Nationaal concours-hippique te Bathmen Veel belangstelling voor zwemvierdaagse Uitgekiend oefenprogramma kleuters 4 en 5 jaar Veel belangstelling voor vijfde lustrum zwemwedstrijden Bussloo Welskpoiyfestiji in Apeldoorn „Berg en Bos" DUIVENSPORT Programma Sporthal 't Mossiok" Successen voor ponyruiters Wil jon. en pupillen Show van Appaloosa paarden en pony's op 27 augustus a.s. Zaterdag 19 aogostos Competitie Klaverjasclub start weer Bergruiters boekten fraaie successen Goede start s.v. Bato HOLTENS NIEUWSBLAD - 18 AUGUSTUS 1978 - PAG. 5 Evenals vorige jaren organiseert de Landelijke Rijvereniging Bathmen een nationaal concours op zondag 27 augustus. Dit wordt dan het 31e concours, georganiseerd door deze rijvereniging. Het terrein is evenals de laatste jaren weer nabij de ma nege 't Ruiterkamp, op grond van de familie Kleinen-Traast. Het programma begint om 8 uur v.m. met individuele dressuur en a(delingsdressuuur, o.a. achttallen en viertallen, waaronder hebben ingeschreven enkele achttallen die reeds diverse keren kampioen van Nederland zijn geweest, o.a. de Hamelandse Ruiters, Gorssel- Zutphen enz. Bij de individuele dressuur klasse Z komen zeer be kende dressuurruiters naar Bath men, waaronder mej. Bettie Clau sen met Diamond uit Zaandam, evenals mevr. Eenink uit Zelhem met Kitty. Zij was al diverse keren kampioen van Nederland. Het middagprogramma begint om 12 uur met een springconcours in de klasse M, daarna de tuigpaarden rubriek Limiet klasse, vervolgens springconcours klasse Z. In deze klasse nemen deel goede spring- combinaties van Nederland. Om ongeveer half drie start men met de eenspannen tuigpaarden open klasse, in deze klasse wordt de ge- meenteprijs van Bathmen verre den. Ook voor deze klasse weer de beste tuigpaarden van Nederland, van de Hippische Sportbond. Om 15 uur volgt de prijsuitreiking van de Z dressuur, die 's morgens is verreden, evenals het extra onder deel, der ZZ dressuur, de hoogstge- plaatsten van deze beide onderde len geven om 15 uur een demon stratie van hun kunnen op het hoofdterrein. Dit belooft een erg aantrekkelijk onderdeel te worden. Hierna volgt de tweespannen tuig paarden limiet klasse. Om half vier de grote parade, van plm. 200 paar den o.l.v. de instructeur, de heer A. Besselink uit Harfsen. Na de pa rade de tweespannen tuigpaarden open klasse, gevolgd door puis sance springconcours, daarna eenspannen tuigpaarden gereden door dames. Als slotnummer een concours voor tandems tuigpaar den. t Het bestuur van de Landelijke Rij vereniging is er alsnog in geslaagd een extra onderdeel in te lassen, namelijk een demonstratie- nummmer dressuuur van interna tionaal niveau, dat nog niet eerder in het oosten van het land is ge bracht. Het wordt verreden door mej. B. Clausen van de Zaanse Rui ters en mevr. J S van Heek van de Lonneker Ruiters De officiële opening zal in de loop van de middag plaatsvinden door burgemeester P. W Bazen van Bathmen. Het gaat goed met de Holtense Zwemvierdaagse. In 1976, toen het initiatief werd genomen om ook in Holten een zwemvierdaagse te or ganiseren, trok deze ruim 300 deelnemers, in 1977 groeide het uit tot een groot evenement met ruim 600 deelnemers en ook nu zal weer een groot aantal Holtenaren, van jong tot oud, aan de zwemvier daagse meedoen. De vóórinschrij ving verloopt zo voorspoedig, dat de organisatoren voorzichtig ho- Zaterdag 12 augustus jl. was er een kringconcours in Vriezenveen, ge organiseerd door de „Vjennerui- ters". De Holter ruiters hadden waarschijnlijk een goede dag. JUNIOREN: Al. BI en B2 nemen deel aan het Blauw Wit jeugdtoer- nooi. Uiterlijk aanwezig 12.30 u. Rohda Raalte C3 - Blauw Wit Cl 13.30, 12.15. Programma junioren voor woens dag 23 aug. Blauw Wit Al - Timmerbokaal Te Haarle vertrek 18.00 Heeten B2 - Blauw Wit BI 19.00, 18.15 Raalte Cl - Blauw Wit Cl 19.00.- 18.00 PUPILLEN. Heeten Dl - BI. Wit D2 10.00 u. v. 9.15 uur Heeten D2 - BI. Wit D2 10.00 u v. 9.15 u., BI. Wit El - Heeten El 10.00 u.. BI. Wit E2 - Heeten E2 10.00 u„ BI. Wit E3 - Sp. Ryssen E3 11.00u., BI. Wit F1 - Sp. Ryssen Fl. 11.00 u. want het acht-tal behaalde de eerste prijs met 127 punten, en het vier-tal was ook le met 111 punten. De overige prijzen waren: Ring 1, B-l: le prijs Ina Bosschers, Akimbo, 60 punt; Ring 2, L-l: 7e Solita Bak ker, Robbedoes, 125 punt. Ring 4, L-l: 2e Joyce v/d Sluys, Mark, 134 punt, 5e Miijam Bruins. Stendy, 130 punt.; Ring 5, M: le Erma Brouwers, Ascot, 135,5 punt. Springen klasse L, cat. D: le, Rikus Bronsvoort, Aprice. Springen klasse M, cat. C: le Alice Bruins, Sabine. Springen klasse B, cat. B 2e Jacob de Koff, Compie. 10e Herman Lo- deweges, Zorro. Springen klasse B, cat. C: 2e Arnold ter Maat, Duke. Springen klasse B, Cat. D: le Mir jam Bruins, Stendy, 4e Joyce v/d Sluys, Mark. Op woensdag 6 september, begint de wekelijkse competitie weer van H.K.C. 75, om half acht in het Kol- nös, Hoffesstraat. Nieuwe leden, zowel dames als heren, zijn van harte welkom, aldus -het bestuur. Het ziet er naar uit dat de Rabo- bankstedendriehoeklangebaan op zaterdag 19 augustus het eerste lustrum in het recreatiegebied Bussloo kan vieren met een recor daantal deelnemers aan de zwemwedstrijden. Deze indruk krijgt het organisatiecomité om dat er inmiddels een groot aantal inschrijvingen is binnengekomen, onder meer van bekende wedste- lijke clubs zoals de Meeuwen uit Amsterdam, startgemeenschap De Kwakel uit Utrecht en HZC/de Robben uit Hilversum en verder van een groot aantal oostelijke clubs, maar ook vrij onbekende verenigingen als de Kempvis uit Spijkenisse. Een volledige overzicht van deel nemers kan nog niet worden gege ven omdat de meeste inschrijvin gen traditiegetrouw op de slui tingsdatum binnenkomen. Ook kwalitatief kan de vijfde Rabo- bankstedendriehoeklangebaan rekenen op sterke ceelname omdat deze wedstrijden meetellen voor het landelijke klassement (Zwem- kroniekbekers) en de Overijsselbe kers. Drie nationale kampioenen hebben zich reeds aangemeld: Lex Bruinink (De Aa), Heidi Calot en Rob Ravesteijn (de IJsselmeeu- wen) en ook staan er al winnaars van de afgelopen langebanen op Bussloo op de deelnemerslijst. De Deventenaar Rene Dekker (de IJ- sel) won in 1976 en 1977 de 2 kilome ter schoolslag bij de heren. Ook dit jaar is hij van de partij, maar hij ontmoet sterke tegenstand, bij voorbeeld van de nationale jeugd kampioen Lex Bruinink (de Aa), die dit jaar op de Amsterdamse Bosbaan als tweede aantikte en langebanen in Haarlem en Spaarnwoude op zijn naam schreef. Ook op de adspirantennummers kan de Rabobank-Stedendriehoe- klangebaan op sterke deelname rekenen Guus Razoux-Schulz (Thialf), baanrecordhouder op de 800 meter vrije slag, start nu op de kilometer omdat hij overging naar de leeftijdsgroep tot veertien jaar. Brigitte Woudenberg (AZC), dit jaar goed voor brons op de nati onale kampioenschappen, start op de 800 meter in de leeftijdsgroep tot twaalf jaar. Bij wijze van proefstaat er een veteranenwedstrijd op het programma en ook daar komt kwa liteit aan de start gezien de aan melding van Reijn Exaito (AZC), ex lange afstandkampioen van de Op zaterdag 2 september 1978 zal de. Nationale Keuring van Appa- Zondag 13 augustus organiseerde de „Schalkruiters" uit Schalkhaar een uitnodigingsconcours. Hieraan werd deelgenomen door niet min der dan 200 combinaties van ver schillende verenigingen uit de om streken Ook werd deelgenomen door leden van de „Bergruiters" die goede resultaten behaalden. In de dressuur klasse L, werd J. Morris met luitenant eerste met 134 pun ten. Een derde plaats behaalden A J. Steenhuis met Brace Borough met 130 punten en A Broekhuis met auteur „S" met 129 1/2 punten. Bij het springen klasse L werd na barrage over een verkort parcours J Morris met Okidoki zevende en P. v. Heeren met Polytrix achtste. In de klasse Z werd A. Broekhuis met Auteur ,,S" tweede. In het Jachtspringen klasse M/Z be haalde hy met hetzelfde paard een derde plaats. loosa paarden en pony's worden gehouden in Hengelo Gld. Meer dan 160 Appaloosa's zullen deze dag strijden om de Nationale titels binnen het stamboekver- band. Het Appaloosa paard, dat bekend staat om haar exclusieve kleur en aftekening, geniet volop belang stelling in binnen- en buitenland. In Hengelo Gld. waar vele paarden- en ponyrassen reeds jarenlang ge keurd worden, zullen de Appa loosa's voor het eerst hun opwach ting maken De liefhebbers van paard en pony binnen en buiten ..Hengelo Gld kunnen op 2 septembef de zoge naamde indianenpaarden. bekend van vele t.v -serie's. in levende lijve aanschouwen. Vanaf 9.00 uur 's morgens worden in 2 keunrïgsbanen exterieurkeu- ringen gehouden met in de middag enkele zadelrubrieken en een ge kostumeerde presentatie Tot slot zal er een kleurrijk défilé worden gehouden in samenwer king met het Nederlands Fjorden- paarden Stamboek. Fraaie aan spanningen met Fjordenpaarden en gekostumeerde Appaloosa-rui- ters zullen de dag besluiten Voor toeschouwers volop ruimte om te parkeren. Gratis entree Zaterdag 2 september is Hengelo Gld. weer paardenstad Het natuurrijke park „Berg en Bos" te Apeldoorn zal op zaterdag 26 augustus 1978 wederom gevuld zijn met honderden Welshpony's. Dit kleurrijke ponyras binnen het decor-rijke park van puur natuur, zal ongetwijfeld zorgen voor een schitterende dag, die u niet mag missen. Een zeer strenge selectie is toegepast, om een uitgelezen col lectie van de allerbeste kwaliteit, af te vaardigen naar Apeldoorn. Af 9.00 uur 's morgens worden de keuringen aan de hand gehouden met direct hierna (plm. 13.30 uur) de strijd om de nationale titels Het middagprogramma biedt een wervelende show voor „elk wat wils". Goedgekeurde hengsten voor de fokkerij zullen stryden om de springtitel. De veelzijdige heng sten onder deze groep laten ook hun kunnen in de dressuurring zien. Aangespannen pony's in en kel- en dubbelspan zullen tonen, dat jongen oud plezier kan beleven met Welshpony's. Nieuw op het programma is, dat 4 afdelingen (Noord- Oost- West en Zuid) elk met zes rijpony's deelne men. waarvan er drie verplicht zijn de dressuurproef af te leggen, drie verplichtzijn deel te nemen aan het springconcours en alle zes zich als bestgaande rfjpony moeten pre senteren. Via een puntensysteem waarby de onderdelen dressuur- springen en bestgaande rypony apart worden beoordeeld, zal één der 4 afdelingen met het etiket naar huis gaan. „de meest veelzijdige Welshpony's binnen haar grenzen te hebben" Zaterdag 26 augustus 1978 wordt een onvergetelijke Welshpony- show Fokkers kunnen met zonder gebruikers en gebruikers kunnen met zonder fokkers Fokkerij en verrichtingen worden deze dag ge toond. Voor slechts f 0 90 voor vol wassenen en f 0 60 voor kinderen tot 15 jaar kunt u de poorten van „Berg en Bos" betreden. Op de bosweide binnen het park „Berg en Bos" kunt u gratis onze gast zyn Slechts eén ding behoeft u dan te doen - dat is komen naar Apel doorn. Maandag 14 augustus jl. heeft de afdeling gymnastiek van de S.V. „BATO" weer het startsein gege ven voor een uitgekiend oefenpro gramma voor het komend turnsei- zoen. Op grond van een jarenlange ervaring werd tijdens de voorbe reiding met name een hoogst inte ressant pakket met sterk varië rende turnoefeningen samenge steld voor de kleuters vanaf vier jaar (zowel jongens als meisjes). Tijdens een interview met onze re dactionele medewerker zei BATO-secretaresse mevrouw Ten Velde onder meer, dat met de komst van de sporthal de moge lijkheden tot sportbeoefening in Holten gelukkig aanzienlijk wer den uitgebreid. „Het spreekt van zelf dat het aantal sportverenigin gen in Holten de laatste tijd dan ook sterk is toegenomen, waardoor bij de bestaande verenigingen de grote ledentoeloop van enige jaren geleden wat is weggeëbd. Teneinde toch de nodige nieuwe ledenaan- was te kunnen aantrekken bete kent dit dat je als vereniging bij zonder veel aandacht moet schen ken aan zowel de kwaliteit van de lessen als aan de samenstelling van een gedegen en populair oefenpro gramma. Maar de aanwinst van nieuwe le den is uiteraard niet ons eerste of enige motief geweest om een aan trekkelijk oefenprogramma bp te stellen. Integendeel. Met de komst van de sporthal dienden zich voor BATO een aantal nieuwe moge lijkheden aan waar we jaren op hebben gewacht, zoals de moge lijkheid tot het organiseren van gymnastiekuitvoeringen of zelfs wedstrijden. Uiteraard is het stre ven van de vereniging erop gericht bij dat soort evenementen opti maal voor het voetlicht te treden. Voor de training betekent dit een juiste indeling van de diverse leef tijdsgroepen en een uitgekiende en trapsgewijze opbouw van het oe fenprogramma. Tijdens de voorbereiding van het nieuwe seizoem hebben we daar aan ook nu weer grote aandacht besteed. Met name voor de kleuters in de leeftijd van vier en vijf Jaar werd voor dit seizoen een bijzonder boeiend en populair oefenschema samengesteld, dat erop gericht is de kinderen spelenderwijs met de turnsport vertrouwd te maken en het is onvoorstelbaar te zien hoe snel met name de kleintjes tot bij zonder aardige prestaties weten te geraken. Hoewel spelenderwijs worden de oefeningen, zowel op banken, klim- rek als lange mat voor deze kinde ren bijzonder serieus genomen. Be langrijk is ook dat je de betrokken heid van deze kleintjes tijdens de lesuren opvoert naar een climax. Vandaar dat we de lesuren dan ook steeds afsluiten met een populair spel", aldus mevrouw Ten Velde. LESUREN Uit een oogpunt van verkeersvei ligheid worden de lessen gegeven in de gymzalen aan zowel de Tuin straat als Lageweg. Voor kinderen van vier en vijf jaar zijn de trainin gen als volgt: Woonachtig ten noorden van de Dorpsstraat: Gymlokaal aan de Lageweg, elke zaterdagmorgen van 10.30 tot 11.30 uur. Leidster mej. A. Doornebos. Woonachtig ten zuiden van de Dorpsstraat: Gymlokaal Tuin straat. elke zaterdagmorgen van 11 tot 12 uur Leider de heer H. Brons voort. Belangstellenden zijn van harte welkom een kijkje te nemen tijdens genoemde lesuren. Verdere inlich tingen telefoon 2000. Comb, Schuppert-Kreijkes had snelste duif Op zaterdag 12-8-1978 waren „de Bergvliegers" met 87 jonge duiven in St. Ghilain (België). In een snelle vlucht werd de afstand van plm. 275 km- overbrugd. De duiven wer den om 8.00 uur gelost en de eercte duif arriveerde om 11.50 uur. Het gemiddelde lag op ruim 70 km. per uur. 1. Com. Schuppert-Kreykes; 2. 11. 13 14 G. Steunenberg; 3. A. ten Dam 2; 4. 9. 10 12. 15 H. J. ten Vel de; 5 E. Veneklaas, 6 8. Comb. Eg berts; 7 Joh. Veldhuis, 16. H. van Beek; 17. M. Lodeweges. KLEDINGHUIS voor SPORT MODE HOLTEN. IN 1 CENTRUM TELEFOON voormalige kring Twente-IJssel- streek. Prestatietochten Veel zwemclubs nemen ook deel nemers mee voor de recreatieve prestatietochten, die ook open staan voor recreanten die geen lid zijn van een zwemclub. Dat de pres tatietochten er zijn voor jong en oud blijkt ook uit de voorinschrij ving met veel jeugdzwemmertjes van de IJsselmeeuwen en een nog steeds groeiend aantal leden van de „veteranenafdeling" van de Apeldoornse Zwemclub. Over het aantal deelnemers aan de prestatietochten valt nog geen zin nig woord te zeggen omdat de re creanten en trimmers zich tot een half uur voor de start nog op het wedstrijdterrein kunnen aanmel den. Het organisatiecomité is ove rigens hoopvol gestemd: de rap porten over de waterkwaliteit (voor elk KNZB-evenement een vereiste) zijn gunstig, de deelname aan zwem-trimactiviteiten zit landelijk sterk in de lift en bovendien is de watertemperatuur op Bussloo nu al ideaal. Alleen het weer op de wedstrijddag zelf is nog een onze kere factor. Het parcours wordt opnieuw beveiligd door tientallen leden van de Apeldoornse Vrijwil lige Reddingsbrigade. In 1974,1975 en 1976 behoefden de vrijwilligers nauwelijks in actie te komen. In 1977 zorgden fris water en erg slechte weersomstandigheden wél voor een gering aantal uitvallers. Gezien de goede watertempera tuur ziet het er naar uit dat de red dingsbrigade bij de komende Ra- bobank-Stedendriehoeklangebaan een rustige dag te wachten staat. Het organisatiecomité heeft trou wens wel een goede tip in huis om kramp te voorkomen: gymschoe nen en sokken aanhouden tot vlak voor de start! Het inschrijfgeld is ook dit jaar niet verhoogd. Voor drie gulden kan men meedoen aan een prestatietocht over 250, 500 of 1000 mctpr De medailles liggen al weer met kilo's tegelijk klaar voor de volhouders, want het organisa tiecomité houdt er terdege reke ning mee dat het topjaar 1976(1396 deelnemers) bij dit eerste lustrum wordt overtroffen. Programma 11.55 uur opening door wethouder A.J van den Bemt (Deventer); 12.00 uur wedstrijd 800 m. vrije slag (tot twaalf jaar); 12.30 uur presta tietocht 500 meter (inschrijven tot 12.00 uur): 13.00 uur wedstrijd 2 ki lometer schoolslag senioren; 13.45 uur prestatietocht 250 meter (in schrijven tot 13.15 uur); 14.15 uur wedstrijd 2 kilometer vrije slag se nioren. 15.00 uur wedstrijd 1 kilo meter vrije slag (tot veertien jaar); 15.10 uur wedstrijd 1 kilometer vrije slag (vanaf 30 jaar); 15.30 uur pres tatietocht 1 kilometer (inschrijven tot 15 00 uur). pen op een nieuwe record deelname. De zwemvierdaagse in zwembad Twenhaarsveld wordt dit jaar ge houden van maandag 21 augustus tot en met vrijdag 25 augustus a.s. Zoals bekend, bestaat de zwem vierdaagse uit het op 4 van de 5 be schikbare avonden een afstand zwemmen van 500 meter per avond. De jongste en oudste deelnemers (tot en met 10 jaar en van 60 jaar en ouder) mogen volstaan met 250 me ter per avond. Uit de 5 beschikbare avonden mag men zelf de 4 avon den kiezen waarop men de vereiste afstand aflegt. Wanneer men a.s. maandag begint, mag men dus een van de daarop volgende dagen overslaan; begint men pas op dins dag, dan kan dat uiteraard niet. Dat betekent tevens dat aanmel ding nog mogelijk is, uiterlijk tot dinsdagavond. De organisatoren adviseren echter niet te lang met aanmelden te wachten, want bij aanmelding aan de start kan men niet garanderen dat men al direkt na afloop van de zwemvierdaagse de medaille in ontvangst kan ne men. Officiële opening nieuw bassin Direkt voorafgaande aan de start van de zwemvierdaagse, a.s. maandagavond, wordt om om streeks half zeven het nieuwe ge deelte van het zwembad officieel geopend door wethouder L. Kaan. Deze officiële gebeurtenis is alleen voor genodigden toegankelijk. Een half uurtje later, dus om 7 uur, gaan de hekken open voor de deel nemers en toeschouwers van de „wemvierdaagse, waarbij H.M.V. voor vrolijke muziek zal zorgen. Op deze feestelijke openingsavond ontvangen alle deelnemers een herinneringsvaantje. Van dinsdag- tot en met vrijdagavond kunnen de deelnemers steeds vanaf 6 uur in het zwembad te recht. Attrakties en aktiviteiten Alle avonden zijn er attrakties en andere aktiviteiten, zoals kegelen, balgooien, touwtje trekken, doels- chieten, ponyrijden en een verlo ting. Bij een informatiestand van de afdeling Holten van de Neder landse Nierstichting kan men alle gewenste informatie over het werk van deze stichting krijgen. Ook is er alle avonden barbecue, een curiosa- en een bloemenkraam. Op donderdagavond, om half 8, is er een optreden van de folkloristische boerendansgroep „De Hoolter Daansers" en op vrijdagavond wordt een muziekgroepje ver wacht. Op deze laatste avond wor den uiteraard ook de medailles uit gereikt. De bloemenkraam zal er dan ook nog zijn, zodat familie en vrienden de zwemvierdaagse deel nemers op de traditionele wijze kunnen huldigen. Deelname aan de zwemvierdaagse kost slechts f4,-, entreegeld inbegrepen. Het in schrijfgeld moet bij de aanmelding (aan de kassa van het zwembad) worden voldaan. Men ontvangt dan direkt de deelnemerskaart en de originele zwemvierdaagse- sticker. Toeschouwers hebben alle avonden gratis toegang. Zwembad gesloten Tijdens de zwemvierdaagse is zwembad Twenhaarsveld voor het recreatieve zwemmen dagelijks vanaf 17.45 uur gesloten. In de zwemvierdaagseweek ligt tevens de training van zwemclub Twen haarsveld stil en worden ook geen particuliere zwemlessen gegeven. Deze zwemlessen worden inge haald op 29 en 31 augustus en 1 sep tember a.s. voor de week van 19 tot en met 25 augustus 1978 MAANDAG 8.10-15.30 Diverse scholen 18.00-22.30 Badmintonclub DINSDAG 8 10-16.10 16 30-23.00 Diverse scholen Mintonette WOENSDAG 8 10-16.30 Scholengemeenschap 18.30-20.00 Mintonette/Badmintonclub 20.00-23.00 Badmintonclub DONDERDAG 8 10-15 30 Diverse scholen VRIJDAG 8.10-16 10 20.00-21.00 Diverse scholen Zaalvoetbal (hr. Schwartei Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Alle overige reserve ringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportzaken (tel. 1666).

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5