Vliegeneen boeiende en interessante belevenis n m En dan de Hevohof Nieuw is een dag arrangement per bus Dagtocht Aanmelden kan alleen telefonisch m luxe touringcar Individueel Ruim E weken Boekingskantoren voor dagtochten Dit seizoen rondvluchten vanaf Teuge en Lelystad Voordeelcoupon Programma Beoordeel zelf wat u wilt zien Inschrijvings- formulier Luchtdoop- certificaat HOLTENS NIEUWSBLAD - PAG. .whs*». Wo'kul inSelMWV Ovto-Uitivnteïy *ijker»o!d ikhuizen biel 6cnemuiiJer losterieek Schokland Schim HasseiJ >Schafdam •Ittertand OsselmukJen MARKERWAARD [Dronten 'Amsterqai iHulz*n Spakenburg b6ra»elar Een vliegtuig heeft een re gistratie. Eén van de Fuji's waarmede de rondvluchten gemaakt worden, is de PH-MBO. Wanneer u toe vallig met dit vliegtuig de lucht in gaat, zult u de pi loot vlak voor de start te gen de verkeersleiding ho ren zeggen „Papa Hotel Mike Bravo Oscar is ready for take off". Hij krijgt dan antwoord of hij kan ver trekken. Uiteraard ook in het Engels, omdat de voer taal in de luchtvaart Engels is. Tussen het vliegtuig en de grond is voortdurend contact. U zult dat onge twijfeld tijdens de vlucht merken. Op grote vliegvelden waar meer dere start- en landingsbanen zijn, is deze procedure uitgebreider. Daar kan het zijn dat meerdere vliegtui gen klaar staan voor vertrek en op elkaar moeten wachten. Tussen de vertrektijd van de vliegtuigen ligt een bepaalde tijdsduur omdat te kort op elkaar vertrekken risico's inhoudt. In de luchtvaart zijn deze procedu res duizenden keren per dag aan de orde. Alles wat veelvuldig plaats vindt is gewoon. Maar niet direct voor de passagiers die vliegen. Zij ervaren wel dat de luchtvaart een intensief bedrijf is waar veel bij komt kijken. Bij de lijndienst- en grote chartermaatschappijen is voor alles gezorgd. De plaats in het vliegtuig, de verzorging aan boord, stipte vertrek en aankomsttijden en nog veel. Maar van hetgeen in de cockpit gebeurt ervaart men heel weinig. Dit gaat u meemaken wanneer u met een sportvliegtuig een rond vlucht maakt. Gezeten naast of di rect achter de piloot ziet en hoort u alles. De procedure van de cockpit- check, het starten, het vertrek, de vlucht en de landing. De piloot zal graag het één en ander vertellen. Naam Adres: Woonplaats: Voorpersonen boekt voor donderdag.juli/aug. bedrag ad f 69.50 per persoon contant betaald. Vertrek vanaf NS station Enschede om 8 uur, Hengelo 8.15 u. Almelo 8.40 Eventueel Tel. nummer Busreizen vinden plaats bij voldoende belangstelling Bon inleveren bij boeking en betaling aan één onzer kantoren. Adressen De dagtocht kunt U boeken bij de volgepde kantoren van uw krant. Enschede Getfertsingel 41 053- 320420 en Langestraat 9 053-320420. Almelo Grotestraat 75 05490-16396 Schouwburgplein 7 05490-16666 Eibergen Beltrumseweg 10 05454- 2918 Hengelo Nieuwstraat/molenstraat 05400-17761 Nijverdal Meijboomstraat 2 05486- 12300 Goor Grotestraat 108 05470-3127 Neede Oudestraat 78 05450-1214 Wierden Nijverdalsestraat 52a 05496-2232 Oldenzaal Grotestraat 4a 05410- 13412 Rijssen Enterstraat 9 05480-2462 Enterstraat 10 05480-2303 Winterswijk Misterstraat 7 05430- 2380 Evenals het vorige zomer-vacantieseizoen gaan wij ook nu weer rond vluchten organiseren. Vanaf het vliegveld Teuge vertrokken meer dan 500 lezers van onze bladen voor een rondvlucht. Centraal gelegen, ge makkelijk bereikbaar en gezellig vanwege de vele vlieg-activiteiten. Nu vergeten we Teuge niet want het is de komende vacantie-periode ook weer opgenomen in ons programma. Daarbij hebben we een 2e vliegveld gekozen om de passagiers, die van een rondvlucht gebruik willen maken, de gelegenheid te bieden andere delen van ons land uit de lucht te bekijken. Het is het vliegveld Lelystad, 8 kilometer gelegen vanaf de gelijknamige stad. We willen u direct ver tellen dat het vliegveld magnifiek gelegen is, en dat een ieder die vanaf hier een rondvlucht maakt, uit de lucht vele nieuwe punten ziet. De vorig jaar geopende weg van Lelystad naar Enkhuizen is één van die geweldig interessante punten. Dan Enkhuizen zelf of Hoorn. Natuurlijk kan ook de andere kant uit gevlogen worden, richting Giethoorn, Vol- lenhove en Blokzijl of boven het Ketelmeer. In de vacantieweken is het op het water een grote drukte van zeil- en motorschepen. Dit alles kunt u vanuit de lucht zien wanneer u met ons vliegt. Dat nu is de charme van een rond vlucht met een kleiner vliegtuig. Het wordt een geweldige belevenis. Nadat we al het interessante op het vliegveld Lelystad gezien hebben en alle passagiers naar we hopen voldaan van een rondvlucht terug gekeerd zijn en de lunch genuttigd is, vertrekt de bus naar de Flevo- hof. Over de Flevohof heeft een ieder wel eens gehoord. Zeer velen zijn er al eens een dag geweest. Het blijft zeker een trekpleister en naast alle opgedane indrukken op het vlieg veld is het interessant om in de middag enkele uurtjes van de pracht van de Flevohof te genieten. Ruim 150 ha. groen met een veel voud aan fraaie aspecten. Een kin derdorp, een kinderboerderij, een veehouderijbedrijf, een treintje, in- dianenspel, tuinbouwkassen, een rosarium en nog veel meer. Hier, blijven we tot in de namiddag. De bus vertrekt weer rond half zes en tegen 8 uur 's avonds is iedereen weer thuis. De chauffeur deelt u de vertrektijd mede. Vooral met kinderen is dit arran gement, wanneer men er een hele dag uit wil zijn, aanbevelenswaar dig. Voor de vakantieperiode van 1 jüli tot en met 8 augustus hebben wij met Martinair een overeenkomst De uitgever van deze krant sluit elke aansprakelijkheid uit betreffende ongevallen, zoe kraken van kledingstukken e.d. 15-minutenvlucht prijs 35.- Krant-vakantie-voordeel 10- U betaalt per persoon 25.- 30-minutenvlucht prijs 70- Krant-vakantie-voordeel 25- U betaalt per persoon 45.- Naam: Adres: Woonplaats: heeft een telefonische afspraak gemaakt voordagjuli/au gustus voor een rondvlucht vanaf Leylystad/Teuge van 15, 30 of 45 minuten voorpassagiers (doorstrepen wat met van toepassing is) gemaakt. Een heel bekende naam in de grote luchtvaart. Iedereen heeft wel eens gehoord van de Fok - ker Fellowship, de Douglas DC-3 gevlogen -en de Wide-Body DC-10. Twee maanden geleden vierde Martinair z n twintigjarig bestaan. Ook in de kleine luchtvaart speelt deze maatschappij een niet onbe langrijke rol. Rondvluchten, waar wij dan gebruik van gaan maken, sleepvluchten met reclamenetten, opleiden van piloten, verkoop van en onderhoud aan kleine vliegtui gen. Iedere dag is er gelegenheid om vanaf dit vliegveld en vanaf Teuge rondvluchten te maken. Voor lezers van onze kranten, die liet op eigen gelegenheid kunnen of willen gaan en die ook van deze gelegenheid gebruik willen maken, hebben we een dag-arrangement samengesteld. Met een luxe tou ringcar van de TAD wordt 's mor gens vanuit Enschede om 8 uur ver trokken, waarna in Hengelo (8.15 u.) en Almelo (8.40 u.) gestopt wordt om passagiers in te laten stappen. Daarna wordt doorgereden naar het vliegveld Lelystad. De route heen gaat via Zwolle, Kampen, de grote brug over het Ketelmeer naar Lelystad. In de namiddag rijdt de bus terug via Dronten, Elburg, Epe, Apeldoorn, Deventer, Holten (de oude provinciale weg) naar Almelo, Hengelo en Enschede, De bus ver trekt vanuit Enschede vanaf het grote busstation en vanuit Hengelo en Almelo vanaf het N.S. station. Ontvangst bij Martinair. Koffied rinken (2 kopjes of een frisdrank met gebak), een rondleiding, een audio visuele presentatie over een grote luchtvaartmaatschappij, een rondvlucht van 15 minuten in een 4-persoons vliegtuig, een uit gebreide koffietafel In het Marti nair restaurant en een bezoek aan de Flevohof. Ook dit keer hebben wij weer een kaart afgedrukt met cirkels er in. Iedere cirkel heeft een straal van ea. 15 km. Neemt men de eerste cirkel als bestemming dan bete kent dat een vluchtduur van 15 minuten heen en terug. Cirkel 2 reikt tot Enkhuizen of Marken of Emmeloord, om maar enkele punten te noemen. Cirkel 3 gaat weer wat verder en komt tot voorbij Lemmer, Stave ren, Giethoorn etc. NSKfcSii 45-minutenvlucht prijs 105.- Krant-vakantie-voordeel 42.50 U betaalt per persoon 62.50 Diegenen die per auto naar Lelys tad gaan kunnen zich uitsluitend telefonisch aanmelden. U dient daarvoor Martinair te bellen. Te lefoonnummer 03202-476 en 344 De telefoniste/receptioniste no teert het tijdstip waarop U wenst te vliegen, of overlegt met U een an dere mogelijkheid. Vooral in het zomer- en vakantieseizoen is er veel vraag naar rondvluchten. Marti nair heeft op Lelystad heel wat vliegtuigen klaar staan om aan deze vraag te voldoen. Het kan dus voorkomen dat het tijdstip van vliegen in overleg gekozen moet worden. In het vliegveldrestaurant wordt U een kop koffie of een frisd- rank met cake aangeboden. Wie liever van Teuge wil vliegen omdat dit dichterbij gelegen is of vanwege de mogelijkheid om de eigen omgeving vanuit de lucht te zien, dient de Gelderde Lucht vaart Maatschappij op Teuge te bellen. Tel. 05763-666. b.g.g. 03202-476 en 344. Ook hier is de gang van zaken gelij k aan die op Lelystad. Martinair heeft ten behoeve van onze lezers, die van deze 2e mogelijkheid ge bruik willen maken, een vliegtuig op Teuge gestationeerd gedurende de periode van begin juli tot en met de eerste week van augustus. Ook hier wordt U in de kantine een kopje koffie of een frisdrank geser veerd. De hierbtf afgedrukte coupon dient U mee te nemen wanneer U naar één van beide vliegvelden gaat. Bij afgifte aan de balie voor het vliegen betaalt U de speciale prijs. VER GEET DE COUPON DUS NIET. Ook nu geldt weer dat het bij slecht weer - regen of slecht zicht - verstandig is even te bellen (Lelys tad 03202-476 of Teuge 05763-666) of er wel gevlogen wordt. Het dag-arrangement met de bus, vertrekmogelijkheden vanaf Ens chede, Hengelo en Almelo, kost u fl. 69.50. In de tekst staat uitvoerig te lezen wat U geboden wordt. Wanneer n van deze aanbieding gebruik wilt maken gelieve u on derstaande bon in te vullen en af te geven op één van onze kantoren. Gelijktijdig dient U dan'het bedrag ad. fl. 69.50 per persoon te betalen. Uiteraard kan dit ook per bank- of girochèque. Het ligt in de bedoeling iedere dinsdag de tocht te organi seren, bij veel belangstelling ook op donderdag, te beginnen dinsdag 4 juli. Het dag-arrangement kan uitslui tend in groepsverband gemaakt worden en vindt plaats bij vol doende belangstelling. Iedereen die van het rondvluchten-programma gebruik maakt, ontvangt een luchtdoop certificaat Een leuke herinnering, vooral voor de jeugdige passagiers. De gezagvoerder vult de naam en de dag waarop de vlucht gemaakt werd in, eveneens het merk en het type vliegtuig en de registratie. Een handtekening van de gezagvoerder maakt het document compleet

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 11