niet 24 maar plm. 17 provincies dienen te komen. Volgens het dagelijks bestuur van het Gewest „Midden-IJssel", dat in de vergadering van de Gewestraad van 30 augustus (zie elders) zijn standpunt moet bepalen, wordt door de minister uiterst summier ingegaan op inhoudelijke kritiek op het door de vorige minister in gediende Wetsontwerp Reorgani satie Binnenlands Bestuur. Uit voeriger wordt ingegaan op de re denen om het aantal provincies te rug te orengen van 24 naar 17, na melijk in een elftal punten. Volgens de voorliggende plannen zullen de gemeenten in het Gewest deel uit maken van de provincie Veluwe (overeenkomstig het 24- provincie-plan. plus Oostelijk Fle voland en de gemeenten Hoevela ken, Nykerk. Scherpenzeel en Hat- tem) In het voorstel aan de Gewestraad wordt uitvoerig ingegaan op de reacties op eerdere voorstellen, de wenselijkheid van nieuwe reacties, de voorkeuren voor indeling met o.a de opsomming van een zestal alternatieven. Gedeputeerde Staten van Overijs sel hebben meegedeeld, dat zij prijs stellen op het oordeel van het Ge west over de voorstellen van de mi nister, alvorens het oordeel van de provinciale staten te vragen. Enkele leden van het dagelijks be stuur hebben hun stem voorbe houden ten aanzien van het de aanhef genoemde voorstel Zij zi len van hun mening nog laten blij ken voorafgaand of in de vergade ring van 30 augustus a.s. Indien de gewestraad zijn mening deelt, zal het dagelijks bestuur met de daar voor in aanmerking komende be sturen van samenwerkingsver banden in contact treden om zo mogelyk tot een eenstemmig oor deel te komen, waardoor met meer kracht het gekozen alternatief be pleit kan worden. Voor de realiteit van het alternatief is ook van be lang, aldus het D.B., hoe de thans bij Veluwe ingedeelde gemeenten (in het 24-provinciesplan) buiten Oost-Veluwe en Midden-IJssel staan tegenover de (nieuwe) plan nen. Het D.B. heeft daarover nog onvoldoende gegevens. Toch meent het dat de voorkeur van Midden-IJssel alvast kenbaar ge maakt moet worden. Onder het motto „Literacy, a right of every human being" wekt de directeur-generaal van de UNE SCO. Amadou-Mahtar M'Bow, de lidstaten van de organisatie op in dit jaar, waarin de 30ste verjaardag van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens wordt herdacht, bijzondere aandacht te besteden aan de 12e ABC-Dag. Zoals bekend roept de UNESCO in 1966 de 8ste september uit tot ABC-Dag (International Literacy Day) op aanbeveling van het We reldcongres van de ministers van onderwijs, dat in 1965 te Teheran werd gehouden, ter bestrijding van het analfabetisme in de wereld. Steeds meer landen gaan op de ABC-Dag het analfabetisme aan de kaak stellen, de ontwikkelingslan den door de nadruk te leggen op hun nationale onderwijs inspanningen, de geïndustriali seerde landen door de financiële hulp aan alfabetiseringsprogram ma's aan de orde te stellen en be langstelling te vragen voor het on derwijs aan buitenlandse werkne mers in hun eigen land. In Nederland zal deze 12e ABC-Dag in het teken staan van financiële steun aan een drietal projecten, waarvan twee in Bolivia en een in Haïti, die tot doel hebben de alfa betisering en de ontwikkeling vooral op het platteland krachtda dig te steunen Een uitvoerige beschrijving van de projecten in Bolivia worden op aanvrage gaarne verstrekt door het Unesco Centrum Nederland, terwijl het project „Boeken voor Haïti" onder Nederlandse Berichten in dit bulletin wordt beschreven. Het Unesco Centrum Nederland ontvangt gaarne financiële bijdra gen op postgiro 194800 met ver melding: Alfabetisering in Bolivia dan wel in Haïti. „Waarom, wanneer en hoe u bij stand krijgt", kunt u lezen in een vouwblad, zojuist verschenen by het ministerie van CRM. In dit blad wordt op beknopte wijze een aantal punten behandeld, die van belang kunnen zijn voor de (toekomstige) aanvragen van bystand. In het vouwblad wordt - omdat de bijstandsbedragen elk half jaar worden aangepast - verwezen naar een ander vouwblad dat jaarfijks in januari en in juli verschynt en waarin steeds de allernieuwste uit keringbedragen worden genoemd. Beide vouwbladen „Waarom, wan neer en hoe u bystand krygt" en „Algemene Bystandswet" - by- standsnormen en bijzondere rege lingen" zyn op schrifteiyke aan vraag gratis verkrygbaar by het ministerie van CRM, afdeling Voor lichting. Postbus 5406, 2280 HK, RUswyk. BIOSCOPEN Luxor, Brink 20, tel. 18662 week- film do 24 t.m. wo 30 aug. Opdracht voor vyf veroordeelden 16 Jr., na chtvoorstelling vry. 25 aug. 23 uur het kamp der blanke slavinnen 16 jr matinee zo 27, wo 30 aug. 14 uur Toni en de groene draak a.l. aanv. weekfilm: dagelijks 20 uur, za. 18.30 en 21 uur, zo 16.00, 18.30, 21 00 u. Luxor 2, Roggestraat 3-5, tel. 18662 weekfilm do 24 t.m. wo ".0 aug. vrouwen, praat me er niet van 16 jr nachtvoorstelling vr. 25 aug. 23-15 The eiger sanction 16 jr., aanvan- gstyden weekfilm: dagefijks 20 uur, za. 20.15, zo. 15.00 en 20.15 u. E.D.B, 1, Smedenstraat 10, tel. 13615 weekfilm. do 24 t.m. wo. 30 aug. Convoy 3e week 16 Jr., na chtvoorstelling vr 25, za 26 aug. resp. 23 en 24 uur killer elite 16 jr., aanvangstijden weekfilm: dage- lijks 20.00 uur. za. 18.45, 21.15. zo. 14.30, 18.45, 21.15. EDB 2, Smedenstraat 10, tel. 13615 weekfilm do t.m. wo 30 aug. Loo king for mister goodbar 16 jr., na chtvoorstelling vr 25, za. 26 aug. respectievefijk 23 en 24 uur Elvis: that's the way it is 16 jr. aanvan- gstyden weekfilm: dagefijks 20.15, za. 19.00,21.30, zo. 15.00,19.00,21.30 uur. Cinema, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100 weekfilm do 24 t.m wo 30 aug. Saturday night fever 12 Jr. ma tinee do t.m. zo en wo 14 uur winne- tou a.l. aanvangstyden weekfilm: dagefijks 20.30, za. 19.00, 21.30, zo. 16.30,19.00, 21.30 uur. EXPOSITIES Ruimtevaart centrum Deventer, Muntengang 1, tel. 19755 geopend ma t.m. za. 10-12 en 14-17 uur, alles over bemande ruimtevaart. Albert Schweitzer centrum Brink 80, tel. 19675 geopend di t.m. vr. 9-12, en 14-17, za. 13-16 Leven en werk van Dr. Schweitzer. Kunst rondom Openbare leeszaal Brink 70, tel. 13506 geopend di t.m. vr. 10-17.30 en 19-21, za. 10-17 uur Tentoonstelling „De Wadden". Museum De Waag, Brink 57, tel. 14556 geopend dl t.m. za 10-12.30 en 14-17, zo. 14-17 450 jaar De Waag. Museum de drie haringen, Brink 55, tel. 14556 geopend di t.m. za 10-12.30 en 14-17, zo. 14-17 Oude ganzeborden. Museum voor mechanisch speel goed, Noorderbergstraat 9, tel. 19739 geopend di t.m. za. 10-12.30 en 14-17, zo. 14-17 Oldtimers op rails. Kunstuitleen, Grote Poot 19, tel. 11848 geopend di t.m. vr. 14-18, do. ook 19-21, za. 10-12.30 en 14-17 uur. R. Varings Kunstkabinet, Korte Assenstraat 15 geopend vr en za. 13.30-17 uur. Bergkerk, Bergkerkplein vrijdag 25 augustus 20.30 uur Opho-con- cert m.m.v. Schola Cantorum en Anton Trommelen. Rielerbad, Rielerweg, tel. 23407 zondag 27 augustus 12-17 uur Lan- gebaanwedstrijden, georganiseerd door zwemvereniging „De IJssel". Lebuinuskerk, Grote Kerkhof ge opend voor bezichtiging ma t.m. vry. 10-17 uur. Bolswerksmolen, Bolwerksweg 8, tel. 15040 geopend voor bezichti ging di t.m. za. 10-17 uur. Deventer ren- en toeristenvereni ging „De Zwaluwen" zaterdag 26 augustus 8.30 uur trainingstocht vanaf het clubhuis op de Rielerenk (ook voor niet-leden) inl. W. Bek king, Amstellaan 20, tel. 21247. Botermarkt Stromarkt zaterdag 26 augustus 10-17 uur Ruilbeurs Nederlandse Vereniging van Post zegelverzamelaars. IJsselhotel, Worp 2, tel. 13520 elke zondag 14-17 uur, Pannekoeken- middag. ALMELO Palace do., vr., ma., di., wo. Convoy 16 Jr, 14.30, 20.00 uur za. zo. 14.30 idem. Varossieuau do., vr., ma., di., do. 14.30 20.00 uur Saterday night fever 12 jr. za zo 14.30, 18.30, 21 15 idem, za 23.45 uur Hete meiden uit het noorden 16 Jr. Uit de aan de Gewestraad „Midden IJssel" ter voorlopige vaststelling aangeboden jaarreke ning en balans over 1977 bfijkt, dat de bijdrage van de gemeenten in het algemeen beheer f 2,32 per in woner heeft bedragen. In de oor- spronkeiyke begroting voor 1977 was f2,32 per inwoner geraamd. Dat betekent, dat de gemeente Holten voor dit onderdeel f 20.475,37 heeft bygedragen De to tale bruto-uitgaven van het gewest bedroegen over dat jaar f 1091.178,04. De oorspronkelijke begroting ging uit van een totaal aan uitgaven van f636 529,-. De ryksbydrage bedroeg f268 180,-. De lasten van het Ontwikkelings bureau bedragen in deze rekening f0,18 per Inwoner, dat wil zeggen f 0,32 lager dan in de oorspronke- ïyke begroting was geraamd Het aandeel der gemeente Holten hierin bedroeg f 1.622,56.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 9