Dijkerhoek te sterk voor Espeie 1 en MAC I SCHUREDAG5 Paardenfokdag PROGRAMMA INTERKERKELIJK RECREATIEWERK Houthakkersfeest weer druk bezocht VVD-vacatnre in onde raad wordt niet leer vervnld Wie helpt? w HOLTENS NIEUWSBLAD Repetitie Helicon Ballon wedstrijd tent Borkeld Sanering Dorpskom Aankoop perceel hoek Kerkstraat-Smidsstraat H0LTEMS NIEUWSBLAD HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 4 augustus 1978 30e jaargang - no. 31 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14. tel 05483 1356 Plv.v hoofdred/secr. W Beijers Enkweg 5. tel 05483-1234 Red medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70. tel 05483-2699 Advertientles Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" De zesmansploeg van de buurtvereniging „Dijker- hoek" die bestond uit de sterke mannen Henk Ren- sen. Jan Reijlink, Arie Podt, Ep Veneklaas, Freek Wil- merink en Diederik Podt heeft zich zaterdagmiddag in „Kalfstermansweide" op het jaarlijkse Touwtrek- toernooi om het kam pioenschap van Holten dat werd georganiseerd door de Hol tense Touwtrekver- eniging „OKIA" (O)nze (K)racht (I)s (A)chteruit onbetwist de sterkste ge toond. Aan de wedstrijden, waarvoor vrij veel belangstelling bestond, werd deelgenomen door in poule I: Meta- lin, Espelo (kampioen '76 en '77) Schietvereniging Dijkerhoek, Gem. Werken, A.T.D. en M.A.C. I. In poule 2: Espelo 2, Meinders 1, Biljartclub café Jansen, Arfman BB en carna valsvereniging „De Fienpreuvers". In poule 3: Meinders 2, MAC 2, Buurtvereniging Dijkerhoek, Transportbedrijf Oolbekkink en Ve teranen S.V. „Holten". In verband met de tropische hitte (het was op het beschutte terrein 32 en35graden) werd er maar één keer getrokken Voor de finale plaatsen zich de ploegen Espelo I, MAC 1, Es pelo 2, Arfman BV, Buurtvereni ging Dijkerhoek en de SV Vetera nen. In de strijd om de hoogste eer en de prachtige beker behaalden Espelo 1, MAC „De Holterberg 1" eh de Buurtvereniging alle drie 4 pun ten en dat betekende een 2e finale waarin De Diekerhoekers eerst de baas bleven over het zestal van de MAC om daarna vrij moeiteloos de Sploërs, die in de eerste trekbeurt ook ai hadden verloren van MAC 1, over de streep te halen. 1. en kampioen 1978 Buurtvereni ging „Dijkerhoek" 2. MAC „De Hol terberg" (Broer Pekkeriet - Jan Al- bert Paalman, Dick Paalman, Di li ant Aanstoot, Gert Paalman en Jan Albert Aanstoot) 3 Espelo 1 (Gerrit Stevens, Gerrit Leunk, Ger- rit Lubbersen, Gerrit Rensen, Ber- tus Leunk en Herman Nijland). Er werd getrokken onder leiding van bondsscheidsrechter J. te Vaanholt te Neede die hierbij het bondsreglement hanteerde. „O.K.I.A.'s" voorzitter Allard Lug- genhorst reikte aan de nieuwe kampioen de prachtige wisselbeker uit die door manege „Snorrewind" beschikbaar is gesteld. „M.A.C. I"en „Espelo 1" kregen een kleine beker. Alle deelnemers ontvingen een fraai uitgevoerd herinneringsvaantje. Een demonstratiewedstrijd tussen de TTV ,3athmen" en „OKIA" ein digde na 2 beurten onbeslist maar in de beslissende zeer spannende „trek" hadden de Battumers toch nog net iets meer in huis, OKIA ging vooruit en dat betekende verdiend applaus van Bathmen. De kampioensploeg van de buurt vereniging Dijkerhoek. Herman Brood en Wild Romance (14 uur) In verband met de onmiddellijke nabijheid van het geprojecteerde gemeentehuis (te bouwen in de ge saneerde dorpskern, red. H.N.) achten B. en W. het zeer wenselijk, dat het perceel op de hoek van de Kerkstraat en de Smidsstraat (Kerkstraat 13 en Smidsstraat 10) toebehorend aan mevr. J. H. Schuppert-Ebrecht, thans wo nende Stationsstraat 5, alhier, in bezit van de gemeente komt. Mevrouw Schuppert heeft zich be reid verklaard bedoelde grond met opstallen, overeenkomstig het ter zake opgemaakt deskundigenrap port, aan de gemeente te verkopen voor de haar geboden prijs van f75.000.-. Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. KNAPEN Larenseweg 3. tel 1224 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot 's woensdags 12.00 uur Zij heeft daarbij als voorwaarde bedongen, dat vanaf de datum van het raadsbesluit tot aan de datum van betaling van de koopsom de gemeente een rentevergoeding ver schuldigd is van 6% per jaar Daar tegenover zal vanaf de datum van het raadsbesluit de huuropbrengst ten 'goede van de gemeente komen. Het college acht deze voorwaarden alleszins redelijk Het wijst er nog op, d at dit perceel niet is opgenomen in het saneringsplan voor de kom van het dorp, zodat door het rijk geen bijdrage wordt verleend in de verwervingskosten daarvan. De commissie gemeentewerken kan zich met deze aankoop verenigen. Dorpsfeestkoningin Hennie Deijk bracht vrijdagavond 28 juli een bezoek aan het Sint Jozef Zieken huis te Deventer om het jonge echtpaar Jan en Ria Tromop-Prins uit de Diessenplasstraat geluk te wensen met de geboorte van hun dochtertje Esther. Het bezoek werd door de ouders zeer op prijs gesteld en zij waren verrast door de bloemen en een ge schenkbon die werden aangebo den. Op de foto van links naar rechts: de heer Tromop, mevr. Tromop met Esther, zuster Reuzel, de heer J. Wiggers, voorzitter Dorpsfeest commissie, Dorpsfeestkoningin Hennie en de heer II. Beltman, secr. Dorpsfeestcommissie. De voorafgaande weken was er in het Holtens Nieuwsblad telkens iets over de groepen te vinden, daarom iets over de Schuredag zelf, nu. Het feest begint om 2 uur 's middags en zal doorgaan tot diep in de avond, dat is maar wat je er zelf van maakt. Op het terrein van deSchure is een podium opgesteld, waar alle groepen op één geluidsinstallatie zullen spelen, wat voor de organisa tie een hoop gemak met zich mee brengt en voor de toeschouwers een hoop meer plezier (geen lange pau zes), dat wordt althans gehoopt. De kosten voor de bezoeker zullen zijn f 10.- (voorverkoop), f 12.50 (aan de kassa), terwijl de voorver koop in de Schure en in de VW- kantoren in de regio wordt ver zorgd. Tot slot nog de tijden waarop De jaarlijkse paarrlenfokda,g vap de Vereniging „Holb'vtheo" (liüiteu, Bathmen en OmstrekviD zal op za terdag 12 augustus worden gehou den op het terrein bij café restaurant „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek In verb and met de grote aanvoer (plm 150 paarden en veu lens) zal de jury reeds om 9 uur met de keuring beginnen. In .Kalfstermansweide" werden donderdagmiddag ter gelegenheid van het Dorpsfeest 1978 door een groot aantal kinderen vele honder den oranje, gele, groene, blauwe en rode ballonnetjes opgelaten, die na gestaard door de jongelui heel snel in oostelijke richting uit het oog verdwenen. De ballonnetjes droegen als op schrift „OAD-REIZEN HOLTEN". Door de feestcommissie zijn een aantal aantrekkelijke geldprijzen beschikbaar gesteld voor de grootste afstand. Kinderen die de aan de ballon be vestigde label terug krijgen moeten die inleveren bij de heer J. Wiggers, Kolweg 14 te Holten. de verschillende artiesten zich zul len presente ren: Herman Brood and his Wild Romance 14 00 uur; Rosa King and Upside Down 16 00 uur; Flavium: 18.45 uur; Sweet d"Buster: 21.30 uur Jeugdsociëteit „De Schure" Zaterdag 5 augustus: 20 00 uur Instuif Zondag 6 augustus: 10.00 uur Interkerkelijke kampdienst. Voorgan ger ds Reenders Maandag 7 augustus: 14.30 uur Toneelmiddag Dinsdag 8 augustus: 20.00 uur Dierengeluidenspel Woensdag 9 augustus: 17 00 uur Twentse Koffietafel Donderdag 10 augustus: 14.00 uur picknick Vrijdag 11 augustus: 20 00 uur Bonte avond Kindermorgen maan dag tot en met vrijdag: 10.00-12 00 uur Allemaal heel hartelyk wel kom. De teamleden Bianca, Eline, Mieke, Rita en Annet. Voor het vierde „Houthak kersfeest" dat donderdag avond (27 juli) werd gehou den toonden naar schatting 2000 enthousiast meefees tende bezoekers, waaron der weer een zeer groot aantal vakantiegasten die hun favorieten stormachtig aanmoedigen, belangstel ling. Aan de wedstrijd (houtzagen, houtkruien, mastklimmen en touw trekken) namen vier zes mans ploegen deel. De eerste prijs was met 13 punten voor de ploeg van het afrasterings- bedrijf Arfman BV te Holten De ploeg bestond uit Joop Arfman, Wim Stevens (coach) Ep Veneklaas, Ab Wassink, Wim Baan en Egbert Wechstapel. Het team onder de naam „Tour- isten" bestaande uit Henk Warrink, Egb Wissink, Gert Wissink, Carl Is raël, Herman ten Velde en Adriaan Sinke scoorde onder leiding van coach Wim Gutlich 12 punten en won de 2e prijs. De derde prijs was met 11 punten voorde ploeg vancamping ,i)e Hol terberg" Dit team bestond uit Willy Veneklaas (coach) Holten, Theo Ra- ben, Winterswijk, Harrie Jager en Wolter Westra. Zuidbroek en Gerti en Henk Hietbrink te Deventer De ploeg van camping „Ideaal" be staande uit Jan van Scharenburg (coach) te Utrecht, Claus en Man fred Buiting te Bocholtz (Did) Gijs de Ruiter te Katwijk en Martin Kuipers te H aarlem bleef ver achter bij de rest en kwam niet verder dan een puntje per onderdeel. De prachtige beker werd aan de winnende ploeg uitgereikt, door de voorzitter van de Holtense Han delsvereniging de heer J A. v d. Maat Alle deelnemers kregen fles echter Holterbergwijn Aan het vierde en tevens voorlaatste feest in dit seizoen werd medewerking ver leend door deTirolerband „De Hol te rbergbüben" van de Holtense Mu ziekvereniging „H.M.V." en de Boe- rendansgroep „De Hoölter Daèn- sers" De groep danste op accordeon begeleid door de spóllemannen Jan Aaltink en Jans Moss ink de kruus- polka, de bloemen wals, de Sint Ber nard wals, een spaanse wals, de va- leta en „gao weg ie". Dorpsfeestko- nuigiïi Hennie Deyk, die lid is van de daansersgroep danste de bloe men wals met Henk Mossink. Speaker J an Luesink gaf via de ge luidsinstallatie van de wedstrijd °°n met humor „gekruid" verslag. Op woensdagavond 16 augustus start het Jongerenkoor „Helicon" weer met de repetities We rekenen er op dat iedereen er weer is. Na tuurlijk zijn ook nieuwe leden van harte welkom! Vooral op zanglus tige heren doen wij graag een extra beroep Aarzel niet en bel Jos van der Spek, tel 1284 of een van de an dere bestuursleden voor inlichtin gen of kom gewoon meedoen op woensdagavond 16 augustus om kwartover acht in gebouw „Irene". Bestuur „Helicon" De vacature van de V VD. in de oude gemeenteraad - in verband met het bedanken van mevrouw F J ter Doest-Bos in mei jl - zal ze ker niet meer vervuld worden, nu de heer D J Muller zijn benoeming niet heeft aangenomen en diens op volger op de lijst, de heer M F Spij ker, de termijn voor het inzenden van zijn antwoord voorbij heeft la ten gaan Zijn opvolger, de heer Th A Oostenbrug. die behalve die renarts ook waarnemend hoofd van de Vleeskeuringsdienst in dienst van de gemeente is, kan uit dien hoofde niet voor een benoeming in aanmerking komen Omdat zijn opvolger, de heer G P M Bodewes, niet meer in de gemeente woonach tig is, komt voor het lidmaatschap in aanmerking de heer G J. Kraaij. Voordat de procedure voor zijn be noeming echter rond zal zijn, is de oude raad niet meer in functie De oude raad treedt namelijk in zijn geheel af met ingang van de eerste dinsdag in september a.s. Zoals bekend heeft mevrouw Ter Doest haar benoeming voor de nieuwe raad niet aangenomen en is in haar plaats benoemd verklaard de heer H J Robers, die met de heer J de Waard de fractie van de V.V.D. in de nieuwe raad zal vormen. De Jeugdsociëteit „De Schure" heeft dringend enkele oude vloerkleden en tapijttegels nodig voor aankleding van het grote podium dat gebouwd moet wor den i v.m. „Schuredag 1978" op zaterdag 12 augustus Ongetwij feld zijn er onder onze lezers wel die de jongelui van dienst kun nen en willen zijn Bel even 2755 en de spullen worden direkt op gehaald. Parker-Jotter ballpoint als u een nieuwe abonnee opgeeft. Gebruik deze Naam: g Adres: IÖI ÊlH G& ff Woonplaats: B ilyl Geeft op als abonnee MM HJB I op het Holtens Nieuwsblad voorhet opgeven Dhr./mevr.: j| vaneen Adres: I nieuwe abonnee. .1, Inzenden aan: Woonplaats: l|i Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V Antwoordnummer 97 jaar/per jaar. JL Enschede. OpD

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1