Succesvol presentatie Nierstichting tijdens dorpsfeest Flinke belangstelling jndosport voor kleuters SV Bato Moeder-mavo in Holten Wandelen en fietsen met de ANWB vanuit Nijverdal Landskampioen gaat „Smashen" voor „Kind en Hart" f Skip van Rooy weer Europees kampioen electronisch orgel T.T.V. O.K.I.A. buiten degradatiegevaar Oriënteringsrit Databank voorbomen Instuiftoernooi Badmintonclub Holten Tienersoos Musky' Verkoop weiland PVC/Blokkaer: Gezonde start GESLAAGD BURGERLIJKE STAND Verloren en gevonden se HOLTENS NIEUWSBLAD - 25 AUGUSTUS 1978 - PAG. 5 ,.Het was voor ons gewoon een fan tastische ervaring dat zovele Hol tenaren en zomergasten tijdens de afgelopen dorpsfeesten met een be zoek aan onze stand blijk hebben gegeven van hun belangstelling voor het werk van de Nierstichting. In tegenstelling tot onze verwach tingen mochten wij in die paar da gen zo'n 50 personen inschrijven als lid van de Nierstichting, terwijl on geveer 600 personen zich hebben aangemeld als donor." Dit zei een enthousiast gestemde H Koop man, secretaris van de onlangs op gerichte afdeling Holten van de Geboren: Peter zv HJ Aaftink en M Kooistra. Ondertrouwd: H G Vincent 24 jr en F B Zwiers 19 jr Bathmen. Overleden: S Ockels-Hoeksema 87 jr; H Udinga-Steunenberg 81 jr (overl. te Deventer) Nierstichting tijdens een gesprek met onze redactionele medewer ker. Presentatie Zoals bekend heeft de afdeling Hol ten het werk van de Nierstichting present gesteld tijdens de in juli gehouden dorpsfeesten, tijdens welke een gedeelte van de garage van expeditiebedrijf Müller aan de Smidsbelt tot voorlichtingscen trum van de Nierstichting was om getoverd. Vanuit deze stand werd aan belangstellenden allerhande informatie verstrekt over zowel de doelstelling als het werk van de Nierstichting. Daarnaast werden daarin diverse artikelen verkocht, terwijl ook een tweetal poppen was opgesteld waarvan de bezoekers de namen mochten raden, waarvan de opbrengst eveneens ten bate van de Nierstichting werd aangewend. Succes Volgens afdelingssecretaris H Koopman is deze actie een bijzon der succes geworden. „Hoewel we er bij deze eerste presentatie meer op gebrand waren een stuk be kendheid te geven aan het werk van de Nierstichting, is ook de ver koop van de diverse artikelen gro ter geweest dan wij tevoren hebben verwacht. Allen die aan dit welsla gen hebben bijgedragen zijn we dan ook in het bijzonder erkente lijk". aldus de heer Koopman, die tenslotte zei dat op donderdag 7 september a.s. een voorlichtings avond zal worden gehouden in ho tel Vosman en dat in de week van 25 september tot en met 1 oktober de nationale huis aan huis-collec te zal worden gehouden voor de Niers tichting (Zie onze agenda) De eerste les voor de moeder-mavo cursisten in een lokaal van de Dorpsschool. Op woensdag 23 augustus 1978 is in Holten de dagmavo voor volwasse nen (de zgn. moeder-mavo) van start gegaan. In een lokaal van de openbare lagere Dorpsschool vol gen ongeveer 20 cursisten, afkom- stig uit Holten. Markelo. Goor en Bathmen. op dinsdagmorgen en woensdagmorgen de door de De venter Avondscholen Gemee nschap verzorgde lessen. Ondanks enkele voorlichtingsbijeenkoms ten en artikelen in diverse bladen is net aantal aanmeldingen wat te gengevallen. Mogelijk dat er eerst een zekere drempelvrees overwon nen moet worden. In ieder geval heeft Holten er thans een nieuwe vorm van onderwijs bijgekregen. De ANWB organiseert op 2, 3, 9 en 10 september a.s. de Noetseler- bergwandeling vanuit Nijverdal (O.). Tijdens deze wandeling is men gast van het Staatsbosbeheer, dat op beide weekeinden het inte ressante en leerzame bezoekers centrum „De Noetselerberg" gra tis openstelt. Om deze tijd van het jaar staan de heidevelden, die tussen de fraaie bossen liggen, hier in volle bloei. Men kan kiezen tussen de afstan den van ca. 7, 12 en 19 km. Vanaf 1972 heeft de Nederlandse Hartstichting via haar Hartstich tingssportfonds stimulansen ge geven voor gezonde sportbeoefe ning. Prof. dr. K. Rijsdorp zwaait in zijn boek „Sport en Maatschap pij" (een confrontatie van de sport met maatschappelijke vragen) lof toe aan de ideële reclame, die in dertijd met gezondheidsslogans door de Nederlandse Hartstich ting werd ingevoerd. In de plaats van merknamen van produkten, die allerminst gezondheidsbevor derend zijn, introduceerde de Hartstichting shirtreclame als: „Bewegen is Leven" en „Doe Zelf Sport". Een topclub uit het microkorfbal, medische studenten met een mon sterfietstocht door heel Nederland - samen met bekende artiesten en politici - sportleiders C.I.O.S naar de Gymnaestrada in Berlijn, de vierdaagse-wandelaars te Nijme gen en anderen showden de op wekking van de N.H.S. metstijgend succes. De overweging van de Hartstichting was, dat de invloed van sportbeoefening in ons land op het gezondheidspatroon van de Nederlanders groot is. Ruim 3.800.000 Nederlanders beoefenen sport in georganiseerd verband Maar toch zijn er nog veel te veel landgenoten, die tot de passieven moeten worden gerekend. Daarom koos de Hartstichting in het verle den en nu voor telkens variërende publiekstrekkers in de voorste rijen van de sport, om daarmee het ge zonde bewegen te propageren In 1979 wil de Hartstichting spe ciaal de jeugd van Nederland daar toe stimuleren. Want in het Jaar van het Kind zal de Nederlandse Hartstichting voor het eigen jaart hema „Kind en Hart" heel speciale belangstelling vragen. In het voorjaar van 1978 kwam een nauwe samenwerking tot stand tussen de Haagse „Populieren Vol leybal Club" en de landkampioen „Blokkeer" uit Rijswijk. De nieuwe topclub van het vaderlandse vol leybal PVC/blokkeer gaat de kleu ren van de Nederlandse Hartstich ting hooghouden in het seizoen 1978/1979 De spontaan ontstane samenwerking van beide clubs brengt verassende elementen in het volleybal bi) elkaar. Lands kampioen Blokkeer heeft sterke herenteams en goed jeugdvolley- bal. waaronder zelfs miniteams (kinderen rond 11 jaar). P V C. heeft felle en enthousiaste damesteams. De Nederlandse Hartstichting en PVC/Blokkeer hopen vurig, dat de massamedia de ontwikkeling op de voet willen volgen. Ten faveure van Kind en Hart. In het belang van de volksgezondheid. Wat vóór hem nog nooit temanu heeft gepresteerd is nu gelukt aan Skip van Rooy (22) uit Enschede. Hij is in Hamburg voor de tweede keer Europees kampioen gewor den in het Yamaha muziekcon cours voor electronisch orgel. In oktober gaat hij opnieuw naar Ja pan om te trachten het wereld kampioenschap te veroveren. Skip van Rooy is geboren in Baarn Al Jong voelde hij zich aangetrok ken tot de muziek. Hl) kreeg weldra les op hei Kerkorgel Toen hij vijf tien was kwam hij in de ban van de moderne muziek en speelde mee in progressieve popgroepen. Hij werd nadien leerling van Bernard Druk ker aan de Rotterdamse Muzieks chool, de grootste in West-Europa met 220 docenten en 8.000 leerlin gen. In 1974 werd het voor het eerst in ons land mogelijk electronisch orgel als hoofdvak te kiezen aan het conservatorium in Enschede Skip van Rooy studeert daar sindsdien onder Drukker Hij is voorts ver- Naast de afd. gymnastiek Heeft de S.V. BATO ook al enige jaren een judogroep voor kleuters (zowel meisjes als jongens) in de leeftijd van 4 en 5 jaar. Onder zeer deskundige leiding van de terzake gediplomeerde trainer Huizinga uit Nijverdal worden deze kleintjes in vrij korte tijd op en thousiaste wijze en vooral spelen derwijze verrouwd gemaakt met de grondbeginselen van de judosport. zoals het zgn. valbreken en diverse basisgrepen. Geen wonder dat de belangstelling voor deze tak. van sport in Holten de laatste jaren leuk is toegenomen. De judosport is met name daarom zo bijzonder aan te bevelen omdat daarbij letterlijk alle delen van het lichaam aktief worden ingescha keld. ..Vaak wordt gedacht dat ju dosport niet geheel zonder gevaar is maar dat zijn pure nonsens mits deze sport wordt aangeleerd en beoefend onder deskundige lei ding. Hoewel de lessen enige weken geleden reeds zijn begonnen kun nen thans nog enkele kinderen in de kleutergroep worden opgeno men". aldus Bato-secretaresse mevr. Eggink. tijdens een gesprek met onze redaktionele medewer ker Volledigheidshalve laten wij het Bato-lesrooster voor de diverse kleutergroepen in zijn ge.ieel vol gen: (Kinderen 4 en 5 jaar). Afdeling Judo: Donderdagmiddag. Gymlokaal Lageweg 16.15-17.15 uur. Afd. Gymnastiek: Zaterdagsmorgens voor kinderen ten noorden van de Dorpsstraat; Gymlokaal Lageweg 10.30-11.30 uur. Zaterdagsmorgens voor kinderen ten zuiden van de Dorpsstraat: Gymlokaal Tuinstraat 10.00-11.00 uur. Aan de school voor verplegenden „De Zuysel" te Deventer slaagde Marian Donder tm an, Rjjssens- eweg, voor het diploma „Verpleeg kundige A". De heer J. Wegstapel. Jeurlinksweg 20 te Holten Is aan de Techn. Hoge school Twen the te Enschede ge slaagd voor het ing.-diploma „werktuigbouwkunde". Met meenemen van de hond is toe gestaan, mits aangelijnd Op dezelfde weekeinden organi seert de ANWB de Haarlerberg- en Reggedalfietstocht vanuit Nijver dal Deze tocht biedt afwisseling over veel rustige wegen en fietspa den. Langs de uitgestrekte bossen, akkers en weilanden met oude boerderijen fietst men naar keuze een tamelijk vlakke route van ca 50 km of een nogal heuvelachtige route van ca. 35 km In beide toch ten zal men enige kilometers zand wegen tegenkomen. Desgewenst kan men beide routes combineren tot één tocht van ca. 70 km. Als men de tocht op een huurfiets wil maken, dan kan deze tevoren telefonisch gereserveerd worden bij fa van Lindenberg. Stationsstraat 45 te Nijverdal. Tel. 05486-2845. De vertrekpost is gedurende de vier wandel- en fietsdagen gevestigd in „De Noetselerberg", gelegen aan de z.g. „Toeristenweg", tussen Holten en Nijverdal. waar men tussen 9 uur en 14.30 uur de routebeschrijvingen kan afhalen De prijs voor deelname bedraagt voor: Houders van het wandel- en fïetsbewijs 0.75; ANWB-leden 2.50; niet-leden 5.00; kinderen tot 12 jaar (mits onder geleide) gratis Voor een normaal retour NS be hoeft slechts de prijs van enkele reis betaald te worden. bonden aan de popgroep de Buf foons. Het Yamaha Muziekcon cours wordt jaarlijks georganiseerd onder de auspiciën van de Yamaha Muziek Stichting, een instelling zonder winstoogmerk met als enig doel de muziekbeoefening te be vorderen. Dat geschiedt onder an dere middels het concours voor electronisch orgel dat in het najaar door de winnaars uit alle delen van de wereld in Japan wordt besloten met de finale, de strijd om het we reldkampioenschap. Volgens ken ners gooit Skip van Rooy hoge ogen maar de concurrentie is uit eraard groot. Nadat Ruud Jansen twee jaar geleden voor het eerst in Hamburg zegevierde is het i.>. Je derde achtereenvolgende keer oat de Europese titel in Nederland te recht is gekomen Op het laatste touwtrektoernooi (zondag 20 aug.), meetellend voor de zomercompetitie, zijn de sterke mannen van T.T.V. O.K.I.A. er in geslaagd zich uit degratiegevaar te trekken dit ten nadele van t.t.v. „de Bizons". De organisatie was in handen van t.t.v. E.H.T.C. onder auspiën van de Nederlandse Touw- trekbond. Uitslag in de 640 kg B. Klasse: 1. Sportzicht 8 punt, E.H.T.C. 8 pun ten; 2. O.K.I.A. 6 punten, Bussloo 6 punten; 3 Bisons 2 punten; 4. Noordijk 0 punten. Eindstand na "8 toernooien. 1. Sportzicht 74 punten, 2. Bussloo 60 punten; 3. E.H.T.C. 37 punten; 4. Noordijk 27 punten; 5. O.K.I.A. 25 punten; 6. Bizons 17 punten. Ten overstaan van notarissen A J Westmaas te Markelo en J M. Grobbe te Wierden had ten ver zoeke van de heerG H. Bannink te Dijkerhoek in café-rest. „Het Bonte Paard" de publieke verkoop plaats van een perceel weiland aan de Oude Deventerweg (hoek Tro- mopsweg) in Dijkerhoek, groot 0.98,20 hectare. Het perceel^atwaa ingezet op f 55.000 - werd gekocht door de heer A. v.d. Pol te Loo- Bathmen voor f71.000 - Verloren: zilveren schakelarm band oud type; boekje met werk- bonnen, gouden dameshorloge, gouden trouwring „H. Oonk"; kleine bruine tas met portemon- naie f 100.- en andere bescheiden, blauwe kinderbril; gele plastic Quick regenjas, blauwe sport- broek; paarse handdoek; zwema bonnementvan „in het Veld" rood kinderfietsje, zilveren armband „Bettina". Gevonden: trainings jack; hoc keysticks, vest; manchester wind jack. T.T.V. „Sportzicht" promoveert naar de A. klasse en T.T.V. „Bi zons" degradeert naar de C. klasse De trainingen van T.T.V. „O.K.I.A." zijn i.v.m. de zomerstop stilgelegd en beginnen weer in ok tober. Op zondag 10 september a.s. van 12.00-17.00 uur organiseert de Badmintonclub Holten een instuif toernooi voor leden van de B C H en alle inwoners van Holten, ouder dan 16 jaar. Voor hen die geen rac- Nu de vakantieperiode voor bijna iedereen weer voorbij is, gaat tie- nersosiëteit Musky ook weer van start. De openingstijden zijn hetzelfde gebleven als het vorige seisoen: woensdagmiddag van twee tot vijf uur. vrijdagavond van half acht tot half elf en zondagmiddag van half twee tot half zes Vanaf vrijdag 25 augustus a.s. zijn alle jongeren van 12 t.m. 16 jaar weer van harte welkom in de gezel lige ruimte van Musky om te luiste ren naar muziek, te dansen, te schaken en noem maar op De toe gang is gratis. De Motor- en Automobielclub ..De Holterberg" organiseert zaterdag» avond 26 aug een oriènteringsni van pl.m 35 km De rit Is uitgezet binnen de gemeentegrenzen. De MAC rekent weer op een groot aantal deelnemers in het bijzonder van vakantiegasten uit Holten en omstreken Er kan aan de rit wor den deelgenomen in de sport en tourklasse. De gemiddelde snel heid is laag gehouden zodat men al rijdend kan genieten o.a. van de na tuur in na-zomerse tooi en de bloeiende heide. De start is om 19.00 uur bij clubhuis „De Blester" in de Stationsstraat waar vanaf half zeven kan worden ingeschreven voor deelname. Er zijn weer een aantal mooie prijzen te winnen. ket hebben, zal de club rackets ter beschikking stellen. In alle spelty pes zullen wedstrijden worden ge organiseerd. dus zowel in het en kelspel alsook in het (mixed) dub belspel. Om allen met deze sport kennis te laten maken, kan ieder een gratis meedoen. Wel dient men zich op te geven voor 9 september 20 00 uur bij: Rini Verbrug, Looi- kolkstraat 3. tel. 27 57 Frans van Gennep, Canadastraat 93, tel. 30 66 De BCH rekent op een grote op komst. In september start Grontmij met een databank voor bomen om te bewerkstelligen dat de vraag naar en het aanbod van oudere bomen beter op elkaar worden afgestemd. De praktik leert dat veel bomen, die al tot een redelijke wasdom 15 30 jaar) zijn gekomen, ten gevolge van wegreconstructies, aanleg van leidingen, etc. sneuvelen. Bomen, die elders bijvoorbeeld in stadver- nieuwingsgebieden, nieuwe woon wijken en recreatiegebieden, van grote waarde zouden kunnen zijn De databak is een administratief systeem dat inzicht verschaft In de „bomenmarkt" van een bepaald gebied. Bomenbeheerders als gemeente lijke plantsoenendiensten, Provin ciale Waterstaat, Rijkswaterstaat en Waterschappen ondersteunen de noodzaak tot het registreren van de vraag naar en het aanbod van bomen. De deelnemers/contribuanten ont vangen op gezette tijden een over zicht van het bomenbestand, on derverdeeld naar soort, variëteit, beschikbaar aantal, standplaats, leeftijd, diameter, grondsoort. Ook wordt vermeld op welke termijn de bomen beschikbaar komen Te vens kan op verzoek tussentijdse informatie worden verkregen. In dien dit op prijs wordt gesteld, worden de aan te bieden bomen door Grontmij visueel beoordeeld. De proefneming start in september voor de provincies Groningen, Friesland. Drenthe en Overijssel Inmiddels ls aan bomenbeheerders gevraagd of zij In principe willen deelnemen aan de databank.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5