Laatste „Houthakkersfeest" prachtig geslaagd Bloemen magazijn ,Margo' heropend Buurtvereniging dagje lit Viswedstrijden voor bejaarden Kerkdiensten Dijkerhoek HOLTENS NIEUWSBLAD Perpskoningin gewond bij aanrijding Bode en gewonden Dank U wel! Drie dagen feest Programma Interkerkelijk Recreatiewerk HERVATTING REPETITIES De heer J. Sinnema overleden VAKANTIE REDAKTIE Gemeente holten ERFBEPLANT1NG LANGS TROTTOIRS. I I Vrijdag 11 augustus 1978 IOITENS NIEUWSBLAD 31 Lememsprijs f 10.- per half jaar. f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holten» Nieuwsblad kor het vijfde en laatste „Hout- ikkersfeest" in dit seizoen dat Uderavond 3 augustus plaats kd in de dorpskern bestond on- finks de wat minder gunstige (eersomstandigheden toch weer en grote belangstelling. Het aan- a'i bezoekers, waaronder zeer veel lakantiegasten, bedroeg zeker kan de wedstrijd die bestaat uit de (nderdelen houtzagen, hout- kruien, touwtrekken en mast- klimmen namen vier ploegen deel. beker die voor de winnende beschikbaar werd gesteld de Holtense Handelsvereni- r werd gewonnen door het ze- ■ende van de S V. „Holten" De (jloeg bestond uit Gerard Willems, ;rtus van Lies, Jan ten Velde, s ten Veen, Jan Wissink, Henk ieijk en coach Henk Beldman De d-zwarten behaalden 14 van de 16 maximaal te behalen punten Op de Postweg ter hoogte van Kappert had donderdagavond 3 aug. om plm 18 00 uur een verkeer songeluk plaats waarbij Dorps feestkoningin Hennie Deijk ge wond raakte. Het ongeluk ont stond doordat de door haar be stuurde Renault in een onoverzich telijke bocht tegen een auto van het zelfde merk van H P uitRijssen botste,die uit de richting Holten kwam. Hennie werd met een gebroken rechtervoet en schaafwonden naar het St. Geertruiden ziekenhuis vervoerd maar mocht na behande ling mee naar huis De bestuurder van de andere auto en de naast hem zittende mej DO. Borkeld. Rijssen liepen lichte ver wondingen op De beide Renault's waren totalloss. Door de rijkspolitie van Holten werd procesverbaal opgemaakt. Het team van camping „De Has pel" bestaande uit Fedde Trinks en Tieke Jacobi uit Heerenveen. Ed en Johan Mantz uit Haarlem, Johan Osinga. Enkhuizen, Frans en Aat Coehoorn (coach) uit Briëlle werd met 10 punten tweede. De derde plaats was met 9 punten voor de ploeg van het vacantiecen- trum „De Lindenberg". De ploeg be stond uit Leen en Aart Spits- Bodegraven, Bodegraven. Peter de Vries, Egmond aan Zee. Hans van Rooyen. Heerhugowaard en Jacob van Lindenberg, Holten. De ploeg van de Carnavalsvereni ging „De Fienpreuvers" scoorde 6 punten (1 1/2 punt per onderdeel) en dit mag gezien het feit dat pas ter elfder ure werd besloten tot deelname en er niet getraind kon worden zeker een verdienstelijke prestatie worden genoemd. „De Fienpreuvers '-ploeg ploeg be stond uit Fons Akkermans (coach), Teun Deijk, Anne Jansen, Henk van Beek en Gaike Vincent. De voorzitter van de HHV de heer J A van der Maat reikte de prach tige beker uit en dankte de organi satoren van de vijf „Houthakkers feesten" de Supportersclub van de Holtense Muziekvereniging „H M V en de Motor- en Automo bielclub „De Holterberg" Alle deelnemers ontvingen een fles echte Holterbergwijn Voor de mu zikale omlijsting van het feest zorgde weer op voortreffelijke wijze de Tirolerkapel van „H M V." de Van de maat bracht de band voor de zeer gewaardeerde medewer king aan de vijf „Houthakkersfees ten" dank en sprak tevens een woord van dank tot de beide Hol tense Boerendansgroepen, de Rijkspolitie en het gemeentebe stuur. Tussen de verschillende program manummers door gaven drie leden van de Folkloregroep Raalte W Lugtenberg, H Lugtenberg en G Nijboer en Bouwhuis, J Kem per en Hein Herder drie Holterboe- ren een demonstratie dorsen met de stok. Peter Brinkhuis (sprékker op de Bottermarkt) in Raalte en zijn vrouw Cobi Brinkhuis-ten Broeke (beide in prachtige ouder wetse kostuums) gaven voor de mi crofoon een toelichting op het dor sen met de kromme stok. De 53 jarige predikant G Breijer uit Nieuwlande (Dr is zondagmid dag bij een verkeersongeluk op de kruising Markeloseweg - Roudaal- terweg - Borkeldweg bij „De Pop- pe" zo ernstig gewond dat hij korte tijd na aankomst in het Sint Geertruiden-ziekenhuis in Deven ter is overleden Ds. Breijer, sinds 1974 voorganger van de Herv gemeente te Nieuw lande, reed tegen 16.00 uur vanuit de Roudaalterweg de voorrangs- weg op en werd toen gegrepen door de luxe auto die bestuurd werd doorde32jarigeJ G .J uit Eibergen die uit de richting Holten kwam. Mevr Breijer en het echtpaar G K. dat bij J in de auto zat werden met minder ernstig letsel naar het zie kenhuis overgebracht. Het feest is voorbij, dan moeten er bedankjes vallen voor hen die stil medegeholpen hebben om tot het succes voor Holten te komen. Dank U wel, U was geweldig Gemeentebestuur Holten Rijkspolitie Rayonbureau Holten Rijkswaterstaat dienstkring Markelo O AD Holten Gemeentewerken Holten Gemeente Energiebedrijf Holten Prov Waterstaat Overijsel Müller zn B V. Mengunie OKI A Fam ten Berge Cafe-slijterij J Maats Café Restaurant Kloosterboer (Bonte Paard) Aannemersbedrijf J Voordes Fa ter Horst. Ommen Fa Mulderij. Olst en zij die de wagens en aanhangers gratis ter beschikking heb ben gesteld De organisatoren Houthakkersfeest 1978 t.w Holtense Han delsver HHV Motor- en Automobielclub Holterberg Suppor tersver. H.M.V Ans en Henk Lammers hebben donderdag 10 augustus het bloe menmagazijn „Marjo" in de Oran jestraat heropend Henk. die en kele jaren werkzaam is geweest op een bloemisterij/hoveniersbedrijf in Nijverdal. heeft in de winkel met eenvoudige middelen een heel ge zellige sfeer geschapen. Velen kwamen Ans en Henk don derdag feliciteren en goede zaken wensen B\j de goede wensen voe gen wü gaarne de onze De wedstrijdcommissie van de Holtense Hengelaarsvereniging „De Rietvoorn" heeft voor de Hol tense bejaarden op zaterdagmid dag 12 augustus een viswedstrijd georganiseerd in het Beuseber- germeer aan de oude Larenseweg. De wedstrijd begint om 3 00 uur en zal om 5 00 uur afgelopeen zijn De bejaarden worden om half drie verwacht bij het viswater De grootste vangsten zullen worden beloond met geschenkbonnen. Onze hoofdredacteur, de heer J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 1356, zal wegens vakantie afwezig zijn van 14 tot en met 18 augustus. Zijn dienst wordt waargenomen door de wnd. hoofdredacteur, de heer W Beijers, Enkweg 5, tel. 1234 en door de heer D.J. Mondeel, Verzetstraat 70, tel 2699 Men gelieve dus in die periode geen advertenties en berichten op Kolweg 14 in de bus stoppen. Redactie Holtens Nieuwsblad. Begunstigd door prachtig weer maakte de Buurtvereniging „Schoolkring Dijkerhoek" het jaar lijks uitstapje met als einddoel het eiland Texel Vanaf de start om 7 uur bij „Het Bonte Paard" werd in een ruk via Kampen en de Noord Oost Polder naar het restaurant aan het begin van de afsluitdijk gereden waar met een prachtig uitzicht op het IJsselmeer koffie werd gedronken. Over de dijk werd via Den Oever naar Den Helder gereden waar de „Texelstroom" klaar lag voor de overtocht naar Texel Per bus werd onder leiding van een bewoonster een rondrit gemaakt over het prachtige eiland, wat buitenge woon in de smaak viel. Tegen 4 uur werd de terugreis, die ging over Enkhuizen door de nieuwe polder naar Harderwijk, waar nog even werd „aangelegd", aanvaard. Om plm 9 uur arriveerden „De Diekerhoekers" bij „Het Bonte Paard", waar meteen kon worden ESPELOSCHOOL 75 JAAR Op donderdag 24, vrijdag 25 en za terdag 26 augustus zal in de buurt schap Espelo bij Holten feest wor den gevierd ter gelegenheid van Tent Borkeldweg Zaterdag 12 augustus 20 00 uur: Kennismakingsavond. Zondag 13 augustus 10.15 uur: Kampdienst, voorganger ds. W. Vons. Maandag 14 augustus 20 00 uur: Kapelspel. Dinsdag 15 augustus 14 30 uur: Oud Hollandse volksspelen. Woensdag 16 augustus 21 30 uur: Dropping 16 Jaar en Jonger onder begeleiding Opgeven t.m dinsdag. Donderdag 17 augustus 12.30 uurr Picknick met speurtocht. Brood meenemen Vrijdag 18 augustus 20 30 uur: Kampvuur met spel. Zaterdag 19 augustus 20 00 uur Kennismakingsavond. Zondag 20 augustus 10.00 uur: Kampdienst, voorganger ds. G W H Pedaemors. Maandag t.m. vrijdag van 10 00-12 00 uur: Kindermorgen. Maandag t.m. vrijdag van 9 30-10 00 uur en van 12 00 12.30 uur kiosk geopend Zaterdags alleen van 9 30-10 00 uur. Jong en oud van harte welkom in de tent! Graag tot ziens! De teamleden: Gerrit, Blanca, Annet en Germa. het feit dat 75 jaar geleden de school voor openbaar lager on derwijs werd geopend. Deofficièle herdenking zal plaats hebben in de school op woensdag 23 augustus 's middags om 2.00 uur tijdens een door het gemeentebestuur aange boden receptie. Donderdag 24 augustus en vrijdag 25 augustus zijn de oud-leerlingen uitgen'odigd voor een reünie die begint om plm 2 00 uur. Van 2 tot 3 uur is gelegenheid om de school te bezichtigen en zulle de kinderen, in klederdracht, spelle tjes doen die herinneringen oproe pen uit het grijs verleden Na het samenzijn bij de school gaan de oud-leerlingen (er worden elke middag plm 200 verwacht) naar de grote feesttent bij boerderij Ste vens „Erve Appa waar onder het genot van een feestdrankje de mid dag gezellig zal worden doorge bracht. De jubileumcommissie heeft haar uiterste best gedaan om aile oud- leerlingen „op te sporen" maar het is mogelijk dat er toch enkelen geen uitnodiging hebben ontvan gen vandaar het verzoek aan hen om zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de heer D. J. Nijland, Es- pelodijk 10 te Holten, tel. 05725-204 of 274 De uitnodiging voor de reü nie en de kaarten voor revue zullen dan z.s.m. worden toegezonden. feest zal zijn voor de kinderen, 's Middags zullen de volksspelen (ringsteken per fiets, stoelendans, touwtrekken, blaastrappen enz.) worden gehouden. De laatste feestdag wordt besloten met een dansavond in de feesttent. „aangeschikt" aan een heerlijk di ner. Al met al een prachtig ge slaagde dag. „Holtens Gemengd Koor" hervat de wekelijkse repetities in de oude gymnastiekzaal (ingang naast de AMRO-bank) op maandag 14 aug., 's avonds om 8 00 uur Nieuwe le den, zowel dames als heren, zijn heel hartelijk welkom. Ons bereikte het bericht dat de heer J Sinnema te Groningen, het eerste hoofd van de ULO-school in Holten, welke thans is uitgegroeid tot de Scholengemeenschap Hol ten met 1300 leerlingen, op 9 augus tus plotseling aan een hartaanval is overleden. De heer Sinnema is de grondlegger geweest van de Scholengemee nschap Holten, wy hopen in het komende nummer op zijn ver scheiden nader terug te komen. Het komt nogal eens voor dat be planting op de grens van tuinen zo ver is uitgegroeid, dat deze over de trottoirs hangt Aangezien de trottoirs vaak toch al aan de smalle kant zijn, behoeft het geen betoog, dat de ruimte op de trottoirs niet verder mag worden beperkt door overgroeiende be planting van aangrensende tuinen. In verband hiermede dringen wij er bij alle bezitters van tuinen, waar van de erfbeplanting over de trot toirs hangt, op aan de overhange nde beplanting terug te snoeien tot aan de erfafscheiding. In het belang van de voetgangers rekenen wij op uw medewerking. Holten, 11 augustus 1978 Burgemeester en wethouders van Holten W.H. Enklaar, burgemeester G.J. Langenbarg, secretaris. RATTENBESTRIJDING Binnen de gemeente Holten wordt de bestrijding van ratten voor re kening van de gemeente verzorgd door de heer Vorkink, Langstraat 18 alhier. Men kan voor de bestrij ding van ratten gratis de hulp in roepen van de gemeentelijke rat- tenbestrijder. Aanvragen daartoe kunnen uit sluitend worden gericht aan het kantoor van gemeentewerken, Dorpsstraat 24b alhier, tele foon 1471. Holten, 11 augustus 1978.Burge* meester en wethouders van Hol ten. W H. Enklaar, burgemeesterJ. Vuuregge, loco-secretaris. TIJDELIJKE VERKEERS MAATREGELEN I. In verband met de traditionele „Schuredag", dit Jaar te houden op zaterdag 12 augustus op het terrein van „de Schure" in de Beuseberg, zijn op die dag de volgende tijde lijke verkeersmaatregelen van kracht: a Polstenweg en Boldersweg In belde richtingen afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers, dit ter voorziening in de tijdelijke behoefte aan parkeerruimte ter plaatste i.v.m. het evenement; b. een parkeerverbod voor beide zijden van de Beusebergweg, vanaf de Aalpolsweg tot aan de Kroe- pinsweg, ter wering van gepar keerde voertuigen aan de Beus ebergweg ter hoogte van „de Schu il. In verband met een te houden concours-hippique op 11 en 12 au gustus op het terrein van de heer Brouwers. Raalterweg 30 alhier, gelden op belde genoemde dagen de volgende tijdelijke verkeers maatregelen: a. een parkeerverbod voor beide zijden van de Raalterweg, vanaf de Jeurlinksweg tot aan de Helhul- zerweg, ter wering van geparkeerde voertuigen lang de Raalterweg ter hoogte van de percelen, waar het concours wordt gehouden, b. Kriegersteeg gesloten voor alle verkeer behalve voetgangers in beide richtingen, voorzover het be treft het onverharde deel van de Kriegersteeg, e.e.a. ter voorziening In de tijdelijke behoefte aan par keerruimte ter plaatste Lv.m. het evenement. Holten, 11 augustus 1978. Burge meester en wethouders van Hol- ten.W H Enklaar, burgemeester van HoltenJ. Vuuregge, loco secretaris. REVUE In de feestent zal beide avonden door een groot aantal oudere en jongere buurtbewoners (bijna al lemaal oud leerlingen van de Bos- school) de revue „Splo löt zich wier hörn'worden opgevoerd In deze revue zal uiteraard ruim aandacht worden geschonken aan het schooljubileum maar ook aan het dagelijks gebeuren in de buurtr schap. SCHOOL- en VOLKSFEEST De feestelijkheden rond de jubile rende school zullen zaterdag 26-8 worden besloten met het jaarlijks school-en volksfeest dat 's morgens om plm 9 uur begint met de grote optocht van versierde wagens, kar retjes. fietsen enz van af de school naar de feestweide aan de Espelo - dijk waar het tot plm. 12 00 uur Aanstaande zondag begint de dienst van de Hervormde Gemee nte in Dijkerhoek niet om half tien, maar om negen uur In deze dienst zal het Heilig Avondmaal gevierd worden, en voorganger is ds. Vons. Op zondag 20 augustus zal de dienst van 9 30 een Gezinsdienst zijn, waaraan medewerking wordt verleend door kinderen van de zondagsschool. Van de oudste kin deren van de zondagsschool zal in deze dienst afscheid genomen wor den Voorganger is ds. Eerkhof U ontvangt een fraaie als u een j Gebruik deze Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: 1 Adres: I Woonplaats: UI Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V jaar/per jaar. Jt*

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1