Nieuwe Rode-Kruis postzegels op 22 augustus HELP Yan het erf der kerk NS ia Ie strijd tegen voettalsupportermndalisme 11." aktueel AGENDA 1 lies CAMPARI Weekenddienst V arkens- vlees- festivaS JanVruggink autoj®5' H.M.V. VRAAGT VOO! HAAI ORKEST EN DRUAM3AND LEERLINGEN eiken elementkasfen Leem rei ze meubelen S. BAKKER Recept AANBIEDING! NEOLTINO TEKENTAFEL VAM DER STOUW - RUSSEN HOLTENS NIEUWSBLAD - 18 AUGUSTUS 1978 - PAG. 3 Hebt u ze woensdagavond (16 au gustus) op de televisie gezien, Leen Jongewaard en Pieter Lutz, die in Socuterazendtijd op onhandige wijze de aandacht vestigden op de nieuwe Rode Kruis-postzegels? Ogenschijnlijk ging het allemaal heel amateuristisch toe, maar op professionele wijze werd daarmee de boodschap gebracht waarom het gaat: Koop tussen 22 augustus en 30 september zoveel mogelijk Rode Kruis-zegels. Eens in de vijf j aar geeft de PTT één of meer postzegels met een toeslag voor het Nederlandse Rode Kruis uit. Dit jaar gaat het om een meer- vormige emissie: een nierzegel van 40 cent, een hartzegel van 45 cent (beide zonder toeslag) en een Rode Kruis-zegel van 55 cent met 25 cent toeslag, bovendien wordt deze laatste zegel ook in een speciaal velletje van drie stuks uitgegeven, aan de bovenkant waarvan de tekst „Voor hulp altijd, overal, ie dereen" staat en aan de onderkant de verkoopdagen worden vermeld. Tenslotte brengt het Rode Kruis voor dit velletje ook nog een bij zonder passepartout in omloop, dat zekr de belangstelling van fila telisten zal hebben. Leen Jongewaard en Pieter Lutz waren voor de televisie als het ware met een repetitie voor het filmpje bezig, maar vertelden intussen precies wat gezegd moest worden; dat het Rode Kruis zuinig met het toevertrouwde geld omgaat, dat het Rode Kruis steeds meer geld nodig heeft om al zijn hulpverle nende werk te kunnen voortzetten, dat het Rode Kruis altijd in actie is, dat het Rode Kruis onpartijdig is en helpt zonder aanzien des pers- oonsBovendien werd een aantal foto's van Rode Kruis-hulp ge toond, waarbij zogenaamd de bege leidende tekst ontbrak, maar ook dat gebeurde opzettelijk, omdat die foto's geheel voor zichzelf spra- ken. Het tv-filmpje eindigde met een re- vue-achtig liedje, waarin o.m. werd gezongen: „Als U binnenkort toe vallig bij een postkantoor binnen loopt, zorg dan dat u vooral Rode Kruis-postzegels daar koopt" en voorts: „Het Rode Kruis mag met zijn werk nooit stoppen. Plak deze dingen door dik en dun op elke en veloppe". Die aansporing is gericht tot de gehele bevolking. Tussen 22 augustus en 30 september zijn de bijzondere postzegels op alle post- Ned. Herv. Kerk 8.30 u. en 10.15 u. ds. W. Vons. Extra coll. Prot. Interk. Thuis front. Oppasdienst: mevr. Louws-Wissink en Gerrie Lo- man. Na de 2e dienst koffiedrin ken met gasten in „Irene". 10.00 u. Interkerkelijke kamp dienst in tent aan de Borkeld- weg. Voorganger ds. G.W.H. Peddemors Geref. Kerk 8.30- 10.00 en 19.15 uur ds. W.F.M. Lindeboom van Zwfjnd- recht. In alle diensten is de le coll. voor TH/VU/NBG en de 2e voor rente en aflossing. Kinder oppas (10.15 u.) Mevr. Veldhuis-Willems, mevr. Grit- Liebeek (res.Henriëtte Kolk man). Mevr. Saalmink-Stam, mevr. Veldhuis-Bos (res. mevr. Hulsman-Veldhuis). Na de 2e dienst „koffle-uurtje" met de vakantiegasten in gebouw „Re- hoboth" 10.00 uur Interkerke lijke kampdienst in tent aan de Borkeldweg. Voorganger ds. G.W.H. Peddemors. R.K. Kerk Zaterdag: 17 uur, zondag: 9.30 uur. Dijkerhoek 9.30 uur ds. A.W. Berkhof. Ge- zinsdienst. Afscheid zondags school. Extra coll. Prot. Inter kerkelijke Thuisfront. Okkenbroek 9.30 uur ds. J.F. Grimm van wy- he. Uitgangscoll. Algemeen kerkewerk Nieuw Heeten Zaterdag 19.00 uur - zondag 8.00 u. en 11.00 uur. kantoren verkrijgbaar. In vele postkantoren heeft het Rode Kruis ook aparte verkoopstalletjes, waar ook de passepartouts verkrijgbaar zijn en in talloze plaatsen in het land brengt het Rode Kruis de ze gels nog op andere wijzen aan de man De Rode Kruis-postzegel, een ontwerp van prof. Wim Crouwel, toont een wereldkaart waarop een groot rood kruis via vele kleine kruisjes zijn afspiegeling vindt, waarmee tot uitdrukking wordt gebracht dat het Rode Kruis overal helpen wil waar dat nodig is; plaat selijk, nationaal en internationaal. U kunt dat Rode Kruis helpen door deze postzegels aan te schaffen. <D 9 9 9 0 O O pOSSKHViS „Steunt het goede doel en koop er meteen een boel", om met nog een andere uitspraak uit de film te ein digen. De orkes topleiding geschiedt in samenwerking met de muzieks chool Holten-Rfjssen Deze opleiding kost f 125.- per leerling per jaar en gaat begin september van start. De drumbandopleiding start begin oktober en wordt verzorgd door de drumband instructeur. De kosten hiervoor bedragen f 4.- per maand. Mi nimum leeftijd leerlingen: 10 jaar. Aanmelding dient zo spoedig mogelijk te geschieden bij de heer W. Goorman (tel. 1513). In verband met het aantal beschikbare' instrumenten kunnen slechts een beperkt aantal leerlingen worden geplaatst. Ook hier geldWie het eerst komt, die het eerst maalt. Aan de clubs en de supportersvefT enigingen hebben de Nederlandse 'Spoorwegen dezer dagen gevraagd of zij zelf - riaast hetgeen N S doet - hun supporters willen begeleiden. En als dat zo is wil men graag we ten, wanneer en met welke treinen, met hoeveel mensen, enz gereisd zal worden. Van hen wordt ook ge vraagd N.S. tijdig te informeren over wijzigingen in het programma en dergelijke. Ook aan de KNVB is die vraag voorgelegd, waarbij men graag zou zien dat de KNVB met zijn wedstrijdkalender er rekening mee houdt dat bepaalde clubs niet tegelijk een uitwedstrijd spelen. Zo ver is het dus al gevorderd met het vandalisme van voetbalsuppor ters, dat men dergelijke maatrege len moet treffen. NS heeft zich intensief voorbereid op de komende voetbalcompetitie en gaat straffe mandekking toe passen in de strijd met voetbal vandalen. Spoorwegpolitie en de mensen v.an Exploitatie hebben zich, in de voorbereiding hetgeen NS waar schijnlijk weer te wachten staat, vooral beziggehouden met de pre ventieve begeleiding van de voet balsupporters. SPECIALE AANBIEDINGEN 250 cm. breed/massieve fronten in diverse modellen Komt ze zien bij ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht. Uitsluitend na tel. afspraak. Zwaluwstraat 31. Goor Tel. 05470-4113 BATHMEN: IN IDEEENBUS SUGGESTIE VOOR MEER ONDERLING CONTACT De hervormde gemeente te Bath- men mag dan redelijk overzichte lijk zijn, het kan nog beter. En daar wordt ook aan gewerkt. Om te be ginnen is er al weer enige tijd achter in de kerk een ideeënbus. Daarin kwam onlangs een brief van twee gemeenteleden met het voorstel om de bezoekers van de kerkdien sten, die graag in contact zouden komen met andere leden van de gemeente, daartoe de gelegenheid te bieden. Idee hierachter: in Bathmen zijn er nog heel wat mensen, die door wat meer contacten zich beter thuis zullen voelen in de hervormde, en heel de Bathmense gemeenschap. Ook mensen die er pas wonen kun nen daarmee gebaat zijn. De suggestie is positef ontvangen. Te beginnen is september zal één keer per maand een ontmoetings zondag worden gehouden. Op die zondagen, zo is de bedoeling, zullen bij toerbeurt zich gezinnen be schikbaar stellen om gasten mee naar huis te nemen voor de koffie. Hieronder een smakelijk recept met o.a. rosmarijn. Rosmarijn is een sierlijke groenblijvende struik, afkomstig uit het Middellandse Zeegebied. Hier blijft het klein en bescheiden, maar in zijn vaderland kan rosmarijn uitgroeien tot een manshoge struik die geurt tot ver in het rond. Rosmarijn is zeer pit tig, men moet er met wijsheid mee omspringen.. Prik enkele „naald jes" in het vlees. Rosmarijn hoort bij varkensvlees. Benodigdheden 1 pond varkensvlees, 2 paprika's, 4 tomaten, 1/2 pond uien. 1/2 cham pignons. 2 preien, uienpoeder, mespuntje chili-poeder, boter of margarine, rosmarijn, selderij, ket- japsaus, zout, peper, kerrie, vlees- kruiden, paprika- en knoflookpoe der, azijn. Varkensvlees in stukjes snijden, zouten en kruiden. Dan ongeveer 5 minuten laten staan in wat soja saus (ketjapsaus). Boter bruin la ten worden. Uien snijden (niet te fijn) en laten fruiten; varkensvlees Slijterij-Wijnkoperij Stationsstraat 10 Holten Tel. 05483-1375 I meebakken. Flinke scheut ketjap saus toevoegen tot het geheel don ker van kleur wordt. Goed roeren. Beetje water en een scheutje azijn toevoegen met nog wat ketjapsaus. Dan ongeveer een uur laten sudde ren en tegen het eind een toefje sel derij erby. Met boontjes en droge witte rijst opdienen. Men wil een zo vlot mogelijk en ge ruisloos vervoer verzekeren, zodat andere reizigers geen last zullen ondervinden van de vandalen on der de supporters. Men moet daar bij natuurlijk goed bedenken, dat met alle supporters schuldig zijn zijn aan vandalisme. Het zijn er misschien maar weinigen, maar zij worden uit welke motieven ook. in hun daden niet belet door anderen. Belangrijk bij de daadwerkelijke begeleiding is. vólgens NS, de sup- portersschare zoveel mogelijk ge concentreerd te vervoeren. Intens ieve surveillance in de trein moet dan tot resultaat hebben, dat ver nielers en herrieschoppers niet aan bod komen En loopt het dan toch fout dan krijgen ze direct lik op stuk. Belangrijk in het hele gebeuren is de communicatie met de Centrale Meldkamer. Men beschikt thans over een zendernet met 30 posten. Eind van het jaar hoopt men dit te hebben uitgebreid tot 69 posten en dan bestrijkt men het hele land. Met de in de aanhef genoemde maatregelen hoopt men de even tuele ontwikkeling zo goed moge lijk te kunnen opvangen. met formica bord Jolly 360 gr raumachine bordmaat 75x105 Haarsïraat 28, tel. 05480-24 06 bordmaat OTS 80x120 ff B I incl. BTW Een intekenlijst voor aspirant gastgezinnen ligt al achter in de kerk. HET WORDT TIJD DAT WIJ KERKMENSEN WAKKER WORDEN INZAKE WERKLOOSHEID. „Het wordt tijd dat wij kerkmensen wakker worden", Aldus drs. J. van de Wal, directeur van de Her vormde Stichting- voor Diako- naal-Maatschappelijk Werk in de provincie Groningen. Hij schrijft dit in een bijdrage over werkloos heid in het mededelingenblad „Kontakt" van de Groningse Pro vinciale Kerkvergadering. Oud-zendingspredikant Van de Wal: Eén miljoen mensen in onze samenleving, die geen baan heb ben en voor wie er voorlopig ook geen baan is. Als we dat bedenken, kunnen we dan werkelijk nog zeg gen: „ze" willen niet werken; als „ze" maar 3 maanden uitkering kregen, dan zouden „ze" heus wel aan de slag gaan. Het wordt tijd dat wij kerkmensen wakker worden. Het wordt tyd, dat wy ons realiseren, dat zo praten onbarmhartig is, lijnrecht in tegen spraak met de diakonia van de ge meente van Christus. Mensen wor den voor het feit dat ze werkloos zijn door deze houding veroordeeld dagelijks, óók door kerkmensen! Enkele suggesties, die ds. Van de V/al doorgeeft, voor wat wij als ge meente van Christus kunnen doen: 1Vooroordelen met betrekking tot werklozen bespreekbaar maken: laten zien hoe onbillijk en wreed ze zijn, en wat ze bij mensen aanrich ten. 2. Elkaar „bevragen" over wat „werk" voor ons betekent. Hebben we betaald werk nodig om „iets" te zijn in de maatschappij? V/at ver wachten we van ons werk? V/at zegt de Bijbel ons op dit punt? 3. Het gesprek zoeken met werklo zen: hoe ervaren zij hun niet>kun- nen-werken en hun positie in de maatschappij? 4. Gespreksgroepen voor werklo zen onderling stimuleren: de erva ring van o.a. het project „Mensen zonder werk" in Groningen wijst uit, dat werklozen elkaar nodig hebben om zich bewust te worden, dat ze niet waardeloos zijn. 5 Bekendheid geven aan en actief ondersteunen van initiatieven en voorstellen om mensen zonder werk de gelegenheid te geven zin vol werk te doen, of anderszins in te schakelen. Voorbeelden- - Vrijwilligersvacaturebank te Groningen voor mensen die al lan ger dan een halfjaar werkloos zijn). - Het voorstel van het project „Mensen zonder werk": laat lang durig werklozen van 45 jaar en ou der de kans krijgen zonder beper kingen of gevaar voor hun uitke ring te doen wat ze willen, eventuele verdiensten moeten ver rekend kunnen worden met hun uitkering. ZONDAG 20 T M. 27 AUGUSTUS Actie Holtens Fonds voor Int. Hulpverlening. MAANDAG 21 AUGUSTUS 14.00 uur: Openbare vergadering algemeen bestuur Recreatiege meenschap Salland ten gemeente huize van Heino. Maandag 21 augustus 19.00 uur Aanvang van de Zwem- vierdaagse in het zwembad „Twenhaarsveld". Donderdag 24 augustus 14.00 uur Reünie oud-leerlingen in verband met 75-jarig bestaan Espelo-school, in tent bij het erve „Appa" (Stevens). 19.30 uur Revue in de feesttent. Vrijdag 25 augustus 14.00 uur Reünie oud-leerlingen in verband met 75-jarig bestaan Espelo-school. 19.30 uur Revue in de feesttent. Zaterdag 26 augustus School- en volksfeest in Espelo. Terrein erve „Appa" (Stevens). Zaterdag 26 augustus Heide wandeltocht 1978. Startbu reau Gebouw „Irene". Bos- chkampsstraat, groepen voor beoordeling 14.00 uur. Zaterdag 26 augustus 19.00 uur start Oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" bij café „De Biester". MAANDAG 28 AUGUSTUS 19.30 uur. Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize. Roemeense Renault de Dacia op de markt Nieuwe Suzuki motorfiets Fiat Fiorino bestel Grootste traktor ter wereld van General Motors Cadillac met boord-computer In Ford Granada kan klimaat beheerst worden Miljoenen uren verloren in files Weer een Ufo, of nieuw techniek in een auto -V:"; .;v - ARTS J F. Sytsema, Keizersweg 32, teJ. 18 70. Spreekuur 11.00 en 16.00 uur. By spoedgevallen bel len. 05483-18 70 Wijkverpleging Zuster F Rutgers, Constantijn- laan 2, Bathmen, tel. 05704-25 73 bgg 05700-2 27 OO.Spreekuur wijkverpleegkundigen en uit gifte verpleegartikelen maandag-vrijdag van 13.30- 14.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat Ziekenvervoer Garage A. Müller, tel. 17 45 bgg J.Aanstoot, tel. 29 80 en 13 38 Ziekenfonds Spreekuur donderdag van 18.30 20.00 uur, Dorpsstraat 16. Zuigelingen consultatiebureau Elke donderdag van 8.45-11.30 uur in het Groene Kruisgebouw Tandarts HF. Steunenberg. Pastorie straat 42, Holten, tel. 05483- 14 33 Spreekuur voor spoedge vallen: 5.00- 5.30 uur nam. Fysiotherapie Alle werkdagen Groene Kruis gebouw. G. J. Kraaij, tel. 22 99 Dierenarts W.C.W. V/armelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04 Maatschappelijk werft Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening „Midden-Overijssel" Dorps straat 16. tel. 27 84. Spreekuur maandag t.e.m. vrijdag 8.30-9.30 uur Gezinsverzorging Spreekuur maandag t.e.m. vrij dag, Dorpsstraat 16, tel. 27 84. Tijdens de weekends zijn maat- sch. werk en Gezinsverz. be reikbaar onder nr. 05486-1 64 65. Wachtdienst vleeskeurings dienst T.e.m. zondag 20 aug. B. Groot Obbink, Kozakkenstraat 2, tel. 15 25. Maandag t.e.m. zondag 27 aug. W. ter. Schure, Verzetstr. 54, tel. 27 15. Aangifte van ge- storeven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 05483-13 18. Storingsdienst Zaterdag 19 t.e.m. vrijdag 25 au gustus: Electra: J. Kolkman, Gaardenstraat 13, tel. 13 68. Gas: H.J. Kolkman, Churchill- straat 99, tel. 30 16 Politie Telefoon: 31 52 - 26 65 en 26 55. Na 6.00 uur 's avonds bellen 05200-7 12 34. Brandweer Telefoon 22 22 (dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3