nam afscheid van trainer Willems KOEKACTIE BLAUW WIT GESLAAGD 7e internationale wegraces Raalte 10 en 11 juni a.s. TC Hotten 1 grijpt net naast kampioenschap Zo vlogen JU Programma SportSial 't Mossink" K Prachtig succes junioren SV Holten bij Witkampers Johan Paalman had snelste ÜUL.X1ÜWÖ MlüUWaüLAÜ - 2 JUNI 1978 - PAG, 5 De afgelopen zaterdag stond bij de ZVV „Blauw Wit" in het teken van het afscheid van trainer Gert Willems uit Nijverdal die na 4 jaar Blauw Wit overgaat naar Sportclub Daarle. Als afscheidswedstrijd speelde het eerste elftal op „Meermanskamp" tegen het onlangs naar de 4e klasse KNVB gepromoveerde Almen I. Voor de aanvang van deze wedstrijd werd door de voorzitter van Blauw Wit Renger G. Veldhuis aan de schei dende trainer een Blauw Wit vaantje als herinnering aangeboden. Veld huis bood mevr. Willems bloemen aan; hij maakte de beide kinderen heel blij met een prachtige bal. Van Blauw Wit I en II werd een foto gemaakt die Willems t.z.t. eveneens als herinnering aan zijn Blauw-Wit-periode zal worden aangeboden. 109's Avonds werd in „De Lindeboom" te Schalkhaar door bestuur en selectiegroep afscheid genomen van het echtpaar Willems Voorzitter Veldhuis, hield tussen fonduèn en kegelen door, een afscheidstoespraak waarin hij Willems dank bracht voor zijn werk, de vriendschap en de goede samenwerking. Hy bood namens het bestuur een horloge met inscriptie aan en offreerde mevr. Willems een prachtige plant Aanvoerder Bert Trompetter bood namens de selectiegroep een trainin gspak aan. Willems dankte mede namens zijn vrouw voor de prettige tijd bij „Blauw Wit" en de geschenken die werden aangeboden. Hij wenste Blauw Wit onder de nieuwe trainer Heerdink uit Nijverdal veel succes. BLAUW WIT - ALMEN In de wedstrijd tegen Almen I leek het of Blauw Wit I nog een keer aan de scheidende trainer wilde laten zien, dat het, ondanks de matige resultaten in de afgelopen competitie, wel degelijk tot goede prestaties in staat is. In een zeer goed gespeelde eerste helft, waarin - ondanks de warmte - een hodg tempo werd gedraaid werd het eveneens goed spelende Almen op een 2-0 achterstand gezet. Henk Aanstoot en Ep Beldman scoorden klasse treffers. Na de thee bleek al gauw dat het hoge tempo in de eerste helft teveel van de krachten had gevergd. Almen nam het initiatief over en wist in de loop van de tweede helft langszij te komen (2-2). Een juiste uitslag. Al met al hadden de spelers hun scheidende trainer een leuke afscheidsweds trijd „aangeboden". Het tweede van Blauw Wit had geen moeite met de 2e editie van Almen en won dan ook met 5-1. Blauw Wit 5 speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen „Vaileivogels 3" uit Scherpenzeel De gasten pakten in de voorlaatste minuut de beide puntjes toen een houdbare strafschop voor doelman Kruithof een te moei lijke opgave was. Tijdehs dit qua weer voor tennis zo uitermate geschikte weekend zijn voor de tennisclub enkele belang rijke beslissingen gevallen. Het eerste team reisde met Monique Durieux. die net hersteld was van haar enkelblessure, naar Ensche de, waar van Enschede III gewon nen moest worden om kampioen te worden. Daar leek het in het begin totaal niet op, omdat Hester, Mo nique en Arjan alle drie hun enkel- partij verloren. Dit beantwoordde volledig aan het verwachtingspa troon van de Enschedeèrs. die dan ook duidelijk aan overwinnings- dronken e.d. begonnen te denken. De overwinning van Robert van Iddekinge was waarschijnlijk inge calculeerd, maar de nederlaag te gen de Hol tens damesdubbel - zelfs na een behoorlijke voorsprong in de eerste set deed de Enschedese stemming danig dalen Arjen en Robert wonnen toen ook nog hun heren dubbel, zodat met een 3-3 stand aan de twee gemengd dub bels werd begonnen. Holten moest deze beide winnen om kampioen te worden. Een moeilijke opgave, maar wat is moeilijk voor een team dat in de „Sinningmood" is. Onder hoogspanning werd dan ook aan de twee partijen begonnen. Arjen en Hester wisten goed spelend hun party te winnen, zodat Enschede in gedachten de bloemen naar Holten zag gaan. Dit wisten ze echter te voorkomen: Monique en Robert moesten na een uiterst spannende en lange tijd gelijkopgaande strijd de eer en daarmee het kampioens chap aan Enschede laten De tweede plaats voor Holten achter dit sterke Enschedese team is bo ven verwachting en zeer eervol Alle vier de spelers verdienen een compliment voor hun inzet en vechtlust. Terwijl dit gevecht in Enschede zich afspeelde, was in de Meermanskamp reeds het pleit be slecht. Aan een gelijkspel had het jonge herenteam met Hans Hoek, Erik Ladiges, Rolf Lefèbre en Wim Dogterom voldoende om kam pioen te worden en daarmee ook automatisch te promoveren naar de 4e klas. De tegenstander uit Ootmarsum had een sterke speler opgesteld, maar Holten was voor deze keer versterkt met Martin Beekman. De sterke Vriezenveense speler maakte een eind aan de ze gereeks van Erik Ladiger van de voorgaande weken. Martin Beek man voldeed deze zondag aan de verwachtingen en won zijn party Ook de inzet van Hans Hoek mag genoemd worden, terwyl ook Rolf Lefèbre - soms meer vechtend te gen zichzelf dan tegen de tegen stander - heel wat puntjes in de wacht heeft gesleept. Na een bij dit team passende kort maar krach tige huldiging door de voorzitter en na op de gevoelige plaat te zyn vastgelegd voor het archief, werd dit succes in intieme kring gevierd. Jeugdteams nog goed in de slag Van de woensdagmiddagteams behield het mixed team bestaande uit Margot, Jolanda, Arianne, Ed win en Joost zyn kansen door een 4-1 overwinning op Tion in Henge lo De laatste wedstrijd tegen 't Weusthag ook al in Hengelo zal de beslissing moeten brengen. Van de overige jeugd teams heeft alleen het zaterdagteam t.m. 15 jaar nog kleine kansen, maar dan moeten de twee laatste wedstrydën in grote overwinningen worden omgezet. Dames dinsdagochtend Dames 1 wonnen dinsdag j.l. met 4-0 van de BoekeloseT C. A s. dins dag vindt de big match plaats te gen 't Weusthag. Wordt minimaal gelijkgespeeld dan is promotie een feit. maar het zal een zware dobber worden temeer daar met een inval ster zal moeten worden aangetre den. door de afwezigheid van Dixie van der Assem. De z.v.v. Blauw Wit '66 hield vrijdag j.l. haar jaariykse koekactie in het dorp en enkele buitengebieden. Een 30-tal medewerkers (waaronder de dames Beldsrüjder en Beldman) wisten in de avonduren hun waren te slijten. 1200 stuks van bekende Deven ter kwaliteit vonden hun weg in menig Holtens huisgezin. Pen ningmeester G Dikkers van de actiegroep z.v.v. Blauw Wit kon aan het einde van de avond constateren dat een flink batig saldo ter beschikking van het jeugdwerk kon worden gesteld. Hulde aan hen. die kochten, zodat de Blauwwitters niet voor niets kwamen Voorzitter Renger Veldhuis (in lichte pak) van Blauw Wit biedt de vertrekkende trainer Gert Wil lems een vaantje .van de vereni ging aan. Links mevrouw Willems en de twee kinderen Wilfred (met de handen in de zij) en Rianne. Mede door het prachtige weer en de perfecte organisatie wisten de BI en Cl junioren-elftallen van de s v. Holten beslag te leggen op de eerste prys, bestaande uit een fraai gekleurde beker, beide elftallen misten door ziekte e.d. enkele ba sisspelers. Om de beker te bemach tigen werden de behaalde punten van beide teams bij elkaar geteld. Daar BI reeds met 3-0 gewonnen had van RKZVC en geüjk had ge speeld tegen Overwetering met 0-0 en „de Witkampers" met 1-1 moest Cl ook zyn beste been te voor zet ten Cl won met 3-1 van RKZVC en met 5-0 tegen Overwetering. De wedstryd tegen de organiserende Witkampers was dan ook zeer be- langrijk.Aangemoedigd door de Holten BI spelers wist Cl inder daad de wedstryd naar haar hand te zetten en de overwinning met 1-0 was verdiend. De eindstand van dit goed georganiseerde toernooi was als volgt: 1. Holten 10 punten; 2. Witkampers 9 punten; 3 RKZVC 4 punten; 4. Overwetering 1 punt. Zaterdagteoms Mixed li kampioen? Van de heren teams weinig opzien barend nieuws. Het team van Tamme Kiestra moet alleen op passen voor degradatie Het eerste mixed team won met 5-0 in Bath- men en zal waarschynhjk op de tweede plaats in haar poule eindi gen Het tweede team behield haar kampioenskansen; as zaterdag moet de zware wedstrijd tegen de Deventer L.T.C gespeeld worden. Alle supporters van de Tennisclub en ook alle fans van dit team van aanvoerder John van de Assem worden opgeroepen zaterdagmid dag door hun aanwezigheid op de tennisbanen in de Meermanskamp die morele steun te geven, die dit team nodig heeft. Naast inzet, con centratie is inspiratie van een trouwe supportersschare noodza- kelyk om deze ploeg naar de vierde klasse te brengen. Voor de wedvlucht St. Quentin- Holten (plm. 350 km) werden door leden van de P D V. „De Holterbe- rg" 170 duiven ingezet. Lossing: 11.30 uur. Eerste duif geklokt: 17.30 24 uur. 1. Comb. Egberts 1,4,11,13.15.18, 22, 26, 32, 34; 2. Comb. Schuppert- Kreijkes 2. 6.7,10; 3. A. ten Dam (2) 3, 17, 19, 31, 33; 4. A ten Dam (1) 5, 29, 5 E. Veneklaas 8. 24; 6 G. Steu nenberg 9; 7. H. Willems 12, 14, 20, 23,25,27, 28,30; 8. H. van Beek 16, 9. Joh. Veldhuis 21. fiïr. Week van 3 juni t.m. 9 juni ZATERDAG; 14.00-17.00 u. zaalvoetbaltoernooi (Dekker). MAANDAG; 8 10-16 10 u. div. scholen. 18 00-22.30 u badmintonclub Holten DINSDAG: 8.10-15.30 u div. scholen 16 30-23 00 u. volleybalvereniging Mintonette. WOENSDAG: 8.10-16 40 u scholengemeenschap 20.00-23.00 u. badmintonclub Holten. DONDERDAG: 8.10-16.40 u. scholengemeenschap. VRIJDAG: 8.10-16 10 u. div. scholen. Voor reservering van nog vrye uren in het bovengenoemde week einde. kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel 31 80). Alle overige reserve ringen uitsluitend vla het gemeentehuis, afd sportzaken (tel. 16 66). Op zaterdag 10 en zondag 11 juni worden op het circuit „LUTTENBERGRING" te Raalte de Internationale We graces van de Stichting Sportevenementen R.A.M. verre den. De training vindt plaats op zaterdag 10 juni om 09.00 tot 17.00 uur. Uiteraard zijn de trainingen voor belangstel lenden toegankelijk. Aanvang van de races op zendag 11 juni: 12.00 uur. De „Luttenbergring" is gelegen in de buurtschap Luttenberg in de gemeente Raalte. De lengte van het circuit is 3150 meter. Een over zichtstekening is bijgesloten. Toe schouwers kunnen het gehele cir cuit aan de buitenzyde rondwande len. Deelnemende klassen. De volgende soloklassen zullen aan de start verschynen. Nationalen: 250 en 50 cc Internationalen: 50,125.250,350 en 500 cc (2 manches). De 7e internationale wegraces be loven voor de Stichting Sporteve nementen R A M. Raalte een bij zonder jaar te worden, mede omdat er dit jaar een enorme investering (ruim 150 000 gulden) is gepleegd in het start- en prijzengeld voor de coureurs Eén en ander is mogelijk dankzy het feit dat de afgelopen 2 jaar zeer succesvol zyn geweest en omdat in Raalte het geloof heerst dat een nog beter startveld, nog meer pu bliek zal gaan trekken Uit de enquête van 1977 (gehouden onder 400 bezoekers) bleek over- duidelyk de wens naar een nog grootseren sterker programma. De R A M. meent dan ook dat aan die wens van ons zeer trouwe publiek niet kan worden voorbygegaan. De styging van de bezoekersaan tallen is de afgelopen jaren nogal - spectaculair verlopen. Uitgaande van het jaar 1975 (index 100) is de publieksindex gestegen tot 172 (1976 was 140) in 1977. Dwz dat ten opzichte van het jaar 1975 er in 1976 40% en in 1977 32% meer publiek is geweest. Het totale aantal beta lende toeschouwers kwam daar mee op 27.000. De conclusie is dan ook gerechtvaardigd, dat dit jaar circa 32.000 betalende bezoekers de kassa's zullen passeren. TORSTERREN Deze ook weer spectaculaire stij ging meent de R.A.M te mogen Door de P D V. „Snelle Wieken" werd met 144 duiven deelgenomen aan de wedvlucht St. Ghislain. Joh. Paalman 1-6-7-9-11-27-29 W Hon delink 2-5-37: G J. Bekkernens 3-4-8-13-17-23-34; Joh. Jansen 10- 14-30; G Haar 12-31; H. Manrho 15-18-33, H. Voortman 16-19-26; G. Schuiterd 20-21-22. M. Pullen 32. VLUCHT DUFFEL. In concours 167 duiven. Slecht weer waardoor 's avonds nog maar de. helft van de duiven binnen was. 1-6-21-26-31 G J. Hassink; 2- 14-17-20-28 Joh. Paalman. 3- 4-11-15-24-27-32-33 G. Schuiterd. 5-8-12-19 H Voortman. 7 G Haar. 9-16-18-22-29 G.J Bekkernens; 10- 13-25 H Manrho; 23 J Jansen; 30-34 W. Hondelink verwachten, omdat er zeer byzon- dere topsterren aan de start zullen verschynen, onder wie de 2 wereld kampioenen Steve Baker en Taka- zumi Katayama met als extra at tracties de fabrieksrijders Johnny Cecotto (tesamen met broer José). Korkie Ballington. Eugenio Lazza- rini Dat zal echter niet de enige re den zijn, want uit de enquête bleek overduidelijk dat het publiek vorig jaar van uitstekende races heeft genoten en de R.A.M. heeft het ser vicepakket naar het publiek toe dit jaar wederom uitgebreid. Onderde len van die extra service zijn o a. 5000 gratis staantribunes (een uni cum in de Nederlandse wegracerij) en een programmablad geheel in kleur met als extra een gratis bal pen De opvang van de bezoekers zal ge- stroomlynd verlopen, want er zyn dit jaar meer parkeerplaatsen (ruim 16 hectare) De afvoer na de race zal ook sneller verlopen omdat de politie de verkeersknooppunten tot in Deventer, Zwolle en Almelo zal gaan bemannen. Voor de be zoekers die met de trein naar Raalte wensen te komen, worden bussen vanaf het station Raalte in gezet De busreizigers kunnen in de bus reeds de entreekaart voor het circuit kopen en worden dan ook op enkele meters van het circuit ge dropt. Voor de derde keer in successie wordt de klasse 500 cc verreden in 23 manches. Het publiek waardeert dit hogeiyk omdat de winnaar pas na veel tyd te voorschyn komt De coureurs gaan in deze klasse weer met draaiende motor van start (na een opwarmronde), wat als groot ste voordeel heeft dat alle coureurs goed wegkomen, zodat er niemand direct by de start al pech heeft De coureurs zullen in deze klasse stry- den om een dubbele pryzenpot en de extra premie die MOTO 73 voor kaartverkoop N Tiesbocht Koolhof bocht omroep START tribune renners kwartier Timmerbocht Circuit LUTTENBERG RING'' Raalte Hellendoorn- bocht Monument bochten Pinnersbocht Hendrikabocht xxxx zeer mooi, spectaculaire S bochten xxx hoge snelheden, boven 200 km/uur snelle bochten hair-pin Bakkersbocht kaartverkoop Z deze klsasse ter beschikking heeft gesteld. Vanwege het wereldkampioens chap voetbal heeft de R.A.M. ge meend het programma één uur eerder te moeten laten beginnen. Het circuit „De Luttenbergring" ..De Luttenbergring" heeft een lengte van 3150 m. Het circuit kent een groot aantal bochten, waar veel gevraagd wordt van de stuur manskunst van de ryders. De „Lut- Ook uw adres voor het bespannen van uw RACKET og^eenjpanmachine De junioren cl en c3 van de S.V. Holten nemen zaterdag 3 juni deel aan het toernooi van de S.V. ,Epse" Vertrek om 8.15 uur vanaf „Meermanskamp". KLEDINGHUIS SPORT MODE HOLTEN, IN T CENTRUM TELEFOON 1397 tenbergring" kan dan ook met recht een stuurcircuit genoemd worden. 200 meter na de start duiken de rij ders de „Koolhofbocht" in. Even verder bereiken ze de „Tiesbocht", een haakse bocht. Hierna volgt de Buurtschapsweg met één lang aanhoudende Imker en twee dito rechterbochten. De „Hellendoor- nbocht" is in feite een combinatie varr 3 bochten na een flauwe lin kerbocht volgt een meer dan haakse bocht naar rechts en dan tenslotte nog eens een flauwe bocht naar rechts. Dit deel van het circuit is in 1975 van een nieuw wegdek voorzien. De Hellendoornseweg is een nagenoeg geheel rechte weg met een lengte van circa 800 m. De derde hairpin, die in het circuit voorkomt, is de „Bakkersbocht", eveneens naar rechts.Vanaf de „Bakkersbocht" tot aan de finish ligt misschien wel het meest inte ressante en spectaculaire deel van de „Luttenbergring". Over een af stand van zo'n 700 meter zyn 5 bochten te nemen. Allereerst de „Hendrikabocht", gevolgd door de lang aanhoudende „Pinners bocht". Op een afstand van amper 50 meter liggen de beide „Monu mentbochten", de eerste naar links, de tweede onmiddeiyk daarop naar rechts. Vóór de ryders dan de finishiyn passeren moeten ze nog de „Tim merbocht" nemen. Alle toeschouwers kunnen naar hartelust genieten van de motor sport: De liefhebbers van pure snelheid langs de rechte gedeelten en de bewonderaars van het boch tenwerk in één van de vele prach tige bochten. Op twee plaatsen langs het circuit' zyn tribunes opgebouwd: by de start en by de Pinnersbocht. Vanaf de laatstgenoemde tribune hebben: de toeschouwers een fantastisch: uitzicht op het meest-spectaculaire deel van de „Luttenbergring"

Holtens Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5