Brand in sporthal HOLTENS NIEUWSBLAD Uitbreiding zwembad op 23 juni klaar voor gebruik AFSLUITING ZANDWEGEN Zeer afwisselend programma van de Kindervakantieweek LUSTRUMCONCERT JONGERENKOOR HELICON" Werkgroep Welzijn zoekt boeren- dansers BELEIDS PROGRAMMA II HOLTENS NIEUWSBLAD Verloren en gevonden Officiële publicatie Geen spreekuur burgemeester HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 16 juni 1978 30e jaargang - no. 24 Hoofdredacteur J Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Plv.v. hoofdred./secr. W Beljers Enkweg 5. tel. C5483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Advertientles Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-1666P Abonnementsprijs f 10.- per half jaar, f 20.- per jaar. Losse nummers 40 cent. 'Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Al vele malen is in de ge meenteraad en laatstelijk in de VW-vergadering de wens geuit de zandwegen op de Holterberg voor auto's en bromfietsen af te sluiten te neinde de rust te bewaren in dit unieke natuurgebied. Steeds heeft het antwoord moeten luiden, dat de wet een dergelijke maatregel niet toestaat. Daarin komt binnen afzien bare tijd waarschijnlijk ver andering, want minister Tuijnman van Verkeer en Waterstaat heeft in ant woord op vragen van de PvdA-Tweede Kamerleden mevrouw De Boois en Van der Doef geantwoord, dat hij binnenkort met een wets ontwerp komt om zandwe gen voor gemotoriseerd verkeer af te sluiten. Het in- derdepartementaal overleg over dit wetsontwerp zal spoedig worden afgerond en daarna zal hij de indiening van het wetsontwerp op korte termijn bevorderen. Het ziet er dus gunstig uit voor het streven van de na tuurbeschermers om de Holterberg tegen onrust te beschermen. Al jaren lang hebben de vragenstellers gezegd, bestaat bij de pro vincies, gemeenten en na tuurbeschermingsinstanties behoefte aan een dergelijke wetswijziging. Vooral in Gelderland is bij herhaling het verlangen naar de af sluiting van zandwegen geuit. Het verlangen der Holtena ren sluit hier volledig bij aan. Toch is het afsluiten van zandwegen geen eenvou dige zaak. Het klinkt wat gechargeerd, maar de zandwegen op de Holter berg zijn er al zolang de Hol terberg er zelf is. Onze oer- voorouders hebben er ge bruik van gemaakt. En om wat dichter bij huis te blijven, nog in deze eeuw heeft men, toen de boeren de heideplaggen (schollen) nog ais mest gebruikten, enig „karretje over de zandweg" zien rijden. En nog steeds wordt van die zandwegen op velerlei wijze gebruik gemaakt. Men kan deze wegen dan ook zo maar niet afsluiten, zonder moei lijkheden te veroorzaken. De vraag is namelijk of het simpel afsluiten met borden voldoende effect zal sorte ren. Het zal moeilijk zijn daarop voldoende controle uit te oefenen. Hoe het af sluiten zal moeten geschie den is ook voor ons een vraag. Er zal nog wel wat denkwerk aan te pas komen (w.b.) 2 Het jubilerende jongerenkoor „Helicon", onder directie van In eke van Jaarsveld-Kevelam. Het 5-jarig bestaan van het Jongerenkoor genoemd naar de berg der Muzen met Apollotempel Helicon werd zangrijk en muzikaal gevierd met een spontaan concert, waarvoor flinke belangstelling bestond. In eke van Jaarsveld- Kevelam heeft sinds de op richting in 1973 als dirige- nte gefungeerd. Uit het meer dan 20 nummers be staande programma bleek dat „Lof zij de Heer" in de bewerkling van Hugo Distier geroutineerd werd uitgevoerd, evenals „Pater Noster" van Strawinsky, „The last seven Days" bewerkt door de dirigente, en de bekende negro-spirituals als „Were You there", Go down Mo ses", „I want to be ready" en „Oh, Peter go ring them bells". Het koor is aanmerkelijk uitgebouwd, terwijl de vier stemmen goed bezet zijn, paraat zingende sopranen en alten en vrijwel uit het hoofd zingende tenoren en bassen. De kerkelijke liederen kregen een gewijde voor dracht met accenten op de tekst, terwijl de wereldlijke liederen, zoals de Franse chansons een spitse en lichte toets kregen, waarbij de koorleden uitstekend reageerden op de directie, genuanceerd en con trastrijk. De tussenzang „Psalm 118" en een tweestemmige canon van Bernard Maria Huybers met eigentijdse teksten waren zeer ver zorgd, terwijl de 16e eeuwse koor werken van Gastoldi en Goudimel (Ps 24) met klein en groot koor in beurtzang werden gezongen, de cantus firmus ondersteund met trompet De compositie van Henry Purcell was wat schuchter van op zet, de Engelse koorstijl werd wel benaderd en het koorbeeld bleef zeer geciviliseerd. Het bekende „Echolied" van Orlando di Lasso kwam goed uit de verf met de grote en kleine combinatie, knap gezon gen en het basta was een pittig slot. Het hoogtepunt qua koorzang werd „Psalm 96" van Heinrich Schütz, samen met Bach de groot ste meesters van de Duitse protes tantse kerkmuziek. Vrij traditio neel was „Gleich wie mich mein Vater gesannt hat" van O.G. Blarr, in een vloeiend ritme met gladde toonvorming uitgevoerd. Buiten de vele koornummers traden nog een vijftal plaatselijke solisten op, al naar gelang de opleiding en de scholing met wisselend succes. Erna Fransen, piano-studente aan het' conservatorium speelde ver dienstelijk „Childrens Corner nr. 1" van Claude Debussy met gevor derde techniek en zeer acceptabel toucher. Met Gerard Koopman, die ook het kerkorgel bespeelde, wer den quatre-mains van Eric Satie uitgevoerd, voor een kerkmuziek niet de geëigende muziek, ironisch, koud als steen, agressie en aversie benaderend. Wim Dollekamp was niet erg gedisponeerd met zijn trompetspel, de trumpet tune van Purcell en de Trumpet Voluntary van Stanley hadden een manco aan toonbeheersing, onzekerheid brengend in het spel terwijl de solo „Intrada" van Otto Ketting de sfeer van kerkmuziek miste, onrus tig en wijding verstorend door agressieve signalen, triolen en tril lers Bianca Gy bels zong met goede sopraanstem een solopartij in koorwerkjes door de Helicon mannen uitgevoerd, deels goed ge slaagd, de Parelvissers kwamen ook nog in actie, maar die vingen alleen maar oesters en mossels, niettemin was het streven loffelijk, doch men kwam scholing en vo lume te kort. Joop Heusinkveld drums en Anton Stukker bas verzorgden de ritmi sche begeleiding van de negro spirituals en eigentijdse koorwer ken van Louis van Dijk en Albert Cox, gelijkmatig en indringend. Het Alleluja uiteraard met veel toon- en tekstherhalingen besloot het concert, waarin het jongeren koor Helicon een uitstekende ind ruk heeft gemaakt, met veel muzi kaal perspectief voor de toekomst. Al met al een uitstekend geslaagde avond met een programma van zang en muziek dat door de plm. 300 bezoekers zeer werd gewaar deerd en beloond met spontaan applaus. De avond werd met een welkomstwoord geopend door de koorvoorzitster Jannie Meijer. Ans Aaftink sprak een afscheidswoord en wenste allen wel thuis. Advertentie-adviseur: W. FREDER1KS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt in Holten opgeven bij 6.W. KANPEN Larenseweg 3, tel. 12 24 tot 's woensdags 15.00 uur In Bathmen bij: H. VOOGSGEERD Deventerweg 34 - Tel. 16 65 tot 's woensdags 12.00 uur x- jws, f Dit daadwerkelijk in gebruik ne- U ontvangt een fraaiey^^^ff- Parker-Jotter ballpoint men van het nieuwe bassin zal niet helemaal ongemerkt voorbijgaan. als u een AÊk.* nieuwe abonnee opgeeft Een paar bestuursleden van de zwemclub en personeelsleden van het zwembad treffen voorbereidin- I gen om er een klein feestelijk tintje Gebruik deze jOjfr Naam; I aan te geven, vooral voor de jeugd van Holten. Deze jeugd is dan ook Adres: I van harte welkom op de 23e juni, 0T15 fa n 9 Woonplaats: I o™ 16 00 uur. B| Ja gfl m Bral Bj Met dit nieuwe bassin is de zwe- m B Bml Geeft op als abonnee maccommodatie van „Twenhaars- HoltensNteuwsblad vew belangrtlk verbeterd. Hier- Dhr./mevr.: I van profiteren niet alleen de va- voor het opgeven B kantiegasten die in het hoogsei- V8n?®n Adres: zoen met grote aantallen het Inentten arm?' Woonplaats: W zwembad bezoeken maar vooral Holten, Nieuw,blad Hi|/,lj bete.lt het abonnementsgeld per heltj Antwoordnummer 97 er/pereer. man en de leden van de 2wemclub Enschede. voorts heeft het in gebruik nemen De Stichting voor sociaal en cultu reel werk voor Holten organiseert in de week van 10 t.m. 14 juli weer haar jaarlijkse kindervakantie week voor kinderen van de lagere school in Holten. Het programma, dat zich onder scheidt van andere vakantiespelen door de vrijblijvendheid van deel name, is ook dit jaar weer opge deeld in twee leeftijdsgroepen om zodoende beter te kunnen inschie ten op de verschillende leeftijdsfa sen. Ieder kind is geheel vrij om te kiezen aan welk onderdeel het wil deelnemen, hoewel voor een aantal aktiviteiten opgave vooraf ver plicht is. Daartoe kan men een weekkaart kopen voor f7.50 waar mee aan alle aktiviteiten kan wor den meegedaan. De kosten voor een onderdeel apart bedragen f 1,50 waarbij het zinvol is zich vooraf op te geven omdat een aantal aktivi teiten is gebonden aan een maxi male deelname. Kinderen welke in het bezit zijn van een weekkaart genieten voorrang bij de aktivitei ten. Het programma bevat ook dit jaar weer een grote verscheiden heid aan aktiviteiten met aandacht voor verschillende vormen van vrijetijds-besteding zoals: hande narbeid, wedstrijden, ontspanning, sport en spel e.d. Ruim dertig vrij willigers zullen onder leiding van de vaste staf van de Stichting de begeleiding op zich nemen van de diverse onderdelen. Hier volgen enkele voorbeelden van aktivitei ten die in de kindervakantieweek '78 zullen plaatsvinden: verkleed partij, fietscross, textiele werk- Verloren: Drie Lipssleutels aan zwarte label; polshorloge, merk Kienzle; bruine portemonnaie, inh. f5„ pauw; tennisrackét, klein mo del; klapportemonnaie, inh. plm. f 100,-; blauw gewatteerd jack; groen kinderjasje; grijze Cyperse kater Gevonden: Kinderfietsje; taart vorm; 2 sleutels, fototoestel; da meshorloge, autosleutel; gele por temonnaie. vormen, straatspelen, sprookjes dag, indianendag, kinderkennis en ruilbeurs, bosspelen. Op vrijdag wordt de week afgesloten met een gevarieerd kinderprogramma. Nadere gegevens kan men vinden in het kinderprogrammaboekje. De plaatselijke „Werkgroep Wel zijn", die is belast met de voorbe reiding van de vaststelling van een welzijnsplan voor de gemeente Holten, heeft in de afgelopen weken enquêteformulieren toegezonden aan alle Holtense verenigingen die op de een of andere wijze werkzaam zijn op sociaal-cultureel gebied en/of met vormings- en ontwikke lingswerk. Geen formulieren konden worden toegezonden aan de sinds kort be staande twee Holtense Boeren- dansgroepen, omdat de kontak- tadressen daarvan niet bekend zijn. Deze kontaktpersonen (bijv. de secretarissen) worden verzocht kontakt op te nemen met de Werk groep Welzijn, p/a gemeentehuis (de heer Wissink). Burgemeester W.H. Enklaar is maandag 19 juni a.s. verhinderd zijn wekelijks spreekuur te houden. Holten, 16 juni 1978. De burgemeester voornoemd, W.H. Enklaar. Ons leiden latend door een schoon verhaal over een provinciaal beleidspro gramma voor de Staten van Overijssel voor de zittings periode 1978-1982, dat door „onderling overleg" tot stand was gekomen, opdat ook de minderheden aan de bak zouden kunnen komen, schreven we in ons vorige nummer een zonnig com mentaar. Dat de „waar heid" niet alleen strookt met de werkelijkheid bleek in de vorige week woensdag plaatsgevonden statenver gadering. De SGP achtte zich bij monde van de heer Wolterink uit Rijssen niet gebonden aan het beleids programma. Er staan zaken in, verklaarde hij, die ons wel aanspreken, maar ook waar we niet achter staan. De kaarten zijn al geschud in dit programma, verras singen zijn uitgesloten, was zijn betoog. W. Berents van de GVP uitMariênberg, was van oordeel, dat g.s. het zijn die de staten een beleids programma moeten aan bieden, compleet met de in breng van de commissaris der koningin. De D'66-tiger S. Schuijer uit Enschede was van dezelfde gedachte. Hij wilde het beleidspro gramma, waaraan hij overi gens wel had medegewerkt, ook slechts zien als een werkprogramma voor g.s., waaraan de staten niet bij voorbaat gebonden zijn. Ne tjes (CDA) bood het be leidsprogramma de com missaris, mr. J.L.M. Niers, aan, die er een „construc tieve aanzet en redelijke marges"in hoopte aan te treffen. „Zo bleef dat moeizaam ge componeerde beleidspro gramma, toch nog wat wa zig door de statenzaal zwe ven" schreef Tubantia. „Schijn bedriegt" zouden we er aan kunnen toevoegen w.b.) Niet op vrijdag 16 juni, zoals aanvankelijk werd veronder steld, maar op vrijdag 23 juni a.s. zal het nieuwe bassin van het zwembad „Twenhaarsveid" in gebruik genomen kunnen worden. Naar het zich thans laat aanzien, zal dit omstreeks 16.00 uur gebeuren, nadat het bassin officieel aan het gemeentebestuur is opgeleverd. van het nieuwe bassin tot gevolg dat het zwembad op de trainingsa vonden van de zwemclub niet meer voor het publiek gesloten hoeft te worden, met dien verstande dat één van de twee bassins voor het publiek geopend kan blijven. Vanaf 23 juni is het zwembad dan ook ie dere doordeweekse avond tot 19.30 uur open en gedurende de maand juli tot 20.00 uur. De openingstijden in het weekeinde wijzigen niet. De officiële opening van het nieuwe bassin zal vermoedelijk plaatsvinden op 21 augustus a.s., direkt voorafgaande aan de Zwemvierdaagse, die dit jaar ge houden zal worden van 21 tot en «net 25 augustus. Hierover volgen t.z.t. in dit blad nadere mededelin gen. De Holtense vrijwillige brand weer werd woensdagvoormiddag rond 11.00 uur gealarmeerd voor brand die was ontstaan in sporthal ,,'t Mossink" aan de Keizersweg. De brand was ontstaan toen bij re paratiewerkzaamheden, waarbij gebruik werd gemaakt van een brander, het isolatiemateriaal tussen een houten wand en de ach terwand van hardboard in de hal vlam vatte. Het vuur vond gretig voedsel in het isolatiemateriaal en tastte in minder dan geen tijd het houten plafond van de hal aan. De brandweer, die met groot mate riaal zeer snel ter plekke was, had het vuur snel bedwongen. De schade die door het bluswater ont stond is groter dan die veroor zaakt door het vuur, want de ach terwand van de hal zal hoogst waarschijnlijk helemaal wegge broken worden om nieuw isola tiemateriaal aan te kunnen bren gen. De schade moet worden ge schat op plm. f50.000,-. De hal is tengevolge van de brand gesloten en alle wedstrijden die op het programma stonden kunnen geen doorgang vinden.

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1