Autocross Holten spannend en sportief evenement Zwemvierdaagse in Holten Ponyclub Bergruiters op kringconconrs In de prijzen Opeiiigziivelnisenm op Flevohof Nu tweejarige planten zaaien AGENDA Postduivennieuws HOLTENS NIEUWSBLAD - 28 JULI 1978 - PAG. 7 Na de successen van 1976 en 1977, met respektievelijk ruim 300 en ruim 600 deel nemers, zal dit jaar voor de 3e maal in het inmiddels uitgebreide zwembad „Twenhaarsveld" in Hol ten een avondzwemvier- daagse worden. De zwemvierdaagse, die overigens in 1977 in het ka der van de Nationale Zwemvierdaagse in nog 479 andere zwembaden in Ne derland ook werd gehou den en toen totaal meer dan 285.000 deelnemers telde, zal dit jaar in Holten plaatsvinden in de week van maandag 21 tot en met vrijdag 25 augustus a.s., steeds van 18.00-21.00 uur. Alleen op de eerste avond, wanneer ook de officiële opening van het nieuwe ge deelte van het zwembad zal plaatsvinden, kan pas om 19.00 uur worden gestart. Iedereen, die letterlijk het hoofd boven water kan houden, kan aan de zwemvierdaagse deelnemen. Dit blijkt ook uit de leeftijden van de deelnemers in 1977, toen de jongste deelnemer 5 jaar was en de oudste de 70 al enige tijd was gepasseerd. De bedoeling van de zwemvier daagse is dat men op 4 van de 5 beschikbare avonden steeds een afstand zwemt van 500 meter. Deelnemers tot en met de leeftijd van 10 jaar en van 60 jaar en ouder mogen, wanneer zij dat willen, vol staan met 250 meter per avond. Men is vrij om alle 5 beschikbare avonden mee te doen, maar zoals gesteld, men voldoet al aan de ei sen wanneer op 4 avonden de ver eiste afstand wordt afgelegd. Op de laatste avond ontvangt men een Vrijdag 28 juli Plm. 21.00 uur Ter afsluiting van het Dorpsfeest '78 Jennekesmarkt bij de oude Dorpstoren. Zaterdag 29 juli 13.00 uur Touwtrekwedstrijden om het kampioenschap van Holten in „Kalfstermansweide". Org. T.T.V. „O.K.I.A." Zondag 30 juli 13.00 uur Grote Autocross Autos portvereniging „Holten". Terrein IJsbaan „Noordpool", Dorperdijk. 14.00 uur Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv.). medaille. Dit kan zyn een bronzen, zilveren of gouden medaille, al naar gelang men voor de le, 2e of 3e maal in Holten aan de zwemvierdaagse deelneemt. Belangrijk is nog om te weten dat tussentijds rusten is toe gestaan, mits men het water niet verlaat! Hoe het „randgebeuren" er dit jaar zal uitzien, is nog niet helemaal be kend. Hierover zullen in de ko mende weken ongetwijfeld nog an dere mededelingen volgen. Wel staat al vast dat zwemclub Twen haarsveld weer enkele nevenakti- viteiten zal verzorgen en dat de af deling Holten van de Nederlandse Nierstichting aanwezig zal zyn met een informatiestand. Ook zal er weer ponyrijden zijn ten bate van de Stichting Paardrijden Gehandi capten Holten. Het inschrijfgeld voor de deelne mers aan de zwemvierdaagse is ge lijk gebleven aan de vorige jaren en bedraagt f4.- per persoon. Hierby is het entreegeld inbegrepen. Het toegangskaartje voor toeschou wers is dit jaar zelfs helemaal ver vallen. Toeschouwers hebben dus alle avonden gratis toegang. Vanaf heden zijn inlichtingenfor- mulierën met aanmeldingsstrook verkrijgbaar aan de kassa van het zwembad, op het V.V.V.-kantoor en op het gemeentehuis, afd. sport zaken. Deze 3e zwemvierdaagse in Holten wordt georganiseerd door de „Commissie Zwemvierdaagse" bestaande uit personeelsleden van het zwembad en leden van de zwemclub Twenhaarsveld) onder auspiciën van de Sportcommissie van de gemeente Holten. In de zomer zaaien we niet zovëel planten. Daarop maken de tweej arigen een uitzondering Ze worden hartje zomer gezaaid, maken nog voor de winter bladeren en gaan dan in rust. In het voorjaar of in de voorzomer zijn ze verder gegroeid en dragen bloemen. Daarna ster ven ze af, na zaden te hebben ge vormd. Hun ontwikkeling is dus verdeeld over twee jaren: violen, IJslandse papaver, muurbloem, grootbloemig madeliefje, duizend schoon e.a. Het zaaisel moet goed worden nat gehouden. Op een niet te natte grond kunnen ze gewoon buiten overwinteren, eventueel onder een tunnelkasje. P.V. „De Bergvliegers" Zaterdag 26 augustus School- en Volksfeest in Espelo. Terrein erve „Appa" (Stevens). Dinsdag 15 augustus 20.00 uur Hervatting repetities Hervormd Kerkkoor in „Irene". Nieuwe leden zyn heel hartelijk welkom! 20 tot 27 augustus Jaarlijkse aktie voor het Hol tens Fonds voor Internationale Hulp verlening (zie bericht). Donderdag 24 augustus 14.00 uur Reünie oud-leerlingen in verband met 75-jarig bestaan Espelo-school in tent bij het erve „Appa" (Stevens). 19.30 uur Revue in de feesttent. Vrijdag 24 augustus 14.00 uur Reünie oud-leerlingen in verband met 75-jarig bestaan Espelo-school 19 30 uur Revue in de feesttent. of misten dat het een ronde verder bracht. Alle winnaars werden bloemen aangeboden door Dorps koningin Hennie .die met de winna ars van de „standaardklasse" en de „Sportklasse" een ererondje maak te. Bij de dames was onbetwist de sterkste Mieke Krekel die alle drie manches won. De prijsuitreiking had, nadat MAC voorzitter Dirk J. Schooien een woord van dank had gesproken tot allen die aan het welslagen van de cross meewerk ten, in feestzaal „Vosman" plaats door Dorpskoningin Hennie. UITSLAG DAMES: 1 Mieke Krekel, Holten; 2 Rieki Pekkeriet, Holten; 3. Jennie Schut ten. Bathmen; 4. Anet van Berkel, Holten. Heren-Standaardklasse: 1. Joh. Stevens, Holten; 2. Wim Bunt, Holten; 3. Tonny ten Have, Heeten; 4. Marinus Nijland, Holten; 5. Joop Hutten, Heeten. Heren-Sportklasse: 1. Henk Klein Zandvoort, Markelo; 2. Egbert Veneklaas; 3. Kerkdijk, Uelsen (D); 4. Jan Bolink. Bath men; 5. Herman de Ruiter, Haarle; 6. Edward van Oenen, Lochem; 7. Gerrit Nijland, Holten. Mieke Krekel toonde grote klasse bij de dames. Links bestuurslid G J. Stevens, rechts voorzitter Dirk J. Schooien. Erwin-klasse: 1. Willy Veneklaas; 2. Freek Bek- kernens, 3. Joh. Stevens; 4. August Muller; 5. Bert Veneklaas. 6. A. Podt; 7. Jan ten Velde te Holten; 8. Jan Arfman, Epe. Brommers: 1Dirk Jan Muller Dick zn; 2. Coen van Hoevelaak; 3. Peter Baan en 4. Erwin van Hoevelaak, allen te Hol ten. Zondagmiddag aanvang 1.00 uur organiseert de M.A.C. op het zelfde terrein weer een autocross om het kampioenschap van Overijssel en Gelderland. Ook voor deze cross hebben een groot aantal rijders in geschreven. De jongelui op de brommers zorg den voor een spannende strijd die in twee manches werd beslist. In het bijzonder voerden Dirk Jan Muller en Coen van Hoevelaak in beide manches van start tot finish een adembenemend gevecht met als winnaar Dirk Jan. Van links naar rechts: Edwin van Hoeve laak, Coen van Hoevelaak, Dirk Jan Muller en Peter Baan. Vijfenzeventig duiven van de Hol- tense Postduivenhouders werden voor een wedvlucht van >Trr.. 386 km om 6.30 uur gelost in Noyon (Fr Eerste duif in deze vlotte vlucht binnen om 11.13.56 uur Dul- venhouder A. ten Dam (2) boekte in deze vlucht een bijzonder mooi succes met de le, 2e en 3e plaats. I, 2. 3, 13 A. ten Dam (2); 4. 15, 19 Comb. Schuppert-Kreijkes; 5, 10, II. 14, 16 G. Steunenberg; 6. 18 A. ten Dam (1); 7, 8 H. Willems; 9 Joh. Veldhuis; 12 Comb. Egberts; 17 H. J. ten Velde. E. Veneklaas had snelste üjïf Aan de wedvlucht Breda (138 km.) werd door de P D.V. „De Bergvlie gers" met 173 duiven deelgenomen. Trage vlucht. Lossing: 8.00 uur, eerste duif binnen: 10.12.33 uur. 1, 11.17. 33.34: E. Veneklaas; 2: M. Lodeweges; 3, 4. 31: Joh. Veldhuis; 5. 13, 16. 27: H. van Beek; 6. 29. 30, 32: K. Brummer; 7. 18, 35: A. ten Dam (2); 8,9,28: A. ten Dam (1); 10, 15. 24: Comb. Schuppert/Kreijkes; 12, 14, 19, 25. 26: J Aaftink; 20, 21, 22: Comb. Egberts; 23: H. J. ten Velde. In het kader van het Dorps feest 1978 organiseerde de Holtense Motor- en Auto mobielclub „De Holterbe- rg" in samenwerking met de Autosportvereniging Holten (ASH) woensdag avond op het terrein van de ijsclub „De Noordpool" aan de Dorperdijk een ?'ito- cross waaraan dooi een groot aantal rijders en rijd sters leden van de club werd deelgenomen. Voor het evenement met volop spanning en sensatie be stond een goede belangstel ling. Ter gelegenheid van het 900-jarig bestaan van Hellendoorn organi seerden de „Hertruiters" een groot concours waaronder 7 ruiters van de „Bergruiters". Ze behaalden de volgende successen. In de dress- uurklasse L II. le mevr. I. Diepe- rmk met „Furie". 137 pnt.; 3e Jan Bronsvoort met „Nico" 133 pnt. Dressuurklasse LI: 4e A. J. Steen huis met Braceborough" 130 pnt. Bij het B-springen behaalde T v. Dijk met „Pascal" een 6e prijs met 28 pnt. Op het te Wierden gehouden kring concours hebben de ruitertjes van de ponyclub van de „Bergruiters" de volgende successen behaald: B2 dressuur: 2 Kitty Bos met Silver Star LI dressuur: 2 Sandra Dieperink met Anja, 3 Herman Lodeweges met Zorro. 5 Solita Bakker met Robbedoes. 1 Mirjam Bruins met Standy, 3 Christina Zandberg met Kitty van Biesterveld, 4 Jeroen Bakker met Tanny, 2 Carolien Kruims met Grey Light Caprille; 2 Kitty Bos met Silver- star, 5 Wendy Pettinga met Arthur L springen: cat C: 1 Hans Pettinga met Pinto, 3 Anton Müller met Doskamps Aurora; cat D: 3 Rikus Bronsvoort met Aprice B springen: cat. B: 1 Solita Bakker met Robbedoes, 3 Jacob de Koff met Gompie; cat D: Seino Rietman met Silvia. Woensdag 2 augustus begint voor de dames om half acht de training. De eerste competitiewedstrijd is een uitwedstrijd tegen Juliana. Vertrek om kwart over 6 vanaf sportpark „Meermanskamp". Zij die lid willen worden van afd. „Da mesvoetbal" en de leeftijd van 12 jaar hebben bereikt zijn heel harte lijk welkom Een bijzondere attraktie op het Dorpsfeest 1978, was de ouder wetse paardetram die door Centra Dikkers naar Holten was gehaald. De kinderen profiteerden maar wat graag van de mogelijkheid om een ritje door feestend Holten te maken. Nadat de zaterdagavond gekozen Dorpskoningin Hennie Deijk en haar gevolg waren welkom geheten door speaker Henk Eijsink uit Haaksbergen werd het startsein gegeven voor de cross waarbij Eij sink op kundige wijze commentaar gaf. Bij de heren kwamen tenslotte acht coureurs in de finales die in de manches en herkansingen een bui tengewoon felle maar sportieve strijd hadden geleverd, waarbij ze zo af en toe het beetje geluk hadden «'ng met RisöO" Woensdag 19 juli is het Zuivelmu- seum op Flevohof officieel ge opend door ing. H. P. Prangsma, voorzitter van het Bestuur van Coberco, en de heer J. Kupper, oud-medewerker van Coberco. Vele gebruiksvoorwerpen en ma chines uit de Nederlandse zuive lindustrie zijn hier te zien, waaron der een oude houten vormtafel, waarop met de hand pakjes boter werden gevormd, grote kaasbak ken, boterkarnen en een fraaie oude stoommachine. De meeste machines zijn afkomstig uit fabrie ken van Coberco. De heer J. Kupper, 76 jaar en ge pensioneerd Coberco-medewerker, heeft jaren geleden al de suggestie voor een Nederlands Zuivelmu- seum gedaan, wat dan ook dereden is, dat hij samen met de heer Prangsma de opening verrichtte Het Zuivelmuseum Flevohof zal in de komende jaren nog worden uit gebreid. Na de opening van de boe renkaasmakerij op Flevohof, veer tien dagen geleden, is met de ope ning van het Zuivelmuseum de zui- velsektor kompleet op Flevohof vertegenwoordigd Toegangsprijzen van Flevohof zijn: Kinderen tot 13 jaar f 5,-; Volwas senen f7,50. Vopr diverse groepen kent Flevohof groepskortingen. Flevohof is in de maanden juni, juli en augustus met openbaar vervoer bereikbaar vanaf station Harder wijk en vanaf Elburg met de bus. Van links naar rechts ing. F. B. Simmes (secretaris van het Be stuur van Flevohof), de heer J. Kupper en ing. H. P. Prangsma, voorzitter van het Bestuur van Coberco, voor de oude stoomma chine.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 7