Nog geen nieuw stationsgebouw NIEUW BASSIN „TWENHAARSVELD IN GEBRUIK Jaarvergadering EHBO Roim kwart miljoen voor nieuwe kerk Schoolreisje „Kleuterboek" HOLTENS NIEUWSBLAD Afsluiting zandwegen Zondagsschoolnieuws Openbare kennisgeving Raads vergadering Boeldag en verkoping buurtvereniging „Churchillstraat- Vrijheidslaan" grandioos succes .F'eest in Dijkerhoek Projectweek „De Schakel'' Repelsteeltje" en Houthakkers-feest 1 v - INGEZONDEN, f,7 Gemeente Holten In Zwartsluis benoemd HOLTENS NIEUWSBLAD GESLAAGD HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 23 juni 1978 30e jaargang - no. 25 Hoofdredacteur J. Wlggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Plv.v hoofdred./secr. W Beijers Enkweg 5, tel. 05483-1234 Red. medewerker D J Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertienties Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" De geruchten als zou het stationsgebouw van N.S. binnenkort vervangen worden door een kleiner en moderner gebouwtje, blijken niet geheel juist te zijn. Volgens de afdeling Voorlichting in Utrecht zal het wel 1986 worden, voordat tot een dergelijke maatregel zal worden overgegaan. In verband met het ontbreken van de financiële middelen bij de Nederlandse Spoor wegen moeten dergelijke plannen worden getempori seerd. Ter geruststelling kan worden gezegd, dat er geen sprake is van sluiting of opheffing van de op 18 mei 1951 weer in gebruik gestelde halte. Het nieuwe bassin van het zwem bad „Twenhaarsveld". Nadat vrijdagmiddag 23 juni om half 2 het nieuwe bassin van zwem - bad „Twenhaarsveld aan het ge meentebestuur is opgeleverd, is het De financiële actie die onder de le den van de Gereformeerde kerk werd gehouden voor het bouwen van een nieuwe kerk, heeft ruim f 260.000,- opgebracht. De kerk zal worden gebouwd aan de Stationsstraat. Met het nieuw- bou wplan (kerk met bijgebouwen) is met inbegrip van de grond en het afbreken van de zuivelfabriek „De Vrijheid" een bedrag gemoeid van f2.600.000,-. Het kerkgebouw aan de Dorps straat en het gebouw „Rehoboth" zullen verkocht worden aan de firma Gebr. Schuppert BV. bassin klaar voor gebruik. Deze daadwerkelijke ingebruikneming zal omstreeks 4 uur plaatsvinden. Er zijn voorbereidingen getroffen om hieraan een klein feestelijk tin tje te geven, vooral voor de jeugd. In verband met het goede weer is de afgelopen week al oogluikend toe gestaan dat in het nieuwe bassin gezwommen werd. Slechts een en keling maakte daar gebruik van, omdat de verwarming nog niet in werking was gesteld en het water dus nog erg koud was. De bouw heeft 5 maanden in beslag geno men. Behalve met dit bassin is het zwembad ook uitgebreid met en kele gebouwtjes, waarin zijn on- Na afhandeling van de agenda reikte burgemeester mr. W.H. En klaar het EHBO-diploma uit aan de dames H.W. Sligman-Nijenhuis, D.J. Kevelam-Ulftnan, mevr. N. v.d. Burg, mevr. I. Douwes, mej. F.R. v.d. Noort, mej. J. de Maag, mej. A.G. Goorman en de heren B.J. Nij- land en A.G. v.d. Noort. Namens de geslaagden sprak mevr. N. v.d. Burg een woord van dank tot dok ter Lohmann en de verbandmee- sters en zij bood hen een attentie aan. dergebracht de technische instal laties, toiletten (waaronder een in validentoilet) en een personeels ruimte. Ook is een leiding rondom het oude bassin vernieuwd. De to tale bouwkosten hebben ruim 6 ton bedragen. De officiële opening vindt in augustus a.s. plaats. In de in hotel „Vosman" gehouden goed bezochte jaarvergadering van de plaatselijke afd. EHBO liet se cretaris H. Rozendom na een wel komstwoord van voorzitter Ant. Jalink in een uitvoerig overzicht de vele activiteiten over 1977 de revue passeren. Op een groot aantal wedstrijden en andere evenemen ten waren de EHBO-ers op hun post om zo nodig hulp te verlenen. Bij de gehouden bestuursverkie zing werden herkozen de h.h. A. Ja- link en H. Rozendom. Door pen ningmeester A. Groen werd in het financieel verslag over 1977 mel ding gemaakt van een batig saldo. Van verschillende verenigingen werd in '77 een gift ontvangen. De con^nissie voor kascontrole had boeken en bescheiden in orde be vonden. De heer Joop Schintz van de Lotusgroep Holten slaagde voor cursusleider Lotusopleiding. Voor zitter Jalink wenste hem hiermee geluk en bood een geschenkbon aan. Na toelichting door docent O. Lohmann, rustend arts te Holten werd besloten tot aankoop van een beademingsapparaat met luchtvo lumemeter. Dit apparaat - dat te vens geschikt is voor hartmassage - kost f 1200,-. Verder werd besloten om in het a.s. seizoen te starten met een rampencursus. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) Citerend uit het Hol tens Nieuwsblad van 16 juni '78: „Het ziet er dus gunstig uit voor het streven van de natuurbeschermers om de Holterberg tegen onrust te beschermen" meen ik aan dit rede lijk verlangen een andere redelijke wens te moeten toevoegen. Het is onbegrijpelijk dat in het zuidelijk van de Motieweg gelegen gedeelte van de Holterberg tot nu toe nog steeds gejaagd mag worden. Mij het oordeel overjagen voorbehoudend acht ik het ONREDELIJK dat een millionair-grondbezitter de geldoogst nog zo wenst te verhogen met de opbrengst van een ver pachte jacht, dat een niet te veron- achtzame kans op ongelukken wordt vergroot. Immers, nu er meerdere huizen het oorspronkelijke jachtgebied in stukken knippen, waardoor bewo ners met hun kinderen aan gevaren bloot staan, het toerisme ook in het jachtseizoen door gratis logeren meer en meer zal toenemen, is het niet denkbeeldig dat er eens een ongeluk gebeurt. Het is mij persoonlijk overkomen dat een jager met het geweer in de aanslag op mij gericht de opmer- Zondag a.s. 25 juni nemen we in een byzondere kerkdienst afscheid van de 6e klassers van zondagsschool. In deze dienst (aanvang 10.15 uur, Hervormde kerk) zal voorgaan ds. W. Vons. De kinderen van klas 1, 2 en 3 en de kleuterklas verwachten we, natuurlyk met hun ouders in de kerk. De kinderen van klas 4,5 en 6 verzamelen zich om 10 uur bij de Dorpsschool en gaan van daar onder leiding naar de kerk. We rekenen op u allen en hopen op een fijne dienst. Na deze dienst begint de zondagsschoolvakantie. Wij wensen u fijne weken toe en hopen elkaar na de grote vakantie weer gezond te mogen terugzien. Met vriendelijke groeten, Het Zondagsschoolpersoneel Donderdag 15 juni hebben de kleu ters van de christelijke kleuters chool „Kleuterhoek" hun jaarlijks schoolreisje gemaakt. Dit jaar gin gen ze naar de kinderboerderij „Strubbert" te Laren (G). Om 10.00 u. vertrokken ze bepakt en bela den. Veel kleuters hadden al hon ger toen ze het dorp verlieten en begonnen al snel aan de boter hammen. Op de kinderboerderij aangekomen, verdeelden de groep jes zich al snel over de attracties. Enkele groepjes gingen eerst naar de ponywagen, waar de heer Ste- geman hen hielp, anderen gingen naar de skelterbaan, een volgende groep mocht eerst de diverse dieren bekijken en de laatste groepen gin gen schommelen, wippen enz. Bij wisseling van activiteiten kregen de kinderen ranja en zoutjes. De tijd ging snel en om plm. 12.30 u. gingen ze naar de zolder, waar de tafels al gedekt stonden. Enkele moeders hadden pannekoeken ge bakken, welke door de kleuters in snel tempo verorberd werden. Ze kregen er ranja bij om de dorst te lessen. Na het eten mochten de kleuters weer met hun begeleids ters naar buiten. Na een poosje te hebben gespeeld, verzamelden de kleuters zich rondom de skelter baan en kregen een heerlijke ijsco. Daarna mochten de kinderen film kijken en even uitrusten. Tussen de filmpjes door werden de kleuters weer enkele malen getracteerd. Na de filmpjes gingen ze nog een kwar tiertje spelen. Ze bedankten de heer en mevrouw Stegeman, waarna de terugreis werd aan vaard. Om plm. 15.30 u. waren ze terug bij school, moe maar heel te vreden over de fijne dag. Op zaterdag 17 juni hield de Buurtver. Curchillstraat/vrijheidslaan" en groots opgezette boeldag en een verkoping i.v.m. haar eerste lus trum in oktober a.s. 's Morgens werd de buurt gewekt door vrolijke muziek die vanaf de parkeerplaats in de Churchillstraat de huizen „binnenstroomde". Verschillende bestuursleden van de vereniging waren druk doende de kramen op te zetten voor de ver koop van oude en nieuwe goederen. Vanaf half elf begon de verkoop en het werd een zeer gezellige drukte. Men had gezorgd voor zitjes en men kon ook een kopje koffie of een glaasje limonade drinken. De kin deren vermaakten zich met gooi en werpspelletjes. De buurtbewoners die de goederen verkochten deden dit met de no dige show en een babbeltje waarop standwerkers met vele jaren erva ring jaloers zouden zijn. Tegen vier uur waren dan ook de nieuwe goe deren totaal uitverkocht. De spul len die overbleven schonk de buurtvereniging aan de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." om aan de man en vrouw te brengen op de grote boeldag in „Kalfster- mansweide" op zaterdag 8 juli. De nette opbrengst van de boeldag in van de buurtvereniging is nog niet bekend maar dat de genomen moeite dik werd beloond is wel ze ker. De buurtbewoners zeggen ie dereen die meewerkte aan het wels lagen heel hartelijk dank. Mej. Ria Jansen, Kosterspad, thans onderwijzeres aan de chr. BLO-school in Rijssen, is als on derwijzeres benoemd aan een chr. school in Zwartsluis. U ontvangt een fraaiey als u een voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Hoftens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat met in gang van 26 Juni 1978 gedurende drie maanden ter secretarie van deze gemeente voor een iéder ter inzage ligt de „Verordening tot aanwijzing van een koopavond in de gemeente Holten" ais bedoeld in artikel 3, lid 3 van de Winkelslui tingswet 1976 (Stb. 367), vastge steld bij raadsbesluit van 12 juni 1978, nr. 346/Ym. Deze verordening treedt in werking op het tijdstip, waarop artikel 3 van de Winkelsluitingswet 1976 in wer king treedt (in casu op 1 november 1978). Holten, 23 juni 1978. Burgemeester en wethouders voornoemd, Naam: I W.H. Enklaar, Ad,,.s j burgemeester Woonplaats: n G.J. Lange- Geeft op als abonnee i nbarg, op het Holtens Nieuwsblad secretaris Dhr./mevr.: I SUBSIDIERIEREGELING Adres I BRANDVEIUGHEIDS- woonplaats rijj VOORZIENINGEN Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V l0G''"EDRIJVEN jaar/per jaar. _A_ Cw) Hierbfo wordt ter kennis van be- I langhebbenden gebracht, dat van Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. de door de regering ter beschikking gestelde financiële middelen, ten behoeve van aanvullende werkge legenheidsprogramma's een ge deelte is gereserveerd voor een te gemoetkoming in de kosten van het brandveiliger maken van lo- giesbedryven. De financiële steun zal door middel van een subsidieregeling plaats vinden. De hiervoor vastgestelde subsidieregeling is van toepassing op een vóór 1 januari 1975 geves tigd hotel of toeristenpension, dat inschryfplichtig is by het Bedrijfs chap voor het hotel-, het restaurant-, het café- en het pension- en kamerverhuurbedrijf en aanverwante bedrijven te 's Gravenhage, alsmede vóór 1 ja nuari 1975 gevestigde motels. Logiesbedryven waarvan op grond van een vroegere regeling voor dit doel reeds subsidie is verleend kunnen niet opnieuw voor subsidie in aanmerking worden gebracht. Voor nadere inlichtingen kan men zich in verbinding stellen met de Direkteur Gemeentewerken, Dorpsstraat 24b, tel. 1471. Formu lieren voor het aanvragen van sub sidie zijn ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, verkrijg baar. De gemeenteraad komt dinsdag 27 juni 1978 om 19.30 uur in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeen ter behandeling van de vol gende AGENDA 1 Ingekomen stukken 2 Vaststelling van het bestem mingsplan „Kom Holten". 3 Vaststelling van het bestem mingsplan „Holten Kom Noord" 4 Vaststelling van het bestem mingsplan „Recreatieterrein „De Prins" 5 Voorstel tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van een ge deelte van de Meermansweg. king maakte dat ik „er gevaarlijk stond" (Nota Bene: op mijn eigen terrein!) en dat andere helden op 20 meter van mijn huis op mijn terrein aan het paffen waren, doordat de pachter de jagers volslagen onvol doende informatie had gegeven, waar wel en waar niet gejaagd mocht worden. Het is mij bekend, dat de jachtwet de jagers een ge weldige voorkeursbehandeling toekent, maar het verbaast me al jaren dat ondanks mijn verzoek in die richting onze gemeentelijke au toriteiten er niet toe zyn overge gaan om nieuwe huiseigenaren te adviseren de jacht niet meer te ver pachten met benadrukking van hun verantwoordelijkeheid. Maar tja, de commercie moet blijkbaar gediend worden: V. en D. moeten toch aan hun trekken komen? w.g. M. J. Broekman ten Brink. Advertentie-adviseur: W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt in Holten opgeven bij G.W. KAKFEN Larenseweg 3, tel. 12 24 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - Tel. 16 65 tot 's woensdags 12.00 uur Het traditionele school- en volks feest in Dijkerhoek wordt dit jaar gehouden op woensdzg 28 juni. Het feest wordt dinsdagavond ingezet met een feestavond in zaal „Het Bonte Paard" met een optreden van het Bathmense revuegezels chap. Woensdagmorgen is het feest voor de schooljeugd en 's middags zijn er weer de volksspelen als stoelen dans, polsstokspringen, blaasslaan en schieten. Woensdagavond geeft in de weide bij „Het Bonte Paard" de ponyclub „De Bergruitertjes" een demonstratie. De Holtense Muziekvereniging zal de schooljeugd begeleiden bij de optocht (vertrek plm. 8.15 uur) bij de school naar de feestweide. Aan de Chr. Agrarische School te Wierden is voor het „Melkdiploma P.A in de rij" geslaagd de heer Ger- rit Stam, Schreursweg 3. Anke Meerman slaagde aan de Academie voor fysiotherapie te Deventer voor het diploma „Fysio therapie". Jan Herman ten Kampe is in. Zwolle geslaagd voor het eindexa men Hoger Economisch en Admi nistratief Onderwijs (HEAO). De twee laagste klassen van de christelijke school „De Schakel" en de kleuters van de christelijke kleuterschool „Repelsteeltje" hebben een projectweek gehad met als onderwerp „De boerderij". De kinderen zijn in die zeg dagen een In het kader van het VW- vakantieprogramma 1978 organi seert de Holtense Handelsvereni ging in samenwerking met de Hol tense Muziekvereniging, de beide Holtense boerendansgroepen en de M.A.C. „De Holterberg" op 6,13,27 juli en 3 augustus op Smidsbelt een grandioos „Houthakkersfeest". De Tiroler kapel van HMV zorgt alle avonden voor een vrolijke muzi kale omlijsting en de boerendan- sers zullen het publiek vermaken met de Driekusman. Smiet het wief weg. de Rozenwals etc Het „Hout- hakkersprogramma" bestaat uit vier onderdelen, nl. houtzagen, houtkruien, mastklimmen en touwtrekken. stuk wijzer geworden over hoe het allemaal gaat in en rond de boer derij Dit gebeurde door middel van dia's, het voer wat de dieren krijgen, allerlei spullen die o.a. ge bruikt worden bij het melken van de koeien. Ook bekeken ze de koeien van heel dichtbij op stal en in de wei en de varkens in de hokken. Aan het eind van de week was er in de hal van „De Schakel" een tentoonstelling opgezet waar al het verzamelde materiaal en de zelfgemaakte at tributen die met het onderwerp van de week te maken hebben waren te bezichtigen. Er bestond bij de ouders Voor de tentoonstelling veel belangstel ling. De organisatoren hebben van het omvangrijke werk eer gehad en het was voor de kinderen een nut tige en leerzame week.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1