Wethouder L. Kaan opende nieuw zwembassin „Twenhaarsveld" Afscheid in de gemeenteraad Zondagssdioolnieuws Holten komt eindelijk weer tot woningbouw Holtense middenstanders doen mee aan Bloemenaktie 10LTENS NIEUWSBLAD Gemeente Holten Voorafgaand aan start Zwemvierdaagse BUSTOCHT i\ieow ANÏÏB- kantoor te Deventer Samenstelling nieuwe Gemeenteraad Officiële publicatie HOLTENS NIEUWSBLAD HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 25 augustus 1978 30e jaargang no. 34 Hoofdredacteur J Wlggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Plv v. hoofdred./secr. W Beijers Enkweg 5. tel. 05483-1234 Red. medewerker D J. Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff 6.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Nadat de zwemliefhebbers reeds vanaf 23 juni een duik konden nemen in het nieuwe zwembassin van het openluchtzwembad „Twenhaarsveld", vond maandagavond de officiële opening plaats van dit nieuwe zwem bassin, voorafgaand aan de start van de zwemvierdaagse. In aanwezig heid van een aantal genodigden, waaronder het voltallig gemeentebe stuur, hoofden van plaatselijke scholen, leden van de sportcommissie etc. werd dit nieuwe gedeelte officieel in gebruik gesteld door de wet houder van sportzaken de heer L. Kaan. Nooit gedacht In zijn openingstoespraak herin nerde de heer Kaan aan het be kende gezegde „Lang gewacht - stil gezwegen. Nooit gedacht - toch ge kregen". „We hebben op deze uit breiding inderdaad heel lang ge wacht. Toen ik in 1968 lid werd van de gemeenteraad was het al een wens van alle raadsfrakties te ko men tot een uitbreiding van het zwembad. Door de steeds toene mende stroom van zomergasten in Holten werd de situatie in het zwembad op mooie zomerse dagen zo datje aan je buurman in het bad knoest vragen even de adem in te houden om kopje onder te kunnen gaan. Een beetje overdreven, maar de noodzaak tot uitbreiding werd ten volle door het College van B. en W onderkend, doch de financiën lieten het niet toe De Gemeente raad hield echter vol en de nood zaak tot uitbreiding werd een vast punt voor de algemene beschou wingen van alle frakties tijdens de begrotingsbehandelingen, doch het antwoord was steeds hetzelfde: Geen geld. Totdat in het najaar van 1973 de Pasco een subsidie beschikbaar stelde in het kader van de ruilver kaveling, ten bedrage van f350.000,-, hetgeen later werd ver hoogd tot f425.000,-, te besteden aan een object dat ten goede zou l Zoals bekend zal de nieuwe gemeenteraad, die op dinsdag 5 september aantreedt, als volgt zijn samengesteld. Het over zicht bevat de juiste adressen van de raadsleden. Hun telefoon nummers zal men er zelf bij moeten zoeken. C.D.A. en Gemee ntebelang zijn overeengekomen, dat zij als grootste partij elk een wethouder zullen leveren. Het worden de heren H. Stege- man en J. Warrink. Partij 1. J. H. Bosschers. Dijkerhoekseweg 32, 7451 LV Holten C.D.A 2. J. H. van der Harst, Houtweg 25, 7451 DT Holten P.v.d.A. 3. J. B. Metsemakers-Rouwé, Nagelhoutstraat 47, 7451 ED Holten P.v.d.A. 4. A. Moeliker, Canadastraat 37, 7451 ZJ Holten P.v.d.A. 5. A. J. Nijkamp, Boschkampsstraat 28, 7451 GC Holten C.D.A 6. G. J. V/. Reilink, Diessenplasstraat 48, 7451 DD Holten Gemeentebelang 7. H. J. Robers, Raalterweg 15, 7451 KZ Holten V.V.D. 8. E. M. van Schooten, Oude Deventerweg 45,7451 LT Holten Gemeentebelang 9. H. Stegeman, Lichtenbergerweg 7, 7451 RP Holten C.D.A. 10. J. de V/aard, Ab Jansenstraat 16, 7451 EB Holten V.V.D. 11. J. Warrink, Rijssenseweg 8, 7451 GZ Holten 12. H. J. Westerik, Tuinstraat 14, 7451 EX Holten Gemeentebelang C.D.A. 13. J. Wiggers, Kolweg 14. 7451 AC Holten C.D.A. Burgemeester: Mr. W. H. Enklaar. Oude Stationsweg 4. 7451 ME Holten Gemeentesecretaris: G. J. Langenbarg. Oude Diepenveenseweg 9, 7451 CK Holten komen aan de bevolking van onze gemeente. Besloten werd dit sub sidie te besteden of aan de bouw van een sporthal of aan de uitbrei ding van het zwembad. De bouw van de sporthal werd mo gelijk door een D.A.C.W.-subsidie. zodat nu eindelijk een lang gekoes terde wens in vervulling kon ko men. Stil gezwegen werd er intus sen bepaald niet. Toen een aanzien lijk gedeelte, nodig voor de investe ring. beschikbaar zou komen, kwamen de tongen pas goed los over de vraag welke uitbreiding er moest komen. Ik hoef de vaak ver hitte discussies in raads- en com missievergaderingen en ook onder de bevolking, hier niet te herhalen, maar bepaald stil is het niet ge weest Tot de raad in haar vergade ring van 13 april 1976 besloot het bestaande bad uit te breiden met een open bassin van 25x12,5 meter. Pas daarna werd het zo stil dat me nigeen het niet meer zag zitten en er ernstige twijfels rezen of het pro ject nog wel doorgang zou vinden. Maar achter de schermen werd druk gepraat, overlegd en gere kend en nadat in januari 1978 hier de bulldozers waren verschenen ging het zeer snel en toen op 23 juni j.l. de eerste zwemmers een duik konden nemen in het nieuwe bad konden we na zoveel jaren verzuch ten: Toch gekregen!" aldus de heer Kaan. die tenslotte hulde bracht aan allen die aan de bouw hebben meegewerkt, waaronder de Grontmij te Zwolle, aannemersbe drijf Gebr. Ten Brinke te Enter, de Holtense bedrijven Bevin en Van Bruggen (technische installatie) en de diverse gemeentelijke diensten die bij de bouw betrokken zijn ge weest. Met name prees de heer Kaan ook het zwembadpersoneel voor het feit dat zij de hinder van de nieuwbouw uitstekend hebben op gevangen, waarna hij het nieuwe bassin voor geopend verklaarde. Warme douches: Namens alle scholen te Holten, die met het schoolzwemmen veelvul dig gebruikers zijn van het zwem bad bracht drs. P Bakker, rector van de Scholengemeenschap Hol ten, de dank over voor deze nieuwe uitbreiding maar presenteerde nog wel een wens voor de aanleg van een warme douche-installatie. „Hoewel het water van dit zwem bad wordt verwarmd is het boven water soms wel eens wat erg koud en het zou ideaal zijn wanneer de kinderen na het schoolzwemmen nog even gebruik zouden kunnen maken van een warme douche", al dus de heer Bakker. Pick-nick tafel: Namens de gezamenlijke bedrijven die bij de bouw betrokken zijn ge weest bracht de heer R Veldhuis, inspecteur van de Grontmij te Zwolle, het gemeentebestuur en de gemeentelijke diensten dank voor de prettige wijze waarop tijdens de bouw kon worden samengewerkt en bood het zwembad een pick nicktafel aan die een plaatsje kreeg op het voorterrein bij de kantine. Geweldige deelname. Namens het kantinepersoneel en kantinebaas ome Jan werd door Eja Wessels aan burgemeester mr. W H. Enklaar een zwem-duikbril en een strandbal aangeboden. Maar liefst 850 deelnemers verschenen op de eerste avond aan de start dat is bijna driemaal zoveel als in 1976 toen de zwemvierdaagse voor de eerste keer werd georganiseerd en ruim tweehonderd meer als het vo rig jaar. Onder de deelnemers die maandagavond „te water gingen" was de 72-jarige mevrouw Sisouw- de Zilwa uit Den Haag die met va kantie in Holten is. Ze verklaarde vast besloten te zijn om vier avon den de tien voorgeschreven baan tjes te zwemmen om in het bezit te komen van de medaille. De Hol tense Muziekvereniging „H.M.V (met drumband en majorettes) gaf aan de officiële opening van het nieuwe bassin een extra feestelijk tintje Dinsdagavond gaf een aan tal jongelui, leden van de Bergrui- terponyclub een demonstratie en was er gelegenheid om per pony wagen een ritje te maken over de zonneweide. De rit-prijs kwam ten goede aan de Stichting Paard rijden Gehandicapten Holten. Donderdagavond - toen er evenals dinsdag- en woensdagavond weer rond 900 deelnemers waren - gaf de Boerendansgroep „De Hoólter Daansers" een demonstratie. Prijsuitreiking Vanavond zit het er op voor de bijna 900 deelnemers. Tussen 18.00 en 20.00 uur heeft men de gelegen heid de laatste meters van deze_3e zwemvierdaagse af te leggen. Ver der ziet het programma voor van avond er als volgt uit: plm. 19.15 uur trekking van de verloting van zwemclub Twenhaarsveld, plm. 19.40 uur officiële uitreiking van de medailles aan de oudste en jongste deelnemers door de heer H Ruste- biel, voorzitter van de Sportcom missie van de gemeente Holten en vanaf plm. 20.00 uur kunnen de overige deelnemers hun medaille in ontvangst nemen. HALLO JONGENS EN MEISJES Wij hopen dat jullie allemaal een fijne zomervakantie hebben gehad en net als wij weer zin hebben om met de zondagsschooluurtjes te beginnen. Jullie herinneren je vast nog wel dat we het zondagsschoolwerk af gesloten hebben met een bijzon dere dienst in de kerk. Dat was fijn om zo te sluiten. Daarom willen we nu ook weer zo beginnen. Zondag a.s. 27 aug. is er een feestelijke dienst in de N.H. Kerk aanvang 10.15 uur, waar we jullie samen met je ouders hartelijk voor uitnodigen. Ds. A. V/. Berkhof en ds. V/. Vons leiden deze dienst samen. Gaan je ouders niet mee, en willen jullie zelf wel naar deze dienst toe, dan kun nen jullie verzamelen bij de Dorps school en gaan dan onder zondags schoolleiding gezamenlijk naar de kerk. Zondag 3 sept. verwachten we jullie dan allemaal weer in de Dorpsschool. Breng gerust je vriendje of vriendinnetje mee. Vanaf 4 jaar is iedereen van harte welkom. Tot zondag a.s. allemaal. Met vriendelijke groeten Het zondagsschoolpersoneel. De gemeenteraad komt maandag, 28 augustus, om 14.00 uur, in open bare vergadering ten gemeente huize bijeen o.a. om afscheid te nemen van de aftredende wethou ders en raadleden resp. de herern Rietberg en L. Kaan, en mej. A.P. Reith, W. ten Berge, en H. Meer man. De onlangs onstaande vaca ture (mebr. F.M. ter Doest) bleef onvervuld. Aan de orde komt verder een voor stel tot het aangaan van een over eenkomst met Gemeenschappelijk Eigendom B.V. te Amsterdam, in zake de realisering van het partiële bestemmingsplan „De Haar" en een voorstel tot wijziging van de begroting van het grondbedrijf over 1978 betreffende de intrekking van bijdragen in het nadelig saldo bouwrijp maken terrein rioolzui veringsinstallatie in de Haar. Uit een bij de agenda gevoegde statis tiek van de door de raad in de zit- Wanneer op 5 september e.k. een nieuwe raad zal optreden, zullen de heren J. Rietberg en L. Kaan daarin niet terug keren. In verband daarmede stellen wij gaarne de mogelijkheid open, om van hen afscheid te nemen, op 28 augustus a.s. van 15.30-17.00 uur in de hal van de openbare lagere Dorspschool, Tuinstraat 15, alhier. Burgemeester en wethouders van Holten W. H. Enklaar, burgemeester. S. Vuuregge, loco-secretaris. U ontvangt een fraaie j'' Parker-Jotter ballpoint ais u een nieuwe abonnee opgeeft. Als de gemeenteraad er maan dagmiddag mee accoord gaat zal de gemeente met de F.G.H.-Vast- goed, Gemeenschappelijk Eige ndom B.V., te Amsterdam een overeenkomst aangaan, waarbij genoemde B.V. aan de gemeente zal verkopen het aan haar toebe horende perceel grond 2.75.00 ha. (voorheen van J.A. Kolling) in de Haar voor de prijs van F. 9,40 per m2, zulks ter realisering van het partiele plan „De Haar". Voorwaarde is dat deze verkoop I een onverbrekelijk geheel vormt w met verkoop door de gemeente Gebruik dw< aamg aan genoem(je g.v. van totaal 73 Adres: I kavels, bestemd voor de bouw van raatafe BÉ fl I 16 vrijstaande woningen, 18 half- 'MÉ ra IP& ij oonPaflSg vrijstaande woningen. 18 eenge- hBhI Geeft op alt abonnee zinswoningen (gesloten bebou- IJIJ B Bfl op het Holtens Nieuwsblad wing) en 21 geschakelde woningen. \A* /meVr I De bouw van deze woningen zal voor het opgeven I moeten geschieden overeenkom- van een Adres: f stig een aan de overeenkomst ge- nieuwe abonnee. wnnnnlaats kli hecllte verkavelingstekening Het Inzenden aan: p W houdt in, dat op de te verkopen ka- HoHena Weuwablad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V vejs meer dan de genoemde Antwoordnummers? jaar/per jaar. aantallen woningen mogen worden gesticht. De kavels zuUen worden verkocht tegen de prijs op basis van de op de datum van het raadsbe sluit tot verkoop geldende exploi tatie-opzet (bouwrijp zijnde) beho rende bij het betrokken bestem mingsplan. Het bouwrijpmaken van de gronden (aanleg wegen, rio lering, verlichting, enz.) zal door of vanwege de gemeente worden uit gevoerd. Het in eigen hand houden van de uitvoering van deze werk zaamheden, achten B. en W een goede zaak, temeer omdat ook het normale onderhoud van deze wer ken. na het gereedkomen van het plan. voor rekening van de gemee nte zal zjjn. Op basis van het opgestelde ver kavelingsplan houdt de gemeente nog de beschikking over 35 kavels voor de volgende woningen: 4 vrijstaande, 12 halfvrijstaande en 19 eensgezinswoningen (gesloten bebouwing). Daarmede bedraagt het in dit plan te realiseren aantal woningen 108. De commissie ruim telijke ordening en de commissie gemeentewerken hebben over J' voorstel een gunstig advies uitge bracht. Deze week zal in Holten een Bloe menaktie van start gaan, waaraan een aantal middenstanders hun medewerking hebben toegezegd. Zjj zullen 260 gezinnen bloemen of freren, zonder dat deze hiervoor ook maar iets behoeven te doen of te kopen. Aan 5 gezinnen zullen elke week boeketten worden aangeboden, al leen maar als een beau-geste en een herinnering aan de deelnemende winkeliers. Ditwaarfijk aardige ge baar van de neringdoenden zal on getwijfeld door de ontvangers op prtfs worden gesteld. Deze aktie die deze week begint duurt een jaar lang, zodat dus totaal 260 gezinnen tot de uitverkorenen zullen gaan behoren. En wie zal zulke verras sing niet op prijs stellen? De deelnemende bloemist bezorgt tingsperiode september 1974 t.m. augustus 1978 behandelde zaken blijkt o.m. dat het aantal voorstel len heeft bedragen 859. Met uitzon dering van de begrotingswijzigin gen waren dat er 406. Het aantal vergaderingen heeft 61 bedragen, met daarin aan de orde gestelde in gekomen stukken 524. Het aantal mededelingen bedroeg 22. De raadsleden stelden 158 vragen, welke door burgemeester en wet houders beantwoord werden. Er werden (door de burgemeester) 4 ouderjaarstoespraken gehouden en het aantal bladzijden notulen vergaderingen van de raad bedroeg 776. Deze gegevens houden in, dat de raadsleden zich de moeite heb ben getroost plm. 4 meter en 30 centimeter papier door te worste len. Aangezien de heide weer volop in bloei staat, organiseert de VW Holten een bustocht langs de bloeiende heidevelden op de Holter-Haarler en Lemelerberg. De tocht wordt gehouden op woens dag 30 augustus a.s. Vertrek vanaf het VW kantoor, om 14.00 uur. Te rug om plm. 17.30 uur. Prijs per persoon f5.50. Vooral voor de dorpsgenoten welke niet in het be zit zijn van een auto is dit een unieke gelegenheid om vanuit de bus de mooie bloeiende heide te aanschouwen. Er wordt een kleine pauze gehouden, waar u een uit zicht hebt wat beslist de moeite waard is. U kunt zich opgeven aan het VW kantoor. Tel. 15 33. Zie ook adver tentie elders in dit blad. •K De burgemeester van Holten is verhinderd maandag 28 augustus a.s. zijn wekelijks spreekuur te houden. De burgemeester v.n. W.H. Enklaar ook de bloemetjes. De aktie wordt gecoördineerd door Eurofleur te Veendam. De deelnemende winkeliers zijn: Fotografie Henk Muider, Oranje straat 29, tel. 18 89; Disco Dorres- teyn, Larenseweg 14, tel. 23 92;B.V. Gebr. Schuppert, Dorpsstraat 31, tel-. 12 23; Juwelier - opticiën G.J. Aaftink, Smidsstraat 2, tel. 12 83; van Bruggen C.V., Kerkstraat 10, tel. 12 75; Wonink's Modecentrum, Oranjestraat 3, tel. 12 35; Fa. van de Maat, Dorpsstraat 10, tel. 15 38; Slagerijen Kalfsterman, tel. 13 66 en 13 72; Fa. Gervedink Nijhuis, Dorpsstraat 43, tel. 14 80; Garage Schuppert BV, Oranjestraat 30, tel. 13 63; Lammers Technische Instal latie BV, Dorpsstraat 55, tel. 19 01; Bloemenmagazijn „Marjo", Oran jestraat 27, tel. 16 11. Advertentie-adviseur: W. FREDERIXS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot 's woensdags 15 00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Burgemeester H. Posthuma van Deventer opent donderdag, 7 sep tember, het nieuwe ANWB-kantoor te Deventer aan de Gedempte Gracht. De officiële openings plechtigheid is 's middags om vier uur. Tot nu toe was Holten wel haast aangewezen op Enschede, omdat dit meer in de lijn ligt dan Apeldoorn, Arnhem of Zwolle, waar al langer kantoren van de ANWB zijn gevestigd. In Deventer en om streken heeft men zich tot nu toe moeten behelpen met een mobiel kantoor, dat twee keer in de week naar Deventer kwam.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1