KOHPLAN l. MOET BESCHEIDEN DORPSCENTRUM SCHEPPEN Onttrekking gedeelte Meermansweg aan verkeer Recreatieterrein „De Prins" wordt uitgebreid Nettokosten bijna twee miljoen drukkerij tencate Mooie opbrengst Rode Kruis Weekenddienst AGENDA Het beste adres voor al uw familiedrukwerk KERKDIENSTEN Vanaf heden toonkamermodellen in slaapkamers bankstellen eethoeken en wandkasten voor zeer speciale prijzen LEEMREIZE MEUBELEN ENTER S. BAKKER EINDELIJK IS HET DAN ZOVER!!!! ML Tectyleerstation - Autohulpdienst Nijjo HOLTENS NIEUWSBLAD - 23 JUNI 1978 - PAG. 3 De gemeenteraad staat dinsdagavond voor een tweetal zeer belangrijke planologische beslissingen. Aan de orde komen namelijk de vaststelling van het bestemmingsplan „Kom Holten" (ten zuiden van de Dorpsstraat en Oranje straat) en het bestemmingsplan „Holten Kom Noord". Bo vendien zal nog een beslissing moeten worden genomen over het bestemmingsplan recreatieterrein „de Prins". Wat het bestemmingsplan „Kom Holten" betreft zeggen B. en W. in een voorstel: Sinds in het midden van de jaren '60 de eerste schetsen voor de kom van het dorp Holten zijn opgesteld zijn gedurende de voorbereidings fase de inzichten t.a.v. bepaalde zaken (b.v. sanering) gewijzigd en hebben zich ontwikkelingen voor gedaan waar op moest worden in gespeeld. Nadat het komplan, gro tendeels in de vorm die het nu heeft, in het naj aar van 1975 door de Commissie Gemeentelijke Plan nen („Klein Beraad") was behan deld, kondigde de Mengunie plan nen tot uitbreiding van het bedrijf aan. Dit bedrijf dat al jaren in de kom, ten noorden van de Dorps straat tussen Zwarte- en Meerman spad is gevestigd, had zodanige uitbreidingsplannen, dat realise ring ervan bij ons op onoverkome lijke bezwaren stuitte. Ten tweede is met ingang van 1 januari 1978 de Coöperatieve Zuivelfabriek „de Vrijheid" opgeheven. Een nadere bezinning op de toekomstige be stemming van het fabrieksterrein ten westen van de Stationsstraat werd daardoor noodzakelijk. In middels is bekend geworden, dat de Gereformeerde Kerk plannen in voorbereiding heeft om aldaar een nieuwe kerk te bouwen, een ont wikkeling, die wij bijzonder toe juichen en planologisch aanvaard baar is. Dorpshart Tegelijkertijd is de realisering van het ten zuiden van de Dorpsstraat geprojecteerde „dorpshart" dich terbij gekomen in verband met de plannen van Dura ter plaatse van het voormalig hotel Holterman. Naar het zich thans laat aanzien zal VRAAG ONZE MODELLENBOEKEN J ter Horststraat 22 Rijósen j Telefoor 05480 2461 'V OOK SAVONDS NED. HERV. KERK 8,30u. en 10.15 u. ds W Vons In de 2e dienst bed Heilige Doop en afscheid zondagsschool m.m.v. Herv. Kerkkoor. Extra coll. Algemeen Kerkewerk Op pasdienst: Mevr. Meilink en In eke Wolters. GEREF. KERK. 8.30 - 10.00 en 19.15 uur ds. G.W.H. Peddemors. In alle diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en af lossing. Kinderoppas: mevr. Schuttert-Beltman, Wilma Koordes (res. mevr. Stam- Ebrecht) Mevr. Immink- Bartels, mevr. Rietberg- Imming (res. Enny Stam). Kin- dernevendienst (4e klas) mevr. T. Oldenburg. R.K. Keric (Geb. „Irene") zaterdag17.00 uur-zondag 9,30 uur. DIJKERH0EK 9.30 uur Ds. C.C. Addink. Bed. Heilige Doop. Extra coll. Alge meen Kerkewerk. 0KKENBR0EK 9.30 uur ds. M de Heer. Uitgang- coll. Kerkvoogdij. NIEUW HEITEN Zaterdag 19.00 uur - zondag 8.00 uur en 11.00 uur. binnen afzienbare tijd met de reali sering van de le fase worden be gonnen. Omdat de voortgang van het Komplan vooral ten behoeve van het geprojecteerde dorpshart van groot belang werd geacht, is' het deel van de kom rond de Men gunie en de Coöperatieve Zuivelfa briek buiten het bestemmingsplan Kom Holten gehouden. Het kom plan omvat een gebied, waarin duidelijk sprake is van een verza meling van functies en voorzienin gen van algemeen belang; dit zijn het wonen, de detailhandel, scho len. openbare gebouwen e.d. De grens is bepaald door de grenzen van de vigerende omringende be stemmingsplannen: de Haar, Hol ten 1966 en het plan buitengebied. Terwille van een logische samen hang is ook het gebied tussen de Tuinstraat en de Paktoriestraat in het plan opgenomen, voorheen was dit gebied in het plan Holten 1966 ondergebracht Karakteristiek In de uitgangspunten die aan het plan ten grondslag liggen wordt zoals nog zal blijken grote beteke nis toegekend aan de handhaving van de karakteristiek van het cen trum. Hieronder wordt verstaan de kenmerken of eigenschappen die typerend zijn of specifiek gelden voor het bewuste gebied. Tot de ja ren '40-'50 was de hoofdfunctie van de meeste dorpscentra de woon functie. Daarna komen er meer de „grootschalige" ontwikkelingen, de winkelpanden worden (soms niet altijd even fraai) gemoderni seerd, parkeerplaatsen ontstaan en het centrum begint a.h.w minder aantrekkelijk te worden als woon gebied. Ook in het dorp Holten is deze ontwikkeling merkbaar. Uitgangspunten De voornaamste uitgangspunten van het plan zijn: 1 het handhaven van en inspelen op de karakteristiek van het cen trum; 2. het scheppen van een be scheiden dorpscentrum; 3. in ver band met bovengenoemd uitgang spunt is het wenselijk, dat op zeer bescheiden schaal concentratie van de voorzieningen wordt nage streefd; 4. het groen in de kom moet versterkt worden; 5. een goede toe gankelijkheid van het centrum moet worden nagestreefd; Het is U bekend, dat behalve een bestem mingsplan voor de kom tevens een saneringsplan is opgesteld. Dit laatste plan is op 21 augustus 1975 bij de Minister van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening in gediend Bij zijn beschikking van 15 december 1976 heeft de Minister een voorlopige bijdrage verstrekt tot een bedrag van f. 428.000 - waarbij geen bijdrage is toegekend in de verwervingskosten van de panden van Brands en van de Maat en de woningen Kerkplein 4 en Kerkstraat 11 De minster is name lijk van mening, dat deze panden in het plan kunnen worden ingepast. U zult het met ons eens zijn, dat, met name handhaving van de pan den van Brands en van de Maat, het creëren van een dorpshart onmoge lijk maakt Bij brieven van 19 april 1977 en 14 juni 1977 hebben wij de minister opnieuw indringend ver zocht in de verwervingskosten van bedoelde panden alsnog een bij drage te verlenen. Naar wij hebben vernomen zou een gunstige be schikking tot de mogelijkheden behoren. Kosten M.b.t. de exploitatie van het on derhavige plan wordt opgemerkt, dat de totale looptijd van het plan is gesteld op 10 jaar. Op basis hier van worden de totale kosten van het plan, waaronder begrepen de grondverwerving, het bouwrijp- maken en de renteverliezen ge raamd op f. 5.347.574.-. De op brengsten van het plan bestaan uit de verkoop van rond 3200 m2 grond en de van het rijk te ontvangen sa neringsbij dragen. De grondprijs voor de bouw van winkels is gesteld op f. 250.- per M2 terwijl voor de bouw van het nieuw te bouwen ge meentehuis is uitgegaan van een prijs van f. 200.- per m2. De totale opbrengsten van het plan, waarbij eveneens rekening is gehouden met een looptijd van 10 jaar worden geraamd op f. 3.627.525.-. De net tokosten zijn derhalve te ramen op f. 1.720.049.-. Bij de dekking van dit bedrag kan worden beschikt over het fonds sanering dorpsuitleg ad f. 98.500.- (1 januari 1977). Voorts wordt er voorlopig van uit gegaan, dat ten behoeve van dit plan een bedrag van rond f. 200.000.-aan het fonds dorpsuitleg kan worden ont trokken. Er resteert dan nog een bedrag van ca. f. 1.421.500.- welke middels een geldlening met een looptijd van 40 jaar gefinancierd dient te worden. Dit zal voor de al gemene dienst van de gemeente een jaarlijkse last van ca. f. 138.720.- betekenen. De fina nciële commissie kan zich met de exploitatieraming verenigen. Overleg Voorafgaande aan het wettelijk voorgeschreven overleg is het plan, nadat het eerst is toegelicht aan de leden van het bestemmingsplan- forum en het bestuur van de Hol- tense Handelsvereniging behan deld in het bestemmingsplan- forum. Hoewel hier en daar kriti sche kanttekeningen zijn geplaatst hebben ons deze geen aanleiding gegeven het concept op hoofdza ken te wijzigen. Nadien heeft er uit voerig overleg plaatsgevonden met het bestuur en de naderhand ge vormde werkcommissie uit de Hol- tense Handelsvereniging. De be zwaren van deze commissie had den in hoofdzaak betrekking op de beperkingen die zouden gaan gel den voor winkels aan de uiteinden van de Dorpsstraat en de Oranje straat, terwijl men tevens een bar- riérewerking vreesde van het te bouwen gemeentehuis. In verband met- laatstgenoemde opmerking is in enkele randen van het bouwblok de mogelijkheid gecreëerd van winkelvestiging. Zoals hierna uit het voorstel nog zal blijken is ook aan de bedenkingen met betrek king tot beperkingen voor winkels aan de uiteinden van de Dorps straat en de Oranjestraat eveneens tegemoetgekomen, aldus het voor stel van B. en W. Over het plan heeft verder een breed overleg plaats gehad met ve lerlei instanties De wettelijk voor- Winkels Bij het ontwerp voor het bestem mingsplan voor de kom Holten heeft de gedachte aan een zekere concentratie van de winkels steeds een belangrijke rol gespeeld. In vroegere versies van het plan was het idee winkels te verplaatsen van de Dorpsstraat en de Oranjestraat naar het (toen veel ruimer gedach te) dorpshart. In het huidige plan krijgt de concentratie gestalte door rond het dorpsplein de uitbreiding van het winkelbestand te projecte ren. Nu het dorpshart wat beschei dener van opzet is geworden is er minder reden gedeelten van het winkellint een. bestemming voor woondoeleinden („winkels en/of kantoren toegestaan") te geven. Met name in het gebied ten westen van de aansluiting van de Sta tionsstraat op de Dorpsstraat zijn de laatste jaren nieuwe zakenpan- den gebouwd. Mede gelet op de in houd van een aantal bezwaar schriften menen wij dat het redelijk is in dit gebied de mogelijkheden te verruimen door het geven van een bestemming voor „doeleinden van handel en bedrijf, categorie WW (winkels en werkplaatsen"). In dat geval dienen ook de mogelijkheden voor de winkels in de Stations straat, Larenseweg en Oranje straat verruimd te worden. Gelet op de ontwikkelingen die zich de afgelopen jaren met name ook in de uiteinden van het dorp hebben voorgedaan en het afnemen van de mogelijkheden van nieuwe winkel vestigingen rond de Smidsbelt lijkt het alleszins redelijk de zonering zoals die inhet ontwerp-plan is op genomen, daarop aan te passen, aldus B. en W. Bezwaarschriften Om een uniek stukje oud Holten „De Geuren", met prachtig broed- Na een korte of lange hok even ge zellig „kuieren" op de bank in het parkje op de hoek van de H. J. Wansinkstraat en de Kolweg. geschreven procedure is aange vangen met de tervisielegging op 19 december van het vorige jaar. Tegen het ontwerp-plan zijn II be zwaarschriften ingediend. In de meeste bezwaarschriften wordt in gegaan op twee belangrijke aspec ten va het komplan: het parkeer probleem en de visie ten aanzien van de bestemming „winkels". Daarom gaan B. en W. vooraf gaande op het commentaar per be zwaarschrift in op deze thema's in hun algemeenheid. Parkeren Binnen een voor Holten accepta bele loopafstand zijn thans ten be hoeve van het kort parkeren ca 260 parkeerplaatsen beschikbaar, on geveer 230 hiervan staan ter be schikking van het winkelend pu bliek. Verwacht wordt, dat aan het einde van de planperiode (plm. 1988) de behoefte aan parkeerter rein, door toeneming van het auto bezit, verkoopvloeroppervlakte en de extra behoefte voor bedrijven, kantoren, gemeentehuis, ongeveev 380-405 zal bedragen. In het Kani- plan (zuid) en Komplan Noord zijn dan ook 145 parkeerplaatsen ge projecteerd. Naar het oordeel van B. en W. komt dit tegemoet aan de oerekende behoefte tot 1985-1990. Alternatieven zijn ten zuiden van de Dorpstraat niet aanwezig. Het college veronderstelt een moge lijkheid bij de nieuwe kerk, die in de plaats van de zuivelfabriek ge bouwd zal worden aan de Stations straat. ERKEND TANDTECHNIKER Reparaties kunstgebitten, klaar terwijl u wacht. Uitsluitend na tel. afspraak. Tel. 05470-4113 gebied voor diverse vogelsoorten, te sparen vraagt een aantal bewo ners van de Larenseweg hier geen parkeerterrein aan te leggen. Ge zien de grote behoefte aan derge lijke terreinen stellen" B en W. de raad voor hun bezwaarschrift on gegrond te verklaren. F. J. Schuppert en H. Schuppert vragen twee vrijstaande woningen te mogen bouwen aan het Kosters pad, H. J. Stukker. T Stukker en G. H. Koopman willen een zekere diepte van hun percelen aan de Dorpsstraat behouden. B en W. willen aan een gedeelte van hun be zwaren tegemoet komen, evenals aan het bezwaar van H. J. Dikkers, Dorpsstraat 35, waarin vestiging van winkel of kantoor gevraagd wordt. Een soortgelijk bezwaar schrift van de Gebr. Gervedink Nijhuis wordt gegrond verklaard. Hoewel het bezwaarschrift van J. Aaftink niet ontvankelijk dient te worden verklaard, omdat het aan B. en W. en niet aan de raad gericht is, kan door de gewijzigde visie in zake winkels aan zijn bezwaar te gemoet gekomen worden. Het zelfde is het geval ten aanzien van J. Lammers, Dorpsstraat 55. Synagoge Ten aanzien van de bezwaren van Dr. P. J. Reimer met betrekking tot de sloop van de voormalige syna goge, zeggen B.enW., dat de piëteit in deze achterhaald is. omdat tegen het gebruik hiervan, als berging, de afgelopen 30 jaar geen bezwaren zijn geuit. Ook de lokaalhistorische betekenis van het gebouwtje kan niet groot genoemd worden. Een meer zinvolle wijze om de herinne ring aan de Joodse gemeenschap levendig te houden zou volgens B en W. kunnen bestaan in het aan brengen van een herinneringspla quette - aan te brengen aan het te bouwen gemeentehuis-waartoe de behoefte aanwezig is. Aan bezwa ren van A.J. Nijkamp, Boschps- straat hoewel te laat ingediend, wil len B. en W inzake de uitbrei dingsmogelijkheden van zijn wo ning, tegemoet komen. Voorts stel len B. en W. de raad voor tegemoet te komen aan de bezwaren van de Nederlandse Spoorwegen (al gerea liseerde rijwielstalling) en van de P.T.T. inzake de situering van een telefooncentrale aan 't Kosters. Ten behoeve van een eventuele winkeluitbreiding van mevr. Bos, aan de Larenseweg, stellen B. en W. de raad voor de plankaart te wijzi gen. De commissie ruimtelijke or dening heeft medegedeeld zich met het voorstel te kunnen vereniging, met uitzondering van één lid, dat het eens is met het bezwaarschrift van Dr P J Reimer, inzake situe ring van het nieuwe gemeentehuis. Op VRIJDAG, 23 JUNI 1978 openen wij ons geheel nieuwe pand, Wij houden OPEN HUIS op 23 EN 24 JUNI A.S. van 10.00 u. 's morgens t.m. 20.30 u. Wij zouden het zeer op prijs stellen, wanneer u ons tijdens deze dagen zou'bezoeken en nodigen u bij deze beleefd uit. Tevens delen wij u mede, dat wij officieel dealer zijn van STEYR- vrachtwagens, waarvan wij verschillende types zullen tentoonstellen. Tijdens deze OPEN HUISDAGEN zullen wij u op een gastvrije manier ontvangen en heten u vast van harte welkom! Nijverheidsstraat 24, 7461 AE Rijssen - Tel. 05480-33 35. In verband met uitbreiding van haar kledingzaak aan de Dorps straat heeft de fa. Beltman een verzoek gericht aan het gemeente bestuur om een gedeelte van het Meermanspad (bedoeld is Meer- mansweg) aan de oostzijde van haar pand ter lengte van plm. 25 meter aan het openbaar verkeer te onttrekken. In het komplan Noord is ook met het vervallen van bedoeld wegge deelte rekening gehouden. Daarin wordt er voorts vanuit gegaan, dat op plm. 14 meter in zuid-oostelijke richting een nieuwe aansluiting van de Meermansweg op de Dorps straat wordt gemaakt. Hiervoor is het nodig, dat de ge meente gronden van de fa. Beltman in eigendom verkrijgt, terwijl zij ten behoeve van haar uitbreidings plannen de beschikking krijgt over o.a. het te onttrekken gedeelte van de Meermansweg. Een voorstel daartoe willen B. en W. de raad ter zijner tijd doen toekomen. Tegen de onttrekking aan het openbaar ver keer zijn geen bezwaren ingediend. De commissie voor de ruimtelijkij ordening kan zich met het verleg gen van de Meermansweg vereni gen. Vrijdag 23 juni 19.00 uur Spring- en dressuurweds- trijden in manege „Snorrewind", Borkeldweg (zie adv.). Zatejdag 24 juni 8.30 uur Spring- en dressuurweds- trijden in manege „Snorrewind". Zondag 25 juni 14.00 uur Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv 19.30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Zaterdag 24 juni t/m zaterdag 1 juli Rijwielhandel Haan en Schoen- handel Oolbekkink wegens vakan tie gesloten (zie adv.). Maandag 26 juni Boekhandel/Drukkerij Heusink- veld de gehele dag gesloten (zie adv.). Dinsdag 27 juni 14.00 uur Diploma-uitreiking huis houdschool „De Noordenbarg". 20.00 uur Feestavond Schoolkring Dijkerhoek in zaal „Het Bonte Paard". Woensdag 28 juni School- en volksfeest in Dijker- hoek. Maandag 3 juli 19.30-22.30 uur Receptie t.g.v. het 75-jarig bestaan Schilders- en wan- dafwerkingsbedrijf J. H. Maats en Zn. B.\^. in restaurant „De Wielen" (zie adv.). Zaterdag 8 juli 10.00 uur Opening boeldag annex rommelmarkt „H.M.V." in „Kalf- stermansweide". De onlangs gehouden geldinzame ling ten bate van het Nederlandse Rode Kruis heeft het mooie bedrag van f 5.127,82 opgebracht. Een be wijs, dat deze humanitaire instel ling leeft in de harten van de Holte- naren. Aan gevers en collectanten wordt dan ook hartelijk dank ge bracht voor hun bijdrage. ..Het ontwerp-bestemmingsplan recreatieterrein „de Prins" is opge zet vanuit een tweeledige behoef te", zeggen B en W. in een voorstel aan de raad tot vaststelling van dit plan. Deels omdat het bestaande plan aanpassing behoeft en deels in verband met een gewenste uitbrei ding. Dit laatste vooral om de kwa litatieve verbetering van de be staande voorzieningen mogelijk te maken". Duidelijk is gebleken, al dus B en W.,dateenvergrotingvan het terrein tot 30 ha. zoals die in 1974 ter sprake is geweest, onaan vaardbaar is, maar dat veel eerder naar een afronding gestreefd moet worden. Het plangebied heeft een oppervlakte van 18.5 ha en bestaat o.a. uit de volgende delen: a. re creatieterrein „de Prins" (10.65 ha) en b. recreatieterrein „Hijweege" (1.1 ha) De regeling „Subsidiëring Toeristi sche Infrastructuur" heeft aanslui ting van het terrein op de riolering mogelijk gemaakt. Tegen het plan zijn geen bezwaar schriften ingediend. De commissie ruimtelijke ordening kan zich met het voorstel verenigingen. «Tevens het adres voor de doe het zeivers - uitlaten doorsmeerstation ARTS: W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 27 50. Spreekuur 11.OO u. en 16.00 uur. Voor spoedgevallen bellen: 05483- 27 50. WIJKVERPLEGING Zuster G. v.d. HaarKip, Veld- paperweg 2, Colmschate, tel. 05706-12 84 b.g.g. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi gen en uitgifte van verpleegar- tikelen maandag t/m vrijdag van 13.30-14.00 uur. Groene Kruisgebouw. Gaardenstraat. ZIEKENVERVOER/AMBULANCE J. Aanstoot, tel. 29 80 en 13 38 b.g.g. A. Müleer, tel. 17 45 ZIEKENFONDS Spreekuur donderdagavond van 18.30-20 00 u. Dorpsstraat 16. CONSULTATIEBUREAU VOOR/KLEUTERS EN BABY'S Elke donderdag van 8.45 -11.30 uur, in het Groene Kruisge bouw. TANDARTS H. Hansman, Grote Maatweg 36, Wierden, tel. 17 65 Spreekuur spoedgevallen: 5.U0 - 5.30 uur nam. FYSIOTHERAPIE Alee werkdagen Groene Kruis gebouw. G J Kraaij, tel. 22 99 DIERENARTS: Th. A. Oostenbrug, Dieésen- plasstraat 5, tel. 05483-15 15 MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatsch. Diens tverlening „Midden-Overijssel" Dorpsstraat 16, tel. 27 84. Spreekuur maand, t/m vryd. 8.30-9.30 uur. GEZINSVERZORGING Spreekuur maand, t/m vrijd. 8.30-9.30 u. Doipsstr. 16. Tijdens de weekends zijn maatsch. werk en gezinsverz. bereikb. onder nr. 05486-1 64 65. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST Tot en met zondag 25 juni: B. Groot Obbink, Kozakkenstraat 2, tel. 15 26. Maandag 26-6 t.e.m. zondag 2 juli: H.W. Goorman. Kolweg 52, tel. 15 13. Aangifte van gestorven dieren op zater dag van 9-11 uur aan het slacht huis, tel. 05483-13 18. STORINGSDIENST Zaterdag 24 t.e.m. vrijdag 30 ju ni: Electra J. Kolkman, Gaar denstraat 3, tel. 13 68, Gas: J. Bosschers, Liezenweg 26, tel. 19 45. POLITIE Telefoon: 13 52 - 26 65 en 26 55. Na 6.00 uur 's avonds bellen: 05200-7 12 34. BRANDWEER Telefoon: 22 22 (Dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3